5178 Heiner Lajos 2013-06-16 18:31:18 [Válasz erre: 5177 frushena 2013-06-16 16:58:31]
Ahogy a dolgok alakulnak a világban, még pár generáció, és kezdhetünk visszamászni a fára. Vagy megvívhatjuk a negyedik világháborút, kőbaltákkal.
Ahogy a dolgok alakulnak a világban, még pár generáció, és kezdhetünk visszamászni a fára. Vagy megvívhatjuk a negyedik világháborút, kőbaltákkal.
5177 frushena 2013-06-16 16:58:31
[url]http://willthatbeall.net/?p=319;The last concert of the National Symphony Orchestra and Choir of ERT (Greece)[/url] :'(
[url]http://willthatbeall.net/?p=319;The last concert of the National Symphony Orchestra and Choir of ERT (Greece)[/url] :'(
5176 Búbánat 2013-06-13 11:47:52 [Válasz erre: 5172 zalbarna 2013-06-11 14:13:19]
Például nagyon szépen ír Házy Erzsébetről... Majd beteszem a Házy-topicba.
Például nagyon szépen ír Házy Erzsébetről... Majd beteszem a Házy-topicba.
5175 zalbarna 2013-06-11 15:10:12 [Válasz erre: 5174 zalbarna 2013-06-11 14:19:25]
Az a személyes tapasztalatom, hogy a kultúra és a profit KÖZÖTT kell lennie valaminek ( egy pozitív értelemben vett "pénzmosónak" ) , mert ellentétes erők mozgatják a kultúrát és a profitot. A közvetlen egymásra vetítés öngól, ez már közhelynek számít jobb körökben...
Az a személyes tapasztalatom, hogy a kultúra és a profit KÖZÖTT kell lennie valaminek ( egy pozitív értelemben vett "pénzmosónak" ) , mert ellentétes erők mozgatják a kultúrát és a profitot. A közvetlen egymásra vetítés öngól, ez már közhelynek számít jobb körökben...
5174 zalbarna 2013-06-11 14:19:25 [Válasz erre: 5173 zalbarna 2013-06-11 14:18:47]
szeretném, és meghaladná...
szeretném, és meghaladná...
5173 zalbarna 2013-06-11 14:18:47 [Válasz erre: 5170 tiramisu 2013-06-11 14:02:10]
Azt szweretném, hogy meghaladjá már végre valaki ezt a nálunk honos " profitra rendezett " műsorszervezést...mert ez nézetem szerint elmaradott...
Azt szweretném, hogy meghaladjá már végre valaki ezt a nálunk honos " profitra rendezett " műsorszervezést...mert ez nézetem szerint elmaradott...
5172 zalbarna 2013-06-11 14:13:19 [Válasz erre: 5171 zalbarna 2013-06-11 14:11:04]
" Ajánlom Gulyás Dénes könyvét: "Mekkora Isten tenyere?" Áthoztam ide, inkább itt beszélgessünk, ha nincs ellenedre.. Mit tud ez a könyv, miről olvashatok belőle?
" Ajánlom Gulyás Dénes könyvét: "Mekkora Isten tenyere?" Áthoztam ide, inkább itt beszélgessünk, ha nincs ellenedre.. Mit tud ez a könyv, miről olvashatok belőle?
5171 zalbarna 2013-06-11 14:11:04 [Válasz erre: 5170 tiramisu 2013-06-11 14:02:10]
Hát... Járok erre-arra és látok valódi új ötleteket, már írtam ide is, sztem nem is egyszer...Lehet, hogy igaz, miszerint Mo-on képtelenség csinálni vmi újat, de én ezt nem hiszem...
Hát... Járok erre-arra és látok valódi új ötleteket, már írtam ide is, sztem nem is egyszer...Lehet, hogy igaz, miszerint Mo-on képtelenség csinálni vmi újat, de én ezt nem hiszem...
5170 tiramisu 2013-06-11 14:02:10 [Válasz erre: 5169 zalbarna 2013-06-11 13:56:12]
Na , neeee! Ez nem igaz! Mire gondolsz és mit szeretnél?
Na , neeee! Ez nem igaz! Mire gondolsz és mit szeretnél?
