Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


1277 kerékkötő 2003-09-11 11:14:18
Úgylátom átment a fórum statisztikai hivatalba. De nem baj, bitos van akit érdekel és aki érti is. Én sajnos egyik sem vagyok.

1276 account 2003-09-11 11:10:21
Dagobert kigyűjtése hasznos. Érdekes végignézni a névsort és a számokat. Aztán érdekes összehasonlítani a 81 állami alkalmazott és a külsős énekeseink számait. Lehet megállapításokat tenni. Pl - A külsősök fellépéseinek átlaga tavaly magasabb volt mint az állami művészeké. - A 81 énekesből a fellépési átlag (17előadás) alatt foglalkoztattak 40 énekest, ez kb 50%. - Havonta maximum 1szer lépett színpadra 23 énekes (= 0-10 ea/év), ez a létszám kb 30%-a. Magától adódik a kérdés minek kell ennyi énekest alkalmazni, ha a nem felléptethető alkalmazottak helyett a színpadon végül nagyszerű külsősök dolgoznak? Felmerül az is emberben, hogy nemzeti énekes kultúránk művészi vérvonalának fenntartását továbbra is az emberek végsőkig történő benntartásával, vagy a színpadra küldhető, húzni tudó művészek foglalkoztatásával kéne megoldani. Ami meg az alkalmazott / vállalkozó dolgot illeti, nem lehet teljesen önkéntes (választáson alapuló) a rendszer, mert a legjobb és legtöbbet szereplő külsős énekes is hiába szeretne alkalmazott lenni, ha nincs státusz (vagy nem akarják) biztosan nem veszik fel. Aki meg alig szerepel, mert már nem képes rá, bolond vállalkozó lenni, hiszen fizetéssel a zsebében nagyobb a biztonsága. „Csopaki” írt ebben a tárgyban egy jót, érdemes megnézni. (Időpont 2003-08-27 13:04.)

1275 kelengye 2003-09-11 10:41:33
Akkor lesznek agresszívek az emberek, ha vesztüket érzik. Lehet, hogy változások lesznek az operában?

1274 júzer 2003-09-11 09:07:41
A budapesti Opera angol nyelvű oldala napok óta nem működik. Kizártnak tartom, hogy a használhatatlan oldalakról az üzemeltető ne tudna. Felesleges bosszankodástól kímélnék meg szeretett(?) közönségüket, ha a hiba kijavításáig az érdeklődőtől legalább türelmet kérnének. Azt halottam, a budapesti Operának nagyban számít a külföldi turisták látogatására. Nos, így nehéz lesz. A magyar nyelvű fő oldal is hetek óta üres. (http://www.opera.hu/main.html) Milyen jó lenne ha színház vezetője üdvözölné a látogatót és mondana valamit az új évről! Ez olyan nehéz dolog lenne?

1273 népszava 2003-09-10 16:55:44
Azt hiszem Szinetár úr nincs hozzászokva hogy valakinek ellenvéleménye legyen, ahol ő van, ott nem lehet bírálni. Az ember állást akar, dolgozni akar, el akarja tartani a családját, és ha jót akar magának befogja a száját, mert a háttérben szépen elintézik a karrierjét hosszú időre. Az ilyesmi nem a nyilvánosság előtt zajlik, hanem szép csendben, a háttérben. Hála Istennek, hogy van végre valaki, aki fel meri venni a kesztyűt és nemcsak az sok lapító nyúl mindenfele. Majd tessék megnézni mennyi bírálója Szinetárnak, ha már tudják, hogy biztosan elmegy és soha vissza nem jön.

1272 Caligula 2003-09-10 16:36:51
Csak azért nem értem a kigyűjtés okát, mert többen nem megbízhatónak titulálták a honlapot. Lehetséges, hogy az adatok szintén nem a valós képet mutatják. Éppen ezért tartom feleslegesnek.

1271 kalahari 2003-09-10 16:30:16
Persze, köszönjük. De továbbra is fenntartom, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Remélem, jövőre egyeseknél jóval kisebb számot találunk...

