2884 Momo von Hofmannsthal 2010-05-15 23:41:59
[url]http://www.youtube.com/watch?v=F2mIUKCaJwI&feature=related;Esti dal[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=F2mIUKCaJwI&feature=related;Esti dal[/url]
2883 Cilike 2010-05-15 23:39:28 [Válasz erre: 2876 álmodó 2010-05-15 21:25:14]
Nem, nem volt problémám irodalomból, köszönöm, ötösre érettségiztem. "jönnek a szarból"- csupa-csupa szeretet. Mi az a "mélymagyar, kérdem én? Az, aki vállalja az identitását? Ez a baj valójában a Jobbikkal is, ugye? Nem, nem provokálok, csak érvelek. És hogy érted azt, hogy: TE ellenben azt állítod, magadról, hogy megveted az antiszemitizmust és a magyargyűlöletet. DE EZZEL ELLENTÉTBEN 2. napja provokálsz. Hogyhogy ellentétben? Ez az állítólagos provokáció most antiszemita vagy magyargyűlölő? Csak nem akarod azt mondani, hogyha nem értek VELED egyet, akkor antiszemita vagyok, netán magyargyűlölő? Súlyos állítások. Nem, nem vagyok buta. Ez a baj még, valószínűleg. Nem akarom megsemmisíteni a baloldalt, az amit nálunk annak hívnak, megsemmisíti saját magát szerencsére. És nem, nem kekeckedem, csak nem tudom szó nélkül hagyni a ssértő beírásaidat. Különben pedig boldogsággal tölt el a tudat, hogy ha tetszik, ha nem, ezeket a majmokat kell a Parlamentben tudnod minimum 4 évig. Ahogy elnézem az írásaidat, ez minimum egy gyomorfekély.
Nem, nem volt problémám irodalomból, köszönöm, ötösre érettségiztem. "jönnek a szarból"- csupa-csupa szeretet. Mi az a "mélymagyar, kérdem én? Az, aki vállalja az identitását? Ez a baj valójában a Jobbikkal is, ugye? Nem, nem provokálok, csak érvelek. És hogy érted azt, hogy: TE ellenben azt állítod, magadról, hogy megveted az antiszemitizmust és a magyargyűlöletet. DE EZZEL ELLENTÉTBEN 2. napja provokálsz. Hogyhogy ellentétben? Ez az állítólagos provokáció most antiszemita vagy magyargyűlölő? Csak nem akarod azt mondani, hogyha nem értek VELED egyet, akkor antiszemita vagyok, netán magyargyűlölő? Súlyos állítások. Nem, nem vagyok buta. Ez a baj még, valószínűleg. Nem akarom megsemmisíteni a baloldalt, az amit nálunk annak hívnak, megsemmisíti saját magát szerencsére. És nem, nem kekeckedem, csak nem tudom szó nélkül hagyni a ssértő beírásaidat. Különben pedig boldogsággal tölt el a tudat, hogy ha tetszik, ha nem, ezeket a majmokat kell a Parlamentben tudnod minimum 4 évig. Ahogy elnézem az írásaidat, ez minimum egy gyomorfekély.
2882 macskás 2010-05-15 22:57:23 [Válasz erre: 2880 Momo von Hofmannsthal 2010-05-15 22:54:03]
Diliház topik...
Diliház topik...
2880 Momo von Hofmannsthal 2010-05-15 22:54:03 [Válasz erre: 2879 macskás 2010-05-15 22:39:26]
Igen. És nagyon ciki, amikor az jut vissza hozzám, hogy privát üzenetekben vadidegeneknek ócsárolsz engem. (Az meg külön kínos, amikor ezek után a topicban viccelődve beszélgetni akarsz velem.) Gyerekes dolog. Azt hittem felnőttebb vagy ennél. Szeretnélek megkérni, hogy fejezd be...! Az Interneten is maradjunk emberek. Itt se mondj/tégy mást, mint amit személyesen általában megengedsz magadnak. Kösz.
Igen. És nagyon ciki, amikor az jut vissza hozzám, hogy privát üzenetekben vadidegeneknek ócsárolsz engem. (Az meg külön kínos, amikor ezek után a topicban viccelődve beszélgetni akarsz velem.) Gyerekes dolog. Azt hittem felnőttebb vagy ennél. Szeretnélek megkérni, hogy fejezd be...! Az Interneten is maradjunk emberek. Itt se mondj/tégy mást, mint amit személyesen általában megengedsz magadnak. Kösz.
2879 macskás 2010-05-15 22:39:26
Van egy Privát üzetenek című rovat...
Van egy Privát üzetenek című rovat...
