Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3197 tiramisu 2010-06-11 09:56:27 [Válasz erre: 3195 WiseGentleman 2010-06-11 09:50:47]
Nagy hír van benne !

3196 zuniga 2010-06-11 09:53:48 [Válasz erre: 3193 tiramisu 2010-06-11 09:47:01]
Azokat innen instruálják bizonyos körök.(Nem "polgári körök"....")

3195 WiseGentleman 2010-06-11 09:50:47 [Válasz erre: 3193 tiramisu 2010-06-11 09:47:01]
Én ilyen nehéz nyelvezetű sajtótermékkel képtelen vagyok megbírkózni... Marad a Punkt, Punkt, Beistrich, Strich...

3194 WiseGentleman 2010-06-11 09:50:12 [Válasz erre: 3192 zuniga 2010-06-11 09:29:45]
József Attila maradhat, csak a Dunánál helyett a Nem nem soha lesz kötelezően feladva. Persze, ki kell hangsúlyozni, hogy oláh hazaáruló volt, hehehe...

3193 tiramisu 2010-06-11 09:47:01
Olvassátok a www. derstandard.at ? Nos , ott mindent megtudtok! :-)))

3192 zuniga 2010-06-11 09:29:45
Úgy nagyjából következtethető, hogy mi vár a kultúrára Magyarországon: "Orbán Viktor jókedvűen lépett ki a Parlament egyik erkélyére - de pechjére még egy műalkotásba botlott a szeme: József Attila szobrát látta meg alant. A tévénézők százezrei füle hallatára előadott tréfás monológját kénytelen vagyok szó szerint idézni: - József Attila jó helyen van szerintem... Nem? Ha már írt egy rendes verset a Dunáról... Akkor mégis jó helyen van ott. Jár neki, hogy nézze... Ahogy elúszik a dinnyehéj."

3191 zuniga 2010-06-11 09:28:16 [Válasz erre: 3186 unicornis 2010-06-11 07:17:08]
Rossz helyen kerested. "Gógl: a dolgozóknak béremelés, a kórházaknak konszolidáció 1998.05.28. 18:06 Budapest, 1998. május 28., csütörtök - Az egészségügyi dolgozók bérének emelését helyezte kilátásba, és részleges kórházkonszolidációt sem tartott kizártnak kinevezése esetére a Fidesz egészségügyiminiszter-jelöltje csütörtökön az MTI-nek adott telefon-interjújában. Gógl Árpád azt mondta: semmi akadálya nincs annak, hogy az egészségügyiek bruttó bére négy év múlva a jelenleginek legalább a kétszerese legyen. Hozzátette: alapvető cél, hogy a ciklus végére az egészségügyi dolgozók a nemzetgazdasági ágak keresetek szerinti rangsorában a mostani 26.-ról az első három hely valamelyikérekerüljenek." MTI Szóval, mennyi lett az a fdiesz által beigért 200 százalék? (Ami korábban a kampányban még 400 volt..)

3190 tiramisu 2010-06-11 08:56:50 [Válasz erre: 3189 Napsugaracska 2010-06-11 08:32:37]
A tény az tény, de amiket itt összehordasz nem azok! Tényeket pl. te ködösítesz előszeretettel és állandóan. Hiteltelen vagy, mert minden szavad gyűlölködésből fakad! Nem is értem, hogy merészeled maga "napsugaracskának" nevezni! Ajánlom a "Savas eső" elnevezést.

3189 Napsugaracska 2010-06-11 08:32:37 [Válasz erre: 3187 tiramisu 2010-06-11 08:06:26]
Hát nem szép, hogy a tényekre csak baromságot tudsz válaszolni! :-)))

3188 Heiner Lajos 2010-06-11 08:24:48 [Válasz erre: 3186 unicornis 2010-06-11 07:17:08]
A kórboncnok, labororvos, röntgenorvos esetében a hálapénz, mint tudjuk, nem 161, hanem 1610 %, utóbbi két szakmában a falra is jut belőle, nyilván ezért lehet Magyarországon az ezen szakra specializálódott orvosokból Dunát rekeszteni. Még véletlenül se megy senki külföldre dolgozni közülük.

