Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


2941 Cilike 2010-05-26 18:04:12 [Válasz erre: 2937 sphynx 2010-05-26 14:53:36]
Savanyúúú a szőlőőőő!.:-))

2940 macskás 2010-05-26 17:58:11 [Válasz erre: 2939 Popriscsin 2010-05-26 16:03:45]
De csak az ócsóbból:)

2939 Popriscsin 2010-05-26 16:03:45 [Válasz erre: 2937 sphynx 2010-05-26 14:53:36]
Nem baj, kapsz rendszeresen jutalomfalatot!!!! :-))))))

2938 Popriscsin 2010-05-26 16:02:53 [Válasz erre: 2936 sphynx 2010-05-26 14:39:02]
Vonakodott a szavazástól?

2937 sphynx 2010-05-26 14:53:36
"Az új kezdet napja", a "nemzeti együttműködés rendszere". Tiszta Állatfarm.

2936 sphynx 2010-05-26 14:39:02
Bocsánat. Vona nemzettestvér.

2935 sphynx 2010-05-26 14:26:30 [Válasz erre: 2934 Popriscsin 2010-05-26 13:08:42]
Vona sem tartotta számon a dolgot.

2934 Popriscsin 2010-05-26 13:08:42
Lendvai elvtársnő "véletlenül" lekéste a szavazást.... ...pedig akár a 4 NEM is meglehetett vóna..... :-)))))))))))))))))))

2933 Spangel Péter 2010-05-26 12:48:57 [Válasz erre: 2932 tiramisu 2010-05-26 11:17:00]
Hiberno, hibernare, hibernatus sum

2932 tiramisu 2010-05-26 11:17:00 [Válasz erre: 2931 zuniga 2010-05-26 11:11:14]
Hibernálták.

2931 zuniga 2010-05-26 11:11:14 [Válasz erre: 2930 Popriscsin 2010-05-26 10:04:41]
Mikola elvtárs ezúttal nem szólott?

2930 Popriscsin 2010-05-26 10:04:41
Most aztán jól megmutatta gyurcsánymolnárszanyi....... Mit is????

2929 WiseGentleman 2010-05-25 19:57:56 [Válasz erre: 2927 Popriscsin 2010-05-25 15:35:43]
Aha, szóval olyan lehetsz, mint Mork Orkról...

2928 macskás 2010-05-25 19:12:55 [Válasz erre: 2927 Popriscsin 2010-05-25 15:35:43]
Pedig mindkettő hasznos:)

2927 Popriscsin 2010-05-25 15:35:43 [Válasz erre: 2924 WiseGentleman 2010-05-25 09:10:27]
Tudod, kedves földim, én a szereposztásnál a fülemet használom, nem a ..... :-))))))))

2926 unicornis 2010-05-25 15:16:32 [Válasz erre: 2925 WiseGentleman 2010-05-25 09:15:04]
ugyan már - aquila non captat whiskas... :)))

2925 WiseGentleman 2010-05-25 09:15:04 [Válasz erre: 2922 Momo von Hofmannsthal 2010-05-23 00:14:41]
No igen. A gond csupán az, hogy Károly önkéntes száműzetése után elapadt a virtuális adrenalinforrás hehehe...

2924 WiseGentleman 2010-05-25 09:10:27 [Válasz erre: 2923 Popriscsin 2010-05-23 07:20:23]
Csak nem szereposztasz?

2923 Popriscsin 2010-05-23 07:20:23 [Válasz erre: 2922 Momo von Hofmannsthal 2010-05-23 00:14:41]
Bizony így van ez. Én ezért vezetem le fölös energiáimat inkább a díványon.... :-)))

2922 Momo von Hofmannsthal 2010-05-23 00:14:41
[url]http://divany.hu/Eletmod/az-internet-az-agresszio-voeroes-sznyege;Az internet az agresszió vörös szőnyege[/url] Viszonylag új jelenség a rivalizációs düh: mindig mindenki mindenbe beleszól, értelmez, értékeli, amihez nem ért. Ez főként irigységből fakad, nem nagyon bírjuk elviselni, ha a másik jól van, valahogy le kell őt rántani ezért. Az internet remek projekciós felület erre, mintha egy bársonyszőnyeget toltak volna sok – gép előtt ülő – ember agressziója alá. (dívány)

2921 tábornagyné 2010-05-20 21:35:46 [Válasz erre: 2920 Popriscsin 2010-05-20 06:50:33]
Na ki a fegyverekkel kis ijedös firkászok!

2920 Popriscsin 2010-05-20 06:50:33 [Válasz erre: 2919 álmodó 2010-05-19 21:50:32]
Tedd le a baltát angyalom, senki se bántott!

2919 álmodó 2010-05-19 21:50:32
Pláne ki akarna jó szívvel hozzáállni egy emberhez aki úgy kezdi a hozzám szóló első üzenetét "szégyelld magad..." A fene akar társalogni vele.

2918 álmodó 2010-05-19 21:47:44
Vajon milyen alapon ítél meg engem egy vadidegen az interneten?? Nem emlékszem, hogy megosztottam volna bárkivel is azt, hogy miben mit szeretek...

