Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


5128 Hangyász 2013-03-13 10:46:23 [Válasz erre: 5126 tiramisu 2013-03-13 01:37:52]
A művésznevet egy plüssállatka ihlette, "aki" egyesek szerint egér. Ám a hosszú orra és dús, vastag farka inkább a foghíjasok/vendégizületesek 3 ilyen fajának egyikére utal (feltehetően a gyártó cég tudtán kívül).

5127 Hangyász 2013-03-13 10:44:38 [Válasz erre: 5125 WiseGentleman 2013-03-12 17:30:21]
Én meg eredetiben Arany Jánost, hehehe.

5126 tiramisu 2013-03-13 01:37:52 [Válasz erre: 5120 Hangyász 2013-03-11 12:57:52]
Na, a Hangyász név se semmi! Nekem mindig a bogarak és hasonlók jutnak az eszembe, ahányszor itt olvasom ... :-)

5125 WiseGentleman 2013-03-12 17:30:21 [Válasz erre: 5124 Hangyász 2013-03-12 13:17:25]
Azóta azt is megtudtam (a NFZ blogjáról), hogy Richard Strauss eredetiben olvasta Herdert, ami - pestiesen szólva - nem semmi (hehehe).

5124 Hangyász 2013-03-12 13:17:25 [Válasz erre: 5123 WiseGentleman 2013-03-12 00:58:56]
Módosítom: szellemes válasz volt, hehehe. (Egyébként tudjuk, milyenek voltak a higiéniai viszonyok pl. a Capriccio cselekményének idejében nem a pórnép, hanem a felső tízezer köreiben, ojvé.)

5123 WiseGentleman 2013-03-12 00:58:56 [Válasz erre: 5122 Hangyász 2013-03-11 15:22:26]
Ezt úgy mondtad, mintha én rosszat is szoktam volna, hehehe...

5122 Hangyász 2013-03-11 15:22:26 [Válasz erre: 5121 WiseGentleman 2013-03-11 13:44:51]
No, ez jó válasz volt, hehehe!

5121 WiseGentleman 2013-03-11 13:44:51 [Válasz erre: 5120 Hangyász 2013-03-11 12:57:52]
Egy, gimnáziumi osztálykeretben hallott Jancsó Adrienn-előadóest óta tudom, hogy a régi népi kultúrában a szerelmesek egymást tetvészése (ld. a "nézz a fejembe" frázist a népköltészetben, amely) az intimitás egyik megnyilvánulása volt, bármekkora undort kelt ez manapság urbánusglobálkozmopolita körökben. BájAlex csak népünk hamisítatlan őseredetiségét fedezte fel, hehehe...

5120 Hangyász 2013-03-11 12:57:52 [Válasz erre: 5112 WiseGentleman 2013-03-07 19:49:05]
Ha belegondolunk, milyen illata lehet a farkasok nevelte kedvesnek, és hány kedves, hasznos állatka bújik meg rajta/benne (bolhák, rühatkák, bélférgek), akkor csakis egy kaján kuncogás hagyhatja el ajkunkat: HEHEHE!!!

5119 Hangyász 2013-03-11 12:17:22 [Válasz erre: 5112 WiseGentleman 2013-03-07 19:49:05]
Kosztolányira visszatérve: Megjósolta a filozófia stb. szakos, "nagyokos" bölcsészt, legfeljebb a szimatszatyrot felejtette ki. Én is meghallgattam. Annyira NULLA, hogy még a popszemét színvonalát sem éri el. Persze akár még kultikus személlyé és "művé" is válhat ez a szerencsétlen alak. Ha üzleti érdekek kívánják, majd feltupírozzák. (Eddig azt hittem, hogy hetero vagy, hehehe.)

5118 Haandel 2013-03-10 19:40:13
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8Y2FLKBfh6A;Polenblut[/url]

5117 virius 2013-03-09 12:38:08 [Válasz erre: 5116 Spangel Péter 2013-03-09 12:35:19]
Így igaz. Magam sem kampányolok senki mellett és senki ellen (ez a résztvevő bíborosoknak az esküjük értelmében amúgy is tilos). A múlt vasárnapi Új Emberben van benne az összes választójogosult bíboros, közülük kerül ki a pápa. (Kivéve O'Brient, aki lapzárta után mondott le.)

