1227 werther 2003-09-09 08:14:27
Kovácsházi megérdemelte a díjat! Az is szép teljesítmény, hogy egymaga többet énekel az Operában mint sok alkalmazott kollégája (40 előadás tavaly). A díjról szóló hírben Kovácsházi István magánénekesről beszélnek. Magánénekes a közalkalmazott és az is aki külsős? Ez hogyan működik?
Kovácsházi megérdemelte a díjat! Az is szép teljesítmény, hogy egymaga többet énekel az Operában mint sok alkalmazott kollégája (40 előadás tavaly). A díjról szóló hírben Kovácsházi István magánénekesről beszélnek. Magánénekes a közalkalmazott és az is aki külsős? Ez hogyan működik?
1226 Radics 2003-09-08 17:17:12
Köszönöm a segítséget. Tudja valaki miért nem érhető el az Opera lapjának angol verziója? Tudja valaki miért hívják a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát angolul Budapest Philhamonic Orchestra-nak?
Köszönöm a segítséget. Tudja valaki miért nem érhető el az Opera lapjának angol verziója? Tudja valaki miért hívják a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát angolul Budapest Philhamonic Orchestra-nak?
1225 kalahari 2003-09-08 17:10:41
Tudja valaki, mi történt Fekete Attilával? Fog még énekelni ebben az évben? Eddig lemondta a Székelyfónót (a nyitóelőadást is), az októberi Hunyadi-előadásokat, csak egyetlen Norma előadsánál szerepel még a neve. Ki tudja, meddig? Beteg, vagy egyéb oka van?
Tudja valaki, mi történt Fekete Attilával? Fog még énekelni ebben az évben? Eddig lemondta a Székelyfónót (a nyitóelőadást is), az októberi Hunyadi-előadásokat, csak egyetlen Norma előadsánál szerepel még a neve. Ki tudja, meddig? Beteg, vagy egyéb oka van?
1224 TIT 2003-09-08 16:46:40
A MÁO honlapjáról: \"A szeptember 8-i, évadnyitó társulati ülésen a következő elismeréseket osztották ki.\" ...\"elismeréseket osztották ki\"... A Rádióban régen nem szerepelhetett pösze bemondó, a sajtóban meg írhatott, aki nem tudott magyarul...
A MÁO honlapjáról: \"A szeptember 8-i, évadnyitó társulati ülésen a következő elismeréseket osztották ki.\" ...\"elismeréseket osztották ki\"... A Rádióban régen nem szerepelhetett pösze bemondó, a sajtóban meg írhatott, aki nem tudott magyarul...
1223 Búbánat 2003-09-08 14:39:58
Az Opera honlapján rákattintva a Társulatra, majd beírva egy keresett nevet a” művészek keresése név szerint” ablakba, a” keresés” gombot megnyomva rendre az előző szezonban ment előadások dátumait hozza fel a rendszer. Idegesítő, nem? Amint más hozzászólók is megjegyezték már, nem kapkodják el a frissítést a honlap karbantartói. Az sem vígasztal, hogy időnként megjelenik egy figyelmeztető szöveg, hogy a „szervezeti felépítés jelenleg a 2002. december 31-i állapot szerint látható.” Az is nevetséges, hogy pld. B. Nagy János nevére kattintva csak egy szép fényképen mosolyog ránk, semmi információ. Ha nem kap szerepet,ha nyugdíjban van, akkor azt írják a kép alá, hogy nyugdíjas, nincs kitűzve előadásra.
Az Opera honlapján rákattintva a Társulatra, majd beírva egy keresett nevet a” művészek keresése név szerint” ablakba, a” keresés” gombot megnyomva rendre az előző szezonban ment előadások dátumait hozza fel a rendszer. Idegesítő, nem? Amint más hozzászólók is megjegyezték már, nem kapkodják el a frissítést a honlap karbantartói. Az sem vígasztal, hogy időnként megjelenik egy figyelmeztető szöveg, hogy a „szervezeti felépítés jelenleg a 2002. december 31-i állapot szerint látható.” Az is nevetséges, hogy pld. B. Nagy János nevére kattintva csak egy szép fényképen mosolyog ránk, semmi információ. Ha nem kap szerepet,ha nyugdíjban van, akkor azt írják a kép alá, hogy nyugdíjas, nincs kitűzve előadásra.
1222 kalahari 2003-09-08 14:33:46
A MÁO honlapjáról: Társulati díjak, elismerések Dr. Mándi Andor és felesége által alapított díj: Kolonits Klára magánénekes Juventus - díj: dr. Ádám Tibor és felesége által alapított díj Kesselyák Gergely karmester Tóth Gábor kürtművész Bencze Miklós Alapítvány – átadja Bencze Miklósné Valter Ferenc magánénekes Simándy József-emlékplakett – átadja Simándy Péter Albert Tamás magánénekes Alapítvány Pless László emlékére: Harazdy Miklós korrepetitor Pro - Art Opera Alapítvány - /Taglicht Ibolya és Angéla /: Radina Dace balettművész Kádár Ferenc énekkari művész Fülöp Lajos harsonaművész Ráday Sári Alapítvány- átadja Ráday Sári Sztankó Magda énekkari művész Bresztovszky Ernő-emlékdíj: Láng Györgyi énekkari művész Töreky Árpád énekkari művész Tériné Horváth Margit balettmesteri díj: Bretus Mária főiskolai tanár Bajári Levente magántáncos Várnagy Kristóf 9. évfolyamos növendék „Az előadásokért”- emlékérem: Gela Lajosné nyugalmazott fodrásztár-vezető Benczik Gyula az Erkel Színház ny. titkára- nézőtéri felügyelő Túri János- Erkel Színház világosító Udvari László Operaház hangosító Vasfüggöny- díj: Horváth László nyugalmazott vezető szcenikus Melis György-díj: Kovácsházi István magánénekes Posztumusz örökös tag: Raskó Magda magánénekes Sallai Zoltán balettművész no comment...
A MÁO honlapjáról: Társulati díjak, elismerések Dr. Mándi Andor és felesége által alapított díj: Kolonits Klára magánénekes Juventus - díj: dr. Ádám Tibor és felesége által alapított díj Kesselyák Gergely karmester Tóth Gábor kürtművész Bencze Miklós Alapítvány – átadja Bencze Miklósné Valter Ferenc magánénekes Simándy József-emlékplakett – átadja Simándy Péter Albert Tamás magánénekes Alapítvány Pless László emlékére: Harazdy Miklós korrepetitor Pro - Art Opera Alapítvány - /Taglicht Ibolya és Angéla /: Radina Dace balettművész Kádár Ferenc énekkari művész Fülöp Lajos harsonaművész Ráday Sári Alapítvány- átadja Ráday Sári Sztankó Magda énekkari művész Bresztovszky Ernő-emlékdíj: Láng Györgyi énekkari művész Töreky Árpád énekkari művész Tériné Horváth Margit balettmesteri díj: Bretus Mária főiskolai tanár Bajári Levente magántáncos Várnagy Kristóf 9. évfolyamos növendék „Az előadásokért”- emlékérem: Gela Lajosné nyugalmazott fodrásztár-vezető Benczik Gyula az Erkel Színház ny. titkára- nézőtéri felügyelő Túri János- Erkel Színház világosító Udvari László Operaház hangosító Vasfüggöny- díj: Horváth László nyugalmazott vezető szcenikus Melis György-díj: Kovácsházi István magánénekes Posztumusz örökös tag: Raskó Magda magánénekes Sallai Zoltán balettművész no comment...
1221 bahcsi 2003-09-08 13:34:46
Olvastam Fekete linkjét. Tényleg durva. (+ Személyi kultusz 2003.) Ha egy ilyen cikket valak a Momusra küldene azt garantáltan meguszítóznák és bunkónak tartanák.
Olvastam Fekete linkjét. Tényleg durva. (+ Személyi kultusz 2003.) Ha egy ilyen cikket valak a Momusra küldene azt garantáltan meguszítóznák és bunkónak tartanák.
1220 Megén 2003-09-08 12:47:28
Radicsnak: www.koncertkalendarium.hu. Hírlevélre is fel lehet iratkozni.
Radicsnak: www.koncertkalendarium.hu. Hírlevélre is fel lehet iratkozni.
1219 Szilgyo 2003-09-08 12:33:32
BFTZ koncert: Erkel-Ünnepi nyitány és Smetana-Hazám c. ciklus, vezényel Rico Saccani.
BFTZ koncert: Erkel-Ünnepi nyitány és Smetana-Hazám c. ciklus, vezényel Rico Saccani.
