1575 kende 2003-09-24 10:43:05
Szerintem senki nem bántotta V.G-t!
Szerintem senki nem bántotta V.G-t!
1574 Megén 2003-09-24 09:30:31
Nem adom fel........ (LGT)
Nem adom fel........ (LGT)
1573 agyament 2003-09-24 09:25:15
Nos, mivel Mai Manó a lexentebb ember a topikban, ezennel felhívom a figyelmét, hogy VG-t még életemben nem láttam, vagy nem figyeltem fel rá, valamint az ún. smiley-k jelentésére - ha eddig még nem tűnt volna fel.
Nos, mivel Mai Manó a lexentebb ember a topikban, ezennel felhívom a figyelmét, hogy VG-t még életemben nem láttam, vagy nem figyeltem fel rá, valamint az ún. smiley-k jelentésére - ha eddig még nem tűnt volna fel.
1572 Mai Manó 2003-09-24 09:22:22
helyes, javaslom még tolerálni az ősbemutatókat és nem kinevetni V.Gábort
helyes, javaslom még tolerálni az ősbemutatókat és nem kinevetni V.Gábort
1571 karnagy 2003-09-24 09:20:44
Ma megyek Pikk Dámára. Nincs könnyű helyzetben Molnár András, ugyanis elég nyomasztó lehet Bándi után Hermann jelmezét magára ölteni. Kíváncsian várom.
Ma megyek Pikk Dámára. Nincs könnyű helyzetben Molnár András, ugyanis elég nyomasztó lehet Bándi után Hermann jelmezét magára ölteni. Kíváncsian várom.
1570 agyament 2003-09-24 09:08:55
Dear Megén! Attól tartok minden ezirányú törekvésünk dugába dőlt. Nem lehet hatni se szép szavakkal, se durván, se \"Belga\" módjára. Mivel itt mindenkinek (tisztelet a kivételnek) nagyobb az önérzete mint a toleranciája, teljesen feleslegesnek látom az erőfeszítéseket.
Dear Megén! Attól tartok minden ezirányú törekvésünk dugába dőlt. Nem lehet hatni se szép szavakkal, se durván, se \"Belga\" módjára. Mivel itt mindenkinek (tisztelet a kivételnek) nagyobb az önérzete mint a toleranciája, teljesen feleslegesnek látom az erőfeszítéseket.
1569 Megén 2003-09-24 08:18:57
Jó reggelt, ma nincs szép idő, de nem tennénk szebbé azzal, hogy nem piszkáljuk sem egymást, sem másokat?
Jó reggelt, ma nincs szép idő, de nem tennénk szebbé azzal, hogy nem piszkáljuk sem egymást, sem másokat?
1568 kalahari 2003-09-23 23:22:28
És ezt olvastátok már? Hangoló – Szokolay Sándorral Különleges program várja azokat a nézőket, akik jegyet váltanak Szokolay Sándor Vérnász című operájára. Az előadások előtt (szeptember 27-én, 30-án és október 14-én 18.15-től, október 4-én pedig 16.15-től ), ugyanis minden érdeklődőt szeretettel várnak az Operaház Székely-termében, ahol egy pohár bor mellett a zeneszerzővel beszélgethetnek a műről, s meghallgathatják a Vérnász-szvitet is. A „Hangoló” elnevezésű, félórás találkozók műsorvezetője Ókovács Szilveszter. A belépés ingyenes, a jegyszedőknél csupán az aznapi előadásra szóló jegyet kell felmutatni.
És ezt olvastátok már? Hangoló – Szokolay Sándorral Különleges program várja azokat a nézőket, akik jegyet váltanak Szokolay Sándor Vérnász című operájára. Az előadások előtt (szeptember 27-én, 30-án és október 14-én 18.15-től, október 4-én pedig 16.15-től ), ugyanis minden érdeklődőt szeretettel várnak az Operaház Székely-termében, ahol egy pohár bor mellett a zeneszerzővel beszélgethetnek a műről, s meghallgathatják a Vérnász-szvitet is. A „Hangoló” elnevezésű, félórás találkozók műsorvezetője Ókovács Szilveszter. A belépés ingyenes, a jegyszedőknél csupán az aznapi előadásra szóló jegyet kell felmutatni.
1567 kalahari 2003-09-23 23:19:08
Köszönöm ZéHá, a Fidelio-cikket én is olvastam. Az érdekelne, hogy kik lesznek a magyar közreműködők?
Köszönöm ZéHá, a Fidelio-cikket én is olvastam. Az érdekelne, hogy kik lesznek a magyar közreműködők?
1566 ZéHá 2003-09-23 20:07:51
Nem teljes világos a Sz. főigazgató úr távolmaradására vonatkozó megjegyzés. Értem, csak teljesen hihetetlen. Tudna valaki érdemi infomációval szolgálni?
Nem teljes világos a Sz. főigazgató úr távolmaradására vonatkozó megjegyzés. Értem, csak teljesen hihetetlen. Tudna valaki érdemi infomációval szolgálni?