5116 Spangel Péter 2013-03-09 12:35:19 [Válasz erre: 5115 Cilike 2013-03-09 12:13:38]
Felesleges találgatni. A Szentlélek arra a bíborosra "fú" majd, akit a legalkalmasabbnak tart majd. Persze folyik a lobbizás a különböző érdekcsoportok között, ám a szavazatok összessége már nem emberi döntés eredménye. Szerintem erős kezű, mégis spirituális lelkületű egyházfőre van szükség. II. János Pál pápa 26 éves jelenléte a szó igazi, jó értelmében felforgatta a világot. Az Ő aktivitására, lelkületére és XVI. Benedek személyiségének ötvözete vinné előbbre megítélésem szerint a világot. Ez személyes véleményem csak, de hiszem, hogy a végeredmény a Szentlélek közbenjárása által tolmácsolja az isteni akaratot.

5115 Cilike 2013-03-09 12:13:38
"Nem tudjátok a napot és az órát." Én ehhez tartom magam.

5114 virius 2013-03-09 11:21:59
No, annyival bölcsebbek lettünk, hogy 12-én kezdődik a konklávé... :-) Lehet, hogy az utolsó pápa jön? Bár ez sem biztos, Malakiás jövendölésének is többféle értelmezése létezik...

5113 IVA 2013-03-08 03:06:45 [Válasz erre: 5112 WiseGentleman 2013-03-07 19:49:05]
Nekem meg hiába hosszú a hajam, nem vagyok Nálad fogékonyabb e sok finom költői képre. De a fiú szemüvege tetszik.

5112 WiseGentleman 2013-03-07 19:49:05 [Válasz erre: 5109 Hangyász 2013-03-06 18:43:33]
Nos, meghallgattam az "opuszt", csak nehéz utánaéreznem, mivel rövid a hajam (nem a szelek fonják), s nem farkasok neveltek, mint Romulust és Remust. Ez itt a bibi...

5111 IVA 2013-03-07 01:34:20 [Válasz erre: 5110 eccerű 2013-03-06 23:14:26]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=65q4sUq6XOk;Ő[/url] fogja képviselni hazánkat az idei eurovíziós dalfesztiválon, ezzel a dallal.

5110 eccerű 2013-03-06 23:14:26
Elárulná valaki, ki ez a bájos alex?

5109 Hangyász 2013-03-06 18:43:33 [Válasz erre: 5108 WiseGentleman 2013-03-06 14:43:50]
byealexet illetően mélységesen egyetértünk, hehehe.

5108 WiseGentleman 2013-03-06 14:43:50 [Válasz erre: 5106 Hangyász 2013-03-06 14:20:57]
Ejnye-bejnye, szerintem az "emberiséget" vádolni pontosan az a hiba, amit Kosztolányi felró az alább idézett versében. Szerintem inkább minden egyén felelős a saját elhülyüléséért. BájAlexet meg nem kommentálom, mert nem hallgatom meg a Preislied-jét, oszt jónapot (hehehe).

5107 Hangyász 2013-03-06 14:22:07 [Válasz erre: 5105 Darer 2013-03-04 18:50:03]
Büszke vagyok rá, hogy csak közvetve tudom, ki ez a molekulahalmaz. Magyarként semmi esélye, de hát mi az aranyérmek bűvöletében égünk.

5106 Hangyász 2013-03-06 14:20:57 [Válasz erre: 5104 WiseGentleman 2013-03-04 16:16:14]
Az emberiség elhülyüléséről maga az emberiség tehet, hehehe.

5105 Darer 2013-03-04 18:50:03
Van nekünk végre bye alexunk. Meg vagyunk mentve. Márta István még nem határolódott el? Fia? Vagy lánya?

5104 WiseGentleman 2013-03-04 16:16:14 [Válasz erre: 5102 Hangyász 2013-03-04 10:53:07]
Kérdés, hogy milyen ok-okozati viszony állítható fel a statisztikai korrelációból? Vagy elképzelhető, hogy jönnek megmondóemberek, aki szerint a társadalom (vagy az emberiség) tehet az egészről... S mint Kosztolányi: Forradalmár c. verséből tudjuk, az emberiség nagyon szerény...

5103 Hangyász 2013-03-04 10:55:31 [Válasz erre: 5100 zalbarna 2013-03-04 08:38:29]
:O)))

5102 Hangyász 2013-03-04 10:53:07 [Válasz erre: 5099 WiseGentleman 2013-03-04 02:20:34]
Hálás téma lenne statisztikusoknak a korgó gyomrúak és funkcionális analfabéták százalékos egybeesését vizsgálni, hehehe.

5101 Hangyász 2013-03-04 10:51:30 [Válasz erre: 5098 eccerű 2013-03-03 20:15:25]
Nem. Egyes szegény emberek mindent megtesznek, hogy a gyerekük többre vigye - mások akarva-akaratlanul visszahúzzák.

