788 Megén 2009-04-09 09:57:37
Írtam egy hosszab trieszti beszámolót az olvasói levelekbe, de közben lezuhantam innen, és amikor elküldtem azt mondta, hogy vagy nincs jogosultságom, vagy nem vagyok bejelentkezve. Most nincs sem időm, sem kedvem újra megírni az Anyagint Triesztben. Majd egyszer. :-(
Írtam egy hosszab trieszti beszámolót az olvasói levelekbe, de közben lezuhantam innen, és amikor elküldtem azt mondta, hogy vagy nincs jogosultságom, vagy nem vagyok bejelentkezve. Most nincs sem időm, sem kedvem újra megírni az Anyagint Triesztben. Majd egyszer. :-(
787 Momo von Hofmannsthal 2009-03-28 16:42:03
oké
oké
786 daunerni 2009-03-28 16:33:32
Nos, nem és nem! Ezekhez a viccekhez semmi szükség nincs egy komolyzenei újságra. Kitekinteni és asszociálni lehet, beszélhetünk minden másról is, de a hahota magazin legrosszabb vicceiből tonnányit lehet találni az Interneten máshol is: [url]http://vicc.lap.hu/;például itt[/url] menjetek oda...
Nos, nem és nem! Ezekhez a viccekhez semmi szükség nincs egy komolyzenei újságra. Kitekinteni és asszociálni lehet, beszélhetünk minden másról is, de a hahota magazin legrosszabb vicceiből tonnányit lehet találni az Interneten máshol is: [url]http://vicc.lap.hu/;például itt[/url] menjetek oda...
785 Momo von Hofmannsthal 2009-03-28 15:54:31
hát látjátok, kb. így lehet elvenni valakinek a kedvét a Café Momustól...
hát látjátok, kb. így lehet elvenni valakinek a kedvét a Café Momustól...
784 álmodó 2009-03-28 15:43:27 [Válasz erre: 783 álmodó 2009-03-28 15:41:26]
...Kalahári...Operaházban...
...Kalahári...Operaházban...
783 álmodó 2009-03-28 15:41:26 [Válasz erre: 782 Momo von Hofmannsthal 2009-03-28 15:09:16]
:-) Hagyd el, már nem érdekel. Régebben más volt a dolog, Kalhári odafigyelt, olvasott és irt is a Momus lapjaira. Telnek a napok, és nem látom, hogy olyan észvesztő tenniakarás lenne a szerkesztőkben. A lekoszhadt stilusu ecseris politizálós sértegetés nekem nem tetszik, Daunerninek igaza van, nem irok oda. Viszont itt lelkesen moderál/nak ki engem, talán ebben látják a Momus megujhodását, segitek nekik! Azért megjegyezném szerényen: a nemegyszer elő-előforduló oktalan zsidózás ami kellően be van ágyazva a szövegbe nem fájt annyira a Momus szerkesztőinek, mint az én beirásim,és benne maradhatott a szövegben. A sötétből, a névtelenség biztonságából jövő rágalmazások szintén.... Remek. Néha az a mellékes kérdés megfogalmazódott bennem, hogy Mi újság az operaházba? De a fórumokat olvasgatva: Kit érdekel ez, nem igaz? Megkimélem a Momus szerkesztőségében általam ismeretlen "pártfogómat" a további törölgetésemtől... További JÓ munkát!
:-) Hagyd el, már nem érdekel. Régebben más volt a dolog, Kalhári odafigyelt, olvasott és irt is a Momus lapjaira. Telnek a napok, és nem látom, hogy olyan észvesztő tenniakarás lenne a szerkesztőkben. A lekoszhadt stilusu ecseris politizálós sértegetés nekem nem tetszik, Daunerninek igaza van, nem irok oda. Viszont itt lelkesen moderál/nak ki engem, talán ebben látják a Momus megujhodását, segitek nekik! Azért megjegyezném szerényen: a nemegyszer elő-előforduló oktalan zsidózás ami kellően be van ágyazva a szövegbe nem fájt annyira a Momus szerkesztőinek, mint az én beirásim,és benne maradhatott a szövegben. A sötétből, a névtelenség biztonságából jövő rágalmazások szintén.... Remek. Néha az a mellékes kérdés megfogalmazódott bennem, hogy Mi újság az operaházba? De a fórumokat olvasgatva: Kit érdekel ez, nem igaz? Megkimélem a Momus szerkesztőségében általam ismeretlen "pártfogómat" a további törölgetésemtől... További JÓ munkát!