1565 ZéHá 2003-09-23 19:06:36
A brit-magyar operagála kapcsán a Fidelion olvasható, hogy „A novemberben kezdődő magyar kulturális évad egyfajta nyitányaként október 18-án brit-magyar operagálát rendez a Magyar Operabarát Alapítvány az Operaházban.” (+néhány név és operacím) Az „egyfajta nyitány” kifejezés gondolom arra utal, hogy augusztusban már volt egy nyitány, amikor a Sherborne School zenészeinek közreműködésével egyetemi színpad-jellegű körülmények között (a [url]http://www.dorsetopera.com;University College London Bloomsbury Színházában [/url]) előadták a Hunyadi Lászlót. Erre az ünnepi eseményre Hiller Miniszter úr is kilátogatott. [url]http://www.fidelio.hu/hirek.asp?id=1173;Fidelo cikk[/url]
A brit-magyar operagála kapcsán a Fidelion olvasható, hogy „A novemberben kezdődő magyar kulturális évad egyfajta nyitányaként október 18-án brit-magyar operagálát rendez a Magyar Operabarát Alapítvány az Operaházban.” (+néhány név és operacím) Az „egyfajta nyitány” kifejezés gondolom arra utal, hogy augusztusban már volt egy nyitány, amikor a Sherborne School zenészeinek közreműködésével egyetemi színpad-jellegű körülmények között (a [url]http://www.dorsetopera.com;University College London Bloomsbury Színházában [/url]) előadták a Hunyadi Lászlót. Erre az ünnepi eseményre Hiller Miniszter úr is kilátogatott. [url]http://www.fidelio.hu/hirek.asp?id=1173;Fidelo cikk[/url]
1564 Mai Manó 2003-09-23 17:52:22
agyament barátunk V.G. lecikizésekor nem volt ilyen finnyás
agyament barátunk V.G. lecikizésekor nem volt ilyen finnyás
1563 kalahari 2003-09-23 17:49:20
A brit-magyar operagáláról senki nem tud semmit?
A brit-magyar operagáláról senki nem tud semmit?
1562 agyament 2003-09-23 17:35:50
Számomra nem is a hamis hang hibádzik az Operaházban. Inkább a hangnem. Szerintem atonális - azaz számomra hallgathatatlan.
Számomra nem is a hamis hang hibádzik az Operaházban. Inkább a hangnem. Szerintem atonális - azaz számomra hallgathatatlan.
1561 ezüstpénz 2003-09-23 17:09:18
Ezt a Pistát valamiért nagyon meg kell jutalmazni... Ha így fejlődik a repertoárja még elénekelheti a bíróságon a rágalomáriát...
Ezt a Pistát valamiért nagyon meg kell jutalmazni... Ha így fejlődik a repertoárja még elénekelheti a bíróságon a rágalomáriát...
1560 Megén 2003-09-23 14:24:23
Rozsos abban a sokat emlegetett Franciaországi Háry-ban lesz jövő tavasszal.
Rozsos abban a sokat emlegetett Franciaországi Háry-ban lesz jövő tavasszal.
1559 szanyi 2003-09-23 14:01:26
Rozsos mint Biberach...ez jó.
Rozsos mint Biberach...ez jó.
1558 cincogi 2003-09-23 13:39:16
Háát, az hogy tele van hamis hanggal az nem újság. A Népszava meg is kérdezi: [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=616959;Melyik hang hamis a dalszínházban?[/url] A csellistákkal kezdjük vagy az énekesekkel?
Háát, az hogy tele van hamis hanggal az nem újság. A Népszava meg is kérdezi: [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=616959;Melyik hang hamis a dalszínházban?[/url] A csellistákkal kezdjük vagy az énekesekkel?
1557 Fityisz 2003-09-23 13:32:12
Más újság valóban nincs az Operában ? Ott csak Biberachok ügyködnek? :-)
Más újság valóban nincs az Operában ? Ott csak Biberachok ügyködnek? :-)
1556 szanyi 2003-09-23 13:12:38
Én azt hittem Győriványiék távol tartása baromi fontos a triásznak, most meg azt hallom, Locsmándi múlt heti perére Szinetár és Rozsos nem ment el tanúnak. Hogy legfontosabb érdekeik is háttérbe szorulnak ha rövid távon jobb pecsenye (bangkoki kasszírozás!) van terítéken, na ezt nem gondoltam volna!!!
Én azt hittem Győriványiék távol tartása baromi fontos a triásznak, most meg azt hallom, Locsmándi múlt heti perére Szinetár és Rozsos nem ment el tanúnak. Hogy legfontosabb érdekeik is háttérbe szorulnak ha rövid távon jobb pecsenye (bangkoki kasszírozás!) van terítéken, na ezt nem gondoltam volna!!!
1555 gekko 2003-09-23 10:13:37
IBM, ha a dalszínház egy hatásos kampányba fog, az hatásossága miatt feltűnő lett volna. A mostani pénzvisszafogós-leépítős időszakban esetleg eszébe jut valakinek megkérdezni hogyan is van az intendáns által előadott siker-sztori? Ha olyan nagy az érdeklődés miért üres ez Erkel, miért nem fogynak el elsőre a jegyek? Az őszi akció kampány végén ugyanezt kérdezhetnék és ez egy második nekifutás után kínos lenne. Bölcs megfontolás volt ez az a fű alatti akció, nem lett nagy hozadéka, de nem is kavar(t) vihart. Az óceánjáró csendben süllyed tovább.
