2394 álmodó 2010-01-29 08:35:13 [Válasz erre: 2393 álmodó 2010-01-29 08:29:05]
Hát...Lehet, hogy egy egyzserűbb felújítással nem lehet megoldani ezt a dolgot, tudod.
Hát...Lehet, hogy egy egyzserűbb felújítással nem lehet megoldani ezt a dolgot, tudod.
2393 álmodó 2010-01-29 08:29:05 [Válasz erre: 2392 Spangel Péter 2010-01-29 08:12:30]
Tudjuk ezt kedves Péter. Éppen ezért furcsa az egész. De azt is mondják (szakemberek), hogy nem lenne alkalmas (a színpadi gépészet meg mittudmén mi) a mostani darabok játszására.
Tudjuk ezt kedves Péter. Éppen ezért furcsa az egész. De azt is mondják (szakemberek), hogy nem lenne alkalmas (a színpadi gépészet meg mittudmén mi) a mostani darabok játszására.
2392 Spangel Péter 2010-01-29 08:12:30 [Válasz erre: 2383 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:01:47]
Tegnap voltam az Erkelben. Siralmas, hog ez az épület szinte teljesen kihalt. Csak próbák zajlanak benne, de azok intenzíven. Általános vélemény: ha próbálni lehet benne, akkor nyugodtan játszani is lehetne. Persze a legszükségesebb felújítások után. Szakemberi vélemény régebbről: Felújítás esetén akár még két évtizedig is nyugodtan üzemelhetne a színház.
Tegnap voltam az Erkelben. Siralmas, hog ez az épület szinte teljesen kihalt. Csak próbák zajlanak benne, de azok intenzíven. Általános vélemény: ha próbálni lehet benne, akkor nyugodtan játszani is lehetne. Persze a legszükségesebb felújítások után. Szakemberi vélemény régebbről: Felújítás esetén akár még két évtizedig is nyugodtan üzemelhetne a színház.
2390 álmodó 2010-01-28 23:10:25 [Válasz erre: 2389 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:09:43]
irtam privit
irtam privit
2389 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:09:43 [Válasz erre: 2388 álmodó 2010-01-28 23:07:08]
Ja... ki-be lehet jönni a felső karzaton is, és a nézőtér hátsó ajtajain is be lehet jönni és végigvonulni a széksorok között. Sőt... a süllyedőből is fel lehet jönni gázmaszkban... :-)))) Hát az egy koncertterem, tényleg nem színház.
Ja... ki-be lehet jönni a felső karzaton is, és a nézőtér hátsó ajtajain is be lehet jönni és végigvonulni a széksorok között. Sőt... a süllyedőből is fel lehet jönni gázmaszkban... :-)))) Hát az egy koncertterem, tényleg nem színház.
2388 álmodó 2010-01-28 23:07:08 [Válasz erre: 2387 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:05:25]
lehet, sőt biztos. De játékra tök alkalmatlan. Bejövés balról-kimenés jobbra, vagy fordítva. Esetleg még felülés a színpad fölötti részre. Ennyi. Még tudsz?
lehet, sőt biztos. De játékra tök alkalmatlan. Bejövés balról-kimenés jobbra, vagy fordítva. Esetleg még felülés a színpad fölötti részre. Ennyi. Még tudsz?
2387 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:05:25 [Válasz erre: 2385 álmodó 2010-01-28 23:03:57]
Én tavaly szerettem meg a Wagner-napokon, amikor a Parsifalt játszottuk. Annyira jól szólt az egész, amilyet csak lemezen hallottam addig. Egyszerűen élmény volt ott lenni.
Én tavaly szerettem meg a Wagner-napokon, amikor a Parsifalt játszottuk. Annyira jól szólt az egész, amilyet csak lemezen hallottam addig. Egyszerűen élmény volt ott lenni.
2386 álmodó 2010-01-28 23:04:23 [Válasz erre: 2384 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:02:23]
aha, lehetetlen.
aha, lehetetlen.
