Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


5831 Héterő 2016-09-17 14:20:16 [Válasz erre: 5829 álmodó 2016-09-17 13:03:15]
Sajátos: ...meggyilkolta gyógytornász feleségét, majd a [u]hamvait[/u] saját húsfeldolgozó üzemében [u]ledarálta[/u].

5830 -zéta- 2016-09-17 13:46:58 [Válasz erre: 5829 álmodó 2016-09-17 13:03:15]
Nagyon rácuppantál ezekre a sztorikra, most jön a "Lédererné, mi van a kosárban?"... Hallgass rám, hentessel ne kezdj ki...;-)

5829 álmodó 2016-09-17 13:03:15
Bocs, itt a cikk az általam leírt történetről, ha valakit a konkrét eset érdekelne: http://velvet.hu/helyszinelo/2016/08/30/feldarabolta_majd_szetszorta_a_reten_neje_maradvanyait/ Ez sztem filmszerű. Az Élet ilyeneket is ír. Nincs pozitív üzenete.

5828 Edmond Dantes 2016-09-17 10:02:06 [Válasz erre: 5822 eccerű 2016-09-16 20:05:49]
A film- és színháztörténet (de az irodalom,a zene, a képzőművészet is) telis-tele van "viszkis rablókról", értsd: negatív (meg pozitív) figurákról szóló alkotásokkal. Ha kell százszor is elmondom, ha kell, példákkal illusztrálom. Ne kelljen! Egyébként szent életű emberekről, irgalmas, követendő cselekedetekről szóló filmek, egyéb alkotások SEM hitelesek, ha bennük minden szép, minden jó, mindennel meg vagyok elégedve, minden követendő és mindenki á l t a l követendő. Ennél egyszerűbben nem tudok fogalmazni. Vagy bonyolult vagyok? Ha igen: nem én vagyok bonyolult, hanem az élet és a művészet. Foster kisasszony éppenséggel n e m bonyolult ehhez képest. PS A Biblia is sok csúnya emberről, sok csúnya dologról szól. Akkor tehát a Szentírás sem elég üdvös mű...(igaz, volt idő, amikor üldözték is, de nem ezért)

5827 Edmond Dantes 2016-09-17 09:52:16 [Válasz erre: 5824 álmodó 2016-09-16 22:19:55]
5804-ben kb. ugyanezt fogalmaztam meg Meryl Streeppel és az általa most eljátszott szereppel = Foster kisasszonnyal kapcsolatban, így : "Lehet h legközelebb majd nyugdíjas óvónőt vagy visszavonult könyvkötőt fog játszani, de ez a szerep talán izgalmasabb...a közönségnek biztosan. A filmcsinálás már csak ilyen dolog."

5826 álmodó 2016-09-16 22:39:55
Most mondok egy másik példát, ami szintén egyáltalán nem pozitív történet, de sztem filmtéma. A történet, hogy egy nő elhagyja a férjét és két gyerekét. Panadzkodik a szüleinek, hogy hiányoznak neki a gyerekek, de fél a volt párjától. Óva intik, hogy visszamenjen,m ert a férfi agresszív alak, de ő visszatér a családjához. Majd eltűnik. Részecskéket (?) találnak meg később, de ezeket azonosítani nem lehet. A férfi hentes és a ház alagsorában húsfeldolgozó helyiség van kialakítva. Minden a férj bűnösségére mutat, megölte, feldarabolta, ledarálta, eltűntette a holttestet szakszerűen-, szinte biztos, de bizonyíték nincs. Ez igaz történet, itt történt az országban, kb egy hete olvastam. Lehet ennek pozitív üzenete? Nem. Filmtéma? Az. Akkor..? :-)

5825 álmodó 2016-09-16 22:23:03 [Válasz erre: 5824 álmodó 2016-09-16 22:19:55]
...nem pont...

5824 álmodó 2016-09-16 22:19:55 [Válasz erre: 5822 eccerű 2016-09-16 20:05:49]
Igen, igazad van, ő nem pot egy jó példa a részemről. Tényleg filmet forgatnak róla, gondolom, nem lesz pozitív hős (habáááár, ki tudja?) :-) Szerintem azért készül film, mert érdekesnek találják a személyét, a történetét-, mint Florence-nek is (ezt már írtam, tudom). Unalmas ember unalmas életébe minek feccolnának,hát nem? Én nem tartom ezt olyan rettenetesnek, mert saját magam el tudom dönteni egy film megnézése után, hogy akarok-e a szereplővel azonos dolgokat tenni az életben.