IBM, ha a dalszínház egy hatásos kampányba fog, az hatásossága miatt feltűnő lett volna. A mostani pénzvisszafogós-leépítős időszakban esetleg eszébe jut valakinek megkérdezni hogyan is van az intendáns által előadott siker-sztori? Ha olyan nagy az érdeklődés miért üres ez Erkel, miért nem fogynak el elsőre a jegyek? Az őszi akció kampány végén ugyanezt kérdezhetnék és ez egy második nekifutás után kínos lenne. Bölcs megfontolás volt ez az a fű alatti akció, nem lett nagy hozadéka, de nem is kavar(t) vihart. Az óceánjáró csendben süllyed tovább.
1554 ájbíem 2003-09-23 09:04:18
Az óriási érdeklődés miatt újraindított bérletárusítás 19-én befejeződött. Az akció során a kb 19.115 darab bérletből szeptember 16-ig (3 nappal a zárás előtt) eladtak kb 200 darabot. A véső eredmény 250-350 darab körüli lehet, ez a kínált mennyiség 1-2%-ka. Ez az eredmény valószínűleg megfelel előzetes várakozásoknak, mert ha jobbat akarnak nyilván ösztönzőbb akciót indítanak és hatékonyabb kampányba fognak. 350 bérlet eladni is igazán, igazán nagyon szép eredmény. A megmaradt bérleteket nyilván jegyekre bontva, egyenként fogják árusítani. Ez 90-100ezer db jegy. A szezon végéig remélem még sok tízezer Erkeles jegy gazdára talál.
Az óriási érdeklődés miatt újraindított bérletárusítás 19-én befejeződött. Az akció során a kb 19.115 darab bérletből szeptember 16-ig (3 nappal a zárás előtt) eladtak kb 200 darabot. A véső eredmény 250-350 darab körüli lehet, ez a kínált mennyiség 1-2%-ka. Ez az eredmény valószínűleg megfelel előzetes várakozásoknak, mert ha jobbat akarnak nyilván ösztönzőbb akciót indítanak és hatékonyabb kampányba fognak. 350 bérlet eladni is igazán, igazán nagyon szép eredmény. A megmaradt bérleteket nyilván jegyekre bontva, egyenként fogják árusítani. Ez 90-100ezer db jegy. A szezon végéig remélem még sok tízezer Erkeles jegy gazdára talál.
1553 partita 2003-09-23 08:19:45
A Kalmár-gyerek betuszkolásán négy évig dolgozott Szinetár, a cselló szólamot már fél év alatt sikerült feltöltenie. Nem tudom mit kell ezen meglepődni!? Évek óta ez megy, közösségi érdekek védelme ürügyén egyéni érdekek kitaposása. Azért tudják megcsinálni, mert senki nem mer szólni ellene.
A Kalmár-gyerek betuszkolásán négy évig dolgozott Szinetár, a cselló szólamot már fél év alatt sikerült feltöltenie. Nem tudom mit kell ezen meglepődni!? Évek óta ez megy, közösségi érdekek védelme ürügyén egyéni érdekek kitaposása. Azért tudják megcsinálni, mert senki nem mer szólni ellene.
1552 Zserbó 2003-09-22 21:26:43
Harsona cikke egyáltalán nem vicces!! A zenekari muzsikus felvételének rendjét ismét kicselezték, a zenekar nyakába tették a KT elnök lányát. A már ismert cinikus eljárással!!! Persze érthető Sz. úr „hálája”. Fizetség jár a tavalyi dogokért. Meg előleg az elkövetkezendőkért. (Mindenki tudja, hogy csellóművésznő édesapukáját tanúnak jelölte a rezsim.) Ilyen felháborító besegítés után igazán szépen kell vallania.
Harsona cikke egyáltalán nem vicces!! A zenekari muzsikus felvételének rendjét ismét kicselezték, a zenekar nyakába tették a KT elnök lányát. A már ismert cinikus eljárással!!! Persze érthető Sz. úr „hálája”. Fizetség jár a tavalyi dogokért. Meg előleg az elkövetkezendőkért. (Mindenki tudja, hogy csellóművésznő édesapukáját tanúnak jelölte a rezsim.) Ilyen felháborító besegítés után igazán szépen kell vallania.
1551 Sesto 2003-09-22 20:44:39
..és tényleg, a cimhez hiven: \"MI ÚJSÁG A MAGYAR ÁLLAMI OPERAHáZBAN???\"...
..és tényleg, a cimhez hiven: \"MI ÚJSÁG A MAGYAR ÁLLAMI OPERAHáZBAN???\"...
493 Boborján 2003-09-22 17:07:13
Viszont a főzeneigazgató elaludt a pénteki Vérnász próbán...
Viszont a főzeneigazgató elaludt a pénteki Vérnász próbán...
511 kalahari 2003-09-22 16:09:59
Brit-magyar operagála A novemberben kezdődő magyar kulturális évad egyfajta nyitányaként október 18-án brit-magyar operagálát rendez a Magyar Operabarát Alapítvány az Operaházban. A hangversenyen a hazai előadók mellett három brit vendégművész is fellép: Joan Rodges (szoprán), Graham Sanders (tenor) és Robert Hayward (bariton). A műsorban részletek hangzanak el Leoncavallo, Mascagni, Mozart, Verdi és Wagner operáiból. Erről ki hallott valamit? Pl. hogy kik lesznek a hazai szereplők?
