Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


2444 álmodó 2010-02-10 21:48:56 [Válasz erre: 2440 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:46:09]
Megséretettél, pórnép. A munkakönyvedet a küszöbön találod egy fél óra múlva! Hajnalban pedig küldöm a segédeimet, és azt se tudod majd: "Kudá, kudá? Tűnt el a tavasz napja?..."

2443 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:48:50 [Válasz erre: 2441 álmodó 2010-02-10 21:46:50]
te... te... vörösbegy. (nem jut eszembe az a nyavalyás madár)

2442 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:47:42 [Válasz erre: 2438 álmodó 2010-02-10 21:41:27]
te meg már holnap se... beszéltem a főnököddel, az igazgatóval, és a miniszterrel... kispajtás.

2441 álmodó 2010-02-10 21:46:50 [Válasz erre: 2439 álmodó 2010-02-10 21:42:30]
Írok egy szakértőt: Az első felvonásban Fazék művésznőben halkan rotyogni kezdett a feszültség. Vele rotyogott a nézőtér. A második felvonásban együtt rotyogott mindenki. Az áriában Hella lágyan lubickolt a zene nedűben A darab végére Fazék mindenkit megfőzőtt! Ez igen! Reméljük, még sokszor lesz ilyen telt a Fazék!

2440 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:46:09 [Válasz erre: 2439 álmodó 2010-02-10 21:42:30]
hehehehe... :-))))) Fazék Hella hangja ma már történelem. Újpalotán több lépcsőházat fűtenek a meleg levegővel, ami a torkán kijön...

2439 álmodó 2010-02-10 21:42:30 [Válasz erre: 2436 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:39:56]
Az a nő egy nulla! Nekem Fazék Hella művészete a csoda! Egy fantasztikum!

2438 álmodó 2010-02-10 21:41:27 [Válasz erre: 2434 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:35:48]
"Kockásfülű nyúl"-, légy pontos. És kontratenor vagyok. A nevem Vásári... És kirúgatlak. Mosmá biztos. Hétfőn be se menj

2437 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:40:20 [Válasz erre: 2435 álmodó 2010-02-10 21:39:19]
naggyon vicces... :-((

2436 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:39:56
Gyerekek! Szenzációs volt a Bögrés Boriska Otellója a Met-ben. Az a nő hogy énekel... nálam ő a no1.

2435 álmodó 2010-02-10 21:39:19
Ezúton értesítek mindenkit, hogy Kacsáriné Vedres Sári holnap háromnegyed négy és három óra negyvenhét perc között a Deákon ebédjegyet oszt (meleg)! "Hajrá Kacsa" feliratú kezeslábasban vegyétek át, azután eljárunk egy kacsatáncot a művésznő körül! Gyertek!

2434 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:35:48 [Válasz erre: 2433 álmodó 2010-02-10 21:29:46]
hahaha... röhejes vagy szivi. Elég szégyen, hogy ilyeneket megtűrnek ott az alt 3 ban... vagy tenor... vagy mi... tehetségtelen penészvirág... fekete vipera... szürke veréb... vagy milyen madárra is gondolok.

2433 álmodó 2010-02-10 21:29:46 [Válasz erre: 2430 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:25:12]
Ne szóld le a Kacsárinémat, mert nagyon rossz néven fogom venni és akkor neked jajj! Vedd tudomásul, hogy a Te Sumáknéd a Kacsárinak a lába nyomához nem jöhet! Még ha akarna sem! És egyébként is, te egy alulfizetett és igen gyengén támogatott szinpadi segédezközként funkcionáló köztes állapot vagy csupán. és akkor még jóindulatú voltam és nem emlegettem fel a családodat (kézcsókom a mamának) Tedd magadévá a gondolatot, hogy Kacsáriné lesz az új vallás, és dezertálj ha nem tetszik, kis bohó!

2432 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:26:35 [Válasz erre: 2431 álmodó 2010-02-10 21:25:50]
beszólsz vazze...?

2431 álmodó 2010-02-10 21:25:50 [Válasz erre: 2429 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:22:15]
Beethoven is süket volt, nekem legalább van elég hajam. Biztos kinőtt az irigységtől. Üdv: Mucus Géza.

