1127 Zsolt 2003-08-26 22:25:30
A közalkalmazott tenoraink közül Wendler Attilát tavaly 13 előadásra jelölték. Eközben a külsős Kovácsházi 40 (!!), Bándi 26, Kiss B. 17 előadást kapott. Feketének Wendlerhez hasonlóan 13 kitűzése volt. Miért pont az egyik 13 estés játékos részesül magyar állami fizetésben? R T Z felvetésével teljesen egyetértek.
A közalkalmazott tenoraink közül Wendler Attilát tavaly 13 előadásra jelölték. Eközben a külsős Kovácsházi 40 (!!), Bándi 26, Kiss B. 17 előadást kapott. Feketének Wendlerhez hasonlóan 13 kitűzése volt. Miért pont az egyik 13 estés játékos részesül magyar állami fizetésben? R T Z felvetésével teljesen egyetértek.
1126 Józsi 2003-08-26 21:37:18
A fellépések számához annyit tennék hozzá, hogy nem feltétlenül az évi tizenegy előadást lenyomók a legrosszabb énekesek. (Ezt nem is mondta Dagobert.) Tizenkettő felett kapott tavaly Kecskés, Jász, Pelle, Szilágyi, Tas. Háát, köszönöm szépen, inkább nem kérném őket.
A fellépések számához annyit tennék hozzá, hogy nem feltétlenül az évi tizenegy előadást lenyomók a legrosszabb énekesek. (Ezt nem is mondta Dagobert.) Tizenkettő felett kapott tavaly Kecskés, Jász, Pelle, Szilágyi, Tas. Háát, köszönöm szépen, inkább nem kérném őket.
1125 kalahari 2003-08-26 20:25:22
Pintoval ellentétben én senkit nem küldtem sehová. Győriványinak mindössze egy olyan operaházat ajánlottam, ami megfelel a stílusának. A témát tekintsük lezártnak.
Pintoval ellentétben én senkit nem küldtem sehová. Győriványinak mindössze egy olyan operaházat ajánlottam, ami megfelel a stílusának. A témát tekintsük lezártnak.
1124 Rio Tinto Zinc 2003-08-26 18:43:56
Szerény kérdés: minek kell az énekeseknek, stb. közalkalmazottaknak lenniük? Ugyanez vonatkozik az orvosra, tanárra,stb. Mindenki boldoguljon a saját tehetsége szerint, söntsön a néző, a taps, s ne a költségvetést tessenek fogyasztani. Vonatkozik ez azokra elsősorban, akiknek savanyú a szőlő elvesztett hangjuk, koruk, vélt vagy valós sértődése miatt. Nevem egy világcégével azonos, ahol nincsenek közalkalmazottak.
Szerény kérdés: minek kell az énekeseknek, stb. közalkalmazottaknak lenniük? Ugyanez vonatkozik az orvosra, tanárra,stb. Mindenki boldoguljon a saját tehetsége szerint, söntsön a néző, a taps, s ne a költségvetést tessenek fogyasztani. Vonatkozik ez azokra elsősorban, akiknek savanyú a szőlő elvesztett hangjuk, koruk, vélt vagy valós sértődése miatt. Nevem egy világcégével azonos, ahol nincsenek közalkalmazottak.
1123 -té.pé- 2003-08-26 17:40:34
Tisztelt pinto! Való igaz, hogy erősebb kifejezések is elhangzottak már ezeken a fórumokon, ez azonban nem jelenti azt, hogy egyet is értenénk velük. Ha hiszi, ha nem, nem olvassuk naphosszat a fórumok hozzászólásait. Viszont, ha olyan kifejezésbe, stílusba ütközünk, mely szerintünk nem helyénvaló, mindenkit - nem csak Önt - figyelmeztetünk. Önnek természetesen joga van megsértődni, kikérni magának. De másokat - senkit! - nincs joga sértegetni. Ezzel - gondolom - egyetértünk. Kis csörténket ezzel lezártnak tekintem. Üdvözlettel
Tisztelt pinto! Való igaz, hogy erősebb kifejezések is elhangzottak már ezeken a fórumokon, ez azonban nem jelenti azt, hogy egyet is értenénk velük. Ha hiszi, ha nem, nem olvassuk naphosszat a fórumok hozzászólásait. Viszont, ha olyan kifejezésbe, stílusba ütközünk, mely szerintünk nem helyénvaló, mindenkit - nem csak Önt - figyelmeztetünk. Önnek természetesen joga van megsértődni, kikérni magának. De másokat - senkit! - nincs joga sértegetni. Ezzel - gondolom - egyetértünk. Kis csörténket ezzel lezártnak tekintem. Üdvözlettel
1122 sphynx 2003-08-26 17:06:52
Tisztelt pinto! A \"lóba\" a \"lóbálni\" igéből eredeztethető. Ugye, a \"szó\" jelentését nem kell elmagyaráznom? Ha a \"faszén\" szót kimondja, akkor is az elégetett tüzelőanyagra, és nem saját magára gondol.
