1077 ájbíem 2003-08-25 14:43:43
Győriványinak igaza van. 18 nappal a 2003/2004-es évad kezdése előtt a budapesti Operaház honlapja egy rendetlen ócskás üzletéhez hasonlít. Néhány apróság: A Bemutatók menüben még mindig a tavalyi évad bemutatói találhatók. Ezen a helyen a tavaly a Zemlinskyvel együtt játszott Schönberg darabnál csak a zeneszerző fényképe árválkodik, az egykori szöveg helyén krikszkraksz áll. (Mivel az operát már nem játszák, a Repertoár rovatból az Erwartung linket és az anyagát ügyetlenül eltüntették, ennek következményekppen Schönberg képe mellett itt a Bemutatók menüben hiátus éktelenkedik.) A Repertoár menüben a Rigolettóra kattintva nem kapunk dátumokat, pedig a darabot 2004 tavaszán 5x is előadják. (Az Alvajáró és a Puritánok - amiket jövőre egyáltalán nem játszanak- szerepel a repertoár felsorolásában, természetesen előadási időpont nélkül.) A Társulat menüben még mindig 2002. december 31-i állapot szerint szervezeti felépítés látható. Itt 230 napja semmilyen módosítás nem történt. A Társulat menüben a Főzenigazgatóhoz osztva felsorolják az Énekkar és Zenekar tagjait. A felsorolás szerkezete véletlenül sem azonos: az Énekkarnál puszta névsor (hangfaj nélkül), a Zenekarnál a TAJ-számig terjed a senkit nem érdeklő mélység. A Gyermekkar létszáma nulla fő, névsora nincs, vezetője a honlap szerint Gupcsó Gyöngyvér, Szebellédi Valériáról hallgatnak. A Társulat menüben a Főtitkári területre rejtett 81 darab magánénekesnél 18 nappal 2003/2004-es évad kezdése előtt még a tavalyi évad dátumai szerepelnek. A Műsorkalendárium menüben 18 nappal 2003/2004-es évad kezdése előtt a Filharmóniai Társaság hangversenyeinek nincsen műsora, szereplője. Ugyanitt az operaelőadások kezdőipontját megadják, az évad minden előadásának végét pontosan éjfélre teszik (00:00). A Bérlet és a Helyár rovat a teljes évad hosszában üresen áll. Az Aktualitás menüben egy több mint 70 napja lejárt álláshirdetés olvasható. A Jegyinformáció menüben szerepel az Operaházra vonatkozó „Kedvezményes helyár” link, információ (jegyár) nem tartozik hozzá. Welmann Nóra szövegei a Házról és az Erkel Színházról nagyon jók. Arról ő nem tehet, hogy az Erkel Színház menüpont alján még mindig „Az Erkel Galéria tervezett kiállításai a 2002/2003. évadban” link szerepel. Összegezve: nemtörődömség, amatőrség, igénytelen munka. Ez az operaház 18 nappal a 2003/2004-es évad kezdése előtt teljesen lenézi az interneten kiváncsiskodót. Ez nem „langyos” hanem minősíthetetlen színházi hozzáállás. A honlapon közreadottak a kommunikációs igazgató, az informatikai rész a főtitkár munkáját dícsérik. Az egész a színház első számú vezetőjének a téma iránt figyelméről tanuskodik.
Győriványinak igaza van. 18 nappal a 2003/2004-es évad kezdése előtt a budapesti Operaház honlapja egy rendetlen ócskás üzletéhez hasonlít. Néhány apróság: A Bemutatók menüben még mindig a tavalyi évad bemutatói találhatók. Ezen a helyen a tavaly a Zemlinskyvel együtt játszott Schönberg darabnál csak a zeneszerző fényképe árválkodik, az egykori szöveg helyén krikszkraksz áll. (Mivel az operát már nem játszák, a Repertoár rovatból az Erwartung linket és az anyagát ügyetlenül eltüntették, ennek következményekppen Schönberg képe mellett itt a Bemutatók menüben hiátus éktelenkedik.) A Repertoár menüben a Rigolettóra kattintva nem kapunk dátumokat, pedig a darabot 2004 tavaszán 5x is előadják. (Az Alvajáró és a Puritánok - amiket jövőre egyáltalán nem játszanak- szerepel a repertoár felsorolásában, természetesen előadási időpont nélkül.) A Társulat menüben még mindig 2002. december 31-i állapot szerint szervezeti felépítés látható. Itt 230 napja semmilyen módosítás nem történt. A Társulat menüben a Főzenigazgatóhoz osztva felsorolják az Énekkar és Zenekar tagjait. A felsorolás szerkezete véletlenül sem azonos: az Énekkarnál puszta névsor (hangfaj nélkül), a Zenekarnál a TAJ-számig terjed a senkit nem érdeklő mélység. A Gyermekkar létszáma nulla fő, névsora nincs, vezetője a honlap szerint Gupcsó Gyöngyvér, Szebellédi Valériáról hallgatnak. A Társulat menüben a Főtitkári területre rejtett 81 darab magánénekesnél 18 nappal 2003/2004-es évad kezdése előtt még a tavalyi évad dátumai szerepelnek. A Műsorkalendárium menüben 18 nappal 2003/2004-es évad kezdése előtt a Filharmóniai Társaság hangversenyeinek nincsen műsora, szereplője. Ugyanitt az operaelőadások kezdőipontját megadják, az évad minden előadásának végét pontosan éjfélre teszik (00:00). A Bérlet és a Helyár rovat a teljes évad hosszában üresen áll. Az Aktualitás menüben egy több mint 70 napja lejárt álláshirdetés olvasható. A Jegyinformáció menüben szerepel az Operaházra vonatkozó „Kedvezményes helyár” link, információ (jegyár) nem tartozik hozzá. Welmann Nóra szövegei a Házról és az Erkel Színházról nagyon jók. Arról ő nem tehet, hogy az Erkel Színház menüpont alján még mindig „Az Erkel Galéria tervezett kiállításai a 2002/2003. évadban” link szerepel. Összegezve: nemtörődömség, amatőrség, igénytelen munka. Ez az operaház 18 nappal a 2003/2004-es évad kezdése előtt teljesen lenézi az interneten kiváncsiskodót. Ez nem „langyos” hanem minősíthetetlen színházi hozzáállás. A honlapon közreadottak a kommunikációs igazgató, az informatikai rész a főtitkár munkáját dícsérik. Az egész a színház első számú vezetőjének a téma iránt figyelméről tanuskodik.
1076 aútszájder 2003-08-25 13:10:58
Úgy látom az Opera egy kicsit olyan, mint a magyar foci. Mindenki ért hozzá és senki sem elégedett vele...
Úgy látom az Opera egy kicsit olyan, mint a magyar foci. Mindenki ért hozzá és senki sem elégedett vele...
1075 account 2003-08-25 12:28:57
Nevetséges nem észrevenni, hogy a következő szezonban Tokodynak és Kellenek is jelentősen csökken a fellépésszáma. Kétked operaházában építsenek Csavlek Etelkára, az enyémben inkább ne. Kerényire se. (Molnár András is folyton külföldön van, minek kéne neki állami állás.) Sümegis és Kertesi állami alkalmazottságának megszűntetése csakugyan felháborító LENNE, ha azt vélelmeznénk, hogy őket Győriványi nem is kívánta volna felléptetni és a veszteségért jó zsíros fellépési díjjal kárpótolni. Marton Éva sohasem panaszkodott arra hogy nem ajánlottak neki közalkalmazotti állást. Aki kiemelkedő énekművész, mindig lesz annyi szerződése hogy messze gond nélkül megéljen belőle. A Nemzeti Színház is Részvény Társaság. Az Operaháznak miért kell közalkalmazott színpadi gárda?
Nevetséges nem észrevenni, hogy a következő szezonban Tokodynak és Kellenek is jelentősen csökken a fellépésszáma. Kétked operaházában építsenek Csavlek Etelkára, az enyémben inkább ne. Kerényire se. (Molnár András is folyton külföldön van, minek kéne neki állami állás.) Sümegis és Kertesi állami alkalmazottságának megszűntetése csakugyan felháborító LENNE, ha azt vélelmeznénk, hogy őket Győriványi nem is kívánta volna felléptetni és a veszteségért jó zsíros fellépési díjjal kárpótolni. Marton Éva sohasem panaszkodott arra hogy nem ajánlottak neki közalkalmazotti állást. Aki kiemelkedő énekművész, mindig lesz annyi szerződése hogy messze gond nélkül megéljen belőle. A Nemzeti Színház is Részvény Társaság. Az Operaháznak miért kell közalkalmazott színpadi gárda?
