2941 Cilike 2010-05-26 18:04:12 [Válasz erre: 2937 sphynx 2010-05-26 14:53:36]
Savanyúúú a szőlőőőő!.:-))
Savanyúúú a szőlőőőő!.:-))
2940 macskás 2010-05-26 17:58:11 [Válasz erre: 2939 Popriscsin 2010-05-26 16:03:45]
De csak az ócsóbból:)
De csak az ócsóbból:)
2939 Popriscsin 2010-05-26 16:03:45 [Válasz erre: 2937 sphynx 2010-05-26 14:53:36]
Nem baj, kapsz rendszeresen jutalomfalatot!!!! :-))))))
Nem baj, kapsz rendszeresen jutalomfalatot!!!! :-))))))
2938 Popriscsin 2010-05-26 16:02:53 [Válasz erre: 2936 sphynx 2010-05-26 14:39:02]
Vonakodott a szavazástól?
Vonakodott a szavazástól?
2937 sphynx 2010-05-26 14:53:36
"Az új kezdet napja", a "nemzeti együttműködés rendszere". Tiszta Állatfarm.
"Az új kezdet napja", a "nemzeti együttműködés rendszere". Tiszta Állatfarm.
2936 sphynx 2010-05-26 14:39:02
Bocsánat. Vona nemzettestvér.
Bocsánat. Vona nemzettestvér.
2935 sphynx 2010-05-26 14:26:30 [Válasz erre: 2934 Popriscsin 2010-05-26 13:08:42]
Vona sem tartotta számon a dolgot.
Vona sem tartotta számon a dolgot.
2934 Popriscsin 2010-05-26 13:08:42
Lendvai elvtársnő "véletlenül" lekéste a szavazást.... ...pedig akár a 4 NEM is meglehetett vóna..... :-)))))))))))))))))))
Lendvai elvtársnő "véletlenül" lekéste a szavazást.... ...pedig akár a 4 NEM is meglehetett vóna..... :-)))))))))))))))))))
2933 Spangel Péter 2010-05-26 12:48:57 [Válasz erre: 2932 tiramisu 2010-05-26 11:17:00]
Hiberno, hibernare, hibernatus sum
Hiberno, hibernare, hibernatus sum
2931 zuniga 2010-05-26 11:11:14 [Válasz erre: 2930 Popriscsin 2010-05-26 10:04:41]
Mikola elvtárs ezúttal nem szólott?
Mikola elvtárs ezúttal nem szólott?
2930 Popriscsin 2010-05-26 10:04:41
Most aztán jól megmutatta gyurcsánymolnárszanyi....... Mit is????
Most aztán jól megmutatta gyurcsánymolnárszanyi....... Mit is????
2929 WiseGentleman 2010-05-25 19:57:56 [Válasz erre: 2927 Popriscsin 2010-05-25 15:35:43]
Aha, szóval olyan lehetsz, mint Mork Orkról...
Aha, szóval olyan lehetsz, mint Mork Orkról...
2928 macskás 2010-05-25 19:12:55 [Válasz erre: 2927 Popriscsin 2010-05-25 15:35:43]
Pedig mindkettő hasznos:)
Pedig mindkettő hasznos:)
2927 Popriscsin 2010-05-25 15:35:43 [Válasz erre: 2924 WiseGentleman 2010-05-25 09:10:27]
Tudod, kedves földim, én a szereposztásnál a fülemet használom, nem a ..... :-))))))))
Tudod, kedves földim, én a szereposztásnál a fülemet használom, nem a ..... :-))))))))
2926 unicornis 2010-05-25 15:16:32 [Válasz erre: 2925 WiseGentleman 2010-05-25 09:15:04]
ugyan már - aquila non captat whiskas... :)))
ugyan már - aquila non captat whiskas... :)))
2925 WiseGentleman 2010-05-25 09:15:04 [Válasz erre: 2922 Momo von Hofmannsthal 2010-05-23 00:14:41]
No igen. A gond csupán az, hogy Károly önkéntes száműzetése után elapadt a virtuális adrenalinforrás hehehe...
No igen. A gond csupán az, hogy Károly önkéntes száműzetése után elapadt a virtuális adrenalinforrás hehehe...