5169 zalbarna 2013-06-11 13:56:12 [Válasz erre: 5168 Myway 2013-06-11 09:18:53]
Sztem lehet, hogy a mostaninál jobb volt, de ....semmi lényeges vagy nóvum nem volt alatta se...pedig lenne mit.
Sztem lehet, hogy a mostaninál jobb volt, de ....semmi lényeges vagy nóvum nem volt alatta se...pedig lenne mit.
5168 Myway 2013-06-11 09:18:53 [Válasz erre: 5167 -zéta- 2013-06-04 20:05:19]
Talán jobb lesz, mert Zimányi Zsófia után Vitézy bizony levitézlett! Vissza Zimányival még legalább 10 évig!
Talán jobb lesz, mert Zimányi Zsófia után Vitézy bizony levitézlett! Vissza Zimányival még legalább 10 évig!
5167 -zéta- 2013-06-04 20:05:19
[url]http://index.hu/kultur/2013/06/04/orban_viktor_unokatestvere_lesz_a_a_brusszeli_magyar_intezet_vezetoje/;Mi lesz veled, Tavaszi Fesztivál???[/url]
[url]http://index.hu/kultur/2013/06/04/orban_viktor_unokatestvere_lesz_a_a_brusszeli_magyar_intezet_vezetoje/;Mi lesz veled, Tavaszi Fesztivál???[/url]
5166 Búbánat 2013-05-30 21:54:52
[url] http://mno.hu/belfold/szabadulnanak-a-portugalok-az-andrassy-uti-palotatol-1164124; Szabadulnának a portugálok az Andrássy úti palotától [/url] BuL Forrás: MTI, MNO 2013. május 30., csütörtök 19:31 A Figyelő értesülései szerint eladná az Andrássy úti egykori Balettintézet épületét a tulajdonos Banco Commercial Portugues, ha talál megfelelő vevőt.
[url] http://mno.hu/belfold/szabadulnanak-a-portugalok-az-andrassy-uti-palotatol-1164124; Szabadulnának a portugálok az Andrássy úti palotától [/url] BuL Forrás: MTI, MNO 2013. május 30., csütörtök 19:31 A Figyelő értesülései szerint eladná az Andrássy úti egykori Balettintézet épületét a tulajdonos Banco Commercial Portugues, ha talál megfelelő vevőt.
5165 der 2013-05-11 22:23:57 [Válasz erre: 5163 Búbánat 2013-05-10 17:16:20]
És kero kinek a kezébe kerül?
És kero kinek a kezébe kerül?
5164 Spangel Péter 2013-05-10 22:23:40 [Válasz erre: 5163 Búbánat 2013-05-10 17:16:20]
Ez érdekes hír.
Ez érdekes hír.
5163 Búbánat 2013-05-10 17:16:20
Állami kézbe kerül az Operett Kultúra "Átadja a főváros a Budapesti Operettszínház fenntartói feladatait az államnak - értesült a Magyar Nemzet. Információk szerint az erről szóló döntés azon a szerdai kormányülésen született, amelyről Tarlós István főpolgármester beszélt még aznap a Hír TV Rájátszás című műsorában. Az értesülést hivatalosan nem erősítették meg. Tarlós István a Hír TV-nek több olyan programról beszélt, amely a kormány és a főváros együttműködésében valósul meg. A Budapesti Tavaszi Fesztiválról elmondta: a kormánnyal összefogva a főváros „az eddigieknél sokkal színvonalasabb és nagyobb szabású” rendezvénysorozatot szervez a jövőben. Utóbbi bejelentés több kérdést is felvet, többek között, hogy a jövőben a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nkft. (BTFK) lesz-e a szervező, vagy új céget hoznak létre, esetleg igazak a sajtóhírek, és a fesztivál szervezése a Művészetek Palotájának feladata lesz, s lesz-e Café Budapest kortárs művészeti fesztivál." Magyar Nemzet, 2013.05.10.