Tisztelt pinto! A \"lóba\" a \"lóbálni\" igéből eredeztethető. Ugye, a \"szó\" jelentését nem kell elmagyaráznom? Ha a \"faszén\" szót kimondja, akkor is az elégetett tüzelőanyagra, és nem saját magára gondol.
1121 pinto 2003-08-26 16:40:37
Tisztelt té. pé.! Győriványi Ráthot folyó hó 24-én ezen a topikon egy harmadik világbeli országba (értsd: melegebb éghajlatra) küldték. Ezt Ön nem kifogásolta. A „Milyen zenét hallgatsz most” forumban folyó hó 25-én „lóbaszó hozzászólások”-ról beszéltek egy illető. Ön ezt sem kifogásolta. Az említett két esetben Ön tisztelt szerkesztő úr nem avatkozott közbe, az én harmadik világra küldő (a sértő kifejezést teljesen kikerülő) szóhasználatomat viszont mint itt nem dívó eljárást kifogásolta. Ez egyenlő mérce lenne? Avagy a „lóbaszó” jelző vagy a „maga menjen a harmadik világba” küldés ezentúl dívni fog Önöknél? Rendreutasítását egyébként visszautasítom, mert az általam használt fordulat nem sértő, a szerkesztőség ennél szókimondóbbakat sem szokott megglosszázni. Kalahari és a többi név ami alatt rejtezel. Az nagyon jó hely lesz neked. Jó nyaralást! Minnél tovább annál jobb!
Tisztelt té. pé.! Győriványi Ráthot folyó hó 24-én ezen a topikon egy harmadik világbeli országba (értsd: melegebb éghajlatra) küldték. Ezt Ön nem kifogásolta. A „Milyen zenét hallgatsz most” forumban folyó hó 25-én „lóbaszó hozzászólások”-ról beszéltek egy illető. Ön ezt sem kifogásolta. Az említett két esetben Ön tisztelt szerkesztő úr nem avatkozott közbe, az én harmadik világra küldő (a sértő kifejezést teljesen kikerülő) szóhasználatomat viszont mint itt nem dívó eljárást kifogásolta. Ez egyenlő mérce lenne? Avagy a „lóbaszó” jelző vagy a „maga menjen a harmadik világba” küldés ezentúl dívni fog Önöknél? Rendreutasítását egyébként visszautasítom, mert az általam használt fordulat nem sértő, a szerkesztőség ennél szókimondóbbakat sem szokott megglosszázni. Kalahari és a többi név ami alatt rejtezel. Az nagyon jó hely lesz neked. Jó nyaralást! Minnél tovább annál jobb!
1120 kalahari 2003-08-26 16:18:31
Kétked! Abban is biztosak lehetünk, hogy a Szinetár-Petrovics duóért sem fognak sokan könnyeket hullatni...
Kétked! Abban is biztosak lehetünk, hogy a Szinetár-Petrovics duóért sem fognak sokan könnyeket hullatni...
1119 kalahari 2003-08-26 16:17:08
Kedves pinto! (+ a többi név, ami szintén Téged rejt...) Ajánlatodat köszönettel elfogadom, és indulok is nyaralni valahová délre, amint befizetsz nekem egy utat. Nem vagyok válogatós, de pl. szívesen mennék Marokkóba...
Kedves pinto! (+ a többi név, ami szintén Téged rejt...) Ajánlatodat köszönettel elfogadom, és indulok is nyaralni valahová délre, amint befizetsz nekem egy utat. Nem vagyok válogatós, de pl. szívesen mennék Marokkóba...
1118 -té.pé- 2003-08-26 15:45:37
Kedves pinto! Nálunk senkit sem divat melegebb éghajlatra küldeni! Eddig sem volt szokás és ezután sem szeretnénk a vitákat így megoldani. Kérem ezt vegye figyelembe!
Kedves pinto! Nálunk senkit sem divat melegebb éghajlatra küldeni! Eddig sem volt szokás és ezután sem szeretnénk a vitákat így megoldani. Kérem ezt vegye figyelembe!
1117 Dagobert II 2003-08-26 14:23:20
Uram, 0-tól 5-ig 6 érték van. A következő számtól (a 6ostól) ha leszámol hat értéket az 11-es. Mit kell ezen magyarázni. Tisztelettel.
Uram, 0-tól 5-ig 6 érték van. A következő számtól (a 6ostól) ha leszámol hat értéket az 11-es. Mit kell ezen magyarázni. Tisztelettel.
1116 kétked 2003-08-26 14:06:51
Nem akarom Dagobertet megbántani, de az efféle csoportosításoknak nem sok értelme van. Vajon a második kigyűjtés miért pont 11-ig tart, bűvös szám ez? Megmondom a választ is, a 12-nél nem jön ki az az arány, ami levelezőtársunkat igazolná. Bűvészkedés a számokkal ...:-) Érdekes, az senkiben nem merült még fel, hogy amikor Gyrgy-t felállították, senki (egy szem Gregoron kívül, aki persze nem tag) nem emelt szót érte, azok sem, akiket ő \"emelt ki\" a mocsárból. Senki, vajon miért?
