Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


2783 IVA 2010-04-25 23:05:05 [Válasz erre: 2781 WiseGentleman 2010-04-22 17:26:15]
Ez nyilván nem azonos A víg özvegy egy másik, szintén zanzásított tv-változatával (inkább korábbi lehet annál), amelyben Domonkos Zsuzsa alakította Valencienne-t. (Búbánat a téma szakértője...)

2782 IVA 2010-04-25 23:03:59 [Válasz erre: 2780 virius 2010-04-22 11:54:04]
Magam sem írtam, hogy baj lenne a fehér haj a szerepben, sem azt, hogy "öreg" lett volna Harsányi Frigyes.

2781 WiseGentleman 2010-04-22 17:26:15 [Válasz erre: 2780 virius 2010-04-22 11:54:04]
Bende Zsolt tényleg "ügyeletes" Danilo volt, jómagam még az "Operett dióhéjban" c. tévéműsorra is emlékszem, ahol Házy Erzsébet, Lehoczky Zsuzsa, Berkes János, Rátonyi Róbert oldalán alakította a szerepet.

2780 virius 2010-04-22 11:54:04 [Válasz erre: 2779 IVA 2010-04-22 03:36:09]
Nem baj, ha Danilo ősz, illetve fehér hajú. Bende Zsolt is paróka nélkül alakította a szerepet 1980-ban. És egyáltalán nem volt "öreg", miként Harsányi Frigyes sem.

2779 IVA 2010-04-22 03:36:09 [Válasz erre: 2778 virius 2010-04-21 21:41:35]
Köszönöm a tájékoztatást. Ez a szigeti előadás vagy elkerülte figyelmemet annak idején, vagy érdektelennek találhattam a rendező neve olvastán. Ha az utóbbi lehetőségre tippelek, igazolta előítéletemet a rendezés operettszínházi verziója, amelyet tv-felvételen láttam. Szegényes, földszintes előadás volt, díszlet és szellem szempontjából egyaránt. Harsányi Frigyest egyszer láttam az (akkor még Fővárosi) Operettszínház színpadán, a Mágnás Miska Baracs mérnökeként, 1972-ben. Akkor sem volt hangbirtokos bonviván, személyisége és megnyerő kiállása azonban élménnyé tette alakítását. Nem értettem, miért nem prózai színészként érvényesítette erényeit. Voltak viszont, akiket meggyőzött a műfajban. Külföldön számos helyre hívták meg A víg özvegybe, Európa ügyeletes (akkor már fehér hajú) Danilójaként emlegették.

2778 virius 2010-04-21 21:41:35 [Válasz erre: 2776 IVA 2010-04-21 02:51:52]
De sor került rá azóta a Margitszigeten! 1995-ben, az Operettszínház az évi felújítását, Szinetár Miklós rendezését vitték ki a fák közé. Koós János volt Zeta Mirko nagykövet és Antal Imre Nyegus! :) Továbbhá Kalocsai Zsuzsa volt Glavari Hanna, Dénes Judit volt Valencienne, de nem ő járta a kánkánt, ezt meghagyták Oszvald Marikának, aki Olgaként énekelte-táncolta el a grizettdalt. A kedvéért kicsit átírták a dramaturgiát... Harsányi Frigyes volt Danilo, még mikroporttal sem volt meggyőző voce, Kovácsházi István (ekkor még az Operettszínház sztárja) volt Rosillon.

2777 IVA 2010-04-21 02:52:58 [Válasz erre: 2770 virius 2010-04-18 20:42:20]
Könnyen elveszítem a tájékozódásomat a híráradatban. Bejegyzésed olvastán kételkedni kezdtem abban, hogy az izlandi vulkánkitörés a repülőkatasztrófa előtt történt-e, és meglepődtem azon, hogy bizony három héttel korábban. A kisördög motoszkálása jogos.