1270 Búbánat 2003-09-10 16:23:25
A most következő szezon végén ismét elvégezhető ez a kigyűjtés, és összehasonlíthatjuk ezen adatokkal. Látni fogjuk az eltéréseket, s azokból ki-ki kedvére levonhat bizonyos következtetéseket. Mindenesetre köszönjük.

1269 Caligula 2003-09-10 16:04:19
II. Dagobert egyébként tőzsdei elemző, csak nem tudja levetkőzni :-)) Mielőtt megsértődnél, elismerésem a lelkes munkáért. De tényleg, mire jó ez nekünk?

1268 kalahari 2003-09-10 15:59:40
Most már tudjuk, hogy ki mennyit énekelt, de mire jó ez nekünk?

1267 Dagobert II 2003-09-10 15:06:33
A teljesség kedvéért közreadom a magánékesek rovatában felsorolt 81 közalkalmazott művész tavalyi fellépéseinek számait is. (+ - 1 tévedés lehetséges .) Airizer Csaba 20 Albert Tamás 35 Ambrus Ákos 44 Ardó Mária 11 B. Nagy János 0 Balatoni Éva 21 Bazsinka Zsuzsanna 7 Berkes János 25 Bokor Jutta 11 Clementis Tamás 11 Csavlek Etelka 8 Csonka Zsuzsanna 9 Daróczi Tamás 25 Derecskei Zsolt 26 Egri Sándor 33 Fekete Veronika 9 Felber Gabriella 7 Fokanov Anatolij 22 Frankó Tünde 20 Fried Péter 30 Fülöp Zsuzsanna 20 Gárday Gábor 10 Gémes Katalin 0 Gerdesits Ferenc 44 Gurbán János 18 Hantos Balázs 20 Hormai József 7 Jász Klára 17 Káldi Kiss András 21 Kálmándi Mihály 12 Kecskés Sándor 28 Kelen Péter 22 Kertesi Ingrid 20 Kincses Veronika 5 Király Miklós 20 Kiss Péter 35 Kovács Annamária 20 Kováts Kolos 17 Kukely Júlia 5 Laczó András 19 Leblanc Győző 2 Lózsy Bíró János 16 Lukács Gyöngyi 5 Lukin Márta 11 Markovics Erika 12 Martin János 30 Molnár András 14 Mukk József 20 Németh Judit 11 Németh Gábor 25 Pánczél Éva 12 Pataki Antal 30 Pelle Erzsébet 15 Póka Balázs 4 Polgár László 2 Rácz István 18 Rozsos István 23 Sánta Jolán 11 Sárkány Kázmér 32 Sólyom Nagy Sándor 17 Somogyi Eszter 8 Sümegi Eszter 16 Számadó Gabriella 11 Szendrényi Katalin 2 Szilágyi Béla 29 Szilfai Márta 0 Szűcs Márta 3 Szvétek László 18 Szüle Tamás 25 Takács Tamara 6 Tas Ildikó 18 Temesi Mária 7 Tokody Ilona 12 Tóth János 15 Ulbrich Andrea 9 Vághelyi Gábor 18 Valter Ferenc 32 Wendler Attila 13 Wiedemann Bernadett 23 Zempléni Mária 7 Ötvös Csaba 25 Az átlag: 17 előadás(/fő/szezon). A legtöbbször kitűzött művészek: Ambrus Ákos 44 Gerdesits Ferenc 44 Az átlagos előadásszámban és afelett felléptetett művészek: 17 Jász Klára, Kováts Kolos, Sólyom, Nagy Sándor 18 Gurbán János, Rácz István, Szvétek László, Tas Ildikó, Vághelyi Gábor, 19 Laczó András 20 Airizer Csaba, Frankó Tünde, Fülöp Zsuzsanna, Hantos Balázs, Kertesi Ingrid, Király Miklós, Kovács Annamária, Mukk József 21 Balatoni Éva, Káldi Kiss András 22 Fokanov Anatolij, Kelen Péter 23 Rozsos István, Wiedemann Bernadett 25 Berkes János, Daróczi Tamás, Németh Gábor, Ötvös Csaba, Szüle Tamás 26 Derecskei Zsolt 28 Kecskés Sándor 29 Szilágyi Béla 30 Fried Péter, Martin János, Pataki Antal 32 Sárkány Kázmér, Valter Ferenc 33 Egri Sándor 35 Albert Tamás, Kiss Péter Az összeállítás az Opera honlapján közölt 2002/2003-ra vonatkozó adatok alapján készült.

