1477 köpeny 2003-09-17 10:04:22
Calinak igaza van. Az élet dramaturgiája szerint maximum a ruhadara cseréje méltányolható. (Pl az ember egyszer tanácsadó aztán meg letagadja.) A feles OK, aztán ugrás a hátsó kisközért. Már hűl a söröcsöke.
Calinak igaza van. Az élet dramaturgiája szerint maximum a ruhadara cseréje méltányolható. (Pl az ember egyszer tanácsadó aztán meg letagadja.) A feles OK, aztán ugrás a hátsó kisközért. Már hűl a söröcsöke.
1476 varga 2003-09-17 09:48:52
Operás kollégák, ne dühöngjetek! Gyertek inkább be a cipészműhelybe újra a szokásos felesekre.
Operás kollégák, ne dühöngjetek! Gyertek inkább be a cipészműhelybe újra a szokásos felesekre.
1475 Caligula 2003-09-17 08:56:00
A Mancs honlapon még mindig hibás a megadott elérési útvonal, sorry. De valaki mintha azt mondta volna, hogy ugyanaz, mint ami itt jelent meg, csak rövidítve. Szóval ajánlom a Momust :-))
A Mancs honlapon még mindig hibás a megadott elérési útvonal, sorry. De valaki mintha azt mondta volna, hogy ugyanaz, mint ami itt jelent meg, csak rövidítve. Szóval ajánlom a Momust :-))
1474 Megén 2003-09-17 08:38:10
Aki zenét cserél politikára megbánja.
Aki zenét cserél politikára megbánja.
1466 szanyi 2003-09-16 18:53:36
Fölteszem én csak küldje el valaki. : -)) Hangfájlokat is nyomhatok? Megvan a Klub Rádiós nagy duma is meg az Évadnyitó legjobb kirohanásai. Cserébe bangkoki felvételt kérek, mondjuk Tosca imája Pellével igazi csemege lenne.
Fölteszem én csak küldje el valaki. : -)) Hangfájlokat is nyomhatok? Megvan a Klub Rádiós nagy duma is meg az Évadnyitó legjobb kirohanásai. Cserébe bangkoki felvételt kérek, mondjuk Tosca imája Pellével igazi csemege lenne.
1473 kötekedő 2003-09-16 17:23:40
Uram, Isten! Még mindig itt tartunk?
Uram, Isten! Még mindig itt tartunk?
1472 Sándor cár 2003-09-16 17:18:56
Szanyi! nem haragszom, ha fölteszed a Mancs cikkét. :-)))
Szanyi! nem haragszom, ha fölteszed a Mancs cikkét. :-)))
1471 Dani 2003-09-16 17:04:13
OFF Nem tudná valaki felnyomni a MANCS-cikket? Szeretném tudni mi körül van az a nagy felhajtás. Köszi. ON
OFF Nem tudná valaki felnyomni a MANCS-cikket? Szeretném tudni mi körül van az a nagy felhajtás. Köszi. ON
1470 szanyi 2003-09-16 16:59:11
Bocsáss meg Atyuska, csak másodszorra sikerült. : -)
Bocsáss meg Atyuska, csak másodszorra sikerült. : -)
1469 Sándor cár 2003-09-16 16:35:57
Szanyi! Te mostan html-sulit tartasz? :-))) Vagy csak be akarsz kerülni a Guiness Rekordok Könyvébe azzal, hogy többször belinkeled ugyanazt. :-)
Szanyi! Te mostan html-sulit tartasz? :-))) Vagy csak be akarsz kerülni a Guiness Rekordok Könyvébe azzal, hogy többször belinkeled ugyanazt. :-)
1468 kétked 2003-09-16 16:28:41
Sajnállak Zizi, de ezúttal tényleg mondanod kéne egy Nevet, akinek a neve mond is valamit.
Sajnállak Zizi, de ezúttal tényleg mondanod kéne egy Nevet, akinek a neve mond is valamit.