1218 Radics 2003-09-08 12:13:19
Tudja valaki a 15-i Filharmóniai koncertjének műsorát? Megnéztem az Opera lapján. Semmi. Megnéztem a Pesti Műsor honlapján az Operánál, ott azt jelezték, hogy az operai koncertet nézzük meg a „Hangversenyeknél”. Sajnos elfelejtettek Hangversenyek rovatot csinálni, a „Koncerteknél” meg az operai zenekar hangversenye nem szerepel. Végül rátaláltam a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának honlapjára. A hangverseny műsorát ott sem közlik. Elképesztő!!!!!!!!!!! Tud valaki segíteni? Ja, és meg tudná valaki mondani a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát a zenekar lapján miért Budapest Filharmonic Orchestra-ra fordítják? (http://www.bpo.hu)
Tudja valaki a 15-i Filharmóniai koncertjének műsorát? Megnéztem az Opera lapján. Semmi. Megnéztem a Pesti Műsor honlapján az Operánál, ott azt jelezték, hogy az operai koncertet nézzük meg a „Hangversenyeknél”. Sajnos elfelejtettek Hangversenyek rovatot csinálni, a „Koncerteknél” meg az operai zenekar hangversenye nem szerepel. Végül rátaláltam a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának honlapjára. A hangverseny műsorát ott sem közlik. Elképesztő!!!!!!!!!!! Tud valaki segíteni? Ja, és meg tudná valaki mondani a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát a zenekar lapján miért Budapest Filharmonic Orchestra-ra fordítják? (http://www.bpo.hu)
1217 Axakov 2003-09-08 08:42:02
Köszönöm, megtaláltam. A Fából faragottat is megnéztem, de a szereposztás oda még nem került fel. Ebben az Operánál még mindig jobban értesült a PM. (http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=119&musor=817)
Köszönöm, megtaláltam. A Fából faragottat is megnéztem, de a szereposztás oda még nem került fel. Ebben az Operánál még mindig jobban értesült a PM. (http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=119&musor=817)
1216 kalahari 2003-09-07 22:54:07
Az Anyegin biztosan balett. Az első két előadáshoz szereposztás is van már.
Az Anyegin biztosan balett. Az első két előadáshoz szereposztás is van már.
1215 Axakov 2003-09-07 21:24:47
A Fából faragott királyfiban A királykisasszony - Irina Tsymbal, A királyfi - Cserta József, A tündér - Végh Krisztina, A fából faragott királyfi - Delbó Balázs lesz. Ezt a Pesti Műsorról tudom, ők mindig közlik a balettek szereposztását. Egy hónapra előre!! (Cím: http://pestimusor.euroweb.hu/musor/szinhaz/eloadasok.pl?szinhaz=10) A darab szeptemberben kétszer megy 12-én, és 23-án. Az Operaház lapjáról a karmester neve is hiányzik, a Pesti Műsoron két név is szerepel: Kovács János, Oberfrank Géza. A belettek közül szeptemberben 4x megy az Anyegin (IX. 18., IX. 19., IX. 20., IX. 25.). Nem tudom a PM honnan veszi az értesüléseit, de ha jól veszem észre, ők az Anyegin című operára invitálják a közönséget, az Operaház lapján meg az Anyegin balett szerepel. Valaki biztos rossz információt kapott. Nem árt az óvatosság. Ezt csak azoknak mondom, akik számára esetleg nem mindegy melyik változatra mennek.
A Fából faragott királyfiban A királykisasszony - Irina Tsymbal, A királyfi - Cserta József, A tündér - Végh Krisztina, A fából faragott királyfi - Delbó Balázs lesz. Ezt a Pesti Műsorról tudom, ők mindig közlik a balettek szereposztását. Egy hónapra előre!! (Cím: http://pestimusor.euroweb.hu/musor/szinhaz/eloadasok.pl?szinhaz=10) A darab szeptemberben kétszer megy 12-én, és 23-án. Az Operaház lapjáról a karmester neve is hiányzik, a Pesti Műsoron két név is szerepel: Kovács János, Oberfrank Géza. A belettek közül szeptemberben 4x megy az Anyegin (IX. 18., IX. 19., IX. 20., IX. 25.). Nem tudom a PM honnan veszi az értesüléseit, de ha jól veszem észre, ők az Anyegin című operára invitálják a közönséget, az Operaház lapján meg az Anyegin balett szerepel. Valaki biztos rossz információt kapott. Nem árt az óvatosság. Ezt csak azoknak mondom, akik számára esetleg nem mindegy melyik változatra mennek.
1214 laki 2003-09-07 12:23:32
Itt már viccelni sem lehet Calikula?
Itt már viccelni sem lehet Calikula?
1213 janomano 2003-09-05 21:53:17
Bocsánat, de én mindíg értetlenkedek! :) Mér\' leszek jobb előadások Dr Csopaki SZMSZ (szervezeti Műdödési Szabályzat) -a miatt? Miért nincs egy frankó Nürbergi M.D. (baritonjaink vannak) , vagy egy Rigoletto (ami szívügyem), ahol nem fullad meg az orosz vendég-terrorista, mint 2 éve. Na Jó A Pillangó jó volt Frankó Tüncsivel (szerintem), de nem tartozik az opera csúcsai közé, ha őszinték vagyunk! :) Jó éjt Mindenkinek!
Bocsánat, de én mindíg értetlenkedek! :) Mér\' leszek jobb előadások Dr Csopaki SZMSZ (szervezeti Műdödési Szabályzat) -a miatt? Miért nincs egy frankó Nürbergi M.D. (baritonjaink vannak) , vagy egy Rigoletto (ami szívügyem), ahol nem fullad meg az orosz vendég-terrorista, mint 2 éve. Na Jó A Pillangó jó volt Frankó Tüncsivel (szerintem), de nem tartozik az opera csúcsai közé, ha őszinték vagyunk! :) Jó éjt Mindenkinek!
1212 Fekete Péter 2003-09-05 15:26:21
Csopaki említette a Kaán-cikket. Íme „ [url]http://www.iridium.euroweb.hu/danceart/2002_4/0243235.pdf;Az Operaház mostohája a Magyar Nemzeti Balett[/url]”. Kemény szöveg. Panasz, sérelem, vád.
Csopaki említette a Kaán-cikket. Íme „ [url]http://www.iridium.euroweb.hu/danceart/2002_4/0243235.pdf;Az Operaház mostohája a Magyar Nemzeti Balett[/url]”. Kemény szöveg. Panasz, sérelem, vád.
1211 hiller 2003-09-05 15:05:38
Ide a címet nekem nem teccik.
Ide a címet nekem nem teccik.
1210 Caligula 2003-09-05 13:45:58
nagy súly lehet ez a \"súlytás\" viszont tényleg éppen hogy egy kis szösszenet jelent meg erről - kiváncsi vagyok, mi sül ki mellesleg, kedves laki, a paranoia betegség, viszont te még csak az elején tartasz, magad is le tudod győzni
nagy súly lehet ez a \"súlytás\" viszont tényleg éppen hogy egy kis szösszenet jelent meg erről - kiváncsi vagyok, mi sül ki mellesleg, kedves laki, a paranoia betegség, viszont te még csak az elején tartasz, magad is le tudod győzni
1209 laki 2003-09-05 13:42:13
A Népszabadság csütörtöki számában apró hír olvasható a szerdai Hiller-Szinetár találkozóról. A téma az Operaházat is súlytó elvonás. (Ha valakinek nem tetszene ez az ismertetés, IP-cím a szerkesztőségben.)
A Népszabadság csütörtöki számában apró hír olvasható a szerdai Hiller-Szinetár találkozóról. A téma az Operaházat is súlytó elvonás. (Ha valakinek nem tetszene ez az ismertetés, IP-cím a szerkesztőségben.)
1208 Megén 2003-09-05 13:00:10
Olvasom, olvasgatom, várom a végeredményt. Ez mindenesetre egy olyan szervezeti-vezetői felépítés, ahol nem a személyekhez szervezik a beosztást, hanem a megalakítandó szervezeti felépítést fogják kitölteni személyekkel. Persze elméletben.
Olvasom, olvasgatom, várom a végeredményt. Ez mindenesetre egy olyan szervezeti-vezetői felépítés, ahol nem a személyekhez szervezik a beosztást, hanem a megalakítandó szervezeti felépítést fogják kitölteni személyekkel. Persze elméletben.
1207 csopaki 2003-09-05 12:42:08
Hát igen, zene nélkül nem megy, mégis jó lenne egy megoldás: rangján legyen a balett, a zene is. No, a csuda vigye, máris beleszerelmesedtem az ötletembe. Amíg tartott az ebédszünet összeszedtem az embereim operaigazgató (ma főzeni.), főtitkár aki az opi. ügyeit viszi (ez a funkció ma is van) a szólisták (énekesek, karmesterek) közvetlenül az opi.hoz tartoznak beosztott igazgatók: zenekari ig., + énekkari ig., + gyerekkakari ig. (ezek ma is vannak), + valaki aki a súgó-korrepetitor-segédszereplőket vezeti (ez ma a főtitkár, az operaigazgató alatt ezt csinálhatja tovább) Ha az operatagozat igazgatója karmester, akkor ő munkakörében ellátja a vezető karmesteri teendőket. (Ha van most vezető karmester funkció, akkor erre gondolok). Ha az operaigazgató énekes, akkor szükséges a beosztott zenei igazgatóknál magasabb vezető karmesteri/főzeneigazgatói poszt. Bocsánat, szüretre készülünk, most elmegyek.
