1027 Józsi 2003-08-18 14:37:55
Ez jó, előbb javasolsz három kérdést, aztán az egészet húzni szeretnéd. Szerintem Gy. had értékelje Pecsovicsék teljesítményét, aztán hallgassuk meg a szociális otthon lakóit is.
Ez jó, előbb javasolsz három kérdést, aztán az egészet húzni szeretnéd. Szerintem Gy. had értékelje Pecsovicsék teljesítményét, aztán hallgassuk meg a szociális otthon lakóit is.
1026 kétked 2003-08-18 12:11:09
Egy kérdés a Momushoz: van-e értelme Győriványi Úrtól most számon kérni az másfél évvel ezelőttieket, nem lenne-e aktuálisabb Petrovics Emillel interjúzni a mostani tervek/remények/baklövések fényében?
Egy kérdés a Momushoz: van-e értelme Győriványi Úrtól most számon kérni az másfél évvel ezelőttieket, nem lenne-e aktuálisabb Petrovics Emillel interjúzni a mostani tervek/remények/baklövések fényében?
1025 capitaly 2003-08-18 11:42:45
Nekem is lenne két kérdésem Győriványi úrhoz. Az első: Reálisnak és a mai körülmémyek között kívánatosnak tartja-e a visszatérést. Második: Locsmádi úr cikke a Magyar Nemzetben kimondatlanul is felveti az operai vezetők leváltását megelőző hazugságok hírdetőinek felelősségét. Gondolja-e, hogy egyszer valóban megismerhetjük az igazságot, és szerinte sor kerülhet-e a közvéleményt megtévesztők felelősségre vonására?
Nekem is lenne két kérdésem Győriványi úrhoz. Az első: Reálisnak és a mai körülmémyek között kívánatosnak tartja-e a visszatérést. Második: Locsmádi úr cikke a Magyar Nemzetben kimondatlanul is felveti az operai vezetők leváltását megelőző hazugságok hírdetőinek felelősségét. Gondolja-e, hogy egyszer valóban megismerhetjük az igazságot, és szerinte sor kerülhet-e a közvéleményt megtévesztők felelősségre vonására?
1024 Búbánat 2003-08-18 10:29:49
Kérdezem Győriványi Ráth Györgytől, hogy nincs-e kissé messze Szöul, Dél Korea? Ez az állás ott számára most valami elégtételt jelent-e? A Magyar Nemzetben a közelmúltban vele készített interjúban utalt arra, hogy nagy várakozással tekint a peres ügyei elé. Eltudja-e képzelni, hogy amennyiben jogos bírósági döntéssel visszahelyezik az Opera főzeneigazgatói posztjára (ami ugye Görgey időszakában ketté vált vagy létrehoztak főintendáns és főzeneigazgat6 munkakörökre), együtt dolgozzon a jelenlegi vezetéssel, vagy már nem kíván fizikailag visszatérni, s megelégszik-e az erkölcsi és anyagi rehabilitációjával?
Kérdezem Győriványi Ráth Györgytől, hogy nincs-e kissé messze Szöul, Dél Korea? Ez az állás ott számára most valami elégtételt jelent-e? A Magyar Nemzetben a közelmúltban vele készített interjúban utalt arra, hogy nagy várakozással tekint a peres ügyei elé. Eltudja-e képzelni, hogy amennyiben jogos bírósági döntéssel visszahelyezik az Opera főzeneigazgatói posztjára (ami ugye Görgey időszakában ketté vált vagy létrehoztak főintendáns és főzeneigazgat6 munkakörökre), együtt dolgozzon a jelenlegi vezetéssel, vagy már nem kíván fizikailag visszatérni, s megelégszik-e az erkölcsi és anyagi rehabilitációjával?
1023 Búbánat 2003-08-18 09:34:19
Ma este a londoni Bloomsbury Színházban a Dorset Opera előadásában színre kerül a Hunyadi László. (Erkel operáját pénteken és szombaton már előadták Sherborne-ban.) A Magyar Nemzet tudósítója a mai számban arról is hírt ad, hogy Erkel operája először hangzik el brit földön. A 2004 végéig tartó angliai magyar kulturális év fővédnökséget II. Erzsébet királynő és Mádl Ferenc köztársasági elnök vállalta. A londoni bemutatón részt vesz Hiller István kulturális miniszter is. Az előadás magyar szólistai Kálmándi Mihály, Kertesi Ingrid, Massányi Viktor, Haramza László, Farkas Rose-Mari, Kovács Pál, Péter Cecília, Xavier Rivadeneira két héten keresztül dolgoztak Sherborne-ban, Dorsetben a Dorset Opera rendezőjével, Michael Beauchamp-mel és a karmester Dominic Wheelerrel. Az énekeseket Patrick Shelley a Dorset opera karmester és művészeti vezetője és Tim Lee válogatta Budapesten. A produkció magyar nyelven hangzik el, ami nem kis feladatot ró a Dorset Opera számára; a szólistákon kívül magyar koreográfust és táncosokat hoz a központ, biztosítja a londoni helyszínt, az opera szervezi a kórust, a zenekart, adja az infrastruktúrát, a rendezőt, a karmestert. A PR költségek megoszlanak. Külön érdekesség, hogy a Dorset Opera nyolc fiatal magyar kórustagot is vendégül lát, hogy a magyar nyelvű szöveg pontosan szólaljon meg.
Ma este a londoni Bloomsbury Színházban a Dorset Opera előadásában színre kerül a Hunyadi László. (Erkel operáját pénteken és szombaton már előadták Sherborne-ban.) A Magyar Nemzet tudósítója a mai számban arról is hírt ad, hogy Erkel operája először hangzik el brit földön. A 2004 végéig tartó angliai magyar kulturális év fővédnökséget II. Erzsébet királynő és Mádl Ferenc köztársasági elnök vállalta. A londoni bemutatón részt vesz Hiller István kulturális miniszter is. Az előadás magyar szólistai Kálmándi Mihály, Kertesi Ingrid, Massányi Viktor, Haramza László, Farkas Rose-Mari, Kovács Pál, Péter Cecília, Xavier Rivadeneira két héten keresztül dolgoztak Sherborne-ban, Dorsetben a Dorset Opera rendezőjével, Michael Beauchamp-mel és a karmester Dominic Wheelerrel. Az énekeseket Patrick Shelley a Dorset opera karmester és művészeti vezetője és Tim Lee válogatta Budapesten. A produkció magyar nyelven hangzik el, ami nem kis feladatot ró a Dorset Opera számára; a szólistákon kívül magyar koreográfust és táncosokat hoz a központ, biztosítja a londoni helyszínt, az opera szervezi a kórust, a zenekart, adja az infrastruktúrát, a rendezőt, a karmestert. A PR költségek megoszlanak. Külön érdekesség, hogy a Dorset Opera nyolc fiatal magyar kórustagot is vendégül lát, hogy a magyar nyelvű szöveg pontosan szólaljon meg.
1022 capitaly 2003-08-18 08:59:39
Az Otellót is a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarával hírdették meg. Az árokban ugyanazok az arcok mint más operaelőadásokon. Akkor mi a különbség? Az Otelló is egy repertoáron lévő darab egyszerű átvétele. (Persze ezt sem közlik a nézővel.) A Budafest Normája kapcsán már olastunk megjegyzést az előadások átpasszolásáról. Nemcsak a Norma, az Otello is műsoron lesz jövőre! Az a kérdés motoszkál bennem, hogy ha a szezon darabjai ilyen jól elsüthetők a nyár folyamán, az Operaház miért nem maga csinálja a nyári fesztivált? Miért kell alvállalkozónak kiadnia? A darab azonos, a szereplők/közreműködők azonosak (jó, az operai zenekart BFTZ-re keresztelik), új műszakot sem kell felvenni, a közönség is bejön rá, akkor miért? Talán a nyári szabadságok alatt az alkalmazottak nem a fizetésükért dolgoznak, hanem külön pénzért? Ez az oka? Lehetséges más indok is?
Az Otellót is a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarával hírdették meg. Az árokban ugyanazok az arcok mint más operaelőadásokon. Akkor mi a különbség? Az Otelló is egy repertoáron lévő darab egyszerű átvétele. (Persze ezt sem közlik a nézővel.) A Budafest Normája kapcsán már olastunk megjegyzést az előadások átpasszolásáról. Nemcsak a Norma, az Otello is műsoron lesz jövőre! Az a kérdés motoszkál bennem, hogy ha a szezon darabjai ilyen jól elsüthetők a nyár folyamán, az Operaház miért nem maga csinálja a nyári fesztivált? Miért kell alvállalkozónak kiadnia? A darab azonos, a szereplők/közreműködők azonosak (jó, az operai zenekart BFTZ-re keresztelik), új műszakot sem kell felvenni, a közönség is bejön rá, akkor miért? Talán a nyári szabadságok alatt az alkalmazottak nem a fizetésükért dolgoznak, hanem külön pénzért? Ez az oka? Lehetséges más indok is?
1021 ZéHá 2003-08-17 22:04:56
Győriványi úrtól kérdezném, hogy tervezte-e hogy az évadkezdő Bánk bán hagyományát megszakítja? Mit szól a szeptember 12-i műsorhoz és a párosításhoz?
Győriványi úrtól kérdezném, hogy tervezte-e hogy az évadkezdő Bánk bán hagyományát megszakítja? Mit szól a szeptember 12-i műsorhoz és a párosításhoz?
1020 Rodenbach 2003-08-17 18:31:29
Kérdéseim: - Önt politikai vagy szakmai okokból távolították el? - Milyen politikai összeköttetéssel rendelkezik az operai gazdasági maffia? - Maradtak még alkalmatlanok az Operaházban? Kikre gondol?
