5228 virius 2013-08-09 13:13:26 [Válasz erre: 5227 Hangyász 2013-08-09 12:56:38]
A legtalálóbb jelzőt saját maga aggatta magára: "a nemzet csótánya" (ad captam "nemzet csalogánya")... :)
A legtalálóbb jelzőt saját maga aggatta magára: "a nemzet csótánya" (ad captam "nemzet csalogánya")... :)
5227 Hangyász 2013-08-09 12:56:38 [Válasz erre: 5226 virius 2013-08-09 11:49:47]
Ócska pojáca. Az István, a király túl jó neki. Képzelem, miket fognak áradozni arról a most új mázzal leöntött bóvliról.
Ócska pojáca. Az István, a király túl jó neki. Képzelem, miket fognak áradozni arról a most új mázzal leöntött bóvliról.
5226 virius 2013-08-09 11:49:47 [Válasz erre: 5224 Búbánat 2013-07-31 22:58:52]
Őszintén szólva Feró elég nagy köpönyegforgató, neki jobban állana Sur, Solt és Bese nagyurak közül bármelyiknek szólama.
Őszintén szólva Feró elég nagy köpönyegforgató, neki jobban állana Sur, Solt és Bese nagyurak közül bármelyiknek szólama.
5225 Búbánat 2013-08-02 22:12:31
Egymilliárd forint a Pesti Vigadó rekonstrukciójára Grund Forrás: MTI/MNO 2013. augusztus 01., csütörtök 18:01 Mintegy egymilliárd forint azonnali átcsoportosítását rendelte el a kormány a Pesti Vigadó rekonstrukciójának befejező, III. üteméhez a rendkívüli kormányzati intézkedések terhére. A Magyar Közlöny csütörtöki számában megjelent kormányhatározat szerint a Pesti Vigadó rekonstrukciójára a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium javára 792 millió forint, a Magyar Művészeti Akadémia javára 297,6 millió forint, összesen 1,089 milliárd forint átcsoportosításáról döntöttek. A kormány 2011 februárjában 2,23 milliárd forintot biztosított a Pesti Vigadó rekonstrukciójára, akkor úgy tervezték, hogy az év októberére nyílhat meg a Magyar Művészeti Akadémia székházának is számító rendezvényhelyszín. A Vigadó vagyonkezelője akkor azt közölte, hogy a 2004 óta tartó felújítás során mintegy 1,15 milliárd forintot fordítottak az épületre.
Egymilliárd forint a Pesti Vigadó rekonstrukciójára Grund Forrás: MTI/MNO 2013. augusztus 01., csütörtök 18:01 Mintegy egymilliárd forint azonnali átcsoportosítását rendelte el a kormány a Pesti Vigadó rekonstrukciójának befejező, III. üteméhez a rendkívüli kormányzati intézkedések terhére. A Magyar Közlöny csütörtöki számában megjelent kormányhatározat szerint a Pesti Vigadó rekonstrukciójára a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium javára 792 millió forint, a Magyar Művészeti Akadémia javára 297,6 millió forint, összesen 1,089 milliárd forint átcsoportosításáról döntöttek. A kormány 2011 februárjában 2,23 milliárd forintot biztosított a Pesti Vigadó rekonstrukciójára, akkor úgy tervezték, hogy az év októberére nyílhat meg a Magyar Művészeti Akadémia székházának is számító rendezvényhelyszín. A Vigadó vagyonkezelője akkor azt közölte, hogy a 2004 óta tartó felújítás során mintegy 1,15 milliárd forintot fordítottak az épületre.
5224 Búbánat 2013-07-31 22:58:52
[url] http://tema.hu/rovat/2/cikk/618?start=15; Nagy Feró: végre nem én leszek a megosztó ember [/url] /Téma.hu, 2013. július 25., B. Gy./ - Régóta ismerem Alföldi Róbertet, de ez az első alkalom, hogy színházban együtt dolgozunk. Akkor találkoztunk először, amikor még reggeli műsort vezetett. Nagyon érdekes a közös munka - nyilatkozta lapunknak Nagy Feró. - Az embernek van egy sztereotip képe az István a királyról. Amit ehhez képest Alföldi mutatni fog az egészen megdöbbentő lesz. Én egyébként fegyelmezett művész vagyok, teszem, amit a rendező mond. Azt gondolom, kiváló dolog, hogy Robi nem a régi, klasszikus, heroikus módon akarja bemutatni ezt a darabot, hanem egészen máshonnan közelít. Alföldi Róbert személye garantálja, hogy élénk érdeklődés mutatkozik majd a rendezés iránt. - Biztos vagyok benne, hogy vitákat fog kiváltani ez az előadás, de nagyon fontos, hogy a mai fiatalokkal is megszerettetheti ezt a darabot. Nem arról szól, hogy mi volt, hanem arról, mi van velünk már kétezer éve- mondta a rocker. Feró helyett egyébként éppen Alföldi ül majd be az X-Faktor mentori székébe. - Én már tettem neki néhány megjegyzést, mondtam, hogy hallottam, te vagy az X-Faktorban az új megmondó ember. Én mindig egyéniségeket kerestem, szerintem ő is így fog tenni. Biztos vagyok benne, hogy Robi személye okoz majd némi megosztottságot az X-Faktorban is és az István a királyban is. Végre nem én leszek a megmondó ember, hanem széttehetem a kezem, és azt mondhatom: mindenről Robi tehet. Persze ez csak tréfa, ha most ezt ő is hallaná, biztosan nagyot nevetne."