Nem akarom Dagobertet megbántani, de az efféle csoportosításoknak nem sok értelme van. Vajon a második kigyűjtés miért pont 11-ig tart, bűvös szám ez? Megmondom a választ is, a 12-nél nem jön ki az az arány, ami levelezőtársunkat igazolná. Bűvészkedés a számokkal ...:-) Érdekes, az senkiben nem merült még fel, hogy amikor Gyrgy-t felállították, senki (egy szem Gregoron kívül, aki persze nem tag) nem emelt szót érte, azok sem, akiket ő \"emelt ki\" a mocsárból. Senki, vajon miért?
1115 pinto 2003-08-26 13:50:20
Szerintem \"kalahari\" menjen melegebb éghajlatra, Győriványi meg csináljon ebből a balkáni színházból egy tisztességes operát. A magánénekes-vendégművész kérdéshez csak annyit, ez nagyon csuszamlós területe az utóbbi tíz év operai személyi gazdálkodásának. Példának okáért, a GyRGyt fújoló énekeseink jó részének nem is volt rendes közalkalmazotti állása (nem volt mit elvesztenie), évente azzal szórakozott a színház vezetése, hogy meghosszabbítgatta az egy évre, határozott időre kiálllított kinevezést. Ehhez kellett ám parírozni és jól viselkedni! Ez ilyen szemét eljárás ellen anno nem lázadtak a művészek és művésznők. Az itthoni vendégművészek közül meg azok fújtak Győriványira, akiknek nem egyes darabra (fellépésre) szólt a megbízása, hanem 5-8-10 hónapra szóló megbízási szerződésnek álcázott papírkájuk volt, amely alapján egy havi átalányt akkor is kaptak, ha nem énekeltek. Pont ugyanúgy, a használhatatlan közalkalmazotti énekesek egy része akkor ma is kapja a teljes lét, ha havonta semmit vagy csak egyet énekel. Az ilyen állapotokat felszámolni akaró két igazgatót alkalmatlanság miatt kirúgták. Medgyessy közben meg arról beszél, hogy vége a jóléti államnak. Az énekesek úgy látszik még a szocializmusban élnek.
Szerintem \"kalahari\" menjen melegebb éghajlatra, Győriványi meg csináljon ebből a balkáni színházból egy tisztességes operát. A magánénekes-vendégművész kérdéshez csak annyit, ez nagyon csuszamlós területe az utóbbi tíz év operai személyi gazdálkodásának. Példának okáért, a GyRGyt fújoló énekeseink jó részének nem is volt rendes közalkalmazotti állása (nem volt mit elvesztenie), évente azzal szórakozott a színház vezetése, hogy meghosszabbítgatta az egy évre, határozott időre kiálllított kinevezést. Ehhez kellett ám parírozni és jól viselkedni! Ez ilyen szemét eljárás ellen anno nem lázadtak a művészek és művésznők. Az itthoni vendégművészek közül meg azok fújtak Győriványira, akiknek nem egyes darabra (fellépésre) szólt a megbízása, hanem 5-8-10 hónapra szóló megbízási szerződésnek álcázott papírkájuk volt, amely alapján egy havi átalányt akkor is kaptak, ha nem énekeltek. Pont ugyanúgy, a használhatatlan közalkalmazotti énekesek egy része akkor ma is kapja a teljes lét, ha havonta semmit vagy csak egyet énekel. Az ilyen állapotokat felszámolni akaró két igazgatót alkalmatlanság miatt kirúgták. Medgyessy közben meg arról beszél, hogy vége a jóléti államnak. Az énekesek úgy látszik még a szocializmusban élnek.
1114 kalahari 2003-08-26 13:24:11
Bándinál 26 előadást számoltam.
Bándinál 26 előadást számoltam.
1113 kalahari 2003-08-26 13:20:58
Nem Neked szólt, Dagobert, csak rámutattam a csoportosításból következő furcsaságokra. A vendégművészek azért számon vannak tartva, csak onnan nem érhetők el...
Nem Neked szólt, Dagobert, csak rámutattam a csoportosításból következő furcsaságokra. A vendégművészek azért számon vannak tartva, csak onnan nem érhetők el...
1112 Dagobert II 2003-08-26 13:18:20
Én az adatokat pusztán összesítettem. Az eredményt ne rajtam tessék számon kérni, magyarázatokat és panaszokat ne nekem tessék címezni. Az úgynevezett vendégművészek statisztikája is érdekes lehet(ne). Az Opera honlapján van egy tervezett vendégművészek link, ami kb 360 napja semmibe mutat. Így nehéz.
Én az adatokat pusztán összesítettem. Az eredményt ne rajtam tessék számon kérni, magyarázatokat és panaszokat ne nekem tessék címezni. Az úgynevezett vendégművészek statisztikája is érdekes lehet(ne). Az Opera honlapján van egy tervezett vendégművészek link, ami kb 360 napja semmibe mutat. Így nehéz.
1111 Búbánat 2003-08-26 12:59:59
Érdemes lenne hasonló statisztikát összeállítani a nem közalkalmazotti, hanem szerződéses művészeinkről és a még aktív nyugdíjasaink fellépéseiről is. Azokból is lényeges következtetéseket lehetne levonni.