2385 álmodó 2010-01-28 23:03:57 [Válasz erre: 2383 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:01:47]
Azt sajnálnám ha lerombolnák a nézőterét. Szóval a MUPA szerintem egy akváriumhoz hasonló. Játékra meg alig alkalmas
Azt sajnálnám ha lerombolnák a nézőterét. Szóval a MUPA szerintem egy akváriumhoz hasonló. Játékra meg alig alkalmas
2384 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:02:23 [Válasz erre: 2381 álmodó 2010-01-28 22:58:50]
a MűPá-t...?
a MűPá-t...?
2383 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 23:01:47 [Válasz erre: 2381 álmodó 2010-01-28 22:58:50]
azért a hétköznap, a hideg, meg a havazás ma este otthon tartotta az emberek egy részét... Hát az Erkel több, mint kétezres nézőtere... ott 1 db teltház, annyi mint mondjuk a Madáchban 4 este. :-) És hányszor megtelt...
azért a hétköznap, a hideg, meg a havazás ma este otthon tartotta az emberek egy részét... Hát az Erkel több, mint kétezres nézőtere... ott 1 db teltház, annyi mint mondjuk a Madáchban 4 este. :-) És hányszor megtelt...
2381 álmodó 2010-01-28 22:58:50 [Válasz erre: 2380 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 22:55:18]
Aha. De legalább tele volt, gondolom. Az Erkel nem könnyen telt meg,érthető. Na majd a MUPA... :-)
Aha. De legalább tele volt, gondolom. Az Erkel nem könnyen telt meg,érthető. Na majd a MUPA... :-)
2380 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 22:55:18 [Válasz erre: 2379 álmodó 2010-01-28 22:53:17]
Csak azt tudom mondani, én, hogy éreztem magam benne. Jól... Mások, kívülről, egy-két énekest kevésnek találtak, de kollégáról jót, vagy semmit, úgyhogy ezt nem részletezem... :-)
Csak azt tudom mondani, én, hogy éreztem magam benne. Jól... Mások, kívülről, egy-két énekest kevésnek találtak, de kollégáról jót, vagy semmit, úgyhogy ezt nem részletezem... :-)
2379 álmodó 2010-01-28 22:53:17 [Válasz erre: 2378 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 22:45:45]
Milyen előadás volt, jó?
Milyen előadás volt, jó?
2378 Momo von Hofmannsthal 2010-01-28 22:45:45 [Válasz erre: 2377 Spangel Péter 2010-01-28 22:43:44]
Az tényleg gáz... jó éjt.
Az tényleg gáz... jó éjt.
2377 Spangel Péter 2010-01-28 22:43:44 [Válasz erre: 2376 álmodó 2010-01-28 22:03:20]
Na, látod, ahhoz nekem se. Jó éjt!
Na, látod, ahhoz nekem se. Jó éjt!
2376 álmodó 2010-01-28 22:03:20
a "párbajtér" topicon kívül van itt még másik ahová lehet írni...Legalábbis nekem semmi kedvem a sértésekhez.
a "párbajtér" topicon kívül van itt még másik ahová lehet írni...Legalábbis nekem semmi kedvem a sértésekhez.
2375 Spangel Péter 2010-01-24 11:28:29 [Válasz erre: 2373 eccerű 2010-01-22 21:53:42]
Nem azokra gondoltam, hanem a tüskésre... -:)))
Nem azokra gondoltam, hanem a tüskésre... -:)))
2374 Kúp Flóris 2010-01-23 01:55:49 [Válasz erre: 2357 Napsugaracska 2010-01-22 10:00:59]
Figyu Mókucziki ! Mókuczka,Mókuczka Fölmászott a fára. Leesett, leesett Róla a nadrágja Viktor Bácsit Válasszátok meg! Hun Scmuk, Bokros may' [url]http://www.youtube.com/watch?v=EdPh6CiaJBU;d alája megy[/url]
Figyu Mókucziki ! Mókuczka,Mókuczka Fölmászott a fára. Leesett, leesett Róla a nadrágja Viktor Bácsit Válasszátok meg! Hun Scmuk, Bokros may' [url]http://www.youtube.com/watch?v=EdPh6CiaJBU;d alája megy[/url]
2373 eccerű 2010-01-22 21:53:42 [Válasz erre: 2370 Spangel Péter 2010-01-22 20:36:09]
A sünnel csak vigyázzunk ;)
A sünnel csak vigyázzunk ;)
2372 eccerű 2010-01-22 21:53:07
muszáj ebből is homokozót csinálni? aki ennyire ki akarja magából adni az intelligenciát, az menjen át a Fideliora, ott lehet politizálni, már ha ezt annak lehet nevezni...