2917 álmodó 2010-05-19 21:24:06 [Válasz erre: 2916 Popriscsin 2010-05-19 19:45:43]
...Meg még miben? Hát nem is ismersz, te kis édes...:-) Honnan tudod, hogy imádom ha bepelenkázva látok csörgőt rázni egy érett pasit?? Kezdhetsz edzeni rá... Ne keseríts el, hogy te csak az internetes "szégyelld magad"-ozásban vagy nagy. :-)

2916 Popriscsin 2010-05-19 19:45:43 [Válasz erre: 2909 álmodó 2010-05-17 12:29:07]
Mert Téged még az időjárásban is csak a szélsőségek izgatnak....!!!! :-))))

2915 Cilike 2010-05-18 20:17:02
Minden út Rómába vezet.:-))

2914 WiseGentleman 2010-05-18 17:52:17 [Válasz erre: 2913 álmodó 2010-05-18 17:10:11]
Oké, én meg a New York-it :))) Leszünk New York-Tel Aviv-tengely, hehehe...

2913 álmodó 2010-05-18 17:10:11 [Válasz erre: 2911 WiseGentleman 2010-05-18 15:24:49]
Jajj ne! Előbb leírom a Tel Avív-i időt... :-)))

2912 -zéta- 2010-05-18 15:44:05 [Válasz erre: 2911 WiseGentleman 2010-05-18 15:24:49]
Miért, igazán kellemes februárunk van ...:-)

2911 WiseGentleman 2010-05-18 15:24:49 [Válasz erre: 2910 álmodó 2010-05-17 23:33:19]
Belekössek? Meddig lesz még ez az ítéletidő, irgumburgum! :)

2910 álmodó 2010-05-17 23:33:19 [Válasz erre: 2909 álmodó 2010-05-17 12:29:07]
Íme, egy beírás, amelybe nem kötött bele senki...Hurrá. :-)

2909 álmodó 2010-05-17 12:29:07
MET.hu 2010 Május 17. "Távolabbi kilátások szerdától szombatig: Eleinte gyakran, majd többször erősen megnövekszik a felhőzet, emellett több-kevesebb napsütésre is van kilátás. Kezdetben több helyen, majd szórványosan alakul ki eső, zápor. Jelentős mennyiségű (legalább napi 5 mm) csapadék az ország területének 10 százalékán várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet eleinte 4, 9, majd 7, 13 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet kezdetben 12, 17, később 21, 26 fok között valószínű."

2908 WiseGentleman 2010-05-17 12:04:42 [Válasz erre: 2907 unicornis 2010-05-17 09:49:06]
Oké, akkor tudjuk mi a feladatunk, ugyebár: Tegyük a dolgunkat, húzzunk bele (hehehe)!!

2907 unicornis 2010-05-17 09:49:06 [Válasz erre: 2890 WiseGentleman 2010-05-16 11:54:36]
végigolvastam Gábor- jól elvagytok ti itt egymással. A politika meg amúgy az új országgyűlés megalakaulása óta kevésbé izgat :)))

2906 der 2010-05-16 22:15:16 [Válasz erre: 2905 -zéta- 2010-05-16 22:02:08]
Folyamatosan ez történik. Mert a monszun csak helyi jellegű. Mint a viccben.

2905 -zéta- 2010-05-16 22:02:08 [Válasz erre: 2904 Cilike 2010-05-16 21:57:46]
:-)...

2904 Cilike 2010-05-16 21:57:46 [Válasz erre: 2903 -zéta- 2010-05-16 21:51:34]
Kedves Zéta, magam részéről befejeztem. Elnézést. Csak a monszunra tudok hivatkozni, a légnyomás és a páratartalom...

2903 -zéta- 2010-05-16 21:51:34
Kedves Cilike, kedves Der! Kérjük a vitát a továbbiakban inkább privát levelezésben folytassátok...

2896 WiseGentleman 2010-05-16 17:26:07
Bolond lick-ból ugyebár... Bűzt hallgatni utálok, viszont disszonanciát szagolni annál inkább szeretek, hehehe...

2895 Momo von Hofmannsthal 2010-05-16 16:59:43
"Vannak festmények, amelyek szemlélése során az ember bűzt lát. Csajkovszkij hegedűversenye példája annak, hogy létezik zene, amelynek hallatára az ember bűzt hall." [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Eduard_Hanslick;Eduard Hanslick[/url], zenekritikus Hiába no, a szakember, az szakember. :-))))

2894 WiseGentleman 2010-05-16 16:44:28 [Válasz erre: 2893 zuniga 2010-05-16 16:25:17]
Vintage átsasszézás, hehehe... S ha hozzávesszük, hogy akkoriban Bayer Zsolt mit írt Horthy újratemetéséről... Azóta pedig "indokmagyarrá" vált...