[url] http://tema.hu/rovat/2/cikk/618?start=15; Nagy Feró: végre nem én leszek a megosztó ember [/url] /Téma.hu, 2013. július 25., B. Gy./ - Régóta ismerem Alföldi Róbertet, de ez az első alkalom, hogy színházban együtt dolgozunk. Akkor találkoztunk először, amikor még reggeli műsort vezetett. Nagyon érdekes a közös munka - nyilatkozta lapunknak Nagy Feró. - Az embernek van egy sztereotip képe az István a királyról. Amit ehhez képest Alföldi mutatni fog az egészen megdöbbentő lesz. Én egyébként fegyelmezett művész vagyok, teszem, amit a rendező mond. Azt gondolom, kiváló dolog, hogy Robi nem a régi, klasszikus, heroikus módon akarja bemutatni ezt a darabot, hanem egészen máshonnan közelít. Alföldi Róbert személye garantálja, hogy élénk érdeklődés mutatkozik majd a rendezés iránt. - Biztos vagyok benne, hogy vitákat fog kiváltani ez az előadás, de nagyon fontos, hogy a mai fiatalokkal is megszerettetheti ezt a darabot. Nem arról szól, hogy mi volt, hanem arról, mi van velünk már kétezer éve- mondta a rocker. Feró helyett egyébként éppen Alföldi ül majd be az X-Faktor mentori székébe. - Én már tettem neki néhány megjegyzést, mondtam, hogy hallottam, te vagy az X-Faktorban az új megmondó ember. Én mindig egyéniségeket kerestem, szerintem ő is így fog tenni. Biztos vagyok benne, hogy Robi személye okoz majd némi megosztottságot az X-Faktorban is és az István a királyban is. Végre nem én leszek a megmondó ember, hanem széttehetem a kezem, és azt mondhatom: mindenről Robi tehet. Persze ez csak tréfa, ha most ezt ő is hallaná, biztosan nagyot nevetne."
5223 frushena 2013-07-31 22:29:20
Nepál angolul: Don't Paul!
Nepál angolul: Don't Paul!
5222 Búbánat 2013-07-26 18:53:03
Zene-közelben Alföldi Róberttel • 2013. július 25. - • Magyar Katolikus Rádió - Július 27-én délután négytől Alföldi Róberttel beszélget Csiba Lajos és Juhász Előd a Magyar Katolikus Rádióban. Igazi szenzációnak ígérkezik a Katolikus Rádió július 27-i adása, miután Alföldi Róbert, a Nemzeti Színház egykori igazgatója örömmel elfogadta a stúdió meghívását. Az alig egy órás műsorban elsősorban nem a viharos körülmények között lezajlott igazgatóváltásról lesz szó, hanem arról a gondolkodó, ötletekben gazdag alkotó-újraalkotó művészről, aki nemcsak a színpadon teremt sajátos világot, hanem a festővásznon is, és akihez mindezek mellett még a zene is rendkívül közel áll. Alföldi a jövő szezonban Gluck-operát rendez a Magyar Állami Operaházban, de korábban színrevitte már a Faustot Szegeden, és eljátszotta Mozartot is Peter Shaffer Amadeus című darabjában.
Zene-közelben Alföldi Róberttel • 2013. július 25. - • Magyar Katolikus Rádió - Július 27-én délután négytől Alföldi Róberttel beszélget Csiba Lajos és Juhász Előd a Magyar Katolikus Rádióban. Igazi szenzációnak ígérkezik a Katolikus Rádió július 27-i adása, miután Alföldi Róbert, a Nemzeti Színház egykori igazgatója örömmel elfogadta a stúdió meghívását. Az alig egy órás műsorban elsősorban nem a viharos körülmények között lezajlott igazgatóváltásról lesz szó, hanem arról a gondolkodó, ötletekben gazdag alkotó-újraalkotó művészről, aki nemcsak a színpadon teremt sajátos világot, hanem a festővásznon is, és akihez mindezek mellett még a zene is rendkívül közel áll. Alföldi a jövő szezonban Gluck-operát rendez a Magyar Állami Operaházban, de korábban színrevitte már a Faustot Szegeden, és eljátszotta Mozartot is Peter Shaffer Amadeus című darabjában.
