2544 totpeti 2010-02-23 11:46:40
Így van, nem vagyok zenetanár, nem lakom Budapesten ( mondjuk a zakhoz mégis közelebb, mint egy külső-bécsi úti..) és máris auf.. szabál az szabál.
Így van, nem vagyok zenetanár, nem lakom Budapesten ( mondjuk a zakhoz mégis közelebb, mint egy külső-bécsi úti..) és máris auf.. szabál az szabál.
2543 eccerű 2010-02-23 10:21:54 [Válasz erre: 2542 totpeti 2010-02-23 09:29:36]
Hogyhogy nem vagy jogosult, nem iratkozhatsz be?
Hogyhogy nem vagy jogosult, nem iratkozhatsz be?
2542 totpeti 2010-02-23 09:29:36
Azt hiszem nem értettél meg. Ha az előzményekbe beleolvasol, láthatod, hogy nincs kifogásom a fizetősdi ellen. A FORRÁSOK közzétételéről beszélek, mint elvégzendő és szükséges feladatról. Talán nem is tudod, hogy van ilyen, de én pl NEM is VAGYOK JOGOSULT a ZAK könyvtárába járni !!! Szeretnék, de csak széttárt kezek és sajnálkozás jut helyette. Azt mondom, hogy a magyar gregorián hagyatéknak régen az interneten kéne lennie, a kassai és a zsigmond-kori többszólamú töredéknek,az Isvánffy kéziratnak stb, él kéne végezni egy munkát!!! amiben megállapodtunk.(alkotmány..)
Azt hiszem nem értettél meg. Ha az előzményekbe beleolvasol, láthatod, hogy nincs kifogásom a fizetősdi ellen. A FORRÁSOK közzétételéről beszélek, mint elvégzendő és szükséges feladatról. Talán nem is tudod, hogy van ilyen, de én pl NEM is VAGYOK JOGOSULT a ZAK könyvtárába járni !!! Szeretnék, de csak széttárt kezek és sajnálkozás jut helyette. Azt mondom, hogy a magyar gregorián hagyatéknak régen az interneten kéne lennie, a kassai és a zsigmond-kori többszólamú töredéknek,az Isvánffy kéziratnak stb, él kéne végezni egy munkát!!! amiben megállapodtunk.(alkotmány..)
2541 eccerű 2010-02-22 22:22:39 [Válasz erre: 2540 totpeti 2010-02-22 17:14:59]
Attól tartok, nincs igazad. A jogban a szabadon hozzáférhető és a fizetős nem egymást kizáró dolgok, jól megférnek egymás mellett. Ettől függetlenül helyzeted nem reménytelen, mert abban az országban, ahol egy 300 forintos díjról népszavazást lehet tartani, ott lehet ilyesmivel is keresnivalód...
Attól tartok, nincs igazad. A jogban a szabadon hozzáférhető és a fizetős nem egymást kizáró dolgok, jól megférnek egymás mellett. Ettől függetlenül helyzeted nem reménytelen, mert abban az országban, ahol egy 300 forintos díjról népszavazást lehet tartani, ott lehet ilyesmivel is keresnivalód...
2540 totpeti 2010-02-22 17:14:59
Nemtom érdekel-e még valakit, pedig még most jönne a neheze, Ilyenek elmében forgatása : 1997. évi CXL. törvény a muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről A kulturális örökséghez tartozó javak múltunk és jelenünk megismerésének pótolhatatlan forrásai, a nemzeti és az egyetemes kulturális örökség egészének elválaszthatatlan összetevői; szellemi birtokbavételük minden ember alapvető joga. Az e fogalomkörbe tartozó értékek különös védelme, megőrzése és fenntartása, valamint a nyilvánosság számára történő széleskörű és egyenlő hozzáférhetővé tétele a mindenkori társadalom kötelezettsége. Az információs társadalom és a demokratikus jogállam működésének alapfeltétele a könyvtári rendszer, amelyen keresztül az információk szabadon, bárki számára hozzáférhetők. A könyvtári ellátás fenntartása és fejlesztése az állampolgárok és a társadalom egésze szempontjából szükséges, a könyvtári és információs szolgáltatás állami fenntartása stratégiai jelentőségű. A könyvtári rendszernek az állampolgárok érdekeit kell szolgálnia." Még lehet? Bátorítást kérek nem akarok senkinek az agyára menni...
