Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3247 zuniga 2010-06-13 14:55:44 [Válasz erre: 3245 WiseGentleman 2010-06-13 14:29:27]
"Orbánnak nem kell értenie a gazdasághoz..." Kár. Egyszer már ráfaragott erre a nemtudásra az ország.

3246 WiseGentleman 2010-06-13 14:47:19 [Válasz erre: 3243 sphynx 2010-06-13 13:34:03]
Már Széchenyi is óvta a magyarokat a politikai hízelgőktől. Ugyanakkor, rá kell jönniük, hogy kormányon (pláne, hogy túlnyerték magukat, tehát semmiféle bénázást nem foghatnak a "komonistákra") nem lehet folytatni a nyolcéves baromkodást, mert a nemzetközi üzleti körök igen keményen beintenek. A magam részéről majdnem, hogy szurkolok nekik, egyrészt, mert végre piacbarát konzervatív pártként kezdenek viselkedni, másrészt, öngyilkosság lenne, ha sz.r kormányt kívánnék az országnak.

3245 WiseGentleman 2010-06-13 14:29:27 [Válasz erre: 3244 zuniga 2010-06-13 14:21:57]
Orbánnak nem kell értenie a gazdasághoz, elég, ha jó szakembereket vesz maga mellé, és megszelidíti a "vadhunokat". A magam részéről (a Fidesz saját logikájából kiindulva) megértem, hogy szükségük volt egy kis trianonozásra, "námzátágyásítésre", mielőtt Orbán a megszorításokkal meg az egykulcsos adóval (amit egyébként helyeslek) lemenne Kókába...

3244 zuniga 2010-06-13 14:21:57 [Válasz erre: 3240 WiseGentleman 2010-06-13 12:52:55]
Azzal az apró különbséggel, hogy Gyurcsány ért a gazdasághoz, Orbán meg a... izé, mihez is ért?

3243 sphynx 2010-06-13 13:34:03
Előre lehetett tudni, hogy aki nyolc évig csak hülyeségeket beszél, és egy építő javaslattal nem áll elő, az nem fog egyik percről a másikra megtáltosodni.

3242 WiseGentleman 2010-06-13 13:09:51 [Válasz erre: 3238 sphynx 2010-06-13 12:14:41]
Belpolitikája is következetlen, tekintve, hogy mi ketten még mindig szabadlábon vagyunk, hehehe...

3241 WiseGentleman 2010-06-13 12:53:56 [Válasz erre: 3231 sphynx 2010-06-13 09:16:18]
Már korábban előálltam volt a kompromisszumos javaslattal: szlováknak magyar állampolgárságot, magyarnak szlovák céget...

3240 WiseGentleman 2010-06-13 12:52:55 [Válasz erre: 3235 unicornis 2010-06-13 11:14:48]
Károly, észre kéne mán venni, hogy az "elmúlt nyolc év" miatt a "komcsikat" jól megbüntették a magyar választók. Most a másik galeri van kormányon, igaz, az ő neoliberalizmus-fóbiájuk is gyorsan kipukkadt, miután Orbánnak nem sikerült meggyőznie Barrosót meg az IMF-et, hogy a nemzeti szolidaritásé a jövő. Most sz.pjuk meg, hogy nem Semjén Zsolt vagy Mikola István irányítja a nemzetközi pénzügyi szervezeteket. Lényeg, ami lényeg, hogy tessék észrevenni, térfélcsere történt, most a Zorbán a népnyúzó, Gyurcsány pedig a néptribun, a gyurcsótányozás igencsak devalválódott...

3239 sphynx 2010-06-13 12:19:48
És az a ciki, hogy pont ezt nem lehet az elmúlt nyolc évvel magyarázni.

3238 sphynx 2010-06-13 12:14:41
Orbán külpolitikája egyik csőd a másik után.

