Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4017 Heiner Lajos 2010-11-22 16:25:34 [Válasz erre: 4015 Momo 2010-11-22 15:31:32]
Ha meg 28-án, akkor Ókovács Kamilla...-:)

4016 zalbarna 2010-11-22 15:37:49 [Válasz erre: 4015 Momo 2010-11-22 15:31:32]
:)))

4015 Momo 2010-11-22 15:31:32 [Válasz erre: 4012 virius 2010-11-22 13:16:06]
"azért lett Szilveszter, mert az év utolsó napján született... " Na szegény... ha egy nappal később születik, most úgy hívják, hogy Ókovács Újév...

4014 zalbarna 2010-11-22 15:13:38 [Válasz erre: 4013 der 2010-11-22 14:57:39]
40 nap múlva majd eljátszák a véneurópát, jó az...

4013 der 2010-11-22 14:57:39
A mai parlamenti hozzászólásokból. Mit csinál a kultúra BKV-ja? Pálffy István amiatt aggódik, hogy a közmédiumok megfelelő műsort képesek-e prezentálni 40 nap múlva, amikor Magyarország átveszi az Unió soros elnökének tisztjét. Mert például prioritásnak kellene lenni a sokszínű kultúra bemutatásának – ugyan a kabinet remekül megtesz mindent ennek érdekében, de a kultúrintézmények lazsálnak. Mivel készül például a Nemzeti Színház, vagy az Operaház, amiről egy pénzügyi vizsgálat kiderítette, hogy gyakorlatilag a kultúra BKV-ja. Úgyhogy mindenki kapja össze magát, és végezze a dolgát, üzeni Pálffy. A kormány nem válaszol. Az utolsó mondat a lényeg! "A KORMÁNY NEM VÁLASZOL." Nincs beszédesebb ennél a hallgatásnál!!!!

4012 virius 2010-11-22 13:16:06
Ha már szóba hoztam, amikor kinevezték a Duna TV élére, íme itt az életrajza az mti.hu-ról, melyből kiderül, hogy azért lett Szilveszter, mert az év utolsó napján született... :-) Ókovács Szilveszter 1969. december 31-én született Veszprémben. 1992-ben végzett a győri Zeneművészeti Főiskolán mint magánénektanár és kamaraművész, majd 1997-ben a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián vette át operaénekes, énekművész és művésztanár diplomáját 1991-től énekesként Európa számos országában lépett fel dalesteken, oratóriumhangversenyeken és operaelőadásokon, 1996-tól a Budapesti Kamaraopera szólistája. 1996-tól 2000-ig a váci konzervatórium magánének- és operatörténet-tanára volt. A Filharmónia felkérésére rendszeresen vezet ifjúsági hangversenyeket a budapesti Zeneakadémián. 1998-tól fejlesztési tanácsadó volt az Oktatási Minisztériumban, 2000-2002 között a miniszterelnöki kabinet parlamenti tanácsadója. 2002-2005-ben a Magyar Állami Operaház tagja, kommunikációs igazgatója volt. Cikkei 1998-tól jelennek meg különböző lapok hasábjain, 2005-től heti recenziórovata van a Magyar Nemzetben (HangKép, illetve operakritikák). 2006/2007-ben a Sződliget.hu offline felelős szerkesztője volt. Rádiós műsorvezetőként 1989-ben kezdett dolgozni a veszprémi Radio Jamben, majd 2001-2004 között a Bartók Rádió műsorvezetője volt. Indigó címmel 2007 tavaszán indult vasárnapi újrabeszélő politikai műsora a Lánchíd Rádióban. A televíziózással 2001-ben, a Satelit csatorna riportereként került kapcsolatba, majd 2002. december 1-jétől, a HírTV megalakulásától a csatorna műsorvezetője, szerkesztője. Műsorai: ARTéria, Főszerepben, Hír+Háttér, Lapzárta, Különkiadás, Politikai Barométer, Esti Gyors, Lapzárta Extra, Rájátszás, Negyedik. Portrélemeze 2007-ben jelent meg Képhiba címmel.

4011 zalbarna 2010-11-22 13:06:18 [Válasz erre: 4010 zalbarna 2010-11-22 13:04:36]
ésmost ebéd, addig hallgassanak tánczenét..

4010 zalbarna 2010-11-22 13:04:36 [Válasz erre: 4009 Momo 2010-11-22 13:02:11]
:)))) szeretnék jelentkezni, amíg még ki tudom tölteni az űrlapot..

4009 Momo 2010-11-22 13:02:11
van egy olyan terv, hogy a szerkesztőség életjáradékot fizet azoknak, akik a Momus fórumán csavarodtak be...

4008 zalbarna 2010-11-22 12:59:18 [Válasz erre: 4007 zalbarna 2010-11-22 12:58:04]
Hát, hogy vezetőként eszébe jutnak- e a megaláztatások, amik érték...

4007 zalbarna 2010-11-22 12:58:04 [Válasz erre: 4006 zalbarna 2010-11-22 12:47:37]
Ezt hogy érted?