5823 Cilike 2016-09-16 21:34:07 [Válasz erre: 5822 eccerű 2016-09-16 20:05:49]
Mindig is megvolt ez a magyarokban. Mint anno a betyárokkal kapcsolatos romantikus elképzelések, és az általános társadalmi szintű rendőr- és törvényellenesség.

5822 eccerű 2016-09-16 20:05:49 [Válasz erre: 5820 álmodó 2016-09-14 12:29:56]
Érdekes, amit írsz, mert pont a viszkis rablót akartam volna felhozni még példának, annak idején olyan cirkusz ment körülötte szimpátiakeltés okán, hogy már azt vártam, mikor tüntetik ki. Természetesen nem magának a filmnek lenne az az üzenete, amiről vitatkozunk, hanem a ténynek, hogy egyáltalán készül.

5821 Cilike 2016-09-14 19:13:17 [Válasz erre: 5817 Edmond Dantes 2016-09-14 09:14:15]
Véleményem szerint ebben a produkcióban nem az a lényeg, hogy az előadó nőnek öltözött férfi. Nem mondhatnám, hogy vevő lennék az ilyesmire l'art pour l'art. Ez az előadó viszont, legyen bármilyen nemű, remekül parodizál, szellemes, és engem ez érdekel az előadásában. Tisztában vagyok vele, és írtam is, hogy különbség van az említettek között, abban viszont azonosak, hogy én mindegyiken mulatok.

5820 álmodó 2016-09-14 12:29:56 [Válasz erre: 5815 eccerű 2016-09-14 00:07:33]
Értem. Én tiszteletben tartom a te véleményedet, de nem gondolom így. Pont tegnap láttam a Tv-ben, hogy a Viszkisről épp filmet forgatnak. Nyilván érdekesnek találták a témát, vagy őt, vagy mündkettőt és nem lesz az az üzenete végül, hogy mindenki raboljon bankot. Egyébként Florenceről jutna utoljára eszembe Hitler! :-) Generációk nevettek rajta vagy ájuldoztak a hallatán...De -én nem akarok mindenki nevében nyilatkozni- szerintem azért nem rühellték az emberek úgy, mint egy népirtót...

5819 Edmond Dantes 2016-09-14 10:28:56 [Válasz erre: 5818 eccerű 2016-09-14 10:05:24]
noch einmal: "...az, hogy valaki megveszi, mert megteheti magának a termet, a közönséget, és kiáll eléjük egy minősíthetetlen produkcióval,..."--->pár száz, pár ezer alkalommal megtörtént már ilyen "megbocsáthatatlan" dolog a világtörténelemben e film nélkül is és ezentúl is meg fog történni, függetlenül a filmtől... ...pár százszor, pár ezerszer, pár tízezerszer.

5818 eccerű 2016-09-14 10:05:24 [Válasz erre: 5816 Edmond Dantes 2016-09-14 08:37:32]
Nem szántam sem viccnek, sem vitaindítónak, leírtam a véleményem, mert valaki kérdezte. Nem is akarok rá több szót vesztegetni, mert csak reklámot csinálunk neki ezzel. Egyébként igen, a filmek elég nagy részének rossz az üzenete, kezdve az akciófilmekkel, és a gyerekeknek szánt rajzfilmek legalább háromnegyedével. És persze, nem erőszak a filmnézés, csak a dolog fordítva működik, mint a Te logikád: egy film mindenkire hat, nemcsak arra, aki előre eldönti, hogy fog-e rá hatni, vagy sem. Ahogy például annak is van hatása, hogy bárhol bemész egy bevásárlóközpontba, dől a zenének szánt valami a hangszórókból.