782 Momo von Hofmannsthal 2009-03-28 15:09:16
Most pedig én is idemásolok néhány "bölcs" vagy vicces egymondatot, hogy legyen itt élet: - Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása… - A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. - Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék. - Jelentkezz a sakkszövetségnél, mert elveszett egy sötét paraszt… - A lajhár hozzád képest kapkodó idegbeteg. Barátnőknek, feleségeknek egy külön bölcsesség - A borosta nem szúr. Csak tudni kell a megfelelő oldalára születni.
Most pedig én is idemásolok néhány "bölcs" vagy vicces egymondatot, hogy legyen itt élet: - Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása… - A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. - Amíg a főnököm úgy tesz, mintha jól megfizetne, addig én is úgy teszek, mintha jól dolgoznék. - Jelentkezz a sakkszövetségnél, mert elveszett egy sötét paraszt… - A lajhár hozzád képest kapkodó idegbeteg. Barátnőknek, feleségeknek egy külön bölcsesség - A borosta nem szúr. Csak tudni kell a megfelelő oldalára születni.
781 Momo von Hofmannsthal 2009-03-28 14:58:08
Most látom, hogy egy 'gondos' kéz kivette álmodó viccét. Én is olvastam, nem tudom, mi volt vele a baj. Egy sima vicc volt, ami megtetszett álmodónak, és nem akarta a vonal alatti topicokba írni, az ott uralkodó leugatós hangnem miatt. Asszem egy társalgó arra van, hogy többek közt viccet IS mesélhessünk benne. Na, ilyen alapon aztán nem lesz itt élet, ha minden megjelenő életet egyből beszabályozunk.
Most látom, hogy egy 'gondos' kéz kivette álmodó viccét. Én is olvastam, nem tudom, mi volt vele a baj. Egy sima vicc volt, ami megtetszett álmodónak, és nem akarta a vonal alatti topicokba írni, az ott uralkodó leugatós hangnem miatt. Asszem egy társalgó arra van, hogy többek közt viccet IS mesélhessünk benne. Na, ilyen alapon aztán nem lesz itt élet, ha minden megjelenő életet egyből beszabályozunk.
780 álmodó 2009-03-28 13:13:46 [Válasz erre: 779 álmodó 2009-03-28 12:52:36]
Azt a Kapanyányi nevű fórumozót, aki azt kérdezte tőlem, hogy látja nagyon megy nekem a "jelentgetés" talán ez nálam többévtizedes gyakorlaton alapul?- nem moderálta ki valamelyik szerkesztő. Elárulom, sértőnek tartom. A kérdést is, és azt is, hogy benne maradhatott a szövegben. De sok más alpári, szemét mondat szintén maradhat a Momus oldalain, ellenben amit én irok, az nem.Egy vicc, ami nem volt obszcén, sem személyeskedő, nem. Hát, ha István nem is, de talán valamelyikőtök nem szeretné ha irnék. Ez esetben tisztességesebb volna ezt megirni, mint ez... Lehet, hogy eléri a célját, mert kinek van kedve arctalan emberekkel küzködni, nem igaz? Törölgessed csak a szöveget kedves, biztos zavar.
Azt a Kapanyányi nevű fórumozót, aki azt kérdezte tőlem, hogy látja nagyon megy nekem a "jelentgetés" talán ez nálam többévtizedes gyakorlaton alapul?- nem moderálta ki valamelyik szerkesztő. Elárulom, sértőnek tartom. A kérdést is, és azt is, hogy benne maradhatott a szövegben. De sok más alpári, szemét mondat szintén maradhat a Momus oldalain, ellenben amit én irok, az nem.Egy vicc, ami nem volt obszcén, sem személyeskedő, nem. Hát, ha István nem is, de talán valamelyikőtök nem szeretné ha irnék. Ez esetben tisztességesebb volna ezt megirni, mint ez... Lehet, hogy eléri a célját, mert kinek van kedve arctalan emberekkel küzködni, nem igaz? Törölgessed csak a szöveget kedves, biztos zavar.