Brit-magyar operagála A novemberben kezdődő magyar kulturális évad egyfajta nyitányaként október 18-án brit-magyar operagálát rendez a Magyar Operabarát Alapítvány az Operaházban. A hangversenyen a hazai előadók mellett három brit vendégművész is fellép: Joan Rodges (szoprán), Graham Sanders (tenor) és Robert Hayward (bariton). A műsorban részletek hangzanak el Leoncavallo, Mascagni, Mozart, Verdi és Wagner operáiból. Erről ki hallott valamit? Pl. hogy kik lesznek a hazai szereplők?
512 harsona 2003-09-22 16:09:22
Még hogy nincs színval meg törődés... Igenis van! Egyenesen Bangkokból érkezett főnöki utasítás alapján az Operaház Zenekara néhány napja új, fiatal művésszel dolgozhat együtt. A zenekar kitörő örömmel fogadta, hogy a vezetés immár nem fárasztja őket a zenekari demokrácia és autonómia érvényre juttatásával, hanem elmés megoldással, jóváhagyásuk nélkül ülteti be az új csellistát. R. kisasszony a Közalkalmazotti Tanács elnökének lánya, bár ennek a ténynek semmi köze nincs a trükkös megoldáshoz. Gratulálunk.
Még hogy nincs színval meg törődés... Igenis van! Egyenesen Bangkokból érkezett főnöki utasítás alapján az Operaház Zenekara néhány napja új, fiatal művésszel dolgozhat együtt. A zenekar kitörő örömmel fogadta, hogy a vezetés immár nem fárasztja őket a zenekari demokrácia és autonómia érvényre juttatásával, hanem elmés megoldással, jóváhagyásuk nélkül ülteti be az új csellistát. R. kisasszony a Közalkalmazotti Tanács elnökének lánya, bár ennek a ténynek semmi köze nincs a trükkös megoldáshoz. Gratulálunk.
1550 change 2003-09-22 09:34:22
Fejétől bűzlik a hal. Én azzal kezdeném az operai minőségfejlesztést, hogy megszabadulnék a nómenklatúra múmiáitól (Sz., P., F.). Az ő jelenlétük inkább akadály. Akkor lesz több próba, jobban összeválogatott szereposztás, tehetséggondozás, hallgatható énekkar/zenekar, nézhető előadás, jobb (munka)szervezés, ha a vezetőség erre törekszik. Amíg olyanok ülnek a székekben akiknek ez nem céljuk és akiknek nem a színvonal az első, nem lesz változás.
Fejétől bűzlik a hal. Én azzal kezdeném az operai minőségfejlesztést, hogy megszabadulnék a nómenklatúra múmiáitól (Sz., P., F.). Az ő jelenlétük inkább akadály. Akkor lesz több próba, jobban összeválogatott szereposztás, tehetséggondozás, hallgatható énekkar/zenekar, nézhető előadás, jobb (munka)szervezés, ha a vezetőség erre törekszik. Amíg olyanok ülnek a székekben akiknek ez nem céljuk és akiknek nem a színvonal az első, nem lesz változás.
1549 újság 2003-09-22 08:20:36
A NÉPSZAVA is el kezdett érdeklődni. A MANCS-hoz képest gyengécske összefoglalót jelentettek meg szombaton. Az Opera hivatalos álláspontjának képviseletét ez alkalommal sem bízták az Operaház fizetett kommunikációs igazgatójára, Szinetár Miklós intendáns-főigazgató klföldi útja miatt Fülöp Attila ügyvezető nyilatkozott.
A NÉPSZAVA is el kezdett érdeklődni. A MANCS-hoz képest gyengécske összefoglalót jelentettek meg szombaton. Az Opera hivatalos álláspontjának képviseletét ez alkalommal sem bízták az Operaház fizetett kommunikációs igazgatójára, Szinetár Miklós intendáns-főigazgató klföldi útja miatt Fülöp Attila ügyvezető nyilatkozott.
1547 fauréina 2003-09-20 16:10:10
Kedves Dani!Az alapprobléma leegyszerüsítve:Miért nem működik jobb hatásfokkal az Opera? Mitől működik a Lajtán túl jobban? Ez nem csupán az énekesekre értendő-rendezők, technikusok, műszak...Mitől működött jobban az itthoni ˝aranykorban˝?Nagyon fontos lenne hosszútávú változásokban, fejlesztésekben gondolkodni.Pl.:ha egy kezdő énekes, rendező az első években ezt és ezt énekli vagy rendezi, akkor eljut egy magasabb pályaszakaszra, ahol már nagyobb fajsúlyú művekben is nagyot tud alkotni.Egyszerüsítve:tehetség-vezetésre lenne szükség.Ki törődik ma azzal, hogy egy ifjú énekes kis és középszerepeken építse ki a hangját, és csak évek múlva találkozzon az opera-irodalom legnehezebb szerepeivel.De ha már megérett rá, akkor találkozzon! Más:Együtténekléssel össze lehet csiszolni különféle hangokat, mint például Bécsben tették a múlt század közepén.
