Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


838 álmodó 2009-04-16 21:36:54 [Válasz erre: 836 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 21:29:55]
jaj, de jó, köszönöm szépen! Majd megtanulom, és turnéra indulok.Kapsz jutalékot...mondjuk a platina lemeznél

837 álmodó 2009-04-16 21:34:57 [Válasz erre: 835 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 21:28:14]
Naná, tele van implantitániummal, nem tudtad? Nagy arcoknak nagy implantum, kicsiknek meg kicsi van benne, hogy beférjen a szájba, bezony. Mikor rágsz, csúszkál az is odabent. Ettől kicsit furán néz ki az ember, de valamit valamiért. Mari Zsuzsi sárgul az irigységtől a Coregájával.

836 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 21:29:55 [Válasz erre: 834 álmodó 2009-04-16 21:27:16]
Granada csak rólad mesélek én Nincs város ily csodaszép másik a föld kerekén Hol a szél csak izzó vágyról mesél Narancsfák ontanak illat árt Ne feledd hát szép Granadát Rfr Granada e dallam egy emlék egy rég elmúlt nyárról Granada a szívem megdobban ha felcsendűl bárhol A pálmák , a holdfény, a tenger ,s egy szép lány kit vártam És tudtam ,hogy nem volt a földön más ember boldogabb nálam Granada még látom az utcát ,hol álmodva jártunk Granada oly szép volt mond mért' kellett mégis elválnunk Az álmunk elvitte a hajnal , s én tudtam ,hogy vége Hogy nincs már tovább... Granada bár elmúlt a szerelem , mégis itt él a szívemen Az álomvilág

835 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 21:28:14 [Válasz erre: 834 álmodó 2009-04-16 21:27:16]
mért...? abban is van valami implantátum...?

834 álmodó 2009-04-16 21:27:16 [Válasz erre: 833 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 21:10:00]
nem baj...ha pohárba raktad.Legalább ázik. Jut eszembe!...Mi is a "Granada" c. dal teljes magyar szövege?... Na mindegy

833 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 21:10:00 [Válasz erre: 832 álmodó 2009-04-16 20:49:32]
aha... nekem is volt egyszer egy tuti nyugatnémet (Hindemith) műfogsorom, de aztán inkább visszatetettem az eredetit...

832 álmodó 2009-04-16 20:49:32 [Válasz erre: 831 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 20:40:01]
Aha,süket-vak és szelelő nőknek....Kimoderálnak, Momó. Nem vagy elég komolyzenei. Irhatnál úgy, hogy néha közbevetsz egy zenei vonatkozású dolgot. Hátha átmegy a léc alatt. Pl:...Az olyan, mint a hallókészülék (vajon ki volt Beethoven unokahuga?), stb.

831 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 20:40:01 [Válasz erre: 830 álmodó 2009-04-16 16:57:15]
...az olyan, mint a hallókészülék, a műszempilla, meg a guminő...?

830 álmodó 2009-04-16 16:57:15 [Válasz erre: 829 álmodó 2009-04-16 16:56:38]
...implantátumom...

829 álmodó 2009-04-16 16:56:38 [Válasz erre: 828 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 13:46:34]
De tuti én voltam..., akkor biztos. Mikor még olyan kicsi volt az inplantétumom, tudod. Azóta lecseréltettem, nem csoda ha összekevertél. Vagy a szemedbe sütött a Nap. Vagy ott is folyton vezényeltél, és attól nem láttál jól :-) Én a Rumbach Sebestyén u.-ban napoztam akkor. Az se volt rossz.