Állami kézbe kerül az Operett Kultúra "Átadja a főváros a Budapesti Operettszínház fenntartói feladatait az államnak - értesült a Magyar Nemzet. Információk szerint az erről szóló döntés azon a szerdai kormányülésen született, amelyről Tarlós István főpolgármester beszélt még aznap a Hír TV Rájátszás című műsorában. Az értesülést hivatalosan nem erősítették meg. Tarlós István a Hír TV-nek több olyan programról beszélt, amely a kormány és a főváros együttműködésében valósul meg. A Budapesti Tavaszi Fesztiválról elmondta: a kormánnyal összefogva a főváros „az eddigieknél sokkal színvonalasabb és nagyobb szabású” rendezvénysorozatot szervez a jövőben. Utóbbi bejelentés több kérdést is felvet, többek között, hogy a jövőben a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nkft. (BTFK) lesz-e a szervező, vagy új céget hoznak létre, esetleg igazak a sajtóhírek, és a fesztivál szervezése a Művészetek Palotájának feladata lesz, s lesz-e Café Budapest kortárs művészeti fesztivál." Magyar Nemzet, 2013.05.10.
5162 zalbarna 2013-05-09 13:29:10
Drasztikus náci jelenetek miatt levették a Tannhäusert a műsorról 2013. május 8., szerda 20:20 InfoRádió / MTI A heves tiltakozások miatt levette szerdán a műsorról Richard Wagner Tannhäuser című operáját a düsseldorfi Rheinoper, a produkciót a drasztikusnak ítélt náci- és holokausztképei miatt érték bírálatok. A mű csütörtöktől csak koncertváltozatban lesz hallható. A döntés azt követően született meg, hogy a rendező Burkhard C. Kosminski művészi okokra hivatkozva elutasította, hogy megváltoztassák az opera kifogásolt jeleneteit. Mint az opera vezetése közölte, kezdettől fogva tudatában voltak annak, hogy a Tannhäuser-feldolgozás ellentmondásos visszhangot fog kiváltani. Szerdán úgy fogalmaztak, a szcenikus változat törlésével reagálnak arra, hogy néhány jelenet, különösen azok, amelyek túlságosan is valósághűek - például a kivégzéseket ábrázolók - számos néző számára testileg és lelkileg egyaránt megterhelő volt. Olyannyira, hogy többen orvosi ellátásra szorultak. Ekkora felelősséget az operaház nem vállalhat - közölte az intézmény. Az opera bemutatóját szombaton tartották az észak-rajna-vesztfáliai városban. A helyi zsidó közösség ízléstelennek nevezte a rendezést, a nézők közül sokan felháborodtak a nácik által elkövetett gyilkosságok túlságosan is valósághű felidézésén, amelybe gázkamrás jelenetek is bekerültek. A Rheinoper intendánsa, Christoph Meyer megrendült a heves bírálatok nyomán, de a hét elején még kitartott amellett, hogy a darab tovább fusson.
Drasztikus náci jelenetek miatt levették a Tannhäusert a műsorról 2013. május 8., szerda 20:20 InfoRádió / MTI A heves tiltakozások miatt levette szerdán a műsorról Richard Wagner Tannhäuser című operáját a düsseldorfi Rheinoper, a produkciót a drasztikusnak ítélt náci- és holokausztképei miatt érték bírálatok. A mű csütörtöktől csak koncertváltozatban lesz hallható. A döntés azt követően született meg, hogy a rendező Burkhard C. Kosminski művészi okokra hivatkozva elutasította, hogy megváltoztassák az opera kifogásolt jeleneteit. Mint az opera vezetése közölte, kezdettől fogva tudatában voltak annak, hogy a Tannhäuser-feldolgozás ellentmondásos visszhangot fog kiváltani. Szerdán úgy fogalmaztak, a szcenikus változat törlésével reagálnak arra, hogy néhány jelenet, különösen azok, amelyek túlságosan is valósághűek - például a kivégzéseket ábrázolók - számos néző számára testileg és lelkileg egyaránt megterhelő volt. Olyannyira, hogy többen orvosi ellátásra szorultak. Ekkora felelősséget az operaház nem vállalhat - közölte az intézmény. Az opera bemutatóját szombaton tartották az észak-rajna-vesztfáliai városban. A helyi zsidó közösség ízléstelennek nevezte a rendezést, a nézők közül sokan felháborodtak a nácik által elkövetett gyilkosságok túlságosan is valósághű felidézésén, amelybe gázkamrás jelenetek is bekerültek. A Rheinoper intendánsa, Christoph Meyer megrendült a heves bírálatok nyomán, de a hét elején még kitartott amellett, hogy a darab tovább fusson.