1467 szanyi 2003-09-16 16:18:52
A tanácsadó testület említésekor a zeneigazgató [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=50977&DocID=50343#50343;túlozta el a dolgot [/url] vagy a berlini ember [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=52566&DocID=51688#51688;mászott ki gyorsan[/url] a tisztség alól? Ugyan miért tett volna ilyet. : -)
A tanácsadó testület említésekor a zeneigazgató [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=50977&DocID=50343#50343;túlozta el a dolgot [/url] vagy a berlini ember [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=52566&DocID=51688#51688;mászott ki gyorsan[/url] a tisztség alól? Ugyan miért tett volna ilyet. : -)
1465 zizi 2003-09-16 16:14:59
Az egyiket én is aláírtam. A KHT ellen nyilatkoztam, ezt aztán úgy nyomták a médiába mint az alkalmatlan igazgatók leváltását kérő 800 közalkalmazatt tiltakozása. Aláírtam néhány hét múlva azt, is hogy nem leváltást kérünk, de hiába jött össze 300-400 aláírás, már senki nem foglalkozott vele. (És akkor még nem beszéltünk arról a bizonyos énekes közalkalmazotti gyűlésről, aminek nem úgy zajlott ahogy eladják.)
Az egyiket én is aláírtam. A KHT ellen nyilatkoztam, ezt aztán úgy nyomták a médiába mint az alkalmatlan igazgatók leváltását kérő 800 közalkalmazatt tiltakozása. Aláírtam néhány hét múlva azt, is hogy nem leváltást kérünk, de hiába jött össze 300-400 aláírás, már senki nem foglalkozott vele. (És akkor még nem beszéltünk arról a bizonyos énekes közalkalmazotti gyűlésről, aminek nem úgy zajlott ahogy eladják.)
1464 kétked 2003-09-16 16:00:47
Zizi mondd, tudsz egy nevet a Házból, aki GyRGy-ék érdekében egyetlen szót emelt volna? Hogy olyan jó volt, hogy kár volt elküldeni?
Zizi mondd, tudsz egy nevet a Házból, aki GyRGy-ék érdekében egyetlen szót emelt volna? Hogy olyan jó volt, hogy kár volt elküldeni?
1463 Caligula 2003-09-16 15:52:25
OK Zizi, nálad a labda! Mire alapozod a kijelentésedet? Mert csak úgy dobálózni én is tudok, viszont alantas dolog.
OK Zizi, nálad a labda! Mire alapozod a kijelentésedet? Mert csak úgy dobálózni én is tudok, viszont alantas dolog.
1462 zizi 2003-09-16 15:46:13
Sphynx, úgy jön ide az égész, hogy a \"Teller levelél\" is manipulált dokumentum, akárcsak a két operai vezető leváltásának indoklásakor emlegetett 10 meg 800 aláírásos paksaméta.
Sphynx, úgy jön ide az égész, hogy a \"Teller levelél\" is manipulált dokumentum, akárcsak a két operai vezető leváltásának indoklásakor emlegetett 10 meg 800 aláírásos paksaméta.
1461 Caligula 2003-09-16 15:26:28
Ha félre akarsz valamit érteni, az könnyen megy.
Ha félre akarsz valamit érteni, az könnyen megy.
1460 szanyi 2003-09-16 15:25:09
Az Operaház költségvetéséről is tilos legyen beszélni, mert azt a Parlament fogadja el. Csak tudnám mitől olyan ideges Szinetár, amikor színház pénze nem politikai kérdés.
Az Operaház költségvetéséről is tilos legyen beszélni, mert azt a Parlament fogadja el. Csak tudnám mitől olyan ideges Szinetár, amikor színház pénze nem politikai kérdés.
1459 sphynx 2003-09-16 15:15:04
zizi, maradj már, ne politizálj! Hogy jön ez az egész ide?
zizi, maradj már, ne politizálj! Hogy jön ez az egész ide?
1458 kétked 2003-09-16 14:57:02
Bravó Caligula!!!!!
Bravó Caligula!!!!!
1457 Caligula 2003-09-16 14:55:23
Zizi! Ne keverd a szezont a fazonnal, az uborkát a tojással és végképp hagyjátok már abba a hülyeséget! Egyszerűen elviselhetetlen, hogy az Operházzal kapcsolatban másról sem tudtok beszélni, mint politikai sérelmekről. Tény, hogy beleszűrődik a politika, de - (gyengébbek kedvéért) ismétlem - ez NEM POLITIKAI FÓRUM. Azzal menjetek máshová.