779 álmodó 2009-03-28 12:52:36 [Válasz erre: 778 álmodó 2009-03-28 12:50:41]
Egyikőtök kedvesen marasztal, a másik kihúzgálja amit a nevem alatt lát?? Én nem ismerlek titeket, szerintem ti sem... Nem kéne szórakozni.
Egyikőtök kedvesen marasztal, a másik kihúzgálja amit a nevem alatt lát?? Én nem ismerlek titeket, szerintem ti sem... Nem kéne szórakozni.
778 álmodó 2009-03-28 12:50:41 [Válasz erre: 776 álmodó 2009-03-28 12:47:40]
..Nemrég azt a mondatomat moderálta ki valaki amely igy szólt kb: miért kellett kimodarálni azt, hogy húzzatok vissza a homokozó topicba! Ezt is kiradirozták.. Hm, érdekes.
..Nemrég azt a mondatomat moderálta ki valaki amely igy szólt kb: miért kellett kimodarálni azt, hogy húzzatok vissza a homokozó topicba! Ezt is kiradirozták.. Hm, érdekes.
776 álmodó 2009-03-28 12:47:40
Elnézést kérek, én irtam ide egy viccet! Azért ide, mert megfogadva daunerni tanácsát, ide irok. Szeretném megkérdezni miért moderálta ki a szerkesztőség? Mostanában kicsit az az érzésem, hogy valakinek nem tetszik a képem, gyerekek... Kicsit sokat, kicsit ok nélkül moderálgattok.
Elnézést kérek, én irtam ide egy viccet! Azért ide, mert megfogadva daunerni tanácsát, ide irok. Szeretném megkérdezni miért moderálta ki a szerkesztőség? Mostanában kicsit az az érzésem, hogy valakinek nem tetszik a képem, gyerekek... Kicsit sokat, kicsit ok nélkül moderálgattok.
774 kobzos55 2009-02-26 21:31:31
Örvendetes értékelések a BBC Music Magazine februári számából: A BBC Radio 3 programjából átvett „Building a library” sorozatban ezúttal Beethoven 4. cselló szonátájának (Op. 102) a felvételeit hasonlították össze. A szerkesztő szerint a legjobb felvétel: Perényi Miklós és Schiff András (az EMC 472 4012 albumról). Az új cd-ket ismertető rovat a „zenekari” kategóriában a Budapesti Fesztiválzenekar és Fischer Iván Rossini lemezét (Channel CCS SA 27708) találta a legjobbnak. A kritika utolsó mondata: „Can Rossini have imagined any of this music would receive such impeccable performances?” Mind a „performance”, mind a „recording” 5 csillagot kapott! Ugyancsak jó értékelést kapott a Rózsa Miklós Brácsaversenyének Naxos felvétele, amelyen a MÁV Szimfonikusok működtek közre. „Performance” 5, „recording” 4 csillag.
Örvendetes értékelések a BBC Music Magazine februári számából: A BBC Radio 3 programjából átvett „Building a library” sorozatban ezúttal Beethoven 4. cselló szonátájának (Op. 102) a felvételeit hasonlították össze. A szerkesztő szerint a legjobb felvétel: Perényi Miklós és Schiff András (az EMC 472 4012 albumról). Az új cd-ket ismertető rovat a „zenekari” kategóriában a Budapesti Fesztiválzenekar és Fischer Iván Rossini lemezét (Channel CCS SA 27708) találta a legjobbnak. A kritika utolsó mondata: „Can Rossini have imagined any of this music would receive such impeccable performances?” Mind a „performance”, mind a „recording” 5 csillagot kapott! Ugyancsak jó értékelést kapott a Rózsa Miklós Brácsaversenyének Naxos felvétele, amelyen a MÁV Szimfonikusok működtek közre. „Performance” 5, „recording” 4 csillag.