2924 WiseGentleman 2010-05-25 09:10:27 [Válasz erre: 2923 Popriscsin 2010-05-23 07:20:23]
Csak nem szereposztasz?
Csak nem szereposztasz?
2923 Popriscsin 2010-05-23 07:20:23 [Válasz erre: 2922 Momo von Hofmannsthal 2010-05-23 00:14:41]
Bizony így van ez. Én ezért vezetem le fölös energiáimat inkább a díványon.... :-)))
Bizony így van ez. Én ezért vezetem le fölös energiáimat inkább a díványon.... :-)))
2922 Momo von Hofmannsthal 2010-05-23 00:14:41
[url]http://divany.hu/Eletmod/az-internet-az-agresszio-voeroes-sznyege;Az internet az agresszió vörös szőnyege[/url] Viszonylag új jelenség a rivalizációs düh: mindig mindenki mindenbe beleszól, értelmez, értékeli, amihez nem ért. Ez főként irigységből fakad, nem nagyon bírjuk elviselni, ha a másik jól van, valahogy le kell őt rántani ezért. Az internet remek projekciós felület erre, mintha egy bársonyszőnyeget toltak volna sok – gép előtt ülő – ember agressziója alá. (dívány)
[url]http://divany.hu/Eletmod/az-internet-az-agresszio-voeroes-sznyege;Az internet az agresszió vörös szőnyege[/url] Viszonylag új jelenség a rivalizációs düh: mindig mindenki mindenbe beleszól, értelmez, értékeli, amihez nem ért. Ez főként irigységből fakad, nem nagyon bírjuk elviselni, ha a másik jól van, valahogy le kell őt rántani ezért. Az internet remek projekciós felület erre, mintha egy bársonyszőnyeget toltak volna sok – gép előtt ülő – ember agressziója alá. (dívány)
2921 tábornagyné 2010-05-20 21:35:46 [Válasz erre: 2920 Popriscsin 2010-05-20 06:50:33]
Na ki a fegyverekkel kis ijedös firkászok!
Na ki a fegyverekkel kis ijedös firkászok!
2920 Popriscsin 2010-05-20 06:50:33 [Válasz erre: 2919 álmodó 2010-05-19 21:50:32]
Tedd le a baltát angyalom, senki se bántott!
Tedd le a baltát angyalom, senki se bántott!
2919 álmodó 2010-05-19 21:50:32
Pláne ki akarna jó szívvel hozzáállni egy emberhez aki úgy kezdi a hozzám szóló első üzenetét "szégyelld magad..." A fene akar társalogni vele.
Pláne ki akarna jó szívvel hozzáállni egy emberhez aki úgy kezdi a hozzám szóló első üzenetét "szégyelld magad..." A fene akar társalogni vele.
2918 álmodó 2010-05-19 21:47:44
Vajon milyen alapon ítél meg engem egy vadidegen az interneten?? Nem emlékszem, hogy megosztottam volna bárkivel is azt, hogy miben mit szeretek...
Vajon milyen alapon ítél meg engem egy vadidegen az interneten?? Nem emlékszem, hogy megosztottam volna bárkivel is azt, hogy miben mit szeretek...
2917 álmodó 2010-05-19 21:24:06 [Válasz erre: 2916 Popriscsin 2010-05-19 19:45:43]
...Meg még miben? Hát nem is ismersz, te kis édes...:-) Honnan tudod, hogy imádom ha bepelenkázva látok csörgőt rázni egy érett pasit?? Kezdhetsz edzeni rá... Ne keseríts el, hogy te csak az internetes "szégyelld magad"-ozásban vagy nagy. :-)
...Meg még miben? Hát nem is ismersz, te kis édes...:-) Honnan tudod, hogy imádom ha bepelenkázva látok csörgőt rázni egy érett pasit?? Kezdhetsz edzeni rá... Ne keseríts el, hogy te csak az internetes "szégyelld magad"-ozásban vagy nagy. :-)
2916 Popriscsin 2010-05-19 19:45:43 [Válasz erre: 2909 álmodó 2010-05-17 12:29:07]
Mert Téged még az időjárásban is csak a szélsőségek izgatnak....!!!! :-))))
Mert Téged még az időjárásban is csak a szélsőségek izgatnak....!!!! :-))))
2915 Cilike 2010-05-18 20:17:02
Minden út Rómába vezet.:-))
Minden út Rómába vezet.:-))
2914 WiseGentleman 2010-05-18 17:52:17 [Válasz erre: 2913 álmodó 2010-05-18 17:10:11]
Oké, én meg a New York-it :))) Leszünk New York-Tel Aviv-tengely, hehehe...