Kedves Dani!Az alapprobléma leegyszerüsítve:Miért nem működik jobb hatásfokkal az Opera? Mitől működik a Lajtán túl jobban? Ez nem csupán az énekesekre értendő-rendezők, technikusok, műszak...Mitől működött jobban az itthoni ˝aranykorban˝?Nagyon fontos lenne hosszútávú változásokban, fejlesztésekben gondolkodni.Pl.:ha egy kezdő énekes, rendező az első években ezt és ezt énekli vagy rendezi, akkor eljut egy magasabb pályaszakaszra, ahol már nagyobb fajsúlyú művekben is nagyot tud alkotni.Egyszerüsítve:tehetség-vezetésre lenne szükség.Ki törődik ma azzal, hogy egy ifjú énekes kis és középszerepeken építse ki a hangját, és csak évek múlva találkozzon az opera-irodalom legnehezebb szerepeivel.De ha már megérett rá, akkor találkozzon! Más:Együtténekléssel össze lehet csiszolni különféle hangokat, mint például Bécsben tették a múlt század közepén.
1546 Dani 2003-09-20 08:54:03
Kedves fauréina! A fórum augusztusi végi bejegyzésektől követem, azóta várok, hátha egyszer felsorolják mik a színházban a problémák. Azt már tudom, miről nem szabad írni, és látom, többen sürgetik a lényegre térést és ez alatt végeredményt, az előadásokat értik. Csak a lényegről nem olvastam, amitől az előadások jobbak lennének (feltételezve, hogy most nem olyan jók).. A Te javaslatodból arra következtetek, hogy generációs problémák vannak, nincs elég próba, és nem teljesen jók a szereposztások. Jól foglalom össze? A fiatalok és a tradicionálisok külön helyezéséről nincs véleményem, lehet, hogy egy egyívásúak összerakása jó a színházban, ez máshol gettósodáshoz vezet. Legalábbis a szociológia órán ezt tanuljuk. (Bocs, hogy a problémákra igye kszem ismét rákérdezni, de addig nehéz tisztán látni és érteni a javaslatokat (és javasolni bármit is), amíg nem látjuk a művészeti területen mi a baj.) Eszembe jutott az is, hogy ha nincsenek jól összeválogatva a hangok és nincsenek a színpadon azonos rangú művészegyéniségek akkor hiába lenne több színpadi próba, nem? Vagyis ezt kéne megoldani először, nem? A másik kérdésem, az kinek a feladata, hogy jobban összeválogassa a hangokat és több színpadi ill. együttes-próba lehetőségét biztosítsa? Szóval mik az operai alapproblémák (amelyek nem a vezetésen múlnak)?
Kedves fauréina! A fórum augusztusi végi bejegyzésektől követem, azóta várok, hátha egyszer felsorolják mik a színházban a problémák. Azt már tudom, miről nem szabad írni, és látom, többen sürgetik a lényegre térést és ez alatt végeredményt, az előadásokat értik. Csak a lényegről nem olvastam, amitől az előadások jobbak lennének (feltételezve, hogy most nem olyan jók).. A Te javaslatodból arra következtetek, hogy generációs problémák vannak, nincs elég próba, és nem teljesen jók a szereposztások. Jól foglalom össze? A fiatalok és a tradicionálisok külön helyezéséről nincs véleményem, lehet, hogy egy egyívásúak összerakása jó a színházban, ez máshol gettósodáshoz vezet. Legalábbis a szociológia órán ezt tanuljuk. (Bocs, hogy a problémákra igye kszem ismét rákérdezni, de addig nehéz tisztán látni és érteni a javaslatokat (és javasolni bármit is), amíg nem látjuk a művészeti területen mi a baj.) Eszembe jutott az is, hogy ha nincsenek jól összeválogatva a hangok és nincsenek a színpadon azonos rangú művészegyéniségek akkor hiába lenne több színpadi próba, nem? Vagyis ezt kéne megoldani először, nem? A másik kérdésem, az kinek a feladata, hogy jobban összeválogassa a hangokat és több színpadi ill. együttes-próba lehetőségét biztosítsa? Szóval mik az operai alapproblémák (amelyek nem a vezetésen múlnak)?
1545 Búbánat 2003-09-19 18:06:58
Nekem is van egy találós kérdésem: mi a közös a Hunyadi történetében és a Döbrögi uram meséjében? Annyit segítek, hogy egy cselekvés sorozat számáról van szó. Várom a megfejtéseket. Remélem, hogy a most indult operaévad végén már más jól ismert személy fog visszaköszönni ránk, aki meggyőz bennünket arról, hogy csak akkor tudunk tiszta lelkülettel előre tekinteni, másokkal szemben lépéselőnyre szert tenni, ha” vigyázó szemeinket” a múltunk rejtett kincsei mellett az előttünk tornyosuló feladatokra fókuszáljuk. Az illúzióban nagy mesterek addigi munkáját pedig megköszönve, sürgősen elfelejtjük azokat, és a józan paraszti észre hagyatkozunk mindnyájan. És csak a szépre emlékszünk vissza. (Vége.