Kérdéseim: - Önt politikai vagy szakmai okokból távolították el? - Milyen politikai összeköttetéssel rendelkezik az operai gazdasági maffia? - Maradtak még alkalmatlanok az Operaházban? Kikre gondol?
1019 Józsi 2003-08-17 17:48:17
A balett szerelmesei az Opera honlapján az „Aktalitások” menüben a „Bemutatók a 2003/2004-es szezonban” linkre kattintva értesülhetnek a Harangozó koregráfiák ismételt leporolási kísérletéről. A Mayerlinget sem ússzuk meg. A közönség el lesz ragadtatva. ([url] http://www.opera.hu/site.php?page=cikk&id=65&k=aktualis;Bemutatók a 2003/2004-es szezonban[/url])
A balett szerelmesei az Opera honlapján az „Aktalitások” menüben a „Bemutatók a 2003/2004-es szezonban” linkre kattintva értesülhetnek a Harangozó koregráfiák ismételt leporolási kísérletéről. A Mayerlinget sem ússzuk meg. A közönség el lesz ragadtatva. ([url] http://www.opera.hu/site.php?page=cikk&id=65&k=aktualis;Bemutatók a 2003/2004-es szezonban[/url])
1018 Józsi 2003-08-17 17:47:33
A ”nem gondolja, hogy aki iyen marha az mindent elbaltáz” típusú kérdés igazi gyöngyszem. Biztosan nagyon jól lehet rá válaszolni.
A ”nem gondolja, hogy aki iyen marha az mindent elbaltáz” típusú kérdés igazi gyöngyszem. Biztosan nagyon jól lehet rá válaszolni.
1017 kétked 2003-08-17 12:29:04
A Gulyás-interjú alapvető ellentmondására felhívnám a figyelmet: Az első sorokban, mint a Metropolitan énekesét említik, az utolsóban, mint egy párszáz lakosú kisközség zeneiskolájának vezetőjét. Gondolom, a művészpálya ívét már fel sem kell rajzolni.
A Gulyás-interjú alapvető ellentmondására felhívnám a figyelmet: Az első sorokban, mint a Metropolitan énekesét említik, az utolsóban, mint egy párszáz lakosú kisközség zeneiskolájának vezetőjét. Gondolom, a művészpálya ívét már fel sem kell rajzolni.
1016 kétked 2003-08-17 11:57:16
Kérdéseim Győriványi Úrhoz: - Nem gondolja, hogy az opera hazai megújításának sanszát játszotta el azzal, hogy elefánt módjára rontott a porcelánboltba? - a Macbeth rendezését a szakma egyöntetű fújjolással fogadta, mi erről a véleménye? - Működése során számos művésznek ajtót mutatott, sokszor, mindössze egyszeri találkozás után, olyan művészek voltak közöttük, akik azóta is - esetleg máshol - nagyszerűen bizonyítanak. Mit gondol ma erről? - Mit szól ahhoz, hogy számos általa a Házba vitt \"kollégája\" gond nélkül szolgálja ki az utódjait? - Komolyan gondolta, hogy egy karmester vezénylés nélkül tekintélyt szerez magának? - Mit csinálna másképp?
Kérdéseim Győriványi Úrhoz: - Nem gondolja, hogy az opera hazai megújításának sanszát játszotta el azzal, hogy elefánt módjára rontott a porcelánboltba? - a Macbeth rendezését a szakma egyöntetű fújjolással fogadta, mi erről a véleménye? - Működése során számos művésznek ajtót mutatott, sokszor, mindössze egyszeri találkozás után, olyan művészek voltak közöttük, akik azóta is - esetleg máshol - nagyszerűen bizonyítanak. Mit gondol ma erről? - Mit szól ahhoz, hogy számos általa a Házba vitt \"kollégája\" gond nélkül szolgálja ki az utódjait? - Komolyan gondolta, hogy egy karmester vezénylés nélkül tekintélyt szerez magának? - Mit csinálna másképp?
1015 Dagobert II 2003-08-17 10:37:02
A zenefórmmal való összehasonlítás, gondolom, nem a teljes a zeneforum.hu lapra, hanem annak egyetlen rovatára vonatkozik. Jelzem, a Zenefórum lapnak öt fő menüpontja van: pop, rock, club, klasszikus, Jazz/Word. Az öt pont egyike, a klasszikus pont alatt is vagy 4 fő témakört találni: Fórumok Lemezajánló Sztárinterjúk Zene-szó. A Fórumok alatt legalább 15 témához lehet hozzászólni, ebből egyetlen egy a Magyar Állami Operaházzal fogalalkozó. Ha az utóbbi fórum meg is halt, a Zenefórum című lap még gond nélkül működik. A Zenefórum lap témabősége, úgy látom, nem teszi lehetővé, hogy egy vagy két személy tolakodóan eluralja a terepet. Ez nem feltétlenül hátrány. Bár a Momus újság a Zenefórumnál szerényebb kínálattal rendelkezik, nem hinném hogy az ebben a rovatban jelentkező kritikus hang(ok) miatt a teljes Momust illetően vészharangot kéne megkongatni.
A zenefórmmal való összehasonlítás, gondolom, nem a teljes a zeneforum.hu lapra, hanem annak egyetlen rovatára vonatkozik. Jelzem, a Zenefórum lapnak öt fő menüpontja van: pop, rock, club, klasszikus, Jazz/Word. Az öt pont egyike, a klasszikus pont alatt is vagy 4 fő témakört találni: Fórumok Lemezajánló Sztárinterjúk Zene-szó. A Fórumok alatt legalább 15 témához lehet hozzászólni, ebből egyetlen egy a Magyar Állami Operaházzal fogalalkozó. Ha az utóbbi fórum meg is halt, a Zenefórum című lap még gond nélkül működik. A Zenefórum lap témabősége, úgy látom, nem teszi lehetővé, hogy egy vagy két személy tolakodóan eluralja a terepet. Ez nem feltétlenül hátrány. Bár a Momus újság a Zenefórumnál szerényebb kínálattal rendelkezik, nem hinném hogy az ebben a rovatban jelentkező kritikus hang(ok) miatt a teljes Momust illetően vészharangot kéne megkongatni.
1014 -té.pé- 2003-08-17 10:32:44
Hölgyeim és Uraim A közeljövőben interjú készül Győriványi Ráth Györggyel. Várjuk kérdéseiket!
Hölgyeim és Uraim A közeljövőben interjú készül Győriványi Ráth Györggyel. Várjuk kérdéseiket!
1013 Bázakerettye 2003-08-16 22:39:50
Ez az! A hallgathatlanok érdekében csak akkor ugrik a média, ha politikai okokból érdekében áll a hangulatkeltés. Annak idején Pitti felháborodására is hogy rácuppant a 99%-os sajtó. Uborka nem termett annyi amennyit riportoztak vele (TV, Rádió, újság). Oszt ma mi van, se Pitti, se Polgár, se Kincses, se Tokody. Most miért nem kapcsolják össze az Esti Krónikában a felháborodott Tokodyt a főigazgató szerény Pest közeli hajlékával?
Ez az! A hallgathatlanok érdekében csak akkor ugrik a média, ha politikai okokból érdekében áll a hangulatkeltés. Annak idején Pitti felháborodására is hogy rácuppant a 99%-os sajtó. Uborka nem termett annyi amennyit riportoztak vele (TV, Rádió, újság). Oszt ma mi van, se Pitti, se Polgár, se Kincses, se Tokody. Most miért nem kapcsolják össze az Esti Krónikában a felháborodott Tokodyt a főigazgató szerény Pest közeli hajlékával?
1012 Mi a baj 2003-08-16 15:26:57
Hát az, hogy az elvesztett hangú énekesek, mint Gulyás Dénes, azon keseregnek, hogy csak 10 évi előadásuk van. Szerintem az is nagyon sok. Ő, a többi, mára már leszerepelt énekessel már a múlt. Miért Magyarországon kellene minden előadásukat elénekelni? Hát persze, hogy azért, mert mára már sehol másutt nem tudják eladni, hogy még tudnak énekelni. Az meg különösen veszélyes, hogy politikai szerepet is vállalnak, ezzel tovább butítva, az amúgy sem tájékozott operai közéletet. Ugyanez érvényes persze Martonra, Tokodyra, Sólyom Nagyra, Kincsesre, Kovács Kolosra. Érdekes, hogy amikor még kellettek kint a nagy színházakban, eszük ágába sem jutott a hazai szerepvállalás. Megfigyelhetjük majd Rost is akkor jön haza magyarkodni, amikor nem látjuk többé a nevét a vezető színházak műsorán.
Hát az, hogy az elvesztett hangú énekesek, mint Gulyás Dénes, azon keseregnek, hogy csak 10 évi előadásuk van. Szerintem az is nagyon sok. Ő, a többi, mára már leszerepelt énekessel már a múlt. Miért Magyarországon kellene minden előadásukat elénekelni? Hát persze, hogy azért, mert mára már sehol másutt nem tudják eladni, hogy még tudnak énekelni. Az meg különösen veszélyes, hogy politikai szerepet is vállalnak, ezzel tovább butítva, az amúgy sem tájékozott operai közéletet. Ugyanez érvényes persze Martonra, Tokodyra, Sólyom Nagyra, Kincsesre, Kovács Kolosra. Érdekes, hogy amikor még kellettek kint a nagy színházakban, eszük ágába sem jutott a hazai szerepvállalás. Megfigyelhetjük majd Rost is akkor jön haza magyarkodni, amikor nem látjuk többé a nevét a vezető színházak műsorán.