5220 Búbánat 2013-07-21 18:24:40 [Válasz erre: 5219 Haandel 2013-07-20 19:22:35]
A "csintalan csillag" - többes számban - egy operett címe is: Fényes Szabolcs- Halász Rudolf Csintalan csillagok című operettjének bemutatója 1955-ben volt,amit 1964-ben felújított a Fővárosi operettszínház.
A "csintalan csillag" - többes számban - egy operett címe is: Fényes Szabolcs- Halász Rudolf Csintalan csillagok című operettjének bemutatója 1955-ben volt,amit 1964-ben felújított a Fővárosi operettszínház.
5219 Haandel 2013-07-20 19:22:35 [Válasz erre: 5215 álmodó 2013-07-19 21:28:44]
Mi örökké fiatalok leszünk, mert nekünk már fiatal korunkban elment az eszünk. Azóta bámulunk a csillagos égre, várva, hogy legalább egy csintalan csillag ránk mosolyog végre...
Mi örökké fiatalok leszünk, mert nekünk már fiatal korunkban elment az eszünk. Azóta bámulunk a csillagos égre, várva, hogy legalább egy csintalan csillag ránk mosolyog végre...
5218 Búbánat 2013-07-19 23:20:20
A NASA arra buzdít mindenkit: [url] http://mno.hu/kulfold/bolygokozi-fotok-a-foldrol-1173741; Pénteken és szombaton mosolyogjunk és integessünk a Szaturnusz és a Merkúr felé [/url] – űrszondák fotózzák onnan a Földet – mi is rajta lehetünk a képeken…
A NASA arra buzdít mindenkit: [url] http://mno.hu/kulfold/bolygokozi-fotok-a-foldrol-1173741; Pénteken és szombaton mosolyogjunk és integessünk a Szaturnusz és a Merkúr felé [/url] – űrszondák fotózzák onnan a Földet – mi is rajta lehetünk a képeken…
5217 zalbarna 2013-07-19 22:14:08 [Válasz erre: 5216 zalbarna 2013-07-19 22:10:12]
Itt az egész: Székely Ambrus: Az éj kapujában Állok, ahogy mindig is álltam, egyedül az éj kapujában. Nem vagyok kényeztetett gyermek, de míg nem szólítnak, didergek. Nem kiálthatok csillagokra: sorsuk sorsomat beragyogja. Vacogok görcsös fegyelemben embertelen vadidegenben.
Itt az egész: Székely Ambrus: Az éj kapujában Állok, ahogy mindig is álltam, egyedül az éj kapujában. Nem vagyok kényeztetett gyermek, de míg nem szólítnak, didergek. Nem kiálthatok csillagokra: sorsuk sorsomat beragyogja. Vacogok görcsös fegyelemben embertelen vadidegenben.
5216 zalbarna 2013-07-19 22:10:12 [Válasz erre: 5215 álmodó 2013-07-19 21:28:44]
" nem kiálthatok csillagokra: sorsuk sorsomat beragyogja..."
" nem kiálthatok csillagokra: sorsuk sorsomat beragyogja..."
5215 álmodó 2013-07-19 21:28:44
Mi a helyzet, fiatalok, bámuljuk a csillagokat? Csillagokat látunk? :-)
Mi a helyzet, fiatalok, bámuljuk a csillagokat? Csillagokat látunk? :-)
5214 Haandel 2013-07-19 21:19:37 [Válasz erre: 5213 zalbarna 2013-07-19 20:23:24]
Már mióta idétlenül mosolygok…és semmi... Jobb, ha szedjük a saturnfánkat…
Már mióta idétlenül mosolygok…és semmi... Jobb, ha szedjük a saturnfánkat…
5213 zalbarna 2013-07-19 20:23:24 [Válasz erre: 5212 Haandel 2013-07-19 18:54:12]
Már mióta hullámzok...és semmi...
Már mióta hullámzok...és semmi...