Zizi! Ne keverd a szezont a fazonnal, az uborkát a tojással és végképp hagyjátok már abba a hülyeséget! Egyszerűen elviselhetetlen, hogy az Operházzal kapcsolatban másról sem tudtok beszélni, mint politikai sérelmekről. Tény, hogy beleszűrődik a politika, de - (gyengébbek kedvéért) ismétlem - ez NEM POLITIKAI FÓRUM. Azzal menjetek máshová.
1456 zizi 2003-09-16 14:48:57
Köszönet sphynx-nek, aki tegnap ráirámyította a figyelmet Teller levelére. Pont ilyen hamisítás a Göregy-féle 10 tojásos levél és a 800 emberre hivatkozó átvágás. Ez mind az Operához kapcsolódik.
Köszönet sphynx-nek, aki tegnap ráirámyította a figyelmet Teller levelére. Pont ilyen hamisítás a Göregy-féle 10 tojásos levél és a 800 emberre hivatkozó átvágás. Ez mind az Operához kapcsolódik.
1455 zizi 2003-09-16 14:48:56
Köszönet sphynx-nek, aki tegnap ráirámyította a figyelmet Teller levelére. Pont ilyen hamisítás a Göregy-féle 10 tojásos levél és a 800 emberre hivatkozó átvágás. Ez mind az Operához kapcsolódik.
Köszönet sphynx-nek, aki tegnap ráirámyította a figyelmet Teller levelére. Pont ilyen hamisítás a Göregy-féle 10 tojásos levél és a 800 emberre hivatkozó átvágás. Ez mind az Operához kapcsolódik.
1454 kalahari 2003-09-16 14:37:02
Egyre gondoltunk...
Egyre gondoltunk...
1453 kalahari 2003-09-16 14:36:01
Mi köze a MÁO-hoz Teller Edének??? A politikai fórum egy házzal odébb található...
Mi köze a MÁO-hoz Teller Edének??? A politikai fórum egy házzal odébb található...
1452 Caligula 2003-09-16 14:33:16
Ennek semmi köze az Operaházhoz. Térjetek magatokhoz és vissza az eredeti témához. Ez nem politikai portál!
Ennek semmi köze az Operaházhoz. Térjetek magatokhoz és vissza az eredeti témához. Ez nem politikai portál!
1451 fityisz 2003-09-16 14:06:35
Beckmesser, nagyon búbánatos lehetsz, ha irigyled azt, aki Bécsben él. Itthon nagyon boldogan lehet élni, csak észre kell venni és élvezni kell az élet sok szép oldalát. Arról nem beszélve, hogy mint a magyar nemzet egyik reprezentánsának, itt élned, halnod kell. Mind a tízmilliónknak. Sok üdvözlet a 93 ezer négyzetkilométer egyikéről attól, aki idehaza nagyon boldog, noha sok évet töltött el, dolgozott, élt \"odaát\".
Beckmesser, nagyon búbánatos lehetsz, ha irigyled azt, aki Bécsben él. Itthon nagyon boldogan lehet élni, csak észre kell venni és élvezni kell az élet sok szép oldalát. Arról nem beszélve, hogy mint a magyar nemzet egyik reprezentánsának, itt élned, halnod kell. Mind a tízmilliónknak. Sok üdvözlet a 93 ezer négyzetkilométer egyikéről attól, aki idehaza nagyon boldog, noha sok évet töltött el, dolgozott, élt \"odaát\".
1450 2.400 Euro 2003-09-16 12:20:50
Az illetmény nem publikus.
Az illetmény nem publikus.
1449 ájbíem 2003-09-16 10:53:12
Meredeken ível felfelé az Erkel színházi bérletek forgalmazási eredménye. Az eladási ütem a 10 nappal ezelőtti háromszorosára emelkedett! Az eredmény a következő (bérlet + kb induló szám + a forgalmazás 10 nappal ezelőtti + mai adatai): Föld körül 1483 – 1479 – 1477 Székely Mihály-bérlet 935 – 933 – 924 Cherchez la femme 1452 – 1446 – 1432 Fülöp Viktor-bérlet 1718 – 1716 – 1710 Hungaricum! 1715 – 1719 – 1706 Hősök, mesék 1497 – 1494 – 1489 Minden jó, ha jó a vége 1509 – 1505 – 1479 Mindig csütörtök 1327 – 1327 – 1328 Mindig péntek 1078 – 1078 – 1061 Mindig szerda 1623 – 1622 – 1605 Primavera 1334 – 1331 – 1322 Simándy-emlékbérlet 836 – 812 – 786 Téli esték 1550 – 1550 – 1537 Gyurkovics bérlet 1058 – 1054 – 1052 Összesen: 19115 – 19066 – 18908 Az induló kb 19.115 bérletből a forgalmazás mérlege 10 nappal ezelőtt: 49 darab. Ma, 20 nappal az „akció” kezdése után ez 204 db. A szeptember 25-én záruló akció végéig - az eladás ütemét figyelembe véve - gazdára találhat további 150-600 hely, a végeredmény 300-800 darab eladott bérlet lehet. Remélem az akció hátralévő időszaka alatt az óriási érdeklődés hatására az eredmény a felső érték felé közelít.