3187 tiramisu 2010-06-11 08:06:26 [Válasz erre: 3186 unicornis 2010-06-11 07:17:08]
Ez benne van a Magyar Népmesék legújabb kiadásában is ? Az uralkodás végén szétosztott, szétszórt pénzekről is van mese a kötetben? Ha nincs megírhatod pótlásként!

3186 unicornis 2010-06-11 07:17:08 [Válasz erre: 3181 zuniga 2010-06-10 18:54:18]
igen, egyszerű kérdés, utánanéztem, és megtaláltam az idézeted forrását a Hetekben. Nem tudom meddig fogsz lovagolni rajta, de gondolom ha egyszer a fogad közé kaparintottad, tovább rázod mint Floki a lábtörlőt. A KSH adatai szerint az orvos-beteg kapcsolatban a hálapénz jellemzően a bruttó kereset 161%-a. Igen, ezt a gyakorlatot meg kell szüntetni, de az első Orbán-kormány alatt elment a pénz pl. gyesre, a fogmegtartó kezelések visszaállítására, Széchenyi tervre, támogatott (forintos) lakáshitelre és egyebekre, amit Bokros és Horn alatt a szétzilált gazdaság helyreállításának sürgető kényszere engedett, azt megtették. Az infláció harmadára szorult vissza, jelentősen megemelték a minimálbért (micsoda jajveszékelés volt!) usw. A pénz jellemzően a termelőszférába ment illetve az államadósság 60 % alá szorult vissza. Most jön ismét az én kérdésem: Hány százalékon állunk most és mi van az egészségügyi hűségjutalmakkal (Sopánka néni)?

3185 WiseGentleman 2010-06-10 19:28:29
Már előre várom Bayer Zsolt és Szentmihályi Szabó Péter szociáldarwinista jegyzeteit a Magyar Hírlapban, hehehe...

3184 WiseGentleman 2010-06-10 19:27:39 [Válasz erre: 3182 Steff 2010-06-10 19:08:39]
Eddig úgy tudtuk, hogy a "szorongatás" a komcsik műve. Ez ellen népszavaztatták meg a nemzetet, hehehe... Summa summarum, nekem azért tetszik, hogy a Fidesz végre jobboldali pártként kezd viselkedni a gazdaságpolitika terén is...

3183 WiseGentleman 2010-06-10 19:26:22 [Válasz erre: 3180 unicornis 2010-06-10 18:00:59]
Mázli, hogy nem nekem dedikálta...

3182 Steff 2010-06-10 19:08:39
Értelmes kormányok az elején szorongatnak, utána lazítanak. Barom kormányok az elején lazítanak, aztán... láttuk... Végre alkalmas(abb) emberek kerültek kormányra. (Nem mintha odavolnék a neoliberalizmusért.)

3181 zuniga 2010-06-10 18:54:18 [Válasz erre: 3178 unicornis 2010-06-10 15:54:06]
Gondolom, egyszer csak választ kapok arra a 3171-ben feltett igen egyszerű kérdésre is!

3180 unicornis 2010-06-10 18:00:59 [Válasz erre: 3179 WiseGentleman 2010-06-10 16:26:16]
köszi- és kérlek add akkor majd kölcsön a családi kincset, a dedikált Marosánt, hogy védőleg magam elé tarthassam- :))

3179 WiseGentleman 2010-06-10 16:26:16 [Válasz erre: 3178 unicornis 2010-06-10 15:54:06]
Azért, ha majd a szociálisan elégedetlen mob üldözőbe vesz, mint meggyőződéses fidesznyiket, nyugodtan elbújhatsz nálam a pincében.