1266 Rodenbach 2003-09-10 14:07:20
Én a Népszava beszámolójában a „kimagasló teljesítmény egy nemzeti dalszínháztól” kitételt nem értem. Mihez képest kimagasló és mi az össehasonlítás alapja? (a tavalyi eredmény?, a népesség?, WienerStaatsoper?) És ha valamihez képest eredményt elértek akkor az mint nemzeti dalszínház jelentős vagy egy dalszínház is örülne neki?

1265 Búbánat 2003-09-10 13:17:57
Igen – igen. A Népszavától Koren Zsolt pedig kérhetne Tóth Pétertől és a riportalanytól engedélyt hogy – akár még rövidebb formában – de az eredeti anyagot felhasználva tájékoztathassa lapjának olvasóit az Opera évadnyitóján elhangzott Szinetár-féle „lepra” vádak után a másik fél álláspontjáról is. Vagy iparkodjon vele egy vadonatúj friss riportot készíteni. Szerintem a főzeneigazgató úr boldogan elfogadná ezt az ajánlatot is.

1264 agyament 2003-09-10 13:04:09
Mivel sokan olvassák a Mancsot, ezért eljuthatnak a Momushoz is, hiszen hátul a Klasszikot is ők írják. Ha valakit nagyon érdekel a komolyzene, szerintem megtalálja.

1263 Megén 2003-09-10 12:46:05
Akkor most Mancsot sajnos sokan, vagy Momust sajnos kevesen?

1262 Búbánat 2003-09-10 12:43:11
Nem baj, mert még mindig többen olvasnak MaNancsot, sajnos, mint ahányan ide kattintnak a Momusra. Onnan viszont így sokakhoz eljut – még ha rövidítve is – a Győriványú interjú.

1261 kalahari 2003-09-10 11:25:12
Akkor ezért volt ismerős...

1260 kétked 2003-09-10 11:23:08
Az egyszerűbb tájékozódás végett: a MANCS-interjú megegyezik a momuson található interjúval (lásd: balra, Interjúk), helyesebben a MANCS-ban annak szűkített verziója van, a(z alá)kérdező mindkét esetben Tóth Péter.

1259 co-mancs 2003-09-10 11:18:42
Ez is jó rész: T.P.: A sajtó viszont folyamatosan az Operaház körüli botrányokról beszélt. Gy.R.Gy.: Igaz. Nagyon ügyes sajtókampány volt, amit még élveztem is. Mivel, ahogy ön is mondta az újság egy éven keresztül folyamatosan velünk foglalkozott, alkalmam volt elmondani, hogy mi a rossz az Operában, és mit szeretnék megváltoztatni benne. Rengeteg publicitási lehetőséget kaptunk. Persze ez most úgy néz ki, hogyha ma megkérdezzük az utca emberét, akkor azt fogja mondani, hogy most végre nyugalom van az Operában, hisz\' nem írnak róla. Külső látszatra tehát most minden jól működik.

1258 kalahari 2003-09-10 11:11:32
Ugyanezt mondta a Momus-interjúban is. Most tulajdonképpen fenyegetőzik?