828 Momo von Hofmannsthal 2009-04-16 13:46:34 [Válasz erre: 826 álmodó 2009-04-16 09:40:37]
ja bocs, Évi... akkor nem te voltál az a szőke bombázó a palermoi strandon...? :-) hogy mik derülnek ki 10 év után... :-)))

827 Megén 2009-04-16 10:19:09 [Válasz erre: 822 álmodó 2009-04-15 14:54:46]
Egy időben sokat voltunk mi is Sopronban. Csak már lassan körbejártuk az összes szállodát, és mindegyiktől elment a kedvünk valamiért. :-(

826 álmodó 2009-04-16 09:40:37 [Válasz erre: 823 Momo von Hofmannsthal 2009-04-15 22:26:40]
Nem voltam én Sziciliában, valakivel összekevertél. Remélem, nem magyaráztál neki magyarul, mert igencsak nagyot nézhetett. :-) De azért Sopron, hát..... 2 éve egy júliusi vasárnapon 8 emberrel találkoztam a városban, komolyan. Tavaly 6 :-))) De hova lettek? :-))))

825 tiramisu 2009-04-15 22:43:19 [Válasz erre: 824 tiramisu 2009-04-15 22:42:49]
:-)

824 tiramisu 2009-04-15 22:42:49 [Válasz erre: 823 Momo von Hofmannsthal 2009-04-15 22:26:40]
Bocs', hogy közbeszólok, Doborjánban. Hazánkban is sok ismert gengszter született, pl.Sobri Jóska.

823 Momo von Hofmannsthal 2009-04-15 22:26:40 [Válasz erre: 822 álmodó 2009-04-15 14:54:46]
Ne búsulj... Te meg voltál már például Kismartonban, és onnan nem messze egy kis faluban született Liszt Ferenc... Meg Szicíliában is voltál... ott például egy csomó ismert gengszter született... Meg voltál nem is egyszer Japánban ... és nem is tudom elmesélni, hányan születtek ott (mert azok nagyon sokan vannak)... :-)

822 álmodó 2009-04-15 14:54:46 [Válasz erre: 820 Megén 2009-04-15 11:55:48]
De jó neked, hogy ilyen helyeken megfordultál! :-) Miért nincs Sopronban Toscána! Nekem oda van bérletem nyaranta, de már kicsit sok(k)! :-( :-))))

821 álmodó 2009-04-15 14:54:44 [Válasz erre: 820 Megén 2009-04-15 11:55:48]
De jó neked, hogy ilyen helyeken megfordultál! :-) Miért nincs Sopronban Toscána! Nekem oda van bérletem nyaranta, de már kicsit sok(k)! :-( :-))))

820 Megén 2009-04-15 11:55:48 [Válasz erre: 819 álmodó 2009-04-15 11:33:28]
Én képzeld voltam Vinciben, nem ott született, hanem tőle nem messze egy kis faluban. Vinciben volt várúr a papa, merthátugye ő házasságon kívül született. És az ottani várban van az igazi olyan kiállítás, ahol minden szerkentyűjét összerakták, megcsinálták. Amiket körbehordoznak többféle összeállításban a világon, az mind csak másolat. Tüneményes kisváros Toscana közepén, onnan csilagtúrán el lehet minden gyönyörűséget érni.

819 álmodó 2009-04-15 11:33:28 [Válasz erre: 818 Megén 2009-04-15 11:11:27]
Reméljük visszajönnek. Ahogy azt is remélem, hogy nem fognak moderálni mert beirom, hogy bizony ma hajnalban süllyedt el a Titanic 1912-ben! Néhány évtizeddel később az első McDonald's is ma nyilt, '55-ben. És a mai napon, 1452-ben született Leonardo Da Vinci . :-)

818 Megén 2009-04-15 11:11:27 [Válasz erre: 816 álmodó 2009-04-15 09:31:13]
De hát az én naív agyam szerint lehet törölni. Meg megjegyezni az IP számot és azt többet nem beengedni. Én is saját magam szűrhetem az emiljeimet, mert hozzáadom a letiltott feladók listájához. Hát csak van ilyen itt is? Vagy a fene nagy internet-szabadság nem engedi? Akkor itt luk van az életrajzon. Na nem baj. Mi itt vagyunk, és biztosan visszajönnek a régiek is.