5212 Haandel 2013-07-19 18:54:12
The image taken from the Saturn system by NASA's Cassini spacecraft will occur between 2:27 and 2:42 PDT (5:27 and 5:42 p.m. EDT, or 21:27 and 21:47 UTC) Friday, July 19. Cassini will be nearly 900 million miles (nearly 1.5 billion kilometers) away from Earth. [url]http://www.nasa.gov/mission_pages/cassini/whycassini/cassini20130718.html;NASA is encouraging the public to look and wave in the direction of Saturn at the time of the portrait[/url]and share their pictures via the Internet. [url]http://apod.nasa.gov/apod/ap130719.html;Just be sure to smile and wave[/url] :-)
The image taken from the Saturn system by NASA's Cassini spacecraft will occur between 2:27 and 2:42 PDT (5:27 and 5:42 p.m. EDT, or 21:27 and 21:47 UTC) Friday, July 19. Cassini will be nearly 900 million miles (nearly 1.5 billion kilometers) away from Earth. [url]http://www.nasa.gov/mission_pages/cassini/whycassini/cassini20130718.html;NASA is encouraging the public to look and wave in the direction of Saturn at the time of the portrait[/url]and share their pictures via the Internet. [url]http://apod.nasa.gov/apod/ap130719.html;Just be sure to smile and wave[/url] :-)
5210 frushena 2013-07-11 22:38:16
[url]http://www.2perc.hu/kene-gyorsan-egy-jo-kifogas-mi-segitunk/;Kéne gyorsan egy jó kifogás? Mi segítünk![/url]
[url]http://www.2perc.hu/kene-gyorsan-egy-jo-kifogas-mi-segitunk/;Kéne gyorsan egy jó kifogás? Mi segítünk![/url]
5209 Búbánat 2013-07-08 16:38:42 [Válasz erre: 5208 kobzos55 2013-07-07 20:45:37]
Szívesen. Elfelejtettem megírni azt is, hogy az ismertetett zeneszámokat a rendszer felcserélheti; akár fordított sorrendben is követhetik egymást a zenék. Napközben csak négy zeneszám szól a nyolcból, és este 6-kor meg 9-kor lehet részünk a teljes zenei-meg látvány-élvezetben.
Szívesen. Elfelejtettem megírni azt is, hogy az ismertetett zeneszámokat a rendszer felcserélheti; akár fordított sorrendben is követhetik egymást a zenék. Napközben csak négy zeneszám szól a nyolcból, és este 6-kor meg 9-kor lehet részünk a teljes zenei-meg látvány-élvezetben.
5208 kobzos55 2013-07-07 20:45:37 [Válasz erre: 5207 Búbánat 2013-07-06 09:37:57]
Kedves Búbánat, köszönjük az ajánlást. Ma elmentünk és megnéztük/meghallgattuk. Pontosan fordított sorrendben játszották végig a programot, azaz a Bocelli-féle giccsel kezdtek... A hang-kép összehangolás talán a Nabucco kórusnál volt a legkevésbé sikeres, a halk részeket teljesen elnyomta a vízcsobogás. A könnyűzenékből a Simon-Garfunkelnél volt a legszellemesebb a csatolás, de az egész csúcspontja kétségtelenül a Négy évszak töredék volt, ott pompásan sikerült a hang és a látvány összehozása (gondolom, ezért is tették a programvégére!).
Kedves Búbánat, köszönjük az ajánlást. Ma elmentünk és megnéztük/meghallgattuk. Pontosan fordított sorrendben játszották végig a programot, azaz a Bocelli-féle giccsel kezdtek... A hang-kép összehangolás talán a Nabucco kórusnál volt a legkevésbé sikeres, a halk részeket teljesen elnyomta a vízcsobogás. A könnyűzenékből a Simon-Garfunkelnél volt a legszellemesebb a csatolás, de az egész csúcspontja kétségtelenül a Négy évszak töredék volt, ott pompásan sikerült a hang és a látvány összehozása (gondolom, ezért is tették a programvégére!).
5207 Búbánat 2013-07-06 09:37:57 [Válasz erre: 5206 estallo 2013-07-06 01:03:46]
Itt nemcsak erről van szó: a zene ritmusára, hangjaira megkomponált, "megkoreografált", beprogramozott - a fúvóka nyílásain más-más magasságokba szökő - vízsugarak, és a fények, a színkompozíciók összjátékát kapjuk. Egyelőre az ismertetett nyolc zenére van mindez "lekottázva". A közlemény úgy szól: "jelenleg". Ezt úgy is érthetjük, a későbbiekben bővülhet a zenei számok - a kínálat - listája. De mindez vélhetően a programírás költségeinek a függvénye.
Itt nemcsak erről van szó: a zene ritmusára, hangjaira megkomponált, "megkoreografált", beprogramozott - a fúvóka nyílásain más-más magasságokba szökő - vízsugarak, és a fények, a színkompozíciók összjátékát kapjuk. Egyelőre az ismertetett nyolc zenére van mindez "lekottázva". A közlemény úgy szól: "jelenleg". Ezt úgy is érthetjük, a későbbiekben bővülhet a zenei számok - a kínálat - listája. De mindez vélhetően a programírás költségeinek a függvénye.
