Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


1327 agyament 2003-09-12 12:00:14
Pelle Erzsébet, mint Tosca? Vagy csak én emlékszem rosszul, hogy nem egy ász?

1326 markó 2003-09-12 11:56:45
Az intendáns-igazgató nyugtalanságána magyarázat lehet, hogy hamarosan akár első fokú ítélet is születhet Locsmándi Miklós és Győriványi Ráth György munkaügyi perében. A tavasszal lefolytatott második tárgyalás után ugyanis a jövő héten kerül sor Locsmándi perének újabb tárgyalására. Mint ismeretes, Görgey Gábor azóta lemondott miniszter alkalmatlanságra hivatkozva mentette fel két vezetőt, akiknek perében most a felmentés indokainak valósságát kell az alperesnek bizonyítania. A két vezető felmentésékor Görgey miniszter elsősorban operai munkavállalói szervezetekre, a közalkalmazotti tanács és szakszervezet vezetőinek beadványaira hivatkozott, így az Operaház részéről tanúként Rozsos István, Rotter Oszkár, Rácz István, Lózsy-Bíró János és Harangozó Gyula delegálása várható. Győriványi tárgyalására október végén kerül sor.

1325 Búbánat 2003-09-12 11:56:27
Én már korábban is hangot adtam annak, hogy valami nincs rendjén körülötte. Tavaly is folyamatosan változtatta nézeteit, mit vállal el, mit nem: magyar szerepeket nem, nemzetközi darabokban magyarul nem hajlandó énekelni (lásd Faust), aztán mégis vállalja, de ha mégsem, akkor inkább oratóriumokban vállal el feladatot. És minden más operaházi kötöttsége háttérbe szorul nála, ha külföldi meghívást kap. Ha ez igaznak bizonyúlna, akkor ezt súlyosabb megítélésnek tartom az egyszerű szeszélynél. Ezek a tulajdonságai Győriványi időszakában is ismertek voltak róla. Csupán az a kérdés, mit írt alá a szerződésében, mire vállalt kötelezettséget. Ő is és az Operaház is. De ismétlem, legyünk jóhiszeműek vele. (Lehet, hogy ő is erre alapoz…)

1324 kalahari 2003-09-12 11:28:18
A PM le van maradva. Az opera honlapja legalább a lemondásokban \"naprakész\". Fekete nemcsak ma nem énekel, hanem a Hunyadit is lemondta. Már csak egy szem Norma előadása van kiírva, de október végéig még bőven lemondhatja azt is... Azért a mai Berkes még nem is rossz választás, főleg, hogy tudjuk, ki mindenki lehetett volna még... :-)

1323 cintula 2003-09-12 10:51:34
majd kihúz minket a bajból Róka Pista

1322 Búbánat 2003-09-12 10:38:45
Erősítsen meg valaki. Tavasszal, amikor az Operaház vezetése beharangozta a mostani szezont, szó volt arról, hogy a Berlioz évforduló kapcsán, talán decemberben, hangversenyszerűen bemutatják majd a Beatrix és Benedek c. operáját. Ennek semmi nyomát nem látom a Műsorkalendáriumban, illetve az Opera honlapján. Most akkor meg lesz tartva vagy nem ez az előadás?

1321 karnagy 2003-09-12 10:37:52
Pataki.:)

1320 cintula 2003-09-12 10:21:33
na jó, legyen Albert, egy biztos mélypont

1319 Caligula 2003-09-12 10:16:51
Meddig akartok süllyedni??? :-)

1318 cintula 2003-09-12 10:16:15
vagy Leblanc

1317 karnagy 2003-09-12 09:48:42
Beugrik helyette mondjuk Kecskés.

1316 Búbánat 2003-09-12 09:45:33
Legyünk jóhiszeműek, s talán beteg, vagy külföldi elfoglaltságai miatt van távol...

1315 karnagy 2003-09-12 09:34:30
A ma esti Székely fonóban Berkes énekel.

1314 Búbánat 2003-09-12 09:33:13
Kalaharinak: Fekete Attila - a Pesti Műsor szerint - ma este énekelni fog a Székelyfonóban. Vagy Neked más információd van?

1313 Caligula 2003-09-12 09:13:31
A Nmezeti Színház tud valamit: \"Az előadások 7 órakor kezdődnek, az ettől eltérő időpontot külön jelezzük. A késve érkezők csak a szünetben foglalhatják el helyüket.\" És ez a honlapon pirossal fel van tüntetve!

