Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


2995 Popriscsin 2010-06-04 15:16:55 [Válasz erre: 2993 álmodó 2010-06-04 13:39:04]
....és a magyarság lelke is szép lassan magához fog térni!!!

2994 Popriscsin 2010-06-04 15:12:39 [Válasz erre: 2991 álmodó 2010-06-04 13:30:16]
Az igazság kimondása olykor sokkoló lehet. Különösen ott, ahol 8 évig a hazugság volt a kormányzati módi. A forint mindjárt magához tér.

2993 álmodó 2010-06-04 13:39:04 [Válasz erre: 2991 álmodó 2010-06-04 13:30:16]
Nehogy valaki most nekem essen ezért, jelzem, hogy V-I-C-C-E-L-T-E-M-, részben. Egy kicsit (mert egy kicsit meg nem)

2992 Broadway 2010-06-04 13:37:56 [Válasz erre: 2984 Popriscsin 2010-06-04 10:05:40]
Hamvadó parázsra kannával önteni a benzint... Enyhén szólva felelőtlenség. Az előző kormány(ok) felelősségét fogjuk legalább 4 évig hallgatni.

2991 álmodó 2010-06-04 13:30:16
MOst tleg Kósa nyilatkozata miatt lett a Forintból matrica, gyerekek?

2990 álmodó 2010-06-04 13:25:47 [Válasz erre: 2981 WiseGentleman 2010-06-03 21:10:48]
Ahelyett, hogy lefelé menne, a ffenébe!

2989 Popriscsin 2010-06-04 12:37:11 [Válasz erre: 2988 WiseGentleman 2010-06-04 11:59:25]
Külön neked még elintézi Oszkó....hehehehe :-))))))))))))))

2988 WiseGentleman 2010-06-04 11:59:25 [Válasz erre: 2982 Popriscsin 2010-06-04 09:33:51]
Oké, akkor felőlem legyen 500, hehehe...

2987 WiseGentleman 2010-06-04 11:59:03 [Válasz erre: 2984 Popriscsin 2010-06-04 10:05:40]
Mi is volt az az utolsó hazugságtömeg???

2986 zuniga 2010-06-04 10:37:35 [Válasz erre: 2984 Popriscsin 2010-06-04 10:05:40]
Neked "hozomra" is elhiszem, de valami konkrétum jobban esne....

2985 tiramisu 2010-06-04 10:28:42 [Válasz erre: 2984 Popriscsin 2010-06-04 10:05:40]
Meddig tart az a pillanat ?

2984 Popriscsin 2010-06-04 10:05:40 [Válasz erre: 2983 zuniga 2010-06-04 09:59:55]
A búcsúzó kormányzat utolsó nagy hazugságtömegétől zakkant meg a forint. De pillanatokon belül helyrejön. A hazugságok viszont ÖRÖKRE rajtatok maradnak!

2983 zuniga 2010-06-04 09:59:55 [Válasz erre: 2982 Popriscsin 2010-06-04 09:33:51]
Utoljára 2008 őszén zakkant meg így a forint. Akkor a világválság miatt. Most néhány hozzá nem értő pár mondata miatt...

2982 Popriscsin 2010-06-04 09:33:51 [Válasz erre: 2981 WiseGentleman 2010-06-03 21:10:48]
Nem kell mindig leborulni a Disznófejű nagyúr előtt, és szennyes patáit nyalogatni!!!

2981 WiseGentleman 2010-06-03 21:10:48 [Válasz erre: 2978 Napsugaracska 2010-06-02 22:41:01]
Sajnos, a példa azt mutatja, hogy pl. a forint bedöntéséhez nem kell 20 év, elég egy fél nap és egy-két ostoba nyilatkozat. A végén - T. Moderátor, ennek komolyzenei aspektusa is van - augusztusra, mire jön Bayreuth, 400 forint lesz egy euró!

2980 moderato 2010-06-02 23:14:47
Nicsak! Pénteken este 1/2 8-kor a Zeneakadémia Nagytermében (!!) Monteverdi: Vespro...Vashegyi György, Orfeo Zenekar, Debreceni Kodály Kórus Menjünk!

2979 Momo von Hofmannsthal 2010-06-02 22:43:57 [Válasz erre: 2975 Napsugaracska 2010-06-02 20:07:07]
hülyék ezek... az állampolgársági törvényt bezzeg aláírták, egy tisztességes alternatív javaslat nélkül. Kicsit kaotikus a dolog.