5100 zalbarna 2013-03-04 08:38:29 [Válasz erre: 5097 Hangyász 2013-03-03 20:09:01]
De, az igaz, meg az is, hogy Amerikában verik a négereket. Meg még ezer dolog igaz.

5099 WiseGentleman 2013-03-04 02:20:34 [Válasz erre: 5097 Hangyász 2013-03-03 20:09:01]
Persze nagy a szakadék a Himnusz éneklése és - mondjuk - a funkcionális analfabetizmus között (hehehe)...

5098 eccerű 2013-03-03 20:15:25 [Válasz erre: 5097 Hangyász 2013-03-03 20:09:01]
Ezek szerint az első generációs értelmiségi fiktív fogalom.

5097 Hangyász 2013-03-03 20:09:01 [Válasz erre: 5095 Kúp Flóris 2013-02-27 21:04:11]
A szülők által történő visszahúzást/ a tanulatlanság újratermelődését illetően nincs talán igaza? Az más lapra tartozik, hogy korgó gyomorral nem lehet a Himnuszt énekelni, amint erre Szabó Dezső vagy 100 éve oly bölcsen rámutatott.

5096 virius 2013-03-02 16:12:12
Non habemus Papam, sed habemus teatrum Erkel... :-)

5095 Kúp Flóris 2013-02-27 21:04:11 [Válasz erre: 5092 Darer 2013-02-24 23:43:01]
[url]http://magyarinfo.blog.hu/2012/12/08/balog_zoltan_a_tehetseges_gyerekeket_nem_a_szegenyseg_akadalyozza_hanem_a_szuleik;B.Z.[/url]

5094 eccerű 2013-02-26 00:28:54 [Válasz erre: 5092 Darer 2013-02-24 23:43:01]
Nem hiszem, hogy az agyhúgykő a minisztérium lenne. Egy dolog, hogy hülye neve van, meg olyan vezetői, amilyenek, de az ott dolgozókat nem kell bántani.

5093 Spangel Péter 2013-02-25 19:28:31 [Válasz erre: 5092 Darer 2013-02-24 23:43:01]
:-)))

5092 Darer 2013-02-24 23:43:01 [Válasz erre: 5084 Búbánat 2013-02-15 16:57:15]
Embertelen Gyengeség Minisztériuma lehetne inkább a neve a B.Z. által irányított agyhúgykőnek. Javasolnám, hozzák létre az Állati Erőforrások Minisztériumát, majd a Növényi Erőforrások Minisztériumát is.

5091 Kúp Flóris 2013-02-19 19:31:11 [Válasz erre: 5089 eccerű 2013-02-16 15:08:40]
Ha má polityúk légyen itt egy szűr reál ("A Facéról loptam: "Egyetemista csürhe támadott meg békés focidrukkereket. Az új stadionjukban nyugodtan szotyolázó-zsidózó drukkerek hirtelen azt vették észre, hogy a biztonságukat óvó rendőrök eltűnnek, majd hipszterszemüveges, lódenkabátos fiatalok özönlenek be otthonosan összeokádott szektoraikba és Bourdieu-szövegekkel, rímtelen verssekkel, fizikai képletekkel és festmények reprodukcióival hadonásznak. „Szörnyű volt – nyilatkozott még mindig elcsukló hangon Brutál „Szecskavágó” István, a KÖZGÉP SE vezérszurkolója, akit a helyszínen felállított egyik mobil mentális elsősegélyhelyen ért utol riporterünk. Mindenfelé latin szavak, ködös axiómák, hosszú körmondatok és érthetetlen képletek röpködtek. Egy 35 kilósnak látszó, feketére festett hajú lány megfenyegetett, hogy kielemzi az egómat!” A megfélemlített szurkolók egymást eltaposva menekültek a stadionból, többen nyolc napon túl gyógyuló kulturális sérülést szenvedtek. Egy ultrának Egon Schiele „A szék és a kancsó szerves mozgása” című festményének színes nyomatát tartották az orra elé, ő jelenleg még kómában van. A helyszínre gyorsan kiérkezett a TEK kultúraelhárító-kommandója, akik a sérült drukkereket elsősegélyben is részesítik: éppen a „Fradika, fradika, hőőő-hőőő, zsuppsz!” című nótát énekeltetik velük és a Kerényi-művésztelep képeiről készült diákat vetítenek. „Sajnos, egyre gyakoribb az efféle értelmiségi huligánkodás – mutatott rá Klinkhammer István, a diákbűnözés elleni fellépésért felelős frissen kinevezett államtitkár. A kormány eltökélt szándéka, hogy rövid időn belül az utolsó egyetemet is megszünteti, és így kifüstöli fészkükből ezeket a tücsökhordákat.” (MTI)"):)

