Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3147 álmodó 2010-06-09 12:58:19 [Válasz erre: 3142 unicornis 2010-06-09 10:14:07]
NEKED fals. Mondjuk, érdekes lett volna, ha nem.

3146 unicornis 2010-06-09 11:06:16 [Válasz erre: 3144 zuniga 2010-06-09 10:22:53]
Májusban gyorsult a felszámolás alá kerülő vállalkozások számának emelkedése: 1512 cég jutott erre a sorsra, s ez 8,7 százalékkal több, mint egy éve. Az egy évvel korábbinál 121-gyel, az egy hónappal korábbinál pedig 116-tal több céget döntöttek be a hitelezők – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató jelentéséből. A májusi adatok alátámasztják az előző havi kedvezőbb számokkal kapcsolatos óvatosságunkat, látványosan visszatértünk az első negyedévre jellemző trendhez – értékelte a legfrissebb adatokat Csorbai Hajnalka, az Opten stratégiai igazgatója. Ennyire van vége...

3145 unicornis 2010-06-09 11:02:33 [Válasz erre: 3143 zuniga 2010-06-09 10:21:42]
igazad van, annak nincs füle...

3144 zuniga 2010-06-09 10:22:53 [Válasz erre: 3141 unicornis 2010-06-09 09:49:20]
"Most már biztos: vége a recessziónak Magyarországon" Úgy ecceriben vége lett neki!!!!

3143 zuniga 2010-06-09 10:21:42 [Válasz erre: 3142 unicornis 2010-06-09 10:14:07]
Ne a hangrögzítőt hibáztasd!

3142 unicornis 2010-06-09 10:14:07 [Válasz erre: 3138 zuniga 2010-06-09 09:32:20]
nagyon fals hangon húzol bele...

3141 unicornis 2010-06-09 09:49:20 [Válasz erre: 3136 álmodó 2010-06-09 07:01:09]
[url]http://www.klikkbank.hu/valsag/20090304-euro-bevezetes-celdatum-ermii-gyurcsany-ferenc-veres-janos-ekb-laszlo.html;Nyolcévi bénázás története avagy az erős forint[/url]

3140 unicornis 2010-06-09 09:45:02 [Válasz erre: 3118 WiseGentleman 2010-06-08 18:34:27]
a 300 forintos böszme-eurót még mindíg nem válaszoltad meg Gábor- Úgyhogy nem én takarózom hanem te menekülsz a válasz elől- ide.

3139 unicornis 2010-06-09 09:42:47 [Válasz erre: 3116 eccerű 2010-06-08 17:53:58]
ugye hogy nem olvasol végig egy teljes mondatot- csak a prekoncepciód alátámasztása érdekel.

3138 zuniga 2010-06-09 09:32:20 [Válasz erre: 3131 Napsugaracska 2010-06-08 21:54:21]
Új vezetése van a zenekarnak. Azok, akik az eddigi karmestereket olyan módon zavarták a munkájukban, hogy még két ütemet se tudtak lejátszani. Síppal, dobbal nádihegedűvel, szóval MINDEN ESZKÖZZEL megakadályozták, hogy bárki is élvezhesse a muzsikát. És akkor most az egyik új vezető kiáll a koncert előtt és azt mondja: Ez a zenekar még csak két ütemet se tud lejátszani! A legérdekesebb, hogy ezek után a Főzeneizgató meg kijelenti, hogy nem érti, miért adják vissza a zemberek a bérleteket és miért hagyják el a zembeket a koncerttermet... Hajrá zenekar!!!

3137 álmodó 2010-06-09 07:08:07 [Válasz erre: 3136 álmodó 2010-06-09 07:01:09]
Még egy hülye nyilatkozat valakitől, és majd lesz több is az EURO. Örülhetsz, meg örülhetnek a barátaid is. Majd akkor is találjatok ki kekeckedő megjegyzéseket amitől mindenkinek kinyílik a bicska a zsebében, meg csesztessétek a volt összes létező kormányt mint okot, meg sértegessétek akinek esetleg gondai vannak. Ba'meg.