817 álmodó 2009-04-15 09:32:31 [Válasz erre: 816 álmodó 2009-04-15 09:31:13]
...nekünk lehet... Bár, Momó nevében nem nyilatkozhatok.

816 álmodó 2009-04-15 09:31:13 [Válasz erre: 813 Megén 2009-04-14 09:53:23]
Kedves Megén, kedves vagy, és jóhiszemű. :-) "Az aljas beirások miatt törölnek":-) Ha ezt véghez lehetett volna vinni.. Én most annak is örülök, hogy legalább nekem, nekünklehet hová irni, mert nőtt a topicok száma "idefent".:-) Igy már jobban lehet létezni, mint pár napja. :-( Remélem, Momó is meggondolja magát majd, s hajlandó lesz irni ujra a Momusnak ezekre a fórumaira.

815 unicornis 2009-04-15 08:06:59
Látod Pancoletti, mégis írhatsz a társalgóba... grr ide vagy oda :))

814 Pancoletti 2009-04-14 10:31:13 [Válasz erre: 813 Megén 2009-04-14 09:53:23]
:)))

813 Megén 2009-04-14 09:53:23 [Válasz erre: 812 Megén 2009-04-14 09:49:06]
Ja és szólásszabadság, meg ombudsman, meg írói munkásság, meg ilyen-olyan bizottság máshol védje a disznókat. Kiváncsi vagyok, hogy ha valakit az aljas beírások miatt törölnek innen egyszer s mindenkorra, hova megy panaszra? Ki hallgatja meg? Na és ki ad neki igazat? Oda mehet!

812 Megén 2009-04-14 09:49:06
Húsvét előtt jól belecsaptam a lecsóba, aztán eltávoztam, most olvasok újra. Sok pénzbe kerül az a szűrő, ami az első disznóságnál ledobja, és többet be sem engedi az illetőt? Lehet ez nem csak szoftver, hanem ember is, aki szűr és kockás papírra felírja, majd letiltja a bejövetelt. Amikor már ötszázadszor bejön, de rögtön kidobják, abbafejezi. Naív ötlet? Vagy megszüntetni a politizálós fórumot, és ha valahova máshova beteszi a lábát, sutty! azonnal törölni. Leállok a fantasztikus javaslatokkal. De azt minden jó érzésű embernek ajánlom, hogy most inkább mi lepjük el a fórumokat.

811 Kúp Flóris 2009-04-13 17:24:47 [Válasz erre: 810 álmodó 2009-04-13 17:19:05]
Akkor Kedves Álmodó (-s) Tavaszi zsongást és megújhodástot (sok arany tajcsival és ér- zen-nel) kívánok a husivéth alkalmábul:)

810 álmodó 2009-04-13 17:19:05 [Válasz erre: 809 Kúp Flóris 2009-04-13 17:00:02]
Szia Kedves Flóris! Nem köll- ni, nem szeretem. :-)

809 Kúp Flóris 2009-04-13 17:00:02 [Válasz erre: 808 álmodó 2009-04-13 16:55:45]
Naszja Álmi ! Most köll-ni, szólda, hidegzuhany vagy locsoló- cső?:)))

808 álmodó 2009-04-13 16:55:45 [Válasz erre: 800 johanna 2009-04-12 17:38:39]
Kedves Johanna,igen. Nem sokat változtat a helyzeten. Nem TE, hanem az moderált, aki moderálhatott. Üdv neked is.