2776 IVA 2010-04-21 02:51:52 [Válasz erre: 2769 virius 2010-04-18 20:41:06]
S ha jól emlékszem, a Grisette-dalban (táncban) Ötvös Csilla cigánykereket is produkált, Oszvald Marika módra. Közhely az idő múlásán elmélkedni, mégsem állhatom meg itt egy gondolat nélkül. Bizalmatlanul tekintettünk A víg özvegy margitszigeti előadása elé, emlékezve Házy Erzsébet nagyformátumú, legendává vált alakítására, amelyet magam csak tv-közvetítésben láttam. Istenkísértésnek tetszett, 22-23 évvel később is! De Pitti Katalin csatát nyert, az előadás is jól sikerült. Ám elgondolkoztató, hogy azóta 30 esztendő telt el, nagyobb idő, mint a két szigeti felújítás között. A víg özvegy újabb felújítására azonban nem került sor, és meg is lepődnék, ha akadna most egy opera- vagy operettprimadonnai személyiség, akiért érdemes lenne elővenni. Végignéztem a Szabadtér Színház idei kínálatát, nincs is benne klasszikus nagyoperett. Önálló produkcióval sem rukkolnak elő, csak az ország más színházainak egy-egy szabadtérre valónak vélt előadását kockáztatják meg. Nem csábító a kínálat.

2775 IVA 2010-04-21 02:48:35 [Válasz erre: 2767 WiseGentleman 2010-04-18 13:15:08]
Lehet, hogy igazolódik, amit Madame Fleury mondott: Pár év múlva úgyis kiderül, hogy a lóvasútnak párja nincs. (Miután egy Blériot nevű fantaszta akadt: géppel repül a nap tüze alatt...)

2774 eccerű 2010-04-19 23:16:38
[url]http://index.hu/kultur/klassz/2010/04/19/67_evesen_elhunyt_schwajda_gyorgy/;elhunyt_schwajda_gyorgy[/url]

2773 WiseGentleman 2010-04-19 08:21:49 [Válasz erre: 2769 virius 2010-04-18 20:41:06]
Oszt Begányi minden kis szerepből főszerepet kreált :)!

2772 eccerű 2010-04-19 00:05:43 [Válasz erre: 2770 virius 2010-04-18 20:42:20]
Ez nem így működik. Ha jönnie kell a kaszásnak, akkor meg fog találni.

2771 Heiner Lajos 2010-04-18 23:47:00 [Válasz erre: 2767 WiseGentleman 2010-04-18 13:15:08]
Kedden indul a Titanic II., di Caprio a kapitány!

2770 virius 2010-04-18 20:42:20 [Válasz erre: 2767 WiseGentleman 2010-04-18 13:15:08]
Azért motoszkál bennem a kisördög: ha az a vulkán egy héttel előbb tör ki, talán Kaczynski is életben maradt volna...

2769 virius 2010-04-18 20:41:06 [Válasz erre: 2768 WiseGentleman 2010-04-18 13:15:57]
Pontosan. Jómagam még arra is emlékszem, hogy az általam kiválasztott estén elmaradt a darab, az esőnapon lement, de bizony fel kellett öltözni, mint akkor egész nyáron. Breitner Tamás volt a karmester, Seregi László (nem az operaházi koreográfus, hanem az azóta elhunyt operettszínházi rendező) a rendező. Zeta Mirko nagykövetet Zenthe Ferenc alakította, Valencienne-t Ötvös Csilla, Rosillon lovagot Leblanc Győző és Jankovits József. Sok operaházi szólista lépett fel még a kisebb szerepekben is, pl. Begányi...

2768 WiseGentleman 2010-04-18 13:15:57 [Válasz erre: 2766 IVA 2010-04-18 02:17:29]
Ez a Pitti- és Bende-féle Víg özvegy volt, ahol Agárdi Gábor alakította Nyegust?