3136 álmodó 2010-06-09 07:01:09
Az lehetséges, kedves Napsugár (lány vagy fiú), hogy a te anyagi helyzetedhez ez nevetséges dramatizálás, de gondolj csak bele, hogy másoknak esetleg nem annyira. Nem először teszem ezt szóvá, mert nemrég volt egy ugyanilyen kiszólásod, amikor a nyaralásomat "szűkre tervezettnek" ítélted. Hát örülünk neki, h neked ilyen jó anyagi kondícióid vannak, nekem meg még néhányunknak ugyanis nem mindegy pl, hogy egy EURO 270, vagy 285. Esetleg gondolkozz el ezen. Köszi :-)

3135 álmodó 2010-06-09 06:54:51
"Egyébként pedig nevetséges egy enyhe árfolyamingadozást dramatizálni.2 Néhány hete 270 volt az EURO. Minek beszélsz ilyet ????

3134 álmodó 2010-06-09 06:51:01
285 az EURO. Q...........ra örülök. :-(((

3133 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 23:19:18 [Válasz erre: 3132 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 23:12:42]
(lehet, hogy nem az irigységtől van, ha ez valakinek nem tetszik)

3132 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 23:12:42
Orbán az Estében: Kevesebb emberrel vagy alacsonyabb fizetésekkel "Az állami szféra 15 százalékos bértömegcsökkentése azt jelenti, hogy kevesebb pénzből kell megoldani az állami cégek működését. A cégvezetők döntik el, hogy ezt kevesebb emberrel, de mostani fizetésekkel teszik meg, vagy ugyanannyi emberrel, mint most, csak alacsonyabb fizetéssel, mondta, hozzátéve, hogy "ez kis túlzással holnap reggeltől" életbe lép." egyszeri, nagyarányú... fizetéscsökkentés.

3131 Napsugaracska 2010-06-08 21:54:21
Na egyébként meg: agyő!!! Nevezzétek el a topicot "Keserű a szőlő-avagy dagonya Fidesz-fóbiás veszteseknek"!!!

3130 Napsugaracska 2010-06-08 21:49:43 [Válasz erre: 3129 zuniga 2010-06-08 21:36:21]
Ez a 8 év sokmillió perc volt. És még annál is többet hatott negatívan. Egyébként pedig nevetséges egy enyhe árfolyamingadozást dramatizálni. Látod, csak ti tudtátok 300 fölé tornázni..... :-))))))))))

3129 zuniga 2010-06-08 21:36:21 [Válasz erre: 3128 Napsugaracska 2010-06-08 21:17:01]
8 év = három perc??? Kósának meddig is tartott elmondani azokat a szavakat, melyek megrángatták a világ gazdaságát?

3128 Napsugaracska 2010-06-08 21:17:01 [Válasz erre: 3127 zuniga 2010-06-08 21:09:43]
Ezért fognak ülni az elmúlt 8 év favágói!!!

3127 zuniga 2010-06-08 21:09:43 [Válasz erre: 3126 Napsugaracska 2010-06-08 19:57:47]
Egy fa kivágásához pár perc elég. Mire újra megnő, eltelik jó pár évtized....:-((((

3126 Napsugaracska 2010-06-08 19:57:47
Financial Times: Orbán tervei eloszlathatják a befektetők kétségeit 2010.06.08 16:05 MNO - KNL A Financial Times (FT) által idézett elemzők szerint Orbán Viktor gazdasági akcióterve „minden bizonnyal eloszlatja majd a befektetők kétségeit”. A vezető gazdasági lap előbb a magyar miniszterelnök által bejelentett lépéseket sorolja fel, majd leírja, ugyan Orbán a képviselőházban beszélt, szavai főként a Fidesz egyes politikusainak megjegyzései által megriasztott befektetőkhöz szóltak. Az elemzők széles körben pozitívan értékelték az intézkedési tervet. Az FT először az Unicredit szakemberét, Tóth Gyulát kérdezte, aki szerint a beszéd „egyértelművé teszi, hogy a kormány tartani fogja magát a 3,9 százalékos hiánycélhoz”, majd az UBS elemzőjét, Manik Naraint szólaltatták meg, aki szerint a költségvetési terv „minden bizonnyal eloszlatja majd a befektetők kétségeit”. Nigel Rendell, az RBC szakértője szerint „eddig minden rendben”. A fejlődő országok piacaival foglalkozó Rendell szerint az egykulcsos adózás bizonyára többeket vesz majd rá az adófizetésre, ami fontos bevételt jelenthet az országnak. (FT)

3125 der 2010-06-08 19:40:09 [Válasz erre: 3117 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 18:04:58]
És a kórustag, zenekari művész, műszaki dolgozó, szólista? Ki beszél itt FORRADALOMról?