5817 Edmond Dantes 2016-09-14 09:14:15 [Válasz erre: 5814 Cilike 2016-09-13 23:46:00]
A belinkelt paródia szereplője bizonyos jelekből ítélve transzvesztita előadó(művész) lehet. Az egy másik műfaj. Florence Foster Jenkins vagy a tiramisu fórumtárs által ajánlott NATALIA de ANDRADE "igazi nők" (voltak) és ami a lényeg: ők n e m paródiának szánták produkciójukat. Ha Vera Lalupe Borkszh a Kegyed "kedvence" (ezt írja!), felteszem,hogy maga a műfaj (is) érdekelheti: ha óhajtja, az interneten kereshetek olyan helyeket, ahol ennek a valóban létező műfajnak = transzvesztita előadóművészet, Vera Lalupe Borkszhnál színvonalasabb előadóit meghallgathatja, megtekintheti. Örömmel állok rendelkezésére :)

5816 Edmond Dantes 2016-09-14 08:37:32 [Válasz erre: 5815 eccerű 2016-09-14 00:07:33]
Ez vicc vagy vitaindító? Viccnek rossz, vitaindítónak nem rossz, de valószínűleg nem szállok be a továbbiakban. "...az, hogy valaki megveszi, mert megteheti magának a termet, a közönséget, és kiáll eléjük egy minősíthetetlen produkcióval,..."--->pár száz, pár ezer alkalommal megtörtént már ilyen "megbocsáthatatlan" dolog a világtörténelemben e film nélkül is és ezentúl is meg fog történni, függetlenül a filmtől. Tehát a filmek kb. 99%-ának "rossz az üzenete?" Mert csúnya dolgokról, valós vagy kitalált csúnya bácsikról, nénikről szólnak. Aha. A maradék 1% pedig a kutyát se érdekli, teszem hozzá. Tanulság: nem erőszak a disznótor...és a filmnézés sem.

5815 eccerű 2016-09-14 00:07:33 [Válasz erre: 5803 álmodó 2016-09-10 02:04:26]
Mert rossz az üzenete. Lehet így-úgy magyarázni, de ha valakinek az életéről filmet forgatnak, abból példa lesz, ha akarják a készítők, ha nem. Márpedig az, hogy valaki megveszi, mert megteheti magának a termet, a közönséget, és kiáll eléjük egy minősíthetetlen produkcióval, az nem jó példa, hanem elrettentő, elítélendő. Az meg, hogy "az emberi mivoltát akarják bemutatni", nem érv. Ne akarják. Amit ez a nő tett a művészet, az érték ellen, az megbocsáthatatlan. Nem érdekel az emberi oldala, ahogy nem érdekel Hitleré, vagy Sztáliné sem, a szifilisz sem mentség, Lenin esetében sem szokás felhozni enyhítő körülményként...

5814 Cilike 2016-09-13 23:46:00 [Válasz erre: 5813 tiramisu 2016-09-13 15:07:10]
Ő se semmi, de Vera Lalupe Borkszh, nekem ő a kedvencem. Tekintsétek meg előadásában Azucena elbeszélését, szem nem marad szárazon. (Ez mondjuk valódi paródia, annak is szánja.) [url]https://www.youtube.com/watch?v=wFbj_XmSAT0;TRubadúr részlet[/url]

5813 tiramisu 2016-09-13 15:07:10
Keressetek rá a YT-on NATALIA de ANDRADE nevére! Portugál hölgy , nem tudom él-e még? - Boldogan énekelt, országában imádták , koncertezett és portréfilm is készült róla. Mindvégig meg volt győződve arról, hogy amit csinál az jó, van hangja etc. ( Florence Jenkins hozzáképest akár igazi primadonna is lehetne!)- Olyan , mint Natalia de Andrade nem volt , nem lesz! -Sírva nevetsz és nevetve sírsz és nem hiszel a fülednek!