2978 Napsugaracska 2010-06-02 22:41:01 [Válasz erre: 2977 zuniga 2010-06-02 22:28:29]
Ez (IS) mutatja, ki fejlődött, s ki épült le 20 év alatt!!! :-)))

2977 zuniga 2010-06-02 22:28:29 [Válasz erre: 2976 zuniga 2010-06-02 21:31:54]
Js, és a többiek AKKOR nem vonultak ki.....

2976 zuniga 2010-06-02 21:31:54 [Válasz erre: 2975 Napsugaracska 2010-06-02 20:07:07]
1990 június 4. A parlamenti jegyzőkönyv kicsiny részlete: "Elnök: ... Több oldalról fordultak hozzám képviselõtársaim, hogy a mai napon emlékezzünk meg a számunkra oly tragikus trianoni béke 70. évfordulójáról egyperces néma felállással. Kérem képviselõtársaimat, álljunk fel! (Egyperces néma felállás, a FIDESZ képviselõi kivonulnak.) "

2975 Napsugaracska 2010-06-02 20:07:07
Az MSZP ismét nemet mond a nemzeti összetartozásra! Az MSZP nem vesz részt a pénteki trianoni parlamenti emlékülésen – közölte a frakció ülése után Mandur László szerda délután.

2974 virius 2010-05-30 22:53:27 [Válasz erre: 2973 virius 2010-05-30 22:52:39]
Vagyis szó szerint, csak elírtam... :S

2973 virius 2010-05-30 22:52:39 [Válasz erre: 2963 zuniga 2010-05-27 19:21:10]
Szokolay Ecce Homójában kérdezte az Aga: "MI AZ, HOGY BOLSEVIK?!" Feleltek is neki: "Az, hogy itt nem lesz többé gazdag meg szegény, mindenünk közös lesz. Nem mondhatom, hogy ez itt az én feleségem... mindenünk közös lesz..." (Elnézést, ha nem tudom annyi év távlatából szó sreint idézni...)

2972 Popriscsin 2010-05-30 16:18:26 [Válasz erre: 2968 zuniga 2010-05-29 21:28:47]
Jó hát! Melyik sörözőt ajánlod?

2971 zuniga 2010-05-30 09:52:25 [Válasz erre: 2970 macskás 2010-05-30 07:34:04]
Azt is "reinkarnálták"?

2970 macskás 2010-05-30 07:34:04 [Válasz erre: 2968 zuniga 2010-05-29 21:28:47]
Ha Kossuth-bankóval fizetsz:)

2969 tiramisu 2010-05-29 23:51:11 [Válasz erre: 2968 zuniga 2010-05-29 21:28:47]
:-)

2968 zuniga 2010-05-29 21:28:47 [Válasz erre: 2967 Popriscsin 2010-05-29 08:51:18]
Kossuth tér jó lesz?

2967 Popriscsin 2010-05-29 08:51:18
Hölgyeim, uraim, inkább meg kellene beszélni egy időpontot, és valahol egy jó nagyot sörözni együtt! Közelednének az álláspontjaink!!!! :-))))

2966 álmodó 2010-05-28 06:22:03
Jé, marakodtok? Meglepő, mert szokatlan. :-)

2965 WiseGentleman 2010-05-27 22:21:39 [Válasz erre: 2963 zuniga 2010-05-27 19:21:10]
A szemantikai jelentés olykor a mögöttes tartalom elkendőzésére szolgál...

2963 zuniga 2010-05-27 19:21:10 [Válasz erre: 2957 WiseGentleman 2010-05-27 16:16:24]
Mit is jelent a "bolsevik" szó?......

2960 tiramisu 2010-05-27 17:51:19 [Válasz erre: 2950 Heiner Lajos 2010-05-27 15:17:18]
Csak nem nem egy régészeti lelet alapján erjesztik? Kelt ser-kelta ser- kelt élesztővel? Kérünk valai leírást! Köszönettel.

2959 tiramisu 2010-05-27 17:47:16 [Válasz erre: 2958 Popriscsin 2010-05-27 16:21:47]
Te meg elszórakoztatod őket, ha már úgyis ott vagy! :-)))

2958 Popriscsin 2010-05-27 16:21:47
Hú, milyen lesz, amikor egy cellában ül majd egy kommunizmus bűneit tagadó és egy holokauszt tagadó...

2957 WiseGentleman 2010-05-27 16:16:24
Ha szabad hozzászólni bolsevikozás témában... Számomra pl. az államilag rendezett tömegdemonstrációk képviselik a bolsevik minták továbbélését... Lehet, hogy a Bourbonok semmit sem tanultak, s semmit sem felejtettek? Bár ne lenne igazam...