2430 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:25:12 [Válasz erre: 2426 -zéta- 2010-02-10 21:13:29]
A Kovács Piri legalább énekesnő volt... de a Kacsáriné... :-(((

2429 Momo von Hofmannsthal 2010-02-10 21:22:15 [Válasz erre: 2428 álmodó 2010-02-10 21:20:39]
vegyé vissza mucus... nehogymá te mondd meg, hogy kiért kell rajongani. Én a Sumáknét szeretem. Te meg süket vagy és irrrigy. beeee...

2428 álmodó 2010-02-10 21:20:39 [Válasz erre: 2426 -zéta- 2010-02-10 21:13:29]
Elkeserítő, nem? Mi itt kitesszük a lelkünket, és semmi. Rajongunk de minek? Pedig már mexeszveztük a Kacsáriné Bálját is szombatra Operabál álnéven. Meg jött volna még a Kacsárinék hasonmás verseny és a Kacsárinét ábrázoló akvarellek kiálltása. Hát, mit mondjak? Lehet egyáltalán mondani valamit? Rettenet.

2427 macskás 2010-02-10 21:15:33 [Válasz erre: 2426 -zéta- 2010-02-10 21:13:29]
Én igen:)

2426 -zéta- 2010-02-10 21:13:29 [Válasz erre: 2425 álmodó 2010-02-10 21:00:26]
A Kovács Piri-topicot se becsülték...:-(

2425 álmodó 2010-02-10 21:00:26
Hatalmas az érdeklődés. :-((( Akkor eladom a "Hajrá Kacsériné"-s pólókat.

2424 álmodó 2010-02-10 20:53:38 [Válasz erre: 2423 álmodó 2010-02-10 20:52:19]

2423 álmodó 2010-02-10 20:52:19 [Válasz erre: 2422 álmodó 2010-02-10 20:47:54]
Nem szép és egészséges, hogy meg sem említjük az Ő munkásságával és töretlenül mindvégig felfelé ívelő kárrierjével minden kétséget kizáróan és bizonyítottan elismert életművével korszakalkotót és maradandót alkotva a Magyar Művészet palettáján egyéni, pazar fénnyel csillogó egyéniségével színesítve azt.

2422 álmodó 2010-02-10 20:47:54
Lécci,nyissunk topicot Kacsáriné Vedres Sárinak! Szerintem mindenképpen megérdemli és rajongani akarok! Most, azonnal!

2421 WiseGentleman 2010-02-10 16:02:21 [Válasz erre: 2420 Napsugaracska 2010-02-09 14:38:54]
Mint az illetékestől tudjuk, hatalmas folyam az idő...

2420 Napsugaracska 2010-02-09 14:38:54 [Válasz erre: 2419 eccerű 2010-02-09 00:09:17]
Legfeljebb 25-30 év...... :-)))))))))))

2419 eccerű 2010-02-09 00:09:17 [Válasz erre: 2413 WiseGentleman 2010-02-07 12:53:43]
Nem fog az olyan gyorsan menni.

2418 eccerű 2010-02-09 00:08:24 [Válasz erre: 2412 Spangel Péter 2010-02-07 12:03:14]
Milliárd lesz az a millió... Pár éve a Hiller is aláírt valamit, ami szerint olyan 5,5Mrd jár az Operának. Ha azt is a számításba vesszük, hogy az Erkel már gyakorlatilag nincs, akkor ez tk. nem is olyan rossz.

2417 WiseGentleman 2010-02-07 13:36:20 [Válasz erre: 2416 sphynx 2010-02-07 13:34:35]
Funky MP

2416 sphynx 2010-02-07 13:34:35 [Válasz erre: 2415 WiseGentleman 2010-02-07 13:21:28]
De. A fánkok között.

2415 WiseGentleman 2010-02-07 13:21:28 [Válasz erre: 2414 sphynx 2010-02-07 13:16:01]
Mi az, hogy kulturális miniszter? A Nemzeti Kulturális Örökség minisztere... (egyébként nem indulsz valahol képviselőnek?)

2414 sphynx 2010-02-07 13:16:01 [Válasz erre: 2411 zuniga 2010-02-07 11:45:54]
És mi lett Rockenbauer miniszter úr sorsa? Csak nem ő lesz megint a kulturális miniszter?