5161 zalbarna 2013-04-16 22:23:30 [Válasz erre: 5160 macskás 2013-04-16 21:48:28]
Drága, házirend van ( ez ott kell, ahol az evidenciákat nem tisztelik ), és ha felemeled a macskát, a fenekénél kell tartani....:) na, szépen vagyunk.... De ha macska kell, legközelebb tudom, hova menjek....:)))
Drága, házirend van ( ez ott kell, ahol az evidenciákat nem tisztelik ), és ha felemeled a macskát, a fenekénél kell tartani....:) na, szépen vagyunk.... De ha macska kell, legközelebb tudom, hova menjek....:)))
5160 macskás 2013-04-16 21:48:28
Kedves macskabarátaim, [url]http://www.catcafebudapest.hu/index.php/cicaink;itt meg tudjuk beszélni Marilyn Horne művészetét[/url]
Kedves macskabarátaim, [url]http://www.catcafebudapest.hu/index.php/cicaink;itt meg tudjuk beszélni Marilyn Horne művészetét[/url]
5159 Spangel Péter 2013-04-15 15:11:11 [Válasz erre: 5158 zalbarna 2013-04-13 19:03:45]
So schreit die gelbe KUUUUUUUUUUUUU!!!
So schreit die gelbe KUUUUUUUUUUUUU!!!
5157 Haandel 2013-04-13 18:48:12
A zene egy röpke pillanat két ökörvalóság között. Kedves Idő, állj meg egy pillanatra!
A zene egy röpke pillanat két ökörvalóság között. Kedves Idő, állj meg egy pillanatra!
5156 macskás 2013-03-30 12:53:47 [Válasz erre: 5155 tiramisu 2013-03-29 16:25:01]
Ráadásul nincs hangja:)
Ráadásul nincs hangja:)
5155 tiramisu 2013-03-29 16:25:01 [Válasz erre: 5152 zalbarna 2013-03-26 17:34:04]
A VIOLA még illatos is!
A VIOLA még illatos is!
5153 virius 2013-03-29 11:22:12
Mindenkinek áldott, szép Húsvétot kívánok! :-)
Mindenkinek áldott, szép Húsvétot kívánok! :-)
5152 zalbarna 2013-03-26 17:34:04 [Válasz erre: 5151 unicornis 2013-03-19 19:13:28]
automatikus fordítás: Marais, Marin. Pièces de Viole. Livre V. Parts. Viola da gamba. bass viol. violone. continuo. harpsichord. lute. theorbo. organ. B ...Marais, Marin. Viola alkatrészek. V. könyve. Alkatrészek. Viola da gamba. basszus nemi erőszak. violone. folyamatos. csembaló. küz ...
automatikus fordítás: Marais, Marin. Pièces de Viole. Livre V. Parts. Viola da gamba. bass viol. violone. continuo. harpsichord. lute. theorbo. organ. B ...Marais, Marin. Viola alkatrészek. V. könyve. Alkatrészek. Viola da gamba. basszus nemi erőszak. violone. folyamatos. csembaló. küz ...
5151 unicornis 2013-03-19 19:13:28 [Válasz erre: 5148 virius 2013-03-19 16:03:42]
egyszerűbb lenne azt írnod - hibáztam. Pl így: "Nem azért nevezte apuka így Ferencet, mert az avignoni fogságra kívánt utalni. T.i. nem látott váteszként előre száz évet." De azért kedvellek.
egyszerűbb lenne azt írnod - hibáztam. Pl így: "Nem azért nevezte apuka így Ferencet, mert az avignoni fogságra kívánt utalni. T.i. nem látott váteszként előre száz évet." De azért kedvellek.
5150 chenier 2013-03-19 18:31:04
A mezzón éppen az Ariadne megy Zürichből Mosuccal, aki csodálatos. A többiek nekem nem nagyon tetszenek, de őt érdemes hallgatni.
A mezzón éppen az Ariadne megy Zürichből Mosuccal, aki csodálatos. A többiek nekem nem nagyon tetszenek, de őt érdemes hallgatni.