Nekem is van egy találós kérdésem: mi a közös a Hunyadi történetében és a Döbrögi uram meséjében? Annyit segítek, hogy egy cselekvés sorozat számáról van szó. Várom a megfejtéseket. Remélem, hogy a most indult operaévad végén már más jól ismert személy fog visszaköszönni ránk, aki meggyőz bennünket arról, hogy csak akkor tudunk tiszta lelkülettel előre tekinteni, másokkal szemben lépéselőnyre szert tenni, ha” vigyázó szemeinket” a múltunk rejtett kincsei mellett az előttünk tornyosuló feladatokra fókuszáljuk. Az illúzióban nagy mesterek addigi munkáját pedig megköszönve, sürgősen elfelejtjük azokat, és a józan paraszti észre hagyatkozunk mindnyájan. És csak a szépre emlékszünk vissza. (Vége.
1544 Búbánat 2003-09-19 18:05:46
Nem buta ember ő, és tudja mitől döglik a légy. Azt is tudja, hogy a habos tortát nem illik kézzel enni. A szükséges (evő)eszközökhöz mindig idejében hozzájut, és nem hoz szégyent magára (hogy másokra esetleg igen, azzal nem hiszem, hogy foglalkozik). És a kapcsolati tőkéjét is úgy tudja kiaknázni és kamatoztatni, hogy a köpenyegeket igazán cserélnie sem kell. Erre ott vannak és elegendőek a beosztott munkatársak. Az operajátszás meg olyan valami, amihez a nevezett kellék sokak rendszeres munkaeszköze. Mindig kéznél van, és figyelmeztető jel is egyben....Kurzusok jönnek-mennek, de ő mindig a talpára esik. Most a Hunyadival próbálkozik, és joggal remélheti, hogy a búfelejteni akaró rezignált emberkékkel el tudja majd hitetni, hogy amit látnak és hallanak az élet, a történelem nem eleve elrendelt forgatókönyve szerint zajlik, s nem kell attól tartaniuk, hogy amit látnak, ez esetleg velük is megeshet. De a várható siker, a tapsok besöprése után mindez a részéről már a fáklyásmenet. (Folyt. köv.)
Nem buta ember ő, és tudja mitől döglik a légy. Azt is tudja, hogy a habos tortát nem illik kézzel enni. A szükséges (evő)eszközökhöz mindig idejében hozzájut, és nem hoz szégyent magára (hogy másokra esetleg igen, azzal nem hiszem, hogy foglalkozik). És a kapcsolati tőkéjét is úgy tudja kiaknázni és kamatoztatni, hogy a köpenyegeket igazán cserélnie sem kell. Erre ott vannak és elegendőek a beosztott munkatársak. Az operajátszás meg olyan valami, amihez a nevezett kellék sokak rendszeres munkaeszköze. Mindig kéznél van, és figyelmeztető jel is egyben....Kurzusok jönnek-mennek, de ő mindig a talpára esik. Most a Hunyadival próbálkozik, és joggal remélheti, hogy a búfelejteni akaró rezignált emberkékkel el tudja majd hitetni, hogy amit látnak és hallanak az élet, a történelem nem eleve elrendelt forgatókönyve szerint zajlik, s nem kell attól tartaniuk, hogy amit látnak, ez esetleg velük is megeshet. De a várható siker, a tapsok besöprése után mindez a részéről már a fáklyásmenet. (Folyt. köv.)
1543 Búbánat 2003-09-19 18:05:22
KáeFTé! A közös találkozási pontokat mindenki ismeri. Nem ez az érdekes. Sokkal fontosabb, hogy olyan valaki lehet évtizedeken keresztül ezeken a területeken kivételezett, magas, vezetői pozíciókban, aki a kétségtelen tehetségét elaprózva nem elégszik meg egy valamivel; az a kényszerképzete, hogy neki örökösen bizonyítania kell. Mert az élet nem élet, ha neve nem forog, nem cseng bizonyos körökben folyamatosan. És ha egy valamiben elismerték, kitüntették, akkor miért ne lehetne sikeres más vállalkozásaival is. Addig kell ütni a vasat, amíg forró. Az idő csak neki dolgozik. Tud várni és kivárni is. Neki semmi sem sürgős, mert tudja, hogy minden és mindenki neki dolgozik. Annak idején, a szemináriumokon alaposan a fejébe vésték a dialektika törvényszerűségeit. Fejlődni is képes, mert nyilván tudja, másképpen kell gondolkodnia, cselekednie, mint mondjuk negyven - ötven évvel ezelőtt, s mégis sikerrel élte át ezeket s az utóbbi időket is. (Folyt. köv.)
KáeFTé! A közös találkozási pontokat mindenki ismeri. Nem ez az érdekes. Sokkal fontosabb, hogy olyan valaki lehet évtizedeken keresztül ezeken a területeken kivételezett, magas, vezetői pozíciókban, aki a kétségtelen tehetségét elaprózva nem elégszik meg egy valamivel; az a kényszerképzete, hogy neki örökösen bizonyítania kell. Mert az élet nem élet, ha neve nem forog, nem cseng bizonyos körökben folyamatosan. És ha egy valamiben elismerték, kitüntették, akkor miért ne lehetne sikeres más vállalkozásaival is. Addig kell ütni a vasat, amíg forró. Az idő csak neki dolgozik. Tud várni és kivárni is. Neki semmi sem sürgős, mert tudja, hogy minden és mindenki neki dolgozik. Annak idején, a szemináriumokon alaposan a fejébe vésték a dialektika törvényszerűségeit. Fejlődni is képes, mert nyilván tudja, másképpen kell gondolkodnia, cselekednie, mint mondjuk negyven - ötven évvel ezelőtt, s mégis sikerrel élte át ezeket s az utóbbi időket is. (Folyt. köv.)