1257 Búbánat 2003-09-10 10:58:43
Miután a MaNancs honlapján továbbra sem tekinthető meg az interjú, ma megvettem az újságot. Hadd idézzek egy részletet az érdekes hosszú interjúból, Győriványitól: „Az operaháznak azért vannak műhelyei, hogy fix fizetésért ott készítsék el a színház számára szükséges díszleteket, jelmezeket. Ezt persze csak akkor tudják megtenni, ha a premierek az évadban egyenletesen vannak elosztva. Ennek belátásához nemhogy diploma nem kell, de még négy általános is sok. Na mármost például, ha a Dohnányi - premiert átviszik decemberről márciusra, akkor a következők történnek: …a műhely, amit amúgy is túlterhelnek a Törpe, a Sevillai és egy balettbemutató munkálatai, nem lesz képes ellátni a feladatot. Vagyis külső Kft-t kell megbízni. Kezdi érteni? Egyetlen húzással több tízmilliós kárt okoztak az intézménynek.” Az interjú legvégén összefoglalja a tanulságokat: „Kiderült, hogy mindaz a hegemónia, ami kialakult Magyarországon, egy hét alatt ledönthető. Hogy bebizonyítottuk, percek alatt ki tudunk állítani fiatalokból – rendezőkből, karmesterekből, énekesekből (Lukács, Sümegi, Wiedemann, Bándi vagy Massányi) – egy olyan ütőképes gárdát, mely bármikor felveszi a versenyt a kiöregedett nagymogulokkal.” Arra a kérdésre, gondolkodik-e azon, hogy mi történik, ha a munkaügyi per a javára dől el? Válasz: „Természetesen. Visszajövünk, és ott folytatjuk, ahol abbahagytuk.”

1256 Caligula 2003-09-10 10:51:40
Összeesküvés-elmélet??? :-) Már hetek óta hibádzik a mancs honlapja. Remélem, azért el fogom tudni olvasni az interjút, erre várok egy hete.

1255 McIntosh 2003-09-10 10:38:24
A MANCS online változatán hozzáférhető a Szinetárt felbőszítő interjú. Elvileg. A link megvan, bár a cikk helyett egyelőre hibaüzenet érkezik. Ilyen sokan olvassák vagy működik az elhallgattató gépezet? (MaNcs, XV. évf. 36. szám = http://www.mancs.hu/legfrissebb.tdp-ujsag=2003.36.htm )

1254 logarit 2003-09-10 09:05:23
A számok nem túloznak, csak olvasni kell tudni. Ahogy a 2220 néző is a két épületben jön össze, a negyedórás taps is a két színházban tapsolódik, fele az Operában, fele az Erkelben. : -)

1253 fityisz 2003-09-10 08:44:10
Ha ennyire rossz a sorsuk és véleményük a tisztelt MAO-alkalmazott fanyalgóknak, miért nem tetszenek ott felszólalni a jobbításért, s ha elégedetlenek ezek után is, esetleg munkahelyet változtatni? Nem volna szabad tartani a nyílt véleménymondástól, különösen akkor, ha még építő, épkézláb ötleteik is vannak.(??)

1252 Cato 2003-09-10 08:19:14
A főigazgató úr beszédeiben egy ideje megfigyelhető a főmotívumok ismétlődése és fejlődése. Ez történt a 15 perces taps motívumával. Ez a motívum a főigazgató úr Muzsika által tavasszal rendesen lehúzott Rossini rendezése utáni első nyilatkozatában jelent meg. Akkor úgy szólt, hogy nem lehet bukás az a darab, ami 15 perces tapssal zárul. (Egyszer kapott 15 percet, egy lelkes gyerekelőadáson.) A motívum továbbfejlesztett változata a hétfői Évadnyitón bukkant fel, megint olyan körülmények között, amikor munkájának bírálatával szemben Szinetár érveket kíván felsorakoztatni. A Népszava összefoglalóban az intendás azt mondja: a „színpadi ügyelők esténként közel negyed órányi tapsot mérhetnek ezekben az intézményekben”. Ha a „közel 15 perc” 6-8-10 percet jelent, akkor minden rendben van, hiszen tudjuk, már útjára indult a dalszínházi „újbeszél”, a lelkes adatok 20-30%kát egyből le kell vonni.