773 Sesto 2009-01-15 19:46:39 [Válasz erre: 771 tarnhelm2 2009-01-15 11:22:11]
...vagy azt hitte Te is én vagy + fordítva - elvégre, ha neki egy rakás neve, akkor biztosan mindenkinek detto! :-)
...vagy azt hitte Te is én vagy + fordítva - elvégre, ha neki egy rakás neve, akkor biztosan mindenkinek detto! :-)
772 virius 2009-01-15 15:08:32 [Válasz erre: 771 tarnhelm2 2009-01-15 11:22:11]
Látod, sosem adja fel, ez a japános hangzású nicknév már a 26. neve volt. Már nem sok választja el Ságváritól...
Látod, sosem adja fel, ez a japános hangzású nicknév már a 26. neve volt. Már nem sok választja el Ságváritól...
771 tarnhelm2 2009-01-15 11:22:11 [Válasz erre: 769 Sesto 2009-01-12 07:54:34]
Érdekes, ezt nekem is elküldte. Pedig én nem is mondtam rá, hogy majom. De azért biztosra akart menni. :)
Érdekes, ezt nekem is elküldte. Pedig én nem is mondtam rá, hogy majom. De azért biztosra akart menni. :)
770 Momo von Hofmannsthal 2009-01-12 14:50:51 [Válasz erre: 768 daunerni 2009-01-11 22:40:00]
azon én is röhögtem annak idején... enyhén ciki a forgatókönyvíró részéről...
azon én is röhögtem annak idején... enyhén ciki a forgatókönyvíró részéről...
769 Sesto 2009-01-12 07:54:34
kacomotomuricui válasz erre Törlés 2009-01-12 05:49:43 Nem vagyok "majom". Talán a véleményem eltért a tiédtől vagy a barátodétól, de ettől még ez is egy vélemény. Sokak a más véáleményt képciselőket igyekeznek kiírtani. Nyiléván keresztényi szeretettől mélyen áthatva. Ha az én mondókám téged annyira ingerel, akkor azt javaslom, hogy ne olvasd el. Én nem akarok senkit kiírtani. Te se akarj mást. A világ sokféle. El kell viselnünk egymást.
kacomotomuricui válasz erre Törlés 2009-01-12 05:49:43 Nem vagyok "majom". Talán a véleményem eltért a tiédtől vagy a barátodétól, de ettől még ez is egy vélemény. Sokak a más véáleményt képciselőket igyekeznek kiírtani. Nyiléván keresztényi szeretettől mélyen áthatva. Ha az én mondókám téged annyira ingerel, akkor azt javaslom, hogy ne olvasd el. Én nem akarok senkit kiírtani. Te se akarj mást. A világ sokféle. El kell viselnünk egymást.
768 daunerni 2009-01-11 22:40:00
Ma este nyomták a "Kate & Leopold" című lányregényt a ViaSat-on. Úgy gondolom, nem az időutazásos marhaság volt a legnagyobb melléfogás benne, de az 1876-ból napjainkba csöppent bonviván a Bohéméletből leckézteti a nagyképű riválist. Érdekes, hogy ilyen sokat tud arról az operáról - azt ugyanis 1896-ban mutatták be.
Ma este nyomták a "Kate & Leopold" című lányregényt a ViaSat-on. Úgy gondolom, nem az időutazásos marhaság volt a legnagyobb melléfogás benne, de az 1876-ból napjainkba csöppent bonviván a Bohéméletből leckézteti a nagyképű riválist. Érdekes, hogy ilyen sokat tud arról az operáról - azt ugyanis 1896-ban mutatták be.
767 kobzos55 2008-12-29 18:37:49 [Válasz erre: 766 eszbe 2008-12-29 15:45:25]
Fogalmam sincs, csak egy tipp: Az egyetlen étel, amely minél többször melegítik, annál jobb. Vagyis: Karácsony előtt megcsináltak egy jó nagy fazékkal, és akkor a háziasszonynak nem kellett főznie az ünnepek alatt.
Fogalmam sincs, csak egy tipp: Az egyetlen étel, amely minél többször melegítik, annál jobb. Vagyis: Karácsony előtt megcsináltak egy jó nagy fazékkal, és akkor a háziasszonynak nem kellett főznie az ünnepek alatt.