1542 csopaki 2003-09-19 15:54:11
Mi a KerSzöv cégjegyzékét használjuk. Egy név, egy kattintás és megjelenik az a bizonyos Film-Színház-KFT. Itt nincs feltüntetve, hogy az igazgatójuk szüneteltetné a művészettel kereskedést. Vele kapcsolatban is felmerülhetne az összeférhetetlenség
Mi a KerSzöv cégjegyzékét használjuk. Egy név, egy kattintás és megjelenik az a bizonyos Film-Színház-KFT. Itt nincs feltüntetve, hogy az igazgatójuk szüneteltetné a művészettel kereskedést. Vele kapcsolatban is felmerülhetne az összeférhetetlenség
1541 Juci 2003-09-19 14:10:09
Szerintem Győriványinál az üdítőitalkészítés volt zavaró. A forgalmazás, a kereskedés, az ügynökösdi nagyon fontos, az új pályázatba direkte beleírták. A főigazgató úr ráadásul egy szent, Thaiföldet is neki köszönhetjük. A Dallasért meg örök hála!!!!!!!
Szerintem Győriványinál az üdítőitalkészítés volt zavaró. A forgalmazás, a kereskedés, az ügynökösdi nagyon fontos, az új pályázatba direkte beleírták. A főigazgató úr ráadásul egy szent, Thaiföldet is neki köszönhetjük. A Dallasért meg örök hála!!!!!!!
1540 Józsi 2003-09-19 13:39:50
Káefté, ez semmi ahhoz képest, amikor egy TVelnök saját cégével visszabérelteti a filmsorozatot. Mondjuk a Dallast. Dörgicse borozó?
Káefté, ez semmi ahhoz képest, amikor egy TVelnök saját cégével visszabérelteti a filmsorozatot. Mondjuk a Dallast. Dörgicse borozó?
1539 samsem 2003-09-19 12:33:08
egyeseknek mennyi idejük van feleslegesen... Csak nem az operában dolgozol??? :-)
egyeseknek mennyi idejük van feleslegesen... Csak nem az operában dolgozol??? :-)
1538 kétked 2003-09-19 11:37:59
Ez a topic is kezd unatkozó szépfiúk és szépleányok passziója lenni, mint az iménti leirat is igazolja.
Ez a topic is kezd unatkozó szépfiúk és szépleányok passziója lenni, mint az iménti leirat is igazolja.
1537 KáeFTé 2003-09-19 11:07:48
Kedves Emberek! Itt ez a gyönyörű őszi nap. Mindenki érezze jól magát! A kikapcsolódáshoz egy fincsi rejtvényt küldök, amolyan kirakós-félét. Ez egy tájékozottságnövelő, vicces játék, ami abból áll (vigyázzatok nagyon nehéz!), hogy két lista közös elemeit kell megtalálni, majd gyorsan négy kérdésre válaszolni. A jól válaszolók 2004-ben kalmüki vendégjátékára kísérhetik az operát. [u]ELSŐ lista (Cég1)[/u]: Filmgyártás Fillmforgalmazás Filmvetítés Hangfelvétel készítés Előadóművészeti tevékenység Egyéb művészeti tevékenység Máshova nem sorolható egyéb szórakoztatás Külkereskedelem Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem Egyéb nagykereskedelem Vegyes termékű ügynöki kereskedelem Hirdetési tevékenység Rádió televízió műsorszolgáltatás Művészeti kiegészítő tevékenység Titkári fordítói tevékenység Kultúrcikk kiskereskedelem Könyv- és zeneműkiadás Egyéb kiadói tevékenység [u]MÁSODIK lista (Cég2)[/u]: Filmgyártás, Fillmforgalmazás, Előadóművészeti tevékenység Máshova nem sorolható egyéb szórakoztatás Külkereskedelem Közvetítői nagykereskedelem Hirdetési tevékenység Üdítőital gyártás Juh- kecseke-, bivaly-, szamár, öszvértenyésztés, Növénytermelési szolgáltatás Állattermelési szolgáltatás Erdőgazdálkodási termelés Fűrészárúgyártás Művészeti kiegészítő tevékenység Titkári fordítói tevékenység Kultúrcikk kiskereskedelem Könyv- és zeneműkiadás Hangfelvétel készítés és kiadás [u]KÉRDÉSEK[/u]: 1) Cég1 és Cég2 tevékenységében hány közös elem van, melyek ezek? 2) Mely tevékenység(ek) összeférhetetlen(ek) egy közalkalmazott operaigazgató állásával? 3) Ha a közös elemek között is lenne összeférhetetlen, Cég1 vagy Cég2 listájáról írna a sajtó? 4) Mi köze játékunknak az Andrássy úthoz? Kellemes hétvégét, jó szórakozást!