2893 zuniga 2010-05-16 16:25:17 [Válasz erre: 2892 WiseGentleman 2010-05-16 15:14:10]
...és aztán a kilencvenes évek elején Orbán ös Kövér urak igen kemény szavakat találtak ez ügyben a Parlamentben. Pl Kövér ilyenekt mesélt Csurka dolgozatáról: "A Csurka-írás nem MDF-belügy, s a legnagyobb kormányzópárt alelnökének politikai megnyilatkozása, pláne, ha a következô nap még mindig alelnök, nem magánvélemény. Amit pedig a kormány és a Magyar Demokrata Fórum elnöksége tett, az nem más, mint hogy szánalmas, lapos, a lényeget elkerülô nyilatkozataikkal gyakorlatilag legitimálták, a parlamenti politizálás szintjére emelték, tehát szalonképessé tették a náci nézeteket - s az már tulajdonképpen tökéletesen mindegy, hogy azt milyen megfontolásból tették. (Közbeszólások, felzúdulás a jobb oldalon. - Taps a bal oldalon.)"

2892 WiseGentleman 2010-05-16 15:14:10 [Válasz erre: 2891 Momo von Hofmannsthal 2010-05-16 14:55:55]
Számomra a legérdekesebb, hogy ezt a verset Spiró a nyolcvanas évek végén írta. Dacára a korabeli általános felháborodásnak, most láthatjuk meg, milyen váteszi erővel bírt. Ami a sértettséget és a karriert illeti, a bal- és jobboldali orientációt főleg a "kapcsolati tőke" határozza meg (ennek nyomán figyelhetők meg ugyebár a különböző oldalak közötti átsasszézások is...)

2891 Momo von Hofmannsthal 2010-05-16 14:55:55
Ami a Spiró verset illeti. Egy dolog a magyargyalázás, és egy másik a szélsőjobb viselkedésminták bírálata. Ebben a versben ez utóbbi van. (Belinkeltem ide egy - utóbb törölt - videót, mely ékes példaként illusztrálta az idézetet.) Viszont kétségtelen, hogy a szélsőjobb szereti magát „az igazi magyarok”-ként meghatározni, és ilyen alkalmakkor - az egész nemzet nevében - látványosan besértődnek. Ettől függetlenül mind többek számára világos, hogy ők is csak egy (harsány) csoport közülünk, mint a buszvezetők, a kutyatartók, meg a homoszexuálisok. Később talán ők maguk is rájönnek majd, hogy nem az ellenséges űrben élnek, ahol minden eszköz megengedett, hanem egy nagyobb egész részei, akik mind úgy hívják magukat: a Magyarok. Addig pedig türelmesen nézzük, hogyan produkálják magukat a „nemzet nevében” az expornósok, a skinheadek, a füvező/részeges fiatalok, és a sértett, de karrierért bárhova beálló morvaikrisztinák. Közülünk valók.

2890 WiseGentleman 2010-05-16 11:54:36
De szerintem fejezzük be, mielőtt még Károly is idetalál...

2889 WiseGentleman 2010-05-16 11:52:38 [Válasz erre: 2883 Cilike 2010-05-15 23:39:28]
Kedves Cilike, ha ötös voltál irodalomból, tudhatod, honnan származik a mélymagyar kifejezés, s hogy kik és hogyan éltek vissza vele. Számomra, itt és most (amíg a gazdaságunk itt tart), a leghitelesebb mélymagyar a bányabéka (hehehe)...

2888 WiseGentleman 2010-05-16 11:51:07 [Válasz erre: 2887 Popriscsin 2010-05-16 09:12:47]
Inkább arról beszélj, mi újság szűkebb pátriánkban, Pesterzsébeten. Egyszer már ki kéne mennem, megnézni azt a Neményi Lili-kiállítást...

2887 Popriscsin 2010-05-16 09:12:47 [Válasz erre: 2883 Cilike 2010-05-15 23:39:28]
Nagyon okos lány vagy, Cilike!

2886 Broadway 2010-05-16 07:19:40
Nyugalom, feleim, nyugalom. Zárjátok rövidre ezt a meddő szócsatát. Értelmetlen. Gondolom a politikai homokozó felszámolása is az ehhez hasonló villongások elkerülését szolgálta. Egyezzünk meg annyiban, hogy mindenki mást lát "majomnak", kinek a csimpánz, kinek a gorilla, kinek meg maga az ember a kedvenc főemlőse. S mint a cirkuszban, egyiknek ennyi tapsol, másiknak amannyi... Ha kedvenc majmunk nem kerül be az elvileg 4 éves műsortervbe, vagy csak statisztaként némaságra ítéltetett, elkezdhetjük keresni azt a cirkuszt ahol főszámként ünnepelhetjük őt. Bár amint elnézem a majd négy századnyit kitevő fellépőkből mindannyian tapsikolhatunk valakinek... :) Vagy azonosulhatunk a kedvencünk által felvállalt ideológiával... Hisz ezért tapsolunk, nem? Száz szónak is egy a vége: elégedjetek meg ennyivel, ha pedig ennél többet ér meg nektek ez a téma, priviben is elintézhetitek a nézőpontok tisztázását, hisz a hozzászólások mennyisége alapján fórumtársaitok nem feltétlenül szeretnék véleményüket ez ügyben kifejteni. Nem mintha nem lenne, hanem mert nem ide tartozik. Beszélgessünk inkább a méhek társadalmi berendezkedéséről vagy családi szokásairól ... :)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.