5812 Edmond Dantes 2016-09-12 17:55:00
Meryl Streep fülsértően rikácsol, mégis imádnivaló ONOZÓ RÓBERT - ORIGO, 2016.09.12. Látszólag egy újabb látványos, eltúlzott Meryl Streep-show a Florence – A tökéletlen hang, de a mókás ripacskodás és a fülsértő rikácsolás mögött ott lapul egy ízléses, megható és leginkább rendhagyó szerelmi történet. Már-már közhelyszámba megy, hogy Meryl Streep a legnagyobb élő színésznő. Díjat díjra halmoz, folyamatosan a saját rekordját döntögeti az átlag kétévente szerzett Oscar-jelölésekkel, és megcáfol minden előítéletet arról, hogy egy színésznő ne lehetne hatvan felett is szupersztár. Mégis, mintha folyamatosan biztonsági játékot játszana, és kínosan kerülné a rizikósabb projekteket és az igazán egyedi látásmódú rendezőket. Az ő helyzetében nyugodtan megengedhetne magának olyan típusú kockázatvállalást, mint francia kortársai, Isabelle Huppert és Catherine Deneuve, de akár mint a fiatalabb, de sokszor „új Meryl Streep”-nek nevezett Cate Blanchett vagy Tilda Swinton. Az ezredforduló környékén még voltak olyan bátor szerepvállalásai, mint a teljesen őrült Adaptáció vagy a televíziós minisorozatnak készült, de mozis remekmű-szintű Angyalok Amerikában, de az utóbbi tíz évben szinte kizárólag olyan filmekben vállal szerepeket, ahol ő az abszolút főszereplő, férfi szereplőtársa nincs, vagy a háttérbe szorul, a rendező pedig sokkal kevésbé nagy név, mint ő maga. Filmjeinek így ő a védjegye, befolyása és hatalma a végeredményre óriási, ami lehet, hogy neki így meg is felel, főleg, hogy többnyire az az általános vélemény, hogy Streep játéka sokkal jobb, mint maga a film. Így volt ez A Vaslady, a Julie és Julia, a Dübörög a szív, a Mamma Mia! és a Kétely esetében is, és minden jel arra mutatott, hogy a Florence – A tökéletlen hang is ezt a sort fogja folytatni. Csakhogy, az elképesztően fals hanggal megáldott, zenepártoló milliomosnő történetét Stephen Frears rendezte meg, akinek korábban olyan remekműveket köszönhettünk, mint a Veszedelmes viszonyok, a Pop, csajok, satöbbi, A királynő és a Philomena, ő pedig tett róla, hogy ne egyszemélyes Meryl Streep-show legyen a végeredmény. Pedig Streep hozza a formáját: amikor kell, fülsüketítően ripacskodva trillázik, máskor pedig esendő, tragikus hősnőként ábrázolja Florence Foster Jenkinst, de ez nem működne közel két órán keresztül, ha körülötte nem bontakozna ki egy teljesen hihető és komolyan vehető drámai háttér, hús-vér emberekkel. Önmagában az még nem elég érdekes, hogy volt egy nagyon gazdag nő, aki imádott énekelni, és bár semmi tehetsége nem volt hozzá, mégse szólt neki soha senki, csak hagyták, hadd éljen a kis álomvilágában. Az igaz történetnek ráadásul tavaly már láthattuk egy megfilmesítését, a szintén remekül sikerült Marguerite – A tökéletlen hang a húszas évek Párizsába helyezte át a cselekményt, és a naiv énekesmadarat a szürrealisták kedvencévé tette. Az angol nyelvű változatban nincs ilyen kézenfekvő magyarázat arra, hogy miért hagyta meg a New York-i művészvilág Florence-t abban a hitben, hogy tud énekelni, sőt, az igazságot megírni akaró kritikust a film gonoszává züllesztette a forgatókönyv. Frears azonban a korrajz (néha persze hidegrázós belegondolni, hogy Európában tombol a háború, mialatt Florence luxushotelben lakik, és a legelőkelőbb koncerttermeket bérli ki a fülsértő óbégatásához) helyett elsősorban arra koncentrált, hogy miért lehetett mégis szeretni ezt a nőt. A nézőnek két megbízható kalauza akad mindebben: a munkáját kezdetben kifejezetten szégyellő, de Florence-szel végül mégis bizalmi kapcsolatot kialakító énektanár (Simon Helberg az Agymenők-ből nagyon szimpatikus alakítást nyújt), valamint a kezdetben pénzéhesnek tűnő, kettős életet élő és fiatalabb férj (Hugh Grant). Mindkét színész egyenrangú partnere a címszerepet alakító filmlegendának, sőt, sokkal megérdemeltebb lenne Hugh Grantnek ezért az alakításért megkapnia első Oscar-jelölését, mint Streepnek a pontban huszadikat. A szexualitást nélkülöző hitvesi kapcsolat lényegében a film szíve-lelke. Semmi nem úgy van, ahogy elsőre gondolnánk; hiszen hiába tart a férj fiatal szeretőt és legénylakást, valójában nem átverni és kihasználni akarja Florence-t, hanem konzerválni abban az álomvilágban, ami végső soron életben tartja. Hihetetlen, de a sunyi rókaképű Hugh Grant két óra alatt tragikus hőssé válik, akit valódi, mély érzések fűznek beteg feleségéhez, és rá kell jönnünk, hogy a köztük lévő összetartó kapocs is a szerelemnek egy formája. Csak nem az, amit általában a filmekben látunk.