1251 Zsolt 2003-09-09 21:53:15
Sesto válaszát én is várom. Amíg megérkezik körülnéztem a neten, és az találtam egy Peter Kaint. Az ő neve a Deutche Oper Berlin lapján, az Ensemble, menüben a Leitung alatt találgató. ([url]http://www.deutscheoperberlin.de/home/ensemble/leitung.htm;Deutche Oper Berlin>Ensemble>Leitung>Dramaturgie[/url]) Mindez azért érdekes, mert a németek precíz emberek, a honlapjukon bízvást nem 300 napos átfutással közlik a változásokat, szóval a névjegyzék aktu lehet. Ha Szinetár Kainja és a berlini dramaturg ugyanaz, akkor gratulálhatunk, még egy álláshalmozó közalkalmazottunk lesz.

1250 szanyi 2003-09-09 21:39:59
Katona Anikót beteszik korrepetítornak? Nem tudom elhinni. Ezek szerint a korrepetiroknál csináltak egy plussz állást. Vagy elküldtek el valakit?

1249 kalahari 2003-09-09 19:05:15
Úgy értettem, hoy a MÁO-nál marad továbbra is.

1248 Bulvár Kund 2003-09-09 18:30:40
Kalahari, nagyon tévedsz! Katona Anikó egyáltalán nem marad a kórusnál, magánének korrepetítor lesz! Azt viszont nagy öröm látni, amikor egy ilyen öreg kormányos tele nadrággal, reszketegen nem tud mást csinálni, mint másokat mocskolni. Ha igaz, amiket mondott, az a bíróságra tartozik, ha nem igaz, az is.....

1247 kukac 2003-09-09 16:56:32
Tényleg nevetséges,ahogy ez a két ember gyilkolja egymást a médiában. nem unják még? Mert én már nagyon unom mindkettőt.

1246 Togo 2003-09-09 15:51:35
Szinetár úrnak lehet hogy igaza van, de ha valós is ami a Népszavában áll, véleményem szerint a tegnapi évadnyitón tanúsított magatartásával intendáns úrelvtárs is vezetői tevékenységének mélypontjára jutott. Még valami, most hogy már tudom Győriványinak mennyi a fizetése, mennyit nem volt itthon, azt is szeretném tudni Szinetárnak mennyi a fizetése, mennyit időt tölt a munkahelyén, mennyit kap az operai rendezéseiért. Tudja valaki?

1245 kalahari 2003-09-09 15:51:22
Szabó Sipos vezényelni is fog.

1244 Benő 2003-09-09 15:48:06
Katona + Szabó Sípos = plusz egy fővel növelt létszám. Ugyanez a helyzet Romhányi és Káin esetében vagy dramaturginát lapátra tették? Ki ez a Káin Péter? Nomen est omen?

1243 kalahari 2003-09-09 15:22:20
Katona Anikó továbbra is marad, és együtt dolgozik Szabó Sipos Mátéval.

1242 Fekete Péter 2003-09-09 14:14:48
Halo Sesto, tudnál infóval szolgálni Kain Péter felől? Ki ő, mi ő? Mit csinált eddig, honnan jött, mi a végzettsége? Köszi.

1241 Megén 2003-09-09 13:54:57
Szabó Sipos Mátét idén Nyírbátorban láttam a kánikulától bágyadt kolozsvári operazenekarba és a debreceni Kodály Kórus tagjaiba igyekezett életet lehelni, ügyes szólistákkal egy kellemes Teremtés lett belőle. Ami persze nem változtatott azon a véleményemen, hogy jobban kellene kitalálni ezeket a zenei napokat.