1011 Fekete Péter 2003-08-16 13:25:37
Egytértek azzal, hogy ami az Operaház körül az utóbbi években történt azt nem szabad elfelejteni.(Búbánat). Én is ammondó vagyok, hogy álszenteskedés fejünket a homokba dugni és úgy tenni mintha erről itt senki nem tudna. (Zsolt) Legyen szabad erről is beszélni! Meg arról ami most is zajlik! Ha az ezzel kapcsolatos vélemények valakinek nagyon szúrják a szemit, a legjobb megoldás átülni egy másik asztalhoz. Van hely a Momus kávéházban elég.
Egytértek azzal, hogy ami az Operaház körül az utóbbi években történt azt nem szabad elfelejteni.(Búbánat). Én is ammondó vagyok, hogy álszenteskedés fejünket a homokba dugni és úgy tenni mintha erről itt senki nem tudna. (Zsolt) Legyen szabad erről is beszélni! Meg arról ami most is zajlik! Ha az ezzel kapcsolatos vélemények valakinek nagyon szúrják a szemit, a legjobb megoldás átülni egy másik asztalhoz. Van hely a Momus kávéházban elég.
1010 Búbánat 2003-08-16 13:23:14
Gulyás Dénest idézem: \" Szeretnék olyan országban élni, ahol a kollégáim nem kérdezik meg tőlem: félek-e. Ez abszurdum!...Elviselhetetlen állapotok uralkodnak. Énekes kollégám nyaranta sírkövet mos egy temetőben, hogy eltudja tartani a családját...Velem a rádió ezelőtt tizennégy évvel készített felvételt. Utoljára húsz évvel ezelőtt Ferencsikkel adták ki egy bakelitlemezemet...Az operában évadonként tíz előadást énekelek. Én választottam Petrovics Emil igazgatása alatt, hogy szabadúszó leszek. Úgy éreztem, hogy baj lesz a színházban. És lőn. A tíz előadás persze kevés a szakmai színvonal tartásához, ahhoz évi harminc kellene. Egy ilyen intézménynek, amely egy templom, az életem, gazdájának kell lennie lelkeinknek, mindenkiének, aki benne dolgozik. A színház lelke a művész, akit időnként meg kell simogatni. Jelenleg működik a színház, de működhetne jobban is. Volnának ötleteim....\"
Gulyás Dénest idézem: \" Szeretnék olyan országban élni, ahol a kollégáim nem kérdezik meg tőlem: félek-e. Ez abszurdum!...Elviselhetetlen állapotok uralkodnak. Énekes kollégám nyaranta sírkövet mos egy temetőben, hogy eltudja tartani a családját...Velem a rádió ezelőtt tizennégy évvel készített felvételt. Utoljára húsz évvel ezelőtt Ferencsikkel adták ki egy bakelitlemezemet...Az operában évadonként tíz előadást énekelek. Én választottam Petrovics Emil igazgatása alatt, hogy szabadúszó leszek. Úgy éreztem, hogy baj lesz a színházban. És lőn. A tíz előadás persze kevés a szakmai színvonal tartásához, ahhoz évi harminc kellene. Egy ilyen intézménynek, amely egy templom, az életem, gazdájának kell lennie lelkeinknek, mindenkiének, aki benne dolgozik. A színház lelke a művész, akit időnként meg kell simogatni. Jelenleg működik a színház, de működhetne jobban is. Volnának ötleteim....\"
1009 csopaki 2003-08-16 09:38:55
Dagobert: auguszus elején szabadtéren játszották Pesten a Nabuccót (Koltay, Margitszigeti Szabadtéri Színpad). Amikor néhány éve ott jártam nagyon rossz hangerősítéssel dolgoztak élvezhetetlen volt az egész. Most nem tudom milyen. A nézőterük elég nagy, de aki még sosem járt szigeten csak a jegyárakból indulhat ki melyik a jó hely, a honlapról erről nem tud tájékozódni, mert a nézőtér rajzát nem tették fel. Jegyárak: 1.700,- 2.700,- 3.200,- 3.800. Ez igazán nem sok. Persze kérdés, hogy az olcsó árért mit kap az ember.
Dagobert: auguszus elején szabadtéren játszották Pesten a Nabuccót (Koltay, Margitszigeti Szabadtéri Színpad). Amikor néhány éve ott jártam nagyon rossz hangerősítéssel dolgoztak élvezhetetlen volt az egész. Most nem tudom milyen. A nézőterük elég nagy, de aki még sosem járt szigeten csak a jegyárakból indulhat ki melyik a jó hely, a honlapról erről nem tud tájékozódni, mert a nézőtér rajzát nem tették fel. Jegyárak: 1.700,- 2.700,- 3.200,- 3.800. Ez igazán nem sok. Persze kérdés, hogy az olcsó árért mit kap az ember.
1008 Benno 2003-08-16 01:23:39
az egymás cukkolása közti szünetekre egy kis olvasnivaló: [url]http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=70924;Norma[/url] [url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=163953&rvt=22&rvt2=57&pos=10;GulyásDénes[/url]
az egymás cukkolása közti szünetekre egy kis olvasnivaló: [url]http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=70924;Norma[/url] [url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=163953&rvt=22&rvt2=57&pos=10;GulyásDénes[/url]
1007 sphynx 2003-08-16 00:34:07
Részben igaza van.
Részben igaza van.
1006 Zsolt 2003-08-15 19:48:47
Jeles fílsrájberünk írja: „Nem ismerem az operai viszonyokat, és azon túl, hogy prosperitást és minden jót kívánok nekik, nagyon nem is izgat a dolog.” Micsoda képmutatás! Az ő hozzáférésével csak a Momust lehet fogni. Mosolyországában nix újság, nix hír, níx politika. Ő nem tud semmiről, nem olvasott semmit. Csak énekesek vannak, receptek, leárazott régi lemezek.. Hülyének néz minket.
Jeles fílsrájberünk írja: „Nem ismerem az operai viszonyokat, és azon túl, hogy prosperitást és minden jót kívánok nekik, nagyon nem is izgat a dolog.” Micsoda képmutatás! Az ő hozzáférésével csak a Momust lehet fogni. Mosolyországában nix újság, nix hír, níx politika. Ő nem tud semmiről, nem olvasott semmit. Csak énekesek vannak, receptek, leárazott régi lemezek.. Hülyének néz minket.
1005 Mantuai herceg 2003-08-15 17:13:53
És mi van Weiner ( Leó, -Szász ) elvtárssal? Mi az az MN? Csak nem jelent meg újra a Magyar Néphadsereg című egykori havilap? Az valami rettenetes volt. Visszaköszön a stílus,brrr.
És mi van Weiner ( Leó, -Szász ) elvtárssal? Mi az az MN? Csak nem jelent meg újra a Magyar Néphadsereg című egykori havilap? Az valami rettenetes volt. Visszaköszön a stílus,brrr.
1004 Búbánat 2003-08-15 16:18:16
A mai MN-ben a Tisztelt Szerkesztőség! Rovatban Hazugság, igazság, erkölcs, tisztesség címmel jelent meg egy írás Horváth Béla miskolci olvasó jegyzésével. Ebben észrevételeket fogalmaz meg a lap július 11-i számában közölt Locsmándi Miklósnak „Az üvegzseb esete a sánta kutyával” c. figyelemre méltó írására. Locsmándi ugyanis elemezte azokat az időszerű kérdéseket, amelyeket mielőbb meg kell oldanunk, mert nélküle nem boldogulhatunk. Felvetései, elemzései a szilárd alapozás igényével fogalmazódtak meg. Horváth úr a mai cikkében ugyanezt a témát boncolgatja, érdemes elolvasni. Gondolatait azzal zárja: „Locsmándi Miklós írása bizonyára másokat is továbbgondolásra késztetett, és reményeim szerint a hazai sajtó is szélesebb körben alkalmazza majd a történelmi események és tények valósághű közreadását.” Szívem szerint nagy kár, hogy Győriványi főzeneigazgató úrral együtt neki is útilaput kötöttek a lábára. Nem véletlen, hogy az Opera posványában csak azok érzik jól magukat, akiket világéletükben zavart a tisztaság, a világosság, a rend, az egyértelmű viszonyok. Tehát, mindaz, aminek hiányában most nagyon jól érzik magukat egyesek, és mindennel a világon meg vannak elégedve. És foggal-körömmel védik ezt a körülkerített, birtokukba vett, mondhatnám azt is hogy általuk kisajátított, a közjót szolgáló állami intézményt. Egy zavarja őket csupán, ha valaki kritizálni meri a tevékenységüket, és emlegetni merjük, nevén szólítjuk azokat, akiket megalázó módon és törvénysértően eltávolíttattak az állásukból. Nem állítom, hogy sokkal okosabb lennénk, ha mindez nem történt volna meg, és maradtak volna a helyükön. De a mai siralmas helyzetért – hiába, pénz, hiába paripa – a je3lenleg hatalmon levők az igazán felelősek. Bízom benne, hogy nem túl sokára eljön a mostani „méltóságos” urak és hölgyek végórája is, amikor a taps azért fog bekövetkezni, mert kipenderítették szűrüket a vackukból. És ha ez bekövetkezik, akkor jön a nagy munka, a nagytakarítás! És a tükröt sem kell remélhetőleg tartani… Addig is olvasgassuk hát Locsmándi és tisztelője, Horváth úr fejtegetéseit az MN-ben. Ha máskor nem, a Budafesti Otellók szünetében. És okuljunk a zöldszemű szörnyeteg következményeitől...