5149 virius 2013-03-19 17:11:28
Ferenc pápa [url]http://www.romereports.com/palio/popes-inauguration-mass-protect-and-serve-the-poor-elderly-english-9494.html;mai beiktatása[/url]
Ferenc pápa [url]http://www.romereports.com/palio/popes-inauguration-mass-protect-and-serve-the-poor-elderly-english-9494.html;mai beiktatása[/url]
5148 virius 2013-03-19 16:03:42 [Válasz erre: 5147 unicornis 2013-03-18 17:23:04]
Nem azért, mert Ferencet hívta franciácskának az apja. Az "in persecutione sedebit" mottó vonatkozik az avignoni, vagyis franciaországi számkivetésre a név alapján, persze utólag bármit bele lehet magyarázni... :-)
Nem azért, mert Ferencet hívta franciácskának az apja. Az "in persecutione sedebit" mottó vonatkozik az avignoni, vagyis franciaországi számkivetésre a név alapján, persze utólag bármit bele lehet magyarázni... :-)
5147 unicornis 2013-03-18 17:23:04 [Válasz erre: 5145 virius 2013-03-18 16:30:05]
A bejegyzésem erre a mondatodra vonatkozott: "Assisi Szent Ferencet hívta így apja, és ez utalás lehet a pápák mközépkori franciaországi, konkrétan avignoni számkivetésére."
A bejegyzésem erre a mondatodra vonatkozott: "Assisi Szent Ferencet hívta így apja, és ez utalás lehet a pápák mközépkori franciaországi, konkrétan avignoni számkivetésére."
5146 virius 2013-03-18 16:30:29 [Válasz erre: 5145 virius 2013-03-18 16:30:05]
Akarom mondani, a kételyt, mielőtt bárki belekötne... :-)
Akarom mondani, a kételyt, mielőtt bárki belekötne... :-)
5145 virius 2013-03-18 16:30:05 [Válasz erre: 5141 unicornis 2013-03-14 20:26:31]
Maga Ferenc pápa oszlatta el a kérelyt: Assisi Szent Ferenc volt a példakép. Ui. amikor megválasztották, bíboros kollégája a fülébe súgta: "Ne feledkezz meg a szegényekről!"
Maga Ferenc pápa oszlatta el a kérelyt: Assisi Szent Ferenc volt a példakép. Ui. amikor megválasztották, bíboros kollégája a fülébe súgta: "Ne feledkezz meg a szegényekről!"
5144 virius 2013-03-18 16:28:59
Holnap délelőtt lesz Ferenc pápa székfoglalója.
Holnap délelőtt lesz Ferenc pápa székfoglalója.
5143 sphynx 2013-03-16 15:45:45
Tud valaki valamit a "Müpa Élmény Sorozat"-áról, aminek az első kötete a "Wagner-almanach"? Van más kötete is? Ezt a Wagner-almanachot lehet kapni valahol? Sehol nem találtam (bookline, antikváriumok, stb.). Köszi.
Tud valaki valamit a "Müpa Élmény Sorozat"-áról, aminek az első kötete a "Wagner-almanach"? Van más kötete is? Ezt a Wagner-almanachot lehet kapni valahol? Sehol nem találtam (bookline, antikváriumok, stb.). Köszi.
5142 virius 2013-03-16 11:04:04 [Válasz erre: 5140 Búbánat 2013-03-14 18:32:14]
Hivatalosan végül is igaz. Effektíve ugyan valóban első Ferenc, de csak akkor válik I. Ferenccé, ha majd lesz egy II. is... Amúgy közvetlen, megnyerő ember. Aki rajta van a Facebookon, feltétlenül keresse meg és lájkolja a "Pope Francis" oldalt!
Hivatalosan végül is igaz. Effektíve ugyan valóban első Ferenc, de csak akkor válik I. Ferenccé, ha majd lesz egy II. is... Amúgy közvetlen, megnyerő ember. Aki rajta van a Facebookon, feltétlenül keresse meg és lájkolja a "Pope Francis" oldalt!
5141 unicornis 2013-03-14 20:26:31 [Válasz erre: 5137 virius 2013-03-14 15:51:39]
jól hangzik, de Assisi Szent Ferenc kb 100 évvel előbb élt a pápák avignoni "fogságánál". Úgyhogy ezt a vélt utalást kihagyhatjuk a spekulációkból. Valószínű hogy mindkét Ferenc példakép.
jól hangzik, de Assisi Szent Ferenc kb 100 évvel előbb élt a pápák avignoni "fogságánál". Úgyhogy ezt a vélt utalást kihagyhatjuk a spekulációkból. Valószínű hogy mindkét Ferenc példakép.
