Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


3967 der 2010-11-10 22:48:13 [Válasz erre: 3966 eccerű 2010-11-10 22:13:50]
Akkor minek is van...?

3966 eccerű 2010-11-10 22:13:50 [Válasz erre: 3965 der 2010-11-10 21:51:29]
"Csak Szőcs Géza kedvet ne kapjon valami hasonlóhoz!" Mihez? Az egyeztetéshez? Attól nem kell félni... Egyébként sincs beleszólása.

3965 der 2010-11-10 21:51:29
MTI 2010. november 10., szerda 20:55 A román kormány döntése alapján nagyszabású elbocsátások lesznek a kulturális minisztériumhoz tartozó intézményekben a gazdasági válság miatt. A minisztérium szerdai közleménye szerint 638 állást szüntetnek meg, köztük egy jelenleg betöltetlen államtitkári posztot. Folyamatos lesz az egyeztetés a színházakkal és a múzeumokkal, akárcsak a szakszervezetekkel a megszüntetendő posztokról - ígérte Kelemen Hunor kulturális miniszter. Csak Szőcs Géza kedvet ne kapjon valami hasonlóhoz!

3964 zalbarna 2010-11-10 16:56:59 [Válasz erre: 3963 zalbarna 2010-11-10 16:52:35]
Miért nem radikális itt senki? Most ebben a kérdésben nyilvánvalóan radikális hozzáállás kellene. A dologban az a dühítő, hogy egyik fél sem radikális. Politikai meccsre készülnek. politizálni fognak, nem cselekedni.

3963 zalbarna 2010-11-10 16:52:35 [Válasz erre: 3961 eccerű 2010-11-09 22:17:56]
Nesze neked, nemzeti összefogás. Itt most marhára nem "politizálásra" van szükség.. Falra mászok tőle !!!

3962 zuniga 2010-11-10 16:25:33 [Válasz erre: 3961 eccerű 2010-11-09 22:17:56]
Lesz még (kicsit) bővebben????

3961 eccerű 2010-11-09 22:17:56 [Válasz erre: 3951 zuniga 2010-11-07 14:39:56]
[url]http://index.hu/belfold/2010/11/09/vallalhatatlan_lenne_ha_nem_szolnek/;ugyanaz[/url] kicsit bővebben

3960 tiramisu 2010-11-09 21:53:40 [Válasz erre: 3959 Steff 2010-11-09 19:51:49]
Remélem, ma már nem! Mert előfordult...

3959 Steff 2010-11-09 19:51:49 [Válasz erre: 3958 tiramisu 2010-11-09 11:48:03]
Az autóutak, mint a nevükből is kitűnik, tankok számára épülnek.

3958 tiramisu 2010-11-09 11:48:03 [Válasz erre: 3957 Steff 2010-11-08 21:02:33]
A tankoknak?

3957 Steff 2010-11-08 21:02:33 [Válasz erre: 3953 tiramisu 2010-11-07 16:58:58]
Nem. Utak városok között.

3956 álmodó 2010-11-08 09:11:52 [Válasz erre: 3955 Budapest 2010-11-07 23:52:51]
Te képzőművész vagy, Budapest... ;-)

3955 Budapest 2010-11-07 23:52:51
Talán még nincs késő! Felhívás a városvédő műsor megmentéséért! http://www.vfszhungarianostra.hu/

3954 zuniga 2010-11-07 19:17:16 [Válasz erre: 3952 Steff 2010-11-07 16:49:44]
Ez lenne az a "hideg lehelet a tarkón", amit P.Z. nyolc évvel ezelõtt beigért?

3953 tiramisu 2010-11-07 16:58:58 [Válasz erre: 3952 Steff 2010-11-07 16:49:44]
Tervszerűen - utak a világháborúba.

3952 Steff 2010-11-07 16:49:44 [Válasz erre: 3949 zuniga 2010-11-07 12:03:43]
Még az is előfordulhat véletlenül. Ahogy Hitler idejében is csökkent a munkanélküliség, meg épültek az autóutak.

3951 zuniga 2010-11-07 14:39:56 [Válasz erre: 3950 tiramisu 2010-11-07 13:22:22]
"Pokorni a csütörtöki megnyitón mondott beszédében érzékeltette a megjelentetekkel, hogy hiába tagja az egyik kormánypártnak, és hiába vezeti az országgyűlés szakbizottságát, nem tudja befolyásolni az oktatásügy szakmai lépéseit." Hm..?

3950 tiramisu 2010-11-07 13:22:22 [Válasz erre: 3949 zuniga 2010-11-07 12:03:43]
Pokorny regnálása idején kezdte el a "bolognai-rendszer" megvalósítását az egyetemeken. Tehát az ő gyermeke is.