Hát igen, zene nélkül nem megy, mégis jó lenne egy megoldás: rangján legyen a balett, a zene is. No, a csuda vigye, máris beleszerelmesedtem az ötletembe. Amíg tartott az ebédszünet összeszedtem az embereim operaigazgató (ma főzeni.), főtitkár aki az opi. ügyeit viszi (ez a funkció ma is van) a szólisták (énekesek, karmesterek) közvetlenül az opi.hoz tartoznak beosztott igazgatók: zenekari ig., + énekkari ig., + gyerekkakari ig. (ezek ma is vannak), + valaki aki a súgó-korrepetitor-segédszereplőket vezeti (ez ma a főtitkár, az operaigazgató alatt ezt csinálhatja tovább) Ha az operatagozat igazgatója karmester, akkor ő munkakörében ellátja a vezető karmesteri teendőket. (Ha van most vezető karmester funkció, akkor erre gondolok). Ha az operaigazgató énekes, akkor szükséges a beosztott zenei igazgatóknál magasabb vezető karmesteri/főzeneigazgatói poszt. Bocsánat, szüretre készülünk, most elmegyek.
1206 Megén 2003-09-05 12:10:43
Bocsánat a megszólításért: Csopakinak,...
Bocsánat a megszólításért: Csopakinak,...
1205 Megén 2003-09-05 12:09:52
Csaopakinak, végigolvastam, és annyit egészítenék ki, hogy a főzeneigazgatóság név talán azért is szól, mert a balettnél is zene van, ugyanazzal a zenekarral, karmesterrel, csak nem énekelnek, hanem táncolnak a zenére. Ezen az alapon nem gondolható át a hierarchia? Meg mintha sok új vezető kerekedett volna ebben az elgondolásban. Igazából, ha lesz egy kis időm lerajzolom, és összevetem a mostani vezetési strukturával.
Csaopakinak, végigolvastam, és annyit egészítenék ki, hogy a főzeneigazgatóság név talán azért is szól, mert a balettnél is zene van, ugyanazzal a zenekarral, karmesterrel, csak nem énekelnek, hanem táncolnak a zenére. Ezen az alapon nem gondolható át a hierarchia? Meg mintha sok új vezető kerekedett volna ebben az elgondolásban. Igazából, ha lesz egy kis időm lerajzolom, és összevetem a mostani vezetési strukturával.
1204 csopaki 2003-09-05 11:33:58
Bocsánat, kicsit OFF leszek. Saját érdeklődésből próbáltam anyagot keresni a Nemzeti Balettról és találtam egy nagyon érdekes cikket. Kaán Zsuzsa írta 2002-ben. A címe „Az Operaház mostohája a Magyar Nemzeti Balett”. Azért írok most, mert az írás címében foglaltakat a szerző nagyon szépen igazolja és a mondókája néhány helyen összeér a tárgyalt honlap és szervezet kérdésével. Gondolkoztam a dolgon és van egy ötletem. Biztosan spanyol viasz, hiszen olyan kézenfekvő, meghát mások is megpendítettek itt részleteket, de azért megpróbálom előadni. Élnézést, ha nagy hülyeség lenne. Hogy is kezdjem...tehát van egy Operaházunk (azaz két épületünk, de ez most mindegy) amelyikben operát és balettet játszanak (és sokszor adnak filharmóniai hangversenyt de pillanatnyilag ez se fontos). Tehát Opera és balett (vagy balett és opera). Ahogy prózai színházakban van prózai tagozat, musical tagozat, a mi Operaházunkban van opera és balett(balett és opera). Ez a színház tehát opera és balett(balett és opera) tagozatos. Az én gondolatom a következő. Van egy színházunk, van benne két tagozatunk (ezt ma senki nem nevezi így de ezt így veszem) és a tagozatok meg az egész színház működését kiszolgáló egységek. Nézzük a hierarchiát. Az operához van egy főzeneigazgató, a baletthez egy balett igazgató, van technikai részlegük (igazgatóval), gazdálkodási részlegük (gazd. igazgatóval) és van az adminisztráció (ezt nem vettem észre a honlapon, ez ügyvezetőt kíván) és van gyártási részleg is (ez a honlapon írt produkciós igazgató). Nomost, van egy csúcsfőnök, a főigazgató (nevében is „fő”), ez rendben van, különben fejetlenség lenne. A balettet a balettigazgató irányítja, ez is rendben. Az operát a főzeneigazgató. Na ez nincs rendben. Miért „fő”? Ha a két tagozat egyenrangú, akkor vagy mind a két vezető „fő” vagy egyik sem. Az opera tagozatot egyébként is logikusan az Operaigazgató vezetni, ő az, aki összefogja a zenekar, az énekkar, a néma szereplők, a súgók a betanító tanárok ja és persze az énekesek munkáját. A részlegeit összefogó operaigazgató alatt kéne dolgoznia egy zeneigazgatónak aki az operatagozat színpados művésziért felelne (énekes, zenekar, énekkar stb) és egy másiknak aki a többiekért. A nagy létszámú együtteseket igazgatók, a kicsiket csoportvezetők irányítanák. Szerintem így lenne logikus. Én tehát a főzeneigazgatói nevet operaigazgatóira cserélném. Ezt kiegészítem azzal, hogy ha az operaigazgató egy nagy karmester, akkor ő nyilván minden idejét a zenével tölti, akkor kellene valami irányító féle (főtitkár), aki a munka adminisztrációs részéért a felel. (Az operaigazgató alatti zeneigazgatót hívhatnák főzeneigazgatónak is, mert ő két másik zenei igazgató és az alájuk tartozó énekkar és zenekar munkájáért felel.) A megbecsülés terén is gondja is lehet a balettegyüttesnek. Szerintem nem elég azt mondani, ti önállóak vagytok, titeket megbecsülünk, a becsülésnek és önállóságnak látható jelek is kellenek, különben szavakban marad az egész. Azon a bizonyos honlapon amit már én is szinte többet forgatok a termelési értesítőm semmi de semmi feltűnő nyoma az önállóságnak és megbecsülésnek Ezt azért lenne fontos észrevenni, mert a cikkben mostoha helyzetről beszélnek, és kiáltás mindenki panasza volt. Az egyenrangúság bizonyosság lenne az opera tagozat és balett tagozat tudatos vállalása, a két tagozat igazgatóinak egyenrangúsága. És persze minden látható helyen (a honlapon is) együtt, és külön(!!) is, fő helyen(!!) kéne megjeleníteni hogy „Operaelőadások”, „Balettelőadások” (mondjuk évente megcserélve). „Hangversenyek”-ket is jelezni kellene, hiszen van ott van a Filharmóniai Társaság, saját együttesük, akik minden évben sokat szerepelnek az Operában Egyébként a honlapon azt is látom, hogy a balettnek önálló gazdasági vezetése van az opera részlegnek nincs, a teljes cégnek meg ott van a gazdasági igazgató. Ez sem logikus. Annyit szeretnék mondani még, hogy a cikkben, az Opera honlapján és Momuson olvasottakból tudok kiindulni. Ezek alapján a balettosok sérelemét jogosnak tartom. Azt is tudom, Csopakról ezt rém egyszerű orvosolni. OFF vége.
Bocsánat, kicsit OFF leszek. Saját érdeklődésből próbáltam anyagot keresni a Nemzeti Balettról és találtam egy nagyon érdekes cikket. Kaán Zsuzsa írta 2002-ben. A címe „Az Operaház mostohája a Magyar Nemzeti Balett”. Azért írok most, mert az írás címében foglaltakat a szerző nagyon szépen igazolja és a mondókája néhány helyen összeér a tárgyalt honlap és szervezet kérdésével. Gondolkoztam a dolgon és van egy ötletem. Biztosan spanyol viasz, hiszen olyan kézenfekvő, meghát mások is megpendítettek itt részleteket, de azért megpróbálom előadni. Élnézést, ha nagy hülyeség lenne. Hogy is kezdjem...tehát van egy Operaházunk (azaz két épületünk, de ez most mindegy) amelyikben operát és balettet játszanak (és sokszor adnak filharmóniai hangversenyt de pillanatnyilag ez se fontos). Tehát Opera és balett (vagy balett és opera). Ahogy prózai színházakban van prózai tagozat, musical tagozat, a mi Operaházunkban van opera és balett(balett és opera). Ez a színház tehát opera és balett(balett és opera) tagozatos. Az én gondolatom a következő. Van egy színházunk, van benne két tagozatunk (ezt ma senki nem nevezi így de ezt így veszem) és a tagozatok meg az egész színház működését kiszolgáló egységek. Nézzük a hierarchiát. Az operához van egy főzeneigazgató, a baletthez egy balett igazgató, van technikai részlegük (igazgatóval), gazdálkodási részlegük (gazd. igazgatóval) és van az adminisztráció (ezt nem vettem észre a honlapon, ez ügyvezetőt kíván) és van gyártási részleg is (ez a honlapon írt produkciós igazgató). Nomost, van egy csúcsfőnök, a főigazgató (nevében is „fő”), ez rendben van, különben fejetlenség lenne. A balettet a balettigazgató irányítja, ez is rendben. Az operát a főzeneigazgató. Na ez nincs rendben. Miért „fő”? Ha a két tagozat egyenrangú, akkor vagy mind a két vezető „fő” vagy egyik sem. Az opera tagozatot egyébként is logikusan az Operaigazgató vezetni, ő az, aki összefogja a zenekar, az énekkar, a néma szereplők, a súgók a betanító tanárok ja és persze az énekesek munkáját. A részlegeit összefogó operaigazgató alatt kéne dolgoznia egy zeneigazgatónak aki az operatagozat színpados művésziért felelne (énekes, zenekar, énekkar stb) és egy másiknak aki a többiekért. A nagy létszámú együtteseket igazgatók, a kicsiket csoportvezetők irányítanák. Szerintem így lenne logikus. Én tehát a főzeneigazgatói nevet operaigazgatóira cserélném. Ezt kiegészítem azzal, hogy ha az operaigazgató egy nagy karmester, akkor ő nyilván minden idejét a zenével tölti, akkor kellene valami irányító féle (főtitkár), aki a munka adminisztrációs részéért a felel. (Az operaigazgató alatti zeneigazgatót hívhatnák főzeneigazgatónak is, mert ő két másik zenei igazgató és az alájuk tartozó énekkar és zenekar munkájáért felel.) A megbecsülés terén is gondja is lehet a balettegyüttesnek. Szerintem nem elég azt mondani, ti önállóak vagytok, titeket megbecsülünk, a becsülésnek és önállóságnak látható jelek is kellenek, különben szavakban marad az egész. Azon a bizonyos honlapon amit már én is szinte többet forgatok a termelési értesítőm semmi de semmi feltűnő nyoma az önállóságnak és megbecsülésnek Ezt azért lenne fontos észrevenni, mert a cikkben mostoha helyzetről beszélnek, és kiáltás mindenki panasza volt. Az egyenrangúság bizonyosság lenne az opera tagozat és balett tagozat tudatos vállalása, a két tagozat igazgatóinak egyenrangúsága. És persze minden látható helyen (a honlapon is) együtt, és külön(!!) is, fő helyen(!!) kéne megjeleníteni hogy „Operaelőadások”, „Balettelőadások” (mondjuk évente megcserélve). „Hangversenyek”-ket is jelezni kellene, hiszen van ott van a Filharmóniai Társaság, saját együttesük, akik minden évben sokat szerepelnek az Operában Egyébként a honlapon azt is látom, hogy a balettnek önálló gazdasági vezetése van az opera részlegnek nincs, a teljes cégnek meg ott van a gazdasági igazgató. Ez sem logikus. Annyit szeretnék mondani még, hogy a cikkben, az Opera honlapján és Momuson olvasottakból tudok kiindulni. Ezek alapján a balettosok sérelemét jogosnak tartom. Azt is tudom, Csopakról ezt rém egyszerű orvosolni. OFF vége.