807 Kúp Flóris 2009-04-13 16:39:51 [Válasz erre: 802 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 18:20:46]
Új - Jé !!! A Jé/ pszí, vagy pszí-vessző futása a "tudat-hasadásodért" (vagy inkább ellen)! Muníczió Momonak! E (Energia,vagy mint Einstein) = m (mass) c 2(a fény terjedési .....,de ez esetünkben mellékes) A Relativításelmélet teóriájával azért bátorkodom előhozakodni, mert a marhavagonban szállított "Weiszman", és az elhaladó szerelvény mellett bőszen kérődző, szarvszimmetriájában sérült jószág paritás és nézőpont-különbözőségét, ékes bizonyságként emeli ki, az általuk pottyintott melléktermékek aerodinamikájának tükrében. Persze ez így önmagában is rettenetes nagy baromság, de annak érzékeltetésére talán megfelelő, hogy a szükségszerűségek megoldása előbb-utóbb kikényszeríti, hogy valaki felállítson egy elméletet, amelyből később törvény lesz, ha annak használhatóságát gyakorlati szakemberek visszaigazolják (a bádogosok, vízvezetékszerelők, jegyszedők, drótosok és húrkezelők felelőssége ezért nem elhanyagolható) Esetünkben - amit zseniálisan észre is vettél - a politikai homokozó létrehozása volt maga a hiánypótlás szükségének "törvénye" (az elmélet pedig, hogy izolálja a (kultúra)beviteli oldalait a politika súlytalan salakanyagaitól) - aminek érdekében született egy top' amely azonnal felborította az egyensúly normál vonalait, (gondolom még emlékszel az első "Kapavágásokra") egy határérték elérése pedig a szerkesztők gátépítési ingerenciáit aktivizálta. Hogy még kuszábban fogalmazzak, ebben a "magaskultúrájú ivóban" nem volt mellékheliség, pedig igény és a szükség'....., nos nem ragozom, az ivory tower "bottom pontjává" a pol.homi vált, és mint tudjuk a világunkban lassan az ingyenes toaletteket fel kell hogy váltsa a fizetős! (Véleményem szerint, már rég ki kellett volna hajítani azt az " 1 %-os kéregető bannert" az egyesület logója alól, mert egyes 3 diplomás tarhálók igényt tartanak a "befolyt közműdíjak összegére" (( érdekes a konkurenciánál vajon miért nem lejmolnak?Talán a kávéház szellemisége készteti őket erre a pofátlanságra)) Térjünk inkább vissza a példaként említett E - mint energia hasonlatomhoz. Gondold végig ! Mennyi energiát fektettél ennek a virtuális kávézónak a működésébe, hogy a gondolataiddal, véleményeddel, esetleg mások nézőpontján keresztüli ütköztetésekben tágítsd a közösség és a saját világképed, és megtaláld a belső harmóniádat a fórumok oldalain, ami csak egy kis töredéke ennek a "lapnak" Maga a café momus tiszteletre méltó Energiája hivatott ennek az összehasonlíthatatlan szellemiségnek a fenntartására és nem biztos, hogy figyelembe kell vennie a "tömegmegmaradás törvényét",ha egy-egy részecskéje különc pályaívet talál magának az annihiláció önálló elérésének érdekében. (Arra ott a fidi Newton-ja, a holdkóros háttérben leeső alma gyümölcshozamával) Kétségtelen,hogy az itteni ("momus")vezetők feladata fenntartani egy bizonyos értékrendet és a tevékenységek általános irányelveit, viszont bizonyos alapelveket bebetonozni azért nem célszerű, mert az olvasótábor önkéntes egyedeinek a fúrási, vagy robbantási ösztöneit kezdi el ez majd olykor-olykor csiklandozni és ez a szabálysértés önmagában is nagyfokú pofátlanság - a tudós matematikusok el is nevezték ezt uni -taritási válságnak. (Nekem a részecskeszámlálóm akkor kezdett el iszonyú gyorsan kattogni,amikor a "Kossuth-top-on "fanfár tubiczával" köszönt ez a válságkezelő, annak a ...Müller számlálónak, aki kezet fogott az akkori " Fletóval" - hát hol itt a rész(kecské)rehajló gerinc?) No mindegy! A közösség lehetőségei korlátlanok! Az olvasók, vagy az aktiv,vagy a passzív oldalon egy - egy klikkel szerintem képesek lennének megakadályozni ezt az" al'a gút effektust, (allesz majd guth) mert a "topfirkászok" exhibiczionizmusa a csendes többség kattintásaira rendes mederbe terelődne vagy kirívó esetben annullálódik Ennyit a husivéth alkalmábul Oszt a sphynx is itten lóg a szeren ezé' gyere vissza közibünk ! YÓ? MÓ ?