5811 Edmond Dantes 2016-09-12 09:21:44 [Válasz erre: 5806 Cilike 2016-09-10 12:54:39]
Tökéletesen érthető. Othol a gyerekek szebb hangot hall(gat)hatnak, élőben.

5810 Edmond Dantes 2016-09-10 15:26:17
Én is azt mondom: igen, ilyen létezik. Sőt ennél rosszabb is létezik. Egykorvolt valódi világsztárok. Öregen, megkopott, olykor Foster kisasszonyhoz hasonlóan nevetni- netán sírnivaló hanggal és/vagy külsővel életfogytiglani fellépésre ítélik magukat és velük öregedő lelkes közönségüket. Pedig ők legalább tényleg nagyok, igazán nagyok voltak. V o l t a k.

5809 Edmond Dantes 2016-09-10 15:16:00 [Válasz erre: 5805 Speranza 2016-09-10 12:49:48]
Sosem hallottam róla, hogy "Streep eredetileg operaénekesnőnek készült" volna. 12 éves korában egy iskolai ünnepségen kellett valamit énekelnie és ehhez vett néhány énekleckét...ami után rögtön tudta: nem érti, nem érzi--->nem szabad, mármint énekelnie. Mamma miában jól játszik hálás szerepében, a film és a színpadi változata a vájtfülű sznobok és ABBA-utálók nagy sajnálatára a film/musical-történelem egyik legsikeresebb produkciója lett, a Vadregény viszont elég csúnyán megbukott, bár erről nem Streep tehet: őt abban alakításáért Oscar-díjra jelölték, sokadszorra. Az új filmben a "művésznő" párját St. Clair Bayfieldet Hugh Grant játssza, a rendező Stephen Frears. A siker szinte garantált, de legalábbis valószínű.

5808 telramund 2016-09-10 14:08:47
Igen ilyen létezik.Amerikában minden lehet csak pénz kell hozzá.A nőnek volt.3 percig lehet röhögni rajta,de tovább már nem .Egyébként ettől a filmtől senki nem fogja megkedvelni az operát. A Streep meg olyan régen kapott Oscart ,ideje egy újabbat adni neki.A filmnek van egy másik változata is.Igaz nem sztár szereposztásban az is elég volt.

5807 Speranza 2016-09-10 13:07:02 [Válasz erre: 5806 Cilike 2016-09-10 12:54:39]
Én is meg fogom nézni mindenképpen. Egyébként a legmurisabb számomra az, hogy bravúr-koloratúr áriákat énekel úgy, hogy semmiféle koloratúrkészsége nincs, összemosott glissandókat hallunk, végig permanensen hamis, néhol "csak" fél-, máshol egész hanggal intonál alá, és ez a tény őt magát egy cseppet sem zavarja, sőt alighanem még élvezi is a dolgot. Aki még nem hallotta, tényleg elképzelni sem tudja, hogy ilyen létezik. Mintha valaki, aki sosem hallott még éneklésőrről és énektechnikáról, addig hallgatja az áriákat, míg úgy gondolja, ezt akár ő is utánozni tudná - papagáj módjára. Nyilván zenei hallása sem volt különben elszörnyedt volna, amikor visszahallgatja a felvételt, és sosem engedte volna, hogy megjelenjenek.

5806 Cilike 2016-09-10 12:54:39 [Válasz erre: 5805 Speranza 2016-09-10 12:49:48]
Egyszer nagyon régen a rádióban játszották be egy műsorban a nevezetes Éj Királynő áriát, mint érdekességet. Aztán én is megkaptam valakitől az egész lemezt még magnókazettán. De érdekes, hogy míg én széjjelröhögöm magam rajta, a gyerekeim inkább kínosnak érezték, és kérték, hogy kapcsoljam ki. Mindenesetre én alig várom, jövő héten szerintem megnézem a filmet.