1240 change 2003-09-09 13:42:31
A Népszava említést tesz az új néhány személyi változásáról. „Kain Péter dramaturgként szerződött a színházhoz, az új karigazgató pedig Szabó Sipos Máté”. Tisztelettel kérdezem, tudja valaki mi lett Romhányi Ágnes dramatug és Katona Anikó karigazgató sorsa? A Népszava nem írta, hogy érdemeik elismerése mellett felmentésüket kérték volna.

1239 Megén 2003-09-09 12:24:46
Bocsánat, én nem egy újabb veszekedési hullámot kívántam elidítani, és csak azt szeretném tudni, hogy valóban van-e alapja azoknak a kijelentéseknek, amiket a mai vezetőség a régi szemére hány? Ha közülünk nem tud a kérdésemre válaszolni senki, akkor most miért esünk itt egymásnak? Ha azok tények, akkor majd az az ő dolguk, hogy elintézzék egymás között. Korábban volt egy olyan felvetés, próbáljuk megkérdezni - mi, a Momus - a mostani vezetést, mire alapozza ezeket a kijelentéseket. Úgy látom nincs más, csak ők fognak tudni válaszolni. Utána már jobban képet tudunk alkotni. Addig meg ne essünk egymásnak \"pikirt\" hangnemben, mert ezt a problémát úgysem mi fogjuk megoldani a MÁO-ban.

1238 Kerengő der Wisch 2003-09-09 12:11:41
vagyis, ha jól látom újabb parttalan rágalmazási per készülődik Szinetár kontra Györiványi vagy fordítva. Most is csak az ügyvédek járnak jól.

1237 kétked 2003-09-09 12:10:43
Dicséretes az a szorgalom Dagobert, ahogy feldolgozod az OH elhenyagolt honlapján talált és nem igazán megbízható információkat, de miért ez a hevület? Nem mindegy nekünk, hogy egy művész önként vállaltan számlaadó vállalkozóként, avagy bérből élő munkavállalóként adja ki magából a hangját? A lényeg inkább a hang minősége lenne, vagy nem?

1236 i-e-bank 2003-09-09 12:07:53
Ami a magánhaknik alatt fizetett pénzeket illeti, a tavalyi kormányváltás után rendes mennyiségű feljelentés indult az előző garnitúra vezetői, kliensei és azok cégei ellen. Ez nagyon jó! Megalapozott gyanú esetén lépni kell! Győriványit illetően nem olvastam arró, hogy egy fillér erejéig is rendőrségi vizsgálat indult volna ellene vagy akár feljelentés történt volna. Ha a főigazgatő „papír alapján” vádol, akkor miért nem tesz/tett feljelentést, miért pártolja a bűnt? Ha meg nincs mire feljelenteni tenni, akkor miről beszél? P.S: az i-e-bank egy nick név. Szándékosan kisbetűvel írva. Bármilyen hasonlóság banki szféra tulajdonneveivel a véletlen műve.

1235 Dagobert II 2003-09-09 11:57:18
Bándi Jánost kifelejtettem. Az ő tavalyi fellépéseinek száma 26. (Az Opera honlapján közölt adatok alapján.)

1234 Dagobert II 2003-09-09 11:06:24
Kovácsházi István elismerése nyomán merült fel, hogy szívesen olvasnék róla. (Bizony a kitüntetettekről az interneten közreadhattak volna bővebb információt.) Sajnos a nem operai közalkalmazott énekesről és fellépéseikről nincs semmilyen közvetlenül elérhető anyag az Opera honlapján. A külsős énekesek beosztásáról egy adott darab szereposztásánál feltüntetett nevükre kattintva lehet értesülni. Itt is csak száraz adatok vannak. Íme néhány külsős művész tavalyi teljesítménye. Busa Tamás 44 Kovácsházi István 40 Csiki Gábor 30 Meláth andrea 29 Gál Erika 21 Óhegyi Filoretti 20 Herczenik Anna 15 Wierdl Eszter 15 Keszei Borbála 11 fellépés. (Az Opera honlapján közölt adatok alapján.)