Oké, én meg a New York-it :))) Leszünk New York-Tel Aviv-tengely, hehehe...
2913 álmodó 2010-05-18 17:10:11 [Válasz erre: 2911 WiseGentleman 2010-05-18 15:24:49]
Jajj ne! Előbb leírom a Tel Avív-i időt... :-)))
Jajj ne! Előbb leírom a Tel Avív-i időt... :-)))
2912 -zéta- 2010-05-18 15:44:05 [Válasz erre: 2911 WiseGentleman 2010-05-18 15:24:49]
Miért, igazán kellemes februárunk van ...:-)
Miért, igazán kellemes februárunk van ...:-)
2911 WiseGentleman 2010-05-18 15:24:49 [Válasz erre: 2910 álmodó 2010-05-17 23:33:19]
Belekössek? Meddig lesz még ez az ítéletidő, irgumburgum! :)
Belekössek? Meddig lesz még ez az ítéletidő, irgumburgum! :)
2910 álmodó 2010-05-17 23:33:19 [Válasz erre: 2909 álmodó 2010-05-17 12:29:07]
Íme, egy beírás, amelybe nem kötött bele senki...Hurrá. :-)
Íme, egy beírás, amelybe nem kötött bele senki...Hurrá. :-)
2909 álmodó 2010-05-17 12:29:07
MET.hu 2010 Május 17. "Távolabbi kilátások szerdától szombatig: Eleinte gyakran, majd többször erősen megnövekszik a felhőzet, emellett több-kevesebb napsütésre is van kilátás. Kezdetben több helyen, majd szórványosan alakul ki eső, zápor. Jelentős mennyiségű (legalább napi 5 mm) csapadék az ország területének 10 százalékán várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet eleinte 4, 9, majd 7, 13 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet kezdetben 12, 17, később 21, 26 fok között valószínű."
MET.hu 2010 Május 17. "Távolabbi kilátások szerdától szombatig: Eleinte gyakran, majd többször erősen megnövekszik a felhőzet, emellett több-kevesebb napsütésre is van kilátás. Kezdetben több helyen, majd szórványosan alakul ki eső, zápor. Jelentős mennyiségű (legalább napi 5 mm) csapadék az ország területének 10 százalékán várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet eleinte 4, 9, majd 7, 13 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet kezdetben 12, 17, később 21, 26 fok között valószínű."
2908 WiseGentleman 2010-05-17 12:04:42 [Válasz erre: 2907 unicornis 2010-05-17 09:49:06]
Oké, akkor tudjuk mi a feladatunk, ugyebár: Tegyük a dolgunkat, húzzunk bele (hehehe)!!
Oké, akkor tudjuk mi a feladatunk, ugyebár: Tegyük a dolgunkat, húzzunk bele (hehehe)!!
2907 unicornis 2010-05-17 09:49:06 [Válasz erre: 2890 WiseGentleman 2010-05-16 11:54:36]
végigolvastam Gábor- jól elvagytok ti itt egymással. A politika meg amúgy az új országgyűlés megalakaulása óta kevésbé izgat :)))
végigolvastam Gábor- jól elvagytok ti itt egymással. A politika meg amúgy az új országgyűlés megalakaulása óta kevésbé izgat :)))
2906 der 2010-05-16 22:15:16 [Válasz erre: 2905 -zéta- 2010-05-16 22:02:08]
Folyamatosan ez történik. Mert a monszun csak helyi jellegű. Mint a viccben.
Folyamatosan ez történik. Mert a monszun csak helyi jellegű. Mint a viccben.