3949 zuniga 2010-11-07 12:03:43 [Válasz erre: 3947 eccerű 2010-11-05 16:51:24]
"Pokorni Zoltán csak reménykedni tud, hogy puszta revansvágyból a következő időszakban nem fogják tönkretenni azt, amit az elmúlt években eredményként könyvelhetett el a hazai oktatásügy." Csak nem arról van szó, hogy az elmúlt években "eredmények" voltanak? Nocsak, nocsak....

3948 Kúp Flóris 2010-11-06 03:00:32 [Válasz erre: 3939 macskás 2010-11-03 00:07:58]
Gomboltam seggíítök máilmin:) Álmira a macsek vó te tt (s ha e voksbúl jól kigyünnek) Épülhetne itt az Elzett (ex lemezipari művek) Macseké a tejhatalom Lesz majd itten "rí a dalom" ! Épüljön fő sok mosó gyár" ? Győzzön azé' álmodóvár !

3947 eccerű 2010-11-05 16:51:24
"Pokorni Zoltán csak reménykedni tud, hogy puszta revansvágyból a következő időszakban nem fogják tönkretenni azt, amit az elmúlt években eredményként könyvelhetett el a hazai oktatásügy. A Fidesz alelnöke egy nevelésügyi konferencián többször is érzékeltette, hogy nem tud azonosulni a Hoffmann Rózsa oktatásügyi államtitkár által képviselt irányzattal, de nincs ráhatása a KDNP-s irányvonalra." [url]http://index.hu/belfold/2010/11/05/pokorni_zoltan_elhatarolta_magat_hoffmann_rozsaektol/;forrás[/url] Most akkor örüljünk? Beszéljék meg egymást közt, és döntsék már el végre, mit akarnak!

3946 eszbe 2010-11-05 15:13:36
Egy "aranyos" példa a Wikipedia megbízhatóságára: [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Nicol%C3%B2_Amati;Amati[/url] Egymás alatt olvashatók a következő "változatok": Nicolò Nicollò Niccolò Az oldal alján a következő olvasható még: This page was last modified on 5 November 2010 at 11:09.

3945 zuniga 2010-11-04 11:39:48
Egy 1956 november 4-i "VALÒSÀG" cikk részlete: "Felkerestük a fővárosi színházakat és beszélgetéseinkről az alábbiakban számolunk be olvasóinknak: ÀLLAMI OPERAHÀZ Az intéző bizottság megkezdte az előkészületeket. Az eddigi tervek szerint az Operaház Verdi: Requiem-jével kezdi meg előadásait. Az Operaház épületében károk nem keletkeztek, akár hétfőn megtarthatják első előadásukat."

3944 zalbarna 2010-11-03 21:49:29
" Kritika azért szükséges, mert nem látjuk az igazságot és azért lehetséges, mert mégis látjuk az igazságot.."

3943 Spangel Péter 2010-11-03 09:34:30 [Válasz erre: 3939 macskás 2010-11-03 00:07:58]
Tudok javasolni igazán finom biotejet a CBA-ban, házitejet a Roby-ban és komáromi házitejet az Auchanban. Elönt a gyönyör, ha ezeket iszom, az asszony meg nem érti, hova tűnik az a sok tej.

3942 macskás 2010-11-03 00:09:55 [Válasz erre: 3940 álmodó 2010-11-03 00:09:05]
Alszunk, vaze? Majd holnap gyúrunk agyra:) Mer akkor jóccakát:)

3941 macskás 2010-11-03 00:09:09 [Válasz erre: 3937 Momo 2010-11-03 00:07:17]
Én ugyan nem állok! Most is ülök. Sajnos, csak két oldalam van, a jobb, meg a bal, de mindig összekeverem. A Fideszről se tudom, hogy bal, vagy jobboldali:(( :(((

3940 álmodó 2010-11-03 00:09:05 [Válasz erre: 3939 macskás 2010-11-03 00:07:58]
Hát, sztem aludjunk (aluggyunk?) rá egyet (egggyet)! Szia :-)))

3939 macskás 2010-11-03 00:07:58 [Válasz erre: 3936 álmodó 2010-11-03 00:05:55]
Hú, ez is bonyolult! Pláne, hogy csak a házi tejet szeretem:)) Meg a sok lemezt:) Nem lehetne lemezgyár? De akkor meg nem jön ki a ritmus!! Jaj, micsinájjunk, álmodó?

3938 álmodó 2010-11-03 00:07:37 [Válasz erre: 3936 álmodó 2010-11-03 00:05:55]
várjál, az első sántít... :-)))

3937 Momo 2010-11-03 00:07:17 [Válasz erre: 3935 macskás 2010-11-03 00:05:41]
Hát mikor, mivel állsz elő... olyan sokoldalú vagy.