Nemtom érdekel-e még valakit, pedig még most jönne a neheze, Ilyenek elmében forgatása : 1997. évi CXL. törvény a muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről A kulturális örökséghez tartozó javak múltunk és jelenünk megismerésének pótolhatatlan forrásai, a nemzeti és az egyetemes kulturális örökség egészének elválaszthatatlan összetevői; szellemi birtokbavételük minden ember alapvető joga. Az e fogalomkörbe tartozó értékek különös védelme, megőrzése és fenntartása, valamint a nyilvánosság számára történő széleskörű és egyenlő hozzáférhetővé tétele a mindenkori társadalom kötelezettsége. Az információs társadalom és a demokratikus jogállam működésének alapfeltétele a könyvtári rendszer, amelyen keresztül az információk szabadon, bárki számára hozzáférhetők. A könyvtári ellátás fenntartása és fejlesztése az állampolgárok és a társadalom egésze szempontjából szükséges, a könyvtári és információs szolgáltatás állami fenntartása stratégiai jelentőségű. A könyvtári rendszernek az állampolgárok érdekeit kell szolgálnia." Még lehet? Bátorítást kérek nem akarok senkinek az agyára menni...
2539 eccerű 2010-02-21 11:54:19 [Válasz erre: 2538 zuniga 2010-02-20 23:06:44]
szerintem majd ősszel 1250-től újraindul...
szerintem majd ősszel 1250-től újraindul...
2538 zuniga 2010-02-20 23:06:44 [Válasz erre: 2537 Napsugaracska 2010-02-20 19:49:02]
Aztán 5745, vagy 7300 nap, ugye?
Aztán 5745, vagy 7300 nap, ugye?
2537 Napsugaracska 2010-02-20 19:49:02
50!!!! :-))))))))))
50!!!! :-))))))))))
2536 totpeti 2010-02-19 13:02:15
Mármost az a tény, hogy nem vagyok a táblával a Kossuth téren, jelentheti azt is, hogy nem vagyok a mokány paraszgyerek, aki a jussáé mindent. Hogy nem vagyunk sokan, meg elegen a téren, szintén mutathat erre. Ámde ha a mindennapi kottánkat belógatják az orrunk elé, kicsit megrázogatják, megtáncoltatják, aztán megmodják az összeget furcsa szabadkozó vigyorral (néha ) hát elgondolkozom a javaslaton. Mert most szégyenszemre pontosan ez történik.Tehát szerintem beszéljünk az alkotmányról...
Mármost az a tény, hogy nem vagyok a táblával a Kossuth téren, jelentheti azt is, hogy nem vagyok a mokány paraszgyerek, aki a jussáé mindent. Hogy nem vagyunk sokan, meg elegen a téren, szintén mutathat erre. Ámde ha a mindennapi kottánkat belógatják az orrunk elé, kicsit megrázogatják, megtáncoltatják, aztán megmodják az összeget furcsa szabadkozó vigyorral (néha ) hát elgondolkozom a javaslaton. Mert most szégyenszemre pontosan ez történik.Tehát szerintem beszéljünk az alkotmányról...
2535 totpeti 2010-02-19 09:15:05
Which one Kapa, már megbocsáss? szia
Which one Kapa, már megbocsáss? szia
2532 álmodó 2010-02-19 08:48:09 [Válasz erre: 2530 totpeti 2010-02-19 01:15:03]
Tüntess "Ingyen kottákat nekem!" feliratú táblával a Kossuth téren. Semmi nem fog történni, de a levegő jót tesz és továb élsz 2 és fél perccel. S ezt szólóm. Ja, és jól fogalmazol, pont mint Kapa. :-) Szia
Tüntess "Ingyen kottákat nekem!" feliratú táblával a Kossuth téren. Semmi nem fog történni, de a levegő jót tesz és továb élsz 2 és fél perccel. S ezt szólóm. Ja, és jól fogalmazol, pont mint Kapa. :-) Szia
2531 álmodó 2010-02-19 08:42:24 [Válasz erre: 2530 totpeti 2010-02-19 01:15:03]
S szerintem igazad van, TPGF.
S szerintem igazad van, TPGF.
2530 totpeti 2010-02-19 01:15:03
S'mit szólsz a a szöveghez ?
S'mit szólsz a a szöveghez ?
2529 totpeti 2010-02-19 01:11:03
S'asszem nem, én valójában GF vagyok....
S'asszem nem, én valójában GF vagyok....
