Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


2702 WiseGentleman 2010-03-12 21:21:33 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Szerintem összeesküdtek ellened a fórumgazdák. A végén még összekönnyezed nekem a hétfői kokárdádat...

2701 -zéta- 2010-03-12 21:02:26
Hogy stílusos legyek: "Miért idézted föl Sámuel síri árnyát?"...

2699 WiseGentleman 2010-03-12 18:20:39 [Válasz erre: 2693 unicornis 2010-03-12 13:46:17]
Károly, egy két-es-ipszilonos nevű nemesi származék nem beszél úgy egy hölggyel, mint valami rákosborzasztói lumpenproli...

2698 Broadway 2010-03-12 14:37:18 [Válasz erre: 2697 unicornis 2010-03-12 14:28:34]
Örömmel nyugtázom egyetértésedet. Még akkor is, ha gondolom, ez részleges. Épp ezért neked is javasolnám, a jövőben mellőzd magaslabdák röptetését (pl. youtube belinkelés), vagy a reakció visszareagálása. Hiszen ismered a közmondást: "ki szelet vet, vihart arat". Szerintem nem éri meg...

2697 unicornis 2010-03-12 14:28:34 [Válasz erre: 2696 Broadway 2010-03-12 14:12:27]
korrekt. A kialakult akolmeleg egyebekben minden témában tettenérhető (ld viperaház).

2696 Broadway 2010-03-12 14:12:27
Szerény véleményem szerint a szerkesztőség elhamarkodott döntést hozott amikor felfüggesztette a politikai homokozót. Ez csak látszólagos nyugit hozott. A fórumozók hozzáállásán, politikai elkötelezettségén és/vagy szimpátiáján, valamint az egymás között elmérgesedett viszonyon mit sem tudott változtatni. Az eredmény csak annyi, hogy most más fórumokon, több-kevesebb éllel kerül sor pengeváltásokra. A lufi dagad és csak idő kérdése, mikor pukkan ki... További kellemetes csevegést és utálkozást mindannyiatoknak! :)

2695 Broadway 2010-03-12 13:57:00
Egy felfüggesztett politikai homokozó után mindenképpen muszáj újra a politikát csemegézni? Egyik 19 másik 1 híján 20. Ennyire unatkoztok?

2694 unicornis 2010-03-12 13:47:16 [Válasz erre: 2692 sphynx 2010-03-12 13:02:42]
remélem. Tisztán, értelmesen.

2693 unicornis 2010-03-12 13:46:17 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
nem cáfolok hazugságokat és ostobaságokat. Hogy méltatlan "rád" nézve az biztos. Mint a korábbi disznóságaid.

2692 sphynx 2010-03-12 13:02:42 [Válasz erre: 2690 unicornis 2010-03-12 10:52:51]
És további jó hír, hogy ez a stílus legalább 4 évig biztosan polgárjogot nyer.

2690 unicornis 2010-03-12 10:52:51 [Válasz erre: 2688 der 2010-03-12 10:39:16]
[url]http://greyhound.blog.hu/2010/03/11/breking_a_penzugyminiszter_valaszolt_a_mi_eveink_re;hogy ne maradj a levegőben[/url] az általad bemásolt hosszas ömlengés helyett.

2689 totpeti 2010-03-12 10:52:46
Igazi "kemény válasz" a tankönyvből ( The Bible of The Politics, and Menagement, Moszva 2004, New Ages Editions , 31.oldal)

2688 der 2010-03-12 10:39:16 [Válasz erre: 2672 unicornis 2010-03-10 20:38:39]
Részlet Oszkó Péter válaszából, csak manipulálhatatlan, erős idegzetűeknek: "(...)szívesen látok egy 2009-2010-et megint más országokkal való összehasonlításban, mindjárt kiderülne, hogy adósságnövekedésben, munkanélküliségben, adóterhelésbeli illetve versenyképességbeli változásban bőven megállja a helyét a teljesítményünk a régióban. Valaki egyébként sok energiát szánt erre az anyagra, nagy kár ezért, hogy több helyen rossz számok vannak benne. Az ilyesmire érzékeny vagyok, mert az elmúlt egy évben nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy mindig a precíz, tényszerű adatokat tegyük közzé, és nem ígér sok jót, ha az látszik, hogy aki most a hatalomra készül, az a hatalom megszerzése érdekében ugyanúgy manipulálja a számokat. És most nem csak arról beszélek, hogy az olyan számok, miszerint hány magyarnak nincs barátja, igen csak szubjektívek. Vagy, hogy amikor a magyar adatokat hasonlítják másokhoz, akkor azok a példák mindig kimaradnak, akiknél jobban vagyunk, ahelyett, hogy a korrektség kedvéért minden mutató tekintetében ugyanahhoz az országcsoporthoz mérnénk magunkat. De ezen túl még durvább “trükközés”, hogy ahol mondjuk 2008-ról 2010-re jelentősen javultunk (pl. az átlagbéren az adóék 54%-ról 9%-kal 45%-ra csökkent), ott egész véletlenül a 2008-as és nem a 2010-es adatot tüntetik fel. Szóval csak bízzunk benne, hogy a választások után nem az adatmanipuláció tér vissza, hiszen én magam sok energiát fektettem abba, hogy annak a gyanújától is megszabaduljunk." Kénytelen voltam válaszolni unicornis videójára, mert nem szeretem, ha bizonyos kérdések a levegőben maradnak, de kérem a Tisztelt Szerkesztőket, hogy a választások második fordulójáig az ilyen és ehhez hasonló, akármelyik oldalról érkező kampányanyagoknak megjelenését korlátozni szíveskedjenek. Ezeknek a megjelentetése nem lehet összeegyeztethető a Momus célkitűzéseivel és egyben méltatlan szellemiségével is.