1074 bocskor 2003-08-25 12:11:38
A langyosaknak minek másik igazgató?! A mindig elégedettlenek pont ilyen vezetést érdemelnek. Kedvezmények akartak, megkapták. Most mi a baj őkelmékkel? Fischer Ádám is csak addig szép szőke herceg, amig szét nem csapna. Unottan hajókázni csak a mostanihoz hasonlóan langyos-rendetlen operai vizeken lehet.
A langyosaknak minek másik igazgató?! A mindig elégedettlenek pont ilyen vezetést érdemelnek. Kedvezmények akartak, megkapták. Most mi a baj őkelmékkel? Fischer Ádám is csak addig szép szőke herceg, amig szét nem csapna. Unottan hajókázni csak a mostanihoz hasonlóan langyos-rendetlen operai vizeken lehet.
1073 kétked 2003-08-25 11:54:17
Kár Búbánat, hogy nem siratod pl. az alábbi összetört porcelándarabokat: Csavlek Etelka, Molnár András, Kovalik Balázs, Kerényi Miklós Gábor és még sokan mások, akik alapvetően megalapozhatták volna egy modern operaház jövőjét. Nem értem, miért beszél mindenki Kelenről, Tokodyról, mikor a tavalyi évadot végigénekelték. Méghogy őket mellőzte volna az exfőzig! Nevetséges, ezzel szemben igenis fel akart mondani - egyebek mellett - pont Sümeginek, Kertesinek, stb. Többek között erre kellett volna neki a \"közalkalmazotti\" színház megszünése.
Kár Búbánat, hogy nem siratod pl. az alábbi összetört porcelándarabokat: Csavlek Etelka, Molnár András, Kovalik Balázs, Kerényi Miklós Gábor és még sokan mások, akik alapvetően megalapozhatták volna egy modern operaház jövőjét. Nem értem, miért beszél mindenki Kelenről, Tokodyról, mikor a tavalyi évadot végigénekelték. Méghogy őket mellőzte volna az exfőzig! Nevetséges, ezzel szemben igenis fel akart mondani - egyebek mellett - pont Sümeginek, Kertesinek, stb. Többek között erre kellett volna neki a \"közalkalmazotti\" színház megszünése.
1072 Búbánat 2003-08-25 10:21:32
Ami a „Győriványi-ügyet” illeti, már ami a visszajövetelét illeti, ezzel kapcsolatos fejtegetések mindaddig pusztán teoretikusak, amíg a perek le nem zajlanak. A másik dolog: a múltból mindenki általában a saját szájíze szerinti szépre szeret emlékezni. Maradjunk ebben. Aki nem vak, aki nem dugja homokba a fejét, annak kristálytiszta világosan át kell tudnia látni a viszonyokat; mindazt, ami az elmúlt másfél évben bekövetkezett, vagy megváltozott a korábbi időkhöz képest. És hogy mi van most a jelenben, s ebből milyen jövendő fakadhat, azt most még nehezen lehetne objektíven felmérni. Egy biztos: ha elfogadom, hogy a volt főzeneigazgató úr egyesek szerint elefántként törtetett be a porcelánboltba, akkor nem siratom az összetört darabokat Nem kár értük. A Tokody-Kelen, vagy a Kocsis emlegetése is miért baj, a tények azok tények maradnak. A nosztalgia addig reális, amíg a trónkövetelők valamiben még nem nyújtanak többet, jobbat az elődökhöz képest. Ha ez bekövetkezik, akkor sem tagadjuk meg a régieket, akiket változatlanul tovább szeretünk és így emlékezünk rájuk vissza. Azért mert Miller elmúlt 60, attól még az egyik kedvencem marad, függetlenül jelenlegi hangi állapotától. Ugyanezt mondom Kelenről is. Egy okos embernek önkritikusan tudnia kell, hogy mikor ér végett egy pálya, mikor kell visszavonulnia, s nem megvárnia, amíg erre célzásokat tesznek. Tudomásul kell venniük, hogy már ott állnak a hátuk mögött a fiatal „tettre kész” pályatársak. Ez az élet rendje. Tokody attól még a kiváló, szeretett, ünnepelt Tokodyként marad meg emlékezetünkben, még ha előbb utóbb elmaradnak is a Desdemonái, Mimiei (Ezt most már nem lehet ráfogni a volt főzeneigazgatóra!) Arról meg egyedül neki kell elgondolkoznia, hogy a Győriványiék sikeres eltávolíttatása után most miért éppen ilyen a kapcsolata a Szinetár-Petrovics duóval, amilyen. Az interjút követően nincs szükség arra, hogy újra mesterségesen vihart kavarjunk egy egyébként is piszkos vízzel telt pohárban. Ismervén a dolgok rendjét, sajnos egyesek abban érdekeltek, hogy továbbra is a zavarosban halásszanak. És ez nem sok jót ígér a továbbiakban sem a közelgő évadkezdés előtt.
Ami a „Győriványi-ügyet” illeti, már ami a visszajövetelét illeti, ezzel kapcsolatos fejtegetések mindaddig pusztán teoretikusak, amíg a perek le nem zajlanak. A másik dolog: a múltból mindenki általában a saját szájíze szerinti szépre szeret emlékezni. Maradjunk ebben. Aki nem vak, aki nem dugja homokba a fejét, annak kristálytiszta világosan át kell tudnia látni a viszonyokat; mindazt, ami az elmúlt másfél évben bekövetkezett, vagy megváltozott a korábbi időkhöz képest. És hogy mi van most a jelenben, s ebből milyen jövendő fakadhat, azt most még nehezen lehetne objektíven felmérni. Egy biztos: ha elfogadom, hogy a volt főzeneigazgató úr egyesek szerint elefántként törtetett be a porcelánboltba, akkor nem siratom az összetört darabokat Nem kár értük. A Tokody-Kelen, vagy a Kocsis emlegetése is miért baj, a tények azok tények maradnak. A nosztalgia addig reális, amíg a trónkövetelők valamiben még nem nyújtanak többet, jobbat az elődökhöz képest. Ha ez bekövetkezik, akkor sem tagadjuk meg a régieket, akiket változatlanul tovább szeretünk és így emlékezünk rájuk vissza. Azért mert Miller elmúlt 60, attól még az egyik kedvencem marad, függetlenül jelenlegi hangi állapotától. Ugyanezt mondom Kelenről is. Egy okos embernek önkritikusan tudnia kell, hogy mikor ér végett egy pálya, mikor kell visszavonulnia, s nem megvárnia, amíg erre célzásokat tesznek. Tudomásul kell venniük, hogy már ott állnak a hátuk mögött a fiatal „tettre kész” pályatársak. Ez az élet rendje. Tokody attól még a kiváló, szeretett, ünnepelt Tokodyként marad meg emlékezetünkben, még ha előbb utóbb elmaradnak is a Desdemonái, Mimiei (Ezt most már nem lehet ráfogni a volt főzeneigazgatóra!) Arról meg egyedül neki kell elgondolkoznia, hogy a Győriványiék sikeres eltávolíttatása után most miért éppen ilyen a kapcsolata a Szinetár-Petrovics duóval, amilyen. Az interjút követően nincs szükség arra, hogy újra mesterségesen vihart kavarjunk egy egyébként is piszkos vízzel telt pohárban. Ismervén a dolgok rendjét, sajnos egyesek abban érdekeltek, hogy továbbra is a zavarosban halásszanak. És ez nem sok jót ígér a továbbiakban sem a közelgő évadkezdés előtt.
1071 Józsi 2003-08-25 08:10:02
Melinda ötletét nem vetném el teljesen. Csak éppen nem a Győriványit tanácsolnám el az Operaházból.
Melinda ötletét nem vetném el teljesen. Csak éppen nem a Győriványit tanácsolnám el az Operaházból.
1070 MC-7 2003-08-24 19:17:31
Elég volt a Bázakerettyei Operaházból! Ez a mostani társaság avitt, teljesen lejáratott. Újak kellenek. Vizsgálják meg, tényleg alapos okkal nevezték-e alkalmatlannak a volt igazgatókat. Ha igen, válasszanak végre egy XXI. századi garnitúrát, ha nem, döntsön a bíróság, de akkor vonják felelősségre és büntessék meg a koncepciós per hamisításaiban részt vevőket. A nagyközönségnek hazudókat is.