Érdemes lenne hasonló statisztikát összeállítani a nem közalkalmazotti, hanem szerződéses művészeinkről és a még aktív nyugdíjasaink fellépéseiről is. Azokból is lényeges következtetéseket lehetne levonni.
1110 kalahari 2003-08-26 11:56:22
Azért ne tegyünk egyenlőségjelet a csoportokban szereplő művészek közé! Csak egy példa: Lukács Gyöngyi 5 előadása színvonalát tekintve valószínűleg értékesebb, mint mások 15-20 előadása. Az általad felállított csoportokban vannak olyanok, akik, mint L.Gy., világsztárok, külföldi szerepléseik miatt nem lehetnek itthon állandóan, és vannak, akik itthon sem lépnek fel, és máshol sem.
Azért ne tegyünk egyenlőségjelet a csoportokban szereplő művészek közé! Csak egy példa: Lukács Gyöngyi 5 előadása színvonalát tekintve valószínűleg értékesebb, mint mások 15-20 előadása. Az általad felállított csoportokban vannak olyanok, akik, mint L.Gy., világsztárok, külföldi szerepléseik miatt nem lehetnek itthon állandóan, és vannak, akik itthon sem lépnek fel, és máshol sem.
1109 Dagobert II 2003-08-26 11:41:08
Az Operaház honlapján közölt adatokból a tájékoztatás szándékával felállítottam a 81 magánénekesből a legkevesebbszer színpadra küldött művészek névsorát. Mivel az előttünk álló évad fellépésszámainak összekeresése a honlap összevisszasága miatt türelemjáték lenne, a sokkal egyszerűbben kigyűjthető tavalyi számokkal dolgoztam. Az alább közöltek tehát az elmúlt 2002/2003-as évadra vonatkoznak. A 0 és 5 közötti előadásra kitűzött magánénekesek: B. Nagy János Gémes Katalin Kincses Veronika Kukely Júlia Leblanc Győző Lukács Gyöngyi Póka Balázs Polgár László Szendrényi Katalin Szilfai Márta Szűcs Márta Ez 11 fő, az összlétszám 9%ka. A 0 és 5 közötti előadásra kitűzöttek száma a fellépések száma szerint: 0ea 3 fő 2ea 3 fő 3ea 1 fő 4ea 1 fő 5ea 3 fő A 6 és 11 közötti előadásra kitűzött magánénekesek: Ardó Mária Bazsinka Zsuzsanna Bokor Jutta Clementis Tamás Csavlek Etelka Csonka Zsuzsanna Fekete Veronika Felber Gabriella Fülöp Zsuzsa Gárday Gábor Hormai József Somogyi Eszter Takács Tamara Zempléni Mária Ez 14 fő, az összlétszám 11%ka. Az operai szezon nálunk szeptember elejétől június végéig, 9 és fél hónapig tart. Az Operaház által közölt adatok szerint a 2002/2003-as szezon majd 10 hónapja alatt a közalkalmazott énekesek 9%kát havonta átlag 0 és 0,5 közötti, 11%kát havonta átlag 0,5 és 1 közötti fellépésre osztották be a két színház valamelyikébe. A kevés fellépés oka egyes esetekben lehet tartós betegállomány ill. gyermekvállalással kapcsolatos szabadság. Egyes esetekben nem zárható ki, hogy a színház vezetése a felléptethetőséget korlátozó változást állapított meg az adott művész esetében. A társadalombiztosítási ellátásban részesülőket leszámítva a havi 0 és 1 közötti fellépést teljesítő közalkalmazott énekesek is valószínűleg rendszeres és teljes illetményben részesülnek.
Az Operaház honlapján közölt adatokból a tájékoztatás szándékával felállítottam a 81 magánénekesből a legkevesebbszer színpadra küldött művészek névsorát. Mivel az előttünk álló évad fellépésszámainak összekeresése a honlap összevisszasága miatt türelemjáték lenne, a sokkal egyszerűbben kigyűjthető tavalyi számokkal dolgoztam. Az alább közöltek tehát az elmúlt 2002/2003-as évadra vonatkoznak. A 0 és 5 közötti előadásra kitűzött magánénekesek: B. Nagy János Gémes Katalin Kincses Veronika Kukely Júlia Leblanc Győző Lukács Gyöngyi Póka Balázs Polgár László Szendrényi Katalin Szilfai Márta Szűcs Márta Ez 11 fő, az összlétszám 9%ka. A 0 és 5 közötti előadásra kitűzöttek száma a fellépések száma szerint: 0ea 3 fő 2ea 3 fő 3ea 1 fő 4ea 1 fő 5ea 3 fő A 6 és 11 közötti előadásra kitűzött magánénekesek: Ardó Mária Bazsinka Zsuzsanna Bokor Jutta Clementis Tamás Csavlek Etelka Csonka Zsuzsanna Fekete Veronika Felber Gabriella Fülöp Zsuzsa Gárday Gábor Hormai József Somogyi Eszter Takács Tamara Zempléni Mária Ez 14 fő, az összlétszám 11%ka. Az operai szezon nálunk szeptember elejétől június végéig, 9 és fél hónapig tart. Az Operaház által közölt adatok szerint a 2002/2003-as szezon majd 10 hónapja alatt a közalkalmazott énekesek 9%kát havonta átlag 0 és 0,5 közötti, 11%kát havonta átlag 0,5 és 1 közötti fellépésre osztották be a két színház valamelyikébe. A kevés fellépés oka egyes esetekben lehet tartós betegállomány ill. gyermekvállalással kapcsolatos szabadság. Egyes esetekben nem zárható ki, hogy a színház vezetése a felléptethetőséget korlátozó változást állapított meg az adott művész esetében. A társadalombiztosítási ellátásban részesülőket leszámítva a havi 0 és 1 közötti fellépést teljesítő közalkalmazott énekesek is valószínűleg rendszeres és teljes illetményben részesülnek.