5206 estallo 2013-07-06 01:03:46 [Válasz erre: 5205 Búbánat 2013-07-03 22:57:35]
Hiányolom, és sajnálom, hogy nem "csempésztek" be a számok közé klasszikus magyar zeneszerző(k) művének részletét,pld: Bartok:Concerto,vagy Kodály :Háry:Bécsi harangjáták, stb,és itt arra gondolok, hogy a Bartók-maraton kertében Fassang, Boldoczky stb. átiratok hangzottak el.ennek alapján gondolom, hogy népszerű és avatatlanabb, ha úgy tetszik még túrista fülnek is befogadható zenei részletek hangozhatnának el, persze ha az örökösök is úgy akarnák!
Hiányolom, és sajnálom, hogy nem "csempésztek" be a számok közé klasszikus magyar zeneszerző(k) művének részletét,pld: Bartok:Concerto,vagy Kodály :Háry:Bécsi harangjáták, stb,és itt arra gondolok, hogy a Bartók-maraton kertében Fassang, Boldoczky stb. átiratok hangzottak el.ennek alapján gondolom, hogy népszerű és avatatlanabb, ha úgy tetszik még túrista fülnek is befogadható zenei részletek hangozhatnának el, persze ha az örökösök is úgy akarnák!
5205 Búbánat 2013-07-03 22:57:35
[url] http://budapest.hu/Kepek_2013/20130703_margitszigeti_szokokut_este/20130703_margitsziget_szokokut_este_11.jpg; Átadták az új margitszigeti „zenélő” szökőkutat [/url] A margitszigeti szökőkút jelenlegi zenei repertoárja: 1. Vivaldi: Négy évszak – Tavasz 2. Simon és Garfunkel: Cecilia 3. Verdi: Nabucco – Rabszolgakórus 4. Creedence Clearwater Revival: Who’ll Stop The Rain 5. Brahms: Magyar Táncok 1. tétel 6. Shadows: Kon-Tiki 7. The Rolling Stones: Let Me Down Slow 8. Andrea Bocelli: Time To Say Goodbye A margitszigeti szökőkút zenéi napi bontásban: 1. Délelőtt 10.30 – 4 dal 2. Délután 17.00 – 4 dal 3. Este 18.00 – teljes blokk 4. Este 19.30 – 4 dal 5. Este 21.00 – teljes blokk
[url] http://budapest.hu/Kepek_2013/20130703_margitszigeti_szokokut_este/20130703_margitsziget_szokokut_este_11.jpg; Átadták az új margitszigeti „zenélő” szökőkutat [/url] A margitszigeti szökőkút jelenlegi zenei repertoárja: 1. Vivaldi: Négy évszak – Tavasz 2. Simon és Garfunkel: Cecilia 3. Verdi: Nabucco – Rabszolgakórus 4. Creedence Clearwater Revival: Who’ll Stop The Rain 5. Brahms: Magyar Táncok 1. tétel 6. Shadows: Kon-Tiki 7. The Rolling Stones: Let Me Down Slow 8. Andrea Bocelli: Time To Say Goodbye A margitszigeti szökőkút zenéi napi bontásban: 1. Délelőtt 10.30 – 4 dal 2. Délután 17.00 – 4 dal 3. Este 18.00 – teljes blokk 4. Este 19.30 – 4 dal 5. Este 21.00 – teljes blokk
5204 eccerű 2013-06-28 16:27:26
- A többiek csak úgy mondják, de engem tényleg üldöznek!
- A többiek csak úgy mondják, de engem tényleg üldöznek!
5203 virius 2013-06-27 16:23:29 [Válasz erre: 5202 eccerű 2013-06-25 22:38:45]
Az, hogy nekik elnézik a nacionalistáskodást (pláne ellenünkben), nekünk nem. Kettős mérce.
Az, hogy nekik elnézik a nacionalistáskodást (pláne ellenünkben), nekünk nem. Kettős mérce.
5202 eccerű 2013-06-25 22:38:45 [Válasz erre: 5201 virius 2013-06-25 16:33:59]
nekünk is szabad, csak akkor mi a különbség?
nekünk is szabad, csak akkor mi a különbség?
5201 virius 2013-06-25 16:33:59 [Válasz erre: 5200 eccerű 2013-06-25 16:20:43]
Nekik szabad, nekünk nem... Tudod, quod licet Iovi, non licet bovi...
Nekik szabad, nekünk nem... Tudod, quod licet Iovi, non licet bovi...