Elég volt a Bázakerettyei Operaházból! Ez a mostani társaság avitt, teljesen lejáratott. Újak kellenek. Vizsgálják meg, tényleg alapos okkal nevezték-e alkalmatlannak a volt igazgatókat. Ha igen, válasszanak végre egy XXI. századi garnitúrát, ha nem, döntsön a bíróság, de akkor vonják felelősségre és büntessék meg a koncepciós per hamisításaiban részt vevőket. A nagyközönségnek hazudókat is.
1069 Talabér 2003-08-24 17:23:50
A Keszei szóló Népszabadság riportban olvasom, hogy „Amikor pedig „az operaházi rendszerváltás” alkalmával az akkori főzeneigazgató Győriványi Ráth György meghallgatást hirdetett, szerződtették is.\" A Népszabadságban emlegetett „operaházi rendszerváltással ugyanaz lett mint a politikaival. Elszabotálták. Keszei legalább nevet a markába, Győriványi felvette ugyan, de ő sem kellett. Majd 60 éves korában kinyalják a f… kit és sajnálkoznak a Borikáról lemondó magyar operaigazgató süketségén.
A Keszei szóló Népszabadság riportban olvasom, hogy „Amikor pedig „az operaházi rendszerváltás” alkalmával az akkori főzeneigazgató Győriványi Ráth György meghallgatást hirdetett, szerződtették is.\" A Népszabadságban emlegetett „operaházi rendszerváltással ugyanaz lett mint a politikaival. Elszabotálták. Keszei legalább nevet a markába, Győriványi felvette ugyan, de ő sem kellett. Majd 60 éves korában kinyalják a f… kit és sajnálkoznak a Borikáról lemondó magyar operaigazgató süketségén.
1068 janomano 2003-08-24 17:16:58
Igaz! Legyen már végre vége a nyenyerének, és legyenek zajos sikerek! Amire én is kiváncsi vagyok. Miért nem lehet idehívni Fischert, hogy legyen némi Wagner úr is? (Ha már oda jó volt.) A kiejtés fontossága: állati jó lemez a régi Decca féle Kékszakállú a Berry-Ludwig házaspárral, de az egész drámát borítja a kiejtés. Az a szörnyű, hogy ezt csak mi magyarok vesszük észre.
Igaz! Legyen már végre vége a nyenyerének, és legyenek zajos sikerek! Amire én is kiváncsi vagyok. Miért nem lehet idehívni Fischert, hogy legyen némi Wagner úr is? (Ha már oda jó volt.) A kiejtés fontossága: állati jó lemez a régi Decca féle Kékszakállú a Berry-Ludwig házaspárral, de az egész drámát borítja a kiejtés. Az a szörnyű, hogy ezt csak mi magyarok vesszük észre.
1067 Bázakerettye 2003-08-24 17:11:53
Kinevezni valakit, Nektek? Minek? Nektek a nyugdíjas otthon a franyó, ti a langy vízben lubickáltok szívesen. Kevés szolgálat, álmos előadás, sok hakni -ez kell nektek.
Kinevezni valakit, Nektek? Minek? Nektek a nyugdíjas otthon a franyó, ti a langy vízben lubickáltok szívesen. Kevés szolgálat, álmos előadás, sok hakni -ez kell nektek.
1066 Sesto 2003-08-24 14:12:37
\"Ámen\"!... :-) PS:..valóban jót tenne már a MÁO-nak ha végre helyreállna a rend, nyugalom és hozzáértö kezek szorgos, megbizható munkával kiemelkö szinvonalon alkotnának! Ezt tiszta szivemböl kivánom, legyen az GyRGy, vagy akárki más, politikai szintöl, hovatartozástól függetlenül, DE mindenképpen SZAKÉRTÖ legyen és EMBER!...
\"Ámen\"!... :-) PS:..valóban jót tenne már a MÁO-nak ha végre helyreállna a rend, nyugalom és hozzáértö kezek szorgos, megbizható munkával kiemelkö szinvonalon alkotnának! Ezt tiszta szivemböl kivánom, legyen az GyRGy, vagy akárki más, politikai szintöl, hovatartozástól függetlenül, DE mindenképpen SZAKÉRTÖ legyen és EMBER!...
1065 kalahari 2003-08-24 14:09:29
Emese! Győriványi keressen egy harmadik világbeli országot, és ott csináljon magának operát. Nekünk meg nevezzenek végre ki valakit, aki érti a dolgát!
Emese! Győriványi keressen egy harmadik világbeli országot, és ott csináljon magának operát. Nekünk meg nevezzenek végre ki valakit, aki érti a dolgát!
1064 emese 2003-08-24 13:49:45
Melinda, hagyjad már ezt az óvónénis szöveget nagy művészek megbántásáról, modortalanságról meg a csúnya viselkedésről. (És sorold fel kérlek szépen azt 20-30-40 (?) énekest akinek GyRGy levelet küldött. Közülük nálad hány a „nagy művész” kategória. Mert a „nagy művészek” zöme ma is bent rontják a levegőt, Polgárt meg kivágták.) Ami pedig a leváltást illeti te vagy tévedésben. Győriványit az Operaház éléről az intézmény kirakat volta miatt pakolták ki. Nagyon kellett az elvtársuraknak ez a hely, ahogy kéne nekik még a rádió elnöki, a legfelsőbb ügyészi és a PSZÁF elnöki szék is. Győriványit egyszerűen kibannolták. A műveletet végrehajtották elvtársi, bajtársi, számlatársi, cégtársi, viplistási ésatöbbi segítséggel. Kivitelezők és haszonélvezők: a közéletre 20-30-40 éve rátelepedő Tvigazgatók, állami pénzlenyúlók, saját zsebre dolgozók, művészeti kiskirályok, akik továbbra is szabadon járnak-kelnek bankigazgatói székekből kormányzati székekbe, pártitkári- szakszervezeti főmufti állásokból intézményvezetői funkciókba ésatöbbi. + az olyan művészek, akik ma is az egykori szocializmus építgetése alatt megszokot privilégiumaikat szeretik követelni maguknak. (Őket nem akarod kukoricára térdepeltetni kis Melinda?) Győriványi csak szépen üljön vissza és csináljon egy rendes operát.
Melinda, hagyjad már ezt az óvónénis szöveget nagy művészek megbántásáról, modortalanságról meg a csúnya viselkedésről. (És sorold fel kérlek szépen azt 20-30-40 (?) énekest akinek GyRGy levelet küldött. Közülük nálad hány a „nagy művész” kategória. Mert a „nagy művészek” zöme ma is bent rontják a levegőt, Polgárt meg kivágták.) Ami pedig a leváltást illeti te vagy tévedésben. Győriványit az Operaház éléről az intézmény kirakat volta miatt pakolták ki. Nagyon kellett az elvtársuraknak ez a hely, ahogy kéne nekik még a rádió elnöki, a legfelsőbb ügyészi és a PSZÁF elnöki szék is. Győriványit egyszerűen kibannolták. A műveletet végrehajtották elvtársi, bajtársi, számlatársi, cégtársi, viplistási ésatöbbi segítséggel. Kivitelezők és haszonélvezők: a közéletre 20-30-40 éve rátelepedő Tvigazgatók, állami pénzlenyúlók, saját zsebre dolgozók, művészeti kiskirályok, akik továbbra is szabadon járnak-kelnek bankigazgatói székekből kormányzati székekbe, pártitkári- szakszervezeti főmufti állásokból intézményvezetői funkciókba ésatöbbi. + az olyan művészek, akik ma is az egykori szocializmus építgetése alatt megszokot privilégiumaikat szeretik követelni maguknak. (Őket nem akarod kukoricára térdepeltetni kis Melinda?) Győriványi csak szépen üljön vissza és csináljon egy rendes operát.
1063 kalahari 2003-08-24 13:38:14
Az angolokról annyit, hogy voltak olyan kórustagok, akik egész egyszerűen nem vállalták a fellépést, mert nem tudták/nem akarták megtanulni a darabot.
Az angolokról annyit, hogy voltak olyan kórustagok, akik egész egyszerűen nem vállalták a fellépést, mert nem tudták/nem akarták megtanulni a darabot.