1108 -té.pé- 2003-08-26 11:34:53
Kétked! A jelenlegi főzeneig. hosszú interjút adott nem is olyan régen a Népszabadságban. Ha olyan új esemény/fejlemény/téma/érdekesség stb. merül fel, ami sokakat érdekelhet - pl. a minket -, meg fogjuk keresni.
Kétked! A jelenlegi főzeneig. hosszú interjút adott nem is olyan régen a Népszabadságban. Ha olyan új esemény/fejlemény/téma/érdekesség stb. merül fel, ami sokakat érdekelhet - pl. a minket -, meg fogjuk keresni.
1107 kalahari 2003-08-26 11:30:36
Csak azt nem értem, hogy megérte-e Fekete Attilának 2 előadás kedvéért megtanulni Pollionét? Mert egyszer a Budafesten énekelte, és a 6 Erkeles ea.-ból csak egyet énekel. Remélem, a Bohéméleteket nem mondja le, az tényleg neki való szerep.
Csak azt nem értem, hogy megérte-e Fekete Attilának 2 előadás kedvéért megtanulni Pollionét? Mert egyszer a Budafesten énekelte, és a 6 Erkeles ea.-ból csak egyet énekel. Remélem, a Bohéméleteket nem mondja le, az tényleg neki való szerep.
1106 kétked 2003-08-26 09:26:51
Érdeklődném a T. Szerkesztőknél, nem terveznek a jelenlegi Főzeneigazgatóval interjút készíteni? Örömmel kérdeznénk mi is.
Érdeklődném a T. Szerkesztőknél, nem terveznek a jelenlegi Főzeneigazgatóval interjút készíteni? Örömmel kérdeznénk mi is.
1105 Búbánat 2003-08-26 09:09:54
Fekete Attilával az a baj, hogy maga sem tudja, mit akar. Hol elhárít szerepeket, hol az a baja, hogy magyarul megy, s ő eredeti nyelven szeretné énekelni. Hol megsértődik, és inkább elmegy oratóriumokat énekelni. Vagy nem tud ellenállni a felkérésnek, és olyat is elvállal, amire még nem érett, illetve nem neki való.(lásd legutóbb Pollione szerepét a Normából.) Ettől függetlenül szeretem, és kívánok neki sok sikert, és ha odafigyelnek rá, akkor még nagy jövőt jósolok neki. Rómeója kitűnő volt. Jelenleg inkább ez a stílus felel meg alkatának, hangjának, bár kétségkívül fejlődik a drámai vénája is. Még minden lehetséges, lám, Bándi is hova fejlődött!
Fekete Attilával az a baj, hogy maga sem tudja, mit akar. Hol elhárít szerepeket, hol az a baja, hogy magyarul megy, s ő eredeti nyelven szeretné énekelni. Hol megsértődik, és inkább elmegy oratóriumokat énekelni. Vagy nem tud ellenállni a felkérésnek, és olyat is elvállal, amire még nem érett, illetve nem neki való.(lásd legutóbb Pollione szerepét a Normából.) Ettől függetlenül szeretem, és kívánok neki sok sikert, és ha odafigyelnek rá, akkor még nagy jövőt jósolok neki. Rómeója kitűnő volt. Jelenleg inkább ez a stílus felel meg alkatának, hangjának, bár kétségkívül fejlődik a drámai vénája is. Még minden lehetséges, lám, Bándi is hova fejlődött!
1104 aktuű 2003-08-26 08:30:13
Azért mert 2004/2005-ben lesz Rigoletto, az előttünk álló szezon darabjai közül kiszedhetnék a nem játszott operákat. Egyébként Fekete Atilla nélkül se menne el jó néhány előadás (többet énekel mint számos kollégája), és ő se hisztizik a félárú vasúti igazolványért. Sok az énekes közalkalmazott (81fő). Szinetár is csökkenténtés helyezett kilátásba. Rögtön Polgárnál kezdte.
Azért mert 2004/2005-ben lesz Rigoletto, az előttünk álló szezon darabjai közül kiszedhetnék a nem játszott operákat. Egyébként Fekete Atilla nélkül se menne el jó néhány előadás (többet énekel mint számos kollégája), és ő se hisztizik a félárú vasúti igazolványért. Sok az énekes közalkalmazott (81fő). Szinetár is csökkenténtés helyezett kilátásba. Rögtön Polgárnál kezdte.