1203 graffiti 2003-09-04 21:47:29
a Magyar Nemzeti Balett és a Magyar Állami Operaház Balettegyüttese [url]http://www.elender.hu/kortanc/bp_list.html;itt[/url] két különböző dolog [url]http://www.iridium.euroweb.hu/danceart/1999_4/9940203.pdf;itt[/url] Magyar Nemzeti Balettet írnak de a MÁO Balettegyüttese műsorát hirdetik
a Magyar Nemzeti Balett és a Magyar Állami Operaház Balettegyüttese [url]http://www.elender.hu/kortanc/bp_list.html;itt[/url] két különböző dolog [url]http://www.iridium.euroweb.hu/danceart/1999_4/9940203.pdf;itt[/url] Magyar Nemzeti Balettet írnak de a MÁO Balettegyüttese műsorát hirdetik
1202 orakle 2003-09-04 15:37:57
Az Erkelben, ezt hozzá kell tenni. Az Operában befejeződött az értékesítés.
Az Erkelben, ezt hozzá kell tenni. Az Operában befejeződött az értékesítés.
1201 ájbíem 2003-09-04 14:39:30
Óriási az érdeklődés! –mondja az új szöveg. A Jegymester lapjáról augusztus 29-én leírt adatok mellé teszem a ma 14 órai kínálat számait. 1483 (Föld körül) 1479 935 (Székely Mihály-bérlet) 933 1452 (Cherchez la femme) 1446 1718 (Fülöp Viktor-bérlet) 1716 1715 (Hungaricum! – Erkel) 1719 1497 (Hősök, mesék) 1494 1509 (Minden jó, ha jó a vége) 1505 1327 (Mindig csütörtök) 1327 1078 (Mindig péntek) 1078 1623 (Mindig szerda) 1622 1334 (Primavera) 1331 836 (Simándy-emlékbérlet) 812 1550 (Téli esték) 1550 1058 (Gyurkovics bérlet) 1054 A 15.245 jegyből elfogyott 51 darab. Visszahoztak 4 darabot. Legjobban a Simándy bérlet megy, ebből 24 darabot adtak el. Az akció hátralévő időszakára óriási érdeklődés helyett inkább azt kívánom, sikerüljön eladniuk minél több helyet!
Óriási az érdeklődés! –mondja az új szöveg. A Jegymester lapjáról augusztus 29-én leírt adatok mellé teszem a ma 14 órai kínálat számait. 1483 (Föld körül) 1479 935 (Székely Mihály-bérlet) 933 1452 (Cherchez la femme) 1446 1718 (Fülöp Viktor-bérlet) 1716 1715 (Hungaricum! – Erkel) 1719 1497 (Hősök, mesék) 1494 1509 (Minden jó, ha jó a vége) 1505 1327 (Mindig csütörtök) 1327 1078 (Mindig péntek) 1078 1623 (Mindig szerda) 1622 1334 (Primavera) 1331 836 (Simándy-emlékbérlet) 812 1550 (Téli esték) 1550 1058 (Gyurkovics bérlet) 1054 A 15.245 jegyből elfogyott 51 darab. Visszahoztak 4 darabot. Legjobban a Simándy bérlet megy, ebből 24 darabot adtak el. Az akció hátralévő időszakára óriási érdeklődés helyett inkább azt kívánom, sikerüljön eladniuk minél több helyet!
1200 bbrother 2003-09-04 13:13:44
Figyel az Opera. A fórumon először Pedró beszélt a megmaradt bérletek vásárlására tódítással buzdító szövegről. („Korlátozott számban, de még kaphatóak Erkel színházi ifjúsági, nyugdíjas és felnőtt bérletek……). A szöveget megváltoztatták!!! Eredmény: „Óriási az érdeklődés az operaházi bérletek iránt a dalszínházi sorozatokra szóló belépőkből eddig már közel harmincezer fogyott el, s az árusítás hétfőtől, augusztus 25-től folytatódik.” Háááát........
Figyel az Opera. A fórumon először Pedró beszélt a megmaradt bérletek vásárlására tódítással buzdító szövegről. („Korlátozott számban, de még kaphatóak Erkel színházi ifjúsági, nyugdíjas és felnőtt bérletek……). A szöveget megváltoztatták!!! Eredmény: „Óriási az érdeklődés az operaházi bérletek iránt a dalszínházi sorozatokra szóló belépőkből eddig már közel harmincezer fogyott el, s az árusítás hétfőtől, augusztus 25-től folytatódik.” Háááát........
1199 ars nova 2003-09-04 09:24:10
Az operai belső rendetlenség nem érdekel mindaddig, amíg ennek nincs a közönséget bármilyen módon is érintő hatása. A tájékoztatás hiányossága is csak azért zavart, mert úgy látom, a közönséget nagy lelki nyugalommal inyorálják. Kérdem, hogyan a Magyar Állami Operaház honlapján üres vagy hiányosan kitöltött lapokat feltenni. (És hagyni működni.) Jó, elfogadhatjuk, hogy a színpadra küldeni szándékozott művészek nevét nem szívesen adják meg előre (ilyen-olyan okokból), de akkor könyörgöm [u]írják oda[/u], hogy az előadást a Magyar Állami Operaház Balettegyüttesének művészei táncolják. (Vagy ha ez jobban tetszik Harangozónak az előadást a Magyar Nemzeti Balett művészei táncolják.) Ez most mindenhonnan hiányzik. A nézőnek joga van ezt tudni csakúgy mint az előadás összes előre ismert közreműködőjének/létrehozójának a nevét. A karmesterek nevének közlésében mi akadályozza meg az Operaházat? Ha meg gépről megy a zene azt is illene feltűntetni a felvételen közreműködők és a lemez adataival együtt (ha csak nem ad hoc nyomnak be egy korongot). Íme a tehetetlenség néhány példája 2003 szeptembere és 2004 februárja között. A fából faragott királyfi (ÉVADNYITÓ ELŐADÁS!!!) A karmester ismeretlen. Rendező van, koreográfus nincs. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=119&musor=817;szept. 12.)[/url] Anyegin A karmester ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=3&musor=469;09. 25.[/url]) Sylvia Karmester, koreográfus, jelmezterv., díszletterv. ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=104&musor=474;okt. 02.[/url]) Diótörő A karmester ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=23&musor=549;dec.04[/url]) HOMMAGE A DOHNÁNY Karmester van. A koreográfus, jelmezterv., díszletterv. + a tételek címe és szerzője ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=14&musor=599;jan.13[/url]) A bahcsiszeráji szökőkú Karmester, koreográfus ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=110&musor=627;jan. 21.[/url]) A hattyúk tava Mindenki ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=111&musor=648;febr. 14.[/url]) A felsorolt darabok esetében minden előadás hiányos tájékoztatóval jelenik meg. A teljes évad során ez 30-40 műsort érint.