2878 Popriscsin 2010-05-15 22:04:51 [Válasz erre: 2877 álmodó 2010-05-15 21:28:50]
Köszönöm, válaszod tökéletesen kifejezi szellemiséged bonyolult rétegeit! :-))
Köszönöm, válaszod tökéletesen kifejezi szellemiséged bonyolult rétegeit! :-))
2877 álmodó 2010-05-15 21:28:50 [Válasz erre: 2873 Popriscsin 2010-05-15 19:43:39]
Neked a megfelelő válasz, hogy megértsd, ez:
Neked a megfelelő válasz, hogy megértsd, ez:
2876 álmodó 2010-05-15 21:25:14 [Válasz erre: 2872 Cilike 2010-05-15 17:24:48]
Na jó, akkor válaszolok, bár igyekeztem szépen befejezni már többször a társalgást, de nem engeded: Gondolom gondod lehetett irodalomból, Cilike. Ne nagyon elemezz mostanában verseket, mert úgy tűnik nem ez a te tereped. Ez az általad magyargyűlölőnek nevezett vers, nem az. Ez a vers nem a magyarokat fikázza éppenséggel. Ha számodra "A mélymagyarok" szó jelenti pusztán "Magyarságot", az gáz. Ezt rajtad kívül elég sokan látják ha elolvassák, te nem, mivel te provokálni AKARSZ. Ezt csinálod már egy ideje, és meguntam. Én NEM vagyok magyargyűlölő, ezt viszont TUDOD is. Te ellenben azt állítód magadról, hogy megveted az antiszemitizmust és a magyargyűlöletet, de ezzel ellentétben 2. napja provokálsz. Provokálsz Vona Gábor miatt, provokálsz a Jobbik miatt, provokálsz azért, hogy provokálj. Eleinte szerettem volna megérteni, mi ennek a célja? Az a képzeted talán, hogy én vagyok " A Magyar Zsidóság?" -De nem lehetsz ennyire buta! Azt gondolod ha engem nyilvánosan kioktatsz, az egész baloldalt ami egyébként- felvilágosítalak bár semmi közöd hozzá,nem vagyok-, őket semmisíted meg? De ha ezt gondolod, nevetséges vagy! Mostanra pedig úgy gondolom, dehogy veted te meg mindkettőt egyformán! Ha pedig nincs semmi célod ezzel a provokatív kekeckedéssel csak a rosszaság, azt a saját hiteddel, önmagaddal intézd el, "not my job". Ezért ne haragudj, most viszont tényleg elbúcsúzom tőled. Szia
Na jó, akkor válaszolok, bár igyekeztem szépen befejezni már többször a társalgást, de nem engeded: Gondolom gondod lehetett irodalomból, Cilike. Ne nagyon elemezz mostanában verseket, mert úgy tűnik nem ez a te tereped. Ez az általad magyargyűlölőnek nevezett vers, nem az. Ez a vers nem a magyarokat fikázza éppenséggel. Ha számodra "A mélymagyarok" szó jelenti pusztán "Magyarságot", az gáz. Ezt rajtad kívül elég sokan látják ha elolvassák, te nem, mivel te provokálni AKARSZ. Ezt csinálod már egy ideje, és meguntam. Én NEM vagyok magyargyűlölő, ezt viszont TUDOD is. Te ellenben azt állítód magadról, hogy megveted az antiszemitizmust és a magyargyűlöletet, de ezzel ellentétben 2. napja provokálsz. Provokálsz Vona Gábor miatt, provokálsz a Jobbik miatt, provokálsz azért, hogy provokálj. Eleinte szerettem volna megérteni, mi ennek a célja? Az a képzeted talán, hogy én vagyok " A Magyar Zsidóság?" -De nem lehetsz ennyire buta! Azt gondolod ha engem nyilvánosan kioktatsz, az egész baloldalt ami egyébként- felvilágosítalak bár semmi közöd hozzá,nem vagyok-, őket semmisíted meg? De ha ezt gondolod, nevetséges vagy! Mostanra pedig úgy gondolom, dehogy veted te meg mindkettőt egyformán! Ha pedig nincs semmi célod ezzel a provokatív kekeckedéssel csak a rosszaság, azt a saját hiteddel, önmagaddal intézd el, "not my job". Ezért ne haragudj, most viszont tényleg elbúcsúzom tőled. Szia
2875 WiseGentleman 2010-05-15 21:22:21 [Válasz erre: 2873 Popriscsin 2010-05-15 19:43:39]
Azt nem fogjátok fel, hogy Spirónem egy nemzetiséget, hanem egy attitűdöt gyaláz. Tegyük hozzá, teljes joggal.
Azt nem fogjátok fel, hogy Spirónem egy nemzetiséget, hanem egy attitűdöt gyaláz. Tegyük hozzá, teljes joggal.
2874 der 2010-05-15 20:32:06 [Válasz erre: 2873 Popriscsin 2010-05-15 19:43:39]
Mivel ez a hozzászólásod 1 óra elteltével sem került kimoderálásra, félve bár, de feltenném a kérdést: és neked?