3178 unicornis 2010-06-10 15:54:06 [Válasz erre: 3174 álmodó 2010-06-10 14:15:42]
én nem jajveszékelek, elvégre legalább nyolc évig nem fogom magamat feketelábúnak érezni a hazámban... de a pusz jólesett ;)

3177 unicornis 2010-06-10 15:51:11 [Válasz erre: 3173 eccerű 2010-06-10 12:43:44]
meg hűségjutalmat az egészségügyben- ja azt valaki más felejtette el a pedagógus életpálya-modellel együtt... pedig minden hónapban volt száz lépés, meg miegymás.

3176 unicornis 2010-06-10 15:49:33 [Válasz erre: 3172 eccerű 2010-06-10 12:42:30]
javaslom, hogy asorokat magukat olvasd először, csak azután olvass közte :)

3175 Cilike 2010-06-10 15:21:23
Óriási lenne kitalálni egy olyan gazdasági komplex rendszert, ami mindenkinek jó, dolgozóknak és munkáltatóknak, kereskedőnek és vásárlónak, családosoknak és egyedülállóknak, de tartok tőle, hogy iylen nem létezik. Ez is persze a Zorbán bűne, mint tudjuk.

3174 álmodó 2010-06-10 14:15:42 [Válasz erre: 3160 unicornis 2010-06-09 20:23:45]
Azt nem tudhatod, hogy pölö TE, mennyire fogsz "jajveszékelni 8 év alatt". Én nem mondtam ilyet, hogy minden szép és jó volt, az tuti. Egyébként mosmá tlg nem akarok "kósázni", de hogy ki a "hiteltelen", azzal kapcsolatban a elyedben óvatosabban fogalmaznék. Na, most rohannom kell, ennyit röviden... Pusz :-)

3173 eccerű 2010-06-10 12:43:44 [Válasz erre: 3171 zuniga 2010-06-10 09:39:36]
Meg 300%-ot a közalkalmazottaknak, ami kb. 80-90% lett, attól függően, hogy leszámítom-e a 3 évenkénti ugrást, vagy sem.

3172 eccerű 2010-06-10 12:42:30 [Válasz erre: 3168 unicornis 2010-06-10 08:32:10]
De, az iparűzési adó csökkentése az elég nagyarányú, legalább akkora, mint anno a 25%-os ÁFA 20-ra levitele. Ne legyenek kétségeid, az igazgatótanácsokból azokat fogják kitenni, akik máshová húznak, a sajátjaik maradni fognak. Ezt kicsit összekeverted, nem a kétmillió feletti fizetéseket fogja 98% adó sújtani, azoknál továbbra is ennyi lesz a plafon (mert most is ennyi...), hanem a 60 napon túli végkielégítéseket. Például aki néhány évtizede azt csinálja, amit - közalkalmazottként. Tehát a kisemberekre is vonatkozik, arról nem beszélve, hogy ezek után sokkal könnyebb lesz bárkit kirúgni, hiszen csak kéthavi végkielégítést kell kifizetni. Arról meg már hallottunk, hogy mindenféle minősítő bizottságokat akarnak felállítani, akik majd eldöntik, kik érdemesültek kirúgatásra. A bankokat már a kettővel ezelőtti kormányfő is adóztatni akarta, mire egy bizonyos Csányi Sándor közölte, hogy akkor ő átviszi a bankját Szlovákiába. Nem mellesleg azóta ilyen nagy a bankok pofája, amióta valakik bevezették az államilag támogatott lakáshiteleket. Ezek a valakik kormányoznak most ismét. Tehát legfeljebb azt veszik el, amit őt adtak (ilyen volt a 13. havi nyugdíj is, az vette el, aki adta). A bürokratikus vízfejet naná, hogy meg kell szüntetni, csak ez emberek tíz-, (száz-?)ezreinek az elbocsátását jelenti, nem pedig munkahelyteremtést, és megint csak felmerül a kérdés, ki dönt és milyen alapon az elbocsátandók névsoráról? Szerintem is egy kicsit figyelni kék. Meg olvasni tudni a sorok között.

