Bejelentkezés Regisztráció

Momus-játék


3403 kugli 2011-09-25 17:33:51
Lehet, hogy a fiúcskák közé lányok is "szorultak"???

3402 -zéta- 2011-09-23 13:24:29 [Válasz erre: 3401 nibelung 2011-09-23 13:04:05]
Így van,onnan lehetett volna kiindulni, hogy Liszt maga 1873-ban tartotta koncertezésének félévszázados jubileumát, amit elég nagy fölhajtással rendeztek meg...

3401 nibelung 2011-09-23 13:04:05 [Válasz erre: 3400 nibelung 2011-09-23 12:43:06]
Igaz, az a mérvadó, hogy Liszt melyik szerepléséhez kötötte.

3400 nibelung 2011-09-23 12:43:06
Wikipedia: "His public debut in Vienna on December 1, 1822, at a concert at the "Landständischer Saal," was a great success."

3399 Heiner Lajos 2011-09-21 20:40:28 [Válasz erre: 3398 kugli 2011-09-21 20:03:12]
A STOP a szezon alatt minden hónapban publikál egy ingyenes magazint, "Prolog" címmel - a most szeptemberi szám 8. oldalán én pl. megtaláltam Domingo összes ottani fellépésének listáját, mellette az előadások számával. Tényleg, T. Szerk., lehetne egy olyan kérdés is, hogy Domingo mely darabot vezényelte a legtöbbször a Bécsi Operában.

3398 kugli 2011-09-21 20:03:12 [Válasz erre: 3397 nibelung 2011-09-21 12:02:52]
Én sem találtam meg. Akinek meg sikerült - túlságosan magának való?!?

3397 nibelung 2011-09-21 12:02:52
Erre a P.Domingo kérdésre van valaki, aki az Internet alapján válaszolt, és ha igen, akkor hogyan?

3396 -zéta- 2011-09-19 20:53:06 [Válasz erre: 3391 nibelung 2011-09-19 18:59:01]
Van eredeti kottakézirat Aranytól, de nem mind, jónéhány csak másolatban maradt fenn...

3395 Ritus 2011-09-19 20:23:15 [Válasz erre: 3392 kugli 2011-09-19 19:24:10]
Viszont te laksz jól ingyen.

3394 nibelung 2011-09-19 19:53:41 [Válasz erre: 3392 kugli 2011-09-19 19:24:10]
Egyenlőre helyett egyelőre irandó.

3393 Licht Alberich 2011-09-19 19:44:21 [Válasz erre: 3392 kugli 2011-09-19 19:24:10]
Hidd el, nem csak zétának és szerkesztőtársainak van ******* elege az állandó kötözködéseidből...!!! Ha úgy gondolod, hogy szerencsétlenek a kérdések, akkor ne játsz és ne kattints ide! Soha többet!!! Ha viszont játszol, akkor azt tedd szépen csendben, ahogy mindenki más, mert a Játék fóruma lassan másból sem áll, mint az állandó hőbörgésedből, ami az utóbbi időben sokszor már a megfejtés nyilvánosságra hozása előtt megkezdődik, s ez enyhén szólva is etikátlan...

3392 kugli 2011-09-19 19:24:10 [Válasz erre: 3391 nibelung 2011-09-19 18:59:01]
Szegény Arany verselni nagyon tudott, de a negyedet és a nyolcadot már nem tudta megkülönböztetni. De a könyvtárban meg fogom keresni az 52-es kiadványt. Belátom: Zétának nehéz már mit kérdezni. Egyet viszont nagyon nem szeret: beismerni, hogy szerencsétlen volt a kérdése. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én jobban csinálnám. De egyenlőre "övé az étterem", a haszon meg a kritika is.

3391 nibelung 2011-09-19 18:59:01 [Válasz erre: 3390 -zéta- 2011-09-19 18:34:21]
Még "rugóznék" ezen a kérdésen: Arany kottázta le, vagy utólag a szövegeket felismerő zenészek?

3390 -zéta- 2011-09-19 18:34:21 [Válasz erre: 3386 nibelung 2011-09-19 15:07:13]
Természetesen kotta volt...:-)

3389 -zéta- 2011-09-19 18:32:30 [Válasz erre: 3387 kugli 2011-09-19 16:45:16]
Azt kérdezte Veled kapcsolatban az egyik Kollégám, hogy "Ha van egy éttermed, ahova valaki csak azért jön be minden délben, hogy evés után (vagy már előtte) jó hangosan megjegyezze, hogy pocsék az étel és minősíthetetlen a kiszolgálás, akkor meddig hagyod, hogy bejöjjön?"

3388 nibelung 2011-09-19 17:53:15
Csokonai nem "több évtizeddel" korábban gyüjtött volna, ha gyüjtött volna. :)

3387 kugli 2011-09-19 16:45:16 [Válasz erre: 3385 -zéta- 2011-09-19 13:23:52]
Tisztelettel csak 3 kérdésem van a péntekivel kapcsolatban: 1. gyüjtött Csokonai? 2. magyar költő volt? 3. ismert volt?