3237 sphynx 2010-06-13 12:13:26
"Az amit most tapasztaltunk a parlamenti választások előtt két héttel, az minden volt csak nem együttműködés. Lehet hogy az SNS be sem jutott volna. A kettős állampolgárság felvetése csak az SNS-nek segített, meg a Smernek, tehát ez nem az együttműködés felé vezető út." Bugár Béla

3236 zuniga 2010-06-13 11:21:30 [Válasz erre: 3235 unicornis 2010-06-13 11:14:48]
Egy "csontváz" akkor már megvan! Én azért még bízom benne, hogy le fogod írni bizony az Orb--Torgyán kormány nem hogy 400, de nem is 200, de nem is 50 százalékot hozott össze a számára annyira fontos egészségügyiek számára a dicsőséges kormányzás után. És hogy az egészségügy nem hogy az első három helyen végzett - ahogy ezt igérték 98-ban -, hanem még lejjebb csúszott! Tényleg lerágott csont!

3235 unicornis 2010-06-13 11:14:48 [Válasz erre: 3234 zuniga 2010-06-13 10:36:56]
ugyan, lerágott csont. meséljetek az elmúlt nyolc évről, a 80%-os adósságtömegről és az ország szoclib tönkretételéről. Igaz, az facsarja az orrotokat :))

3234 zuniga 2010-06-13 10:36:56 [Válasz erre: 3232 unicornis 2010-06-13 09:24:12]
Látom, továbbra is keresed az 1998-as fideszes igéretek megvalósulásáról szóló információkat.

3233 eccerű 2010-06-13 09:30:10
azért érdekelne az is, hogy akik (élükön Bayer Zsoltikával) abból a megfontolásból tetettek szlovák rendszámot az autójukra, mivel ezeknek nem akarnak adózni, azok most vajon átcseréltetik-e magyarra. Mert ha nem, akkor a végén kiderülne, hogy nemcsak ezeknek, azoknak sem óhajtanak adózni, és az ciki lenne.

3232 unicornis 2010-06-13 09:24:12
[url]http://www.magyarhirlap.hu/online/az_mszp_megvedi_karolyi_szobrat.html;Károlyi helyett Kéthly[/url]

3231 sphynx 2010-06-13 09:16:18
Na, [url]http://w.blog.hu/2010/06/13/eszre_tert_hu_felvidekunk;ez[/url] a pali is tud írni.

3230 WiseGentleman 2010-06-12 20:52:41 [Válasz erre: 3229 Momo von Hofmannsthal 2010-06-12 20:23:32]
Bedarálta őket a fideszes konyhamalac... Egyébként jómagam az új Őstörténeti Kutatóintézetet várom remegve, főleg, hogy a mélyenszántó intelmelektusáról elhíresült Pörzse Sándor is lelkesen üdvözölte. Nu, zagsón, merjünk nagyok lenni, ha Krisztus nem is volt magyar, az Antikrisztusra még pályázhatunk...

3229 Momo von Hofmannsthal 2010-06-12 20:23:32 [Válasz erre: 3228 WiseGentleman 2010-06-12 18:40:52]
És mi a franc lehet a csontvázakkal...? Egy hete még annyi volt, hogy majdnem államcsödöt csináltak, de mióta a Miniszterelnök úr megjött Brüsszelből semmi hír róluk... Azért durva, hogy Brüsszelből mondják meg, van-e csontvázunk meg államcsődünk.

3228 WiseGentleman 2010-06-12 18:40:52
Különben is, Károlynak lakályossá kell tennem a szenespincét, ha az őt üldöző szociálisan elégedetlen mob elől el kell bújtatnom...

3227 WiseGentleman 2010-06-12 18:38:51 [Válasz erre: 3226 Momo von Hofmannsthal 2010-06-12 18:08:11]
Milyen helikopter? Most tudok végre olyan helikoptert venni, amibe beleférek... De operajegyre több jut majd, hehehe...