2528 álmodó 2010-02-18 23:44:05 [Válasz erre: 2527 totpeti 2010-02-18 21:35:24]
S Te vagy az TP, tényleg? :-)
S Te vagy az TP, tényleg? :-)
2527 totpeti 2010-02-18 21:35:24
Sztem jó, ha mindjárt az elején különbséget teszünk a jogdíjas és nem jogdíjas dolgok között,(bár az a véleményem, hogy a valódi műalkotáshoz a szerzője valahogy úgy álljon hozzá, mint Ady a verseihez), mert legalábbis én semmi indíttatást nem érzek arra, hogy jogokról vitatkozzak. Na de a FORRÁSOK??? - Az egészen más... Jó, ha valaki csinált sok munkával egy jó kottát, kaszáljon belőle 80 évig, nem sajnálom tőle. De hogy én ezt a kottát köteles legyek megvenni, mert a már régen nem jogdíjas forráskottát nem tudom kikaparni a könyvtárból csak anyagi ellenszolgáltatás fejében, az nemcsak igazságtalan, hanem a (közös)kultúrkincset kezelő intézményre (és a benne lévő személyekre is ! ) rendkívül rossz fényt vet. Gondoljatok bele. -Lejárt a jogdíja? KÖZZÉTENNI!!! Ez a feladata a kultúrális javakkal sáfárkodóknak. Ha nem ezt teszik, meghasonulnak hivatásukkal és elletmondásba kerülnek. Már, ha végig gondolják egyáltalán, miért is vannak ott, ahol vannak...
Sztem jó, ha mindjárt az elején különbséget teszünk a jogdíjas és nem jogdíjas dolgok között,(bár az a véleményem, hogy a valódi műalkotáshoz a szerzője valahogy úgy álljon hozzá, mint Ady a verseihez), mert legalábbis én semmi indíttatást nem érzek arra, hogy jogokról vitatkozzak. Na de a FORRÁSOK??? - Az egészen más... Jó, ha valaki csinált sok munkával egy jó kottát, kaszáljon belőle 80 évig, nem sajnálom tőle. De hogy én ezt a kottát köteles legyek megvenni, mert a már régen nem jogdíjas forráskottát nem tudom kikaparni a könyvtárból csak anyagi ellenszolgáltatás fejében, az nemcsak igazságtalan, hanem a (közös)kultúrkincset kezelő intézményre (és a benne lévő személyekre is ! ) rendkívül rossz fényt vet. Gondoljatok bele. -Lejárt a jogdíja? KÖZZÉTENNI!!! Ez a feladata a kultúrális javakkal sáfárkodóknak. Ha nem ezt teszik, meghasonulnak hivatásukkal és elletmondásba kerülnek. Már, ha végig gondolják egyáltalán, miért is vannak ott, ahol vannak...
2526 virius 2010-02-18 16:11:01 [Válasz erre: 2525 eccerű 2010-02-18 15:36:40]
Na a szerzői jog az külön történet, inkább a kiadói jogokat védik, de nagyon, legalábbis papíron. Itt van ugye a fénymásolás kérdése. "Álruhás" adóellenőrök járják végig a kis maszek fénymásoldákat és kottamásolást rendelnek, majd a végén leleplezik magukat és kivetik a bírságot. Azonkívül Mo-on de facto a törvények arra valók, hogy megszegjük őket. Ha "angróban" megy a fénymásolás, akkor azért félrenéznek, mert mindenki tudja, hogy originál kottát vásárolni vagy bérelni drágább és kétes sikerű. Csak arra kell vigyázni, de nagyon, hogy koncertpódiumra nem engedünk fel fénymásolt kottát. Tanulni lehet belőle, csak nyilvános beléptidíjas koncerten tilos abból énekelni, mert sérti nem is annyira a szerzői, sokkal inkább a kiadói jogokat.
Na a szerzői jog az külön történet, inkább a kiadói jogokat védik, de nagyon, legalábbis papíron. Itt van ugye a fénymásolás kérdése. "Álruhás" adóellenőrök járják végig a kis maszek fénymásoldákat és kottamásolást rendelnek, majd a végén leleplezik magukat és kivetik a bírságot. Azonkívül Mo-on de facto a törvények arra valók, hogy megszegjük őket. Ha "angróban" megy a fénymásolás, akkor azért félrenéznek, mert mindenki tudja, hogy originál kottát vásárolni vagy bérelni drágább és kétes sikerű. Csak arra kell vigyázni, de nagyon, hogy koncertpódiumra nem engedünk fel fénymásolt kottát. Tanulni lehet belőle, csak nyilvános beléptidíjas koncerten tilos abból énekelni, mert sérti nem is annyira a szerzői, sokkal inkább a kiadói jogokat.