3386 nibelung 2011-09-19 15:07:13
Az1952-ben kiadott Arany féle népdalgyüjtésben volt kotta is, vagy csak szöveg?

3385 -zéta- 2011-09-19 13:23:52 [Válasz erre: 3384 kugli 2011-09-19 12:37:30]
Azt csak a hétvégi kérdéseid nyomán írtam oda, hogy ki is adták a gyűjtött kottát, nemcsak a szöveget...

3384 kugli 2011-09-19 12:37:30
Arról a gyüjtögetős kérdésben nem volt szó, hogy ki is adták az eredményt!

3383 kugli 2011-09-17 19:44:47 [Válasz erre: 3380 -zéta- 2011-09-17 09:15:51]
Ettől a hétfőtől mentsen meg minket a Magasságos. Kodály "A magyar népzene" 1971-es kiadásában a 11. oldalon azt írja, hogy: "Liszt LEHETETT VOLNA az első népdalgyűjtőnk" Már pedig ő híres volt és (zene)költő. Különben is szeretnék költő lenni: pénzköltő...

3382 -zéta- 2011-09-17 18:58:10 [Válasz erre: 3381 nibelung 2011-09-17 18:40:05]
Na jó, hétfőre is kaptok egy költős kérdést...:-)

3381 nibelung 2011-09-17 18:40:05
Ez a kérdés kicsit kakukktojás abból a szempontból, hogy költő gyüjt népdalt, és sem a költő, sem a népdal nem komolyzenei kategória.

3380 -zéta- 2011-09-17 09:15:51 [Válasz erre: 3379 kugli 2011-09-17 08:44:30]
Szerintem csak azért provokálsz, hogy valami plusz infóhoz juss...:-) hétfő délután visszatérünk a dologra...

3379 kugli 2011-09-17 08:44:30 [Válasz erre: 3377 -zéta- 2011-09-16 22:16:33]
Tévedések végett két megjegyzés. Bartók és Kodály elsősorban a zenei anyagot gyüjtötte. Másrészt egy költőt inkább ( vagy CSAK ) a szöveg érdekli. A zenéhez "LÖVÉSE SINCS" Még nem tudom kit gyanúsítsak, mert nem nyomoztam. De ezeket Bartókékkal összemérni, hm hm ...

3378 johanna 2011-09-17 08:35:46 [Válasz erre: 3377 -zéta- 2011-09-16 22:16:33]
Szerintem kérjük meg Kugli játékostárunkat, hogy szerkessze ő a momus-játékot....:-)

3377 -zéta- 2011-09-16 22:16:33 [Válasz erre: 3376 kugli 2011-09-16 19:52:09]
Igen, rendszeresen szoktál ilyen megjegyzéseket tenni még elbírálás előtt... nem szerencsés...

3376 kugli 2011-09-16 19:52:09
A népdal gyüjtős kérdés ismét nem szerencsés. Bartók és Kodály előtt inkább csak a szöveget jegyezték le. Pláne egy költő ...

3375 Megén 2011-09-12 12:43:24 [Válasz erre: 3373 daunerni 2011-09-08 21:43:50]
Köszönöm, már minden rendben van. Csak túl korán néztem meg az eredményt, és ott még 0/1 szám volt. Gondolom később délután rendeződött.

3374 kugli 2011-09-09 20:45:35
Most jelzem: szerintem a darab egyértelmű, de az első előadás ideje vitatott lesz.

3373 daunerni 2011-09-08 21:43:50 [Válasz erre: 3370 Megén 2011-09-08 12:24:35]
Kedves Megén! Az elküldött megoldásod megérkezett és a pontot is megkaptad érte. Nem lehet, hogy egy korábbi megfejtéssel lehet probléma? Nyomozzak?

3372 Petya 2011-09-08 19:55:22 [Válasz erre: 3369 nibelung 2011-09-08 12:05:56]
Én is ez alapján írtam Szabolcsi Bencét. Még gondolkoztam, hogy hozzátegyem Denijs Dillet, de aztán nem akartam tól okoskodónak tünni.

3371 nibelung 2011-09-08 13:12:52 [Válasz erre: 3369 nibelung 2011-09-08 12:05:56]
Az volt a baj, hogy én nem az elsőre válaszoltam, hanem a legelsőre.

3370 Megén 2011-09-08 12:24:35
Én beírtam a Denijs Dille-t tegnap, nem küldtem el???? Az baj, ha az ember már saját magában sem bízhat meg :-(

3369 nibelung 2011-09-08 12:05:56
1961. szeptember 25-én Szabolcsi Bence alapító igazgató irányítása alatt nyílt meg a budai Várban (Országház utca 9.). A tulajdonképpeni Bartók Archívum az intézet egyik osztálya volt; első igazgatója Denijs Dille belga Bartók-kutató, akit Kodály Zoltán választott erre a posztra.

