Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3097 WiseGentleman 2010-06-08 07:40:49
Kontárok [url]http://www.magyarhirlap.hu/hullamter/a_zold_amerikai_elnok_.html;ott[/url]

3096 WiseGentleman 2010-06-08 07:39:11
Figaro itt, Figaro ott. Kontárok [url]http://search.ft.com/search?queryText=hungary;itt[/url], kontárok [url]http://http://www.magyarhirlap.hu/hullamter/a_zold_amerikai_elnok_.html;ott[/url]. Az utóbbi esetben a Magyar Hírlap cikkírója egy Theodore Rooseveltről szóló írást Franklin Delano Roosevelt képével illusztrál, no comment...

3095 WiseGentleman 2010-06-08 07:15:34 [Válasz erre: 3093 Napsugaracska 2010-06-08 06:57:25]
Napkeleti vizeken hömpölyög az ár... Miközben bedől a NIKKEI-index... Kósa és Szíjjártó nemsokára közgazdasági disszertáció-téma lesz, hehehe...

3094 WiseGentleman 2010-06-08 07:14:12 [Válasz erre: 3092 zuniga 2010-06-07 22:47:42]
Most olvasom, hogy még az ázsiai tőzsdéket is megrengették, hehehe....

3093 Napsugaracska 2010-06-08 06:57:25
Ne szenvedjetek már! Tudjuk, savanyú a szőlő, de nézzetek ki az ablakon: süt a nap, kék az ég, zöld a fű!

3092 zuniga 2010-06-07 22:47:42 [Válasz erre: 3090 WiseGentleman 2010-06-07 22:06:53]
Viszont a sokak által a XX.-XXI. század Európa szerte legkiemelkedőbb politikusának tartott miniszterelnökünk nem érti, hogy miért váltottak ki ilyen reakciókat azok az ártatlan szavak.... :-(((((((((

3091 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 22:13:12 [Válasz erre: 3090 WiseGentleman 2010-06-07 22:06:53]
Mertünk egy nagyot álmodni... és bejött.

3090 WiseGentleman 2010-06-07 22:06:53 [Válasz erre: 3087 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 21:40:43]
De hogy az eurót is bedöntöttük, nos ehhez kellett igazi magyar szív, lélek és vitézi resolutio...

3089 WiseGentleman 2010-06-07 22:06:01 [Válasz erre: 3087 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 21:40:43]
Ezzel a trükkel persze anno már Károlyi is megpróbálkozott, azt hitte, őt jobban szereti az antant... Nemeskürty papa szívrohamot kapna, ha megtudná, hogy kedvenc miniszterelnökét Károlyihoz hasonlítom, hehehe...

3088 tiramisu 2010-06-07 22:03:39 [Válasz erre: 3087 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 21:40:43]
Csak az a "majdnem" ne lenne!

3087 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 21:40:43 [Válasz erre: 3086 tiramisu 2010-06-07 21:07:33]
Okos srácok ezek, sztem pontosan tudták mit beszélnek, csak rosszul mérték fel a helyzetet. El akarták engedni a hiányt, hogy lehessen valami abból, amit ígérgettek. Ezért Kósáék azt mondták, hogy katasztrófa van: most derült ki, hogy mingyá’ összeomlunk. De nem jött be a trükk, mert közben Brüsszelben egyértelműen megmondták a Viktornak, hogy nem hiszik el a szövegelést tudják, mi van itthon, és nincs ugrálás: 3,8 lesz a hiány. Ő meg összecsapta a bokáját, és elkezdett tolatni. Hát ez van. Most a fél világ kispályásnak nézi őket (enyhén fogalmaztam). De legalább néhány napig New Yorktól Tokióig megint ránk figyelt mindenki. Majdnem olyan, mint megnyerni a focivébét.:-)

3086 tiramisu 2010-06-07 21:07:33 [Válasz erre: 3085 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 19:11:07]
Ez most tévedés volt, vagy hazudozás? Mer' a kettő nem ugyanaz! Mongyanak le mindhárman! Kósa-Varga-Szíjjártó!

3085 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 19:11:07
Azért érdekelne, hogy aki Kósának és Szijjártónak simán elhitte, hogy mingyá' itt a görög államcsőd, az most hogyan teszi helyre magában, hogy megvezették. Fő a bizalom, de néha azért nem árt gondolkodni... :-)))

3084 WiseGentleman 2010-06-07 17:59:21 [Válasz erre: 3083 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 17:29:22]
Hmmm, égő kukák, igazi, hamisítatlan bronxi gettómiliő. Könnyek szöknek a szemembe (no nem a füsttől...)

3083 Momo von Hofmannsthal 2010-06-07 17:29:22 [Válasz erre: 3082 WiseGentleman 2010-06-07 17:17:01]
itt meg a kukák... :-)))

3082 WiseGentleman 2010-06-07 17:17:01 [Válasz erre: 3081 álmodó 2010-06-07 16:43:59]
Amikor ez a gyújtogatós biznisz ment, pont Bécsben voltam, valami operá(ka)t néztem. Oszt a japán turisták reggelinél kétségbeesetten kérdezték tőlem, biztonságos-e Budapestre jönni (látták ugyanis a CNN-en a gyújtogatást meg a kocsiborogatást), nekem meg a képem égett...