2525 eccerű 2010-02-18 15:36:40 [Válasz erre: 2524 totpeti 2010-02-16 00:05:54]
2525 szívesen olvasnék hasonló gondolatokat a szerzői jog kapcsán...
2525 szívesen olvasnék hasonló gondolatokat a szerzői jog kapcsán...
2524 totpeti 2010-02-16 00:05:54
Könyvtár, kotta és alkotmány A kottakiadók arra valók, az a helyük az életünkben, hogy jól olvasható, jól kezelhető kottákat készítsenek - azoknak, akik ezt megveszik -, az egyébként TELJESEN ÉS INGYENESEN HOZZÁFÉRHETŐ forráskottákból ( amelyek szerte a világon a könyvtárakban vannak, csak nem juthatunk hozzájuk ingyen , pedig az szigorúan mindenki tulajdona).Ők tehát kereskedők csupán, és nem a kultúra papjai, akiknek magukat gyakran hirdetik. Nem is lenne ezzel semmi baj, ha a források mindenki számára ingyenesen hozzáférhetőek lennének. Mert a könyvtár feladata nemcsak a megőrzése ezeknek a forrásoknak, hanem ugyanolyan mértékben a rendelkezésre bocsájtása. Majd minden európai ország alkotmányában benne van a művelődéshez való ingyenes és alanyi jog . Hiszen a könyvtárat ezért találtuk ki. És erre is fizetjük az adót, ami ugyanúgy ( az adófizetés ) az alkotmány része. Nem tudok hozzájutni (alanyi jogon ) egy Carl Philip Emmanuel Bach Magnificat zenekari kottához, pedig azt kinek írta vajon ? Nemde mindenkinek? Az a tény, hogy ez jelenleg anyagi ellenszolgáltatás fejében történik ( mármint a források esetében is ), arra mutat, hogy a kultúra eredetét, célját és jelen funkcióját szándékosan, vagy tudatlanságból nem veszik tudomásul azok, akiknek ez a feladatuk. Úgy nem kunszt a kottáért pénzt kérni, hogy eldugjuk az eredetit, a forrást ! De milyen jogon, alapon? Az alkotmánnyal nem az a helyzet, hogy „ majd megcsináljuk, amit a körülmények engednek..”, hanem a körülményeket kell alakítani az alkotmány szelleméhez. Ez a feladat. . A jelenlegi helyzet becsülettel nem tartható. Figyeljük csak: „ .. a farizeusok... náluk van a mennyország kulcsa.. ők maguk nem mennek be, másokat meg nem engednek be..” Nehogy megint ez legyen. Hiszen ebből már kilábaltunk, alkotmányt csináltunk! Engedjetek a forráshoz! A forrás mindenkié' Hát ez lenne az...
Könyvtár, kotta és alkotmány A kottakiadók arra valók, az a helyük az életünkben, hogy jól olvasható, jól kezelhető kottákat készítsenek - azoknak, akik ezt megveszik -, az egyébként TELJESEN ÉS INGYENESEN HOZZÁFÉRHETŐ forráskottákból ( amelyek szerte a világon a könyvtárakban vannak, csak nem juthatunk hozzájuk ingyen , pedig az szigorúan mindenki tulajdona).Ők tehát kereskedők csupán, és nem a kultúra papjai, akiknek magukat gyakran hirdetik. Nem is lenne ezzel semmi baj, ha a források mindenki számára ingyenesen hozzáférhetőek lennének. Mert a könyvtár feladata nemcsak a megőrzése ezeknek a forrásoknak, hanem ugyanolyan mértékben a rendelkezésre bocsájtása. Majd minden európai ország alkotmányában benne van a művelődéshez való ingyenes és alanyi jog . Hiszen a könyvtárat ezért találtuk ki. És erre is fizetjük az adót, ami ugyanúgy ( az adófizetés ) az alkotmány része. Nem tudok hozzájutni (alanyi jogon ) egy Carl Philip Emmanuel Bach Magnificat zenekari kottához, pedig azt kinek írta vajon ? Nemde mindenkinek? Az a tény, hogy ez jelenleg anyagi ellenszolgáltatás fejében történik ( mármint a források esetében is ), arra mutat, hogy a kultúra eredetét, célját és jelen funkcióját szándékosan, vagy tudatlanságból nem veszik tudomásul azok, akiknek ez a feladatuk. Úgy nem kunszt a kottáért pénzt kérni, hogy eldugjuk az eredetit, a forrást ! De milyen jogon, alapon? Az alkotmánnyal nem az a helyzet, hogy „ majd megcsináljuk, amit a körülmények engednek..”, hanem a körülményeket kell alakítani az alkotmány szelleméhez. Ez a feladat. . A jelenlegi helyzet becsülettel nem tartható. Figyeljük csak: „ .. a farizeusok... náluk van a mennyország kulcsa.. ők maguk nem mennek be, másokat meg nem engednek be..” Nehogy megint ez legyen. Hiszen ebből már kilábaltunk, alkotmányt csináltunk! Engedjetek a forráshoz! A forrás mindenkié' Hát ez lenne az...