muszáj ebből is homokozót csinálni? aki ennyire ki akarja magából adni az intelligenciát, az menjen át a Fideliora, ott lehet politizálni, már ha ezt annak lehet nevezni...
2371 WiseGentleman 2010-01-22 20:46:45 [Válasz erre: 2363 telramund 2010-01-22 15:53:38]
And a very nice weekend to you, too!!
And a very nice weekend to you, too!!
2370 Spangel Péter 2010-01-22 20:36:09 [Válasz erre: 2369 macskás 2010-01-22 19:46:13]
Ahogy magamat ösmerem, nem biztos. Most magamra mondom: rakjon fészket orromra a sün. Hogy én milyen dinnye vagyok. ...-:)))
Ahogy magamat ösmerem, nem biztos. Most magamra mondom: rakjon fészket orromra a sün. Hogy én milyen dinnye vagyok. ...-:)))
2369 macskás 2010-01-22 19:46:13 [Válasz erre: 2368 Spangel Péter 2010-01-22 17:55:23]
Valamit tudsz:)
Valamit tudsz:)
2368 Spangel Péter 2010-01-22 17:55:23 [Válasz erre: 2367 Spangel Péter 2010-01-22 17:54:22]
Ajjaj, kimoderáltam magam, biztos nem volt fontos... -:)))
Ajjaj, kimoderáltam magam, biztos nem volt fontos... -:)))
2366 Spangel Péter 2010-01-22 17:48:53 [Válasz erre: 2365 tiramisu 2010-01-22 17:34:32]
Talán ennyi kitérő megengedett...
Talán ennyi kitérő megengedett...
2365 tiramisu 2010-01-22 17:34:32 [Válasz erre: 2364 Spangel Péter 2010-01-22 17:28:58]
Ejnye-ejnye, hová lett visszafogott quasi úri stílusod ?
Ejnye-ejnye, hová lett visszafogott quasi úri stílusod ?
2364 Spangel Péter 2010-01-22 17:28:58 [Válasz erre: 2363 telramund 2010-01-22 15:53:38]
Azért ne írjuk még le a plöttyedt szegfűsöket. Most indul a kombájn, még Furcsányeszku hathatós támogatásával ki fogják mutatni protkójuk fehérjét.
Azért ne írjuk még le a plöttyedt szegfűsöket. Most indul a kombájn, még Furcsányeszku hathatós támogatásával ki fogják mutatni protkójuk fehérjét.
2363 telramund 2010-01-22 15:53:38
Nem gondoltam, hogy az MSZP-t valamely párt überolni tudja-de itt az új MDF a teljesen középutas,semmi szélsőget nem mutató-csak képmutató,hamisitó,rágalmazó még mindig mindenkit hülyének néző párt.Nem most kellene akarni tenni,hanem amikor a demeokrácia? elkezdődött Antall Józseffel.Amikor eltolták a demokráciát a lehetőségeket,mert bizony a jelen helyzet eredőja az MDF volt és még ez a párt akarja magát emberközpontúnak nevezni,aki magába szivja a Bokrost a volt mszp-s minisztert,a szdsz bukottjait élen lehallgató Ibolyával,akinek semmi sem drága a mentelmi jogért még az ördöggel is összebutorozna ennek érdekében-persze népérdekre hivatkozva.Hát akkor inkább Morvai-de ezek semmiképp!!!!