Mivel ez a hozzászólásod 1 óra elteltével sem került kimoderálásra, félve bár, de feltenném a kérdést: és neked?
2873 Popriscsin 2010-05-15 19:43:39 [Válasz erre: 2872 Cilike 2010-05-15 17:24:48]
Tökéletesen igazad van. Teljesen mindegy, milyen nemzetiségű, aki gyalázkodik. Az is mindegy, milyen nemzetiségűt gyaláz. A lényeg: az ilyennek nincs helye civilizált társadalomban. Spirónak sincs.
Tökéletesen igazad van. Teljesen mindegy, milyen nemzetiségű, aki gyalázkodik. Az is mindegy, milyen nemzetiségűt gyaláz. A lényeg: az ilyennek nincs helye civilizált társadalomban. Spirónak sincs.
2872 Cilike 2010-05-15 17:24:48
Jó, hát idézgethetjük kedvenc verseinket, csakhogy te elsőnek egy magyargyalázó "művet" másoltál be. Gondolj bele, mennyire fel lennél háborodva, ha én antiszemita irodalmat másolgatnék neked. Mivel nagyobb disznóság szerinted az antisezmitizmus, mint a magyargyűlölet? Szerintem pontpsan ugyanolyan. Mind a kettőt megvetem.
Jó, hát idézgethetjük kedvenc verseinket, csakhogy te elsőnek egy magyargyalázó "művet" másoltál be. Gondolj bele, mennyire fel lennél háborodva, ha én antiszemita irodalmat másolgatnék neked. Mivel nagyobb disznóság szerinted az antisezmitizmus, mint a magyargyűlölet? Szerintem pontpsan ugyanolyan. Mind a kettőt megvetem.
2871 álmodó 2010-05-15 15:24:10
Én általában nem tartom számon ki zsidó és ki nem az, mivel nem érdekel. (De természetesen jelen esetben tudom mint mindannyian, hogy kik a zsidó költőink, s kik nem, nem szükséges erre emlékeztetni). Viszont ha idézni akarnám valamiért, még akkorsem szorítkoznék kizárólag a zsidó származású művészek műveinek idézgetésére, mert nincs rá ok. És a zenében: Verdi Requiemet is meghallgatom éppúgy, mit más zenét. Primtív dolognak tartanám kisajátítani a zsidó művészek műveit hisz a művészet nyelve közös. legalábbis szerintem. Szerintem is jegeljük ezt a témát, mert látom, hogy egyesek nagyon rá vannak cuppanva, és bár szívesen beszélgetek ezekről, de azt nem szeretném, ha legvégül bezárnák a topicot.
Én általában nem tartom számon ki zsidó és ki nem az, mivel nem érdekel. (De természetesen jelen esetben tudom mint mindannyian, hogy kik a zsidó költőink, s kik nem, nem szükséges erre emlékeztetni). Viszont ha idézni akarnám valamiért, még akkorsem szorítkoznék kizárólag a zsidó származású művészek műveinek idézgetésére, mert nincs rá ok. És a zenében: Verdi Requiemet is meghallgatom éppúgy, mit más zenét. Primtív dolognak tartanám kisajátítani a zsidó művészek műveit hisz a művészet nyelve közös. legalábbis szerintem. Szerintem is jegeljük ezt a témát, mert látom, hogy egyesek nagyon rá vannak cuppanva, és bár szívesen beszélgetek ezekről, de azt nem szeretném, ha legvégül bezárnák a topicot.
2870 Cilike 2010-05-15 15:04:50 [Válasz erre: 2861 WiseGentleman 2010-05-15 12:52:28]
Hát most már nálunk is randa az idő, viszont Almagro mingyárt megnyer egy szetet Nadal ellen.:-)
Hát most már nálunk is randa az idő, viszont Almagro mingyárt megnyer egy szetet Nadal ellen.:-)
2869 Cilike 2010-05-15 15:03:31
Ez egy szép vers. Nincs benne semmi kereszténygyalázás. Viszont József Attila nem volt zsidó, úgyhogy nem értem, mit akarsz ezzel bizonyítani. Idézz Radnótitól, na ő zsidó volt ÉS keresztény. Bizony. És költő.
Ez egy szép vers. Nincs benne semmi kereszténygyalázás. Viszont József Attila nem volt zsidó, úgyhogy nem értem, mit akarsz ezzel bizonyítani. Idézz Radnótitól, na ő zsidó volt ÉS keresztény. Bizony. És költő.
2868 álmodó 2010-05-15 14:55:21 [Válasz erre: 2865 Popriscsin 2010-05-15 14:29:43]
...hiszen te is "ide hányhattál" látod. :-) szép napot!
...hiszen te is "ide hányhattál" látod. :-) szép napot!