A mai MN-ben a Tisztelt Szerkesztőség! Rovatban Hazugság, igazság, erkölcs, tisztesség címmel jelent meg egy írás Horváth Béla miskolci olvasó jegyzésével. Ebben észrevételeket fogalmaz meg a lap július 11-i számában közölt Locsmándi Miklósnak „Az üvegzseb esete a sánta kutyával” c. figyelemre méltó írására. Locsmándi ugyanis elemezte azokat az időszerű kérdéseket, amelyeket mielőbb meg kell oldanunk, mert nélküle nem boldogulhatunk. Felvetései, elemzései a szilárd alapozás igényével fogalmazódtak meg. Horváth úr a mai cikkében ugyanezt a témát boncolgatja, érdemes elolvasni. Gondolatait azzal zárja: „Locsmándi Miklós írása bizonyára másokat is továbbgondolásra késztetett, és reményeim szerint a hazai sajtó is szélesebb körben alkalmazza majd a történelmi események és tények valósághű közreadását.” Szívem szerint nagy kár, hogy Győriványi főzeneigazgató úrral együtt neki is útilaput kötöttek a lábára. Nem véletlen, hogy az Opera posványában csak azok érzik jól magukat, akiket világéletükben zavart a tisztaság, a világosság, a rend, az egyértelmű viszonyok. Tehát, mindaz, aminek hiányában most nagyon jól érzik magukat egyesek, és mindennel a világon meg vannak elégedve. És foggal-körömmel védik ezt a körülkerített, birtokukba vett, mondhatnám azt is hogy általuk kisajátított, a közjót szolgáló állami intézményt. Egy zavarja őket csupán, ha valaki kritizálni meri a tevékenységüket, és emlegetni merjük, nevén szólítjuk azokat, akiket megalázó módon és törvénysértően eltávolíttattak az állásukból. Nem állítom, hogy sokkal okosabb lennénk, ha mindez nem történt volna meg, és maradtak volna a helyükön. De a mai siralmas helyzetért – hiába, pénz, hiába paripa – a je3lenleg hatalmon levők az igazán felelősek. Bízom benne, hogy nem túl sokára eljön a mostani „méltóságos” urak és hölgyek végórája is, amikor a taps azért fog bekövetkezni, mert kipenderítették szűrüket a vackukból. És ha ez bekövetkezik, akkor jön a nagy munka, a nagytakarítás! És a tükröt sem kell remélhetőleg tartani… Addig is olvasgassuk hát Locsmándi és tisztelője, Horváth úr fejtegetéseit az MN-ben. Ha máskor nem, a Budafesti Otellók szünetében. És okuljunk a zöldszemű szörnyeteg következményeitől...
1003 Dagobert II 2003-08-15 13:02:01
Visszatérve a jegyárakra. Nemrégiben örömmel fedeztem fel, hogy az operaházi helyek értékének újragondolásával a Budafestet működtető Viparts példát mutatott az Operaháznak. (A Viparts 11 kategóriába sorolja helyeket, míg a Magyar Állami Operaház csak 6 kategóriát ismer.) A Budafest honlapján más érdekességet is találtam. A Szent István téri zenekari hangversenyekre és a Dominikánus udvarba meghirdetett műsoraikra egységárban, 4.900Ft-ért árulják a jegyeket. Ez a megoldás, gondolom, nem azért született, mert minden hely egyforma értékű lenne. Az érkezés sorrendben történő helyfoglalás ugyanakkor nagyon egyszerű és demokratikus. (Most nem térek ki arra, hogy a Hilton udvarán, méreténél fogva nem lehet olyan nagy különbség az első, a középső és az utolsó sorok között. A Szent István tér esetében viszont a jó ég tudja hova érdemes ülni, ha az ember namcsak a győnyörűen felújított Bazilkában akar gyönyörködni, hanem hallani is akar valamit.) Az egységár engem a különböző hangversenyek feltételezhetően eltérő minősége, és az ebből adódó ár - szolgáltás aránytalansága miatt érdekel. Vegyük példának a zenekari hangversenyeket a Bazilika előtt. A Viparts lapján hat zenekar neve olvasható. Ezek: MÁV Szimfonikus Zenekar Liszt-Wagner Zenekar Nemzeti Filharmonikus Zenekar Danubia Ifjúsági Szimfonikus Zenekar Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Feltételezem –még ha ez nyilvánosan nincs is kimondva–, hogy a szakma a teljesítőképesség alapján nem sorolja az öt zenekart (és karmestert) azonos kategóriába. Az eltérő képesség a koncerteken valószínűleg meg is nyilvánul, így valószínűleg a hat hangverseny mindegyike nem képvisel azonos művészeti értéket. A jegyvásárló viszont egységárat fizet. Minden hangversenyért ugyanannyit. Kérdem én, ha az átlagember (vagy a külföldi) nincs tisztában zenekaraink rangsorával, hogyan válassza ki a pénzért a legmegfelelőbb előadást? A szerencsés tudatlan és az okosan választó az ötezer forintjért jobbat fog kapni, mint rosszul döntő társai. Korrekt megoldás ez így? Esetleg a jobb zenekarok kevesebbet játszanak, a gyengébbek többet? Ez minden szabadtéri hangversenyen így működik? Hova helyezi a szakma az Operaház zenekarát? Hol helyezkedik el a sorban a BFTZ?
Visszatérve a jegyárakra. Nemrégiben örömmel fedeztem fel, hogy az operaházi helyek értékének újragondolásával a Budafestet működtető Viparts példát mutatott az Operaháznak. (A Viparts 11 kategóriába sorolja helyeket, míg a Magyar Állami Operaház csak 6 kategóriát ismer.) A Budafest honlapján más érdekességet is találtam. A Szent István téri zenekari hangversenyekre és a Dominikánus udvarba meghirdetett műsoraikra egységárban, 4.900Ft-ért árulják a jegyeket. Ez a megoldás, gondolom, nem azért született, mert minden hely egyforma értékű lenne. Az érkezés sorrendben történő helyfoglalás ugyanakkor nagyon egyszerű és demokratikus. (Most nem térek ki arra, hogy a Hilton udvarán, méreténél fogva nem lehet olyan nagy különbség az első, a középső és az utolsó sorok között. A Szent István tér esetében viszont a jó ég tudja hova érdemes ülni, ha az ember namcsak a győnyörűen felújított Bazilkában akar gyönyörködni, hanem hallani is akar valamit.) Az egységár engem a különböző hangversenyek feltételezhetően eltérő minősége, és az ebből adódó ár - szolgáltás aránytalansága miatt érdekel. Vegyük példának a zenekari hangversenyeket a Bazilika előtt. A Viparts lapján hat zenekar neve olvasható. Ezek: MÁV Szimfonikus Zenekar Liszt-Wagner Zenekar Nemzeti Filharmonikus Zenekar Danubia Ifjúsági Szimfonikus Zenekar Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Feltételezem –még ha ez nyilvánosan nincs is kimondva–, hogy a szakma a teljesítőképesség alapján nem sorolja az öt zenekart (és karmestert) azonos kategóriába. Az eltérő képesség a koncerteken valószínűleg meg is nyilvánul, így valószínűleg a hat hangverseny mindegyike nem képvisel azonos művészeti értéket. A jegyvásárló viszont egységárat fizet. Minden hangversenyért ugyanannyit. Kérdem én, ha az átlagember (vagy a külföldi) nincs tisztában zenekaraink rangsorával, hogyan válassza ki a pénzért a legmegfelelőbb előadást? A szerencsés tudatlan és az okosan választó az ötezer forintjért jobbat fog kapni, mint rosszul döntő társai. Korrekt megoldás ez így? Esetleg a jobb zenekarok kevesebbet játszanak, a gyengébbek többet? Ez minden szabadtéri hangversenyen így működik? Hova helyezi a szakma az Operaház zenekarát? Hol helyezkedik el a sorban a BFTZ?
1002 cintula 2003-08-15 09:18:14
Ja, és segítsen már valaki Mantuainak! Mikorlesz kivehető ajtajú NDK balettest?
Ja, és segítsen már valaki Mantuainak! Mikorlesz kivehető ajtajú NDK balettest?
1001 cintula 2003-08-15 09:11:54
Bravó Köbüki! Bravó Búbánat! Hú micsoda fejek gyülekeznek itt! Nekem is tetszik a „nyissanak egy szépelgő rovatot” elve. Javaslom legyen a rovat neve Mosolyország. Írhatna oda minden elégedett, rózsaszínű, politikamentes farizeus. Csak el ne feledjék szidni Kiss Bét. Anélkül nem lenne hiteles.
Bravó Köbüki! Bravó Búbánat! Hú micsoda fejek gyülekeznek itt! Nekem is tetszik a „nyissanak egy szépelgő rovatot” elve. Javaslom legyen a rovat neve Mosolyország. Írhatna oda minden elégedett, rózsaszínű, politikamentes farizeus. Csak el ne feledjék szidni Kiss Bét. Anélkül nem lenne hiteles.
1000 Mantuai herceg 2003-08-15 08:37:25
Búbánat Hurrá, hurrá!!!!!!!!! Akkor végre van valaki aki megszervezi a tükör odatartását. Előre is kösz a közösségi, a zenebarátokért végzendő találkozó-szervezésért.
Búbánat Hurrá, hurrá!!!!!!!!! Akkor végre van valaki aki megszervezi a tükör odatartását. Előre is kösz a közösségi, a zenebarátokért végzendő találkozó-szervezésért.