3124 der 2010-06-08 19:37:46 [Válasz erre: 3113 unicornis 2010-06-08 16:54:59]
Majd ha páros lábbal téged is kiúgnak , huhú!

3123 Napsugaracska 2010-06-08 19:11:55 [Válasz erre: 3122 zuniga 2010-06-08 19:05:02]
...hát, te má bizony egész életedre fogatlan ellenzéki maracc....

3122 zuniga 2010-06-08 19:05:02 [Válasz erre: 3120 WiseGentleman 2010-06-08 18:36:29]
"...elmúlnak a mézeshetek..." Úristen, ezek a mézeshetek? Milyen lesza többi?????

3121 Napsugaracska 2010-06-08 19:04:17
Itt habzik a szátok, a konyhában meg már főzitek a pálinkát.... :-))))))))))

3120 WiseGentleman 2010-06-08 18:36:29 [Válasz erre: 3116 eccerű 2010-06-08 17:53:58]
Persze, hogy nincs "bezzeg, amikor". Károly és a hasonszőrűek még mindig nem veszik észre, hogy térfélcsere történt, s lassan elmúlnak a mézeshetek...

3119 WiseGentleman 2010-06-08 18:35:04
Szerintem lesznek itt még népszavazások, hehehe...

3118 WiseGentleman 2010-06-08 18:34:27 [Válasz erre: 3106 der 2010-06-08 15:22:37]
A probléma az, hogyha mond valaki egy baromságot, az a választóktól vagy a nemzetközi pénzpiacoktól függetlenül baromság. Tehát, jó lenne nem takarózni.

3117 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 18:04:58
A 60 napon túli végkielégítéseket lényegében elveszik (98%-os adóval sújtják) a közszférában. Namost, egy elbocsátott tanárnak, ápolónőnek 20 év munkaviszony után már 5 havi végkielégítés járna. Így meg hazavisz majd kettőt.

3116 eccerű 2010-06-08 17:53:58 [Válasz erre: 3108 unicornis 2010-06-08 15:45:35]
Áruljátok el, miért van az, hogyha az Orbán bagázs(ból valaki) bénázik, akkor nem lehet elismerni, hogy igen, bénázott, hanem azonnal vissza kell kérdezni, hogy bezzeg amikor stb.

3115 tiramisu 2010-06-08 17:32:59 [Válasz erre: 3111 unicornis 2010-06-08 16:04:11]
Ha már említetted... köszi a fáradságot.

3114 eccerű 2010-06-08 17:17:08 [Válasz erre: 3112 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 16:20:34]
Rosszul látod a kérdést. Ez az adócsökkentés egy módja: kevesebb bért fizetnek ki, ergo kevesebb adót is vonnak le belőle. Egyébként ez még jó arány, a pécsi önkormányzatnál a megújulás jegyében jó 20%-os leépítés lesz, miközben a vezetést persze megerősítik (értsd: a magas fizetésű emberek számát megnövelik).

3113 unicornis 2010-06-08 16:54:59 [Válasz erre: 3112 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 16:20:34]
inkább zabhegyezők, bürokraták és léhűtők- huhú.

3112 Momo von Hofmannsthal 2010-06-08 16:20:34
Ez a 15%-os bértömeg csökkentés a közszférában elég durva. Ugyanis azt jelenti, hogy vagy 15%-al csökkentik a béreket mindenhol, vagy kirúgnak 15%-ot mindenhonnan. (Tanárok, orvosok, kultúra, stb.) A közszférában legalább 600 ezer ember dolgozik. Ki lehet számolni, mennyi a 15%-a. Jelentkezzen, aki úgy emlékszik, hogy ilyesmit ígértek, és erre szavazott.

3111 unicornis 2010-06-08 16:04:11 [Válasz erre: 3109 tiramisu 2010-06-08 15:59:44]
bár nem az én dolgom hogy neked keresgéljek, de tessék: [url]http://index.hu/gazdasag/magyar/haromszaz090/;300[/url]

3110 unicornis 2010-06-08 16:01:29
[url]http://torokgaborelemez.blog.hu/2010/06/08/188_nincsen_mas_valasztas#more2065830;Nincsen más választás[/url]

3109 tiramisu 2010-06-08 15:59:44 [Válasz erre: 3108 unicornis 2010-06-08 15:45:35]
Pontosabban? Mikor egy éve? Mennyivolt az ajró?