Az operai belső rendetlenség nem érdekel mindaddig, amíg ennek nincs a közönséget bármilyen módon is érintő hatása. A tájékoztatás hiányossága is csak azért zavart, mert úgy látom, a közönséget nagy lelki nyugalommal inyorálják. Kérdem, hogyan a Magyar Állami Operaház honlapján üres vagy hiányosan kitöltött lapokat feltenni. (És hagyni működni.) Jó, elfogadhatjuk, hogy a színpadra küldeni szándékozott művészek nevét nem szívesen adják meg előre (ilyen-olyan okokból), de akkor könyörgöm [u]írják oda[/u], hogy az előadást a Magyar Állami Operaház Balettegyüttesének művészei táncolják. (Vagy ha ez jobban tetszik Harangozónak az előadást a Magyar Nemzeti Balett művészei táncolják.) Ez most mindenhonnan hiányzik. A nézőnek joga van ezt tudni csakúgy mint az előadás összes előre ismert közreműködőjének/létrehozójának a nevét. A karmesterek nevének közlésében mi akadályozza meg az Operaházat? Ha meg gépről megy a zene azt is illene feltűntetni a felvételen közreműködők és a lemez adataival együtt (ha csak nem ad hoc nyomnak be egy korongot). Íme a tehetetlenség néhány példája 2003 szeptembere és 2004 februárja között. A fából faragott királyfi (ÉVADNYITÓ ELŐADÁS!!!) A karmester ismeretlen. Rendező van, koreográfus nincs. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=119&musor=817;szept. 12.)[/url] Anyegin A karmester ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=3&musor=469;09. 25.[/url]) Sylvia Karmester, koreográfus, jelmezterv., díszletterv. ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=104&musor=474;okt. 02.[/url]) Diótörő A karmester ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=23&musor=549;dec.04[/url]) HOMMAGE A DOHNÁNY Karmester van. A koreográfus, jelmezterv., díszletterv. + a tételek címe és szerzője ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=14&musor=599;jan.13[/url]) A bahcsiszeráji szökőkú Karmester, koreográfus ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=110&musor=627;jan. 21.[/url]) A hattyúk tava Mindenki ismeretlen. ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=111&musor=648;febr. 14.[/url]) A felsorolt darabok esetében minden előadás hiányos tájékoztatóval jelenik meg. A teljes évad során ez 30-40 műsort érint.
1198 Búbánat 2003-09-04 08:59:25
Tudjuk, hogy nagyon sok operában vannak balett betétek, táncok, amelyek önállóan is megállják vagy megállnák a helyüket. Az operaház balettkara tehát nemcsak egészestés darabokat játszik, hanem folyamatosan próbálni kell az operákba illeszkedő balett jeleneteket is. Valóban erről is keveset hallunk, tudunk. Jó lenne egy ilyen irányú elemző munkát is olvasnunk a balettkar illetékes vezetőitől, művészeitől. Ugyanakkor felmerül bennem a gondolat, és megfogalmazódott egy ötlet, hogy az Opera vezetése beilleszthetne a repertoár darabok közé évadonként két-három olyan balett estet, amelyen kizárólag operákból vett balett részletek lennének műsoron. Lehetne olyan is közöttük, amely operákat nem játszanak nálunk. Ezeket nyilván a táncosoknak és a zenekarnak is meg kellene tanulniuk (Tell Vilmos, A Szicíliai vecsernye, A kegyencnő, A Hugenották, Cid, Brankovics György, Az eladott mennyasszony, Igor herceg, Sámson és Delila, Sába királynője, Gioconda, A cár és ács, Orfeusz stb.) De ami megy nálunk, azokkal semmi gond nem lenne: Aida, Faust, Carmen, Háry János, Pikk dáma, Anyegin, Traviata, Macbeth stb. Egészen biztos vagyok benne, hogy ezekre a balett előadásokra is tódulna a közönség.
Tudjuk, hogy nagyon sok operában vannak balett betétek, táncok, amelyek önállóan is megállják vagy megállnák a helyüket. Az operaház balettkara tehát nemcsak egészestés darabokat játszik, hanem folyamatosan próbálni kell az operákba illeszkedő balett jeleneteket is. Valóban erről is keveset hallunk, tudunk. Jó lenne egy ilyen irányú elemző munkát is olvasnunk a balettkar illetékes vezetőitől, művészeitől. Ugyanakkor felmerül bennem a gondolat, és megfogalmazódott egy ötlet, hogy az Opera vezetése beilleszthetne a repertoár darabok közé évadonként két-három olyan balett estet, amelyen kizárólag operákból vett balett részletek lennének műsoron. Lehetne olyan is közöttük, amely operákat nem játszanak nálunk. Ezeket nyilván a táncosoknak és a zenekarnak is meg kellene tanulniuk (Tell Vilmos, A Szicíliai vecsernye, A kegyencnő, A Hugenották, Cid, Brankovics György, Az eladott mennyasszony, Igor herceg, Sámson és Delila, Sába királynője, Gioconda, A cár és ács, Orfeusz stb.) De ami megy nálunk, azokkal semmi gond nem lenne: Aida, Faust, Carmen, Háry János, Pikk dáma, Anyegin, Traviata, Macbeth stb. Egészen biztos vagyok benne, hogy ezekre a balett előadásokra is tódulna a közönség.
1197 szanyi 2003-09-03 22:39:27
Harangozó igazgató nem kedveli a Magyar Állami Operaház Balettegyüttese nevet, mert az számára alárendeltség ízű. Helyette nyomja a Magyar Nemzeti Balett címet. Az MNB fából vaskarika: egy együttes, két (hivatalos?) névvel. Következmény: van Magyar Nemzeti Balett és van Magyar Állami Operaház Balettegyüttese, ami ugyanaz. A jó kis zavar érdekében hol az egyik, hol a másik nevet használják. Hol meg mind a kettőt, a Magyar Állami Operaház Balettegyüttese mellé rögtön odaírva Magyar Nemzeti Balett. Mire jó ez az egész? Persze tudjuk, Harangozó régóta szeretne önállósodni. Az ő balettársulatta már ma is állam az államban, csak azt a pillanatot várja, mikor jön egy miniszter, aki teret enged neki. Harangozónak igaza van abban, hogy Operaháznak 2 társulatos színháznak kéne lennie, megjelenésében is jobban elkülönítve az Operát a Tánctól. Csak ezt nem feltétlenül az ő vezetésével kéne megvalósítani. A jelenlegi Magyar Nemzeti Koreográfia Múzeum után friss, új szelekre volna szükség, akár úgy, hogy 1-2 évre Budapestre, az Operaházba hívnak rezidens balettegyütteseket. (Ez gyakorlatilag ma is így van, mert a Magyar Nemzeti Balettet vehetjük az Operaházban [u]pillanatnyilag állandóan[/u] rezidáló balettegyüttesnek.)
Harangozó igazgató nem kedveli a Magyar Állami Operaház Balettegyüttese nevet, mert az számára alárendeltség ízű. Helyette nyomja a Magyar Nemzeti Balett címet. Az MNB fából vaskarika: egy együttes, két (hivatalos?) névvel. Következmény: van Magyar Nemzeti Balett és van Magyar Állami Operaház Balettegyüttese, ami ugyanaz. A jó kis zavar érdekében hol az egyik, hol a másik nevet használják. Hol meg mind a kettőt, a Magyar Állami Operaház Balettegyüttese mellé rögtön odaírva Magyar Nemzeti Balett. Mire jó ez az egész? Persze tudjuk, Harangozó régóta szeretne önállósodni. Az ő balettársulatta már ma is állam az államban, csak azt a pillanatot várja, mikor jön egy miniszter, aki teret enged neki. Harangozónak igaza van abban, hogy Operaháznak 2 társulatos színháznak kéne lennie, megjelenésében is jobban elkülönítve az Operát a Tánctól. Csak ezt nem feltétlenül az ő vezetésével kéne megvalósítani. A jelenlegi Magyar Nemzeti Koreográfia Múzeum után friss, új szelekre volna szükség, akár úgy, hogy 1-2 évre Budapestre, az Operaházba hívnak rezidens balettegyütteseket. (Ez gyakorlatilag ma is így van, mert a Magyar Nemzeti Balettet vehetjük az Operaházban [u]pillanatnyilag állandóan[/u] rezidáló balettegyüttesnek.)
1196 cincogi 2003-09-03 20:01:31
Csehák asszony lemondott, mert tárcája nem kap elég támogatást. Jövőre az Operának is kevesebb jut. Szinetár úr mit lép?
Csehák asszony lemondott, mert tárcája nem kap elég támogatást. Jövőre az Operának is kevesebb jut. Szinetár úr mit lép?
1195 Józsi 2003-09-03 19:44:58
A Világsztárok az Operában műsor szereplőit mindig [url]http://www.csavargo.hu/worldstars/ezevigala.pl;meghírdetik[/url] pedig a Gála művészeivel is hónapokra előre meg kell állapodni és ő róluk se lehet előre tudni milyen állapotban lesznek. A táncosok bizonytalanságából a táncosokat beosztó igazgató profitál. Semmit nem lehet előre tudni, minden rajta múlik, ő dönti el kit küld a színpadra.
A Világsztárok az Operában műsor szereplőit mindig [url]http://www.csavargo.hu/worldstars/ezevigala.pl;meghírdetik[/url] pedig a Gála művészeivel is hónapokra előre meg kell állapodni és ő róluk se lehet előre tudni milyen állapotban lesznek. A táncosok bizonytalanságából a táncosokat beosztó igazgató profitál. Semmit nem lehet előre tudni, minden rajta múlik, ő dönti el kit küld a színpadra.