3081 álmodó 2010-06-07 16:43:59 [Válasz erre: 3080 álmodó 2010-06-07 16:41:09]
Milyen szépet írtam, azta! :-))))) Adok egy címet neki, alkotói jogon. Hmmmm: "Emlék-, egy Andrássy úti pad halálára"

3080 álmodó 2010-06-07 16:41:09 [Válasz erre: 3079 WiseGentleman 2010-06-07 16:25:47]
Ketten voltunk...Elsétáltunk az Oktogon felé, és láttuk, hogy egy vízágyú döngeti a népet az Andrássy sarkán, a tömeg meg üvölt. Sokan bámészkodtunk kicsit messzebbről... Egyszercsak mintha elkezdtek volna jönni... Na, mi ketten úgy elkezdtünk szaladni ,hogy hazáig meg sem álltunk. S mire felértünk a lakásba, 5 perc ha eltelt, máris ott voltak az ablak alatt! És ott aztán tüzet raktak...

3079 WiseGentleman 2010-06-07 16:25:47 [Válasz erre: 3077 álmodó 2010-06-07 12:23:58]
Ha jól veszem ki a leírásodból, valamelyik "akaratnyilvánító nemzetgyűlést" sikerült kifognod...

3078 Darer 2010-06-07 15:06:16 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Vajon miért csípi a szerkesztő úr szemét az, ha a bolsevikot bolseviknak nevezem, és fölteszem a kérdést, hogy miért tiltakozik? Vajon mi rosszat követtem el, netán trágár voltam? Vagy szidtam valamit? Vagy valakire rosszat mondtam? Egy totalitárius rendszer kritika nélküli kiszolgálóit, tömeggyilkos eszméinek jogutódjait negyven év melldöngető bolsevik büszkesége (v.ö. "Mi kommunisták különös emberek vagyunk")után bolseviknek nevezem - ez türhetelten? Vajon ez még szánalmas-e, vagy már komikus?

3077 álmodó 2010-06-07 12:23:58 [Válasz erre: 3076 Cilike 2010-06-07 12:16:53]
Felőlem mindenki tüntethet, szabad ország... Csak a kukáinkat kérem meghagyni szíveskedjenek. A múltkori szabad véleményformálásnál elégett a jó kis pad a kapu előtt. Oan kár...Azóta nincs Verók Úrnak pénze egy másikra.

3076 Cilike 2010-06-07 12:16:53
Túl meleg van.... A fészbúkon van egy olyan csoport hogyaszongya: "Az időjárás monnyon le" Csatlakozzatok, hátha lemond. Ha nem, megyünk tüntetni a Kossuth térre.

3075 álmodó 2010-06-07 11:28:38
Akkor most beszéljünk arról, hogy végre süt a nap. Hurrá. :-)

3074 Napsugaracska 2010-06-07 11:24:21
Június 4-i ünnepünkön a Mazsihisz elnöke gyönyörűen beszélt a Szent István Bazilikában. Na ez például már önmagában nagy dolog!!!

3073 Napsugaracska 2010-06-07 11:20:12 [Válasz erre: 3070 zuniga 2010-06-07 09:51:50]
Urissten!! Papot hívtál már???

3072 Napsugaracska 2010-06-07 11:05:12
Hát nem szörnyű??? Még az iskolába járás is szigorítva lesz.... Ahhh, minő kontárság.... :-)))))))))

3070 zuniga 2010-06-07 09:51:50 [Válasz erre: 3064 WiseGentleman 2010-06-07 06:51:32]
"Kontárok Magyarországon - ezzel a címmel kommentálta a Financial Times a magyarországi események hétvégi összefoglaló cikkét.

3069 WiseGentleman 2010-06-07 09:23:48 [Válasz erre: 3068 Napsugaracska 2010-06-07 08:47:44]
Hmmm, mondták már, hogy nagyon nehéz neked megfelelni?

3068 Napsugaracska 2010-06-07 08:47:44 [Válasz erre: 3067 WiseGentleman 2010-06-07 07:44:21]
3056-ról szintén lesújtó a véleményem.

3067 WiseGentleman 2010-06-07 07:44:21 [Válasz erre: Törölt hozzászólás]
Japersze, nézd meg, hogy mire írtam válaszul...

3065 WiseGentleman 2010-06-07 06:52:33 [Válasz erre: 3056 unicornis 2010-06-06 18:51:37]
Ja, Észak Velencéje, mi????

3064 WiseGentleman 2010-06-07 06:51:32 [Válasz erre: 3051 eccerű 2010-06-06 15:58:56]
Mertünk nagyok lenni. Itt a magyar Katrina!