1103 Búbánat 2003-08-26 08:19:01
Ehhez nem kell kommentárt fűznöm, bár sok kérdés fogalmazódik bennem a következő apróhirdetés olvastán: ”Gazdasági társaságunk (Operaház megbízásából) kapus, nézőtéri ültető, ruhatáros munkakörbe keres legalább alapfokon angolul, németül beszélő, mellékfoglalkozású munkaviszonyban munkatársakat. Kézzel írott, fényképes bemutatkozó levelet várunk. Cím: Medúza Kft., 1376 Budapest 62, Pf. 337. Jelige: ’ Nyugdíjaskor nem akadály’. Minden érdeklődőnek visszajelzünk.”
Ehhez nem kell kommentárt fűznöm, bár sok kérdés fogalmazódik bennem a következő apróhirdetés olvastán: ”Gazdasági társaságunk (Operaház megbízásából) kapus, nézőtéri ültető, ruhatáros munkakörbe keres legalább alapfokon angolul, németül beszélő, mellékfoglalkozású munkaviszonyban munkatársakat. Kézzel írott, fényképes bemutatkozó levelet várunk. Cím: Medúza Kft., 1376 Budapest 62, Pf. 337. Jelige: ’ Nyugdíjaskor nem akadály’. Minden érdeklődőnek visszajelzünk.”
1102 kalahari 2003-08-26 00:35:25
Hallottam. Szegény, rémes lehetett neki. Igencsak megkönnyebbültünk, amikor bejelentették, hogy Bándi folytatja...
Hallottam. Szegény, rémes lehetett neki. Igencsak megkönnyebbültünk, amikor bejelentették, hogy Bándi folytatja...
1101 melinda 2003-08-26 00:28:57
Igen, Molnár helyett hívták Maruszint. De szegény ő is lebetegedett, csak egy felvonást bírt végigénekelni, pontosabban végigszenvedni.
Igen, Molnár helyett hívták Maruszint. De szegény ő is lebetegedett, csak egy felvonást bírt végigénekelni, pontosabban végigszenvedni.
1100 kalahari 2003-08-26 00:23:04
Ha már Dáma: februárban meg MET-közvetítés lesz Domingoval. Az sem érdektelen...
Ha már Dáma: februárban meg MET-közvetítés lesz Domingoval. Az sem érdektelen...
1099 kalahari 2003-08-26 00:21:08
Igen, én is csodálkoztam, amikor az orosz lett kiírva, de nem tudtam, hogy M.A. beteg lett, azt hittem, hogy csak még több orosz vendéget hívtak a darabba.
Igen, én is csodálkoztam, amikor az orosz lett kiírva, de nem tudtam, hogy M.A. beteg lett, azt hittem, hogy csak még több orosz vendéget hívtak a darabba.
1098 melinda 2003-08-26 00:18:20
Én is kíváncsi vagyok Molnárra, mert őt is nagyon szeretem! Egyébként eredetileg ő lett volna a 2. szereposztásban Hermann, csak aztán megbetegedett. Remélem, most már tényleg elénekli. Azt persze nem hinném, hogy Bándit überolni lehet, különösen játékban, de nyilván egy másfajta, szelídebb Hermannt látunk majd...
Én is kíváncsi vagyok Molnárra, mert őt is nagyon szeretem! Egyébként eredetileg ő lett volna a 2. szereposztásban Hermann, csak aztán megbetegedett. Remélem, most már tényleg elénekli. Azt persze nem hinném, hogy Bándit überolni lehet, különösen játékban, de nyilván egy másfajta, szelídebb Hermannt látunk majd...
1097 kalahari 2003-08-26 00:12:54
Értettem, hogy hogy értetted. :-) Fekete Veronika is szokta Turandotot... Csak azért mondtam, merttényleg nincs más Bándin kívül. De ez igaz az Otellóra is... Molnárról jut eszembe, hogy most ő váltja Bándit a Dámában. Kíváncsi vagyok rá.
Értettem, hogy hogy értetted. :-) Fekete Veronika is szokta Turandotot... Csak azért mondtam, merttényleg nincs más Bándin kívül. De ez igaz az Otellóra is... Molnárról jut eszembe, hogy most ő váltja Bándit a Dámában. Kíváncsi vagyok rá.
1096 melinda 2003-08-26 00:08:28
A \"furcsát\" Misurára értettem. Egyébként 3 v. 4 éve láttam ezt a Turandot-rendezést Molnár Andrással Kalafként. Elég jó volt, de úgy tudom, azóta sem énekelte. S néha beugrott egy Balogh László nevő debreceni tenorista Kalaf szerepébe, de szegény nagyon rossz volt. Más magyar tenor tényleg nem tudja Kalafot elénekelni, legfeljebb az áriát.
A \"furcsát\" Misurára értettem. Egyébként 3 v. 4 éve láttam ezt a Turandot-rendezést Molnár Andrással Kalafként. Elég jó volt, de úgy tudom, azóta sem énekelte. S néha beugrott egy Balogh László nevő debreceni tenorista Kalaf szerepébe, de szegény nagyon rossz volt. Más magyar tenor tényleg nem tudja Kalafot elénekelni, legfeljebb az áriát.