1312 júzer 2003-09-12 08:38:12
ZÉHÁnak: Kocsár Balázs vezényli az idén a Tannhäuser előadásokat. Dátumok: 2003. november 8. szombat 2003. november 12. szerda 2003. november 14. péntek 2003. november 19. szerda

1311 júzer 2003-09-12 08:36:31
Megindult a színház évad, az Operaházban ma van az évad első előadása. Pezsgés azonban nem érzékelhető a weblapjukon, ezt a területet mintha elhanyagolnák. - Nem működnek az angol nyelvű oldalak. - A magyar nyelvű fő oldal hetek óta üres. - Az első négy este műsora és szereplői vagy hiányosan vagy egyáltalán nincsenek megadva. (A fából faragott, Világsztárok, A Filharmóniai Társaság koncertje) - A szeptember végi Vérnász bemutató alkotóinak nevét nem közlik. (Műsorkalendárium) - Az októberi Norma bemutató alkotóinak nevét nem közlik. (Műsorkalendárium) - Az októberi Coppelia bemutatóról semmit nem közölnek. (Műsorkalendárium) - Az decemberi Don Giovanni bemutató alkotóinak nevét nem közlik.(Műsorkalendárium) - Az előadások végének időpontját éjfélre teszik. (Műsorkalendárium) - A Bérleteknél a tavalyi bérletek vannak, a Műsorkalendáriumból nem lehet megtudni melyik előadás milyen bérlete része. - A Tannhäuser nem szerepel a Repertoár darabjai között. - A Coppelia nem szerepel a Repertoár darabjai között. - Az Egerházi – Dohnányi Súlyos suohanásoknál nem lehet tudni mikor játszák. (Repertoár.) stb, stb, stb Tegnap felvetettem, hogy milyen jó lenne ha színház vezetője üdvözölné a látogatót és mondana valamit az új évről! Ezt továbbra javaslom. Ma megnéztem vajon kik a színház vezetői, kik üdvözölhetnének, de hát erről sincs sincs semmilyen tájékoztatás. Ennél a színháznál előbb tudja meg az ember a gazdasági igazgató nevét, mint a főigazgatóét, főzeneigazgatót, főtitkárét, balettigazgatóét. Pedig hát rajtuk múlik igazán merre megy a színház. Nem? Jobban előtérbe kéne helyezni őket, a művészekkel (balett, opera) egyetemben.

1310 czerny 2003-09-11 22:22:12
Az egyiket mellőzik a másikat visszarendezik. Fonyó Barbara például ismét színpadra lép az Andrássy úton. Hát, ezt azért nem gondoltam volna…. Másik nagy újság az Operaházban, hogy a főzeneigazgató BFT Zenekar sajtáján miket mondott. Érdemes elolvasni a [url]http://www.momus.hu/article.php?id=1230&category=4;Momus rövid beszámolóját erről[/url]. Hihetetlen! Előbb a főigazgatói kirohanások az évnyitón, aztán ez. Megdöbbentő milyen állapotban van a színház felső vezetése. Azt hiszem Bencsóth doktornak igaza lehet…

1309 ZéHá 2003-09-11 22:01:52
Úgy emlékszem két évvel ezelőtt láttam olyan előadást, amin az egyfelvonásos után a karmester eldirigált egy balettet is. Bartók-est volt és Kocsár Balázs vezényelt. Kocsár nevét hosszú ideje nem látom a plakátokon. Őt vajon miért mellőzi a színház?

1308 leitung 2003-09-11 17:44:11
Zsolt és Benő: A kérdezett berlini úr régi ismerős az Operában. Egy évtizede készít szövegeket a színház megrendelésére. Övé a német fordítások monopóliuma. Már nem fiatal, közel áll a nyugdíjkorhatárhoz. Nehéz elképzelni hogyan fog megférni a kiváló Romhányi Ágival.

1307 zsöllye 2003-09-11 17:08:51
Régebben Török Géza adta a Székelyt, Kovács meg Bartókot csinált. A két művet nem tudná egyetlen karmester dirigálni? Olyan nehéz? A zenekar is cserélni fog?

1306 ars nova 2003-09-11 16:49:24
Tévedtem, szövegíró és rendező az van, koreográfusa nincs még a táncjátéknak.

1305 kalahari 2003-09-11 16:47:13
De mondok valami meglepőt: a márciusi előadások karmestere már megvan: Török Géza... Vsz. ő lesz holnap is, csak elfelejtették odaírni.

1304 kalahari 2003-09-11 16:45:18
Akkor bedobok egy harmadik nevet: a Székelyfonót Kovács János vezényli. Így értettem, hogy csak egy karmester van, a baletthez nincs kiírva senki. Majd aki arra jár, elvezényli...