2866 álmodó 2010-05-15 14:51:29
József attila: SHMÁ JISZRÓEL Szegénység szennylepleiben én nyughatatlanul bolyongtam sírt, mint a gyermek, a szívem, víg nép közt egyedül borongtam. Hol az ágy, melyben megpihen e fáradt lélek? – Kiáltottam: Smá Jiszróel! És leste szolga a szavam, selyempárnán, hûséges nõvel számláltam marhám, aranyam, gyarapodtam ésszel, erõvel s amikor adtam, boldogan mondtam magamban s emelt fõvel: Smá Jiszróel! És most is akármi jöhet, dicsõség, sok pénz, nagy betegség; akárki vethet rám követ és bár halálos ágyam vessék, a véghetetlen szeretet szavát kiáltom, bármi essék: Smá Jiszróel!
József attila: SHMÁ JISZRÓEL Szegénység szennylepleiben én nyughatatlanul bolyongtam sírt, mint a gyermek, a szívem, víg nép közt egyedül borongtam. Hol az ágy, melyben megpihen e fáradt lélek? – Kiáltottam: Smá Jiszróel! És leste szolga a szavam, selyempárnán, hûséges nõvel számláltam marhám, aranyam, gyarapodtam ésszel, erõvel s amikor adtam, boldogan mondtam magamban s emelt fõvel: Smá Jiszróel! És most is akármi jöhet, dicsõség, sok pénz, nagy betegség; akárki vethet rám követ és bár halálos ágyam vessék, a véghetetlen szeretet szavát kiáltom, bármi essék: Smá Jiszróel!
2865 Popriscsin 2010-05-15 14:29:43 [Válasz erre: 2855 álmodó 2010-05-15 09:16:22]
Szégyelld magad, hogy magyar létedre bemásoltad ezt a hányadékot!
Szégyelld magad, hogy magyar létedre bemásoltad ezt a hányadékot!
2864 Momo von Hofmannsthal 2010-05-15 13:53:33 [Válasz erre: 2849 Momo von Hofmannsthal 2010-05-14 21:20:18]
Na, ez a videó valamiért eltűnt mára az indexről. Pedig nagyon tanulságos volt.
Na, ez a videó valamiért eltűnt mára az indexről. Pedig nagyon tanulságos volt.
2862 Momo von Hofmannsthal 2010-05-15 13:37:10 [Válasz erre: 2860 WiseGentleman 2010-05-15 12:50:38]
Na, igen, ezért vagyok én is ilyen decens ebben a politikai kérdésben. Kell a francnak, hogy valaki elkezdjen beszólogatni, aztán kimoderálják az egészet.
Na, igen, ezért vagyok én is ilyen decens ebben a politikai kérdésben. Kell a francnak, hogy valaki elkezdjen beszólogatni, aztán kimoderálják az egészet.
2861 WiseGentleman 2010-05-15 12:52:28 [Válasz erre: 2858 Cilike 2010-05-15 10:34:56]
Kár, hogy lemaradtam a reggeli napsütésről. A tegnap esti vacsora (francia hagymaleves és velővel töltött sertésborda) és bulizás (sörök, Jägerek és Bloody Mary-k) után igen későn keltem. Úgy látszik, délután kénytelen leszek esőben folytatni a dorbézolást...
Kár, hogy lemaradtam a reggeli napsütésről. A tegnap esti vacsora (francia hagymaleves és velővel töltött sertésborda) és bulizás (sörök, Jägerek és Bloody Mary-k) után igen későn keltem. Úgy látszik, délután kénytelen leszek esőben folytatni a dorbézolást...
2860 WiseGentleman 2010-05-15 12:50:38
Ceterum censeo: ha jól tudom, a "powers that be" kitiltották a politikát a Momusról... Úgyhogy, be is fejezem...
Ceterum censeo: ha jól tudom, a "powers that be" kitiltották a politikát a Momusról... Úgyhogy, be is fejezem...
2859 WiseGentleman 2010-05-15 12:49:38 [Válasz erre: 2856 Cilike 2010-05-15 10:04:45]
Ne haragudj, de a gyalázás és a persziflázs külön műfaj. Ellenkező esetben (mint már odaát megállapítottam) börtönbe a Monty Python még életben lévő tagjaival.
Ne haragudj, de a gyalázás és a persziflázs külön műfaj. Ellenkező esetben (mint már odaát megállapítottam) börtönbe a Monty Python még életben lévő tagjaival.