1062 Sesto 2003-08-24 13:35:41
Benö,...és erre most feltétlenül szükség volt, ilyen epés megjegyzést tenni??? :-( ...én speciell örvendetes ténynek nevezném, ha a 8 kórustag is sütkérezhet a sikerben, nem hiszem hogy annyira hálás és könnyü lett volna feladatuk, ha csak a Hunyadi nagy kórustablóira gondolunk!...és munkábaól pedig gondolom tisztességesen kivették a részüket, akkor hol a hiba? Sesto
Benö,...és erre most feltétlenül szükség volt, ilyen epés megjegyzést tenni??? :-( ...én speciell örvendetes ténynek nevezném, ha a 8 kórustag is sütkérezhet a sikerben, nem hiszem hogy annyira hálás és könnyü lett volna feladatuk, ha csak a Hunyadi nagy kórustablóira gondolunk!...és munkábaól pedig gondolom tisztességesen kivették a részüket, akkor hol a hiba? Sesto
1061 Benő 2003-08-24 13:28:33
2002-ben a Montpellier-i Háry János esetében hány magyar kórustag segített? A szólistákat hány magyar korreptetítor tanította be? A közreműködők listáján 1db magyar név nem volt. Ettől még nagyon jól meg tudták tanulni a darabot. Siker volt. Talán az angol ajkúak és képesek arra amire a franciák. Kit érdekel hány magyar kórustag énekel London-felsőn?
2002-ben a Montpellier-i Háry János esetében hány magyar kórustag segített? A szólistákat hány magyar korreptetítor tanította be? A közreműködők listáján 1db magyar név nem volt. Ettől még nagyon jól meg tudták tanulni a darabot. Siker volt. Talán az angol ajkúak és képesek arra amire a franciák. Kit érdekel hány magyar kórustag énekel London-felsőn?
1060 Sesto 2003-08-24 13:24:22
\"Hunyadi\" Londonban... Kedves Kalahari, köszi az internetes cimet; már el is olvastam!!! (Örülök ennek a szép sikernek!!!) Meglepetéssel szolgált számomra, hogy megint \"elökerült\" Farkas Rose Marie!... Ha jól emlékszem a 90-es évek elején ö is indult az Erkel-Kodály énekversenyen, amit meg is nyert! (Polgár László ódákat zengett róla még az MTV-ben is, de utána olyan hirtelen eltünt a \"porondról\"...) Farkas Rose Marie, és a versenyen szintén induló és a döntöbe bekerült Fekete Veronika a \"La Grange\"-áriát énekelte tk. a verseny folyamán... Farkas utána az Opera szólistája volt, de nem sok szerepet kapott a nagy versenysiker után... Hiszen Szilágyi Erzsébeten(premier+utána váltva Fekete Veronikával)- és \"Trubadúr\"-Leonora kivételével nem sok szerepet kapott... (Legutóbb a Verdi-év kapcsán olvastam róla, hogy egy közepes német operaszinpadon nagy sikerrel alakitotta \"Ernani\"-Elvira szerepét, ill. Miskolcon volt Melinda a \"Bánk bánban\" és Kolozsvárott énekelte egy koncerten a \"Nabucco-ból\" Abigaille-hanggyilkos-jelenetét...) Tehát köszi még egyszer, Sesto
\"Hunyadi\" Londonban... Kedves Kalahari, köszi az internetes cimet; már el is olvastam!!! (Örülök ennek a szép sikernek!!!) Meglepetéssel szolgált számomra, hogy megint \"elökerült\" Farkas Rose Marie!... Ha jól emlékszem a 90-es évek elején ö is indult az Erkel-Kodály énekversenyen, amit meg is nyert! (Polgár László ódákat zengett róla még az MTV-ben is, de utána olyan hirtelen eltünt a \"porondról\"...) Farkas Rose Marie, és a versenyen szintén induló és a döntöbe bekerült Fekete Veronika a \"La Grange\"-áriát énekelte tk. a verseny folyamán... Farkas utána az Opera szólistája volt, de nem sok szerepet kapott a nagy versenysiker után... Hiszen Szilágyi Erzsébeten(premier+utána váltva Fekete Veronikával)- és \"Trubadúr\"-Leonora kivételével nem sok szerepet kapott... (Legutóbb a Verdi-év kapcsán olvastam róla, hogy egy közepes német operaszinpadon nagy sikerrel alakitotta \"Ernani\"-Elvira szerepét, ill. Miskolcon volt Melinda a \"Bánk bánban\" és Kolozsvárott énekelte egy koncerten a \"Nabucco-ból\" Abigaille-hanggyilkos-jelenetét...) Tehát köszi még egyszer, Sesto
1059 kalahari 2003-08-24 12:57:56
Ja, és azt tudjuk még, hogy 8 kórustag segített az ottaniaknak elsajátítani a magyar szöveg kiejtését.
Ja, és azt tudjuk még, hogy 8 kórustag segített az ottaniaknak elsajátítani a magyar szöveg kiejtését.
1058 kalahari 2003-08-24 12:57:08
A MH-ból: http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=71142
A MH-ból: http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=71142
1057 Sesto 2003-08-24 12:50:13
Kalahari! Meg tudnád esetleg mondani, ki és melyik szerepet énekelte a londoni \"Hunyadi Lászlóban\", eddig akárhol kutattam utána, sehol egy szereposztás; az okos magyar médiaban ez állt: \"a Magyar Állami Operaház szólistái\"... nahát ettöl aztán okosabb lettem!... Csak ne \"sztárolnák ennyire\" a magyar operaénekeseket: persze amikor legutóbb Magyországon voltam, a hányinger kerülgetett, mindenféle \"Lagz-iLajcsis\" meg hasonló bovlitól, \"kultúrszeméttöl\" burjánzott a TV-müsör stb... Úgy látszik arra van igény?-de a Londonban \"úttöröszerepet\" vállalt Müvészek nevének megemlitése, teljesen érdektelen esemény??? \"Gyönyörü\" kérem a Müvészethez és a Müvészekhez érdektelenségre alapozott hozzáállás!... :-((( Sesto
Kalahari! Meg tudnád esetleg mondani, ki és melyik szerepet énekelte a londoni \"Hunyadi Lászlóban\", eddig akárhol kutattam utána, sehol egy szereposztás; az okos magyar médiaban ez állt: \"a Magyar Állami Operaház szólistái\"... nahát ettöl aztán okosabb lettem!... Csak ne \"sztárolnák ennyire\" a magyar operaénekeseket: persze amikor legutóbb Magyországon voltam, a hányinger kerülgetett, mindenféle \"Lagz-iLajcsis\" meg hasonló bovlitól, \"kultúrszeméttöl\" burjánzott a TV-müsör stb... Úgy látszik arra van igény?-de a Londonban \"úttöröszerepet\" vállalt Müvészek nevének megemlitése, teljesen érdektelen esemény??? \"Gyönyörü\" kérem a Müvészethez és a Müvészekhez érdektelenségre alapozott hozzáállás!... :-((( Sesto
1056 kalahari 2003-08-24 12:34:24
Most valami vidámabbat. A sikeres londoni Hunyadi-bemutató után talán megtudják Európa-szerte, hogy van operaház Mo.-on is, sőt magyar operák is vannak, ráadásul jók. Massányi Viktor telefoninterjúban számolt be az előadás fogadtatásáról: nagy siker volt. Talán újra felkerülünk a térképre... (Ja, és mielőtt akár az ex-, akár a jelenlegi igazgató a mellét verné, hogy neki köszönhető a siker, szögezzük le: a szólisták és kórustagok helytállásának köszönhető!)
Most valami vidámabbat. A sikeres londoni Hunyadi-bemutató után talán megtudják Európa-szerte, hogy van operaház Mo.-on is, sőt magyar operák is vannak, ráadásul jók. Massányi Viktor telefoninterjúban számolt be az előadás fogadtatásáról: nagy siker volt. Talán újra felkerülünk a térképre... (Ja, és mielőtt akár az ex-, akár a jelenlegi igazgató a mellét verné, hogy neki köszönhető a siker, szögezzük le: a szólisták és kórustagok helytállásának köszönhető!)