806 daunerni 2009-04-13 15:49:14 [Válasz erre: 805 sphynx 2009-04-13 15:16:24]
Oscar Wilde is azt mondta a halálos ágyán a ronda tapétának: "Egyikünknek mennie kell!"

805 sphynx 2009-04-13 15:16:24
Ja, én vagyok itt a főgonosz. Na, menjetek a p...!

804 Pancoletti 2009-04-13 13:05:50
Úgy tűnik- ha egyelőre csak kezdemény is, de- sikerrel járt a tegnapi veszekedés!...

803 pszí 2009-04-12 18:25:52 [Válasz erre: 802 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 18:20:46]
Nyugi Momo, én is kedvellek, komolyan! Másképp nem írtam volna, hogy sajnálnám, ha elmennél. Azt már nem tudom, hogy miért kedveltelek meg, de szeretlek. :-)

802 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 18:20:46 [Válasz erre: 801 pszí 2009-04-12 18:06:18]
"Bár, Momo is sokat kötözködik, többek között velem is." - Egyrészt ne keverd a csipkelődést a komoly kötözködéssel, amikor naponta leugatnak a véleményedért, zsidóznak, kommunistáznak, a francba/p.csába küldenek, bármit szólsz. Ezt én nem kívánnám neked. (Senkinek!) - Másrészt, veled itt sphynx foglalkozott, nem én. (Nekem végül is szimpi voltál ezzel az ártatlan zenemániáddal.) - Harmadrészt idejössz, heteken át naponta lenyomsz egy komplett rádióműsort (kommentárral), és még elvárod, hogy semmilyen reakció ne legyen...? :-)

801 pszí 2009-04-12 18:06:18
Én úgy látom, hogy a különböző "szakmai" fórumok rombolása/széthullása általános jelenség, sajnos. Társadalmunkban nagyon nagy problémák vannak, aminek a vetületét érezzük a fórumokon is. Rögtön hozzá kell tennem azt is, hogy a provokáció, a szándákos amortizálás általában csak egy pár fő nevéhez kapcsolódik, akik sok esetben több nick mögül szólnak. A fórum közönségének gerince csak azért "nem veszi fel" a kesztyűt, mert értelmetlennek találja. Legjobb megoldásként azt tudom javasolni a tisztelt fórumtársaknak, hogy tényleg ne foglalkozzanak a romboló szándékú, nem józanul gondolkozó, a névtelenséget kihasználó felhasználókkal. Sok esetben azt látom, hogy sokan egyáltalán nem veszik komolyan az oldalt, azaz szórakozó helynek tekinti, ahol provokációival, "beszólásaival" élvezi ki a világháló szolgáltatásait. Önmagában nem is baj, amikor valaki kellemes időtöltési igénnyel érkezik ide - ez jó, de az is jó lenne, ha figyelembe venné azt, hogy egy csak virtuálisan létező hely is képviselhet/jelenthet nagy értékeket/értéket. Én soha nem szóltam hozzá politikai témákhoz - és nem is fogok, mégis megtaláltak a kötözködők. Egyáltalán nem vettem komolyan őket, miután kiderült, hogy a közösség csendes része olyan, akik miatt érdemes itt maradni. Bár, Momo is sokat kötözködik, többek között velem is, mégis sajnálnám, ha elmenne. A tisztelt Szerkesztőknek viszont, egy általános, jól meghatározott moderálási koncepció kialakítását javaslom. Aztán, hallgasson inkább mindenki egy kis zenét, mondjuk MAHLERT, Schubertet, vagy a saját kedvenceket. ;)