3171 zuniga 2010-06-10 09:39:36 [Válasz erre: 3170 unicornis 2010-06-10 08:51:51]
No, akkor egyre tessék válaszolni: 1998-ban a fidesz először 400, majd 200 százalékos béremelést igért az egészségügyben. Mennyi lett 2002 elejére?

3170 unicornis 2010-06-10 08:51:51 [Válasz erre: 3167 eccerű 2010-06-09 23:54:30]
"És bizony a 29 pont pont az ellenkezőjéről szól mint amit előtte ígértek... [url]http://www.mno.hu/portal/717871;Betartott ígéretek[/url] :))

3169 unicornis 2010-06-10 08:35:03 [Válasz erre: 3167 eccerű 2010-06-09 23:54:30]
persze hogy örülök. Veled együtt, mint olvasom. A gázáremelés emlegetése pedig egyszerűen komolytalan, ezt beláthatod. :)

3168 unicornis 2010-06-10 08:32:10 [Válasz erre: 3166 Momo von Hofmannsthal 2010-06-09 23:18:58]
szerinted az iparűzési adó 19-ről 10 %-ra történő levitele nem elég nagyarányú? (Ahelyett hogy azt vágnák a tiltakozók szemébe hogy el lehet innen menni, tessék!) Vagy az a gond hogy az igazgatótanácsokból kiteszik a de facto semmittevő 300 embert? Pedig a kirúgottak helyére betehetnék a sajátjaikat is. Hogy a kétmillió feletti fizetéseket 98%-os adó sújtja? A banki adó elleni tiltakozást akár Németországban is gyakorolhatod. Nem akarok itt adatokat idézgetni a bankok hasznáról a válság közepette. A fölösleges bürokratikus vízfejet pedig meg kell szüntetni és a termelő szférába terelni. Azt hiszem, hangulat- és pánikkeltés helyett kicsit figyelni kék...

3167 eccerű 2010-06-09 23:54:30 [Válasz erre: 3162 unicornis 2010-06-09 22:04:36]
Nem kell terelni, ne a szocikkal foglalkozzál, örülj hogy el lettek küldve a hatalomból. Most Viktorod ül a trónon, ő lesz a célkeresztben. És bizony a 29 pont pont az ellenkezőjéről szól, mint amit előtte ígértek, pontosabban sejtetni engedtek. Tíz év alatt 1.000.000 új munkahely - ehelyett 100.000-et elbocsájtanak csak a közalkalmazottaktól. Adócsökkentés helyett egykulcsos adórendszer címen adóemelés - már nekünk, nekik csökkentés... - lesz. Gázáremelésról nem is beszélve.

3166 Momo von Hofmannsthal 2010-06-09 23:18:58
Ha Gyurcsányék átverték a népet 2006-ban (átverték), akkor Orbán is átverte 2010-ben. Egyszeri, nagyarányú adócsökkentés, pénzosztás és fizetésemelés helyett, kőkemény megszorítások: fizetéscsökkentés, adóemelés (az eszméletlen mértékű banki adó is adóemelés), elbocsátások. Hazudtak. Pedig a Haza nem hazudhat. Lehet menni felgyújtani a tévét.