1055 janomano 2003-08-24 11:17:52
Én nem vagyok annyira tájékozott az operaház ügyei felől, de: Amikor Görgey-t kinevezték a választások után direktorunk rögtön ment vizitre és kérdezte a minisztertől: hogy óhajtja, mert akkor ezentúl úgy lesz! Erre Görgey kirúgta. Jogosan. Más kérdés, hogy aztán őt is kirúgták. Itten sunyiság esete forog fenn, és ez független attól, hogy mit csinált, vagy mit nem GyRGy. Ja, ehhez a megjegyzéshez: Méééé\' Bp-en van operaház? Van wazze: Mahlerről már hallottál? (bocs)
Én nem vagyok annyira tájékozott az operaház ügyei felől, de: Amikor Görgey-t kinevezték a választások után direktorunk rögtön ment vizitre és kérdezte a minisztertől: hogy óhajtja, mert akkor ezentúl úgy lesz! Erre Görgey kirúgta. Jogosan. Más kérdés, hogy aztán őt is kirúgták. Itten sunyiság esete forog fenn, és ez független attól, hogy mit csinált, vagy mit nem GyRGy. Ja, ehhez a megjegyzéshez: Méééé\' Bp-en van operaház? Van wazze: Mahlerről már hallottál? (bocs)
1054 melinda 2003-08-24 04:44:29
Kalahari, igazad van! Remélem, GyRGy nem \"folytatja ott, ahol abbahagyta\", mert nem lesz rá alkalma. Az a borzasztó, hogy ez az ember semmit sem bánt meg, és stílust sem váltana. Márpedig emberekkel, főleg művészekkel, nem lehet úgy bánni, ahogy ő tette. Nagy művészekkel levélben közölte, hogy nem tart már igényt a munkájukra. Milyen dolog ez? Aki beszélni akart az ig. úrral, annak sokszor hónapokat kellett várnia, míg szóba állt vele. A megalázáshoz nagyon értett. Akiket most kiemel, mint élvonalbeli énekesekké érett művészeket, azok őelőtte is vezető énekesek voltak (Bándi, Sümegi, Wiedemann), tehát ez semmiképp sem neki köszönhető. Ráadásul ezen művészeket sem becsülte meg eléggé. Szerinte ebben az évadban csak a Sevillai bukott meg. Az általa felfedezett - és Dohnányit az ő ötletére, e művel ünneplő - Vajda tornya sem tetszett egy kritikusnak sem - mert ő kritikákban méri a sikert ill. bukást -, tehát ez az opera is megbukott. Kár, hogy ilyen kis tárgyilagos a karmester úr. Fegyelemnek kell lenni? Énekeseket sokszor a cover feladatuk miatt nem engedett ki külföldre, ellenben ő rendszeresen eljárt külhonba vezényelni. Persze nem nagy helyekre, mert azért annyira nem jó karmester, még ha tavaly a világsztárok közé is sorolta magát a műsorfüzetben. Tévedés, hogy ő a politika áldozata. Őt a művészek nagy része és a többi operaházi közalkalmazott akarta eltávolítani, teljesen jogosan. Azon csodálkozom, hogy ennek az embernek van mersze bejárni az Operába előadásokat nézni. Sajnos már láttam párszor a páholyában vigyorogni. Vajon miért jár be? Azért, hogy ha rossz előadást lát, örömmel konstatálhassa, mióta nem ő az ig., azóta így lesüllyedt a színvonal? Én az ő idejében is láttam szörnyű előadásokat, pedig akkoriban már azok énekeltek, akiket ő alkalmasnak ítélt. Vagy ha siker van egy premieren, az az ő érdeme, mert ő határozta el annak a műnek a bemutatását? Ezt akarja bizonygatni? Biztos, hogy voltak neki is jó ötletei, de a megvalósításhoz borzasztó stílusban és és még borzasztóbb eszközökkel fogott hozzá. Egyáltalán nem tudom sajnálni GYRGY-t, és Isten őrizz, hogy visszajöjjön.
Kalahari, igazad van! Remélem, GyRGy nem \"folytatja ott, ahol abbahagyta\", mert nem lesz rá alkalma. Az a borzasztó, hogy ez az ember semmit sem bánt meg, és stílust sem váltana. Márpedig emberekkel, főleg művészekkel, nem lehet úgy bánni, ahogy ő tette. Nagy művészekkel levélben közölte, hogy nem tart már igényt a munkájukra. Milyen dolog ez? Aki beszélni akart az ig. úrral, annak sokszor hónapokat kellett várnia, míg szóba állt vele. A megalázáshoz nagyon értett. Akiket most kiemel, mint élvonalbeli énekesekké érett művészeket, azok őelőtte is vezető énekesek voltak (Bándi, Sümegi, Wiedemann), tehát ez semmiképp sem neki köszönhető. Ráadásul ezen művészeket sem becsülte meg eléggé. Szerinte ebben az évadban csak a Sevillai bukott meg. Az általa felfedezett - és Dohnányit az ő ötletére, e művel ünneplő - Vajda tornya sem tetszett egy kritikusnak sem - mert ő kritikákban méri a sikert ill. bukást -, tehát ez az opera is megbukott. Kár, hogy ilyen kis tárgyilagos a karmester úr. Fegyelemnek kell lenni? Énekeseket sokszor a cover feladatuk miatt nem engedett ki külföldre, ellenben ő rendszeresen eljárt külhonba vezényelni. Persze nem nagy helyekre, mert azért annyira nem jó karmester, még ha tavaly a világsztárok közé is sorolta magát a műsorfüzetben. Tévedés, hogy ő a politika áldozata. Őt a művészek nagy része és a többi operaházi közalkalmazott akarta eltávolítani, teljesen jogosan. Azon csodálkozom, hogy ennek az embernek van mersze bejárni az Operába előadásokat nézni. Sajnos már láttam párszor a páholyában vigyorogni. Vajon miért jár be? Azért, hogy ha rossz előadást lát, örömmel konstatálhassa, mióta nem ő az ig., azóta így lesüllyedt a színvonal? Én az ő idejében is láttam szörnyű előadásokat, pedig akkoriban már azok énekeltek, akiket ő alkalmasnak ítélt. Vagy ha siker van egy premieren, az az ő érdeme, mert ő határozta el annak a műnek a bemutatását? Ezt akarja bizonygatni? Biztos, hogy voltak neki is jó ötletei, de a megvalósításhoz borzasztó stílusban és és még borzasztóbb eszközökkel fogott hozzá. Egyáltalán nem tudom sajnálni GYRGY-t, és Isten őrizz, hogy visszajöjjön.