800 johanna 2009-04-12 17:38:39 [Válasz erre: 798 álmodó 2009-04-12 17:05:33]
Kedves álmodó! Tudom, hogy ez nem sokat változtat a helyzeten, de én egyetlen egyszer sem moderáltam, moderáltam és moderáltam. Ugyanis moderálni csak egy napja tudok. Igaz, hogy azt írtam, ne vegyétek fel a kesztyűt, de nem rossz szándékkal írtam, hanem azért, mert nem láttam jobb megoldást. Vitatkozni ugyanis csak partnerekkel együtt lehet. Moderálni pedig - ismétlem - nem tudtam SENKIT! Üdv:johanna

799 szerk. 2009-04-12 17:13:07
Dear álmodó és Momo! Köszönjük a hozzászólást, valóban tanulságos mindkettőtöké. Mi is nagyon reméljük, hogy ez az állapot pozitív irányba változik. Addig is egy részlet a Politikai homokozóban tett szerk-megjegyzésből: "Tudjuk, eléggé rapszodikusan moderáltunk, de azt is, hogy akármit csináltunk, valaki mindig megsértődött. Ahogy DNI írta: a lap készítése helyett már minden energiája arra megy el, hogy feltakarítsa a hányást, és a végén mégis ő a felelős. Ne legyen titok: többen azt javasolják a munkatársak közül, hogy végképp szűnjön meg a politikai homokozó. Tekintve, hogy politizálás helyett itt már csak gyalázkodás folyik, ez érthető. Úgyhogy mi most egy kicsit várunk - a topik sorsa nem rajtunk múlik."

798 álmodó 2009-04-12 17:05:33
Ez pontosan igy van,kedves Momó. Eleget jeleztük, hogy egy ideje nem mennek a dolgok rendesen a "homokozó" miatt.Ugynazok szemétkednek, és verik szét a topicokat,nincs már beszélgetés sértegetés nélkül. Johanna kimoderált, kimoderált és kimoderált. Ha megvédtem magamt, ha csak irtam bármit. Azért mert csak. Nem rapszódikusan, hanem célirányosan. Amikor kérdést tettem fel a szerkesztőségnek ő válaszolt annyit, hogyha nem akarom hogy sértegessenek, ne irjak oda.Ennyi. Daunerni tanácsára elkezdtem volna irni oda, ahol egyébként nincs élet, tehát azonnali vlaszra sem nagyon számithatok Ezért irtam egy viccet. Rossz viccet, faviccet, silányat, ennyi tellett tőlem. Kimoderálták, majd elhajtottak, hogy ez nem való egy komolyzenei lapba. Bárcsak a néhány mocskolódó, sárdobálóval lettek volna ilyen határozottan elutasitóak! Talán nem jutott volna odáig a lap, hogy valaki kiteregeti a szennyest egy ujságnak. Engem ki lehetett moderálni és el lehetett érni, hogy ne irjak, rendben. De a most uralkodó szellemiség nem méltó egy komolyzenei magazinhoz, és ebben bár túlzóan fogalmaz az ujságcikk irója-, mégis igaza van. Az Érték-, a Kultúra. És nem a fortyogó harag által fűtött gyűlőlködés amely megöli a jót, a szépet, a megmaradt értékeket. Szerettem volna létezni a topicokon, nem megvédeni magamat, és kimoderálva lenni ( pl Johanna által akit nem ismerek, csak a jóindulatát éreztem ). Nos, 5 év után, két hete befejeztem a Momus lapjain való fórumozást. álmodó

797 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 02:20:22
Egyébként csak ezügyben tértem vissza a Café Momus fórumára. (egy ideje nem írok ide, és ezután sem fogok) Elegem van abból, hogy a topicokban, (ahol napi élet van) nem szabnak határt moderálással a 4-5 hülyétől jövő permanens leugatásnak, ugyanakkor kimoderálják az embert, ha igyekszik megvédeni magát. Elegem van abból a szerkesztői szellemiségből, hogy ’Johanna’ (moderáló asszony) nyilván nevelő célzattal, de némiképp lekezelően azt javasolja, hogy hát ne írjunk oda, ahol leugatnak. Majd moderál minket, akik normálisan igyekszünk itt létezni. Elegem van abból, hogy Daunerni szerkesztő a valóban seggfejek helyett minket küld el a fenébe (valamiféle magasabb szellemiség nevében), amikor élni akarunk a védett topicokban, ahol élet egyébként nincs. 5 év után, - két héttel ezelőtt - befejeztem a Café Momus látogatását.