2904 Cilike 2010-05-16 21:57:46 [Válasz erre: 2903 -zéta- 2010-05-16 21:51:34]
Kedves Zéta, magam részéről befejeztem. Elnézést. Csak a monszunra tudok hivatkozni, a légnyomás és a páratartalom...
Kedves Zéta, magam részéről befejeztem. Elnézést. Csak a monszunra tudok hivatkozni, a légnyomás és a páratartalom...
2903 -zéta- 2010-05-16 21:51:34
Kedves Cilike, kedves Der! Kérjük a vitát a továbbiakban inkább privát levelezésben folytassátok...
Kedves Cilike, kedves Der! Kérjük a vitát a továbbiakban inkább privát levelezésben folytassátok...
2896 WiseGentleman 2010-05-16 17:26:07
Bolond lick-ból ugyebár... Bűzt hallgatni utálok, viszont disszonanciát szagolni annál inkább szeretek, hehehe...
Bolond lick-ból ugyebár... Bűzt hallgatni utálok, viszont disszonanciát szagolni annál inkább szeretek, hehehe...
2895 Momo von Hofmannsthal 2010-05-16 16:59:43
"Vannak festmények, amelyek szemlélése során az ember bűzt lát. Csajkovszkij hegedűversenye példája annak, hogy létezik zene, amelynek hallatára az ember bűzt hall." [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Eduard_Hanslick;Eduard Hanslick[/url], zenekritikus Hiába no, a szakember, az szakember. :-))))
"Vannak festmények, amelyek szemlélése során az ember bűzt lát. Csajkovszkij hegedűversenye példája annak, hogy létezik zene, amelynek hallatára az ember bűzt hall." [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Eduard_Hanslick;Eduard Hanslick[/url], zenekritikus Hiába no, a szakember, az szakember. :-))))
2894 WiseGentleman 2010-05-16 16:44:28 [Válasz erre: 2893 zuniga 2010-05-16 16:25:17]
Vintage átsasszézás, hehehe... S ha hozzávesszük, hogy akkoriban Bayer Zsolt mit írt Horthy újratemetéséről... Azóta pedig "indokmagyarrá" vált...
Vintage átsasszézás, hehehe... S ha hozzávesszük, hogy akkoriban Bayer Zsolt mit írt Horthy újratemetéséről... Azóta pedig "indokmagyarrá" vált...
2893 zuniga 2010-05-16 16:25:17 [Válasz erre: 2892 WiseGentleman 2010-05-16 15:14:10]
...és aztán a kilencvenes évek elején Orbán ös Kövér urak igen kemény szavakat találtak ez ügyben a Parlamentben. Pl Kövér ilyenekt mesélt Csurka dolgozatáról: "A Csurka-írás nem MDF-belügy, s a legnagyobb kormányzópárt alelnökének politikai megnyilatkozása, pláne, ha a következô nap még mindig alelnök, nem magánvélemény. Amit pedig a kormány és a Magyar Demokrata Fórum elnöksége tett, az nem más, mint hogy szánalmas, lapos, a lényeget elkerülô nyilatkozataikkal gyakorlatilag legitimálták, a parlamenti politizálás szintjére emelték, tehát szalonképessé tették a náci nézeteket - s az már tulajdonképpen tökéletesen mindegy, hogy azt milyen megfontolásból tették. (Közbeszólások, felzúdulás a jobb oldalon. - Taps a bal oldalon.)"
...és aztán a kilencvenes évek elején Orbán ös Kövér urak igen kemény szavakat találtak ez ügyben a Parlamentben. Pl Kövér ilyenekt mesélt Csurka dolgozatáról: "A Csurka-írás nem MDF-belügy, s a legnagyobb kormányzópárt alelnökének politikai megnyilatkozása, pláne, ha a következô nap még mindig alelnök, nem magánvélemény. Amit pedig a kormány és a Magyar Demokrata Fórum elnöksége tett, az nem más, mint hogy szánalmas, lapos, a lényeget elkerülô nyilatkozataikkal gyakorlatilag legitimálták, a parlamenti politizálás szintjére emelték, tehát szalonképessé tették a náci nézeteket - s az már tulajdonképpen tökéletesen mindegy, hogy azt milyen megfontolásból tették. (Közbeszólások, felzúdulás a jobb oldalon. - Taps a bal oldalon.)"