1053 kalahari 2003-08-24 00:09:07
Én objektíven próbálok olvasni, és nem politikai beállítottság alapján. Te, kedves ismeretlen, szemellenzővel olvasol. (Azt hagyjuk, hogy én legalább a nevemet vállalom, amikor írok valamit...) Azt hiszem, hogy GyRGy nagyon rosszul kezdett hozzá ahhoz, amit csinált, bár feltételezem róla a jó szándékot. Csakhogy művészekkel nem lehet így bánni. A vezetőváltás azonban éppen ebben nem hozott változást, a jelenlegi vezetés ezt folytatná, legfeljebb másokat akarnak eltávolítani. Egy biztos: az idősebb generációt nem elküldeni kell, hanem példaként állítani a fiatal kezdők elé. Pl. sokat tanulhatnának, ha Tokody próbáira bejárnak. De mondhattam volna mást is. Petrovics most Millert nyugdíjazná, holott erre semmi szükség. Polgárt meg már el is küldték. Úgyhogy nyugodj meg, sem ez, sem az előző vezetési módszer nem tetszett. Szeretnék már végre hozzáértőket látni a MÁO élén, és ezen nem csak szakmai, hanem emberi kvalitásokat is értek. Még valami: szerinted az exfőzene miért ment neki pl. Kocsisnak? Mert ezt másképp nehéz értelmezni: \"- A karmester-társadalom nagyon érdekes dolog Magyarországon. Elég, ha azt mondom, hogy két vezető zenekarunkat is egy-egy zongorista irányítja... De ezzel nem akarok senkit sem degradálni.\"
Én objektíven próbálok olvasni, és nem politikai beállítottság alapján. Te, kedves ismeretlen, szemellenzővel olvasol. (Azt hagyjuk, hogy én legalább a nevemet vállalom, amikor írok valamit...) Azt hiszem, hogy GyRGy nagyon rosszul kezdett hozzá ahhoz, amit csinált, bár feltételezem róla a jó szándékot. Csakhogy művészekkel nem lehet így bánni. A vezetőváltás azonban éppen ebben nem hozott változást, a jelenlegi vezetés ezt folytatná, legfeljebb másokat akarnak eltávolítani. Egy biztos: az idősebb generációt nem elküldeni kell, hanem példaként állítani a fiatal kezdők elé. Pl. sokat tanulhatnának, ha Tokody próbáira bejárnak. De mondhattam volna mást is. Petrovics most Millert nyugdíjazná, holott erre semmi szükség. Polgárt meg már el is küldték. Úgyhogy nyugodj meg, sem ez, sem az előző vezetési módszer nem tetszett. Szeretnék már végre hozzáértőket látni a MÁO élén, és ezen nem csak szakmai, hanem emberi kvalitásokat is értek. Még valami: szerinted az exfőzene miért ment neki pl. Kocsisnak? Mert ezt másképp nehéz értelmezni: \"- A karmester-társadalom nagyon érdekes dolog Magyarországon. Elég, ha azt mondom, hogy két vezető zenekarunkat is egy-egy zongorista irányítja... De ezzel nem akarok senkit sem degradálni.\"
1052 olvasási óra 2003-08-23 08:37:22
Kalahari szelektíven olvas. Főzeneigazgató úr azt mondta: de mindamellett, hogy számítok a hatalmas tudásukra és művészetükre, én már a jelenkor sztárjait szeretném támogatni. Egyébként mindkét említett művész sok előadást énekelt, és nem is volt a nyugdíjazandók listáján. Sümegit, Lukácsot azért ne keverjük Csernával, aki igen tehetséges, de még az elején van. A sértődöttséget meg nem tudom, hol lehet olvasni. Csak az igazság érződik a szavaiból
Kalahari szelektíven olvas. Főzeneigazgató úr azt mondta: de mindamellett, hogy számítok a hatalmas tudásukra és művészetükre, én már a jelenkor sztárjait szeretném támogatni. Egyébként mindkét említett művész sok előadást énekelt, és nem is volt a nyugdíjazandók listáján. Sümegit, Lukácsot azért ne keverjük Csernával, aki igen tehetséges, de még az elején van. A sértődöttséget meg nem tudom, hol lehet olvasni. Csak az igazság érződik a szavaiból
1051 kalahari 2003-08-22 21:52:40
A GyRGy-interjúhoz. Ez az ember nagyon haragszik. Főleg azokra, akiket ő akart kirúgni, de még mindig ott vannak, őt viszont kitették onnan. Nem is várhatjuk, hogy igazságos legyen. Tokody nyilván maga is tisztában van azzal, hogy már nem lesz fiatalabb. Ezt mindenkinek tudomsul kell vennie. Csakhogy: van átmenet aközött, hogy 30-40 előadást énekel valaki, vagy egyet sem. Amit én láttam vele az előző évadban, az meggyőző volt, pl. a Bohémélet, éppen Kelennel, (a másik, akit említett GyRGy), és nagyon jók voltak együtt. Ez már évtizedes rutin, és ehhez bizony kellettek azok az évtizedek. Nagyon örülök, hogy látom Sümegit, Lukácsot, Wiedemannt, vagy Csernát, akit nem is sorolt fel az exigazgató úr, de nem hiszem, hogy évente néhány előadást nem kaphatna meg Tokody. Azt pedig, hogy a közönség hogyan rangsorolja az énekeseket, ki után ki következik, talán bízzuk a közönségre... Kelenről meg annyit, hogy ugyanazokat a szerepeket énekli, mint eddig, csak a műsorról levett Manon helyett a Hunyadit, így ezt a megjegyzést sem értettem.
A GyRGy-interjúhoz. Ez az ember nagyon haragszik. Főleg azokra, akiket ő akart kirúgni, de még mindig ott vannak, őt viszont kitették onnan. Nem is várhatjuk, hogy igazságos legyen. Tokody nyilván maga is tisztában van azzal, hogy már nem lesz fiatalabb. Ezt mindenkinek tudomsul kell vennie. Csakhogy: van átmenet aközött, hogy 30-40 előadást énekel valaki, vagy egyet sem. Amit én láttam vele az előző évadban, az meggyőző volt, pl. a Bohémélet, éppen Kelennel, (a másik, akit említett GyRGy), és nagyon jók voltak együtt. Ez már évtizedes rutin, és ehhez bizony kellettek azok az évtizedek. Nagyon örülök, hogy látom Sümegit, Lukácsot, Wiedemannt, vagy Csernát, akit nem is sorolt fel az exigazgató úr, de nem hiszem, hogy évente néhány előadást nem kaphatna meg Tokody. Azt pedig, hogy a közönség hogyan rangsorolja az énekeseket, ki után ki következik, talán bízzuk a közönségre... Kelenről meg annyit, hogy ugyanazokat a szerepeket énekli, mint eddig, csak a műsorról levett Manon helyett a Hunyadit, így ezt a megjegyzést sem értettem.
1050 Lehetséges? 2003-08-22 21:22:08
Lehetetlen!
Lehetetlen!
1049 Melinda 2003-08-22 18:44:43
Szerintem Tokody megérdemli, hogy ha olyan sztár jön, mint Bruson, akivel hosszú évekig együtt énekelt a világ színpadain, ő léphessen fel Desdemonaként Szerintem ezt a szerepet még mindig szépen énekli. Miért kell az idősebb, de még jó (természetesen csak egyes szerepekben) énekeseket leírni, és ilyen kegyetlennek lenni velük, mint ti vagytok, kedves momusosok? Egy kiegészítés az olvasnivalókhoz: Bándi-interjú a hétfői Népszavában.
Szerintem Tokody megérdemli, hogy ha olyan sztár jön, mint Bruson, akivel hosszú évekig együtt énekelt a világ színpadain, ő léphessen fel Desdemonaként Szerintem ezt a szerepet még mindig szépen énekli. Miért kell az idősebb, de még jó (természetesen csak egyes szerepekben) énekeseket leírni, és ilyen kegyetlennek lenni velük, mint ti vagytok, kedves momusosok? Egy kiegészítés az olvasnivalókhoz: Bándi-interjú a hétfői Népszavában.
1048 Búbánat 2003-08-22 16:17:55
Most, hogy még/már nincs hatalmi pozícióban a volt főzeneigazgató,sokak számára közömbös,hogy mit mond. Pedig a \"messziről jött ember...\"-hez nem kell eleve tartózkodással viszonyulnunk, még akkor sem, ha időszakonként - átmenetileg - munkája őt földrajzilag valóban messze szólítja is. De nem kevesen vagyunk, akik végérvényesen hazavárjuk őt, oda vissza, ahol lennének konkrét tennivalói. És akkor már sokunkat érdekelné, hogy a \"messziről jött ember...l\" a tarsolyában milyen meglepetéseket tartogat, amelyek lehet, hogy egyesek számára megint csak indulatokat gerjesztenének. De inkább ez legyen, mint a közömbösség. Jó lenne, ha megint újra minden pezsgésbe lendülne...
Most, hogy még/már nincs hatalmi pozícióban a volt főzeneigazgató,sokak számára közömbös,hogy mit mond. Pedig a \"messziről jött ember...\"-hez nem kell eleve tartózkodással viszonyulnunk, még akkor sem, ha időszakonként - átmenetileg - munkája őt földrajzilag valóban messze szólítja is. De nem kevesen vagyunk, akik végérvényesen hazavárjuk őt, oda vissza, ahol lennének konkrét tennivalói. És akkor már sokunkat érdekelné, hogy a \"messziről jött ember...l\" a tarsolyában milyen meglepetéseket tartogat, amelyek lehet, hogy egyesek számára megint csak indulatokat gerjesztenének. De inkább ez legyen, mint a közömbösség. Jó lenne, ha megint újra minden pezsgésbe lendülne...
1047 Caligula 2003-08-22 15:55:38
Vagy csak csillag születik... GyRGy-interjúhoz gratula. Értelmes, szép gondolatok, minden tiszteletem. De akkor is politikusan kell megközelíteni. Úgy értem, diplomatikusan kell kezelni a népet, jól szájba rágni, hogy mit miért kell, akkor azonosulnak vele. Persze akit kirúgnak, az nem fog soha. De a menedzsment-könyvekben így tanítják. Nem szabad \"elefántnak lenni a porcelánboltban\".