796 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 01:55:54 [Válasz erre: 794 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 01:10:01]
Egyszerűen nem igaz az a - levél lényegi mondandóját adó - mondat, hogy: [a Momus alapítói] „Néhány év után azonban szabad teret engedtek a magazin szellemiségétől idegen napi politizálásnak.” 1. A Café Momus fő profilja továbbra sem a fórumok (pláne nem az egyszem politkai) fenntartása, még ha egyesek csak ezt olvassák is. 2. A topicokban nem a szerkesztők anyázzák a többieket, és a kapott kulturális támogatásból – többek közt – a lap komolyzenei tárgyú írásai születnek, és nem a politikai hozzászólások a fórumban. 3. A Homokozó valóban azért jött létre, hogy vége legyen - az elsősorban a MÁO topicban elburjánzó - süket politizálásnak. A Fidelio közéleti fóruma adta az ötletet (ahol a mai napig sokkal durvább dolgok is elhangzanak, mint itt), és már az első hétvége után arról leveleztünk Daunerni szerkesztővel, hogy - siker ide, siker oda - megszüntessük-e a politikai fórumot. Többször visszatértünk a kérdésre, és mindig azért maradt fenn, hogy szelepként működve megóvja a többi topicot a hülyeségtől. Szemmel láthatólag van is mitől. 4. A felfordulást mindössze 4-5 (nemegyszer több nicken író) zenész, vagy zeneközeli kolléga okozza a minősíthetetlen, leugató, acsarkodó stílusával. Ezért legtöbben egy ideje fájdalommal vettük tudomásul, hogy el kell kerülni a Politikai Homokozót (még én az alapító is). Mindezeket egybevéve, azt kell mondanom, hogy a 168 Óra olvasói levelében bemutatott helyzet csak a szerző rémálmaiban létezik, nem a valóságban. A túlzó félretájékoztatás tipikus esete. (Én azt javasolnám, hogy ha valakit tartósan leugatnak a Politikai Homokozóban, akkor nem kell bosszúból az egész Momusnak torzítva, ferdítve, eltúlozva alátenni az országos médiában.)

795 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 01:53:31 [Válasz erre: 794 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 01:10:01]
Azon túl, hogy valóban elképesztő, hogy miket enged meg magának 4-5 ’névtelen hős’ a Homokozóban, sajnos az olvasói levél szerzőjéből is árad a romboló rosszindulat, (amit balról ugyanúgy utálok, mint jobbról). (A levélben idézett első hozzászólás a többek közt 'hát' néven is író – egyébként sűrűn moderált, egy alkalommal eltiltott – nicktől származik, a másodikat 'Hangyász' jegyzi.)