3226 Momo von Hofmannsthal 2010-06-12 18:08:11 [Válasz erre: 3225 WiseGentleman 2010-06-12 17:59:02]
örülsz mi...? végre nem kell adóznod a helikopter után. Te megélhetési bolsevik. :-))

3225 WiseGentleman 2010-06-12 17:59:02 [Válasz erre: 3209 unicornis 2010-06-11 19:32:49]
Mondtam már, hogy Bayer Zsolttól minimum szociáldarwinista tirádákat várok, azok után, hogy három nap alatt megbukott az orbáni forradalom, s győzött a neoliberalizmus, hehehe...(ami persze korántsem baj...)

3224 zuniga 2010-06-12 10:28:47 [Válasz erre: 3223 tiramisu 2010-06-11 23:38:30]
Mintha most is igérgetnének ezt, meg amazt....

3223 tiramisu 2010-06-11 23:38:30 [Válasz erre: 3221 zuniga 2010-06-11 22:27:50]
szerintem nagyon kellemetlen volt, mer' nem kaptak, pedig ígérték! Az kellemetlen! :-(((

3222 tiramisu 2010-06-11 23:37:25 [Válasz erre: 3219 unicornis 2010-06-11 21:51:40]
Plagizálás! :-)

3221 zuniga 2010-06-11 22:27:50 [Válasz erre: 3216 unicornis 2010-06-11 21:48:56]
Már volt Bayer, Horn, Lendvay meg miegyéb, de arra az egyetlen kérdésre nem vagy képes választ adni, hogy mi lett az egészségügyiek fizetésének a sorsa 2002 elejére. Csak nem valami kellemetlen dolog belőle?

3220 zuniga 2010-06-11 22:26:06 [Válasz erre: 3216 unicornis 2010-06-11 21:48:56]

3219 unicornis 2010-06-11 21:51:40 [Válasz erre: 3212 tiramisu 2010-06-11 20:43:48]
ha nem jön be, hát ne vagdalkozz :))

3218 unicornis 2010-06-11 21:50:05 [Válasz erre: 3214 zuniga 2010-06-11 21:00:24]
Mondjuk Kéthly Annáéval.

3217 unicornis 2010-06-11 21:49:20 [Válasz erre: 3215 WiseGentleman 2010-06-11 21:25:27]
Szetey fogja vinni?

3216 unicornis 2010-06-11 21:48:56 [Válasz erre: 3213 zuniga 2010-06-11 20:59:34]
leírtam a véleményemet a 3186-ban, arról nem tehetek hogy olvasási nehézségeid vannak. Ami pedig az egészségügyisek hűségjutalmát illeti, máig keresgélhetik szegények, hiába magyarázott róla Lendvay Ildikó tele szájjal. Erre varrj gombot. ;)

3215 WiseGentleman 2010-06-11 21:25:27 [Válasz erre: 3209 unicornis 2010-06-11 19:32:49]
Tormay Cecile arcképét leginkább egy nemzeti érzésű melegfelvonuláson érdemes körbehordozni...

3214 zuniga 2010-06-11 21:00:24 [Válasz erre: 3205 virius 2010-06-11 14:24:55]
No és kivel cserélik ki?

3213 zuniga 2010-06-11 20:59:34 [Válasz erre: 3210 unicornis 2010-06-11 19:47:18]
Szóval nem sikerült megtalálni, hogy hányszorosa lett az egészségügyiek fizetése az Orbán-Torgyán kormány negyedik évében. Nagy kár, mert így a mostani igéretekhez se tudsz érdemben hozzászólni....

3212 tiramisu 2010-06-11 20:43:48 [Válasz erre: 3210 unicornis 2010-06-11 19:47:18]
Ez csak vagdalkozás... , nem jön be.