2522 virius 2010-02-15 16:00:36 [Válasz erre: 2518 macskás 2010-02-14 20:26:47]
Ha nem láb, akkor láp... :-) Tudod, amit az ósan be akar építtetni... :S
Ha nem láb, akkor láp... :-) Tudod, amit az ósan be akar építtetni... :S
2521 virius 2010-02-15 15:59:16 [Válasz erre: 2520 eccerű 2010-02-15 11:38:31]
Ez is bizonyítja, mennyire komolytalan egy hoax... :-)
Ez is bizonyítja, mennyire komolytalan egy hoax... :-)
2520 eccerű 2010-02-15 11:38:31 [Válasz erre: 2519 virius 2010-02-14 22:36:23]
Természetesen tudom, hogy kell írni helyesen a nevét, de a hoaxban úgy volt írva, ahogy a 2499-ben, ezzel is szerettem volna érzékeltetni a dolog komolyságát.
Természetesen tudom, hogy kell írni helyesen a nevét, de a hoaxban úgy volt írva, ahogy a 2499-ben, ezzel is szerettem volna érzékeltetni a dolog komolyságát.
2519 virius 2010-02-14 22:36:23 [Válasz erre: 2499 eccerű 2010-02-11 22:06:09]
De akkor sem Szentgyörgyi, hanem Szent-Györgyi Albert...
De akkor sem Szentgyörgyi, hanem Szent-Györgyi Albert...
2518 macskás 2010-02-14 20:26:47 [Válasz erre: 2517 Kúp Flóris 2010-02-14 19:48:19]
Akkor se láb!!!!! De kilóg:)
Akkor se láb!!!!! De kilóg:)
2517 Kúp Flóris 2010-02-14 19:48:19 [Válasz erre: 2516 macskás 2010-02-14 19:38:16]
Azé' a zárójel, hogy a outsi-derek is tuggyanak ráláttani a lólábra, vagy ki/chel-lógni a chellaurárul:)))
Azé' a zárójel, hogy a outsi-derek is tuggyanak ráláttani a lólábra, vagy ki/chel-lógni a chellaurárul:)))
2516 macskás 2010-02-14 19:38:16 [Válasz erre: 2515 Kúp Flóris 2010-02-14 19:36:18]
namárcsak ez hiányzott! A cuca nem láb:)
namárcsak ez hiányzott! A cuca nem láb:)
2515 Kúp Flóris 2010-02-14 19:36:18 [Válasz erre: 2509 macskás 2010-02-13 23:32:53]
A hang-szered "czuczája" (csellóláb)
A hang-szered "czuczája" (csellóláb)
2514 Spangel Péter 2010-02-14 14:58:53 [Válasz erre: 2511 macskás 2010-02-13 23:39:00]
Leesett a veddfel...
Leesett a veddfel...
2512 WiseGentleman 2010-02-14 03:53:29 [Válasz erre: 2511 macskás 2010-02-13 23:39:00]
Hommage a Karinthy...
Hommage a Karinthy...
2511 macskás 2010-02-13 23:39:00 [Válasz erre: 2510 Spangel Péter 2010-02-13 23:33:58]
már kinő?:) mi nő ki? na, leesett??? :)
már kinő?:) mi nő ki? na, leesett??? :)
2510 Spangel Péter 2010-02-13 23:33:58 [Válasz erre: 2509 macskás 2010-02-13 23:32:53]
Nem mi, hanem ki, a Márki nő! -:)))
Nem mi, hanem ki, a Márki nő! -:)))
2508 Spangel Péter 2010-02-13 23:31:19 [Válasz erre: 2507 WiseGentleman 2010-02-13 21:19:34]
Márki-nő is lehet, hogy valami rangja is legyen a dolognak.