794 Momo von Hofmannsthal 2009-04-12 01:10:01
Na itt van a 168 óra olvasói levele: INTERNETES DEMOKRÁCIA? „Az internetes demokrácia korát éljük… aki azt mondja, a mostani pogromközeli hangulat és gyilkosságok nincsenek összefüggésben az interneten, a tévékben, a rádiókban az újságokban zajló fasiszta uszítással, azzal nem tudok mit kezdeni” – nyilatkozta Andrassew Iván a vele kászült interjúban (168 Óra, március 19.) 1998-ban indult útjára Café Momus (www.momus.hu) néven a világ első komolyzenei magazinja. Koncertbeszámolók, lemezismertetők, hírek, műsorajánlók, interjúk, esszék, publicisztika, játék, művésznaplók, apróhirdetések. Minden, ami komolyzene – írták az alapítók. Néhány év után azonban szabad teret engedtek a magazin szellemiségétől idegen napi politizálásnak. Két példa a fórum hozzászólásaiból: „Az áruló SZDSZ, ami a saját szájából is segget csinál megásta a saját sírját. Hiteltelen gennyedékek gyülekezete – megérdemelt sorsuk a teljes eltűnés a politikából. Elvégezték!” És a másik: „Egyébként szeretném megköszönni annak a névtelen hősnek, aki leköpte a pápai férget. Helyettem is megtette. Hálám neki akkor is, ha kedvenc hobbija édességekkel iskolák körül ólálkodni, netán egy szál hosszú kabátban, parkokban stb. sétálni és ruhadarabját gyerekek, netán szerelmespárok láttán széttárni.” (Az idézetek betű szerintiek.) A Café Momus „politikai homokozó” fórumán minden konzekvencia nélkül lehet cigányozni, zsidózni, szidni a melegeket, a baloldaliakat, mocskolni bárkit, aki nem ért egyet azokkal az eszmékkel, amelyektől Andrassew (is) joggal félti a demokráciát. A Café Momust pályázati formában, közpénzből a kulturális tárca, a Nemzeti Kulturális Alapon keresztül, esetenként 2 millió 500 ezer forinttal támogatja. Elfogadhatatlan, hogy az állam finanszírozza egy olyan internetes újság fenntartását, amelynek fórumozói nyíltan uszíthatnak azok ellen, akiktől a működéshez szükséges támogatás egy részét kapják. És nem is csak ezért elfogadhatatlan. (Név és cím a szerkesztőségben) (168 Óra, április 9.)

793 Megén 2009-04-11 07:44:43
Tudjátok, hogy az e heti 168 óra Levélhullás rovatában van egy nagyon csúnya írás a Momus-sal kapcsolatban? Valaki kibeszél tőlünk?

792 balazsm 2009-04-10 16:23:49
Nemcsak Sibelius, de az egész skandináv zene nem divat mifelénk. Pontosabban, divat: divat lenézni. Ez nem baj, divatra szükség van. Csak hát, ha vennénk magunknak a fáradtságot és nagyobb adagokban (vagyis nem túl aprólékosan) megismerkednénk pár skandináv szerzővel, jócskán lehetne árnyalni a képet. Nielsen pl. írt egy rakás izgalmas művet. A Maszkabál pl. szerintem zseniális.

791 pszí 2009-04-09 20:07:25 [Válasz erre: 790 daunerni 2009-04-09 19:53:56]
Igen, inkább arra akartam célozni ezzel, hogy nincsenek az életművében olyan nagy hatású darabok, mint Beethoven IX. szimfóniája - hogy a legkézenfekvőbb példát említsem. DE: Érdekes lenne egy Sibeliusról szóló írás - mondjuk egy esszé a szimfonikus alkotásairól vagy valami hasonló. :)

790 daunerni 2009-04-09 19:53:56 [Válasz erre: 789 pszí 2009-04-09 19:28:40]
Persze Beethoven sem írt mindig beethoveni remekműveket! :-) Egyébként Sibelius tényleg megérdemelne egy alaposabb elemzést (amúgy Alfred Einstein módra), de hát ez aligha férne bele egy kisebb koncertbeszámolóba. Amúgy szívesen hallgatom én is, de nem érzem hogy megváltoztatta volna az életem.

789 pszí 2009-04-09 19:28:40
Sibelius megítélése érdekes és érdemes kérdés. Sokan nem tarják többre annál, ahogyan dni is a beszámolójában írt róla. Természetesen, nem beethoveni remekműveket írt, de úgy gondolom, sokkal több van azért benne, mint ahogyan legtöbbször - túlságosan is könnyedén - "elintézik" őt. Talán emberalkat kérdése, ahogyan Rachmaninov is, engem mindenesetre megtalálnak és el is találnak a művei.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.