2767 WiseGentleman 2010-04-18 13:15:08 [Válasz erre: 2765 virius 2010-04-16 21:10:34]
Engem leginkább a nemzetközi légiközlekedés zavara izgat. Kénytelen leszek hajóval menni NY-ba, hehehe... (bár igaz, erről már régóta álmodom, behajózni a NY Harbor-ba, a ködben megpillantani a Szabadság-szobrot, mint egykoron a bevándorlók...)

2766 IVA 2010-04-18 02:17:29 [Válasz erre: 2765 virius 2010-04-16 21:10:34]
Nemigen emlékszem az 1980-as év hőmérsékletéhez kötődő eseményeire A nyár elején A trubadúr és A víg özvegy előadásait láttuk a Margitszigeten, augusztusban egy-egy mexikói, kubai, Fülöp-szigeteki és martinique-i táncegyüttest a közelmúltban szétrombolt Budai Parkszínpadon. Biztos, hogy a Szigetre pokróccal mentünk, de volt ez úgy más nyarakon is. Akkor kelt a drámai híre az Operaház kényszerű bezárásának, illetve ősszel már az Erkel Színházban indult az első heroikus évad.

2765 virius 2010-04-16 21:10:34
Mit szóltok a vulkánkitöréshez? Lehet, hogy emiatt megint olyan hideg nyár lesz, mint kerek 30 éve, 1980-ban, amikor az amerikai St. Helens kitörése miatt kellett egész évben nélkülözni a meleget?

2757 WiseGentleman 2010-03-31 18:43:08 [Válasz erre: 2756 daunerni 2010-03-31 18:01:39]
Bocsánat, nincs. Sajnálom, ha a térdreflexszerű szarkazmusom miatt túllőttem a célon.

2756 daunerni 2010-03-31 18:01:39 [Válasz erre: 2753 WiseGentleman 2010-03-31 16:51:01]
Annak a témakörnek van valami komolyzenei vonatkozása?

2755 Spangel Péter 2010-03-31 17:53:45 [Válasz erre: 2754 Eri 2010-03-31 17:40:30]
Lelke rajta azoknak, akik kirekesztenek - mindkét oldalon. Miért nem lehet normális emberek módjára békésen egymás mellett élnünk? Mennyivel könnyebb lenne minden!!!

2754 Eri 2010-03-31 17:40:30 [Válasz erre: 2753 WiseGentleman 2010-03-31 16:51:01]
Ne provokálja, mert álmodóval való csörtéjéből sem jött ki jól! Pestiesen: mindketten szívtak. (Ráadásul a "nemzeti" és "keresztény" - egyesek véleménye szerint - ezeken az oldalakon külön-külön és együtt is szitok szavak.)

2753 WiseGentleman 2010-03-31 16:51:01 [Válasz erre: 2751 unicornis 2010-03-31 13:20:32]
Inkább arról beszélj, hogy csajoznak a Facebook-on a nemzeti keresztény herminamezei családapák (hehehe).

2752 Spangel Péter 2010-03-31 13:59:24 [Válasz erre: 2751 unicornis 2010-03-31 13:20:32]
nem bánom..., üsse kavics...

2751 unicornis 2010-03-31 13:20:32 [Válasz erre: 2750 Spangel Péter 2010-03-31 11:12:58]
esetleg kettőt is...

2750 Spangel Péter 2010-03-31 11:12:58 [Válasz erre: 2749 unicornis 2010-03-31 09:53:57]
Természetesen. Ez nem képezheti vita tárgyát. Magától értetődően egyet értek az iménti hozzászólással.

2749 unicornis 2010-03-31 09:53:57 [Válasz erre: 2748 WiseGentleman 2010-03-31 02:32:57]
Quid rides, de te fabula narratur.

2748 WiseGentleman 2010-03-31 02:32:57
Ajjaj, ismét későn jöttem, s lemaradtam Károlyunk önmegvalósításáról...

2744 daunerni 2010-03-30 14:38:25
Álmodót és unicornist is nyomatékosan kérem, hogy hagyjanak fel egymás minősítgetésével!