2685 álmodó 2010-03-11 21:17:03
Na, sziasztok

2683 Safranek 2010-03-11 13:49:43 [Válasz erre: 2678 álmodó 2010-03-11 10:25:36]
Már süt a nap, Sólyom aláírta.....

2680 totpeti 2010-03-11 10:37:51
...és elutazom...

2679 totpeti 2010-03-11 10:35:27
Kedves á, sajnos kihagytad a nyomtatót, úh most pdf-ből myomtatok... de azért köszonöm a jó tanácsot, szívesen hallgatom a hangodat itt, chére incognita....

2678 álmodó 2010-03-11 10:25:36 [Válasz erre: 2677 totpeti 2010-03-11 09:37:12]
Kedves Feri! Javaslatom a köv: Minden ellenkező híreszteléssel szemben, jön a tavasz! Fogj meg a baráti körben valakit, és utazz el egy olyan helyre, ahol csicseregnek a madarak és nincs kottapapír, se kottatár, se kottatáros külsejű egyén! Se papír, se toll, nehogy húzhass 5 vonalat egymás alá. Azt hallottam, idén is sütni fog a nap, ne hagyd ki! Pusz: á

2677 totpeti 2010-03-11 09:37:12
Egyszer az OSZK-ban a Tudor Church Music című gyűjteményes kiadványból másoltam volna kottákat. Sajnos nem lehet – így a könyvtáros hölgy – a vezetőség összkiadásnak minősítette, és ugye abból nem lehet....állományrongálás ugye....Mire én: - Neeee...!!?? Mire ő: - Sajnos... Mire én: - Azt akarja mondani, hogy kifizetve a 800 ft-os napidíjat, a kottát kikeresve most, konstatálva annak meglétét könyvtárunkban, szívemben repeső örömmel mehetek is haza?? Mire ő: - Háát... Mire én – Nade minek vannak akkor maguk itt, meg én is...Na neeem.., nem megyek... - Hosszú súlyos percek telnek. Ő, hosszas gondolkodás után elmosolyodik ( a drága ) : Hiszen maga „A” jelű kutató, nem?? En: - ??? - Ő: - Nézze, töltse ki ezt a nyomtatványt, pontosan írja rá a másolandó oldalszámokat, a többit én elintézem, menjen, menjen... Másfél hét múlva postán, bérmentesen megkaptam a kottákat, lehegesztett fóliában, ahogy kutatónak kijár...A könyvtáros persze már biztosan nem dolgozik ott, ezzel a mentalitással, hiába is keresnék a vezetők, különben is az eset legalább 1000 éve volt..

2675 unicornis 2010-03-11 08:00:35 [Válasz erre: 2673 sphynx 2010-03-10 21:14:54]
nemcsak csaknem. Csak nem tematizálni szeretnéd a társalgót?

2674 eccerű 2010-03-10 23:08:59 [Válasz erre: 2673 sphynx 2010-03-10 21:14:54]
ugyan, majd pont ő...

2673 sphynx 2010-03-10 21:14:54 [Válasz erre: 2672 unicornis 2010-03-10 20:38:39]
Csak nem politizálni akarsz?

2672 unicornis 2010-03-10 20:38:39
Off [url]http://www.youtube.com/watch?v=2cX80z6TRc0&feature=player_embedded;Youtube erős idegzetűeknek[/url] on

2671 totpeti 2010-03-10 09:39:34
Egy modell...: XY kottakiadó fizet a könyvtárnak, hogy az ott levő, már évszázada nem jogdíjas kézzel metszett kottát ne tegye hozzáférhetővé, mert ki akarja adni. Utána lefénymásolja kiváló minőségben, és mint fakszimile kottát piacra dobja.(Abszolút monopolhelyzet. A kotta a világon sehol máshol nem elérhető..) Egy másik modell: Lélekben felesküdtem a kultúra szolgálatára és terjesztésére, könyvtáros, művelődésszervező, stb lettem. Megtagadom az egyes modell lebonyolítását, amely egyes személyek anyagi érdekét szolgálja, a már nem jogdíjas kultúrális javakat közzéteszem, mert van rá lehetőség, vagy teremtek rá lehetőséget, hiszen ez a dolgom, ezek a javak mindenkié!!