1194 cabernet 2003-09-03 19:17:55
Azt mondják azért lehetetlen az évad balettelőadásainak programját közzétenni mert sok a sérülés és nem lehet előre tervezni. Lássunk csudát, a Balettegyüttes címzetes magántáncos rovatában szereplő 2 db művészünknél a hallgatásba burkolt többi balettostól eltérően tervezni tudták mit fognak csinálni. Még közzé is tették!! ([url]http://www.opera.hu/site.php?k=tarsulat&page=szemely&id=440;R.E.[/url], [url]http://www.opera.hu/site.php?k=tarsulat&page=szemely&id=378;V.M.[/url] Na ezt magyarázza meg valaki! (Vajon ez büntetés vagy ők ilyen kiszámíthatóan egészségesek?)
Azt mondják azért lehetetlen az évad balettelőadásainak programját közzétenni mert sok a sérülés és nem lehet előre tervezni. Lássunk csudát, a Balettegyüttes címzetes magántáncos rovatában szereplő 2 db művészünknél a hallgatásba burkolt többi balettostól eltérően tervezni tudták mit fognak csinálni. Még közzé is tették!! ([url]http://www.opera.hu/site.php?k=tarsulat&page=szemely&id=440;R.E.[/url], [url]http://www.opera.hu/site.php?k=tarsulat&page=szemely&id=378;V.M.[/url] Na ezt magyarázza meg valaki! (Vajon ez büntetés vagy ők ilyen kiszámíthatóan egészségesek?)
1193 ars nova 2003-09-03 12:47:14
Uraim, itt a szervezet kórképét erősen operista szemszögből nézik. A MÁOnak van belettegyüttese is!! A szervezeti és tájékoztatási káosz őket sem kíméli. Aki a Balettegyüttes iránt érdeklődik annak a Társulat rovatban kell keresgélnie. (Most ne boncolgassuk mi a jó közünk van nekünk ahhoz, hogy melyik részleg kinek a vezetése alatt áll. A magam részéről magasan nem érdekelnek a vezetők és a kis belső hierarchiájuk, engem az Énekesek érdekelnek, a Táncosok, a Zenekar, az Énekkar. Őket ma csak a vezetők ülepe alatt lehet megtalálni.) Szóval belépünk a [url]http://www.opera.hu/site.php?page=tarsulat&k=tarsulat&os_id=0&gyoker=0&nyelv=hu;Társulat[/url] menübe, ahol megtaláljuk a balettigazgatói funkciót, alatta közvetlenül a Balettegyüttes linket. A Balettegyüttes linkre lépve a lap címe A Magyar Nemzeti Balett. De kérem, hogy kerül ide a Magyar Nemzeti Balett, amikor mi a Magyar Állami Operaház Balettegyüttesét keressük? A Magyar Állami Operaház Balettegyüttese = a Magyar Nemzeti Balett? Jó, de akkor tessék ezt elmagyarázni hogy van ez, mit jelent ez, ki, mikor, miért csinálta a névváltozást? Aki elolvassa a lapon közölt szöveget erről persze semmit nem tud meg. [url]http://www.opera.hu/site.php?page=tarsulat_info&k=tarsulat&file=15&s=Balettegy%FCttes;Marad a homály[/url] Lépjünk tovább. Balettigazgató alatt, a Vezető magántáncosok szövegre nem lehet kattintani. Ők a balettegyüttes krémje, naná, hogy róluk nincsen semmi! Jó lépjünk tovább. A Balettigazgató alatt a Magántáncosok linkre kattintva megtudjuk, hogy Operaházunkban a Magántáncosok létszáma a 2002. december 31. állapot szerint [url]http://www.opera.hu/site.php?page=belso&os_id=94&menu=1&kk=1&gyoker=0&k=tarsulat;1 fő[/url]!! Hát ez nagyon érdekes. Lépjünk tovább. A Balettigazgató alatt a Címzetes magántáncosok linkre kattintva megtudjuk, hogy Operaházunkban a Címzetes magántáncosok létszáma a 2002. december 31. állapot szerint [url]http://www.opera.hu/site.php?page=belso&os_id=95&menu=1&kk=1&gyoker=0&k=tarsulat;2 fő[/url]!! Hát, ez se piskóta. Ha visszalapozunk a Balettigazgató alatti Balettegyüttes oldalra, az általános púderszöveg alatt kiderül, nekünk 4 fő vezető magántáncosunk, 11 fő magántáncosunk, és 23 fő címzetes magántáncosunk van! Miért kell őket szégyelleni, nem tudom. Mint látjuk [u]38 művészből 3 művész[/u] nevét sikerül a megfelelő rovatban megemlíteni. A kartáncosok esetében ugyanakkor át tudták másolni a neveket a Balettegyüttes rovatból a Kartáncosok rovatba. Ott meg tudták csinálni, itt nem. Ki érti ezt?!?! Ez az egész nagyon à la Operaház.
Uraim, itt a szervezet kórképét erősen operista szemszögből nézik. A MÁOnak van belettegyüttese is!! A szervezeti és tájékoztatási káosz őket sem kíméli. Aki a Balettegyüttes iránt érdeklődik annak a Társulat rovatban kell keresgélnie. (Most ne boncolgassuk mi a jó közünk van nekünk ahhoz, hogy melyik részleg kinek a vezetése alatt áll. A magam részéről magasan nem érdekelnek a vezetők és a kis belső hierarchiájuk, engem az Énekesek érdekelnek, a Táncosok, a Zenekar, az Énekkar. Őket ma csak a vezetők ülepe alatt lehet megtalálni.) Szóval belépünk a [url]http://www.opera.hu/site.php?page=tarsulat&k=tarsulat&os_id=0&gyoker=0&nyelv=hu;Társulat[/url] menübe, ahol megtaláljuk a balettigazgatói funkciót, alatta közvetlenül a Balettegyüttes linket. A Balettegyüttes linkre lépve a lap címe A Magyar Nemzeti Balett. De kérem, hogy kerül ide a Magyar Nemzeti Balett, amikor mi a Magyar Állami Operaház Balettegyüttesét keressük? A Magyar Állami Operaház Balettegyüttese = a Magyar Nemzeti Balett? Jó, de akkor tessék ezt elmagyarázni hogy van ez, mit jelent ez, ki, mikor, miért csinálta a névváltozást? Aki elolvassa a lapon közölt szöveget erről persze semmit nem tud meg. [url]http://www.opera.hu/site.php?page=tarsulat_info&k=tarsulat&file=15&s=Balettegy%FCttes;Marad a homály[/url] Lépjünk tovább. Balettigazgató alatt, a Vezető magántáncosok szövegre nem lehet kattintani. Ők a balettegyüttes krémje, naná, hogy róluk nincsen semmi! Jó lépjünk tovább. A Balettigazgató alatt a Magántáncosok linkre kattintva megtudjuk, hogy Operaházunkban a Magántáncosok létszáma a 2002. december 31. állapot szerint [url]http://www.opera.hu/site.php?page=belso&os_id=94&menu=1&kk=1&gyoker=0&k=tarsulat;1 fő[/url]!! Hát ez nagyon érdekes. Lépjünk tovább. A Balettigazgató alatt a Címzetes magántáncosok linkre kattintva megtudjuk, hogy Operaházunkban a Címzetes magántáncosok létszáma a 2002. december 31. állapot szerint [url]http://www.opera.hu/site.php?page=belso&os_id=95&menu=1&kk=1&gyoker=0&k=tarsulat;2 fő[/url]!! Hát, ez se piskóta. Ha visszalapozunk a Balettigazgató alatti Balettegyüttes oldalra, az általános púderszöveg alatt kiderül, nekünk 4 fő vezető magántáncosunk, 11 fő magántáncosunk, és 23 fő címzetes magántáncosunk van! Miért kell őket szégyelleni, nem tudom. Mint látjuk [u]38 művészből 3 művész[/u] nevét sikerül a megfelelő rovatban megemlíteni. A kartáncosok esetében ugyanakkor át tudták másolni a neveket a Balettegyüttes rovatból a Kartáncosok rovatba. Ott meg tudták csinálni, itt nem. Ki érti ezt?!?! Ez az egész nagyon à la Operaház.
1192 Búbánat 2003-09-03 12:39:12
Igen, ez is az alku tárgya volt Szinetár és Görgey között a restauráció időszakában. Legyen ez a probléma a jogászok ügye. Győriványi nem hülye, nyilván ezzel a kérdéssel is foglalkozott már.
Igen, ez is az alku tárgya volt Szinetár és Görgey között a restauráció időszakában. Legyen ez a probléma a jogászok ügye. Győriványi nem hülye, nyilván ezzel a kérdéssel is foglalkozott már.
1191 markó 2003-09-03 12:36:39
A Bíróságot az AO ilyen irányú változása nem fogja érdekelni. Nem a munkáltató kiléte a per tárgya. Ha a Bíróság GyRGy kárára jogsértést állapít meg, reparációként GyRGyt akár vissza is helyezheti. GyRGynek ekkor a mindenkori főigazgatója lesz a főnöke (a jelenlegi AO érvénye szerint).