Nem gondoltam, hogy az MSZP-t valamely párt überolni tudja-de itt az új MDF a teljesen középutas,semmi szélsőget nem mutató-csak képmutató,hamisitó,rágalmazó még mindig mindenkit hülyének néző párt.Nem most kellene akarni tenni,hanem amikor a demeokrácia? elkezdődött Antall Józseffel.Amikor eltolták a demokráciát a lehetőségeket,mert bizony a jelen helyzet eredőja az MDF volt és még ez a párt akarja magát emberközpontúnak nevezni,aki magába szivja a Bokrost a volt mszp-s minisztert,a szdsz bukottjait élen lehallgató Ibolyával,akinek semmi sem drága a mentelmi jogért még az ördöggel is összebutorozna ennek érdekében-persze népérdekre hivatkozva.Hát akkor inkább Morvai-de ezek semmiképp!!!!
2362 Napsugaracska 2010-01-22 15:24:34 [Válasz erre: 2361 virius 2010-01-22 15:14:48]
Ki van tűzve. Hivatalosan.
Ki van tűzve. Hivatalosan.
2361 virius 2010-01-22 15:14:48
Közben utánaszámoltam, a mai napra a 79 az érvényes, amire barátunk gondol, holott hivatalosan még nincs kitűzve, de minden logikus számítás szerint Fehérvasárnapra fog esni... :-)
Közben utánaszámoltam, a mai napra a 79 az érvényes, amire barátunk gondol, holott hivatalosan még nincs kitűzve, de minden logikus számítás szerint Fehérvasárnapra fog esni... :-)
2360 -zéta- 2010-01-22 15:11:53 [Válasz erre: 2358 virius 2010-01-22 15:08:49]
Megfordult a trend :-), nem ismeretlen jelenség...
Megfordult a trend :-), nem ismeretlen jelenség...
2359 virius 2010-01-22 15:11:21 [Válasz erre: 2346 álmodó 2010-01-20 23:11:05]
Hogy ez korábban nem jutott eszembe! A Húsvéti kórus kell az Erkel mögötti metróállomásba! Hát persze, erről van szó! :-) Amúgy érdekes látvány lenne az ének- és zenekar munkavédelmi öltözékben, sisakkal lenn a mélyben... :-) De hát miért is ne?
Hogy ez korábban nem jutott eszembe! A Húsvéti kórus kell az Erkel mögötti metróállomásba! Hát persze, erről van szó! :-) Amúgy érdekes látvány lenne az ének- és zenekar munkavédelmi öltözékben, sisakkal lenn a mélyben... :-) De hát miért is ne?
2358 virius 2010-01-22 15:08:49 [Válasz erre: 2357 Napsugaracska 2010-01-22 10:00:59]
A másik topikban - ugyancsak ma - 79-et írtál. Most akkor melyikünk nem tud számolni? :-)
A másik topikban - ugyancsak ma - 79-et írtál. Most akkor melyikünk nem tud számolni? :-)
2357 Napsugaracska 2010-01-22 10:00:59
Már csak 80!!!! Kakukk!!!!! :-))))))
Már csak 80!!!! Kakukk!!!!! :-))))))
2356 WiseGentleman 2010-01-22 08:27:42 [Válasz erre: 2354 Momo von Hofmannsthal 2010-01-21 23:04:29]
Élőben nem szokott kakukkolni?
Élőben nem szokott kakukkolni?
2355 zuniga 2010-01-21 23:24:11 [Válasz erre: 2350 Eri 2010-01-21 17:19:43]
2002 szeptember 22 Vasárnapi Újság....
2002 szeptember 22 Vasárnapi Újság....
2354 Momo von Hofmannsthal 2010-01-21 23:04:29 [Válasz erre: 2353 Eri 2010-01-21 22:49:26]
á... hétköznapi embernek teljesen normális. Csak itt megy le infantilis gonoszkodóba. Nem kell olyan komolyan venni. Szemtől szembe, sokkal jobb.
á... hétköznapi embernek teljesen normális. Csak itt megy le infantilis gonoszkodóba. Nem kell olyan komolyan venni. Szemtől szembe, sokkal jobb.