3368 nibelung 2011-09-07 08:26:02 [Válasz erre: 3367 kugli 2011-09-06 21:44:13]
Hát azt el kell ismerni, hogy a Carmina Burana nagyon népszerű, ebben az értelemben Orff tényleg világhírű.

3367 kugli 2011-09-06 21:44:13 [Válasz erre: 3364 miketyson 2011-09-06 12:27:43]
Én pl. speciel Orff urat ( + még sok mást ) nem kedvelek. Sajnos ezzel mások nem értenek egyet. Ebből csak egy nem derül: kinek van igaza. De ez egyéni szociális probléma. Én Bernard Rands nevét tippeltem. Lehet hogy egyesek szerint nem világhírű. Különben a "világhírességet" a média "állítja" elő. De egy kétségtelen tény: Sappho "now again" töredékét megzenésítette. A pont "megítélésénél" egyet ne felejtsünk el: a "világhires"-ség RELATÍV fogalom. Tehát a pont...?

3366 macskás 2011-09-06 13:11:13 [Válasz erre: 3364 miketyson 2011-09-06 12:27:43]
Sajnos, igen.

3365 kugli 2011-09-06 12:44:08
És még megoldás lehetne: Kurtág György ... ein Sappho - töredék. Nos ha ennyi jó megoldás van - nem illene a kérdést törölni?!?

3364 miketyson 2011-09-06 12:27:43
A hír és a minőség két dolog. Orff világhírű.

3363 nibelung 2011-09-06 12:03:29
Megjegyzem szerintem Orff nem világhírű kategória.

3362 kugli 2011-09-05 20:31:19
Sappho műveiből 3 maradt csak fenn a többi töredék. Szóval nem sok a választék.

3361 -zéta- 2011-09-02 12:17:48 [Válasz erre: 3360 kugli 2011-09-02 12:05:00]
Na, sikerült elsőre beletrafálni...:-), korrigáltam..., sajnos A Szent Erzsébet oly sok helyen jelent meg tévesen, hogy sokan készpénznek vettük...

3360 kugli 2011-09-02 12:05:00
Kérdésem: ha 1865 március 25-én nem hangverseny volt a Vigadóban - akkor mi???

3359 -zéta- 2011-09-01 06:38:11
Hölgyek és Urak! Ma délben játék!!!! :-)

3358 Gluck Judit 2011-08-01 17:20:42 [Válasz erre: 3357 Gabor 2011-08-01 16:45:23]
Grazie, caro Gabor, sono perfetamente d'accordo, ma non capisco come si fa rispondere a quella maladetta domanda che riguarda Henze. Con sincera ammirazione, Giuditta

3357 Gabor 2011-08-01 16:45:23 [Válasz erre: 3356 Gluck Judit 2011-08-01 13:40:22]
Kedves Judit! “il merito l'è tutto della scuola siliconese!” Nagyon köszönöm a gratulációt, de azt hiszem, hogy az összes játékostárs komoly zenei műveltséggel és zeneszeretettel rendelkezik, ezért tudja, hogy mit hol keressen. Innen kezdve nagyon sok függ attól, hogy mikor mennyi időnk van erre a nagyon kivaló szórakozásra. Ide csatlakozik még a Szilikon Völgy meg a szerencse – ebből alakul ki a sorrend. A magam részéről én nagyon élvezem! Kellemes nyarat, Gabor

3356 Gluck Judit 2011-08-01 13:40:22 [Válasz erre: 3354 -zéta- 2011-08-01 12:56:16]
Gratulalok Gabornak, vegre van egy igazan jo Jatekosunk! Egyelore a "lehetetlen" kerdesekre nem tudok valaszolni de lehet hogy rajovok hogy kell. Kellemes vakaciot mindenkinek! Judit

3355 -zéta- 2011-08-01 12:58:04
A pénteki kérdésre a válasz Don Giovanni (Don Juan), Kolozsvár - 1826 volt...

3354 -zéta- 2011-08-01 12:56:16
Szép szoros eredményt hozott a július, a végeredmény: Gabor - 20 Gluck Judit - 19 kugli - 18 jz - 16,5 Capriccio - 13 Majorné - 13 Megén - 11,5 Petya - 11 CallasForever - 8 Pósa - 8 Heiner Lajos - 7 miketyson - 7 nibelung - 6 zsuzska32 - 6 Apika - 5 Steinway&Sons1231 - 5 Cilike - 4 LEEDA - 4 Licht Alberich - 4 szuecsi - 4 judit anna - 3 Piktyő - 2 pizzicato - 2 attilio - 1 Fidelio - 1 lenszkij - 1 Spangel Péter - 1 tibka1 - 1 valitamas - 1 waldvogel - 1 A számítógépes sorsoláson Kugli Játékostársunk nyert, melyhez ezúton is gratulálok! Mindenkinek jó pihenést kívánok, szeptember 1-én délben folytatjuk...:-)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.