999 Búbánat 2003-08-14 20:29:02
Úgy látom kübeki nem olvassa a Momus egyéb fórumait, mert akkor nem írna úgy erről a fórumról és az ide írókról azt amit olvastunk tőle. Ha ugyanis venné a fáradságot és beleolvasgatna más fórumokba is, láthatná, hogy sokan, köztük én is, nem csak ide irogatunk, és van véleményünk más zenei dolgokról is az Operán kívül. Tehát, igyekszünk sokszínűen megközelíteni a témákat, és ezáltal kifejezetten jót teszünk. A vitára ingerlő ellenvélemények csak előbbre viszik a dolgokat. Ez nemcsak abban merülhet ki, hogy ki ellenzési, ki nem. A személyes vélemények vállalása úgy vélem csak becsülendő mindannyiunknál. Én azt is értékelem, amit Kübeki előadott, tiszteletben tartom mondandóját. Ha Szinetár, Petrovics és segédei netán Kübeki vagy más néven jelentetik meg itt nézeteiket, az is belefér! Csak örülni tudok annak, ha nem csak egy szűk kör olvassa sorainkat, vagy ír ide. És akár saját nevén, akár más néven ír, csak írjon. Ez itt a lényeg! Ez viszi előbbre a témát. És ugye, van időnként sajtószemle is. Úgylátszik, sokakat az is zavarja, ha nemcsak a kormánypárti lapokból, hanem az egyetlenegy ellenzéki napilapból mazsolázik az ember. Megértem, ha fáj az igazság. De a kultúra is sajnos, át van politizálva. Én a magam részéről viszont, másokhoz hasonlóan itt nem politizálok, csak a jogos sérelmeinket hánytorgatjuk fel itt mi operabarátok. Nem mi tehetünk róla, hogy olyan illegitim, analfabéta, holdkóros társaság trónol bent a HÁZ-ban, akik már sok évvel ezelőtt elvesztették sokunk bizalmát. A tűrőképességünk határán vagyunk. Ezen az sem változtat sokat, ha időnként egy-egy bemutató vagy repertoár darab, egy-egy közreműködő elnyeri a tetszésünket. Sajnos, minden rohad. A látszat sokszor csal! Ez nem ellenzéki támadás a vezetés ellen, hanem a kétségbeesett jajkiáltás, hogy felkeltsük azoknak is a figyelmét a rothadásra, akik csak a külső mázt veszik észre, és mindent eladhatnak nekik, megveszik, beveszik. A hiuság nagy úr. Állítsuk őket a tükör elé, vegyék már észre magukat. Mert a pénz, a hatalom diktálta erő csak ideig-óráig tart ki, utána fájdalmas lesz az ébredés, és sok minden már késő. És ne jöjjön senkise azzal, hogy ne legyek már ilyen pesszimista. Optimista csak az lehet, aki szembe mer vagy tud nézni a tényekkel, és aki hisz abban, hogy igazság az úr! Úgyhogy, ha kesergek is időnként, valahol belül érzem, hogy csak idő kérdése, és jobbra fordulnak majd a dolgok. De ehhez a jelenlegi öregek otthonát fel kell számolni, utána szántani vetni, új magokat elültetni, sokat öntözni, és újra nyílnak majd a szép illatos virágok. Ez ad erőt az újrakezdéshez nap mint nap. Úgyhogy fel a fejjel mindnyájunknak,nincs még minden elveszve, és csak támadjuk továbbra azokat, akikkel csak így lehet szót érteni. És ne simogassuk azokat, akiknek a memóriájával valami baj van.És a kormányok jöhetnek-mehetnek, de az OPERA maradni fog. És amíg OPERA van,addig mi is itt vagyunk.
Úgy látom kübeki nem olvassa a Momus egyéb fórumait, mert akkor nem írna úgy erről a fórumról és az ide írókról azt amit olvastunk tőle. Ha ugyanis venné a fáradságot és beleolvasgatna más fórumokba is, láthatná, hogy sokan, köztük én is, nem csak ide irogatunk, és van véleményünk más zenei dolgokról is az Operán kívül. Tehát, igyekszünk sokszínűen megközelíteni a témákat, és ezáltal kifejezetten jót teszünk. A vitára ingerlő ellenvélemények csak előbbre viszik a dolgokat. Ez nemcsak abban merülhet ki, hogy ki ellenzési, ki nem. A személyes vélemények vállalása úgy vélem csak becsülendő mindannyiunknál. Én azt is értékelem, amit Kübeki előadott, tiszteletben tartom mondandóját. Ha Szinetár, Petrovics és segédei netán Kübeki vagy más néven jelentetik meg itt nézeteiket, az is belefér! Csak örülni tudok annak, ha nem csak egy szűk kör olvassa sorainkat, vagy ír ide. És akár saját nevén, akár más néven ír, csak írjon. Ez itt a lényeg! Ez viszi előbbre a témát. És ugye, van időnként sajtószemle is. Úgylátszik, sokakat az is zavarja, ha nemcsak a kormánypárti lapokból, hanem az egyetlenegy ellenzéki napilapból mazsolázik az ember. Megértem, ha fáj az igazság. De a kultúra is sajnos, át van politizálva. Én a magam részéről viszont, másokhoz hasonlóan itt nem politizálok, csak a jogos sérelmeinket hánytorgatjuk fel itt mi operabarátok. Nem mi tehetünk róla, hogy olyan illegitim, analfabéta, holdkóros társaság trónol bent a HÁZ-ban, akik már sok évvel ezelőtt elvesztették sokunk bizalmát. A tűrőképességünk határán vagyunk. Ezen az sem változtat sokat, ha időnként egy-egy bemutató vagy repertoár darab, egy-egy közreműködő elnyeri a tetszésünket. Sajnos, minden rohad. A látszat sokszor csal! Ez nem ellenzéki támadás a vezetés ellen, hanem a kétségbeesett jajkiáltás, hogy felkeltsük azoknak is a figyelmét a rothadásra, akik csak a külső mázt veszik észre, és mindent eladhatnak nekik, megveszik, beveszik. A hiuság nagy úr. Állítsuk őket a tükör elé, vegyék már észre magukat. Mert a pénz, a hatalom diktálta erő csak ideig-óráig tart ki, utána fájdalmas lesz az ébredés, és sok minden már késő. És ne jöjjön senkise azzal, hogy ne legyek már ilyen pesszimista. Optimista csak az lehet, aki szembe mer vagy tud nézni a tényekkel, és aki hisz abban, hogy igazság az úr! Úgyhogy, ha kesergek is időnként, valahol belül érzem, hogy csak idő kérdése, és jobbra fordulnak majd a dolgok. De ehhez a jelenlegi öregek otthonát fel kell számolni, utána szántani vetni, új magokat elültetni, sokat öntözni, és újra nyílnak majd a szép illatos virágok. Ez ad erőt az újrakezdéshez nap mint nap. Úgyhogy fel a fejjel mindnyájunknak,nincs még minden elveszve, és csak támadjuk továbbra azokat, akikkel csak így lehet szót érteni. És ne simogassuk azokat, akiknek a memóriájával valami baj van.És a kormányok jöhetnek-mehetnek, de az OPERA maradni fog. És amíg OPERA van,addig mi is itt vagyunk.
998 Mantuai herceg 2003-08-14 16:37:40
Tisztelt Kelmék és Őkelmék! A kultúra-gazdaságtan és management külön tantárgy, egyes egyetemeken külön szak. Érdemes vele foglalkzni,mert akkor néhány álpiacgazdasági téveszmével \"szegényebb\" lenne ez a topic. Nagyon egyetértek kübekivel, miszerint nyissunk egy zenei-baletti MAO topicot, ezt pedig hagyjuk meg operai dolgozói újságnak, panasz- és siratófalnak.
Tisztelt Kelmék és Őkelmék! A kultúra-gazdaságtan és management külön tantárgy, egyes egyetemeken külön szak. Érdemes vele foglalkzni,mert akkor néhány álpiacgazdasági téveszmével \"szegényebb\" lenne ez a topic. Nagyon egyetértek kübekivel, miszerint nyissunk egy zenei-baletti MAO topicot, ezt pedig hagyjuk meg operai dolgozói újságnak, panasz- és siratófalnak.
997 Megén 2003-08-14 16:33:04
Szóval akkor mi újság a Magyar Állami Operaházban ?
Szóval akkor mi újság a Magyar Állami Operaházban ?
996 dzsídípí 2003-08-14 15:27:06
Búbánat kisegítését köszönöm. A bemutató és a nyári játékok körüli szokások ismertetése alátámasztja mindazt, ami alapján a tisztességtelen piaci magatartást vélelmeztem. A körülmények alapos ismeretére valló hozzászólásból orientálást kaptam a BFTZ és Operazenekar közötti azonosságból adódó furcsasággal és az állami támogatások leosztásával kapcsolatos felvetésemre is. Nekem ennyi elég. Márcsak azért is, mert nem tudom, hogy az itt eluralkodó éberségi hullám valós alapon áll-e vagy összefüggésbe hozható a gazdasági vonatkozású felvetésekkel. Én mindenestre elég lehetőséget látok költségvetési pénzek kilapátolására ahhoz, hogy belássam, nem kis tízmilliók foroghatnak kockán. Az érdekeltek számára az ilyesfajta kérdéseknek márcsak felvetése sem lehet kívánatos. Ciffra dolgokra képesek a nagy bevételtől eleső emberek. Ez nem pártállás kérdése. Nekem sincs kedvem váratlanul megrendelés nélkül maradni, esetleg megveretni magam vagy családomat. Úgyhogy, viszlát. (Mielőtt rám is ugrana itt valaki, nem azért tettem fel kérdéseket mert bögyömben lenne a vezetés. Búbánattal sem vagyok azonos. Ami meg nem ingem nem veszem magamra.)