5140 Búbánat 2013-03-14 18:32:14 [Válasz erre: 5139 Búbánat 2013-03-14 17:21:37]
Egyszerűen Ferenc pápa, nem I. Ferenc az új szentatya megnevezése – tette egyértelművé csütörtök délutáni sajtótájékoztatóján Federico Lombardi vatikáni szóvivő.
Egyszerűen Ferenc pápa, nem I. Ferenc az új szentatya megnevezése – tette egyértelművé csütörtök délutáni sajtótájékoztatóján Federico Lombardi vatikáni szóvivő.
5139 Búbánat 2013-03-14 17:21:37 [Válasz erre: 5138 virius 2013-03-14 16:27:50]
"Olasz bevándorló családban született Argentínában." Az egész keresztény világ örül annak, hogy tegnap este óta Jorge Mario Bergoglio személyében új pápája van az egyháznak. Latin Amerika, és persze az argentinok mind repesnek az örömtől, hogy a földrészükről illetve hazájukból került ki I. Ferenc pápa. De nem zárom ki, hogy Olaszországban és szerte a világon az az olaszok szívét is valami fajta nemzeti büszkeség tölti most ki, hiszen egy olasz bevándorló család leszármazottja lett pápává választva.
"Olasz bevándorló családban született Argentínában." Az egész keresztény világ örül annak, hogy tegnap este óta Jorge Mario Bergoglio személyében új pápája van az egyháznak. Latin Amerika, és persze az argentinok mind repesnek az örömtől, hogy a földrészükről illetve hazájukból került ki I. Ferenc pápa. De nem zárom ki, hogy Olaszországban és szerte a világon az az olaszok szívét is valami fajta nemzeti büszkeség tölti most ki, hiszen egy olasz bevándorló család leszármazottja lett pápává választva.
5138 virius 2013-03-14 16:27:50
Bemásolom a Magyar Kurírban közölt életrajzot. Különösen fontos benne, hogy szereti az operát. :-) EVVIVA FRANCESCO! :-) Az első latin-amerikai és az első jezsuita pápa. Tömegközlekedéssel jár, főpapi rezidencia helyett apartmanban lakik, síkra száll a szegényekért. Jorge Mario Bergoglio 76 éves, párbeszédre kész személyiség. Jorge Mario Bergoglio 1936. december 17-én született Buenos Airesben, olasz bevándorló munkáscsaládban. Ötgyermekes családban nőtt fel, édesapja Olaszországból vándorolt ki Argentínába, és a vasútnál dolgozott. Kémiát tanult, de a papi hivatást választotta. A szeminárium elvégzése után, 1958-ban belépett a jezsuita rendbe. A filozófiai doktorátus megszerzése után irodalmat, pszichológiát és filozófiát tanított, 1969-ben szentelték pappá. Bergoglio 1973-tól hat évig a rend tartományfőnöke, 1980-tól annak a szemináriumnak a rektora volt, amelyben végzett, doktori értekezését Németországban készítette el. 1998-ban lett Buenos Aires érseke, 2001-ben kreálta bíborossá II. János Pál pápa. Három vatikáni kongregációnak is tagja, 2005 óta az Argentin Püspöki Konferencia elnöke. Bergoglio teológiai gondolkodásában inkább mértékletes, kész a párbeszédre. Küzd a társadalmi igazságtalanságok ellen, határozottan kiáll a szegények mellett. Aszketikus hozzáállással viszonyul a világhoz: tömegközlekedéssel jár, nem költözött be a főpapi rezidenciába, s állítólag még ételeit is maga készíti. Sokoldalú: jó szakács, szereti az operát, a görög műveltség barátja, Shakespeare és Dosztojevszkij a kedvenc írója. Jól úszik, erős, holott gyerekkora óta tüdőproblémái vannak. A kevés szavú ember megszólalásainak súlya van a 40 milliós Argentínában, ahol a lakosság 90 százaléka katolikus. Karácsony és húsvét idején Bergoglio felkeresett beteg gyerekeket ápoló kórházakat, fogházakat, megmossa a betegek és foglyok lábát, de a közszereplés nem az ő műfaja. Magyar Kurír