5090 IVA 2013-02-19 01:44:59 [Válasz erre: 5088 estallo 2013-02-16 13:11:35]
[url]http://index.hu/video/2013/02/18/miert_vett_loszert_l._simon_laszlo/;A trófeákhoz kapcsolható gondolatok[/url]

5089 eccerű 2013-02-16 15:08:40 [Válasz erre: 5084 Búbánat 2013-02-15 16:57:15]
"Munkája a polgári oldalon nélkülözhetetlen". Na igen, a másik oldalon valóban nélkülözhető, de ez a szöveg kísértetiesen emlékeztet a régi "érdemei elismerése mellett más fontos megbízatásba helyezték" formulára.

5088 estallo 2013-02-16 13:11:35 [Válasz erre: 5084 Búbánat 2013-02-15 16:57:15]
Érdekes fotó, L.Simon feje fölött trófeakétn a sok szögre akasztott levágott fej...

5087 rotor 2013-02-16 11:50:13 [Válasz erre: 5086 Héterő 2013-02-16 07:18:27]
Átírása is sajátos,mert helyes MUSUCAL,és MUZIKEL formájában is.Kiejtése valóban kinti tapasztalatom szerint a magyar erőltetetett "Mnyuzikel,Mijjuzikel " helyett,egyszerű ,szóeleji hangsúlyos, " m(j)usiköl.

5086 Héterő 2013-02-16 07:18:27 [Válasz erre: 5085 Búbánat 2013-02-15 18:24:12]
Ez a MUZIKEL sajátságos szó. Biztosan Nűjórkban mondják így.

5085 Búbánat 2013-02-15 18:24:12
[url] http://mno.hu/grund/szegedi-szabadteri-herczeg-tamasra-szavazott-a-szakmai-bizottsag-1139164; Szegedi Szabadtéri: Herczeg Tamásra szavazott a szakmai bizottság [/url] Herczeg Tamás kapta a legtöbb szavazatot a Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatói posztjára benyújtott pályázatokat véleményező szakmai bizottság tagjaitól a testület pénteki ülésén. A fesztiváligazgatói posztra összesen négyen pályáztak: Herczeg Tamás, a fesztivál korábbi igazgatóhelyettese, aki Harangozó Gyula Kossuth-díjas táncművésszel együtt irányítaná a szabadtéri játékokat, Kelemen Csaba egri színész, akinek neve lehetséges igazgatóként már korábban is felmerült, és akit Sasvári Sándor segítene művészeti vezetőként, Orbán Zoltán szegedi születésű újságíró, valamint Koltay Gábor Balázs Béla-díjas filmrendező, színigazgató. Koltay Gábor később visszavonta pályázatát.

5084 Búbánat 2013-02-15 16:57:15 [Válasz erre: 5083 Spangel Péter 2013-02-13 20:59:16]
[url] http://nol.hu/belfold/uj_allamtitkarok_az_emminel; Balog Zoltán újrakeverte a posztokat minisztériumában [/url]

5083 Spangel Péter 2013-02-13 20:59:16 [Válasz erre: 5082 zalbarna 2013-02-13 19:08:04]
Ha igaz a hír, hivatalosan pénteken meghallhatja.

5082 zalbarna 2013-02-13 19:08:04 [Válasz erre: 5081 Búbánat 2013-02-13 17:54:34]
Valaki felhívhatná és elmondhatná Neki.....

5081 Búbánat 2013-02-13 17:54:34 [Válasz erre: 5070 Búbánat 2013-02-12 22:24:18]
[url] http://mno.hu/grund/l-simon-laszlo-nem-tud-a-felmenteserol-1138544; L. Simon László nem tud a felmentéséről [/url]

5080 virius 2013-02-13 16:09:30 [Válasz erre: 5071 IVA 2013-02-13 00:33:43]
Az igazán "papabile" egyén (akinek személyes ambíciója is volt a pápai trón, de végül alulmaradt a választáson), most 500 éve, Bakócz Tamás volt.

5079 virius 2013-02-13 15:59:27
És néha hinni kell [url]http://www.origo.hu/nagyvilag/20130212-kep-a-szent-peter-bazilikabol-csapo-villamrol.html;az égi jelben[/url] is. (Nemcsak a Nabuccóban...:-))





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.