2670 totpeti 2010-03-10 09:23:13
Hát ezért másoltam kézzel rengeteget a Széchenyi knyvtrban! Nem adták!!!Nem engedtek fénymásolni! ..."Jaj nektek, farizeusok, nálatok van a mennyország kulcsa...ti magatok nem mentek be és másokat meg nem engedtek be...."

2669 unicornis 2010-03-10 09:19:52 [Válasz erre: 2668 eszbe 2010-03-10 00:11:12]
a megoldás -sajnos csak időveszteséggel: be kell küldeni az illető tanítványt a könyvtárba és taktusról taktusra ellenőriztetnini a darabot a két kiadás összevetésével. Egy szonáta fél nap alatt megvan. A fénymásolás elterjedése előtt kézzel másoltuk a stimmeket, akár transzponálva is. Nem mintha visszasírnám...

2668 eszbe 2010-03-10 00:11:12 [Válasz erre: 2524 totpeti 2010-02-16 00:05:54]
A problémakör még ennél is összetettebb, ugyanis a ZAK könyvtárának legújabb húzása (persze rektori utasításra), hogy összkiadásból nem fénymásolnak. Na most akkor mi lesz, teszem azt, a rengeteg 15-16. századi kórusművel, amelyek szalonképes változatban egyedül az összkiadásban tekinthetőek meg? De említhetném mondjuk az új Mozart összkiadást is, amit az ember szintén sűrűn használ, mert komoly hang-, és ritmushibák is előfordulnak egyes más kiadványokban. Kinek az érdekét védik ezzel?

2667 totpeti 2010-03-06 08:59:51
Tudja-e Flórisúr, ecce a Kovács Dénesnek kezibe adának egy szegedi gyári hgszrt, mellen is ugyanama tőlle megszokott szép hangon jácca.. Kérdék től, hogy minekakkó néki a sztarimáry? Ha ezen is így játca? Mire ő: -Jah , please, csak nem mindegy, hogy mennyi munkávaaa! Hát a zongorákis megszolnak, valahogy, csak nem, ha géppee vannak...- mer akkó kukák, hangjaik egymást nem hallják, megaz összes többi hangot se tanálják..in the junivers, ha szabad..

2666 Popriscsin 2010-03-06 08:39:29
Délelőtt 10-kor Keszei Bori a HÍR-TV-ben!

2665 totpeti 2010-03-05 19:47:08
Pontamint mongyák ezek urake 'sztazé mondom hogy az filet nem látotte aza hgszr...

2664 totpeti 2010-03-05 19:44:29
Nincsen neki szaga..., íze.., zongája.., ha géppeeee van.

2663 totpeti 2010-03-05 19:41:12
Sén nemtom kihangótta, de abbapillanatba ahogya gépre bízta egy hang végleg - halt meg a zongora. Azelektronyos utólaghallgatás meg ígyigaz, bár én úgyis - a gépet - hallom. Mer az más, az egész egybe más...

2662 Kúp Flóris 2010-03-05 18:48:07 [Válasz erre: 2624 eccerű 2010-03-01 22:12:52]
2662:) Hogy én ezt még mié nem értem? Aranyos "Teccerű" halgassa a "Duma Tv"-és műsortot hangfallon, No de az nem elektromos jelbül való visszacsatolása a koncert-nak-nek? A Chopin valjon mié vót "Pleyel fan"? A két hangszertet lehet, hogy nem ugyanazon Mezei hangoló - ta ( Pl a Gönczi úr vót pleyeles, a Mácsai Janó meg a faziollé, esetleg mindkettőt a kedves Gönczi úr és akkó - minnyá megvagyon a magyarázat vagy mitom :(

2661 totpeti 2010-03-05 13:13:26
Ahogy ezt a régebbi fórumot olvasom (Fórum - A hangszerek csodálatos világa (frushena, 2005-04-18 23:31:19) egyre erősebb a gyanúm, hogy a gépi hangolástól szenvedtek annyira, csak ez nem tudatos...Minden hgszert "döglött " hangúvá varázsol nagy hatékonysággal! Ahogy az egyformaságot emlegetitek...

2660 totpeti 2010-03-04 20:21:05
A művi emberi hangképző rendszernek az a buktatója, mint a klónozásnak: az ember EGYEDISÉGÉT nem tudja megragadni maga az ember. Ám, ha nem lesz egyedi, nem is lesz emberi.