2858 Cilike 2010-05-15 10:34:56
Ja, arról közismertek 20 éve. Mindegy, tényleg nincs értelme, ha valaki abban a meggyőződésben él, hogy őneki jogai vannak, másnak meg kuss, az ő meggyőződése szent és sérthetetlen, mások meg mélymagyarok és gatyások, majmok, akkor úgysem lehet az agyához érvekkel hozzáférni. Mielőtt a Társalgót is bezárják, jobb lesz befejezni. Beszéljünk az időjárásról. Reggel sütött a nap, de most már mgint borul, pedig most kell mennem teregetni...csak legyen ideje a ruhának megszáradni...-)))
Ja, arról közismertek 20 éve. Mindegy, tényleg nincs értelme, ha valaki abban a meggyőződésben él, hogy őneki jogai vannak, másnak meg kuss, az ő meggyőződése szent és sérthetetlen, mások meg mélymagyarok és gatyások, majmok, akkor úgysem lehet az agyához érvekkel hozzáférni. Mielőtt a Társalgót is bezárják, jobb lesz befejezni. Beszéljünk az időjárásról. Reggel sütött a nap, de most már mgint borul, pedig most kell mennem teregetni...csak legyen ideje a ruhának megszáradni...-)))
2857 tiramisu 2010-05-15 10:07:22
Hagyjuk ezeket a Parlamentre! Ott majd szépen, kulturáltan megbeszélik, ahogy kell!
Hagyjuk ezeket a Parlamentre! Ott majd szépen, kulturáltan megbeszélik, ahogy kell!
2856 Cilike 2010-05-15 10:04:45
Idézd már egy másik jeles költőnek azt a versét is, amiben a Szent családdal foglalkozik. Én le nem írom, az biztos, Petri György az a szemétláda, aki kiköltötte, nem mondom meg miből. Szóval az idézetekkel bánjunk csínján. A keresztényeket lehet gyalázni? Mert Petri egyenlőBB?
Idézd már egy másik jeles költőnek azt a versét is, amiben a Szent családdal foglalkozik. Én le nem írom, az biztos, Petri György az a szemétláda, aki kiköltötte, nem mondom meg miből. Szóval az idézetekkel bánjunk csínján. A keresztényeket lehet gyalázni? Mert Petri egyenlőBB?
2855 álmodó 2010-05-15 09:16:22
Spiró György: Jönnek Jönnek a dúlt-keblü mélymagyarok megint, füzfapoéták, füzfarajongók, jönnek a szarból, csönd van. Senki se pisszen. Alantról kevéske hűlt költő csontujja int. Ó, ha gyilkolni szabadna újra, csámcsogva, hersegve szívnák a vért - miért is? ki tudja. Trianonért? - mered pár utcanév pici csontujja. Ez olyan klima: itt folyton beborul, ez rendben van, de szégyen, szégyen, szégyen, hogy mindenki kussol, hogy mindenki fél, és nekünk kell jönnünk, pár csenevésznek, hogy bebizonyitsuk: nemcsak a szemetek tudnak magyarul 1984
Spiró György: Jönnek Jönnek a dúlt-keblü mélymagyarok megint, füzfapoéták, füzfarajongók, jönnek a szarból, csönd van. Senki se pisszen. Alantról kevéske hűlt költő csontujja int. Ó, ha gyilkolni szabadna újra, csámcsogva, hersegve szívnák a vért - miért is? ki tudja. Trianonért? - mered pár utcanév pici csontujja. Ez olyan klima: itt folyton beborul, ez rendben van, de szégyen, szégyen, szégyen, hogy mindenki kussol, hogy mindenki fél, és nekünk kell jönnünk, pár csenevésznek, hogy bebizonyitsuk: nemcsak a szemetek tudnak magyarul 1984
2854 Napsugaracska 2010-05-15 09:01:55 [Válasz erre: 2851 der 2010-05-14 23:36:49]
Szegény majmokra nézve nagyon durva.
Szegény majmokra nézve nagyon durva.
2853 Cilike 2010-05-15 08:20:10
Ja és bocs: persze, hogy nem bújok ki a bőrömből, az a kígyó. Szintén érintve tetszik lenni? A másodnickesektől vicces, mikor valakinek szemére hányják, hogy mindig ugyanaz a véleménye. Ezt hívják amúgy következetességnek.
Ja és bocs: persze, hogy nem bújok ki a bőrömből, az a kígyó. Szintén érintve tetszik lenni? A másodnickesektől vicces, mikor valakinek szemére hányják, hogy mindig ugyanaz a véleménye. Ezt hívják amúgy következetességnek.
2852 Cilike 2010-05-15 08:18:07
Jajj, jönnek a csúsztatások. Nem majmoztam le,csak megkérdeztem, kire értette, mert ha valakit már így titulált, akkor legjobban a táncbajnok bohócra illik, aki sír a sajtótájékoztatón és a mimikai eszközök gazdag tárházával valóban a főemlősökkel látszik rokonnak. Szintén ebbe a körbe tetszik tartozni? Akkor bocsánat, a majmok amúgy nagyon okésak, nincs velük semmi baj.
Jajj, jönnek a csúsztatások. Nem majmoztam le,csak megkérdeztem, kire értette, mert ha valakit már így titulált, akkor legjobban a táncbajnok bohócra illik, aki sír a sajtótájékoztatón és a mimikai eszközök gazdag tárházával valóban a főemlősökkel látszik rokonnak. Szintén ebbe a körbe tetszik tartozni? Akkor bocsánat, a majmok amúgy nagyon okésak, nincs velük semmi baj.