3936 álmodó 2010-11-03 00:05:55 [Válasz erre: 3933 macskás 2010-11-03 00:02:19]
Hát itt! Mondjuk, minden nap egyszer be kéne írnod kampány jelleggel-tudod, hogy "Azért győzzön álmodóvár,hogy megépül majd a sok gyár" Namost, én meg ha akarod beírom, hogy Lesz majd itten vigadalom, Macseké a tejhatalom" Na??? :-)))

3935 macskás 2010-11-03 00:05:41 [Válasz erre: 3934 Momo 2010-11-03 00:03:48]
Bakker, múltkor másért akartál belém szeretni! Rossz a memóriád, Momo! Ja, és nem javítgatok mindig, mert az időigényes:)))

3934 Momo 2010-11-03 00:03:48 [Válasz erre: 3931 macskás 2010-11-03 00:01:45]
végül beléd szeretek, ahogy itt javítgatod a fórum hozzászólásainkat... mindig izgultam a magyartanáraimra...

3933 macskás 2010-11-03 00:02:19 [Válasz erre: 3932 álmodó 2010-11-03 00:01:46]
De figyi, nem tudok esemest írni. Hogy szavazzak így???

3932 álmodó 2010-11-03 00:01:46 [Válasz erre: 3926 macskás 2010-11-02 23:56:44]
A. Tejecske B. Milka csoki C. Túrórudi

3931 macskás 2010-11-03 00:01:45 [Válasz erre: 3928 Momo 2010-11-02 23:59:57]
Azért az életed nem vagyok. Vagy nem én vagyok

3930 macskás 2010-11-03 00:01:03 [Válasz erre: 3929 macskás 2010-11-03 00:00:31]
Na jó, a tagmondatokat elválasztó:)))

3929 macskás 2010-11-03 00:00:31 [Válasz erre: 3928 Momo 2010-11-02 23:59:57]
Most is hiányzik:(( Az a vessző. Tudod!

3928 Momo 2010-11-02 23:59:57 [Válasz erre: 3927 macskás 2010-11-02 23:57:42]
milyen vessző életem...?

3927 macskás 2010-11-02 23:57:42 [Válasz erre: 3925 Momo 2010-11-02 23:56:39]
Az a fránya vessző... :) A nyuszikat is nagyon szeretem, csinálj nekem egy nyuszis képeeeeeeeeeeeeeeeeeet!!!! Meg rózsaszín talpú cicást is!!!!

3926 macskás 2010-11-02 23:56:44 [Válasz erre: 3924 álmodó 2010-11-02 23:56:17]
Mit fizetsz?

3925 Momo 2010-11-02 23:56:39 [Válasz erre: 3923 macskás 2010-11-02 23:54:46]
nem nyuszóka...

3924 álmodó 2010-11-02 23:56:17 [Válasz erre: 3922 macskás 2010-11-02 23:54:22]
Terveim között szerepel, hogy kötelezővé teszem. Szavazz rám!

3923 macskás 2010-11-02 23:54:46 [Válasz erre: 3917 Momo 2010-11-02 23:48:17]
Te nem mész aludni?

3922 macskás 2010-11-02 23:54:22 [Válasz erre: 3916 álmodó 2010-11-02 23:47:58]
Úrinőnek ezexerint lehet? :)

3921 Momo 2010-11-02 23:54:21 [Válasz erre: 3919 álmodó 2010-11-02 23:52:56]
Wesselényi, az a veszett nőfaló...? Én nem laknék egy olyan utcában...

3920 macskás 2010-11-02 23:53:35 [Válasz erre: 3915 álmodó 2010-11-02 23:47:12]
Akkor betakarhatlak, hogy tudj tovább alvadni:) Jó lesz a cathedra:) Nem, sajnovics nem Lőrincze Lajosné, egyáltalán semmilyen -né nem vok, és nem is leszek. Tudod, az egyenjogúság:)

3919 álmodó 2010-11-02 23:52:56
Jövő héten, minden délután 3-4ig tartok további előadásokat az ügyben. Kérem az érdeklődőket, a Wesselényi u.12.-ben a 23-as kapucsengőt nyomják és Dr Varsányinét keressék. Köszönöm.

3918 álmodó 2010-11-02 23:51:09 [Válasz erre: 3904 Budapest 2010-11-02 23:17:50]
Rossz megállapítás, mivel a két írót tök felesleges összevetni. Azért jó szerinted, mert azt gondolod, az egyikkel degradálhatod a másikat. Pedig dehogy.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.