766 eszbe 2008-12-29 15:45:25 [Válasz erre: 765 virius 2008-12-23 23:53:23]
ha már ez szóba került, valaki tudja véletlenül, hogy kerül a töltött káposzta a karácsonyi ételek közé? (kíváncsiságból kérdem)
ha már ez szóba került, valaki tudja véletlenül, hogy kerül a töltött káposzta a karácsonyi ételek közé? (kíváncsiságból kérdem)
765 virius 2008-12-23 23:53:23
Mindenkinek békés, áldott Karácsonyt, sok-sok hallal, töltöttkáposztával, kaláccsal no meg bejglivel!!! :-)
Mindenkinek békés, áldott Karácsonyt, sok-sok hallal, töltöttkáposztával, kaláccsal no meg bejglivel!!! :-)
764 kobzos55 2008-12-23 07:52:24
Minden kedves Momus-olvasónak sok zenés ajándékkal ékesített nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!
Minden kedves Momus-olvasónak sok zenés ajándékkal ékesített nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!
763 Megén 2008-12-05 08:45:54
Elolvastam a "Cosi" kritikát, miután én tegnap este láttam. Teljesen egyetértek, és bár tévében láttam Bartolival is Fiordiligit, a mostani énekesnő sem vallhat szégyent teljesítményével. A görög énekest én jobbra értékelem a leírtaknál. De a lényeg, amiért írtam. A tegnapi időjárás olyannyira káosszá változtatta a közlekedést, hogy nekünk másfél óra is kevés volt ahhoz, hogy Óbudáról megérkezzünk. Ezért a 3. emeleten töltöttük az első felvonást a nyitány felétől. Szabályosan el vagyok ragadtatva attól az akusztikától, ami ott fenn van. Még sosem voltam a földszintnél feljebb, mivel már a büfé fölötti teraszról is leszédülnék. De egy nagyzenekari hangversenyt a harmadik emeletről teljes nyugalommal meghallgatnék. Külön élmény volt F. I.-t felülről látni vezényelni. Van egy magánokom, amiért nem láttam még vezényelni (nem akartam látni), de most meg kell mondjam tökéletesen bírja és kézben tartja az egész előadást. És ami nagyon fontos: a körülmények, a székek egyáltalán nem az un. fapados kakasülős módon készültek. Ugyanaz a kényelem és kulturált körülmények fogadtak. Lehet, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, de ezt szerettem volna elmondani a MÜPA terem dícséretére.
Elolvastam a "Cosi" kritikát, miután én tegnap este láttam. Teljesen egyetértek, és bár tévében láttam Bartolival is Fiordiligit, a mostani énekesnő sem vallhat szégyent teljesítményével. A görög énekest én jobbra értékelem a leírtaknál. De a lényeg, amiért írtam. A tegnapi időjárás olyannyira káosszá változtatta a közlekedést, hogy nekünk másfél óra is kevés volt ahhoz, hogy Óbudáról megérkezzünk. Ezért a 3. emeleten töltöttük az első felvonást a nyitány felétől. Szabályosan el vagyok ragadtatva attól az akusztikától, ami ott fenn van. Még sosem voltam a földszintnél feljebb, mivel már a büfé fölötti teraszról is leszédülnék. De egy nagyzenekari hangversenyt a harmadik emeletről teljes nyugalommal meghallgatnék. Külön élmény volt F. I.-t felülről látni vezényelni. Van egy magánokom, amiért nem láttam még vezényelni (nem akartam látni), de most meg kell mondjam tökéletesen bírja és kézben tartja az egész előadást. És ami nagyon fontos: a körülmények, a székek egyáltalán nem az un. fapados kakasülős módon készültek. Ugyanaz a kényelem és kulturált körülmények fogadtak. Lehet, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, de ezt szerettem volna elmondani a MÜPA terem dícséretére.
761 Heiner Lajos 2008-10-01 09:19:10
Olvasói levelek 6285: rosszul tűnik.
Olvasói levelek 6285: rosszul tűnik.
760 eccerű 2008-02-16 09:10:43 [Válasz erre: 757 violinman 2008-02-15 20:09:13]
Akárhogy is kerestem, nem találtam Nagy Péter zongoraművész úr koncertjéről kritikát. Ami van, az a Nagy Péter vezette zeneakadémiai zenekar hangversenyéről szól, és ez elég nagy különbség. Ha valaki kiáll vezényelni, akkor teljesen indifferens, hogy \"civilben\" ő amúgy kiváló zongorista. Tele van a világ olyan karmesterekkel, akik nemzetközi szinten is remek hangszeres/énekes szólisták, és valamiért úgy gondolják, hogy ettől már dirigálni is tudnak. Pedig többnyire nem.