2851 der 2010-05-14 23:36:49 [Válasz erre: 2847 Cilike 2010-05-14 21:04:04]
Mint ahogy durva lemajmozni a volt MSZP-s képviselőket és a volt miniszterelnököt. De nincsen min csodálkozni, senki nem bújhat ki a saját bőréből.
Mint ahogy durva lemajmozni a volt MSZP-s képviselőket és a volt miniszterelnököt. De nincsen min csodálkozni, senki nem bújhat ki a saját bőréből.
2850 Cilike 2010-05-14 23:18:25
Én nem oktattalak ki. Csak elmondtam a véleményemet. Úgy látszik, nem szereted, ha valaki más véleményen van, mint te. Természetesen megsértődhetsz, bár nem látom be, miért. Furcsa, hogy téged annyira irritál valaki, aki máshogy gondolkodik, hogy lemajmozod. Miért kéne mindenkinek veled egy platformon lennie? A jobbikosok tisztelettel adóztak az elhunyt képviselőknek, igen, ők is késsel-villával esznek és szobatiszták, és kár volt ezt az egészet feszültségkeltésre használni. Én meg hülye voltam, hogy belementem egy flesleges és értelmetlen szócsatába. :-(
Én nem oktattalak ki. Csak elmondtam a véleményemet. Úgy látszik, nem szereted, ha valaki más véleményen van, mint te. Természetesen megsértődhetsz, bár nem látom be, miért. Furcsa, hogy téged annyira irritál valaki, aki máshogy gondolkodik, hogy lemajmozod. Miért kéne mindenkinek veled egy platformon lennie? A jobbikosok tisztelettel adóztak az elhunyt képviselőknek, igen, ők is késsel-villával esznek és szobatiszták, és kár volt ezt az egészet feszültségkeltésre használni. Én meg hülye voltam, hogy belementem egy flesleges és értelmetlen szócsatába. :-(
2849 Momo von Hofmannsthal 2010-05-14 21:20:18
[url]http://index.hu/video/2010/05/14/zsidok_vagytok_nem_vagyunk_zsidok/;kultúra[/url]
[url]http://index.hu/video/2010/05/14/zsidok_vagytok_nem_vagyunk_zsidok/;kultúra[/url]
2848 álmodó 2010-05-14 21:14:18 [Válasz erre: 2847 Cilike 2010-05-14 21:04:04]
Cilike, miért oktatsz ki engem?? Miért ez a hangnem, hiszen én téged nem bántottalak. Ha gondolod és jobbnak látod, nem vagyunk barátok, rendben. De szerintem ezért a témáért (emberért, aki idegen), nem kellett volna ezt az utat választani... Viszont tiszteletben tartom az akaratodat, legyen úgy. De megkérlek, NE rakjál engem helyre, és főleg: ne így. Köszönöm.
Cilike, miért oktatsz ki engem?? Miért ez a hangnem, hiszen én téged nem bántottalak. Ha gondolod és jobbnak látod, nem vagyunk barátok, rendben. De szerintem ezért a témáért (emberért, aki idegen), nem kellett volna ezt az utat választani... Viszont tiszteletben tartom az akaratodat, legyen úgy. De megkérlek, NE rakjál engem helyre, és főleg: ne így. Köszönöm.
2847 Cilike 2010-05-14 21:04:04 [Válasz erre: 2843 álmodó 2010-05-14 19:33:48]
Nem írtam, hogy szolidáris légy. Toleráns. Amit te is elvársz magaddal szemben. Bántott téged ez a Vona? Én sem rajongok érte, de azért durva lemajmozni.
Nem írtam, hogy szolidáris légy. Toleráns. Amit te is elvársz magaddal szemben. Bántott téged ez a Vona? Én sem rajongok érte, de azért durva lemajmozni.
2846 Cilike 2010-05-14 21:02:37
Ja bocs, közben rájöttem, hogy az illető valószínűleg egy másodnick, akivel nem szeretnék kommunikálni. Csak késöbb esett le a (valószínű)személyazonossága.
Ja bocs, közben rájöttem, hogy az illető valószínűleg egy másodnick, akivel nem szeretnék kommunikálni. Csak késöbb esett le a (valószínű)személyazonossága.
2845 Cilike 2010-05-14 21:00:25 [Válasz erre: 2844 der 2010-05-14 19:39:01]
TE kedves, kedves der-die-das. Nem én kezdtem minősítgetni, ugyebár. Nem én hoztam szóba az egész témát. De hadd legyen már nekem is véleményem. Aki a nyakában viseli a zsidó jelképeket, abban legyen tolerancia elviselni a mások jelképeit. Erről ez a véleménym. Nem kötelező velem egyetérteni. Csak utálom, ha valaki egyenlőBB.