5805 Speranza 2016-09-10 12:49:48
Évtizedekkel ezelőtt, valamikor diákkoromban hallottam először Florence Foster Jenkinsről. Egy osztálytársam mesélt valami unatkozó amerikai milliomosnőről, akivel hallott egy Éj királynője-áriát, és úgy mesélte, hogy az illetőnek se hangja, se énektechnikája nem volt, inkább csak rikácsolt, de valami éktelenül, legalább 60 éves lehetett, és a fő poén az volt, hogy nagyjából egy kvart hiányzott a hangterjedelem felső részén, hogy meglegyenek a szólam csúcshangjai. Internet még nem volt így nem tudtam utánanézni, és a nevét sem jegyeztem meg. Aztán pár évvel ezelőtt kezembe került egy CD, melyen volt egy egész sor ária, az Éj királynőjén kívül még többek közt a Lakmé Csengettyűáriája és Adél kacagó dala is a Denevérből. Szinte megfájdult a hasam, úgy röhögtem, nem akartam elhinni, hogy ilyen van. Most pedig játékfilm készült a hölgy életéről - méghozzá Meryl Streep főszereplésével - hát ez tényleg nem akármi. Most azok is megismerhetik a nevét, akiket egyáltalán nem is érdekel az opera, és eddig nem hallottak róla. Egyébként úgy tudom, Streep eredetileg operaénekesnőnek készült, és korábban is játszott már zenés filmekben, de azok musicalek voltak (Mamma mia, Vadregény).

5804 Edmond Dantes 2016-09-10 11:50:52
Érdekes emberek életéről filmek szoktak készülni. FFJ érdekes ember volt. Ja és NEM mellesleg Meryl Streepnek kerestek--->találtak ütős szerepet. Baj? Lehet h legközelebb majd nyugdíjas óvónőt vagy visszavonult könyvkötőt fog játszani, de ez a szerep talán izgalmasabb...a közönségnek biztosan. A filmcsinálás már csak ilyen dolog.

5803 álmodó 2016-09-10 02:04:26 [Válasz erre: 5799 eccerű 2016-09-09 20:40:04]
(Bocs, de tleg nem értem miért olyan felháborító, hogy film készült róla,)

5802 álmodó 2016-09-09 22:32:12 [Válasz erre: 5801 eccerű 2016-09-09 20:43:07]
Nagyon várom, hogy láthassam. Amikor iskolás voktam, sokat hallgattuk a felvételeit. Akármilyen borzasztó, én nagyon kedveltem (tiszteltem) Őt.

5801 eccerű 2016-09-09 20:43:07 [Válasz erre: 5800 eccerű 2016-09-09 20:41:49]
[url]https://www.youtube.com/watch?v=V6ubiUIxbWE;Florence Foster Jenkins[/url] életéről.

5800 eccerű 2016-09-09 20:41:49
Akkor megpróbálom két részben: [url]http://indavideo.hu/video/Florence_-_A_tokeletlen_hang_2016_elozetes?autostart=1&utm_source=flash&utm_medium=relatedvideos&utm_campaign=videoplayer;Film készült[/url]

5799 eccerű 2016-09-09 20:40:04
Na még egyszer. Ide jutott a világ? [url]https://www.youtube.com/watch?v=V6ubiUIxbWE;Florence Foster Jenkins[/url]életéről [url]http://indavideo.hu/video/Florence_-_A_tokeletlen_hang_2016_elozetes?autostart=1&utm_source=flash&utm_medium=relatedvideos&utm_campaign=videoplayer;film készült[/url]...

5798 eccerű 2016-09-09 20:37:23
Ide jutott a világ? [url]https://www.youtube.com/watch?v=V6ubiUIxbWE;Florence Foster Jenkins[/url] életéről [url]http://indavideo.hu/video/Florence_-_A_tokeletlen_hang_2016_elozetes?autostart=1&utm_source=flash&utm_medium=relatedvideos&utm_campaign=videoplayer; film készült [/url].

5797 IVA 2016-09-05 23:02:34 [Válasz erre: 5796 Héterő 2016-09-05 21:59:43]
Nem ismered, hogy „Ótavagyok magáért, a fekete hajáért...?