1233 fityisz 2003-09-09 11:05:47
Kedves I-E. Bank ( a tulajdonnév nagybetű!!!)! A számok makacs dolgok mind az elvtársaknál, mind a magukat már uraknak nevező nemrégvolt elvtársaknál...

1232 mediapool 2003-09-09 10:29:25
Újabb bérleti konstrukció került a honlap Aktuális részébe. A hírt ez alkalommal is sima újsághírként kezelik: ismét statikus szöveges dokumentum került a weblapra. Az „Operatúra - Felfedezőúton a zenés színház világában” nincs csatolás semerre, nem lehet bővebb információhoz jutni, e-mail címet sem adnak, a Jegyiroda telefonszámát nyitvatartási idejét sem közlik. Ez azért is érthetetlen, mert ezeket az adatokat egy másik hírben, a „Folytatódik az Erkel színházi bérletek árusítása” akciónál tudatják az olvasóval, ott viszont hiányoznak a bérletek felsorolására (és tartalmára) valamint az elektronikus vásárlóhelyre mutató csatolások. (Még nem döntötték el azt sem, szeretnék-e ösztönözni az elektronikus kapcsolattartást és az elektronikus jegyvásárlást.) Sok cég lép a világhálóra saját honlapjával anélkül, hogy megfogalmazná magában mi is ezzel a célja, mit akar megvalósítani, tájékoztatni akar, eladni akar, a köz javára tenni akar, közösséget teremteni akar stb. Az Operánál is ez történhetett. A mai állapot könnyen megfordítható. Nem kell mást csinálni, csak a lapot az opera általános küldetéspolitikájához és marketingstratégiájához illeszteni, annak részévé tenni. Próbálják meg! Sikerülni fog!

1231 i-e-bank 2003-09-09 10:13:09
Igen, az elvtársak ott fenn biztosan nem tévednek és csakis számszaki papírból beszélhetnek, hát hogyan is lehetne ez másképpen.... : -))

1230 Megén 2003-09-09 09:51:55
Én nem vagyok egyik irányban sem érdekelt, sem elfogult. Csak kiváncsi vagyok, hogy ez a \"kiutalt magának miközben külföldön volt\" kijeletés tény, vagy nem tény? Ilyesmit csak olyanok mondanak akik azt valamilyen számszaki papírból tudják. A felújítási 500 millió el volt különítve kizárólag arra a célra vagy sem? Szóval, ha igazakat mondanak, akkor nem mocskolódás. Ha nem igaz és mondják, akkor rágalmazás, és ez már nem munkajogi része az egész dolognak.

1229 gerő 2003-09-09 09:44:42
Szinetár úr ilyen stílsú kijelentésekért a Momuson szerkesztői figyelmeztetésben részesülne.

1228 Búbánat 2003-09-09 08:44:40
A Népszavában jelent meg egy „tudósítás” a tegnapi évadnyitóról. Szinetár csak nem nyugszik, olyanokat mond, hogy elődjének a jobb és baloldali médiumokban tett nyilatkozataiból a színház iránti tapintat hiánya érezhető ki. Cáfolja, hogy a korábbi vezetés négy - ötszázmillió forintot megtakarított volna az Erkel Színház elodázhatatlan felújítására. Arról is szól, ismét, hogy Győriványi –érában hány milliót utalt ki magának a premier előadások és mennyit a hétköznapi előadások fellépti díja címen., s tette úgy hogy hónapokig távol volt az Operától, szavai szerint „magánhaknin” töltött. Szinetár elvárja, hogy Győriványi ne „leprázza” az Operaházat, ne keltse a színház és a társulat rossz hírét. Szóval minden ugyanabban a mederben folyik tovább, élvezhetjük a szócsépléseket, a visszamutogatásokat. Szerintem ezek a nagy nyilvánosság (a társulat ) és a sajtó képviselői előtt mondott súlyos kijelentések egy már-már paranoiásan félő vezető benyomását sugallja, aki érzi, hogy vesztésre áll a bíróságon, és megpróbál még utolsókat rúgni…





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.