Meredeken ível felfelé az Erkel színházi bérletek forgalmazási eredménye. Az eladási ütem a 10 nappal ezelőtti háromszorosára emelkedett! Az eredmény a következő (bérlet + kb induló szám + a forgalmazás 10 nappal ezelőtti + mai adatai): Föld körül 1483 – 1479 – 1477 Székely Mihály-bérlet 935 – 933 – 924 Cherchez la femme 1452 – 1446 – 1432 Fülöp Viktor-bérlet 1718 – 1716 – 1710 Hungaricum! 1715 – 1719 – 1706 Hősök, mesék 1497 – 1494 – 1489 Minden jó, ha jó a vége 1509 – 1505 – 1479 Mindig csütörtök 1327 – 1327 – 1328 Mindig péntek 1078 – 1078 – 1061 Mindig szerda 1623 – 1622 – 1605 Primavera 1334 – 1331 – 1322 Simándy-emlékbérlet 836 – 812 – 786 Téli esték 1550 – 1550 – 1537 Gyurkovics bérlet 1058 – 1054 – 1052 Összesen: 19115 – 19066 – 18908 Az induló kb 19.115 bérletből a forgalmazás mérlege 10 nappal ezelőtt: 49 darab. Ma, 20 nappal az „akció” kezdése után ez 204 db. A szeptember 25-én záruló akció végéig - az eladás ütemét figyelembe véve - gazdára találhat további 150-600 hely, a végeredmény 300-800 darab eladott bérlet lehet. Remélem az akció hátralévő időszaka alatt az óriási érdeklődés hatására az eredmény a felső érték felé közelít.
1448 Berlin 2003-09-16 10:11:30
Új dramaturg alkalmazása feltétlenül indokolt, Magyarországon ugyanis nem lehet nála alkalmasabb munkavállalót találni. A dramaturg munkája egyébként olyan sokrétű, hogy ahhoz feltétlenül 60 éves, anyagi igényekkel nem előálló német nyugdíjasra van szükség. Az új dramaturg illetménye nem publikus.
Új dramaturg alkalmazása feltétlenül indokolt, Magyarországon ugyanis nem lehet nála alkalmasabb munkavállalót találni. A dramaturg munkája egyébként olyan sokrétű, hogy ahhoz feltétlenül 60 éves, anyagi igényekkel nem előálló német nyugdíjasra van szükség. Az új dramaturg illetménye nem publikus.
1447 beckmesser 2003-09-16 09:19:40
Kedves Sesto, igazad van, ha én Bécsben élnék, eszembe sem jutna az ÉS-sel foglalkozni. Az üzenet nem Neked szólt, hanem általában. A megszólítás is többes számú volt, ha jók emlékszem. Bécsben él!! Boldog ember...
Kedves Sesto, igazad van, ha én Bécsben élnék, eszembe sem jutna az ÉS-sel foglalkozni. Az üzenet nem Neked szólt, hanem általában. A megszólítás is többes számú volt, ha jók emlékszem. Bécsben él!! Boldog ember...
1446 kék cédula 2003-09-16 09:02:06
„A 800 közalkalmazott a két vezető felmentését kérte” címűt is megetették a néppel. Azt is a Népszabadság karolta fel.
„A 800 közalkalmazott a két vezető felmentését kérte” címűt is megetették a néppel. Azt is a Népszabadság karolta fel.
1445 Búbánat 2003-09-16 08:57:46
Bocsánat: A Fiumei úti temetőben.
Bocsánat: A Fiumei úti temetőben.