5796 Héterő 2016-09-05 21:59:43
[url]http://debrecen.offmedia.hu/hirek/video-ezrek-vannak-ota-a-magyar-mentos-lanykereseert?ref=hirkereso;Videó: ezrek vannak óta a magyar mentős lánykéréséért[/url] Az ember tényleg ótavan az ilyesmiért, csak nem tudja, sírjon vagy nevessen az újságírás mai színvonala miatt.

5795 Búbánat 2016-08-30 12:38:36
[url] http://suicidprevencio.reblog.hu/opera-es-ongyilkossag; Opera és öngyilkosság [/url] suicidprevencio2016. augusztus 30. 07:30

5794 cviki57 2016-08-01 18:20:41
- dni - mai cikkében véletlen elírás történhetett, Patkós Maját a Kelemen Quartet kísérte.

5793 tiramisu 2016-07-23 00:16:09 [Válasz erre: 5792 inotai laszlo 2016-07-22 12:38:40]
Köszönet a híradásért!

5792 inotai laszlo 2016-07-22 12:38:40
Kedves Társalgók! A napokban elkészült egy weboldal "www.opera-magyar-felirattal.hu" címen, amely változatokkal együtt közel 50 olyan, DVD-n kapható operát sorol fel, amelyhez magyar felirat is készült. Ajánlom azok figyelmébe, akik olvasni is szeretnék magyarul az énekelteket.

5791 perempe 2016-07-18 22:41:41
mi lett a tour d'operával? vasárnap állati eső volt. (tudom, mert akkor is Tiszafüreden úsztam.)

5790 eccerű 2016-07-15 01:14:55 [Válasz erre: 5789 macskás 2016-07-14 18:29:16]
Már hogyne lenne, pl. a Wanderer's Nachtlied egyenesen ezzel kezdődik: Über alle Gipfeln...

5789 macskás 2016-07-14 18:29:16
Most is hahotázom, a Hírcsárdán találtam, egy kommentben: "A Zeneakadémia törli Schubert-estjét, a tiltott rejtett Uber-reklám miatt."

5788 Edmond Dantes 2016-06-21 13:52:16 [Válasz erre: 5786 -zéta- 2016-06-21 09:44:24]
Ó, én nem írtam, hogy az eladó jegy a sajátom! :) Érettségi "tali": köszönöm, igen, megvolt.

5787 macskás 2016-06-21 10:32:27 [Válasz erre: 5786 -zéta- 2016-06-21 09:44:24]
Ezért írtam Hangyász barátunknak, hogy minek az érettségi:)

5786 -zéta- 2016-06-21 09:44:24 [Válasz erre: 5785 Edmond Dantes 2016-06-21 08:57:23]
Na tessék, egész évben reklámoztad, most meg várhatunk a beszámolódra? De az rendes Tőled, hogy kedvezményt adsz...;-) Mindenki ilyenkor tart érettségi találkozót?

5785 Edmond Dantes 2016-06-21 08:57:23
Eladó 1 db. jegy június 23. Katona József Színház/Kamra Mozart: Cosi fan tutte Online ár (5% kedvezménnyel): 5.605,- Ft Fiordiligi Kolonits Klára Dorabella Szolnoki Apollónia Ferrando Varga Donát Guglielmo Cseh Antal Don Alfonso Kálid Artúr Despina Pálmai Anna ALKOTÓK Díszlet Tóth László Jelmez Kovács Ildikó Rendezőasszisztens Gerlóczi Judit Zenei vezető Dinyés Dániel Rendező Göttinger Pál

5784 Alvaro 2016-06-21 08:55:45
Eladó 1 DB jegy a budapesti WAGNER napokra a NÜRNBERGI MESTERDALNOKOK előadására. 2016. június 26. vasárnap 16. óra. II.em. középerkély. 3. sor 9. szék Ára: 7900 ft

5783 perempe 2016-06-13 23:05:58
voltam Miskolcon Carmenen: előadták az első két felvonását. Kerényi Miklós Gábor magyarázott, sokszor a zene közben is, de a villamos se volt halk. a közönség megtanulta a torreádort, és be is énekelte. a produkció elfogadható volt, de igazából Molnár Levente miatt érte meg elmenni, hihetetlen jól énekelt. ráadásnak előadták újra a torreádort.

5782 Petyus 2016-04-07 16:54:01 [Válasz erre: 5778 telramund 2016-04-07 11:34:18]
Az önbizalom sosem baj, persze megfelelő megalapozottsággal.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.