2892 WiseGentleman 2010-05-16 15:14:10 [Válasz erre: 2891 Momo von Hofmannsthal 2010-05-16 14:55:55]
Számomra a legérdekesebb, hogy ezt a verset Spiró a nyolcvanas évek végén írta. Dacára a korabeli általános felháborodásnak, most láthatjuk meg, milyen váteszi erővel bírt. Ami a sértettséget és a karriert illeti, a bal- és jobboldali orientációt főleg a "kapcsolati tőke" határozza meg (ennek nyomán figyelhetők meg ugyebár a különböző oldalak közötti átsasszézások is...)
Számomra a legérdekesebb, hogy ezt a verset Spiró a nyolcvanas évek végén írta. Dacára a korabeli általános felháborodásnak, most láthatjuk meg, milyen váteszi erővel bírt. Ami a sértettséget és a karriert illeti, a bal- és jobboldali orientációt főleg a "kapcsolati tőke" határozza meg (ennek nyomán figyelhetők meg ugyebár a különböző oldalak közötti átsasszézások is...)
2891 Momo von Hofmannsthal 2010-05-16 14:55:55
Ami a Spiró verset illeti. Egy dolog a magyargyalázás, és egy másik a szélsőjobb viselkedésminták bírálata. Ebben a versben ez utóbbi van. (Belinkeltem ide egy - utóbb törölt - videót, mely ékes példaként illusztrálta az idézetet.) Viszont kétségtelen, hogy a szélsőjobb szereti magát „az igazi magyarok”-ként meghatározni, és ilyen alkalmakkor - az egész nemzet nevében - látványosan besértődnek. Ettől függetlenül mind többek számára világos, hogy ők is csak egy (harsány) csoport közülünk, mint a buszvezetők, a kutyatartók, meg a homoszexuálisok. Később talán ők maguk is rájönnek majd, hogy nem az ellenséges űrben élnek, ahol minden eszköz megengedett, hanem egy nagyobb egész részei, akik mind úgy hívják magukat: a Magyarok. Addig pedig türelmesen nézzük, hogyan produkálják magukat a „nemzet nevében” az expornósok, a skinheadek, a füvező/részeges fiatalok, és a sértett, de karrierért bárhova beálló morvaikrisztinák. Közülünk valók.
Ami a Spiró verset illeti. Egy dolog a magyargyalázás, és egy másik a szélsőjobb viselkedésminták bírálata. Ebben a versben ez utóbbi van. (Belinkeltem ide egy - utóbb törölt - videót, mely ékes példaként illusztrálta az idézetet.) Viszont kétségtelen, hogy a szélsőjobb szereti magát „az igazi magyarok”-ként meghatározni, és ilyen alkalmakkor - az egész nemzet nevében - látványosan besértődnek. Ettől függetlenül mind többek számára világos, hogy ők is csak egy (harsány) csoport közülünk, mint a buszvezetők, a kutyatartók, meg a homoszexuálisok. Később talán ők maguk is rájönnek majd, hogy nem az ellenséges űrben élnek, ahol minden eszköz megengedett, hanem egy nagyobb egész részei, akik mind úgy hívják magukat: a Magyarok. Addig pedig türelmesen nézzük, hogyan produkálják magukat a „nemzet nevében” az expornósok, a skinheadek, a füvező/részeges fiatalok, és a sértett, de karrierért bárhova beálló morvaikrisztinák. Közülünk valók.
2890 WiseGentleman 2010-05-16 11:54:36
De szerintem fejezzük be, mielőtt még Károly is idetalál...
De szerintem fejezzük be, mielőtt még Károly is idetalál...
2889 WiseGentleman 2010-05-16 11:52:38 [Válasz erre: 2883 Cilike 2010-05-15 23:39:28]
Kedves Cilike, ha ötös voltál irodalomból, tudhatod, honnan származik a mélymagyar kifejezés, s hogy kik és hogyan éltek vissza vele. Számomra, itt és most (amíg a gazdaságunk itt tart), a leghitelesebb mélymagyar a bányabéka (hehehe)...