Márki-nő is lehet, hogy valami rangja is legyen a dolognak.
2507 WiseGentleman 2010-02-13 21:19:34 [Válasz erre: 2505 macskás 2010-02-13 18:39:30]
Legyen inkább Dell-nő (a népszerű számítógépes cég termékeit reklámozó hölgy) vagy akár lehet cell-nő is (mobiltelefonokat népszerűsítő imázshölgy)...
Legyen inkább Dell-nő (a népszerű számítógépes cég termékeit reklámozó hölgy) vagy akár lehet cell-nő is (mobiltelefonokat népszerűsítő imázshölgy)...
2505 macskás 2010-02-13 18:39:30 [Válasz erre: 2504 Darer 2010-02-13 18:33:15]
Del-nő inkább, nem? :))
Del-nő inkább, nem? :))
2504 Darer 2010-02-13 18:33:15 [Válasz erre: 2501 macskás 2010-02-11 22:44:43]
akkor delfin vagy, nem macskás...
akkor delfin vagy, nem macskás...
2503 Spangel Péter 2010-02-12 08:04:14 [Válasz erre: 2501 macskás 2010-02-11 22:44:43]
Ketteskéknél probléma nem merülhet fel, mert a fészekmeleget a természetadta adottságok biztosítják. Ám ha a főbérlő hosszabb távollét után érkezik ha és a használatonkívüliség a globális felmelegedés ellenére eltorlaszolja a főbejáratot, az érintettek számára a napi 3X1 méhpempő használata hozhat eredményes javulást. A folyamatos otthon tartózkodás a felmerült problémát a legközelebbi, huzamosabb ideig való, de mindenképpen kerülendő igazolatlan távollétig mindeképpen megoldja. Dr Félhétker
Ketteskéknél probléma nem merülhet fel, mert a fészekmeleget a természetadta adottságok biztosítják. Ám ha a főbérlő hosszabb távollét után érkezik ha és a használatonkívüliség a globális felmelegedés ellenére eltorlaszolja a főbejáratot, az érintettek számára a napi 3X1 méhpempő használata hozhat eredményes javulást. A folyamatos otthon tartózkodás a felmerült problémát a legközelebbi, huzamosabb ideig való, de mindenképpen kerülendő igazolatlan távollétig mindeképpen megoldja. Dr Félhétker
2502 zuniga 2010-02-11 23:03:55 [Válasz erre: 2499 eccerű 2010-02-11 22:06:09]
Kipróbálva, alátámasztva!!!! :-))
Kipróbálva, alátámasztva!!!! :-))
2501 macskás 2010-02-11 22:44:43 [Válasz erre: 2498 Spangel Péter 2010-02-11 18:08:21]
Már csak egy dilemmám maradt. Mi van, ha a személyi számom kettessel kezdődik? :) Dr. nyócker
Már csak egy dilemmám maradt. Mi van, ha a személyi számom kettessel kezdődik? :) Dr. nyócker
2500 eccerű 2010-02-11 22:07:59
2500
2500
2499 eccerű 2010-02-11 22:06:09
Ha már itt az Aspirin megemlíttetett. Mostanában (újra) terjed egy röpirat, mely szerint Szentgyörgyi rájött arra, hogy a C-vitamin elefánt-adagban (értsd: napi 4-5 gramm!) szedve hatékony ellenszer szinte az összes fertőző betegség ellen. Nem kívánva állást foglalni az egész téma igazságtartalmát illetően, annyit jegyeznék meg, hogy általában a pirulák szedése nem javallott, ha van más lehetőség,(por, folyadék) merthogy a ragasztóanyag a veseköveket erőteljes növekedésre sarkallja. Ha tehát valaki jumbó adag C-vitamint akar szedni, akkor az Aspirin C helyett (is) jobban jár, ha a patikában inkább ascorbinsavat vesz por formájában.