Akárhogy is kerestem, nem találtam Nagy Péter zongoraművész úr koncertjéről kritikát. Ami van, az a Nagy Péter vezette zeneakadémiai zenekar hangversenyéről szól, és ez elég nagy különbség. Ha valaki kiáll vezényelni, akkor teljesen indifferens, hogy \"civilben\" ő amúgy kiváló zongorista. Tele van a világ olyan karmesterekkel, akik nemzetközi szinten is remek hangszeres/énekes szólisták, és valamiért úgy gondolják, hogy ettől már dirigálni is tudnak. Pedig többnyire nem.
759 eccerű 2008-02-16 08:55:56 [Válasz erre: 756 Brucis51 2008-02-11 09:21:27]
egy-egy színvonalas koncertet, mint(...) az Ars Renata Ebben biztos vagy?
egy-egy színvonalas koncertet, mint(...) az Ars Renata Ebben biztos vagy?
758 johanna 2008-02-15 22:18:35 [Válasz erre: 757 violinman 2008-02-15 20:09:13]
Mi az, egészen pontosan, amit eltúloztam? Hol van a \"jó adag rosszindulat\" a cikkben és mitől jobb név a violinman, mint a johanna?
Mi az, egészen pontosan, amit eltúloztam? Hol van a \"jó adag rosszindulat\" a cikkben és mitől jobb név a violinman, mint a johanna?
757 violinman 2008-02-15 20:09:13
Most olvastam el a Nagy Péter zongoraművész úr koncertjének kritikáját. Szerintem eltúlozza a dolgokat a cikk íroja, és jó adag rossz indulat érződik az írásában. Így könnyű nagyszájúskodni, hogy gyáva nyúl móndjára névtelenűl csak úgy irogatjuk a cikkeket...
Most olvastam el a Nagy Péter zongoraművész úr koncertjének kritikáját. Szerintem eltúlozza a dolgokat a cikk íroja, és jó adag rossz indulat érződik az írásában. Így könnyű nagyszájúskodni, hogy gyáva nyúl móndjára névtelenűl csak úgy irogatjuk a cikkeket...
756 Brucis51 2008-02-11 09:21:27
Tegnap, nb. 2008 febr. 10-én, este 6-kor a Nádor teremben Czidra-emlékest volt. Jó kezdeményezés. Zeneileg viszont vegyes élmény. A tények: 1. A \"Reneszánsz-év\" tematikájába csak fenntartásokkal fér bele. Bartók zenéje zseniális, az előadás is kitűnő volt, de SEMMI KÖZE sem a témához, sem a reneszánszhoz. 2. Az immár szinte 40 éve lábadozó magyarorzsági régizene ma ott tart, hogy a \"híres\" Camerata Hungarica megengedi magának, hogy reneszánsz zenét gitárra, gordonkára hangszerel (a lantot és a gambát már többszáz éve feltalálták!), a saltarellókba még egy csörgő sem fér bele stb...stb. 3. Felháborító! Ne is csodálkozzunk, hogy a közönség lassan teljesen elszokik a hasonló rendezvényektől, még akkor is, ha néha még el lehet \"csípni\" egy-egy színvonalas koncertet, mint a Rozetta lantduó, az Ars Renata, a Vagantes, A Collegium stb. 4. Az, hoy a belépő 1800 forint volt, csak hab a tortán.
Tegnap, nb. 2008 febr. 10-én, este 6-kor a Nádor teremben Czidra-emlékest volt. Jó kezdeményezés. Zeneileg viszont vegyes élmény. A tények: 1. A \"Reneszánsz-év\" tematikájába csak fenntartásokkal fér bele. Bartók zenéje zseniális, az előadás is kitűnő volt, de SEMMI KÖZE sem a témához, sem a reneszánszhoz. 2. Az immár szinte 40 éve lábadozó magyarorzsági régizene ma ott tart, hogy a \"híres\" Camerata Hungarica megengedi magának, hogy reneszánsz zenét gitárra, gordonkára hangszerel (a lantot és a gambát már többszáz éve feltalálták!), a saltarellókba még egy csörgő sem fér bele stb...stb. 3. Felháborító! Ne is csodálkozzunk, hogy a közönség lassan teljesen elszokik a hasonló rendezvényektől, még akkor is, ha néha még el lehet \"csípni\" egy-egy színvonalas koncertet, mint a Rozetta lantduó, az Ars Renata, a Vagantes, A Collegium stb. 4. Az, hoy a belépő 1800 forint volt, csak hab a tortán.