1095 kalahari 2003-08-26 00:02:45
Miért, ki tud még Kalafot énekelni Bándin kívül???
Miért, ki tud még Kalafot énekelni Bándin kívül???
1094 melinda 2003-08-26 00:00:02
Azt hallottam egy ismerősömtől - aki nagyon tájékozott Opera-ügyekben -, hogy F. Patane énekli jövő nyáron Turandotot és talán Bándi Kalafot. Egyébként az Operaház szeptemberben megy egy hétre Bangkokba a Turandottal, Misura Zsuzsával a címszerepben (Kalaf: Bándi, Liu: Lóry). Ez kicsit furcsa, mert Misura már 2 éve nem énekel az Operában...
Azt hallottam egy ismerősömtől - aki nagyon tájékozott Opera-ügyekben -, hogy F. Patane énekli jövő nyáron Turandotot és talán Bándi Kalafot. Egyébként az Operaház szeptemberben megy egy hétre Bangkokba a Turandottal, Misura Zsuzsával a címszerepben (Kalaf: Bándi, Liu: Lóry). Ez kicsit furcsa, mert Misura már 2 éve nem énekel az Operában...
1093 kalahari 2003-08-25 23:59:21
Elfelejtettem, annyira semmitmondó interjú volt. Bocs. De el tudnám viselni a heti egy interjút. :-) Sajnos azonban nemhogy egy művészt nem vesznek gyakran elő, hanem általában is kevés az interjú.
Elfelejtettem, annyira semmitmondó interjú volt. Bocs. De el tudnám viselni a heti egy interjút. :-) Sajnos azonban nemhogy egy művészt nem vesznek gyakran elő, hanem általában is kevés az interjú.
1092 melinda 2003-08-25 23:54:52
Kedves Kalahari, bocsáss meg a kérdésemért, de: ha már olvastad a múlt hétfői Bándi-interjút a Népszavában, akkor miből gondoltad, hogy egy hét múlva ugyanott, ugyanazzal az énekessel lesz egy másik is? Azért ilyet napilapok nem csinálnak, még világsztárral sem. Vagy esetleg keverted az újságok nevét?
Kedves Kalahari, bocsáss meg a kérdésemért, de: ha már olvastad a múlt hétfői Bándi-interjút a Népszavában, akkor miből gondoltad, hogy egy hét múlva ugyanott, ugyanazzal az énekessel lesz egy másik is? Azért ilyet napilapok nem csinálnak, még világsztárral sem. Vagy esetleg keverted az újságok nevét?
1091 Norma 2003-08-25 23:51:22
Szerintem még a vezetőség sem sejti. Reménykedjünk, hogy az ihlet jókor szállja meg őket!
Szerintem még a vezetőség sem sejti. Reménykedjünk, hogy az ihlet jókor szállja meg őket!
1090 kalahari 2003-08-25 23:45:08
Ez jó hír. Gondolom a szereposztást még sejteni sem lehet. Vagy igen?
Ez jó hír. Gondolom a szereposztást még sejteni sem lehet. Vagy igen?
1089 kalahari 2003-08-25 23:43:54
Ja, azt olvastam már. Köszi.
Ja, azt olvastam már. Köszi.
1088 Norma 2003-08-25 23:43:30
Kalahárinak! A Norma mellett idén szerepelt a \"bemutató\" megjelölés, az Otello mellett viszont nem. Ez a helyzet a Rigolettóval és a Turandottal is: a Rigoletto premier, a Turandot viszont a Kovalik-féle jelenlegi előadás lesz a fesztiválon minden bizonnyal. Üdv.:Norma
Kalahárinak! A Norma mellett idén szerepelt a \"bemutató\" megjelölés, az Otello mellett viszont nem. Ez a helyzet a Rigolettóval és a Turandottal is: a Rigoletto premier, a Turandot viszont a Kovalik-féle jelenlegi előadás lesz a fesztiválon minden bizonnyal. Üdv.:Norma
1087 melinda 2003-08-25 23:38:37
Kalahari! A Népszava-interjú Bándival múlt hét hétfőn, azaz 18-án volt, az Otello kapcsán.
Kalahari! A Népszava-interjú Bándival múlt hét hétfőn, azaz 18-án volt, az Otello kapcsán.
1086 kalahari 2003-08-25 23:27:36
Ezt érthetjük úgy, hogy új rendezés lesz, vagy csak annyira, mint a idei Otello?
Ezt érthetjük úgy, hogy új rendezés lesz, vagy csak annyira, mint a idei Otello?