1303 cintula 2003-09-11 16:43:52
aki elsőnek ér a végére az mehet meghajolni

1302 kapa 2003-09-11 16:40:14
Tiszta sor? aki elsőnek beér, az vezényel. Ez a verseny helyzet. :-)

1301 ars nova 2003-09-11 16:38:55
Akkor az én készülékemben van a hiba, mert nálam [url] http://www.opera.hu/site.php?page=darab&k=musor&id=119&musor=817;ezen a címen[/url] ez jelenik meg: Rendező Seregi László Karmester Szövegíró Balázs Béla Díszlet Forray Gábor Jelmez Vágó Nelly Se táncos, se karmester, se szövegíró. A Pesti Műsorban meg Török Gézát írnak és Oberfrankot.

1300 kalahari 2003-09-11 15:32:59
Az opera honlapja csak egy karmesterről tud. Őszintén szólva engem jobban érdekel, hogy Fekete Attila miért mondja le az összes előadását??? Az angol nyelvű honlapot meg eszembe sem jutott megnézni...

1299 WiseGentleman 2003-09-11 15:32:55
Ez olyan, mint misén a koncelebráció :).

1298 kalahari 2003-09-11 15:27:51
Egyszerre fognak vezényelni? Nagyon jó!!!

1297 Kerengő der Wisch 2003-09-11 15:26:11
Ez a kétkarmesteres megoldás ez tetszik nekem. Nagyon modernnek tűnik!

1296 ars nova 2003-09-11 15:21:46
Holnap évadnyitó előadás. A Fából faragottnak továbbra sem közlik kik a táncosai és ki a karmestere. Kedves Operaház, ennyire nem érdekli magukat az internetes közönség vagy ennyire dilettánsok? A Pest Műsor továbbra is két karmesterrel hirdeti az előadást.

1295 Megén 2003-09-11 14:41:11
A hangulat újra háborús, érdemi beszélgetésre esély csökken.

1294 Mantuai herceg 2003-09-11 14:41:10
Ott voltam Sopronban D. Sándor vasárnapi előadásán a hallgatóságba. Jó demagóg volt, újkori szokása szerint. A pénzügyminiszter azonnal megcáfolta az összeget, ami szakértőnek természetesen azonnal blöff volt. Eldicsekedett D.S azzal is, hogy - a hazafias tőke jegyében - Szlovákiába viszi a pénzét, ott olcsóbb a munkaerő. A többi mondandója is olyan kispályás, alacsony volt, hogy nem untatnék tovább senkit. Ezek után kérdezem, van-e valami igazi újság az Operában, olyan, ami nem találgatás, nem panasz, hanem végre egy kis öröm? Esetleg új karmester, átszervezés a kórusban, új hangszerek, új betanulás, a korepetítori rendszer megváltozása, szóval OPERAI ( music ) hír?

1293 cintula 2003-09-11 14:28:37
Egy másik közpénzből fenntartott cég, a rendőrség, 9-25 évvel fiatalítja kapitányi állományát. Ez megújulás. Az Operaházban múmiák dirigálnak. Gergényi nem akarna az Operában is rendet csinálni? Ő vajon hova küldené a kiszolgált nomenklatúrát (Sz., Petr., Fülp.)?

1292 dr Bencsóth 2003-09-11 14:14:47
Megvizsgáltuk. Tök süket.

1291 Megén 2003-09-11 14:09:19
Hajdanában a Szegedi Operaház mind karmesterében, mind énekeseiben, zenekarában igen magas színvonalon volt. Ha van aki még emlékszik....... Elsorvadt a vidéki operajátszás, éppen a vízfej miatt. És éppen az lenne az üdvös, ha vízfej helyett az ország minél több városában lenne opera-, hangverseny-élet. És akkor nekünk sem kellene kínlódva keresgélni jó programot, ha egy-egy hétvégén vagy szabadság idején barangolunk az országban. Meg kell teremteni más városok operajátszásának is a tekintélyét, mint ahogy a kaposváriak a színházi előadások tekintélyét emelték. Megérdemelnek minden segítséget azok a városok amelyek tesznek ezért valamit. Mindent lehet, csak akarni kell!

1290 Caligula 2003-09-11 14:00:56
Mehet oda, ahová a kiszuperált énekesek: haknizni a nyugdíjasházba!

1289 Á-Há-Zé 2003-09-11 13:33:24
„Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara most a legjobb zenekar, akármennyire fáj ez a többieknek.” Aki ilyet állít egy akár egy sajtótájékoztatón is szellemileg korlátolt, ítélőképességében súlyosan károsodott. Vizsgálják meg, alkalmas-e további munkavégzésre.