5200 eccerű 2013-06-25 16:20:43
Ezzel most mit akarsz bizonyítani, hogy a románok is vannak annyira nacionalisták, mint a magyar kormánypárt és hívei? 5200
Ezzel most mit akarsz bizonyítani, hogy a románok is vannak annyira nacionalisták, mint a magyar kormánypárt és hívei? 5200
5199 Apika 2013-06-24 23:03:06
Tudom, hogy baromi régi ügyet melegítek fel és különben is történelmietlen "Mi lett volna, ha"-val kezdődő mondatokon rugózni, de azért mégis: az összes Alföldi-fan véleményére kíváncsi lennék, szerintük, ha a bukaresti Nemzeti Színház igazgatója bármikor, bármilyen színű kormány regnálása mellett is egy márc. 15-i napon a bukaresti magyar nagykövetség számára rendelkezésre akarta volna bocsátani a házat, akkor ő meddig maradt volna a helyén?
Tudom, hogy baromi régi ügyet melegítek fel és különben is történelmietlen "Mi lett volna, ha"-val kezdődő mondatokon rugózni, de azért mégis: az összes Alföldi-fan véleményére kíváncsi lennék, szerintük, ha a bukaresti Nemzeti Színház igazgatója bármikor, bármilyen színű kormány regnálása mellett is egy márc. 15-i napon a bukaresti magyar nagykövetség számára rendelkezésre akarta volna bocsátani a házat, akkor ő meddig maradt volna a helyén?
5198 telramund 2013-06-24 12:40:47
Egy link,amit itt a Momuson sem kellene figyelmen kivűl hagyni! http://www.stylemagazin.hu/hir/Varazslatos-mondatok-amik-nem-jonnek-a-szankra/7889/
Egy link,amit itt a Momuson sem kellene figyelmen kivűl hagyni! http://www.stylemagazin.hu/hir/Varazslatos-mondatok-amik-nem-jonnek-a-szankra/7889/
5197 lujza 2013-06-24 02:33:04 [Válasz erre: 5196 zalbarna 2013-06-23 14:30:17]
Ilyen az, amikor a piszkos politika beteszi a lábát valahová! Amúgy ma a Mesterdalnokokon is kb. negyedóra taps volt, megérdemelten, és ezzel búcsúzott is az előadás. A Mefisztó pedig szintén remek volt, ha nem szentségtörés mondani, szerintem a filmnél is jobb. Kár, hogy csak tízszer adhatták, ugyanúgy sajnálom, mint a Nürnbergit.
Ilyen az, amikor a piszkos politika beteszi a lábát valahová! Amúgy ma a Mesterdalnokokon is kb. negyedóra taps volt, megérdemelten, és ezzel búcsúzott is az előadás. A Mefisztó pedig szintén remek volt, ha nem szentségtörés mondani, szerintem a filmnél is jobb. Kár, hogy csak tízszer adhatták, ugyanúgy sajnálom, mint a Nürnbergit.
5196 zalbarna 2013-06-23 14:30:17 [Válasz erre: 5194 chenier 2013-06-23 12:20:57]
Igen, nekem is sok. De tudod miért sok? Én rájöttem. Mert mind az ellenzői, mind a támogatói teljesen hiteltelenek. A léha zajból meg hamar elég, mindegy mit mond...
Igen, nekem is sok. De tudod miért sok? Én rájöttem. Mert mind az ellenzői, mind a támogatói teljesen hiteltelenek. A léha zajból meg hamar elég, mindegy mit mond...
5195 Myway 2013-06-23 12:38:01 [Válasz erre: 5194 chenier 2013-06-23 12:20:57]
Alföldinek valóban lejárt a szerződése, de be is adta újra a pályázatát eddigi tevékenységének folytatására. FELSŐBB SZERVEK azonban - sajnos - politikai indíttatással mást részesítettek előnyben, aki "nemzetibbé" teszi majd a Nemzeti Színházat! Érdekes fogalmazás!!! Alföldi, aki nem csak rendezőként, színészként, hanem vezetőként is kiválónak bizonyult, megérdemelte volna, hogy újabb éveket (persze nem 9 évet) dolgozhasson a NEMZETI Színházban nemzetieskedés nélkül.
Alföldinek valóban lejárt a szerződése, de be is adta újra a pályázatát eddigi tevékenységének folytatására. FELSŐBB SZERVEK azonban - sajnos - politikai indíttatással mást részesítettek előnyben, aki "nemzetibbé" teszi majd a Nemzeti Színházat! Érdekes fogalmazás!!! Alföldi, aki nem csak rendezőként, színészként, hanem vezetőként is kiválónak bizonyult, megérdemelte volna, hogy újabb éveket (persze nem 9 évet) dolgozhasson a NEMZETI Színházban nemzetieskedés nélkül.