A Bíróságot az AO ilyen irányú változása nem fogja érdekelni. Nem a munkáltató kiléte a per tárgya. Ha a Bíróság GyRGy kárára jogsértést állapít meg, reparációként GyRGyt akár vissza is helyezheti. GyRGynek ekkor a mindenkori főigazgatója lesz a főnöke (a jelenlegi AO érvénye szerint).
1190 kétked 2003-09-03 11:50:25
Búbánatnak! Nem hiszem, hogy épelméjű politikus visszahelyezné Gyrgy-t poziciójába. Ráadásul ennek ma már jogi akadálya is van, nevezetesen: az alapító okirat cégbíróságnál bejegyzett változata szerint a főzeneigazgatót nem a minisztérium nevezi ki.
Búbánatnak! Nem hiszem, hogy épelméjű politikus visszahelyezné Gyrgy-t poziciójába. Ráadásul ennek ma már jogi akadálya is van, nevezetesen: az alapító okirat cégbíróságnál bejegyzett változata szerint a főzeneigazgatót nem a minisztérium nevezi ki.
1189 Búbánat 2003-09-03 11:24:31
Meg mondom én, hogy miért övezi olyan nagy hallgatás itt körünkben is a Muzsikában leközölt Szinetár-interjút. Nem akarják őt tovább piszkálni, bántani, inkább kivárnak. Hátha tényleg visszajön a főzeneigazgató úr, és akkor jobb, ha most csöndben vannak. Akik kétkulacsos játékot mímeltek, azoké lesz a jövőben is a terep… Vagy inkább a beteg fogatlan oroszlánba már nem rúgunk? Sajnáljuk? Szánjuk? Majd rúgunk újra Győriványiba, ha mégis visszatér!? Ott folytatják, ahol másfél éve abbahagyták? Egy a bökkenő, hogy Hiller nem Görgey.
Meg mondom én, hogy miért övezi olyan nagy hallgatás itt körünkben is a Muzsikában leközölt Szinetár-interjút. Nem akarják őt tovább piszkálni, bántani, inkább kivárnak. Hátha tényleg visszajön a főzeneigazgató úr, és akkor jobb, ha most csöndben vannak. Akik kétkulacsos játékot mímeltek, azoké lesz a jövőben is a terep… Vagy inkább a beteg fogatlan oroszlánba már nem rúgunk? Sajnáljuk? Szánjuk? Majd rúgunk újra Győriványiba, ha mégis visszatér!? Ott folytatják, ahol másfél éve abbahagyták? Egy a bökkenő, hogy Hiller nem Görgey.
1188 Talabér 2003-09-03 11:20:35
HRM leírta milyen szervezeti problémákat tükröz az Opera honlapja. Én azt vetném fel, van-e az Operaházon kívül más olyan intézményünk, amelyik hajlandó volna nap mint ország-világ elé tárni saját szegénységi bizonyítványát. A bírált honlap ezt teszi. Az interneten napról-napra bárki megnézheti mennyire nem mennek a dolgok. Láthatólag nem is érdekli őket. Ez az oroszos hozzáállás: mindig volt valahogy, most is elműködnek a dolgok valahogy. Aztán elsüllyed megin egy tengeralattjáró. Búbánat azt írja „Ha most nem fogy a bérlet, akkor valahol valami nem stimmel a bérletpolitika terén...”. Búbánat kedves, itt semmi nem stimmel.
HRM leírta milyen szervezeti problémákat tükröz az Opera honlapja. Én azt vetném fel, van-e az Operaházon kívül más olyan intézményünk, amelyik hajlandó volna nap mint ország-világ elé tárni saját szegénységi bizonyítványát. A bírált honlap ezt teszi. Az interneten napról-napra bárki megnézheti mennyire nem mennek a dolgok. Láthatólag nem is érdekli őket. Ez az oroszos hozzáállás: mindig volt valahogy, most is elműködnek a dolgok valahogy. Aztán elsüllyed megin egy tengeralattjáró. Búbánat azt írja „Ha most nem fogy a bérlet, akkor valahol valami nem stimmel a bérletpolitika terén...”. Búbánat kedves, itt semmi nem stimmel.
1187 agyament 2003-09-03 09:07:23
Jövő héten már elérhető lesz :-)
Jövő héten már elérhető lesz :-)
1186 zandonai 2003-09-03 08:23:41
Győriványival interjú jelent meg a friss MaNcs-ban (XV. évf. 36. szám), méghozzá fő helyen! Címe: [url]http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-ujsag=2003.36.htm;\"Ahol abbahagytuk...\" (Győriványi Ráth György, az operaház volt igazgatója)[/url]. Az OnLine változatban nem elérhető.
Győriványival interjú jelent meg a friss MaNcs-ban (XV. évf. 36. szám), méghozzá fő helyen! Címe: [url]http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-ujsag=2003.36.htm;\"Ahol abbahagytuk...\" (Győriványi Ráth György, az operaház volt igazgatója)[/url]. Az OnLine változatban nem elérhető.
1185 cincogi 2003-09-02 20:17:42
Az alácimbalmozók közül kihagytam Váradi Júliát. Juliska, most miről tudósítasz a kanadai magyaroknak: Szinetár veszélyben?
Az alácimbalmozók közül kihagytam Váradi Júliát. Juliska, most miről tudósítasz a kanadai magyaroknak: Szinetár veszélyben?
1184 Józsi 2003-09-02 20:15:41
Szili és Jánosi végre megújulásról és az előző rendszerben kiépített nómenklatúrától való megszabadulás szükségességéről beszél. Változás kell az Operaházban is! Mérlegelni kell, hogy ehhez milyen szakmai teljesítmény, hozzáértés, milyen lépések, személyi változások szükségesek.
Szili és Jánosi végre megújulásról és az előző rendszerben kiépített nómenklatúrától való megszabadulás szükségességéről beszél. Változás kell az Operaházban is! Mérlegelni kell, hogy ehhez milyen szakmai teljesítmény, hozzáértés, milyen lépések, személyi változások szükségesek.
1183 cincogi 2003-09-02 19:38:14
Alig azután hogy a szeptemberi Muzsika az újságárusokhoz került, Szinetár az ATV-n is előadta a nagy számát: a pénzt vagy megyek kisáriát. A Búbánat által is jelzett Muzsika-beli szerény fenyegetéshez képest Szinetár vasárnap már nagyon komolyan beszélt. Ehhez képest a napi sajtó nem látszik érdeklődni a téma iránt. Jeles újságíróink (J.B.Sz., R.A.) látványosan nem foglalkoznak a témával. Nem tudnak róla, nem érdekli őket, vagy még nem jött meg az ukáz? Alkudoznak még a minisztériummal vagy már eldőlt a töbszázmilliós elvonás? És mikor kezdődik a nagy a jammerolás a főigazgatóért?
Alig azután hogy a szeptemberi Muzsika az újságárusokhoz került, Szinetár az ATV-n is előadta a nagy számát: a pénzt vagy megyek kisáriát. A Búbánat által is jelzett Muzsika-beli szerény fenyegetéshez képest Szinetár vasárnap már nagyon komolyan beszélt. Ehhez képest a napi sajtó nem látszik érdeklődni a téma iránt. Jeles újságíróink (J.B.Sz., R.A.) látványosan nem foglalkoznak a témával. Nem tudnak róla, nem érdekli őket, vagy még nem jött meg az ukáz? Alkudoznak még a minisztériummal vagy már eldőlt a töbszázmilliós elvonás? És mikor kezdődik a nagy a jammerolás a főigazgatóért?