3063 álmodó 2010-06-06 23:28:29 [Válasz erre: 3061 Napsugaracska 2010-06-06 22:16:15]
De ha leszakadsz rólam végre, elárulom a választ, Ok? Na, Mr.Rosszindulat, figyelj: Igen, szűkre terveztem. Te meg tervezd bőre. Jó éjt

3062 álmodó 2010-06-06 23:24:25 [Válasz erre: 3061 Napsugaracska 2010-06-06 22:16:15]
Gondolom nem nagy baj, ha az életem részleteibe azért nem avatlak be, drágám. Vagy költözzünk össze, és meglátod ha annyira érdekel.

3061 Napsugaracska 2010-06-06 22:16:15 [Válasz erre: 3050 álmodó 2010-06-06 15:56:46]
2-3 százalékon múlik a nyaralásod? Akkó elég szűken tervezted...

3060 nizajemon 2010-06-06 20:22:47 [Válasz erre: 3059 nizajemon 2010-06-06 20:14:28]
egy kib.....t fénykép ...semmi nem marad nekik...

3059 nizajemon 2010-06-06 20:14:28 [Válasz erre: 3057 nizajemon 2010-06-06 19:29:20]
Gondolkozzunk már...aki azt látja,hogy a házának csak a teteje van kinn a vízből,az mit érez???Az élete,ott merül el...nem járná egy kicsi csend?...polh.....g....s nélkül???

3058 álmodó 2010-06-06 19:32:55 [Válasz erre: 3056 unicornis 2010-06-06 18:51:37]
Ez vicc, nem? Szerintem az..:-) Szegényeken nem segít ha én odamegyek.

3057 nizajemon 2010-06-06 19:29:20 [Válasz erre: 3056 unicornis 2010-06-06 18:51:37]
katasztrófa az...nem lehetne visszafogni ezt a polkórságot ilyenkor???? már 66-szor "kielégülhettünk"eleddig a vélemények,meggyőződések kinyilatkoztatásával...

3056 unicornis 2010-06-06 18:51:37 [Válasz erre: 3050 álmodó 2010-06-06 15:56:46]
igazi honleány Alsózsolcán nyaral...

3055 unicornis 2010-06-06 18:50:56 [Válasz erre: 3042 sphynx 2010-06-06 10:31:19]
ők csak tudják- nyújorkból minden jobban látszik. Athén is látható volt...

3054 álmodó 2010-06-06 16:07:23
De mi ez a "hitelesek" gondjához képest???

3053 álmodó 2010-06-06 16:05:22 [Válasz erre: 3052 eccerű 2010-06-06 16:02:34]
Hát ha így van, én már a 270-el is kiegyezek...Pedig még néhány hete azt vártam, hátha lejjebb megy.

3052 eccerű 2010-06-06 16:02:34 [Válasz erre: 3050 álmodó 2010-06-06 15:56:46]
Mivel a csontvázkereső bizottság jelentését nem merték nyilvánosságra hozni, (vélhetően amiatt, hogy Barroso rájuk pirított a sok rémhírkeltés okán) az várható, hogy megjön a józan eszük, és csinálják az egyetlen lehetséges dolgot. Ebben az esetben a forint visszamehet 270 környékére. Ez alá nem nagyon fog. A dollár viszont a görögöknek köszönhetően rendesen beerősödött, az mindenképp így fog maradni az €-val szemben.

3051 eccerű 2010-06-06 15:58:56 [Válasz erre: 3046 WiseGentleman 2010-06-06 11:13:45]
[url]http://index.hu/belfold/2010/06/06/aruhazakat_uritenek_ki_miskolcon/;hát[/url], ezzel még várnék egy kicsit

3050 álmodó 2010-06-06 15:56:46
Kb egy hónapja van a Forintnak, hogy felkússzon valahogy, különben ugrott a nyaralásom. Illetve nem ugrott, csak egy picit más lesz. :-((( Sírok. Szerintetek mi várható Euro ügyben?

3049 álmodó 2010-06-06 15:53:07
Lajos, először leírod ezt: "Nem lehetne inkább a foci VB-ről? Vagy legalábbis törölni az utolsó kb. két tucat bejegyzést?" Aztán visszajössz, és először szphynxnek, aztán pedig Cilikének írsz humorosnak utoljára nevezhető, alpári kiszólásokat, de miért?? Én eddig nem is nagyon olvastam tőled ilyeneket. Nem értem.

3048 sphynx 2010-06-06 11:47:37 [Válasz erre: 3047 tiramisu 2010-06-06 11:43:52]
Azt majd Pintér személyesen tartja kézben. Akarom mondani, kordában...

3047 tiramisu 2010-06-06 11:43:52 [Válasz erre: 3046 WiseGentleman 2010-06-06 11:13:45]
És a pesti bűnözés marad?

3046 WiseGentleman 2010-06-06 11:13:45
Azért ne csak a rosszat vegyétek észre. Én már előre örülök például, hogy egy hét múlva megszűnik a vidéki bűnözés. (Ugyebár két hetet ígértek a rendcsinálásra...)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.