Ha már itt az Aspirin megemlíttetett. Mostanában (újra) terjed egy röpirat, mely szerint Szentgyörgyi rájött arra, hogy a C-vitamin elefánt-adagban (értsd: napi 4-5 gramm!) szedve hatékony ellenszer szinte az összes fertőző betegség ellen. Nem kívánva állást foglalni az egész téma igazságtartalmát illetően, annyit jegyeznék meg, hogy általában a pirulák szedése nem javallott, ha van más lehetőség,(por, folyadék) merthogy a ragasztóanyag a veseköveket erőteljes növekedésre sarkallja. Ha tehát valaki jumbó adag C-vitamint akar szedni, akkor az Aspirin C helyett (is) jobban jár, ha a patikában inkább ascorbinsavat vesz por formájában.
2498 Spangel Péter 2010-02-11 18:08:21 [Válasz erre: 2497 macskás 2010-02-11 17:24:34]
A felmerült tanácstalanság ellen, önbizalomnövelés céljából, cselekmény kezdete előtt 2 tbl. Potemix, bő, inspiráló tartalmú folyadékkal, majd ha a kellő hatás megvalósul, érdemes a biztonságos és kényelmes, tekintettől tüzessé váló fészekbe végre hazatalálni. Kellő tapasztalszerzés, gyakorlat után a Potemix elhagyható,ám az inspiráló nedű rendszeres fogyasztása tartós melegséget biztosít, ilyenkor a hatás időtartama alatt lakhelyelhagyási tilalom fegyelmezett betartása orvosilag indokolt. Dr. Ötker Szövődmények fellépte esetén tanácsos konzíliumot kérni Dr. Hatkertől.
A felmerült tanácstalanság ellen, önbizalomnövelés céljából, cselekmény kezdete előtt 2 tbl. Potemix, bő, inspiráló tartalmú folyadékkal, majd ha a kellő hatás megvalósul, érdemes a biztonságos és kényelmes, tekintettől tüzessé váló fészekbe végre hazatalálni. Kellő tapasztalszerzés, gyakorlat után a Potemix elhagyható,ám az inspiráló nedű rendszeres fogyasztása tartós melegséget biztosít, ilyenkor a hatás időtartama alatt lakhelyelhagyási tilalom fegyelmezett betartása orvosilag indokolt. Dr. Ötker Szövődmények fellépte esetén tanácsos konzíliumot kérni Dr. Hatkertől.
2497 macskás 2010-02-11 17:24:34 [Válasz erre: 2496 Spangel Péter 2010-02-11 16:46:04]
Jajjaj, Péterem, én még nem tartok ott! A második bekezdésben... hümmmm... lehet valami! Javaslat, hogy, mi módon csináljam? :)
Jajjaj, Péterem, én még nem tartok ott! A második bekezdésben... hümmmm... lehet valami! Javaslat, hogy, mi módon csináljam? :)
2496 Spangel Péter 2010-02-11 16:46:04 [Válasz erre: 2493 macskás 2010-02-11 16:30:50]
Javasolt tabl. Aspirin protect, a 100 darabos, az az olcsóbb, vagy Plavix, ez csak úgy kifizatődő, ha kardiológiai szakorvos írja fel, akkor is csak bizonyos indicatióra. Különben qrva drága. A francba! Ami hatásos, az drága, a genericumok meg nem mindig ugyanolyan hatásfokúak, éépen az összetételük miatt. Eme sorok kizárólagosan macskás vérbőségét kívánják ellensúlyozni, ami egyébként egyszerű farokmelegítéssel is könnyedén megoldható. Dr.Ötker
Javasolt tabl. Aspirin protect, a 100 darabos, az az olcsóbb, vagy Plavix, ez csak úgy kifizatődő, ha kardiológiai szakorvos írja fel, akkor is csak bizonyos indicatióra. Különben qrva drága. A francba! Ami hatásos, az drága, a genericumok meg nem mindig ugyanolyan hatásfokúak, éépen az összetételük miatt. Eme sorok kizárólagosan macskás vérbőségét kívánják ellensúlyozni, ami egyébként egyszerű farokmelegítéssel is könnyedén megoldható. Dr.Ötker
2495 Spangel Péter 2010-02-11 16:40:41 [Válasz erre: 2492 tiramisu 2010-02-11 16:14:38]
Erről is, arról is. Egyelőre kettő tűnik valószínűnek, de tényleg titok. Elég legyen annyi, az első könyvemhez hasonló, de nem memoár- hanem interjúkönyv.
Erről is, arról is. Egyelőre kettő tűnik valószínűnek, de tényleg titok. Elég legyen annyi, az első könyvemhez hasonló, de nem memoár- hanem interjúkönyv.