4006 zalbarna 2010-11-22 12:47:37 [Válasz erre: 4005 zalbarna 2010-11-22 12:47:00]
EZ vajon megváltozik? :))

4005 zalbarna 2010-11-22 12:47:00
A DUNA TV egy szempontból legalábbis pont ugyanolyan, mint a többi tv: miután dolgoztál nekik, kezdhetsz kuncsorogni, hogy fizessék ki a pénzt, amiért megdolgoztál... Persze nagyon elfoglaltak, uhogy csak zavarsz...

4004 WiseGentleman 2010-11-22 12:33:27 [Válasz erre: 4003 álmodó 2010-11-22 12:28:08]
Fóbiás a fejesember :).

4003 álmodó 2010-11-22 12:28:08 [Válasz erre: 4001 zalbarna 2010-11-19 16:28:08]
Akkor inkább fejesember. :-)

4002 álmodó 2010-11-20 15:06:35 [Válasz erre: 4001 zalbarna 2010-11-19 16:28:08]
.-)))

4001 zalbarna 2010-11-19 16:28:08 [Válasz erre: 4000 Búbánat 2010-11-19 16:20:51]
Éljen soká a tejesember !!

4000 Búbánat 2010-11-19 16:20:51 [Válasz erre: 3999 Lionel 2010-11-19 16:14:00]
Szép karrier... Sikert kívánok neki új szerepköréhez is. Felelősségteljes-teljes embert kívánó munka ez.

3999 Lionel 2010-11-19 16:14:00
Ókovács nagyon ügyes! Így kell ezt csinálni! Annak viszont örülök, hogy nem énekel.

3998 Darer 2010-11-19 14:35:49
MOST JÖN A NIBIRU VAGY NEM JÖN A NIBIRU?

3997 tiramisu 2010-11-18 22:52:18 [Válasz erre: 3979 virius 2010-11-18 18:38:13]
Gratulálunk. Biztos-an énekelni is fog...:-) ??? Hagyjuk, jó fej és okos.

3996 WiseGentleman 2010-11-18 22:35:30 [Válasz erre: 3995 Budapest 2010-11-18 22:30:43]
A legtöbben már annak a jelentőségét sem tudják, hogy "jön már Józsi az úthengerrel". Ez van.

3995 Budapest 2010-11-18 22:30:43 [Válasz erre: 3994 WiseGentleman 2010-11-18 22:29:55]
Ez nagyon klassz, de ezt nem a fiatal nemzedék fogja megnézni.

3994 WiseGentleman 2010-11-18 22:29:55 [Válasz erre: 3993 Budapest 2010-11-18 22:23:41]
Most jelent meg egy DVD Latabár legjobb jeleneteivel...

3993 Budapest 2010-11-18 22:23:41 [Válasz erre: 3992 WiseGentleman 2010-11-18 22:19:00]
Az Ókovács. De a Martinodnak sem árt a reklám. Tudod, mindekit elfelejtenek. Épp pár napja olvastam Laár andrás nyilatkozatát, aki biztos abban, hogy az ő működésést is gyorsan elfeleik, mint ahogy a nagyszerű Latabárra sem igen emlékeznek például, holott ő valóban nagyszerű volt. Természetesn az idősek emlékeiben él meg a filmtörténészek emlékeiben egy ideig. Ez a világ sora.

3992 WiseGentleman 2010-11-18 22:19:00 [Válasz erre: 3991 Budapest 2010-11-18 22:11:11]
Kicsoda? Martin Scorsese? Neki már nem kell (magát reklámoznia)...

3991 Budapest 2010-11-18 22:11:11 [Válasz erre: 3990 WiseGentleman 2010-11-18 22:08:42]
Érdekes pali minden esetre . Jól tudja magát reklámozni.

3990 WiseGentleman 2010-11-18 22:08:42 [Válasz erre: 3988 Budapest 2010-11-18 22:03:36]
Maffiózóból is sokféle van, ha nem vagy pl. "made man", akkor még mindig cseszheted. Ha persze "made guy" vagy, akkor más, "you can f.ck with everybody but nobody can f.ck with you". Lásd Billy Batts és Tommy esetét a Nagymenőkben...

3989 WiseGentleman 2010-11-18 22:07:13 [Válasz erre: 3987 Licht Alberich 2010-11-18 22:01:08]
Nono, kend csak nem egy ...troll freak?

3988 Budapest 2010-11-18 22:03:36 [Válasz erre: 3987 Licht Alberich 2010-11-18 22:01:08]
"ki nem állhatják a fórumokat, blogkommenteket személyeskedéssel, reklámmal, trágárkodással, a témától eltérő hozzászólásokkal, rosszindulatú kommentekkel szennyező felhasználókat." Ez érdekes, de nem is kell kiállni. A kiállhatatlan is igaz. De itt nem volt semmi trágárság meg semmi durvaság se. Az, hogy valaki fideszes az manapság előny.- Nemde? Maffiózóságnak meg sokféle értelme van az olvasatomban.