1444 Fekete Péter 2003-09-16 08:57:42
Elolvastam a Kain Péteres cikkeket. (ZéHának köszönet.) Izgalmas história, valaki rosszul emlékezik az biztos. Akárhogy is történt ez a dramaturgnak alkalmazás elég megjutalmazás ízű.
Elolvastam a Kain Péteres cikkeket. (ZéHának köszönet.) Izgalmas história, valaki rosszul emlékezik az biztos. Akárhogy is történt ez a dramaturgnak alkalmazás elég megjutalmazás ízű.
1443 Búbánat 2003-09-16 08:52:17
Tegnap, miután az Operaházban felravatalozták, Farkasréten eltemették Takács Paulát.
Tegnap, miután az Operaházban felravatalozták, Farkasréten eltemették Takács Paulát.
1442 vadászkürt 2003-09-16 08:16:37
A Teller-levélre hivatkozás itt a fórumon telitalálat volt tegnap. És időszerű is. Emlékezzünk „a Kossuth-díjasok levele Görgeyhez” című átverésre 2002-ben. Ugyanígy csinálták.
A Teller-levélre hivatkozás itt a fórumon telitalálat volt tegnap. És időszerű is. Emlékezzünk „a Kossuth-díjasok levele Görgeyhez” című átverésre 2002-ben. Ugyanígy csinálták.
1441 Sesto 2003-09-16 00:40:23
...drága Beckmesser, egészen biztosan nem pénz kérdés, hogy MIÉRT NEM VESZEM MEG az \"ÉS\"-t, csupán annyiról lenne szó, hogy Eu-csatlakozás ide, EU-csatlakozás meg oda, DE Bécsben-sajnos!-az \"ÉS-t\" és egyéb magyar szaklapot NEM LEHET megkapni, SORRY!... Igy marad a net-es változat! Üdvözlettel, Sesto... :-)
...drága Beckmesser, egészen biztosan nem pénz kérdés, hogy MIÉRT NEM VESZEM MEG az \"ÉS\"-t, csupán annyiról lenne szó, hogy Eu-csatlakozás ide, EU-csatlakozás meg oda, DE Bécsben-sajnos!-az \"ÉS-t\" és egyéb magyar szaklapot NEM LEHET megkapni, SORRY!... Igy marad a net-es változat! Üdvözlettel, Sesto... :-)
1440 kalahari 2003-09-15 23:58:57
Úgy is, mint hölgy: ki hallott már olyat, hogy újságot megvenni, ha interneten is elolvasható??? :-) Ha minden igaz, az eredeti a 36. számban volt, a válsz a következőben.
Úgy is, mint hölgy: ki hallott már olyat, hogy újságot megvenni, ha interneten is elolvasható??? :-) Ha minden igaz, az eredeti a 36. számban volt, a válsz a következőben.
1439 beckmesser 2003-09-15 23:55:14
Urakok! Olyat még nem hallottatok, hogy az ember megvásárol egy újságot? És nem vár, amíg a netre kerül? Vagy bemegy egy könyvtárba, ha komolyan érdekli a dolog? Tudom, senkinek sincs pénze újságvásárlásra. Persze. Igen. Na de. Azért.
Urakok! Olyat még nem hallottatok, hogy az ember megvásárol egy újságot? És nem vár, amíg a netre kerül? Vagy bemegy egy könyvtárba, ha komolyan érdekli a dolog? Tudom, senkinek sincs pénze újságvásárlásra. Persze. Igen. Na de. Azért.
1438 fauré 2003-09-15 23:35:42
Melyik ÉS-ben jelent meg az alapcikk, és melyik ÉS-ben a reagálás?
Melyik ÉS-ben jelent meg az alapcikk, és melyik ÉS-ben a reagálás?
1437 kalahari 2003-09-15 23:20:34
Tegnap még bejött, biztos frissítik. Majd holnap. Türelem...
Tegnap még bejött, biztos frissítik. Majd holnap. Türelem...