1085 Norma 2003-08-25 23:22:52
Lesz Rigoletto, úgy mint most a Norma. Jövő nyáron a 2004-es Budafest bemutatójaként augusztus 4-én, 7-én és 11-én.Ez nyilván az utána kezdődő évadban kerül be a színházba. Egyébként balettgálát és Turandotot is adnak majd. Forrás: Budafest műsorfüzet
Lesz Rigoletto, úgy mint most a Norma. Jövő nyáron a 2004-es Budafest bemutatójaként augusztus 4-én, 7-én és 11-én.Ez nyilván az utána kezdődő évadban kerül be a színházba. Egyébként balettgálát és Turandotot is adnak majd. Forrás: Budafest műsorfüzet
1084 kalahari 2003-08-25 22:29:45
Bándi így is többet énekel, mint a legtöbb közalkalmazott. És ki is használják rendesen, közben nem is becsülik eléggé. (ld. Szinetár nyilatkozatait) Talán jobb is neki, ha nem közalk. Egyébként nem a közalkalmazottiság mellett állnék ki, csak azt szeretném, ha nem öntenék ki a fürdővízzel együtt a gyereket is.
Bándi így is többet énekel, mint a legtöbb közalkalmazott. És ki is használják rendesen, közben nem is becsülik eléggé. (ld. Szinetár nyilatkozatait) Talán jobb is neki, ha nem közalk. Egyébként nem a közalkalmazottiság mellett állnék ki, csak azt szeretném, ha nem öntenék ki a fürdővízzel együtt a gyereket is.
1083 account 2003-08-25 22:25:43
Az hogy Molnár nélkül nincs Wagner, nem jelenti, hogy közalkalmazottnak kell lennie. Bándi János nélkül sincs Wagner, még sincs a neve a 81 magánénekes között. Kis B. Attilának is jóval több kitűzése volt mint Molnárnak, mégsem közalkalmazott. Úgy látszik nekik megéri.
Az hogy Molnár nélkül nincs Wagner, nem jelenti, hogy közalkalmazottnak kell lennie. Bándi János nélkül sincs Wagner, még sincs a neve a 81 magánénekes között. Kis B. Attilának is jóval több kitűzése volt mint Molnárnak, mégsem közalkalmazott. Úgy látszik nekik megéri.
1082 kalahari 2003-08-25 22:13:17
Tévedésed oka az előbb ismertetett anomália. Pedig jobban örültem volna, ha én tévedtem volna, és mégis lesz Rigoletto. Tény, hogy a honlap használata kimondottan fejlesztő hatású: ügyesség és ravaszság kelletik hozzá :-)
Tévedésed oka az előbb ismertetett anomália. Pedig jobban örültem volna, ha én tévedtem volna, és mégis lesz Rigoletto. Tény, hogy a honlap használata kimondottan fejlesztő hatású: ügyesség és ravaszság kelletik hozzá :-)
1081 ájbíem 2003-08-25 22:04:49
A Rácz István nevénél látott Rigolettókat (2003 tavasza) örömömben a jövő évadhoz vettem. Tévedtem. A Repertoár menüben a Rigolettónak sem kellene szerepelnie, mivel jövőre nem adják. A Bérlet menüt kifelejtettem megemlíteni: ebben is a tavalyi év bérletei és előadásai szerepelnek. Végtére is a bérleteket már májusban eladták, most minek sietni. : -) Mit mondjak, lemaradásban biztosan elsők vgyunk vagyunk.
A Rácz István nevénél látott Rigolettókat (2003 tavasza) örömömben a jövő évadhoz vettem. Tévedtem. A Repertoár menüben a Rigolettónak sem kellene szerepelnie, mivel jövőre nem adják. A Bérlet menüt kifelejtettem megemlíteni: ebben is a tavalyi év bérletei és előadásai szerepelnek. Végtére is a bérleteket már májusban eladták, most minek sietni. : -) Mit mondjak, lemaradásban biztosan elsők vgyunk vagyunk.
1080 kalahari 2003-08-25 22:04:41
Nem a mai Népszavában ígért valaki Bándi-interjút? Nem találom.
Nem a mai Népszavában ígért valaki Bándi-interjút? Nem találom.
1079 kalahari 2003-08-25 21:49:59
Account! Molnár András nélkül nyugiodtan törölhetnék az egész Wagner-repertoárt a MÁO-ban. Kelen pedig jelenleg is a legjobb Cavaradossi, fiatalok ide, vagy oda...
Account! Molnár András nélkül nyugiodtan törölhetnék az egész Wagner-repertoárt a MÁO-ban. Kelen pedig jelenleg is a legjobb Cavaradossi, fiatalok ide, vagy oda...
1078 kalahari 2003-08-25 21:45:18
IBM! Hol találtál a tavaszi Rigolettókra történő utalást? Mert én már végignyaltam az egész évadot, és sajnálattal nyugtáztam, hogy Rigoletto tényleg nem lesz. A honlapot illető kritika jogos. Érdekességként hozzátenném, hogy a művészek neve a alatt még az előző évad szerepei láthatók, míg a repertoár oldalról már a következő évad dátumaihoz jutunk.
IBM! Hol találtál a tavaszi Rigolettókra történő utalást? Mert én már végignyaltam az egész évadot, és sajnálattal nyugtáztam, hogy Rigoletto tényleg nem lesz. A honlapot illető kritika jogos. Érdekességként hozzátenném, hogy a művészek neve a alatt még az előző évad szerepei láthatók, míg a repertoár oldalról már a következő évad dátumaihoz jutunk.