Kedves Cilike, ha ötös voltál irodalomból, tudhatod, honnan származik a mélymagyar kifejezés, s hogy kik és hogyan éltek vissza vele. Számomra, itt és most (amíg a gazdaságunk itt tart), a leghitelesebb mélymagyar a bányabéka (hehehe)...
2888 WiseGentleman 2010-05-16 11:51:07 [Válasz erre: 2887 Popriscsin 2010-05-16 09:12:47]
Inkább arról beszélj, mi újság szűkebb pátriánkban, Pesterzsébeten. Egyszer már ki kéne mennem, megnézni azt a Neményi Lili-kiállítást...
Inkább arról beszélj, mi újság szűkebb pátriánkban, Pesterzsébeten. Egyszer már ki kéne mennem, megnézni azt a Neményi Lili-kiállítást...
2887 Popriscsin 2010-05-16 09:12:47 [Válasz erre: 2883 Cilike 2010-05-15 23:39:28]
Nagyon okos lány vagy, Cilike!
Nagyon okos lány vagy, Cilike!
2886 Broadway 2010-05-16 07:19:40
Nyugalom, feleim, nyugalom. Zárjátok rövidre ezt a meddő szócsatát. Értelmetlen. Gondolom a politikai homokozó felszámolása is az ehhez hasonló villongások elkerülését szolgálta. Egyezzünk meg annyiban, hogy mindenki mást lát "majomnak", kinek a csimpánz, kinek a gorilla, kinek meg maga az ember a kedvenc főemlőse. S mint a cirkuszban, egyiknek ennyi tapsol, másiknak amannyi... Ha kedvenc majmunk nem kerül be az elvileg 4 éves műsortervbe, vagy csak statisztaként némaságra ítéltetett, elkezdhetjük keresni azt a cirkuszt ahol főszámként ünnepelhetjük őt. Bár amint elnézem a majd négy századnyit kitevő fellépőkből mindannyian tapsikolhatunk valakinek... :) Vagy azonosulhatunk a kedvencünk által felvállalt ideológiával... Hisz ezért tapsolunk, nem? Száz szónak is egy a vége: elégedjetek meg ennyivel, ha pedig ennél többet ér meg nektek ez a téma, priviben is elintézhetitek a nézőpontok tisztázását, hisz a hozzászólások mennyisége alapján fórumtársaitok nem feltétlenül szeretnék véleményüket ez ügyben kifejteni. Nem mintha nem lenne, hanem mert nem ide tartozik. Beszélgessünk inkább a méhek társadalmi berendezkedéséről vagy családi szokásairól ... :)
Nyugalom, feleim, nyugalom. Zárjátok rövidre ezt a meddő szócsatát. Értelmetlen. Gondolom a politikai homokozó felszámolása is az ehhez hasonló villongások elkerülését szolgálta. Egyezzünk meg annyiban, hogy mindenki mást lát "majomnak", kinek a csimpánz, kinek a gorilla, kinek meg maga az ember a kedvenc főemlőse. S mint a cirkuszban, egyiknek ennyi tapsol, másiknak amannyi... Ha kedvenc majmunk nem kerül be az elvileg 4 éves műsortervbe, vagy csak statisztaként némaságra ítéltetett, elkezdhetjük keresni azt a cirkuszt ahol főszámként ünnepelhetjük őt. Bár amint elnézem a majd négy századnyit kitevő fellépőkből mindannyian tapsikolhatunk valakinek... :) Vagy azonosulhatunk a kedvencünk által felvállalt ideológiával... Hisz ezért tapsolunk, nem? Száz szónak is egy a vége: elégedjetek meg ennyivel, ha pedig ennél többet ér meg nektek ez a téma, priviben is elintézhetitek a nézőpontok tisztázását, hisz a hozzászólások mennyisége alapján fórumtársaitok nem feltétlenül szeretnék véleményüket ez ügyben kifejteni. Nem mintha nem lenne, hanem mert nem ide tartozik. Beszélgessünk inkább a méhek társadalmi berendezkedéséről vagy családi szokásairól ... :)