1182 Hangyász 2003-09-02 19:21:12
Kedves Bárdos! A repertoárnál nem szerepel a Tannhäuser. Más: A Muzsika legújabb számában Szinetár tompítja a beszélgetőtárs, Mesterházi Máté e helyen általam inkább nem minősített\" alákérdezését\" a GyRGy-évvel kapcsolatban. Tudtommal csak itt és GyRGy-nek a Magyar Nemzetben nemrég megjelent interjújában hangzott el, hogy Abrudbányay Zoltán, a GyRGy által kiválasztott művészeti titkár 1. fokon megnyerte a mü. perát. A magyar bíróságok ítélkezési gyakorlatának ismeretében meglehet, hogy GyRGy-t a bíróság visszahelyezi a posztjára, Locsmándit viszont nem és vice versa, fogadhatunk továbbá a ++ és -- esélyeire is. :-)
Kedves Bárdos! A repertoárnál nem szerepel a Tannhäuser. Más: A Muzsika legújabb számában Szinetár tompítja a beszélgetőtárs, Mesterházi Máté e helyen általam inkább nem minősített\" alákérdezését\" a GyRGy-évvel kapcsolatban. Tudtommal csak itt és GyRGy-nek a Magyar Nemzetben nemrég megjelent interjújában hangzott el, hogy Abrudbányay Zoltán, a GyRGy által kiválasztott művészeti titkár 1. fokon megnyerte a mü. perát. A magyar bíróságok ítélkezési gyakorlatának ismeretében meglehet, hogy GyRGy-t a bíróság visszahelyezi a posztjára, Locsmándit viszont nem és vice versa, fogadhatunk továbbá a ++ és -- esélyeire is. :-)
1181 HRM 2003-09-02 10:13:25
Egy honlap kimeneti teljesítményként is felfogható. A jó lap elkészítéséhez és működtetéséhez (a jó eredményhez) összehangolt, céltudatos, felelős munkára van szükség és persze olyan közegre (szervezet, szervezeti kultúra), amelyben ez a teljesítmény megszülethet. A végeredmény (az interneten elérhető lap) alapján következtetni lehet a szervezet működésének hatékonyságára, vagyis azon folyamatok eredményességére (milyenségére), amelyeken keresztül a szervezet elvégzi feladatait, megközelíti és végső soron megoldja problémát. Az Opera lapjának tartalmi/szerkezeti problémáiról bőven szóltak előttem. Mint kimeneti teljesítmény (mint „röntgenkép”) ez a lap egy beteg szervezet képét adja. A hibák kis részben a kivitelező számlájára is írhatók, a háttérben minden bizonnyal jelentős megoldatlan szervezeti problémák állnak. Komoly hiányosság lehet a munkaszervezés, az információcsere, az alkalmazott technika, az emberi képességek, ismeretek és motiváltság terén. A felsoroltak megoldatlansága felveti a vezetők felelősségét, mert elsősorban a vezetők feladata olyan körülményeket teremteni (célok-elvárások megfogalmazása, ösztönzés, hatékony szervezet kialakítása stb) amelyben a folyamatosan magas színvonalú munkavégzés a természetes. Ha az Opera honlapját technikailag is el lehetne marasztalni az is a vezetés felelőssége lenne, hiszen az azt jelentené, hogy 1) nem fogalmaztak meg olyan általános követelményeket, amelyek alapján a ranglétra lejjebbi fokán állók (középvezetők és a lapot ténylegesen kivitelezők) számára is világos lenne a weblap színvonalának tarthatatlansága, és/vagy, hogy 2) a ranglétra lejjebbi fokán álló munkatársai nem tudnak önállóan dönteni (vagy nem kaptak erre sem ösztönzést sem jogkört), mindenki a felettese döntésére vár. A számunkra látható tünetek kezelgetése (pl a honlap javítgatása) csak felületi megoldás. A honlap az organizmus bajainak egyik, számunkra látható megjelenési formája. Kell javítani, de a belső problémák orvoslását szerintem is általánosabb szinten, a gyökérnél, és a teljes szervezet egészét érintően kellene elkezdeni.
Egy honlap kimeneti teljesítményként is felfogható. A jó lap elkészítéséhez és működtetéséhez (a jó eredményhez) összehangolt, céltudatos, felelős munkára van szükség és persze olyan közegre (szervezet, szervezeti kultúra), amelyben ez a teljesítmény megszülethet. A végeredmény (az interneten elérhető lap) alapján következtetni lehet a szervezet működésének hatékonyságára, vagyis azon folyamatok eredményességére (milyenségére), amelyeken keresztül a szervezet elvégzi feladatait, megközelíti és végső soron megoldja problémát. Az Opera lapjának tartalmi/szerkezeti problémáiról bőven szóltak előttem. Mint kimeneti teljesítmény (mint „röntgenkép”) ez a lap egy beteg szervezet képét adja. A hibák kis részben a kivitelező számlájára is írhatók, a háttérben minden bizonnyal jelentős megoldatlan szervezeti problémák állnak. Komoly hiányosság lehet a munkaszervezés, az információcsere, az alkalmazott technika, az emberi képességek, ismeretek és motiváltság terén. A felsoroltak megoldatlansága felveti a vezetők felelősségét, mert elsősorban a vezetők feladata olyan körülményeket teremteni (célok-elvárások megfogalmazása, ösztönzés, hatékony szervezet kialakítása stb) amelyben a folyamatosan magas színvonalú munkavégzés a természetes. Ha az Opera honlapját technikailag is el lehetne marasztalni az is a vezetés felelőssége lenne, hiszen az azt jelentené, hogy 1) nem fogalmaztak meg olyan általános követelményeket, amelyek alapján a ranglétra lejjebbi fokán állók (középvezetők és a lapot ténylegesen kivitelezők) számára is világos lenne a weblap színvonalának tarthatatlansága, és/vagy, hogy 2) a ranglétra lejjebbi fokán álló munkatársai nem tudnak önállóan dönteni (vagy nem kaptak erre sem ösztönzést sem jogkört), mindenki a felettese döntésére vár. A számunkra látható tünetek kezelgetése (pl a honlap javítgatása) csak felületi megoldás. A honlap az organizmus bajainak egyik, számunkra látható megjelenési formája. Kell javítani, de a belső problémák orvoslását szerintem is általánosabb szinten, a gyökérnél, és a teljes szervezet egészét érintően kellene elkezdeni.
1180 Sesto 2003-09-01 19:45:09
Sorry \"ájbiem\" ezek szerint én félreértettelek; azt hittem, hogy csak azon zsörtölödsz, hogy hiányzik a szereposztás (balett!)-nem azért a többi nagyszinház elöre közli a balett esetében is, hogy ki a \"zeneszerzö\"(-nem mintha legtöbbször nem tudnánk) vagy ki koreografál, betanitó balettmester, kosztüm és diszlettervezö stb... :-)
Sorry \"ájbiem\" ezek szerint én félreértettelek; azt hittem, hogy csak azon zsörtölödsz, hogy hiányzik a szereposztás (balett!)-nem azért a többi nagyszinház elöre közli a balett esetében is, hogy ki a \"zeneszerzö\"(-nem mintha legtöbbször nem tudnánk) vagy ki koreografál, betanitó balettmester, kosztüm és diszlettervezö stb... :-)
1179 kalahari 2003-09-01 16:34:32
A Britten-darabot a Tháliában mutatják be, talán ezért maradt le.
A Britten-darabot a Tháliában mutatják be, talán ezért maradt le.
1178 bárdos 2003-09-01 14:59:17
További szépséghibák: 1) Az Aktualitások rovatban a nyár elején elhelyezett jövő szezont beharangozó oldal egy Britten premiert is tartalmaz (A csavar fordul egyet). Ez a Britten-opera kimaradt a frissen közölt bemutatók sorából. Hiba történt? Lemondtak róla? Ki tudja? 2) A Bemutatók rovatban a Coppéliához nem írtak zeneszerzőt. Gizike egy gőzeke lendületével képes volt a szerzőt üresen hagyni, nem rákérdezni vagy lexikont elővenni, a dolgot ennyiben hagyni. Őt aztán senki nem ellenőrizte, senki nem javította. 3) A második balett premier Liszt Ferenc zenéjére készült, a darab címe Mayerling. Liszt ugyebár sohasem írt Mayerling című zenét, a produkció a koreográfusnak és zenei összeállítónak köszönhetőnek jön létre. A „társszerzők” nevét a Bemutatók rovatban nem teszik Liszt neve mellé. Következmény: Magyarország első számú zenei intézményének lapján ezt a zenekeveréket Liszt Ferenc - Mayerling -jeként emlegetik. Elég slendrián dolog! ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab2&k=bemutato&id=118;Íme[/url].) 4) A Hunyadi László a nyár elején elhelyezett jövő szezont beharangozó oldal szerint társrendezésben készül (Szinetár-Harangi). A Bemutatók frissen közölt Hunyadi linkjein csak Szinetár neve szerepel, lásd: [url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab2&k=bemutato&id=106;az előadás dátumai[/url], [url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=bemutato&id=106&musor=493;a premier szereposztása[/url]). Most akkor társszerzés lesz vagy nem? Jobb kéz, bal kéz mit csinál? Mi történik a Magyar Állami Operaházban?
További szépséghibák: 1) Az Aktualitások rovatban a nyár elején elhelyezett jövő szezont beharangozó oldal egy Britten premiert is tartalmaz (A csavar fordul egyet). Ez a Britten-opera kimaradt a frissen közölt bemutatók sorából. Hiba történt? Lemondtak róla? Ki tudja? 2) A Bemutatók rovatban a Coppéliához nem írtak zeneszerzőt. Gizike egy gőzeke lendületével képes volt a szerzőt üresen hagyni, nem rákérdezni vagy lexikont elővenni, a dolgot ennyiben hagyni. Őt aztán senki nem ellenőrizte, senki nem javította. 3) A második balett premier Liszt Ferenc zenéjére készült, a darab címe Mayerling. Liszt ugyebár sohasem írt Mayerling című zenét, a produkció a koreográfusnak és zenei összeállítónak köszönhetőnek jön létre. A „társszerzők” nevét a Bemutatók rovatban nem teszik Liszt neve mellé. Következmény: Magyarország első számú zenei intézményének lapján ezt a zenekeveréket Liszt Ferenc - Mayerling -jeként emlegetik. Elég slendrián dolog! ([url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab2&k=bemutato&id=118;Íme[/url].) 4) A Hunyadi László a nyár elején elhelyezett jövő szezont beharangozó oldal szerint társrendezésben készül (Szinetár-Harangi). A Bemutatók frissen közölt Hunyadi linkjein csak Szinetár neve szerepel, lásd: [url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab2&k=bemutato&id=106;az előadás dátumai[/url], [url]http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=bemutato&id=106&musor=493;a premier szereposztása[/url]). Most akkor társszerzés lesz vagy nem? Jobb kéz, bal kéz mit csinál? Mi történik a Magyar Állami Operaházban?