1288 Benő 2003-09-11 13:30:34
A vidéknek nem lenne jó! Csakhát Szinetárnak van felesleges 20-30embere. Hova tegye őke?

1287 Caligula 2003-09-11 13:26:37
A vidéknek miért lenne jó az, hogy megkapja a kiszuperált énekeseket? Már így is csak azok lépnek fel, akik máshol nem kellenek.

1286 Benő 2003-09-11 13:14:32
A problémával az intendáns-főigazgató is szembesült. Az évadnyitó ülésen beszélt az opera műfajának mai nehézségeiről is. (Forrás: Népszava) Szerinte a jövő nemzedékek műfaj iránti érdeklődése szempontjából szükséges lenne, hogy több vidéki városban, de elsősorban Szegeden, Miskolcon, Pécsett és Győrött újra önálló operatársulat dolgozzon, amely évente legalább 40-50 előadást tart. Na ná, megint a vízfej Pest szeretné megmondani mit csináljon a vidék!!! Szinetár úgy kívánna megszabadulni felesleges énekeseitől, hogy vidéke helyezi őket. Addig meg tartja a szociálisokat. Szinetár úr, tavaly nem arról beszélt hogy vége a szociális foglalkoztatásnak?

1285 Benő 2003-09-11 13:14:03
Miért kell felesleges közalkalmazottakat foglalkoztatni?

1284 Megén 2003-09-11 13:04:50
Demján Sándor csak abban téved, hogy annak a 200.000 embernek a fizetése után több mint 100 % valamilyen terhet befizetnek a költségvetésnek. Ez akkor kiesik a bevétel oldalról. Demján Sándor inkább azon tüsténkedne vállalkozó társaival együtt, hogy munkahelyeket teremtsen azoknak, akik előbb-utóbb valóban ki fognak kerülni a költségvetési fizetés szárnyai alól. De ő is az államot \"feji\" az építkezésekkel, amik után neki azért nyeresége lesz. Ezek a dumák olyan jól hangzó blöffök, csak utána végig kell gondolni lépésről lépésre az előnyöket és a hátrányokat. Másik ellenpélda pld. az orvosok, akik oda vannak, és még sztrájkolnának is a közszolgálati szféra előnyeiért. Nehogy privatizálják a kórházakat! Mert akkor szigorodna a költségek felhasználása, és nem lehetne naponta több olyan beavatkozást is elvégezni papíron (!), ami megfeji az Egészségpénztárat. Úgyhogy én visszatérek arra a régi kérdésemre, miért kell állami köztisztviselőnek lennie egy oparaénekesnek? És akkor visszatérünk a fórum alap témájához is: Mi újság a Magyar Állami Operaházban?

1283 cintula 2003-09-11 12:17:49
Fizetésért az ember a kevesebb fellépésben és rengeteg szabad időben érdekelt. (Vannak akik még Németországban is folyamatosan munkát vállalnak, annyira ráérnek). Szinetár a mai létszánhoz képest 20-30 főtől szeretne megszabadulni. Dagobert + Account kimutatta az átlagon alul fellépő húszvalahány embert.

1282 Sk Coopé 2003-09-11 12:11:14
Szépen fokozatosan, ahogy Szinetár csinálja. Előszőr Polgár, aztán semmi. A többi marad.

1281 Caligula 2003-09-11 12:00:38
Kópé drága! Nem kell mindennek bedőlni, amit nyilatkoznak. Szerinted mibe kerülne 200ezer köztisztviselő elbocsájtása??? Ennyi pénz a világban nincs végkielégítésre! Majd szépen fokozatosan...

1280 Sk Coopé 2003-09-11 11:54:57
Szinetár Miklós a 2002-es évadnyitón 50-60 főben állapította meg a kívánatos énekes alkalmazotti létszámot. Ma több mint 80-an vannak.

1279 Sk Coopé 2003-09-11 11:52:47
A Népszabadságban is megjelent, hogy a közszféra létszámának csökkentését sürgette Demján Sándor, a Vállalkozók Országos Szövetségének elnöke. D. S. [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=130557&DocID=115587#115587; kétszázezer közalkalmazott, illetve köztisztviselő elbocsátását javasolta[/url] azért, hogy a számításai szerint így felszabaduló ezermilliárd forintot adócsökkentésre lehessen fordítani.

1278 Megén 2003-09-11 11:24:03
Nem baj, mert ha az adatok pontosak, akkor mégiscsak tényekről van szó, és nem csak a levegőbe szálló állításokról. Én mindig tudok meglepő következtéseket levonni egy-egy ilyen \"számolgatás\"-ból.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.