755 Megén 2007-12-21 12:16:14
Jó magyarsággal \"el voltam utazva\" ráadásul olyan helyen, ahol elég lassú az internet, és félúton mindenről ledobott. Most viszont egy kicsit \"kapnom kell magamhoz\", tehát már most mindenkinek nagyon kellemes ünnepeket, gazdag karácsonyt, és boldog új esztendőt szeretnék kívánni. (Sajnos a Szentpéterváriakról is lamaradtunk az utazás miatt ha valaki mondana egy-két szót róla, azt nagyon megköszönöm. Fáj miatta a szívem..........)
Jó magyarsággal \"el voltam utazva\" ráadásul olyan helyen, ahol elég lassú az internet, és félúton mindenről ledobott. Most viszont egy kicsit \"kapnom kell magamhoz\", tehát már most mindenkinek nagyon kellemes ünnepeket, gazdag karácsonyt, és boldog új esztendőt szeretnék kívánni. (Sajnos a Szentpéterváriakról is lamaradtunk az utazás miatt ha valaki mondana egy-két szót róla, azt nagyon megköszönöm. Fáj miatta a szívem..........)
754 daunerni 2007-10-23 14:36:06
Nem arra gondol, hanem arra, hogy terveztük egy olyan pontozás bevezetését, amivel a rendszeresen és feleslegesen okvetetlenkedő, trágár tagok hozzászólásait egy idő után automatikusan kiszűrhessük. A rendszert néhány - tipikusan angol - fórumokban jól működik. Ott nem jó és rosszkedvű, és nem ráérő vagy éppen elfoglalt moderátorok vigyáznak a rendre, hanem maga a közösség. Nálunk hamarjában túl sok ellenzőja akadt, ezért nem folytattuk a programot...
Nem arra gondol, hanem arra, hogy terveztük egy olyan pontozás bevezetését, amivel a rendszeresen és feleslegesen okvetetlenkedő, trágár tagok hozzászólásait egy idő után automatikusan kiszűrhessük. A rendszert néhány - tipikusan angol - fórumokban jól működik. Ott nem jó és rosszkedvű, és nem ráérő vagy éppen elfoglalt moderátorok vigyáznak a rendre, hanem maga a közösség. Nálunk hamarjában túl sok ellenzőja akadt, ezért nem folytattuk a programot...
752 macskás 2007-10-23 13:17:22 [Válasz erre: 751 Kúp Flóris 2007-04-16 20:48:21]
A Café Momus társalgóban találtam egy pontozásos valamit. Él ez?
A Café Momus társalgóban találtam egy pontozásos valamit. Él ez?
751 Kúp Flóris 2007-04-16 20:48:21
Be szeretném,ha itt jobbra lent minden- naposak lennének az olyan műsorfelsorolások mint ez a mai! 19:00 : Debrecen Liszt terem 19:30 : Szombathely HEMO (Helyőrségi Klub 19:30 : Békéscsaba Békés Megyei Jókai Színház 19:30 : Pécs Piusz templom Van zenei lét ! :-)
Be szeretném,ha itt jobbra lent minden- naposak lennének az olyan műsorfelsorolások mint ez a mai! 19:00 : Debrecen Liszt terem 19:30 : Szombathely HEMO (Helyőrségi Klub 19:30 : Békéscsaba Békés Megyei Jókai Színház 19:30 : Pécs Piusz templom Van zenei lét ! :-)
750 Kúp Flóris 2007-04-16 11:09:57 [Válasz erre: 749 eccerű 2007-04-16 08:34:19]
Gondolom trolival:-)
Gondolom trolival:-)
749 eccerű 2007-04-16 08:34:19 [Válasz erre: 746 Kúp Flóris 2007-04-16 05:26:38]
hogy gyüvök én ide?!?
hogy gyüvök én ide?!?