Vagy csak csillag születik... GyRGy-interjúhoz gratula. Értelmes, szép gondolatok, minden tiszteletem. De akkor is politikusan kell megközelíteni. Úgy értem, diplomatikusan kell kezelni a népet, jól szájba rágni, hogy mit miért kell, akkor azonosulnak vele. Persze akit kirúgnak, az nem fog soha. De a menedzsment-könyvekben így tanítják. Nem szabad \"elefántnak lenni a porcelánboltban\".
1046 Oscar 2003-08-22 12:39:12
Keszei Bori akkor most sztár?
Keszei Bori akkor most sztár?
1045 Benno 2003-08-22 11:00:51
...melyek föleg akkor hasznosak, ha mégsem olyan korrekt minden. a [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=127358&DocID=113149#113149;Keszei-interjú[/url] pl nem a mai hanem ategnapi Népszabi.
...melyek föleg akkor hasznosak, ha mégsem olyan korrekt minden. a [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=127358&DocID=113149#113149;Keszei-interjú[/url] pl nem a mai hanem ategnapi Népszabi.
1044 Benno 2003-08-22 10:56:36
már csak a linkek hiányoznak...
már csak a linkek hiányoznak...
1043 Sándor cár 2003-08-22 10:52:47
Ez egy korrekt lapszemle volt. Kösz.
Ez egy korrekt lapszemle volt. Kösz.
1042 Búbánat 2003-08-22 09:26:50
Olvasni valók a mai napilapokból: Magyar Hírlaban beszámoló a londoni Dorset Opera Hunyadi László előadásáról; Népszavában Cura-interjú, Népszabadságban Keszei Borbálával készült riport, a Magyar Nemzetben (a Momushoz hasonlóan) részletes beszámoló Cura koncertjéről.
Olvasni valók a mai napilapokból: Magyar Hírlaban beszámoló a londoni Dorset Opera Hunyadi László előadásáról; Népszavában Cura-interjú, Népszabadságban Keszei Borbálával készült riport, a Magyar Nemzetben (a Momushoz hasonlóan) részletes beszámoló Cura koncertjéről.
1041 Sándor cár 2003-08-21 13:17:50
Ha az ember figyelembe veszi, melyik a legolvasottabb topik itt, kiderül, hogy mindenkit az Operaház ügyei érdekelnek. Remélem, ezt az Operában is rendszeresen olvassák. :-)
Ha az ember figyelembe veszi, melyik a legolvasottabb topik itt, kiderül, hogy mindenkit az Operaház ügyei érdekelnek. Remélem, ezt az Operában is rendszeresen olvassák. :-)
1040 Zsolt 2003-08-21 06:36:18
Az Operaháza reklám terén is javíthatna. Az idei Nyári fesztivál kapcsán azt vettem észre, hogy a Budafesztesek mindenütt jelen vannak. Nem tudom hány fővel dolgoznak, de kizárt hogy annyi emberük és pénzük legyen mint az Operának. Mégis sokkal többre képesek. Minden műsorban előfordultak, mindenütt az ő reklámjaik voltak, minden budapesti túrusta kiadványban benne vannak. Tegnap délután a HírTV ARTeria műsorában láttam meghírdetve Ókovács Szilveszter és Bán Teodóra beszélgetését. Nem tudom az Operaház koomunikációs igazgajaként is működő fiatalember a riportozás után kért-e szakmai tanácsot a cégvezető asszonytól. Csak hasznára lehet.
Az Operaháza reklám terén is javíthatna. Az idei Nyári fesztivál kapcsán azt vettem észre, hogy a Budafesztesek mindenütt jelen vannak. Nem tudom hány fővel dolgoznak, de kizárt hogy annyi emberük és pénzük legyen mint az Operának. Mégis sokkal többre képesek. Minden műsorban előfordultak, mindenütt az ő reklámjaik voltak, minden budapesti túrusta kiadványban benne vannak. Tegnap délután a HírTV ARTeria műsorában láttam meghírdetve Ókovács Szilveszter és Bán Teodóra beszélgetését. Nem tudom az Operaház koomunikációs igazgajaként is működő fiatalember a riportozás után kért-e szakmai tanácsot a cégvezető asszonytól. Csak hasznára lehet.
1039 Tóth Péter 2003-08-21 00:32:27
Tisztel Olvasók! Győriványi Ráth Györggyel készült interjúnk, melyben az önök kérdéseire is felelt, terveink szerint péntektől olvasható lesz az önök monitorán is.
Tisztel Olvasók! Győriványi Ráth Györggyel készült interjúnk, melyben az önök kérdéseire is felelt, terveink szerint péntektől olvasható lesz az önök monitorán is.
1038 wxrq.com 2003-08-20 12:48:34
A Muzsikában írja Fodor Géza, hogy Bándi a csúcsra érkezett. Ami szerepeinek nagyságát, alakításait és azok hangi megformálásának minőségét illett, Fodor véleményével csak egyetérteni lehet. Bándi az elmúlt fél évben bámulatosan állta a sarat, a legnagyobb szerepekbe mutatta meg magát, ezekre jó visszaemlékezni. Egy-két(három) alkalommal azonban mintha a hangi fáradtság (kipihentelenség) jelei is megmutatkoznának. Minden nagyszerűsége mellett így volt ez tegnap este is. Ilyen intenzív teljesítménnyel és gyakori fellépéssel a csúcsról könnyen a lejtőn találhatja magát. Nekünk is az lenne a jó, ha vigyázna magára és minnél tovább a topon maradna. Remélem vannak jóakarói akik hangját illetően kicsit ökönómikusabb életre bíztatják. A tegnapi Otelloról úgy általában elmondható, hogy Bándi az első megszólalásával megnyerte a közönséget, egyes helyeken a líraiság javára még van mit gazdagítania a palettán. Sümegi jó, a IV. felvonásban egyenes remekel. Fokanov hanggal jól bírja, az ő Jágója hangszínekben fakó. (Micsoda alakításai voltak Sólyom-Nagynak!!!!) Végre egy jó hangú és csinos Emília (Gál E.)!! -kár hogy ezt többnyire öregedő énekesnőknek adják. A zenekar többnyire vette a lapot, a bőgőszólam szólója kínos volt. Ha részeletekre kihegyezve is próbálnák a darabot nagy dolgokra lennének képesek. Kovács kitünő, csak helyenként öregapós. A rendezés pocsék.
A Muzsikában írja Fodor Géza, hogy Bándi a csúcsra érkezett. Ami szerepeinek nagyságát, alakításait és azok hangi megformálásának minőségét illett, Fodor véleményével csak egyetérteni lehet. Bándi az elmúlt fél évben bámulatosan állta a sarat, a legnagyobb szerepekbe mutatta meg magát, ezekre jó visszaemlékezni. Egy-két(három) alkalommal azonban mintha a hangi fáradtság (kipihentelenség) jelei is megmutatkoznának. Minden nagyszerűsége mellett így volt ez tegnap este is. Ilyen intenzív teljesítménnyel és gyakori fellépéssel a csúcsról könnyen a lejtőn találhatja magát. Nekünk is az lenne a jó, ha vigyázna magára és minnél tovább a topon maradna. Remélem vannak jóakarói akik hangját illetően kicsit ökönómikusabb életre bíztatják. A tegnapi Otelloról úgy általában elmondható, hogy Bándi az első megszólalásával megnyerte a közönséget, egyes helyeken a líraiság javára még van mit gazdagítania a palettán. Sümegi jó, a IV. felvonásban egyenes remekel. Fokanov hanggal jól bírja, az ő Jágója hangszínekben fakó. (Micsoda alakításai voltak Sólyom-Nagynak!!!!) Végre egy jó hangú és csinos Emília (Gál E.)!! -kár hogy ezt többnyire öregedő énekesnőknek adják. A zenekar többnyire vette a lapot, a bőgőszólam szólója kínos volt. Ha részeletekre kihegyezve is próbálnák a darabot nagy dolgokra lennének képesek. Kovács kitünő, csak helyenként öregapós. A rendezés pocsék.
1037 bondaváry 2003-08-19 22:49:51
Ez az Otello nagyon jó volt. Bándi, Sümegi fantasztikus, Kovács János is frankón kézben tartotta az egészet. Ilyeneket adjanak még!!!
Ez az Otello nagyon jó volt. Bándi, Sümegi fantasztikus, Kovács János is frankón kézben tartotta az egészet. Ilyeneket adjanak még!!!