2743 Spangel Péter 2010-03-30 14:19:41 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Amen.

2740 Spangel Péter 2010-03-30 12:34:16 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Tükör által homályosan látsz.

2732 álmodó 2010-03-30 09:57:45 [Válasz erre: 2729 Spangel Péter 2010-03-30 09:46:11]
:-))))

2729 Spangel Péter 2010-03-30 09:46:11 [Válasz erre: 2727 unicornis 2010-03-30 09:39:43]
a gyönyorű szó a gyönyörűnek egy identitászavarú változata pálucos telyszúlásban... :-)))

2727 unicornis 2010-03-30 09:39:43 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
kedvcsinálónak nem utolsó, gyönyorű jelző. Gyakran hallod?

2725 unicornis 2010-03-30 09:26:46 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Úgy van, szegénységi bizonyítvány. Pontosan fogalmaztál. És tényleg szégyellheted magad. Az irtja pedig rövid i, nem hosszú. 12

2722 Spangel Péter 2010-03-30 08:15:29 [Válasz erre: 2721 álmodó 2010-03-29 20:48:56]
Látom, és nagyra értékelem!

2721 álmodó 2010-03-29 20:48:56 [Válasz erre: 2720 Spangel Péter 2010-03-29 20:44:40]
Kedves Péter, azon vagyok, láthatod. :-)

2720 Spangel Péter 2010-03-29 20:44:40 [Válasz erre: 2719 álmodó 2010-03-29 20:22:25]
Legyen békesség köztetek mindenkor!

2719 álmodó 2010-03-29 20:22:25 [Válasz erre: 2718 Spangel Péter 2010-03-29 19:24:24]
:-)))))

2718 Spangel Péter 2010-03-29 19:24:24 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Engesztelődjetek ki szívből egymással!

2716 Spangel Péter 2010-03-29 13:39:50 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Cukifalatok vagytok!

2713 morgona 2010-03-24 22:14:12
Bocsánat, lehet, hogy rossz helyre írom! De lenne két fölös jegyem a szombati (márc. 27.) MűPabeli MET-közvetítésre, Thomas: Hamlet... A jegyek 2000 Ft-ba kerülnek, nem teljesen jól "látó" helyekre... Érdekelnek valakit?

2711 virius 2010-03-24 21:31:12 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Na, ennyi ága van a szomorú fűzfának + ennyi páva... :-)

2709 totpeti 2010-03-13 19:00:14
Szóval, Te vagy az...

2708 macskás 2010-03-13 18:08:40 [Válasz erre: 2707 macskás 2010-03-13 18:08:10]
Az utolsó mondatot kivéve

2707 macskás 2010-03-13 18:08:10 [Válasz erre: 2706 totpeti 2010-03-13 15:11:10]
HÚ, ez nagyon spangeles és búbánatos vóóóóóóóóóóóóóót!

2706 totpeti 2010-03-13 15:11:10
Mikor, még gyerekként először vittek el az Operába, a földszint balközépen hátul ültünk. Minden elcsendesedett és a sötétben megszólalt a zenekar. A megszólaló hang eddig még nem ismert boldogságot okozott, minden titkát felfedte, betöltött és engedte, hogy birtokba vegyem egészen. Tudtam, hogy örökké bízhatok benne. Soha nem csalódtam benne. De ezt ti mind tudjátok, veszekedők...

2704 unicornis 2010-03-13 13:42:48 [Válasz erre: 2703 der 2010-03-12 22:59:51]
nohát- én is ezt hiányoltam... vox -az van-

2703 der 2010-03-12 22:59:51 [Válasz erre: 2698 Broadway 2010-03-12 14:37:18]
Teljes mértékben egyet kell értsek veled. Wox humana. Na ennek érezzük a hiányát. (ld. az Álmodóval való csörtét.)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.