TE kedves, kedves der-die-das. Nem én kezdtem minősítgetni, ugyebár. Nem én hoztam szóba az egész témát. De hadd legyen már nekem is véleményem. Aki a nyakában viseli a zsidó jelképeket, abban legyen tolerancia elviselni a mások jelképeit. Erről ez a véleménym. Nem kötelező velem egyetérteni. Csak utálom, ha valaki egyenlőBB.
2844 der 2010-05-14 19:39:01 [Válasz erre: 2841 álmodó 2010-05-14 17:07:09]
Én nem is értem, hogy miért adsz fel olyan magas labdákat, amikre nyilván való, hogy lesz, aki ugrik. Nem tanultad meg az elmúlt hetekben, hónapokban, években, hogy van olyan közeli kollegád, aki nem méltó arra, hogy szóba állj vele, akinek mindenről AZ jut az eszébe, aki politikailag, érzelmileg, világnézetileg mást képvisel? Csak azt tudom kérni, hogy ne provokáld ő(ke)t, mert ebből az adok-kapokból csak te jöhetsz ki rosszul. Olvashattad, hogy egyik fórumozó nyíltan vállalta, hogy a pufajkázással csupán provokálni akart. Lelke rajta. Csak remélhetjük, hogy egyszer majd megunják.
Én nem is értem, hogy miért adsz fel olyan magas labdákat, amikre nyilván való, hogy lesz, aki ugrik. Nem tanultad meg az elmúlt hetekben, hónapokban, években, hogy van olyan közeli kollegád, aki nem méltó arra, hogy szóba állj vele, akinek mindenről AZ jut az eszébe, aki politikailag, érzelmileg, világnézetileg mást képvisel? Csak azt tudom kérni, hogy ne provokáld ő(ke)t, mert ebből az adok-kapokból csak te jöhetsz ki rosszul. Olvashattad, hogy egyik fórumozó nyíltan vállalta, hogy a pufajkázással csupán provokálni akart. Lelke rajta. Csak remélhetjük, hogy egyszer majd megunják.
2843 álmodó 2010-05-14 19:33:48 [Válasz erre: 2842 Cilike 2010-05-14 18:02:56]
Tőlem mindenki azt fogad el amit és akit akar. Nekem meg szabad nem elfogadni ami nem tetszik. És nincs "kiért" szolidárisnak lennem ezügyben, Cilike. Vállalhatom a véleményemet- a saját véleményemet, szabadon. További szép napot!
Tőlem mindenki azt fogad el amit és akit akar. Nekem meg szabad nem elfogadni ami nem tetszik. És nincs "kiért" szolidárisnak lennem ezügyben, Cilike. Vállalhatom a véleményemet- a saját véleményemet, szabadon. További szép napot!
2842 Cilike 2010-05-14 18:02:56
Néztem a közvetítést és arra céloztam a tajtékozással. Ez a dolog nem "magassarkú-szindóma". Semmi köze. Vona megígérte a szavazóinak, hogy ha bejutnak, akkor az alakuló ülésre a gárda egyenruhájában megy. És most abban ment. Ez egy jelképes dolog volt. Ami meg azt a mellényt illeti, minden népitánc csoportban ilyet hordanak a fiúk. Mi ebben olyan tragikus? Egy Nagymagyarország-jelvény árpádsávval? El kéne tudni viselni az ilyesmit. Van aki keresztet hord a nyakában, van, aki hatágú csillagot, van akinek Nagymagyarországos jelvénye van. Egyik sem ördögtől való dolog. Itt Európában nagyon vegyesen élünk, ezt meg kéne érteni és elfogadni.
Néztem a közvetítést és arra céloztam a tajtékozással. Ez a dolog nem "magassarkú-szindóma". Semmi köze. Vona megígérte a szavazóinak, hogy ha bejutnak, akkor az alakuló ülésre a gárda egyenruhájában megy. És most abban ment. Ez egy jelképes dolog volt. Ami meg azt a mellényt illeti, minden népitánc csoportban ilyet hordanak a fiúk. Mi ebben olyan tragikus? Egy Nagymagyarország-jelvény árpádsávval? El kéne tudni viselni az ilyesmit. Van aki keresztet hord a nyakában, van, aki hatágú csillagot, van akinek Nagymagyarországos jelvénye van. Egyik sem ördögtől való dolog. Itt Európában nagyon vegyesen élünk, ezt meg kéne érteni és elfogadni.
2841 álmodó 2010-05-14 17:07:09
Én arra gondolok majomként, aki nem bír meglenni egy zakóban néhány órát, és elfogadni a többiekre így rá is érvényes szabályokat. Nem, nem az MSZP-re értettem. Ők nem szaunáztak a ruhájukban.
Én arra gondolok majomként, aki nem bír meglenni egy zakóban néhány órát, és elfogadni a többiekre így rá is érvényes szabályokat. Nem, nem az MSZP-re értettem. Ők nem szaunáztak a ruhájukban.