2659 Heiner Lajos 2010-03-04 19:24:03 [Válasz erre: 2658 WiseGentleman 2010-03-04 19:18:46]
Múlt héten alkalmam volt megcsodálni Madridban a Királyi Palotában a Stradivari-vonósnégyest...

2658 WiseGentleman 2010-03-04 19:18:46
Hmmm, Amatinak, Guarnierinek, Stradivarinak hangszálakat és gégéket is kellett volna készítenie. Persze, a biomedikális tudományok előrehaladásával lehet, hogy egyszer művi úton előállítható lesz a tökéletes emberi hangképző szervrendszer...

2657 macskás 2010-03-04 16:27:46 [Válasz erre: 2652 eccerű 2010-03-04 14:41:23]
Imádom!

2656 totpeti 2010-03-04 15:46:23
Ez az 1920-as évek magyar filozófiai iskolájának terminológiája. Tényleg csodás...

2655 tiramisu 2010-03-04 15:35:28 [Válasz erre: 2651 totpeti 2010-03-04 14:08:15]
" Az énekhang valamely személy nyilvánulata". GYÖNYÖRŰ !!! Ilyen szépet még nem olvastam. Köszönöm. :-)

2654 tiramisu 2010-03-04 15:35:20 [Válasz erre: 2651 totpeti 2010-03-04 14:08:15]
" Az énekhang valamely személy nyilvánulata". GYÖNYÖRŰ !!! Ilyen szépet még nem olvastam. Köszönöm. :-)

2653 totpeti 2010-03-04 14:57:46
Igen a csellója a többi testrészével (az agya számára) egy reflexiós szinten van.... Veleszületett tehetség és munka együtt... (Rájöttem, hogy a Steinway-ket miért becsmérlik: akkor le lehet selejtezni és szépen hazavinni, láttam már ilyet, az orrom előtt csinálták..)

2652 eccerű 2010-03-04 14:41:23 [Válasz erre: 2651 totpeti 2010-03-04 14:08:15]
Azért amikor Perényi csellózik, akkor az ember képes azt hinni, hogy az a hangszer, amin játszik, nem is tárgy, hanem Perényi testének/személyének a része.

2651 totpeti 2010-03-04 14:08:15
Tehát az énekhang valamely SZEMÉLY nyilvánulata, míg a hangszer egy eszköz, vagyis TÁRGY. ( nekem a Réti,...nem sokat tudok róla , de ahogy bejön csarnok elsőre a Cantata Profana-ban, a végén, az ÖRÖKRE MEGMARAD ezen és a másvilágon is.)

2650 WiseGentleman 2010-03-04 12:34:38 [Válasz erre: 2645 tiramisu 2010-03-03 14:44:11]
S persze ne ragadjunk le a tenoroknál, a Strauss-topikban volt szó Bordás Györgyről, vagy említhetjük Katona Lajost is, gyerekkorom kedvenc Alcindor- és Balhordó, akarom mondani Bartolo-megszemélyesítőjét.

2649 WiseGentleman 2010-03-04 12:33:24 [Válasz erre: 2642 Popriscsin 2010-03-03 14:21:20]
Bite your tongue, buster! Domingo tavaly még mindig remek Siegmundot énekelt a MET-ben!

2648 WiseGentleman 2010-03-04 12:31:29 [Válasz erre: 2643 tiramisu 2010-03-03 14:43:56]
PdeP vagy Angelo Mercuriali :) No igen, Kishegyi Árpád és Palcsó Sándor, sajnos a két nagyszerű művész Mime-alakítása fiatal korom miatt kimaradt, viszont Palcsó megrázó Bolond-alakítását (Borisz) emlékeim között őrzöm. Buffo- illetve karaktertenorokból sosem álltunk rosszul (Fekete Pál, Göndöcs József, Külkey László, Kunsági Kálmán...)

2647 totpeti 2010-03-03 19:52:27
Azért az emberi hang sokkal személyesebb, mint a hgszr. A hang egy személy elválaszthatatlan része, a hgszr pedig egy eszköz. Ha a fene fenét eszik is, akkor is közelebb fog állni mondjuk egy kalapácshoz, mint az önálló személyiséggé váláshoz. Valamilyen feladatot kell megoldani vele, mint a kalapáccsal a szögbeverést. Persze messze nem mindegy, hogy milyen....

2646 tiramisu 2010-03-03 14:44:48 [Válasz erre: 2645 tiramisu 2010-03-03 14:44:11]
Sorry...

2645 tiramisu 2010-03-03 14:44:11 [Válasz erre: 2639 WiseGentleman 2010-03-03 13:29:04]
Ez igaz. PdeP ebben az etalon. De gondolj Kishegyi Árpádra, Palcsó Sándorra és a többiekre.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.