1436 Sesto 2003-09-15 23:07:45
...akkor ennyi meg egy bambi: a honlapot (\"ES\") nem lehet megnyitni, ez van, majd próbálkozom máskor is!... :-)
...akkor ennyi meg egy bambi: a honlapot (\"ES\") nem lehet megnyitni, ez van, majd próbálkozom máskor is!... :-)
1435 Sesto 2003-09-15 22:52:22
köszönöm szépen a tippet, máris utána nézek!!! :-)
köszönöm szépen a tippet, máris utána nézek!!! :-)
1434 kalahari 2003-09-15 22:51:29
Lehet próbálkozni a www.es.hu-val, nekem most éppen nem jön be, de majd... Egy hét késéssel szokták feltenni az anyagot. Ott olvashatod a Pál T. reakcióját kiváltott cikket is. (Kis segítség: a www.ujsag.lap.hu-n a legtöbb lap webcímét megtalálod.)
Lehet próbálkozni a www.es.hu-val, nekem most éppen nem jön be, de majd... Egy hét késéssel szokták feltenni az anyagot. Ott olvashatod a Pál T. reakcióját kiváltott cikket is. (Kis segítség: a www.ujsag.lap.hu-n a legtöbb lap webcímét megtalálod.)
1433 Sesto 2003-09-15 22:46:43
...egyébként a Pál Tamással készitett és itt a Fórumban is már többek által emlegetett interjú az \"ÉS\"-ben, amelyikben tk. a \"Bánk bán-ról\" is szó esik igazán érdekelne, nem tudom van-e netes hozzáférhetöség?...
...egyébként a Pál Tamással készitett és itt a Fórumban is már többek által emlegetett interjú az \"ÉS\"-ben, amelyikben tk. a \"Bánk bán-ról\" is szó esik igazán érdekelne, nem tudom van-e netes hozzáférhetöség?...
1432 Sesto 2003-09-15 22:42:12
IGY IGAZ!!! :-)))
IGY IGAZ!!! :-)))
1431 kalahari 2003-09-15 22:14:58
Vagyis, már nagyon itt lenne az ideje a Bánk bán kritikai kiadásának, amit Pál Tamás is sürget - teljes joggal.
Vagyis, már nagyon itt lenne az ideje a Bánk bán kritikai kiadásának, amit Pál Tamás is sürget - teljes joggal.
1430 Sesto 2003-09-15 21:37:38
...én valóban nagyon szeretem az erkel-i életmüvet-, ill. az eddig hallot és általam ismert szinpadi müveit, bevallom, s ezzel a Bánk bán-t eszem ágában sincs leértékelni, személyszerint nekem a \"Hunyadi\" a \"FAVORIT\"... Tudom, Erkel a \"Bánk bán-ban\" találta meg igazi sajátosan, magyaros és NEMZETI(!)(=ez akár tetszik, akár nem) hangját, engem mégis elbüvöl a \"Hunyadi\"-ban alkalmazott belcanto és a már jelenlévö egyedi hang ötvözetével, ...és ez a haspnlat erösen emlékeztett a kései belcanto és a \"korai Verdi\" nyelvezetének összefonódására is... Csak itt tipikusan magyaros izzel, jelleggel! (...Bánk-ot pedig igazán akkor tudnám annyira szeretni, mint a Hunyadit, ha végre visszatérnénk az eredeti verzióhoz, vagyis húzásmentes \"Tiszaparti jelenet\" stb...)-még akkor is ha a libretto nyelvezete elég gyengének is mondható, AKKOR is, kinek jutna pl. manapság eszébe Verdi \"Trubadúr-jának\" libretto-ját átdolgozni, PEDIG minden rosszindulatot mellözve, remek muzsika és gyatra libretto találkozása ez a \"középsö Verdi-korszakot\" jelképezö alkotás... Vagy más példa, más korszakból: senkinek nem jutna eszébe pl. \"Turandot\" pokolian nehéz cimszerepét netán átirni, megcsonkitani, mert nincs rá megfelelö énekesnö, Melinda-esetében sajnos ez már bevett szokás, hogy a torzó kerül elöadásra, ezáltal sokat veszitve karakteréböl, söt mindenki azt hiszi: \"ez igy van rendjén, ez lenne az igazi Melinda\"...de ezt ragozhatnánk még tovább azt hiszem!... Ha ismereteim nem csalnak, Báthy Anna idejében, akit egyébként nagyra becsülök, Szilágyi Erzsébet-szerepe is elszenvedett-szerncsére csak átmenetileg!-egy ilyen akciót, hiszen Báthy Müvésznö irta le önéletrajzában-nem tudom szószerint idézni, de vhogy igy: \"...a La Grange-áriá koloratúráit pedig egy kicsit megszeliditettük\"... Annak azért örülök, hogy Szilágyi Erzsébet és Gara Mária szólamai m´´eg ma is gyakorlatilag az eredeti változatban hallhatóak! :-)