3165 unicornis 2010-06-09 22:32:53 [Válasz erre: 3164 zuniga 2010-06-09 22:18:50]
Nos akkor tedd elé ezt is: "Ha eddig nem lett volna világos valaki számára, hogy mi közös bajaink gyökere, akkor a múlt hétfőn ráébredhetett. A kormány csak egy tünet. A baj az MSZP. Az a párt, amelyik megkerülhetetlen erőt képvisel az országgyűlésben. Az a párt, amelyik baloldalinak mondja magát. Az a párt, amely kezében tartja a magyar egészségügyi ellátórendszer és társadalombiztosítás jövőjét. És akkor ez a párt ahelyett, hogy megpróbálna nemcsak a jobb módú, a fizetőképes rétegek, hanem a teljes társadalom számára elérhető, jó minőségű és biztonságos rendszert kialakítani, félredobja mindazt, amit eddig képviselt vagy legalábbis hangoztatott, és megszavaz egy neoliberális doktrínákra épített, üzleti alapú, rohamtempóban összebarkácsolt, milliónyi honfitársunk életét egészen biztosan megnehezítő törvényt." Igy komplett ... :))

3164 zuniga 2010-06-09 22:18:50 [Válasz erre: 3161 eccerű 2010-06-09 21:58:00]
Ha hinni lehet hozzáértőknek, Orbán virtigli liberális progit vázolt fel a minap. Azokat a dolgokat, amikről ilyeneket szólt nem is olyan reagen: "A neoliberális illúziókkal nekünk is le kell számolnunk egyszer, s talán mindenkorra." "És akkor ez a párt ahelyett, hogy megpróbálna nemcsak a jobb módú, a fizetőképes rétegek, hanem a teljes társadalom számára elérhető, jó minőségű és biztonságos rendszert kialakítani, félredobja mindazt, amit eddig képviselt vagy legalábbis hangoztatott, és megszavaz egy neoliberális doktrínákra épített, üzleti alapú, rohamtempóban összebarkácsolt, milliónyi honfitársunk életét egészen biztosan megnehezítő törvényt." (Jé, ez mennyire rímel a mostani "megújulására"!!!)

3163 zuniga 2010-06-09 22:14:11 [Válasz erre: 3153 unicornis 2010-06-09 13:47:37]
Még jó, hogy figyelmeztetsz, hogy itt védekezni, harcolni, támadni kell(ene)...

3162 unicornis 2010-06-09 22:04:36 [Válasz erre: 3161 eccerű 2010-06-09 21:58:00]
hogy mennyire az ellenkezője az igaz- Lapozz vissza a 3141-re. Azután nem bánom, megállhat a menet. Döglött lovat akarsz hajtani :))

3161 eccerű 2010-06-09 21:58:00 [Válasz erre: 3151 unicornis 2010-06-09 13:43:57]
Na, álljon meg a menet! Ha nem arról szólt volna az elmúlt 8 év, hogy a fityisz séróból mindent fikázott, ha nem mondták volna mindenre, hogy ezek a tehetségtelenek, hazaárulók nem értenek hozzá, de majd mi... akkor igazad lenne. Most pedig bekövetkezett a majd mi, és mi történt? Kiderült, hogy meztelen a király. De majd te is másképpen látod, ha a saját bőrödön fogod érezni, mit jelent ez a bizonyos 15%. A másik része, hogy csak a jobboldalon szokás a kritika nélküli istenítés, és a durva szóhasználat - olvass el egy Népszavát, majd egy MaNemet, és ne a tartalmát figyeld, hanem a másik oldal minősítésére használt szavakat, lesz némi különbség...

3160 unicornis 2010-06-09 20:23:45 [Válasz erre: 3157 álmodó 2010-06-09 15:49:00]
"Nade attól, hogy nektek akkor f.s volt valami, még el lehet mondani, hogy "na, ez is az". Igen szemléletes a megfogalmazásod- de mint mondottam, akkor nektek minden jó és szép volt, úgyhogy a mostani jajveszékelés teljességgel hiteltelen. És ez így lesz legalább nyolc éven keresztül. :))

3159 Cilike 2010-06-09 16:55:39 [Válasz erre: 3154 Napsugaracska 2010-06-09 14:17:27]
Ó, nekem kölcsönadod azt a 900 Ft-ot, amivel az euro-alapú biztosításm most drágább? Kösz, fontos lenne, nem mindegy az a 900 ft, Azért kapok egy tábla jó minőségű belga étcsokit.:)))