2413 WiseGentleman 2010-02-07 12:53:43 [Válasz erre: 2407 tiramisu 2010-02-06 17:33:40]
No ne félj, néhány hónap múlva nem lesz akkora dicsőség az OV fan club tagjának lenni... (Lehet, hogy föld alá vonulnak, s a négyes metró aluljáróiban gyűléseznek majd...)

2412 Spangel Péter 2010-02-07 12:03:14 [Válasz erre: 2411 zuniga 2010-02-07 11:45:54]
Ha jól emlékszem, 6,2 millióra emelkedett az évenkénti támogatás összege, most nem tudom pontosan, mennyi támogatást kap a Ház, csak annyit, hogy 2007-től 2010-ig ennek nagysága változatlan, figyelmen kívül hagyván az inflációt, a mostani válságot és sok minden más, a dalszínház zavartalan és méltó színvonalú működéséhez nélkülözhetetlen tényezőt. Az operaházban ennek ellenére több területen előrehaladás látható, ami nagyon jó, de az igazi előrelépéshez és Európa tíz legjobb operaháza közé emelkedéshez ez édeskevés.

2411 zuniga 2010-02-07 11:45:54 [Válasz erre: 2405 Spangel Péter 2010-02-06 17:02:04]
"Rockenbauer Zoltán volt a kulturális miniszter, jelentős mértékű anyagi támogatást kapott az Operaház" Lehet tudni, hogy mi lett a sorsa annak a "jelentős mértékű támogatásnak"?

2410 Eri 2010-02-06 23:20:27 [Válasz erre: 2407 tiramisu 2010-02-06 17:33:40]
Lassan itt a teljes összeborulás, amit én igazán nem bánok. Miért is ne lehetne normális hangnemben beszélgetni? Remélem ez így is marad! Viszlát. Eri.

2409 tiramisu 2010-02-06 17:43:10 [Válasz erre: 2408 Spangel Péter 2010-02-06 17:39:18]
Kár.

2408 Spangel Péter 2010-02-06 17:39:18 [Válasz erre: 2407 tiramisu 2010-02-06 17:33:40]
Nem, de szívesen felírom, igazad van. Egyébként semmilyen posztra nem vágyom.

2407 tiramisu 2010-02-06 17:33:40 [Válasz erre: 2405 Spangel Péter 2010-02-06 17:02:04]
Az utolsó bekezdés gyönyörű! Remélem ezt is megírtad OV Facebook-jára? Eddig ilyet még nm írtál. Kár, előbb is lelkesíthettél volna! (Amúgy aspirálsz valamilyen posztra?) :-)

2406 nizajemon 2010-02-06 17:26:52
Nagy napra virradtak a zsebkendőgyárak,ma nem maradt gyűretlen 1sem....német-francia megbékélés? ugyammá.

2405 Spangel Péter 2010-02-06 17:02:04 [Válasz erre: 2404 Eri 2010-02-06 16:44:25]
Kedves Eri! Köszönöm válaszát. A kultúrával kapcsolatban Orbán Viktor Faceboock-jára írtam azonnal. Remélem, olvassa még a reakciókat, s talán eljut a sok egyéb gondolata mellett, hogy itt is azonnali megoldásra van szükség. Csak emlékeztetni szeretném, amikor Rockenbauer Zoltán volt a kulturális miniszter, jelentős mértékű anyagi támogatást kapott az Operaház, azóta nem volt olyan illetékes, aki ilyen határozottan kiállt volna az opera illetve a teljes magyar kultúra mellett. A jelenlegi helyzetet figyelembe véve, valóban mentálisan kell erősödnie az országnak, hogy kikecmeregjen a depresszióból, a reménytelenségből. Ezért írtam a hitet, a türelmet és a bizalmat az emberek részéről a legfontosabbnak. A többi pedig az illetékesek dolga lesz. Mi az előbb felsoroltaak gyakorlásával tudunk nekik segíteni és küzdelemmel a gyűlölködés, a kirekesztés, a megosztottság és a valótlan vádaskodás ellen. Politikai és hitbéli elkötelezettségtől függetlenül szerintem valamennyiünk számára ez lenne a legjobb. Minden jót, kedves Eri!