3987 Licht Alberich 2010-11-18 22:01:08 [Válasz erre: 3983 Budapest 2010-11-18 20:48:45]
[url]http://index.hu/tech/net/2010/05/26/mentsuk_meg_az_internetet_a_trolloktol/;A trollok billentyűzetétől ments meg...[/url]

3986 Budapest 2010-11-18 21:51:06 [Válasz erre: 3985 Cilike 2010-11-18 21:35:13]
Talán nem fideszes Ön szerint? Talán ő a bibliai szegényember?

3985 Cilike 2010-11-18 21:35:13
Ő akar volna lenni helyette a zigazgató, azért durcás.

3984 nizajemon 2010-11-18 21:05:59 [Válasz erre: 3983 Budapest 2010-11-18 20:48:45]
?

3983 Budapest 2010-11-18 20:48:45 [Válasz erre: 3979 virius 2010-11-18 18:38:13]
Fideszes maffiózó.

3982 nizajemon 2010-11-18 19:03:33 [Válasz erre: 3979 virius 2010-11-18 18:38:13]
Remek műsorok mennek a Dunán.Remélem sokan nézzük.+a Duna2-n is.

3981 virius 2010-11-18 19:01:56 [Válasz erre: 3980 zalbarna 2010-11-18 18:55:52]
Eddig a HírTV munkatársa volt, annak idején az Operában ő is egyfajta igazgató volt a sok közül. :-)

3980 zalbarna 2010-11-18 18:55:52 [Válasz erre: 3979 virius 2010-11-18 18:38:13]
Nosza..

3979 virius 2010-11-18 18:38:13
Friss hír: Ókovács Szilveszter a Duna TV vezérigazgatója lett.

3978 zalbarna 2010-11-17 15:23:05 [Válasz erre: 3977 WiseGentleman 2010-11-17 12:51:25]
ez az...

3977 WiseGentleman 2010-11-17 12:51:25 [Válasz erre: 3975 zalbarna 2010-11-11 15:56:38]
Az áru vagy fogy, vagy rozsdásodik/penészedik...

3976 zalbarna 2010-11-11 16:07:39 [Válasz erre: 3975 zalbarna 2010-11-11 15:56:38]
Lenne itt kacagás és vidámság és nyugi bele, hogy senki nem halna éhen...(főleg nem a szegény árva kisgyerekek.., azok az Operába járnának)

3975 zalbarna 2010-11-11 15:56:38 [Válasz erre: 3974 zalbarna 2010-11-11 15:54:40]
A kultúra nem piac. ha az, akkor fogy. Hosszú távon megalapozza a gazdaságot.

3974 zalbarna 2010-11-11 15:54:40 [Válasz erre: 3970 Budapest 2010-11-11 13:34:17]
Ha kineveznének? Először is csak úgy vállalnám, ha nem báb lennék.. Aztán ha lenne a koncepciómhoz mozgásterem...Aztán ha lenne garanciám, hogy amit a számon kiejtek, azt meg is tudom csinálni..( nincs más döntés a fejem felett..) Innen már egyszerű.. ha mindez megvan, akkjor irreálisan magas gdp-arányt kiverekedni a kormánytól, mindet maradék nélkül a kultúrára fordítani azonnal, nem ész nélkül, de maradéktalanul és érték alapon nem profit alapon..

3973 Budapest 2010-11-11 13:50:55 [Válasz erre: 3972 Momo 2010-11-11 13:38:51]
Nem kell mindenkit elküldeni csak az ál-tevékenységet folytatókat.

3972 Momo 2010-11-11 13:38:51 [Válasz erre: 3971 Budapest 2010-11-11 13:38:04]
Küldjünk el mindenkit... és zárjuk be az országot. :-)))

3971 Budapest 2010-11-11 13:38:04 [Válasz erre: 3965 der 2010-11-10 21:51:29]
Örvendetes lenne, ha hazánkban is ez a folyamat jelenne meg. Nagyon sok ezn a területen a semmittevő ember. Szőcs úrat is el lehetne küldeni. Korábban is voltak "pénzügyi gondjai", amit a hozzá nem értésével magyarázott. Tkp. csak ködös "nemzeti" szövegeket ereget, aminek semmi haszna, csak kára van.

3970 Budapest 2010-11-11 13:34:17 [Válasz erre: 3964 zalbarna 2010-11-10 16:56:59]
Te mit cselekednél?

3969 Kúp Flóris 2010-11-11 09:23:34 [Válasz erre: 3966 eccerű 2010-11-10 22:13:50]
Nem elegáns kicsinyitve a rekultivált talajon ez a "kultúrugrómókus" Rovartanban 1 muzsikus csak botorkálna verslábon tücs'-ként.No de egy Szőcs (-ke)!? :)

3968 zalbarna 2010-11-10 23:01:22 [Válasz erre: 3967 der 2010-11-10 22:48:13]
És ki a főnök? Ha nem egy személy felel, hanem "ezisazis", akkor szevasz jövő..





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.