3211 tiramisu 2010-06-11 20:42:34 [Válasz erre: 3209 unicornis 2010-06-11 19:32:49]
Bayer Zsoltika hol itt, hol ott. Népszabi főmunkatárs,aki annyira félt, hogy jaj lesz neki...aztán most ír hetet meg havat és még mindig fél . hogy nem bocsájtanak meg neki. S.ar lehet... Bayerka meséi.

3210 unicornis 2010-06-11 19:47:18 [Válasz erre: 3192 zuniga 2010-06-11 09:29:45]
na ja ha nem telik saját frappáns klapanciára, megteszi Kácsor a Népszabóból... először azt hittem, saját kútfődből merítettél ;) Már többször mondtam, kultúrember ha idéz, megjelöli a forrást. Úgy látszik, ez is lepereg.

3209 unicornis 2010-06-11 19:32:49 [Válasz erre: 3192 zuniga 2010-06-11 09:29:45]
[url]http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/tudatipar.html;Tudat-ipar[/url]

3208 unicornis 2010-06-11 19:17:46 [Válasz erre: 3187 tiramisu 2010-06-11 08:06:26]
adtál néhány jó tippet. De hogy ne ugyanabból a néhány sajtótermékből tájékozódj, szivesen tallózok máshonnan, már csak az audietur et altera pars elve miatt is... :)

3207 unicornis 2010-06-11 19:14:57 [Válasz erre: 3188 Heiner Lajos 2010-06-11 08:24:48]
orvos-beteg- kapcsolatról írt a KSH. A kórboncnokot nem számítanám a közvetlen kapcsolatok közé- nb a citológiai laboreredmény sem változik attól, hogy mennyit csúsztat a paciens a laboros zsebébe, kedves Lajos. Ahogyan wiseg mondaná- a röntgenorvos épp' emiatt piacképes. Csak nem akarod elvenni tőlük a jobb lét lehetőségét :))

3206 virius 2010-06-11 14:25:56 [Válasz erre: 3202 zuniga 2010-06-11 10:42:39]
Az info már elérhető az [url]http://index.hu/kultur/klassz/2010/06/11/becsbol_igazol_orban_viktor_operaigazgatot/;Indexen[/url] is!

3205 virius 2010-06-11 14:24:55 [Válasz erre: 3192 zuniga 2010-06-11 09:29:45]
József Attila ellen semmi kifogás, ellenben lehet, hogy Károlyi szobrát ebben a ciklusban elviszik a Parlament mellől, ezt Kövér jelentette ki szerdán a Polgárok Házában.

3204 Napsugaracska 2010-06-11 13:27:58 [Válasz erre: 3202 zuniga 2010-06-11 10:42:39]
Marhaság.

3203 tiramisu 2010-06-11 11:33:50 [Válasz erre: 3202 zuniga 2010-06-11 10:42:39]
Jawohl...

3202 zuniga 2010-06-11 10:42:39 [Válasz erre: 3201 tiramisu 2010-06-11 10:20:27]
Jó, hogy odakűtté: "Ioan Holender wird Leiter der Budapester Staatsoper 11. Juni 2010, 06:34 Wiener Opernchef wechselt als Künstlerischer Leiter nach Budapest, bisheriger Ballett-Chef Harangozo wird Direktor"

3201 tiramisu 2010-06-11 10:20:27 [Válasz erre: 3200 zuniga 2010-06-11 10:19:02]
Bevettem már a mai gyógyszeradagot!

3200 zuniga 2010-06-11 10:19:02 [Válasz erre: 3199 tiramisu 2010-06-11 10:10:25]
Úgy gondolod, nem elég magas a Blutdruck? :-))

3199 tiramisu 2010-06-11 10:10:25 [Válasz erre: 3196 zuniga 2010-06-11 09:53:48]
Kérlek , olvasd el!

3198 tiramisu 2010-06-11 10:09:44 [Válasz erre: 3197 tiramisu 2010-06-11 09:56:27]
Der Standard első oldal! Hehehe!





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.