1036 zandonai 2003-08-19 12:17:02
A ma esti Otello kapcsán kérdezném mi Győriványi véleménye az előadás átpasszolásokról (nyári fesztivál – repertoár darab) ? Szerinte az Operaház miért nem szervez nyári fesztivált? Győriványiékről azt olvastam, hogy ésszerűsíteni akarták a színház működését, ennek negatív oldala az volt, hogy megfeledkeztek az érzékenységről és a humánus intézkedésekről. Nomármost, az átpasszolt Ottelót a szezonban 6 alkalommal adják elő. Nincs két azonos szereposztás. Megkérdezném Győriványitól milyen hatékonyságú lehet a felkészülés ha nincs két azonos társaság? Az is izgatna, hogy mit érezhet Sümegi Eszter. Az egyöntetűen a legjobb énekesnőnknek tartott művésznő Cserna Ildikóval váltva énekli Desdemonát. Amikor viszont a világsztár Bruson érkezik, egyetlen előadás kedvéért beteszik Tokody Ilonát, akinek hangi képességeit a bátrabb kritikusok nyíltan lefele szálló ágba sorolják. Győriványi úr meg merte-e volna tenni a kétségtelenül jobb Sümegivel, hogy az évad egyik csemeg előadásába nem őt hanem a múltat képviselő Tokodyt osztja be? Szerinte a volt sztár vagy a jelen nagy művészének érzékenységét és a közönségnek kedvezést kellett volna figyelembe venni?
A ma esti Otello kapcsán kérdezném mi Győriványi véleménye az előadás átpasszolásokról (nyári fesztivál – repertoár darab) ? Szerinte az Operaház miért nem szervez nyári fesztivált? Győriványiékről azt olvastam, hogy ésszerűsíteni akarták a színház működését, ennek negatív oldala az volt, hogy megfeledkeztek az érzékenységről és a humánus intézkedésekről. Nomármost, az átpasszolt Ottelót a szezonban 6 alkalommal adják elő. Nincs két azonos szereposztás. Megkérdezném Győriványitól milyen hatékonyságú lehet a felkészülés ha nincs két azonos társaság? Az is izgatna, hogy mit érezhet Sümegi Eszter. Az egyöntetűen a legjobb énekesnőnknek tartott művésznő Cserna Ildikóval váltva énekli Desdemonát. Amikor viszont a világsztár Bruson érkezik, egyetlen előadás kedvéért beteszik Tokody Ilonát, akinek hangi képességeit a bátrabb kritikusok nyíltan lefele szálló ágba sorolják. Győriványi úr meg merte-e volna tenni a kétségtelenül jobb Sümegivel, hogy az évad egyik csemeg előadásába nem őt hanem a múltat képviselő Tokodyt osztja be? Szerinte a volt sztár vagy a jelen nagy művészének érzékenységét és a közönségnek kedvezést kellett volna figyelembe venni?
1035 belcanto 2003-08-19 10:37:37
Győriványitól kérdezem: Mit tud az Erkel felújításáról? Az ő idejébe milyen ütemben képzelték el a munkát? Mit tud az Erkel felújítására szánt pénz sorsáról? Halott-e olyasmit, hogy ismét az épülettől való megszabadulás irányába tapogatózna a vezetés? Mit gondol a darabok ide-oda szállítgatásáról (Norma, Szöktetés, Denevér, Tosca)?
Győriványitól kérdezem: Mit tud az Erkel felújításáról? Az ő idejébe milyen ütemben képzelték el a munkát? Mit tud az Erkel felújítására szánt pénz sorsáról? Halott-e olyasmit, hogy ismét az épülettől való megszabadulás irányába tapogatózna a vezetés? Mit gondol a darabok ide-oda szállítgatásáról (Norma, Szöktetés, Denevér, Tosca)?
1034 -té.pé- 2003-08-19 09:37:51
Hölgyeim és Uraim! Ma délig várjuk kérdéseiket Gy. R. Gy. interjú ügyben.
Hölgyeim és Uraim! Ma délig várjuk kérdéseiket Gy. R. Gy. interjú ügyben.
1033 aktuű 2003-08-19 08:39:36
A honlapjukon aktualitásként mutogatni egy ilyen szakállas hírt (póbajáték jún. 16-án), érdekes megoldás! Az se kutya, hogy húsz nappal az évadkezdés előtt még mindig nem lehet tudni a szezon első négy napjából háromnak a műsorát és szereplőinek nevét. Hadititok lehet vagy mi. A néző majd odasétál és azt eszi amit kap. (Balettgála, Filharmónia társaság hngv.) Győriványi úr szerint: nem értenek hozzá vagy dolgozni nem szeretnek?
A honlapjukon aktualitásként mutogatni egy ilyen szakállas hírt (póbajáték jún. 16-án), érdekes megoldás! Az se kutya, hogy húsz nappal az évadkezdés előtt még mindig nem lehet tudni a szezon első négy napjából háromnak a műsorát és szereplőinek nevét. Hadititok lehet vagy mi. A néző majd odasétál és azt eszi amit kap. (Balettgála, Filharmónia társaság hngv.) Győriványi úr szerint: nem értenek hozzá vagy dolgozni nem szeretnek?
1032 Csirke 2003-08-18 23:24:24
Magyar Állami Operaház 2003: Marxizmus-Szenilizmus.
Magyar Állami Operaház 2003: Marxizmus-Szenilizmus.
1031 zephyr 2003-08-18 18:10:40
Kérdéseim : - Olvasta-e a működéséről az év elején megjelent írásokat a MANCS-ban? Szímíthatunk-e egyszer egy tárgyilagos helyzetértékelésre az ő tollából is? - Olvasta-e az Ünnepi Könyvhéten megjelent Szinetár könyvet? Mi a véleménye a róla írottakról? - Szinetár/Petrovics helyében mit csinálna másképp? - Zenei téren mik a tervei?
Kérdéseim : - Olvasta-e a működéséről az év elején megjelent írásokat a MANCS-ban? Szímíthatunk-e egyszer egy tárgyilagos helyzetértékelésre az ő tollából is? - Olvasta-e az Ünnepi Könyvhéten megjelent Szinetár könyvet? Mi a véleménye a róla írottakról? - Szinetár/Petrovics helyében mit csinálna másképp? - Zenei téren mik a tervei?
1030 cincogi 2003-08-18 17:38:55
Csellisták figyelem! Aktuális próbajáték a MÁO-ban. Információ: www.opera.hu, aktuális menüpont.
Csellisták figyelem! Aktuális próbajáték a MÁO-ban. Információ: www.opera.hu, aktuális menüpont.
1029 pinto 2003-08-18 15:11:30
A Bazilika előtt olyan rossz az akusztika, hogy ott csak süketnek lenne szabad hangversenyt tartani. Teljesen mindegy ki játszik, egyformán hallgathatatlan. Talán ezért adják egyégesen 4.900-ért a jegyeket. (Figyelsz Dagober?) Az én rangsorom a következő: Nemzeti Filharmonikus Zenekar Danubia Ifjúsági Szimfonikus Zenekar Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara MÁV Szimfonikus Zenekar Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar Liszt-Wagner Zenekar Ha 4.900Ft lenne a maximum ennyit adnék: NFZ: 5.000Ft D ISzZ: 2.500Ft BFTZ: 1.000Ft BDESzZ: semmi MÁV SzZ: semmi Liszt-Wagner Z: semmi
A Bazilika előtt olyan rossz az akusztika, hogy ott csak süketnek lenne szabad hangversenyt tartani. Teljesen mindegy ki játszik, egyformán hallgathatatlan. Talán ezért adják egyégesen 4.900-ért a jegyeket. (Figyelsz Dagober?) Az én rangsorom a következő: Nemzeti Filharmonikus Zenekar Danubia Ifjúsági Szimfonikus Zenekar Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara MÁV Szimfonikus Zenekar Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar Liszt-Wagner Zenekar Ha 4.900Ft lenne a maximum ennyit adnék: NFZ: 5.000Ft D ISzZ: 2.500Ft BFTZ: 1.000Ft BDESzZ: semmi MÁV SzZ: semmi Liszt-Wagner Z: semmi
1028 nemértem 2003-08-18 15:04:51
Ki mondta, hogy csak értékelést/kritikát kellene kérni-számonkérni Gy.R.Gy-től?
Ki mondta, hogy csak értékelést/kritikát kellene kérni-számonkérni Gy.R.Gy-től?