5194 chenier 2013-06-23 12:20:57 [Válasz erre: 5193 Búbánat 2013-06-23 11:58:06]
Nem és nem, és nem értem! Mi ez a gigantikus szűnni nem akaró Alföldi-sirató? Lejárt a szerződése, ezután pedig más vezeti tovább a színházat. Ennyi. Történt már ilyen csoda. De hogy kérem mindenhol csak arról lehessen olvasni,hogy milyen igazságtalanság történt, hogy az Alföldit okvetlenül kárpótolni kell, sorban kapja a televíziós, x-faktoros, színházi felkéréseket, meg kapni fog egy új színházat, nehogy frusztrált legyen a lelkem,és még így is elégedetlen.... Hős mártírként hordozzák körbe és dögöljön meg mindenki aki nem szór hamut a fejére! Nekem ez sok, nem tudom ki hogy van vele.
Nem és nem, és nem értem! Mi ez a gigantikus szűnni nem akaró Alföldi-sirató? Lejárt a szerződése, ezután pedig más vezeti tovább a színházat. Ennyi. Történt már ilyen csoda. De hogy kérem mindenhol csak arról lehessen olvasni,hogy milyen igazságtalanság történt, hogy az Alföldit okvetlenül kárpótolni kell, sorban kapja a televíziós, x-faktoros, színházi felkéréseket, meg kapni fog egy új színházat, nehogy frusztrált legyen a lelkem,és még így is elégedetlen.... Hős mártírként hordozzák körbe és dögöljön meg mindenki aki nem szór hamut a fejére! Nekem ez sok, nem tudom ki hogy van vele.
5193 Búbánat 2013-06-23 11:58:06 [Válasz erre: 5192 Búbánat 2013-06-23 11:52:31]
Bocsánat, más linket tettem be az előbb. Ez a helyes: [url] http://www.noltv.hu/video/5013.html; 17 perc taps, síró színészek - Mephisto utoljára [/url]
Bocsánat, más linket tettem be az előbb. Ez a helyes: [url] http://www.noltv.hu/video/5013.html; 17 perc taps, síró színészek - Mephisto utoljára [/url]
5192 Búbánat 2013-06-23 11:52:31
[url] http://nol.hu/kult/ajanlo/egyejszakas_kaland; 7 perc taps, síró színészek - Mephisto utoljára [/url] nolvideo | 2013. június 23. "Mi nagyobbá tettük a nemzetünket ezzel az öt évvel" - nyilatkozta a Nol TV-nek Alföldi Róbert a Mephisto tizedik, egyben utolsó Nemzeti Színházi előadása után. Az előadást húszperces taps kísérte, sírt a közönség és sírtak a színészek is. A közönség "köszönjük" feliratú táblákkal és transzparensekkel készült az előadásra, amelyeket trombitaszó kíséretében mutattak fel a színészeknek.”
[url] http://nol.hu/kult/ajanlo/egyejszakas_kaland; 7 perc taps, síró színészek - Mephisto utoljára [/url] nolvideo | 2013. június 23. "Mi nagyobbá tettük a nemzetünket ezzel az öt évvel" - nyilatkozta a Nol TV-nek Alföldi Róbert a Mephisto tizedik, egyben utolsó Nemzeti Színházi előadása után. Az előadást húszperces taps kísérte, sírt a közönség és sírtak a színészek is. A közönség "köszönjük" feliratú táblákkal és transzparensekkel készült az előadásra, amelyeket trombitaszó kíséretében mutattak fel a színészeknek.”
5191 zalbarna 2013-06-18 07:33:15
[url]http://inforadio.hu/hir/kulfold/hir-568749;Görög hír [/url]
[url]http://inforadio.hu/hir/kulfold/hir-568749;Görög hír [/url]
5189 tiramisu 2013-06-17 14:58:51 [Válasz erre: 5185 Heiner Lajos 2013-06-17 10:42:35]
Nyilván nem kedvelte a tanár, csak a szolfézst, más muzsika nem érdekelte...
Nyilván nem kedvelte a tanár, csak a szolfézst, más muzsika nem érdekelte...
5188 zalbarna 2013-06-17 13:09:32 [Válasz erre: 5186 Búbánat 2013-06-17 12:57:39]
Hápersze, pénz az van rogyásig...:)
Hápersze, pénz az van rogyásig...:)
5187 zalbarna 2013-06-17 13:08:03 [Válasz erre: 5185 Heiner Lajos 2013-06-17 10:42:35]
Ha én lettem volna a tanárod, visszasírnád....:)
Ha én lettem volna a tanárod, visszasírnád....:)
5186 Búbánat 2013-06-17 12:57:39 [Válasz erre: 5185 Heiner Lajos 2013-06-17 10:42:35]
Nagy élményem máig, hogy pár éve ebben a csodálatos, korszerű uppsalai zenepalotában járhattam, svédországi ottlétem alatt: [url] http://www.ukk.se/In-English/; Uppsala Konsert & Kongress [/url]
Nagy élményem máig, hogy pár éve ebben a csodálatos, korszerű uppsalai zenepalotában járhattam, svédországi ottlétem alatt: [url] http://www.ukk.se/In-English/; Uppsala Konsert & Kongress [/url]
5185 Heiner Lajos 2013-06-17 10:42:35 [Válasz erre: 5182 zalbarna 2013-06-17 08:59:53]
Ugyanakkor sorra nyilnak a koncerttermek, a hetvegen is olvastam egyrol, ne kerdez, hol, a sved varosnevek szamomra zomeben megjegyezhetetlenek. Piteå pl. egy makonyi nagysagu kisvaros, Europa egyik legmodernebb hangversenytermevel, melyhez tobb "kapcsolt" intezmeny tarsul. Amugy a sajat gimnaziumi enekoraimat nem sirom vissza, allandoan biciniumokat es triciniumokat kellett enekelni, zenet akkor hallgattunk, ha egy LP-met bevittem - de akkor is legfeljebb egy szimfoniatetelt.