Búbánat kisegítését köszönöm. A bemutató és a nyári játékok körüli szokások ismertetése alátámasztja mindazt, ami alapján a tisztességtelen piaci magatartást vélelmeztem. A körülmények alapos ismeretére valló hozzászólásból orientálást kaptam a BFTZ és Operazenekar közötti azonosságból adódó furcsasággal és az állami támogatások leosztásával kapcsolatos felvetésemre is. Nekem ennyi elég. Márcsak azért is, mert nem tudom, hogy az itt eluralkodó éberségi hullám valós alapon áll-e vagy összefüggésbe hozható a gazdasági vonatkozású felvetésekkel. Én mindenestre elég lehetőséget látok költségvetési pénzek kilapátolására ahhoz, hogy belássam, nem kis tízmilliók foroghatnak kockán. Az érdekeltek számára az ilyesfajta kérdéseknek márcsak felvetése sem lehet kívánatos. Ciffra dolgokra képesek a nagy bevételtől eleső emberek. Ez nem pártállás kérdése. Nekem sincs kedvem váratlanul megrendelés nélkül maradni, esetleg megveretni magam vagy családomat. Úgyhogy, viszlát. (Mielőtt rám is ugrana itt valaki, nem azért tettem fel kérdéseket mert bögyömben lenne a vezetés. Búbánattal sem vagyok azonos. Ami meg nem ingem nem veszem magamra.)
995 Szilgyo 2003-08-14 12:55:22
Szerintem meg mindenki akkor és annyit írhasson a fórumba, amikor és amennyit neki jólesik...jó, hogy nem időbeosztás szerint írogatunk, 9-től 10-ig Sphynx, 10-től 11-ig Kalahari és így tovább. Ja, és max. három bejegyzés és 1500 leütés személyenként!
Szerintem meg mindenki akkor és annyit írhasson a fórumba, amikor és amennyit neki jólesik...jó, hogy nem időbeosztás szerint írogatunk, 9-től 10-ig Sphynx, 10-től 11-ig Kalahari és így tovább. Ja, és max. három bejegyzés és 1500 leütés személyenként!
994 kalahari 2003-08-14 12:49:26
Nem vagyok itt olyan régi motoros, mint néhányan, de mióta ide járok, kísérletezünk azzal, hogy politikamentessé tegyük a fórumot. Látható sikertelenséggel, egyébként. Részemről: csak egy nevem van-volt-lesz, és tartom magam a politikamentességhez is. Dzsídípí! Nem tudom, most éppen ki vagy, de nem szántam indulatosank a mondandómat, csupán arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy a Norma két bemutatójának kapcsán elhangzottak kimerítik a kákán is csomót keresés fogalmát. Ez az én véleményem, vállalom. üdv
Nem vagyok itt olyan régi motoros, mint néhányan, de mióta ide járok, kísérletezünk azzal, hogy politikamentessé tegyük a fórumot. Látható sikertelenséggel, egyébként. Részemről: csak egy nevem van-volt-lesz, és tartom magam a politikamentességhez is. Dzsídípí! Nem tudom, most éppen ki vagy, de nem szántam indulatosank a mondandómat, csupán arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy a Norma két bemutatójának kapcsán elhangzottak kimerítik a kákán is csomót keresés fogalmát. Ez az én véleményem, vállalom. üdv
993 sphynx 2003-08-14 12:18:33
Igaza van kübekinek, és nagyon szimpatikus ahogy írja az is. Nem ismerem az operai viszonyokat, és azon túl, hogy prosperitást és minden jót kívánok nekik, nagyon nem is izgat a dolog. Nem a bírálattal van a bajom, biztos jogos az is. Még csak inkivizitor hajlamaim sincsenek, hogy kipellengérezzem a több néven sumákolókat. Egyszerűen a hülyének nézést nem szeretem. Az egyetlen következménye a nyilvánosságra hozatalnak az lehet, hogy az olyan nick-esek mondanivalója felértékelődik, akikről tudvalevő, hogy jól kirajzolódó vélemény és személy áll mögöttük. Mellesleg az is igaz, hogy mindenre reagálok. Úgyhogy, önkritika és önkéntes számüzetés (?).
Igaza van kübekinek, és nagyon szimpatikus ahogy írja az is. Nem ismerem az operai viszonyokat, és azon túl, hogy prosperitást és minden jót kívánok nekik, nagyon nem is izgat a dolog. Nem a bírálattal van a bajom, biztos jogos az is. Még csak inkivizitor hajlamaim sincsenek, hogy kipellengérezzem a több néven sumákolókat. Egyszerűen a hülyének nézést nem szeretem. Az egyetlen következménye a nyilvánosságra hozatalnak az lehet, hogy az olyan nick-esek mondanivalója felértékelődik, akikről tudvalevő, hogy jól kirajzolódó vélemény és személy áll mögöttük. Mellesleg az is igaz, hogy mindenre reagálok. Úgyhogy, önkritika és önkéntes számüzetés (?).
992 kübeki 2003-08-14 11:46:19
Kedves egynevűek és tőbbnevűek! Nehezon fogok az íráshoz, nem szoktam episztólákat küldeni, meg hát nehéz dolog az elhangozottakhoz hozzátenni valamit. Amiért írok az éppen az, hogy kicsit megrettentem ide bármit is írni. Azok után, hogy sphynx megkérdezi, „Na, erre vajon melyikük válaszol?”, nehezen lehet anélkül írni, hogy meg ne kaphatná bárki, na, ennek is bögyébe van a vezetés, meg hát ő is sokaságnak látszók szövegét hajta, ő is közülük való. A sokaság látszatának kifogásolában igaza van sphynxnek, de mégsem jó, ha ilyesmivel kezdünk el foglalkozni, mert hát az sem az operai valóság állandóan arról írni kinek milyen szép a hangja, vagy a rezek hamisak, inkább adjanak kevesebbet, Bándi János vagy Kiss B. Attila a jobb tenorista. Alaszka-Búbánat ugyan elnézést kért, azt mégse cáfolhatta, hogy a rovatot ellenzékinek hozta létre. Mai írásában is kritikával illeti a vezetést, név szerint is említi őket. Erre az kell hogy legyen a reakció hogy Búbánat = dzsídípí? Hát igen, ki dönti el ezentúl, hogy sokak által osztott vélemény látszatáról van szó, vagy valaki vette a fáradságot és helyeselt, vagy más szavakkal elmondta ugynazt.. Mit csináljon ezentúl az, akinek valami nem tetszik vagy egyenesen a vezetést hibáztatja valamiért. Ismét mondom, igaza van sphynxnek, de az sem helyeselhető teljesen, ha letorkollásoktól tartva ezentúl tízszer meg kell gondolnia valakinek, le merje-e írni, hogy elégedettlen mondjuk a jegyárakkal vagy bármivel. Adódna ide egy……. na már azt szót se merem leírni, hogy „párhuzam”, mert az is kellően kicikizésre került, úgyhogy Elemérhez hasonlóan nekem is csak remiszinciám van, mindenütt a média-egyenlőtlenségről hallok, az ellenzék folyamatosan a ténylegesen különböző személyű de egy gondolatot visszhangzó média fölényéről beszél. Van ugye kormánypárti és ellenzéki média, teljesen mindegy ki beszél, mindegyik tábor képviselője a saját tábora szerinti szöveget hajtogatja. Most ez jobb? (Azt se írom baráti újságírás fölénye, mert azt már egy ellenzéki gyanús ehasználta előttem.) Szóval én egy megoldást látok, nyisson valaki egy másik operai topikot, amelyik kifejezetten az operaelődások és a zenélés szépségéről szól, és elzárkózna minden politikai, vezetéskritikai utalást elől. Mivel látom sphynx milyen gyakran ír ide, félve írom le, hogy igaza a van személyiség vállalásában, mégis, szerintem az sem egészen jó dolog ha egy-két személy, közöttük ő írása tölti meg a teljes honlapot. Tiszteséges, nagy tudású embernek gondolom sphynxet, de talán nem kellen mindent neki sem leragálnia. Kevesebb több lenne. Bocsánat, én így érzem. Nekem egyébként van mozgássérült a családban és ezért jól esett, hogy valaki más is észrevette mennyire nem törődik ez az Operaház (sem) a sérült emberek bejutásával. Most akkor én vezetésellenes lettem mert leírtam? Szóval javaslok egy új topikot és zárják ki onnan a zenén kívüli megjegyzéseket.