Bemásolom a Magyar Kurírban közölt életrajzot. Különösen fontos benne, hogy szereti az operát. :-) EVVIVA FRANCESCO! :-) Az első latin-amerikai és az első jezsuita pápa. Tömegközlekedéssel jár, főpapi rezidencia helyett apartmanban lakik, síkra száll a szegényekért. Jorge Mario Bergoglio 76 éves, párbeszédre kész személyiség. Jorge Mario Bergoglio 1936. december 17-én született Buenos Airesben, olasz bevándorló munkáscsaládban. Ötgyermekes családban nőtt fel, édesapja Olaszországból vándorolt ki Argentínába, és a vasútnál dolgozott. Kémiát tanult, de a papi hivatást választotta. A szeminárium elvégzése után, 1958-ban belépett a jezsuita rendbe. A filozófiai doktorátus megszerzése után irodalmat, pszichológiát és filozófiát tanított, 1969-ben szentelték pappá. Bergoglio 1973-tól hat évig a rend tartományfőnöke, 1980-tól annak a szemináriumnak a rektora volt, amelyben végzett, doktori értekezését Németországban készítette el. 1998-ban lett Buenos Aires érseke, 2001-ben kreálta bíborossá II. János Pál pápa. Három vatikáni kongregációnak is tagja, 2005 óta az Argentin Püspöki Konferencia elnöke. Bergoglio teológiai gondolkodásában inkább mértékletes, kész a párbeszédre. Küzd a társadalmi igazságtalanságok ellen, határozottan kiáll a szegények mellett. Aszketikus hozzáállással viszonyul a világhoz: tömegközlekedéssel jár, nem költözött be a főpapi rezidenciába, s állítólag még ételeit is maga készíti. Sokoldalú: jó szakács, szereti az operát, a görög műveltség barátja, Shakespeare és Dosztojevszkij a kedvenc írója. Jól úszik, erős, holott gyerekkora óta tüdőproblémái vannak. A kevés szavú ember megszólalásainak súlya van a 40 milliós Argentínában, ahol a lakosság 90 százaléka katolikus. Karácsony és húsvét idején Bergoglio felkeresett beteg gyerekeket ápoló kórházakat, fogházakat, megmossa a betegek és foglyok lábát, de a közszereplés nem az ő műfaja. Magyar Kurír
5137 virius 2013-03-14 15:51:39 [Válasz erre: 5136 Búbánat 2013-03-13 21:37:43]
Én is valószínűbbnek tartok Assisi Szent Ferencet. De, mivel jezsuita, gondolhatnánk Xavéri Szent Ferencre is. Három dolog biztos: - az első pápa, aki a Ferenc nevet vette fel; - az első nem-európai pápa (konkrétan latin-amerikai); - az első jezsuita pápa. Ezek szerint az állítólagos 1143-as jóslat utolsó mondata kétfelé oszlik és Bergoglio - akarom mondani, Ferenc - mottója az "In persecutione sedebit", vagyis "Számkivetésben ül", a magyarázat a pápanév lehet, a "Francesco" eredetileg franciácskát jelent, Assisi Szent Ferencet hívta így apja, és ez utalás lehet a pápák mközépkori franciaországi, konkrétan avignoni számkivetésére.
Én is valószínűbbnek tartok Assisi Szent Ferencet. De, mivel jezsuita, gondolhatnánk Xavéri Szent Ferencre is. Három dolog biztos: - az első pápa, aki a Ferenc nevet vette fel; - az első nem-európai pápa (konkrétan latin-amerikai); - az első jezsuita pápa. Ezek szerint az állítólagos 1143-as jóslat utolsó mondata kétfelé oszlik és Bergoglio - akarom mondani, Ferenc - mottója az "In persecutione sedebit", vagyis "Számkivetésben ül", a magyarázat a pápanév lehet, a "Francesco" eredetileg franciácskát jelent, Assisi Szent Ferencet hívta így apja, és ez utalás lehet a pápák mközépkori franciaországi, konkrétan avignoni számkivetésére.
5136 Búbánat 2013-03-13 21:37:43
A tudósítások között volt olyan vélekedés is, hogy nem Assisi Szent Ferenc, hanem Szalézi Szent Ferenc után választotta nevét a megválasztott argentin pápa. Gondolom, az új pápa megindokolta név választását – de erről nem olvastam, nem hallottam konkrétumokat eddig. Valószínűbbnek tartom Assisi Szent Ferencre, a szegények gyámolítójára való hivatkozást, és mint példaképet.