2353 Eri 2010-01-21 22:49:26 [Válasz erre: 2351 Napsugaracska 2010-01-21 17:35:42]
Maga nem lehet ilyen aljas, hacsak nem genetikailag! Maga olyan, mint Móricka (persze ez a név vörös posztó, ugye) akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. Mórickának a dugás, magácskának a Gyurcsány. Csak az a probléma, hogy míg Mórickánál ez egészséges, magácskánál kóros.
Maga nem lehet ilyen aljas, hacsak nem genetikailag! Maga olyan, mint Móricka (persze ez a név vörös posztó, ugye) akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. Mórickának a dugás, magácskának a Gyurcsány. Csak az a probléma, hogy míg Mórickánál ez egészséges, magácskánál kóros.
2352 WiseGentleman 2010-01-21 19:50:16 [Válasz erre: 2349 Napsugaracska 2010-01-21 17:01:52]
Tudok annál jobbat: inkább elutazom valami jó operás helyre :)!
Tudok annál jobbat: inkább elutazom valami jó operás helyre :)!
2351 Napsugaracska 2010-01-21 17:35:42 [Válasz erre: 2350 Eri 2010-01-21 17:19:43]
A Gyurcsányi? Hát igen, levitézlett.....
A Gyurcsányi? Hát igen, levitézlett.....
2350 Eri 2010-01-21 17:19:43 [Válasz erre: 2349 Napsugaracska 2010-01-21 17:01:52]
A nemzetvezető is ezt kívánta annak idején, aztán hova jutott!?
A nemzetvezető is ezt kívánta annak idején, aztán hova jutott!?
2349 Napsugaracska 2010-01-21 17:01:52 [Válasz erre: 2347 WiseGentleman 2010-01-21 00:16:24]
Kitartást kívánok!!!! Elszámolhatsz majd több tízezerig..... :-)))))))))))))))
Kitartást kívánok!!!! Elszámolhatsz majd több tízezerig..... :-)))))))))))))))
2348 WiseGentleman 2010-01-21 00:17:10 [Válasz erre: 2344 virius 2010-01-20 21:48:36]
Szvsz, a legvalószínűbb szcenárió az lesz, hogy a 4-es metrón fognak a Köztársaság térre utazni az Erkel Színházért tüntetők...
Szvsz, a legvalószínűbb szcenárió az lesz, hogy a 4-es metrón fognak a Köztársaság térre utazni az Erkel Színházért tüntetők...
2347 WiseGentleman 2010-01-21 00:16:24 [Válasz erre: 2343 Napsugaracska 2010-01-20 20:28:57]
Ha letelik, ne számolj, hanem fürödj a reménysugarakban! Majd akkor mi kezdjük a számolást (új időszámítás kezdődik, nemdebár?)
Ha letelik, ne számolj, hanem fürödj a reménysugarakban! Majd akkor mi kezdjük a számolást (új időszámítás kezdődik, nemdebár?)
2346 álmodó 2010-01-20 23:11:05 [Válasz erre: 2344 virius 2010-01-20 21:48:36]
Ha jól hallottam, annak idején a Rákóczi téren sok "pajzs" megfordult, de mégsem okoztak ekkora felfordulást. :-) Húsvétkor majd elénekelhetik a Húsvéti Kórust az állomáson dolgozók a metró tiszteletére... Azt gondolom, az Erkel lesz meg előbb, de ezt csak azért gondolom, mivel az Operát is meg kell csinálni mielőbb, és addigra kell legyen egy hely. Sürget az idő, tudod. Közben eszembe jutott egy Zorán szám: "Kell ott fenn egy ország..." -Ha ismered. :-)
Ha jól hallottam, annak idején a Rákóczi téren sok "pajzs" megfordult, de mégsem okoztak ekkora felfordulást. :-) Húsvétkor majd elénekelhetik a Húsvéti Kórust az állomáson dolgozók a metró tiszteletére... Azt gondolom, az Erkel lesz meg előbb, de ezt csak azért gondolom, mivel az Operát is meg kell csinálni mielőbb, és addigra kell legyen egy hely. Sürget az idő, tudod. Közben eszembe jutott egy Zorán szám: "Kell ott fenn egy ország..." -Ha ismered. :-)
2345 macskás 2010-01-20 22:28:55
2345
2345