...én valóban nagyon szeretem az erkel-i életmüvet-, ill. az eddig hallot és általam ismert szinpadi müveit, bevallom, s ezzel a Bánk bán-t eszem ágában sincs leértékelni, személyszerint nekem a \"Hunyadi\" a \"FAVORIT\"... Tudom, Erkel a \"Bánk bán-ban\" találta meg igazi sajátosan, magyaros és NEMZETI(!)(=ez akár tetszik, akár nem) hangját, engem mégis elbüvöl a \"Hunyadi\"-ban alkalmazott belcanto és a már jelenlévö egyedi hang ötvözetével, ...és ez a haspnlat erösen emlékeztett a kései belcanto és a \"korai Verdi\" nyelvezetének összefonódására is... Csak itt tipikusan magyaros izzel, jelleggel! (...Bánk-ot pedig igazán akkor tudnám annyira szeretni, mint a Hunyadit, ha végre visszatérnénk az eredeti verzióhoz, vagyis húzásmentes \"Tiszaparti jelenet\" stb...)-még akkor is ha a libretto nyelvezete elég gyengének is mondható, AKKOR is, kinek jutna pl. manapság eszébe Verdi \"Trubadúr-jának\" libretto-ját átdolgozni, PEDIG minden rosszindulatot mellözve, remek muzsika és gyatra libretto találkozása ez a \"középsö Verdi-korszakot\" jelképezö alkotás... Vagy más példa, más korszakból: senkinek nem jutna eszébe pl. \"Turandot\" pokolian nehéz cimszerepét netán átirni, megcsonkitani, mert nincs rá megfelelö énekesnö, Melinda-esetében sajnos ez már bevett szokás, hogy a torzó kerül elöadásra, ezáltal sokat veszitve karakteréböl, söt mindenki azt hiszi: \"ez igy van rendjén, ez lenne az igazi Melinda\"...de ezt ragozhatnánk még tovább azt hiszem!... Ha ismereteim nem csalnak, Báthy Anna idejében, akit egyébként nagyra becsülök, Szilágyi Erzsébet-szerepe is elszenvedett-szerncsére csak átmenetileg!-egy ilyen akciót, hiszen Báthy Müvésznö irta le önéletrajzában-nem tudom szószerint idézni, de vhogy igy: \"...a La Grange-áriá koloratúráit pedig egy kicsit megszeliditettük\"... Annak azért örülök, hogy Szilágyi Erzsébet és Gara Mária szólamai m´´eg ma is gyakorlatilag az eredeti változatban hallhatóak! :-)
1429 kalahari 2003-09-15 21:04:12
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobb lett volna egy Bánk bán a gyatra Fonó helyett.
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel jobb lett volna egy Bánk bán a gyatra Fonó helyett.
1428 Sesto 2003-09-15 20:40:31
Nem volt Bánk bán?-azért ez meglep, bár nem sok operaházra mondható el, hogy minden egyes szezont egy és ugyanazon müvel nyisson meg, mint az Opera esetében a \"Bánk bán\", mig az Erkel-ben pedig ha jól tudom a \"Hunyadi\" volt általában az elsö darab, de szerintem nemes hagyomány volt!... :-((( (Bécsben általában az elmúlt szezon utolsó premierje egyben az új évad nyitó darabja is, mivel májusban az utolsó premier \"Tristan\" volt, igy \"Tristan-nal\" indult a jelenlegi szezon is...)
Nem volt Bánk bán?-azért ez meglep, bár nem sok operaházra mondható el, hogy minden egyes szezont egy és ugyanazon müvel nyisson meg, mint az Opera esetében a \"Bánk bán\", mig az Erkel-ben pedig ha jól tudom a \"Hunyadi\" volt általában az elsö darab, de szerintem nemes hagyomány volt!... :-((( (Bécsben általában az elmúlt szezon utolsó premierje egyben az új évad nyitó darabja is, mivel májusban az utolsó premier \"Tristan\" volt, igy \"Tristan-nal\" indult a jelenlegi szezon is...)