A tudósítások között volt olyan vélekedés is, hogy nem Assisi Szent Ferenc, hanem Szalézi Szent Ferenc után választotta nevét a megválasztott argentin pápa. Gondolom, az új pápa megindokolta név választását – de erről nem olvastam, nem hallottam konkrétumokat eddig. Valószínűbbnek tartom Assisi Szent Ferencre, a szegények gyámolítójára való hivatkozást, és mint példaképet.
5135 Haandel 2013-03-13 21:04:15 [Válasz erre: 5132 Haandel 2013-03-13 19:49:07]
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Etelka_Freund;Etelka Freund[/url] plays [url]http://www.youtube.com/watch?v=m-5dlgsJQUc;Franz Liszt "St. Francis of Assisi's Sermon to the Birds"[/url]
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/Etelka_Freund;Etelka Freund[/url] plays [url]http://www.youtube.com/watch?v=m-5dlgsJQUc;Franz Liszt "St. Francis of Assisi's Sermon to the Birds"[/url]
5134 unicornis 2013-03-13 21:01:27 [Válasz erre: 5133 Cilike 2013-03-13 20:58:08]
Evviva Francesco Primo! Habemus Papam!
Evviva Francesco Primo! Habemus Papam!
5133 Cilike 2013-03-13 20:58:08
Francesco, ez tetszik, és örülök, hogy argentin.
Francesco, ez tetszik, és örülök, hogy argentin.
5132 Haandel 2013-03-13 19:49:07 [Válasz erre: 5131 Búbánat 2013-03-13 19:11:10]
Conclusion: [url]http://media.musicasacra.com/publications/sacredmusic/pdf/liturgy&music.pdf;Liturgy, music and the cosmos[/url] I would like to conclude my remarks with a fine quotation from Mahatma Gandhi which I recently, found in a calendar. Gandhi mentions the three “living areas” of the cosmos and notes that each of these involves a specific manner of existing. Fish live in the sea, and they are silent. Animals on earth below, bark and bray. But the birds who inhabit the heavens sing. Silence is proper to the sea, braying is proper to the earth, and singing belongs to heaven. But man has a share in all three, for within himself he bears the depths of the sea, the burden of the earth and the heights of heaven. Hence he possesses all three properties: silence, bellowing and singing. [url]http://translate.google.com/translate?sl=en&tl=hu&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fmedia.musicasacra.com%2Fpublications%2Fsacredmusic%2Fpdf%2Fliturgy%26music.pdf;Google translate[/url]
Conclusion: [url]http://media.musicasacra.com/publications/sacredmusic/pdf/liturgy&music.pdf;Liturgy, music and the cosmos[/url] I would like to conclude my remarks with a fine quotation from Mahatma Gandhi which I recently, found in a calendar. Gandhi mentions the three “living areas” of the cosmos and notes that each of these involves a specific manner of existing. Fish live in the sea, and they are silent. Animals on earth below, bark and bray. But the birds who inhabit the heavens sing. Silence is proper to the sea, braying is proper to the earth, and singing belongs to heaven. But man has a share in all three, for within himself he bears the depths of the sea, the burden of the earth and the heights of heaven. Hence he possesses all three properties: silence, bellowing and singing. [url]http://translate.google.com/translate?sl=en&tl=hu&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fmedia.musicasacra.com%2Fpublications%2Fsacredmusic%2Fpdf%2Fliturgy%26music.pdf;Google translate[/url]
5131 Búbánat 2013-03-13 19:11:10
Megvan az új pápa...
Megvan az új pápa...
5130 Haandel 2013-03-13 18:43:19 [Válasz erre: 5129 tiramisu 2013-03-13 17:20:33]
Bizony, az igazi mű(v)ÉszNév az [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Ferdy,_a_hangya;’Bison’[/url]! ;-)
Bizony, az igazi mű(v)ÉszNév az [url]http://hu.wikipedia.org/wiki/Ferdy,_a_hangya;’Bison’[/url]! ;-)
5129 tiramisu 2013-03-13 17:20:33 [Válasz erre: 5128 Hangyász 2013-03-13 10:46:23]
Művésznév, az bizony! :-)
Művésznév, az bizony! :-)