2840 álmodó 2010-05-14 17:04:56 [Válasz erre: 2839 Cilike 2010-05-14 16:54:31]
:-) De ki "tajtékzik"? Speciel én olyan jókat röhögök azóta, hogy betette a lábát a szebb napokat látott Parlamentbe, hogy csak na! Épphogy Ők tajtékzanak, olvasd csak el az Indexen a reagálását. :-) Egy délután nem telt el és kiderült, hogy nem bír viselkedni. :-))))) Ez röhejes és nem tajtékoznivaló. Rángatta magáról a zakót fel-le, rohadt melege lehetett de tűrte, aztán levette ugyan de muszáj volt visszavenni az "esküje" után, a fffene! Tovább szakadt róla a víz. Üldögélt ott a beszédek alatt megsértődve, láthatóan állati rosszul érezte magát...Hát nem oda vágyott, gyerekek?? Én kb 12 éves koromban rájöttem a csízióra öltözködés ügyben. Kierőltettem egy magassarkú szandált apukámtól, és majd meghaltam benne egész nap. Évekig nem lehetett rábeszélni azután. Mindannyian máskor növünk fel....Ő még mindig a "magassarkúban" szenved.
:-) De ki "tajtékzik"? Speciel én olyan jókat röhögök azóta, hogy betette a lábát a szebb napokat látott Parlamentbe, hogy csak na! Épphogy Ők tajtékzanak, olvasd csak el az Indexen a reagálását. :-) Egy délután nem telt el és kiderült, hogy nem bír viselkedni. :-))))) Ez röhejes és nem tajtékoznivaló. Rángatta magáról a zakót fel-le, rohadt melege lehetett de tűrte, aztán levette ugyan de muszáj volt visszavenni az "esküje" után, a fffene! Tovább szakadt róla a víz. Üldögélt ott a beszédek alatt megsértődve, láthatóan állati rosszul érezte magát...Hát nem oda vágyott, gyerekek?? Én kb 12 éves koromban rájöttem a csízióra öltözködés ügyben. Kierőltettem egy magassarkú szandált apukámtól, és majd meghaltam benne egész nap. Évekig nem lehetett rábeszélni azután. Mindannyian máskor növünk fel....Ő még mindig a "magassarkúban" szenved.
2839 Cilike 2010-05-14 16:54:31
Most ezt a majom dolgot nem értem. Az mszp-s képviselőkre gondolsz? Azok elég majmok, főleg a 4 évvel ezelőtti miniszterelnök. Különben szerintem mindenkinek, aki Vona miatt tajtékzik, észrevehetné, hogy pont et a szándéka, provokálni akar. Megteszik neki ezt a szívesééget, hogy róla szól az alakuló ülés. Ha senki sem méltatta volna szóra, szépen felvenné a zakóját és kész. A hisztsi gyerekkel is ez a megfelelő bánásmód, el kell engedni a fülünk mellett a cirkuszolást. Ha nincs közönség, félbeszakad a műsor.
Most ezt a majom dolgot nem értem. Az mszp-s képviselőkre gondolsz? Azok elég majmok, főleg a 4 évvel ezelőtti miniszterelnök. Különben szerintem mindenkinek, aki Vona miatt tajtékzik, észrevehetné, hogy pont et a szándéka, provokálni akar. Megteszik neki ezt a szívesééget, hogy róla szól az alakuló ülés. Ha senki sem méltatta volna szóra, szépen felvenné a zakóját és kész. A hisztsi gyerekkel is ez a megfelelő bánásmód, el kell engedni a fülünk mellett a cirkuszolást. Ha nincs közönség, félbeszakad a műsor.
2838 álmodó 2010-05-14 16:21:22
Esetleg a Sólyom féle közleményt olvasd el, érdemes. Erről ennyit sztem.
Esetleg a Sólyom féle közleményt olvasd el, érdemes. Erről ennyit sztem.
2837 álmodó 2010-05-14 16:20:25 [Válasz erre: 2836 Cilike 2010-05-14 16:14:43]
Hm? Nem akartam én túllihegni, csak beírtam, mert így volt. Nem "lennék boldogabb attól ha nem állnak fel. Attól lennék boldogabb, ha nem egy majom ült volna ott öltönyben.
Hm? Nem akartam én túllihegni, csak beírtam, mert így volt. Nem "lennék boldogabb attól ha nem állnak fel. Attól lennék boldogabb, ha nem egy majom ült volna ott öltönyben.
2836 Cilike 2010-05-14 16:14:43
Mért ne álltak volna fel? Túl van ez a dolog lihegve. Ha nem álltak volna fel, most elégedttebb lennél? Ne mondd, mert csalódom.
Mért ne álltak volna fel? Túl van ez a dolog lihegve. Ha nem álltak volna fel, most elégedttebb lennél? Ne mondd, mert csalódom.