3108 unicornis 2010-06-08 15:45:35 [Válasz erre: 3090 WiseGentleman 2010-06-07 22:06:53]
hogyne, és azért hogy este lemegy a nap, szintén a Zorbán felel. Túl azon, hogy egyidejűleg ott van a rossz amerikai foglalkoztatási ráta, a francia miniszteri nyilatkozat a paritásról, a görög válság, a német és angol megszorítás, most csak még egy kérdés: -hol volt a t. siratókórus, mikor egy éve 300 fölé tornázta az eurót az öszödi böszme meg a ballib szakértelem?

3107 unicornis 2010-06-08 15:39:46 [Válasz erre: 3082 WiseGentleman 2010-06-07 17:17:01]
az sokmindenért éghetett...

3106 der 2010-06-08 15:22:37 [Válasz erre: 3102 WiseGentleman 2010-06-08 09:52:50]
Interjú Kósa Lajossal. A Fidesz ügyvezető alelnöke állítja: "Kárt senkinek nem akartunk okozni, sőt! Sajnos, ma az a helyzet, hogy ha valaki azt mondja egy gazdasági konferencián, hogy „görög saláta" vagy „görögdinnye", akkor „felrobban" a New York-i tőzsde" - nyilatkozta a NOL-nak Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke, aki az államcsődöt vízionáló kijelentései után most hozzátette: „mi mindenesetre először a magyar választókkal kell, hogy ezt megbeszéljük, s csak utána a nemzetközi szervezetekkel. Ez a helyes sorrend" Egy olyan eset után, amikor egy politikus hülye mondataival bedönti a nemzetközi pénzpiacokat, vagy magától lemond, vagy a főnöke nyomban meneszti. Nálunk Abszurdisztánban ellenben semmi következménye nincs, idézhetném az Index hírportált: "marad a mélytorok". Nem vagyok egy kárörvendő típus, de most pártállástól függetlenül mindenki szív. Jó kis forradalmat tesztettek csinálni a szavazófülkékben.

3105 Heiner Lajos 2010-06-08 10:51:20 [Válasz erre: 3096 WiseGentleman 2010-06-08 07:39:11]
mér, hát a Mocartból meg a Haidinbó is kettő vót!

3104 mimi59 2010-06-08 10:27:42 [Válasz erre: 3101 mimi59 2010-06-08 09:49:50]
Bocsánat: Barroso.

3103 zuniga 2010-06-08 09:56:28 [Válasz erre: 3095 WiseGentleman 2010-06-08 07:15:34]
Nem is olyan régen egyik művésznőnk ezt jelentette ki: "Orbán Viktor az égi erõk által kiválasztott személy, aki méltó arra, hogy a szent koronát a fejére tegyék, ami láthatatlan módon már meg is történt." Az Érdekelt (többek között) szerényen úgy fogalmazott, hogy "Isten országát" építgeti itten. Alig néhány napi kormányzás(?) után, egészen elképesztő kijelentések nyomán (többek köött) így fogalmaznak külföldön: "Magyarország sírját ássa a fidesz....."

3102 WiseGentleman 2010-06-08 09:52:50 [Válasz erre: 3100 tiramisu 2010-06-08 09:01:35]
Lehet, hogy Kósáék a Napot is bedöntötték??

3101 mimi59 2010-06-08 09:49:50 [Válasz erre: 3092 zuniga 2010-06-07 22:47:42]
Csak azt nem értem - többek között - miért nem mondták meg a miniszterelnöknek, hogy nem illik zsebretett kezekkel, Baroso mellett, bemenni a sajtótájékoztatóra. Egyebként egy tanulmány témája lehetne az arckifejetése. (Nem Baroso - nak.)

3100 tiramisu 2010-06-08 09:01:35 [Válasz erre: 3099 WiseGentleman 2010-06-08 08:35:42]
Vége a Nap "passzív" periódusának, kezdődik az "aktív" szakasz - írják a tudósok!

3099 WiseGentleman 2010-06-08 08:35:42 [Válasz erre: 3098 Napsugaracska 2010-06-08 07:51:53]
Tényleg, mit szólsz ehhez a kánikulához??

3098 Napsugaracska 2010-06-08 07:51:53
Nyugodj meg, barátom!!! Sétálj egyet, vagy reggelizz meg még egyszer. Akkorára akarod fújni a lufit, hogy mindjárt kidurran!





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.