Kedves egynevűek és tőbbnevűek! Nehezon fogok az íráshoz, nem szoktam episztólákat küldeni, meg hát nehéz dolog az elhangozottakhoz hozzátenni valamit. Amiért írok az éppen az, hogy kicsit megrettentem ide bármit is írni. Azok után, hogy sphynx megkérdezi, „Na, erre vajon melyikük válaszol?”, nehezen lehet anélkül írni, hogy meg ne kaphatná bárki, na, ennek is bögyébe van a vezetés, meg hát ő is sokaságnak látszók szövegét hajta, ő is közülük való. A sokaság látszatának kifogásolában igaza van sphynxnek, de mégsem jó, ha ilyesmivel kezdünk el foglalkozni, mert hát az sem az operai valóság állandóan arról írni kinek milyen szép a hangja, vagy a rezek hamisak, inkább adjanak kevesebbet, Bándi János vagy Kiss B. Attila a jobb tenorista. Alaszka-Búbánat ugyan elnézést kért, azt mégse cáfolhatta, hogy a rovatot ellenzékinek hozta létre. Mai írásában is kritikával illeti a vezetést, név szerint is említi őket. Erre az kell hogy legyen a reakció hogy Búbánat = dzsídípí? Hát igen, ki dönti el ezentúl, hogy sokak által osztott vélemény látszatáról van szó, vagy valaki vette a fáradságot és helyeselt, vagy más szavakkal elmondta ugynazt.. Mit csináljon ezentúl az, akinek valami nem tetszik vagy egyenesen a vezetést hibáztatja valamiért. Ismét mondom, igaza van sphynxnek, de az sem helyeselhető teljesen, ha letorkollásoktól tartva ezentúl tízszer meg kell gondolnia valakinek, le merje-e írni, hogy elégedettlen mondjuk a jegyárakkal vagy bármivel. Adódna ide egy……. na már azt szót se merem leírni, hogy „párhuzam”, mert az is kellően kicikizésre került, úgyhogy Elemérhez hasonlóan nekem is csak remiszinciám van, mindenütt a média-egyenlőtlenségről hallok, az ellenzék folyamatosan a ténylegesen különböző személyű de egy gondolatot visszhangzó média fölényéről beszél. Van ugye kormánypárti és ellenzéki média, teljesen mindegy ki beszél, mindegyik tábor képviselője a saját tábora szerinti szöveget hajtogatja. Most ez jobb? (Azt se írom baráti újságírás fölénye, mert azt már egy ellenzéki gyanús ehasználta előttem.) Szóval én egy megoldást látok, nyisson valaki egy másik operai topikot, amelyik kifejezetten az operaelődások és a zenélés szépségéről szól, és elzárkózna minden politikai, vezetéskritikai utalást elől. Mivel látom sphynx milyen gyakran ír ide, félve írom le, hogy igaza a van személyiség vállalásában, mégis, szerintem az sem egészen jó dolog ha egy-két személy, közöttük ő írása tölti meg a teljes honlapot. Tiszteséges, nagy tudású embernek gondolom sphynxet, de talán nem kellen mindent neki sem leragálnia. Kevesebb több lenne. Bocsánat, én így érzem. Nekem egyébként van mozgássérült a családban és ezért jól esett, hogy valaki más is észrevette mennyire nem törődik ez az Operaház (sem) a sérült emberek bejutásával. Most akkor én vezetésellenes lettem mert leírtam? Szóval javaslok egy új topikot és zárják ki onnan a zenén kívüli megjegyzéseket.
991 Búbánat 2003-08-14 10:56:56
Szeretnék mindenkit emlékeztetni arra, hogy anno több bemutató először Szegeden ment, s onnan koprodukcióként be a pesti Operába, ugyancsak mint bemutató előadások (Aida, Álarcosbál, Simon Boccanegra stb.) Ezen is elrágódhatnánk egy kicsit…Egyébként, a Normát ugye a proszcénium páholyában megtisztelte jelenlétével Szinetár, Petrovics és Lukács. Bemutatók esetében megszokott dolog, hogy az Opera vezetése beül a páholyába. Amennyiben októberben az Erkelben újra bemutató lesz, akkor kíváncsi leszek, hogy őkelméket újra ott találjuk-e majd ezúttal az Erkel Színház proscenium páholyában. (Tudomásom szerint annak idején Szegeden az említett operákat Pestről senki nem képviselte azokon a premiereken, csak itt az Operában, amikor lezajlottak a bemutatók.) A Magyar Rádió az utóbbi egy-két évben premiereket közvetít élőben vagy felvételről. Tudomásom szerint a Budafesti előadásokon nem voltak ott. Ez azt jelentheti, hogy októberben várható részükről a Norma bemutató előadásának közvetítése. Egyébként az sem szerencsés eset, hogy közel három hónap telik el addig, mondhatnám mindenki elfelejt mindent, s kezdhetik elölről betanulni az egész operát. Tehát, jó esetben egy egész új koncepciót, rendezést láthatunk viszont, s valószínűleg új zenekar fog közreműködni. Hiszen most nyáron úgy hirdették, hogy a Budapesti Filharmóniai Társaság zenekara működött közre, ami köztudottam az Opera zenekarát fedi le. De az Erkel Színházban játszásra kerülő operákat pedig a Színház saját zenekara szólaltatja meg. Nem?
Szeretnék mindenkit emlékeztetni arra, hogy anno több bemutató először Szegeden ment, s onnan koprodukcióként be a pesti Operába, ugyancsak mint bemutató előadások (Aida, Álarcosbál, Simon Boccanegra stb.) Ezen is elrágódhatnánk egy kicsit…Egyébként, a Normát ugye a proszcénium páholyában megtisztelte jelenlétével Szinetár, Petrovics és Lukács. Bemutatók esetében megszokott dolog, hogy az Opera vezetése beül a páholyába. Amennyiben októberben az Erkelben újra bemutató lesz, akkor kíváncsi leszek, hogy őkelméket újra ott találjuk-e majd ezúttal az Erkel Színház proscenium páholyában. (Tudomásom szerint annak idején Szegeden az említett operákat Pestről senki nem képviselte azokon a premiereken, csak itt az Operában, amikor lezajlottak a bemutatók.) A Magyar Rádió az utóbbi egy-két évben premiereket közvetít élőben vagy felvételről. Tudomásom szerint a Budafesti előadásokon nem voltak ott. Ez azt jelentheti, hogy októberben várható részükről a Norma bemutató előadásának közvetítése. Egyébként az sem szerencsés eset, hogy közel három hónap telik el addig, mondhatnám mindenki elfelejt mindent, s kezdhetik elölről betanulni az egész operát. Tehát, jó esetben egy egész új koncepciót, rendezést láthatunk viszont, s valószínűleg új zenekar fog közreműködni. Hiszen most nyáron úgy hirdették, hogy a Budapesti Filharmóniai Társaság zenekara működött közre, ami köztudottam az Opera zenekarát fedi le. De az Erkel Színházban játszásra kerülő operákat pedig a Színház saját zenekara szólaltatja meg. Nem?
990 dzsídípí 2003-08-14 09:35:12
OFF Kalahari indulatosságára nem adtam okot. Felvetéseit kérem próbálja meg higgadtan előadni. ON A Norma esetében fenntartom a tisztességtelen piaci magatartás felvetését. A vásárló nem kellően alapos tájékoztatását hiányolom. A nyári fesztivál esetében a jegyvásárlót nem éri anyagi kár. Feltételezésében csalatkozik. Az átlagember úgy gondol(hat)ja, hogy a nyári operafesztiválok az adott környezetre szabott, alkalmi produkciók. Ugyanaz a gárda ugyanazt a produkciót nem áll össze másutt eljátszanai. (Ha igen, akkor elvárja, hogy feltüntetessék az áru származását, eredetét.) Az átlegember számára a nyári előadás megismételhetetlen különlegesség. Nem lapozgatja a helyi színház műsorfüzetét, vajon előveszik-e produkciót az évad során, mert ez nem érdekli. Abban a feltételezésben megy, hogy pénzéért valami egyedi élményben részesül. Ez az különlegesség vész el, amikor „sorozatgyártásként” ősszel átveszi valaki a produkciót. Az átvételről illene tájékoztatni az egyedit kereső vásárlót. Anyagi veszteség tekintetében más a helyzet az Erkel esetében. Az ottani Norma látogatója jóhiszeműen fizeti ki majd a bemutató emelt árait, mert elhiszi a színháznak, hogy a bemutató tényleg újdonságot takar. Ez a látogató a bemutató szó köznapi jelentéséből kiindulva nem vizsgálja a szó operaházi fordítását. Ő megtévesztett vásárló. Még valamit nem értek. A Norma a jelek szerint kooprodukcióban született. (Budafest – Operaház.) Ezt a tényt a partnervállalatok a privát szférában ki szokták emeleni. A Norma szórólapjain erre sincs utalás (Az Állami Operaház sem tünteti fel, hogy a bemutatók sorában szerepeltett Norma, nem új előadás, egy nyári produkció szó szerinti átvétele.) Ha valóban kooprodukció (költségmegosztással, részelemek megfinanszírozásával), akkor az azt is jelenti, hogy a nyári fesztivál, mint a létrehozásban résztvevő partner, az őszi bemutató támogatója (szponzoraival egyetemben). És viszont. A privát szférából nézve ez elég pikáns dolog: egy költségvetési intézmény egy nyereségérdekelt kulturális vállalkozás támogatója. (Ha meg nem kooprodukció, hanem a nyári fesztivál egyszerűen megvette az Operaháztól a Normát, akkor meg erről kellenne informálni a fogyasztót.)