2956 Popriscsin 2010-05-27 15:38:07 [Válasz erre: 2953 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:33:14]
De azért személyed fontosságának kenegetése céljából engem is letiltathatsz! ...már ha legalábbis hajlandóak ilyen részrehajló cenzúrára a tisztelt szerkesztők....

2955 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:36:26
Szerintem töröljük az utolsó 10 hozzászólást. Még mindig értelmetlen belekezdeni a témába, mert egyesek nem tudják kezelni ha más véleményt olvasnak. Én jól érzem magam anélkül is, hogy ezekről szó esne itt.

2954 Popriscsin 2010-05-27 15:35:57 [Válasz erre: 2953 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:33:14]
Én ugyan nem bolsevikoztam!!!

2953 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:33:14 [Válasz erre: 2952 Popriscsin 2010-05-27 15:24:52]
Nem gondolom, hogy a bolsevikozás az vélemény nyilvánítás lenne. Az személyeskedés. Ez az a hangnem, ami miatt megszűnt a Politikai Homokozó is. Hát, ha nektek így jobb... :-)))

2952 Popriscsin 2010-05-27 15:24:52 [Válasz erre: 2949 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:14:03]
Azért hagy mondjuk el esetleg mi is a véleményünket...naaaa....léccciii... engedd meg....

2951 Popriscsin 2010-05-27 15:19:46 [Válasz erre: 2948 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:11:27]
Most hosszasan olyan idők lesznek, amikor szerencsére lesz jogod, hogy más véleményed legyen!!! Az állampolgárság kérdésében nagyon fontos az érzelmi, eszmei, lelki tartalom is, nem csak a praktikum.

2950 Heiner Lajos 2010-05-27 15:17:18
Ha mán NAGYON muszáj, mármint ez a sok nem ide való, nem lehetne inkább -alfabétailag sörölöm - a cseh és a szlovák Kelt sert összevötni?

2949 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:14:03
Egyébként szerintem nyugodtan lehet moderálni az egész témát. Hamar lekezdődött a - menetrendszerű - személyeskedés. Jobb lesz befejezni.

2948 Momo von Hofmannsthal 2010-05-27 15:11:27
Szerencsére egyelőre még van hozzá jogom, hogy más legyen a véleményem. Kultúra, demokrácia, Európa. Én minden további nélkül megadnám a magyar állampolgárságot mindenkinek, aki magyarként ide akar települni a határon túlról. Még valamilyen tisztességes anyagi támogatást is nyújtanék nekik, az elinduláshoz. Szerintem ez korrekt: Itt él, itt adózik, itt szavaz, itt jár orvoshoz, és ide szül gyereket. Legyen meg minden joga, itthon van. A Fidesz ötletéről az a véleményem, hogy ez a ló túloldala, ezért nem lesz annyi haszna, mint, amennyit várnak tőle, de felőlem csinálják, ha akarják.

2946 Darer 2010-05-27 14:32:40
Ment a választási hadjárat, néztem az óriásplakátokat. Szép magabiztos férfi, kissé kreolos, bizakodóan mosolyog felém, na mondom, ki ez? Hát Mesterházi Attila. Nézem a másikat, szép magabiztos férfi, kissé kreolos, bizakodóan mosolyog felém, na mondom, ez meg ki? Hát ez meg Orbán Viktor. Nézem a harmadikat: szép magabiztos férfi, kissé kreolos, bizakodóan mosolyog felém, na mondom, erre szavazok. Hát ez Paul Anka.

2945 Popriscsin 2010-05-27 14:28:03
Az, hogy ennek a hírnek nem tudtok örülni, kizárólag nektek rossz. Próbáljatok inputot is növeszteni, hátha sikerül! Drukkolok nektek: hajrá magyarok!!!

2944 WiseGentleman 2010-05-26 19:59:52 [Válasz erre: 2943 Momo von Hofmannsthal 2010-05-26 18:27:27]
Szerintem a reciprocitás lenne jó: magyarnak szlovák cég, szlováknak magyar állampolgárság, hehehe...

2943 Momo von Hofmannsthal 2010-05-26 18:27:27
Egyfolytában a ló túloldalára esünk. Eddig - érthetetlen módon - marha nehéz volt magyar állampolgárnak lenni annak, aki határon túliként ide akart települni, most meg ide se kell települni hozzá. Nem lehetne egyszer felülni arra a lóra…?

2942 zuniga 2010-05-26 18:09:20 [Válasz erre: 2941 Cilike 2010-05-26 18:04:12]
Nem véletlen, hogy Valaki azt találta mondani azzal kapcsolatban, hogy "Ne mi nyeljük a legtöbbet!"...





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.