3158 tiramisu 2010-06-09 16:17:31
0.9 százalékkal nőtt a GDP 2010 első negyedévében! 2009 decemberében ez 0.2 százalékos volt! :-)

3157 álmodó 2010-06-09 15:49:00 [Válasz erre: 3151 unicornis 2010-06-09 13:43:57]
Nade attól, hogy nektek akkor f.s volt valami, még el lehet mondani, hogy "na, ez is az". Vagy nem? Mert??

3156 álmodó 2010-06-09 15:45:39 [Válasz erre: 3153 unicornis 2010-06-09 13:47:37]
:-))) Minek? Nincs is rá szükség.

3155 álmodó 2010-06-09 15:23:15 [Válasz erre: 3154 Napsugaracska 2010-06-09 14:17:27]
Kösz, de nem élek a lehetőséggel, rakd félre! Ühüm, szerintem s fontos nyaralni. Én megyek, szűkösen ahogy említetted, de ez van! Azért örülök neki. Irigyelj csak! :-)))))

3154 Napsugaracska 2010-06-09 14:17:27 [Válasz erre: 3136 álmodó 2010-06-09 07:01:09]
Hát azt a 100 ezer forintonkénti 5 ezer különbséget szívesen kölcsönadom Neked. Forint alapú, kamatmentes hosszú lejáratú hitelre! Mert a nyaralás fontos. Az elmúlt években 24 %-ra csökkent azoknak a száma, akik el tudtak menni nyaralni...

3153 unicornis 2010-06-09 13:47:37 [Válasz erre: 3147 álmodó 2010-06-09 12:58:19]
persze hogy érdekes lett volna. De én azt hittem, hogy Zuni képes megvédeni magát Unitól. :))

3152 unicornis 2010-06-09 13:45:08 [Válasz erre: 3148 álmodó 2010-06-09 12:59:43]
természetes. Lehet hogy Neked nem tűnik annak. Sőt, neki sem, különben nem írná.

3151 unicornis 2010-06-09 13:43:57 [Válasz erre: 3149 álmodó 2010-06-09 13:02:39]
mint mondottam, akkor lenne hiteles a siratókórus, ha tavaly év elején ugyanígy jajongtatok volna- nb családilag nekünk sem esett jól a törlesztőösszegek akkori megduplázódása. Úgyhogy csak a hogyanon vitatkozhatunk- itt fonák az érvelésed- a miértet értem. :)

3150 Momo von Hofmannsthal 2010-06-09 13:40:32
[url]http://www.origo.hu/itthon/20100608-az-orbankormany-az-europai-unio-targyalasai-a-gazdasagpolitikarol.html;Így ment neki Orbán a brüsszeli falnak[/url] "Sem az IMF, sem az EU nem a főnökeim" - jelentette ki magabiztosan a választás másnapján tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján Orbán Viktor. (…) Alig több mint egy hónappal később azonban mégis az derült ki, hogy a magyar kormány kénytelen meghajolni a nemzetközi akarat előtt.” (origo) Rendesen össze van foglalva ebben a cikkben, ami az elmúlt egy hétben történt. (kb. ezt mondtuk itt többen mi is)

3149 álmodó 2010-06-09 13:02:39
Mindenkia saját szemszögéből nézi ezeket a dolgokat. Én így látom, így érzem a saját életemen tehernek. Ennyi. Ha más (te pl kedves Uni) nem látod tehernek, akkor az a te dolgod. De attól még nekem igazam van a saját életem tekintetében. Egy hitelest kérdezz meg pl a Forint alakulásáról, azt javaslom.

3148 álmodó 2010-06-09 12:59:43 [Válasz erre: 3139 unicornis 2010-06-09 09:42:47]
NEKED prekoncepció.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.