OFF Kalahari indulatosságára nem adtam okot. Felvetéseit kérem próbálja meg higgadtan előadni. ON A Norma esetében fenntartom a tisztességtelen piaci magatartás felvetését. A vásárló nem kellően alapos tájékoztatását hiányolom. A nyári fesztivál esetében a jegyvásárlót nem éri anyagi kár. Feltételezésében csalatkozik. Az átlagember úgy gondol(hat)ja, hogy a nyári operafesztiválok az adott környezetre szabott, alkalmi produkciók. Ugyanaz a gárda ugyanazt a produkciót nem áll össze másutt eljátszanai. (Ha igen, akkor elvárja, hogy feltüntetessék az áru származását, eredetét.) Az átlegember számára a nyári előadás megismételhetetlen különlegesség. Nem lapozgatja a helyi színház műsorfüzetét, vajon előveszik-e produkciót az évad során, mert ez nem érdekli. Abban a feltételezésben megy, hogy pénzéért valami egyedi élményben részesül. Ez az különlegesség vész el, amikor „sorozatgyártásként” ősszel átveszi valaki a produkciót. Az átvételről illene tájékoztatni az egyedit kereső vásárlót. Anyagi veszteség tekintetében más a helyzet az Erkel esetében. Az ottani Norma látogatója jóhiszeműen fizeti ki majd a bemutató emelt árait, mert elhiszi a színháznak, hogy a bemutató tényleg újdonságot takar. Ez a látogató a bemutató szó köznapi jelentéséből kiindulva nem vizsgálja a szó operaházi fordítását. Ő megtévesztett vásárló. Még valamit nem értek. A Norma a jelek szerint kooprodukcióban született. (Budafest – Operaház.) Ezt a tényt a partnervállalatok a privát szférában ki szokták emeleni. A Norma szórólapjain erre sincs utalás (Az Állami Operaház sem tünteti fel, hogy a bemutatók sorában szerepeltett Norma, nem új előadás, egy nyári produkció szó szerinti átvétele.) Ha valóban kooprodukció (költségmegosztással, részelemek megfinanszírozásával), akkor az azt is jelenti, hogy a nyári fesztivál, mint a létrehozásban résztvevő partner, az őszi bemutató támogatója (szponzoraival egyetemben). És viszont. A privát szférából nézve ez elég pikáns dolog: egy költségvetési intézmény egy nyereségérdekelt kulturális vállalkozás támogatója. (Ha meg nem kooprodukció, hanem a nyári fesztivál egyszerűen megvette az Operaháztól a Normát, akkor meg erről kellenne informálni a fogyasztót.)
989 Szilgyo 2003-08-14 09:30:08
...és ugyanezen kamu bennfentes dumák és anyázások miatt olvashatatlan a Zenefórum vonatkozó topic-ja. Nem lenne jó, ha a momus is erre a sorsra jutna
...és ugyanezen kamu bennfentes dumák és anyázások miatt olvashatatlan a Zenefórum vonatkozó topic-ja. Nem lenne jó, ha a momus is erre a sorsra jutna
988 Mantuai herceg 2003-08-14 09:08:48
Maradok a nevemnél és továbbra vállalom a mondandóm. A topic újabban arról szól, amit az a pár úgynevezett benti fentes belénk akar sulykolni a kőszinházon belülről. Remélem, van a MÁO-nak intranete, ahol ezt egymás között meg tudják beszélni, ha már a közeli presszókban nem megy. Engem valóban érdekel: mi újság az Operában!! Nézői szempontból és nem a belső dagonyázásuk. Továbbra is várom a választ, milyen balett-bemutatók lesznek és segít-e valaki a bennfentesek közül a vezetéssel a találkozót megszervezni? Én erre vagyok kiváncsi az operaházi újságokból és újdonságokból.
Maradok a nevemnél és továbbra vállalom a mondandóm. A topic újabban arról szól, amit az a pár úgynevezett benti fentes belénk akar sulykolni a kőszinházon belülről. Remélem, van a MÁO-nak intranete, ahol ezt egymás között meg tudják beszélni, ha már a közeli presszókban nem megy. Engem valóban érdekel: mi újság az Operában!! Nézői szempontból és nem a belső dagonyázásuk. Továbbra is várom a választ, milyen balett-bemutatók lesznek és segít-e valaki a bennfentesek közül a vezetéssel a találkozót megszervezni? Én erre vagyok kiváncsi az operaházi újságokból és újdonságokból.
987 Elemér 2003-08-14 00:34:41
Bizonyára nem alaptalan amit ez a sphynx mond. Számomra nagyon operás ez az egész. A „hányan, sokan, kevesen” érdekes reminiszenciákat (húha, jól mondom?) ébreszt bennem. Mármint az, hogy az operai dolgok kapcsán sokan vagy kevesen mondják azt amit mondanak. Emlékeimben élnek az össznépi operai elégedettlenségről szóló hírek, és ezek cáfolatai. Miszerint csak egy maroknyi lázadó zajong. A jónép, köztük én is, akkor se tudtuk miről van szó. Mindenki az ügy nagyságával és érintettek számával játszott. Bocs, ez úgy felmerült bennem. Lehet, hogy OFF volt. (Na most én is ddupplanick kategóriába kerültem.)
Bizonyára nem alaptalan amit ez a sphynx mond. Számomra nagyon operás ez az egész. A „hányan, sokan, kevesen” érdekes reminiszenciákat (húha, jól mondom?) ébreszt bennem. Mármint az, hogy az operai dolgok kapcsán sokan vagy kevesen mondják azt amit mondanak. Emlékeimben élnek az össznépi operai elégedettlenségről szóló hírek, és ezek cáfolatai. Miszerint csak egy maroknyi lázadó zajong. A jónép, köztük én is, akkor se tudtuk miről van szó. Mindenki az ügy nagyságával és érintettek számával játszott. Bocs, ez úgy felmerült bennem. Lehet, hogy OFF volt. (Na most én is ddupplanick kategóriába kerültem.)
986 sphynx 2003-08-13 20:07:52
Ha valaki több nick mögül hajtogatja a magáét, azzal a céllal, hogy mások azt higgyék, sokak véleménye ez, akkor én nem klikkről vagy érdekszövetségről, hanem piti megtévesztésről beszélnék. Hiteltelenné teszi azt, amit mond.
Ha valaki több nick mögül hajtogatja a magáét, azzal a céllal, hogy mások azt higgyék, sokak véleménye ez, akkor én nem klikkről vagy érdekszövetségről, hanem piti megtévesztésről beszélnék. Hiteltelenné teszi azt, amit mond.
985 csopaki 2003-08-13 19:56:14
Klikkek, érdekszövetséget mindenütt vannak. Bizonyára ezen a fórumon is. Csak vigyázzunk, a fürdővizzel ki ne öntsük a gyereket is! Mondjanak egy alkalmat, amikor a színház érdeklődéssel fordult volna nézői felé. Amikor kényelmükről, javaslataikról faggatta volna. Pedig az állami tám. a mi pénzünkből van. A színház nekünk játszik. Az elhangzottak egy részének figyelembe vétele az egyszerű nézők többségének javát szolgálná. A mi javunkat. (Nézőtéri etikett, jegyárak megállapítása, jegyszedők viselkedése, későn érekezék beengedése, ruhatári díj.) Ha már nem érdekli őket valahol csak el kell mondani. Minél többször mondják, annál valószínűbb hogy egyszer odafigyelnek rá.
Klikkek, érdekszövetséget mindenütt vannak. Bizonyára ezen a fórumon is. Csak vigyázzunk, a fürdővizzel ki ne öntsük a gyereket is! Mondjanak egy alkalmat, amikor a színház érdeklődéssel fordult volna nézői felé. Amikor kényelmükről, javaslataikról faggatta volna. Pedig az állami tám. a mi pénzünkből van. A színház nekünk játszik. Az elhangzottak egy részének figyelembe vétele az egyszerű nézők többségének javát szolgálná. A mi javunkat. (Nézőtéri etikett, jegyárak megállapítása, jegyszedők viselkedése, későn érekezék beengedése, ruhatári díj.) Ha már nem érdekli őket valahol csak el kell mondani. Minél többször mondják, annál valószínűbb hogy egyszer odafigyelnek rá.
984 szanyi 2003-08-13 18:52:43
Kettős adóztatás helyett kettős támogatás? Nem rossz. Dszídípí felvetése az egymás közötti üzletelés lehetőségéről izgalmas megközelítés.
Kettős adóztatás helyett kettős támogatás? Nem rossz. Dszídípí felvetése az egymás közötti üzletelés lehetőségéről izgalmas megközelítés.
983 dzsídípí 2003-08-13 17:17:56
Nem lehet hogy a Norma kétszeresen veszi le az államot: egyszer a fesztiválnak adott minisztériumi támogatással, másodszor a dalszínház költségvetése révén?
Nem lehet hogy a Norma kétszeresen veszi le az államot: egyszer a fesztiválnak adott minisztériumi támogatással, másodszor a dalszínház költségvetése révén?
982 oscar 2003-08-13 16:40:36
de nem mondja...
de nem mondja...
981 Dr Jekyll 2003-08-13 16:29:26
Jaja. Oscar tudja...
Jaja. Oscar tudja...
980 sphynx 2003-08-13 16:21:27
Na, erre vajon melyikük válaszol? (Valakinek itt nagyon a bögyében van az opera vezetése...)
Na, erre vajon melyikük válaszol? (Valakinek itt nagyon a bögyében van az opera vezetése...)
979 kalahari 2003-08-13 16:18:08
Nem az én tisztem megvédeni őket, nem is akarom. Azt áruljátok el, hogy miért lennétek átvágva, ha pontosan tudtátok előre, hogy csak két ea. lesz az Operaházban? Ezek után nem tökmindegy, hogy minek hívják az Erkelben a bemutatót? Az év közben javuló előadás azért nem ugyanaz, mint a másik épületbe való áthelyezés. Ahogy a szereplőváltozás sem.
Nem az én tisztem megvédeni őket, nem is akarom. Azt áruljátok el, hogy miért lennétek átvágva, ha pontosan tudtátok előre, hogy csak két ea. lesz az Operaházban? Ezek után nem tökmindegy, hogy minek hívják az Erkelben a bemutatót? Az év közben javuló előadás azért nem ugyanaz, mint a másik épületbe való áthelyezés. Ahogy a szereplőváltozás sem.
978 Oscar 2003-08-13 16:15:12
és még ki tudja hányan vannak így? :)
és még ki tudja hányan vannak így? :)