2404 Eri 2010-02-06 16:44:25 [Válasz erre: 2403 Spangel Péter 2010-02-06 15:53:52]
Köszönöm az üdítő emberi reagálását. Minden szavával teljes mértékben azonosulni tudok, azonban egy kis hiányérzetem csak maradt, ugyanis igen "elnézően" kezeli a - beszédből kimaradt - kultúrára vonatkozó hiányérzetemet. A tárgyalt témák igen fontosak, azonban egy ország jó mentális állapotához - többek között - a kultúrán keresztül lehet eljutni. Egy mondatot ez a témakör mindenképpen megérdemelt, de ne legyünk túl mohók, mindennek eljön a maga ideje.

2403 Spangel Péter 2010-02-06 15:53:52 [Válasz erre: 2402 Eri 2010-02-06 13:21:39]
Kedves Eri! Türelemre valóban szükség lesz, nem jön el egyik napról a másikra a valamennyiünk által áhított fellendülés. Ám ha látjuk, hogy elmozdulunk a holtpontról, bízhatunk abban, hogy életünkben minden jobbra fordul. Hit és bizalom kell hozzá.

2402 Eri 2010-02-06 13:21:39
Tisztelt hívők és fanyalgók. Az O.V. évértékelő beszédében nem sok szót vesztegetett (sőt) a kultúrára, pedig az a nép jó mentális állapotához elengedhetetlen volna. Most úgy tűnik, hogy lesznek ennél sokkal fontosabb dolgok, amit meg kell oldani - gazdaság: meg kell újítani a jegybankot és a pénzügyi felügyeletet. Munka: 10 év alatt egymillió új munkahely. Otthon. Család. Egészség: több orvost, több ápolót, rövidebb várólistákat. Rend. De hol kap helyet a kultúra? Vagy legyünk türelemmel és mint S.P.javasolja várjunk egy két évig türelemmel. Jó. Én ráérek. Egyébiránt nem értem, hogy ezt a rendezvényt miért hívják évértékelőnek, amikor a jövőről szól? Az meg különösen tetszik, hogy az Index szerint a FIDESZ szocdemesedik!

2401 Popriscsin 2010-02-01 08:56:26
- " Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel,hogy a világon semmi sem varázslat,vagy pedig abban,hogy a világon minden az. " Albert Einstein

2400 Spangel Péter 2010-01-29 09:48:50 [Válasz erre: 2399 álmodó 2010-01-29 09:07:13]
Nézzétek az Erkel topicot! Krisz jó hírrel szolgált.

2399 álmodó 2010-01-29 09:07:13 [Válasz erre: 2398 Spangel Péter 2010-01-29 09:00:43]
Szerintem megvan már, hogy kié (lesz ?). Mindenesetre, elképzelés az van. Lehet, hogy továbbadja, igen... De nem hiszem. :-)

2398 Spangel Péter 2010-01-29 09:00:43 [Válasz erre: 2397 álmodó 2010-01-29 08:51:47]
Tudom, de ha ormányváltás lesz, lehet, hogy más hátszelek fognak fújdogálni, privatizélik a dózermasinákat és az új tulajdonos továbbadja külföldre jelentős feláron... -:)))

2397 álmodó 2010-01-29 08:51:47 [Válasz erre: 2396 Spangel Péter 2010-01-29 08:41:00]
Útban van valaki/knek, Péter.

2396 Spangel Péter 2010-01-29 08:41:00 [Válasz erre: 2394 álmodó 2010-01-29 08:35:13]
Akkor sem kéne ledózerolni!

2395 Spangel Péter 2010-01-29 08:40:17 [Válasz erre: 2393 álmodó 2010-01-29 08:29:05]
Még a színpadi gépezet cseréje is olcsóbb lenne a felújítással együtt is, mint a ledózerolás és egy multifrincfranc építése. Megmaradna az Erkel, ismét lenne két operája Budapestnek, a leépítettek közül többen visszakaphatnák munkahelyüket, bővebb lenne a repertoár, több fellépési lehetősége lenne a művészeknek stb., stb...





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.