Ugyanakkor sorra nyilnak a koncerttermek, a hetvegen is olvastam egyrol, ne kerdez, hol, a sved varosnevek szamomra zomeben megjegyezhetetlenek. Piteå pl. egy makonyi nagysagu kisvaros, Europa egyik legmodernebb hangversenytermevel, melyhez tobb "kapcsolt" intezmeny tarsul. Amugy a sajat gimnaziumi enekoraimat nem sirom vissza, allandoan biciniumokat es triciniumokat kellett enekelni, zenet akkor hallgattunk, ha egy LP-met bevittem - de akkor is legfeljebb egy szimfoniatetelt.
5184 zalbarna 2013-06-17 10:17:22 [Válasz erre: 5183 Búbánat 2013-06-17 09:51:34]
Nem egyetemről beszéltem, hanem kisiskolás gyerekekről. Úgyhogy ez engem igazol. Ha pedig az állam a kisgyermekkori zeneoktatás kérdésében kivonul a képzésből, az bizony veszteség...
Nem egyetemről beszéltem, hanem kisiskolás gyerekekről. Úgyhogy ez engem igazol. Ha pedig az állam a kisgyermekkori zeneoktatás kérdésében kivonul a képzésből, az bizony veszteség...
5183 Búbánat 2013-06-17 09:51:34 [Válasz erre: 5182 zalbarna 2013-06-17 08:59:53]
Ami a svédországi állami zeneoktatást illeti, érdemes elolvasni ezt a cikket: [url] http://www.parlando.hu/Legany.htm; Legány Dénes: A svéd zeneoktatásról - Svédországi tanulmányutam tapasztalatai - 1999. április [/url] A komolyzenei oktatás mellett a művészképzésről is szó esik ebben a tanulmányban.
Ami a svédországi állami zeneoktatást illeti, érdemes elolvasni ezt a cikket: [url] http://www.parlando.hu/Legany.htm; Legány Dénes: A svéd zeneoktatásról - Svédországi tanulmányutam tapasztalatai - 1999. április [/url] A komolyzenei oktatás mellett a művészképzésről is szó esik ebben a tanulmányban.
5182 zalbarna 2013-06-17 08:59:53 [Válasz erre: 5178 Heiner Lajos 2013-06-16 18:31:18]
A disznófejű nagyúr, Lajos. És nem a szegénység miatt esz meg. Svédországban pl az állam egyetlen komolyzenét oktató iskolát sem tart fenn. ( rocksulit igen ) De ez a görög video télleg hervasztó....
A disznófejű nagyúr, Lajos. És nem a szegénység miatt esz meg. Svédországban pl az állam egyetlen komolyzenét oktató iskolát sem tart fenn. ( rocksulit igen ) De ez a görög video télleg hervasztó....
5181 frushena 2013-06-17 00:59:13
ez egy igazi tragédia! Nagyon sajnálom!
ez egy igazi tragédia! Nagyon sajnálom!
5180 Hangyász 2013-06-16 22:53:42 [Válasz erre: 5178 Heiner Lajos 2013-06-16 18:31:18]
Az én szememben a popzene zabálói le sem jöttek a fáról.
Az én szememben a popzene zabálói le sem jöttek a fáról.
5179 Hangyász 2013-06-16 22:53:06 [Válasz erre: 5177 frushena 2013-06-16 16:58:31]
A porneionba való anyját annak, aki ilyen döntést hozott! (Itt jegyzem meg: Az ország nagyságához és teherbíró képességéhez túlméretezett hadsereg/flotta/légierő költségvetését is ennyire megvágják?)
A porneionba való anyját annak, aki ilyen döntést hozott! (Itt jegyzem meg: Az ország nagyságához és teherbíró képességéhez túlméretezett hadsereg/flotta/légierő költségvetését is ennyire megvágják?)