748 Kúp Flóris 2007-04-16 05:37:59
Volt a \"polhomin\" egy nékem teccző beirat: >na... szidjunk már valakit! A templomi ki,avagy beránduláskor,az ragadt belém - ige gyanánt,hogy a szeretethez társ kő, ezt ragozta Dídzsé Ákos atya - hazagyüvök,oszt látom a gyűlölethő is kő ! Legalább egy !:-)
Volt a \"polhomin\" egy nékem teccző beirat: >na... szidjunk már valakit! A templomi ki,avagy beránduláskor,az ragadt belém - ige gyanánt,hogy a szeretethez társ kő, ezt ragozta Dídzsé Ákos atya - hazagyüvök,oszt látom a gyűlölethő is kő ! Legalább egy !:-)
747 Kúp Flóris 2007-04-16 05:27:49 [Válasz erre: 746 Kúp Flóris 2007-04-16 05:26:38]
Ja és a \" bő - ing \" 747 :-)
Ja és a \" bő - ing \" 747 :-)
746 Kúp Flóris 2007-04-16 05:26:38 [Válasz erre: 745 Kúp Flóris 2007-04-16 05:12:18]
például ilyen starttal: \" Tegnap ismételtem ! A templom látogatásaim száma 2 1 Húsvét 2 (a kisebbik opus) első áldozás. Ahogy ottan üdögélek,becsap a mennyei \"brainstorm\" : musszen haza rohannom - összefirkálni a \"kórusos top\"-ot, mivel a megvill. eccerűen PUBLIKUS, egyben a zeneokítás helyzeti előnyeire szintén reá tudnók tapintani......... no valahogy így......:-)
például ilyen starttal: \" Tegnap ismételtem ! A templom látogatásaim száma 2 1 Húsvét 2 (a kisebbik opus) első áldozás. Ahogy ottan üdögélek,becsap a mennyei \"brainstorm\" : musszen haza rohannom - összefirkálni a \"kórusos top\"-ot, mivel a megvill. eccerűen PUBLIKUS, egyben a zeneokítás helyzeti előnyeire szintén reá tudnók tapintani......... no valahogy így......:-)
745 Kúp Flóris 2007-04-16 05:12:18 [Válasz erre: 744 Kúp Flóris 2007-04-16 05:10:32]
Természetesen nem fruzsinak,hanem . Florestan -nak vagyon czímezve a javallat.
Természetesen nem fruzsinak,hanem . Florestan -nak vagyon czímezve a javallat.
744 Kúp Flóris 2007-04-16 05:10:32 [Válasz erre: 737 frushena 2006-10-19 22:37:07]
Szerényen javallom,hogy ezt az ingert bloggold magadban, (má\'mint a topicnyitásit)
Szerényen javallom,hogy ezt az ingert bloggold magadban, (má\'mint a topicnyitásit)
743 Kúp Flóris 2007-04-16 05:06:49 [Válasz erre: 742 sphynx 2007-04-14 13:12:35]
micso -\'de arc Jeanne !
micso -\'de arc Jeanne !
742 sphynx 2007-04-14 13:12:35
‹(•¿•)›
‹(•¿•)›
740 virius 2007-04-14 00:40:08 [Válasz erre: 737 frushena 2006-10-19 22:37:07]
Az nem egyenlőre, hanem egyelőre. :)))
Az nem egyenlőre, hanem egyelőre. :)))
739 virius 2007-04-14 00:39:01
Itt új topikok nyitásáról volt legutóbb szó: nos, a Bocelliében Hangyász megígérte, hogyha estig (13-a, péntek!) nem előzik meg, nyit új topikot Thomas Quasthoffnak. Ezt azóta is várom.
Itt új topikok nyitásáról volt legutóbb szó: nos, a Bocelliében Hangyász megígérte, hogyha estig (13-a, péntek!) nem előzik meg, nyit új topikot Thomas Quasthoffnak. Ezt azóta is várom.
738 Florestan 2006-10-19 22:38:29
Köszönöm.
Köszönöm.