Kedves Emberek! Itt ez a gyönyörű őszi nap. Mindenki érezze jól magát! A kikapcsolódáshoz egy fincsi rejtvényt küldök, amolyan kirakós-félét. Ez egy tájékozottságnövelő, vicces játék, ami abból áll (vigyázzatok nagyon nehéz!), hogy két lista közös elemeit kell megtalálni, majd gyorsan négy kérdésre válaszolni. A jól válaszolók 2004-ben kalmüki vendégjátékára kísérhetik az operát. [u]ELSŐ lista (Cég1)[/u]: Filmgyártás Fillmforgalmazás Filmvetítés Hangfelvétel készítés Előadóművészeti tevékenység Egyéb művészeti tevékenység Máshova nem sorolható egyéb szórakoztatás Külkereskedelem Vegyes termékkörű ügynöki nagykereskedelem Egyéb nagykereskedelem Vegyes termékű ügynöki kereskedelem Hirdetési tevékenység Rádió televízió műsorszolgáltatás Művészeti kiegészítő tevékenység Titkári fordítói tevékenység Kultúrcikk kiskereskedelem Könyv- és zeneműkiadás Egyéb kiadói tevékenység [u]MÁSODIK lista (Cég2)[/u]: Filmgyártás, Fillmforgalmazás, Előadóművészeti tevékenység Máshova nem sorolható egyéb szórakoztatás Külkereskedelem Közvetítői nagykereskedelem Hirdetési tevékenység Üdítőital gyártás Juh- kecseke-, bivaly-, szamár, öszvértenyésztés, Növénytermelési szolgáltatás Állattermelési szolgáltatás Erdőgazdálkodási termelés Fűrészárúgyártás Művészeti kiegészítő tevékenység Titkári fordítói tevékenység Kultúrcikk kiskereskedelem Könyv- és zeneműkiadás Hangfelvétel készítés és kiadás [u]KÉRDÉSEK[/u]: 1) Cég1 és Cég2 tevékenységében hány közös elem van, melyek ezek? 2) Mely tevékenység(ek) összeférhetetlen(ek) egy közalkalmazott operaigazgató állásával? 3) Ha a közös elemek között is lenne összeférhetetlen, Cég1 vagy Cég2 listájáról írna a sajtó? 4) Mi köze játékunknak az Andrássy úthoz? Kellemes hétvégét, jó szórakozást!
1536 Fityisz 2003-09-19 07:49:21
Agyament, igazad van, a jelek lemaradtak, így korrekt. Visszamenőleg pótolom. Legyen kellemes napunk! Have a nice day. :-), :-), :-) *** *** ***
Agyament, igazad van, a jelek lemaradtak, így korrekt. Visszamenőleg pótolom. Legyen kellemes napunk! Have a nice day. :-), :-), :-) *** *** ***
1535 Megén 2003-09-19 07:43:20
Reggel van, süt a nap, szép idő lesz. Örüljünk a hétvégének. Ma ne bántsuk sem egymást, sem másokat. Jó reggelt mindenkinek!
Reggel van, süt a nap, szép idő lesz. Örüljünk a hétvégének. Ma ne bántsuk sem egymást, sem másokat. Jó reggelt mindenkinek!
1534 fauréina 2003-09-18 21:17:57
Jelenleg úgy tűnik,hogy a geriátriai problémákon nem lehet úrrá lenni.Ergo:kerüljük a konfrontációt.Mi lenne ha az Erkel Színházban kapnának lehetőséget az ifjak, az Andrássy úton meg a konzervatívok?Mi lenne, ha jobban összeválogatnák, milyen hangok, személyiségek szerepelnének egy előadásban.Ha egy előadásban egy évadban kevesebben szerepelnének ugyan, de több színpadi ill. együttes-próbára lenne lehetőség?
Jelenleg úgy tűnik,hogy a geriátriai problémákon nem lehet úrrá lenni.Ergo:kerüljük a konfrontációt.Mi lenne ha az Erkel Színházban kapnának lehetőséget az ifjak, az Andrássy úton meg a konzervatívok?Mi lenne, ha jobban összeválogatnák, milyen hangok, személyiségek szerepelnének egy előadásban.Ha egy előadásban egy évadban kevesebben szerepelnének ugyan, de több színpadi ill. együttes-próbára lenne lehetőség?
1533 janomano 2003-09-18 20:56:50
Kedves account! De Thaiföld-ön nem is igazgatott operát Erkel, Mahler...stb. Bocsánat, hogy mindíg a múltra hivatkozom, de ennek most is vannak folytatódó hagyományai. Pl. Bayreuth, vagy a Scala, vagy említhetnénk Európa és Amerika koncerttermeit. Hakni, is hakni. Well! :)
Kedves account! De Thaiföld-ön nem is igazgatott operát Erkel, Mahler...stb. Bocsánat, hogy mindíg a múltra hivatkozom, de ennek most is vannak folytatódó hagyományai. Pl. Bayreuth, vagy a Scala, vagy említhetnénk Európa és Amerika koncerttermeit. Hakni, is hakni. Well! :)
1532 samsem 2003-09-18 20:38:22
én is várom az ötleteidet fauréina!
én is várom az ötleteidet fauréina!
1531 Dani 2003-09-18 19:16:42
Kedves fauréina! Hozzászólásra buzdító leveledből azt olvasom ki, hogy szerinted van mit jobban csinálni és a színvonalon is lehet javítani. Én eddig azt hallottam, hogy a budapesti Európa öt legjobb operáinak egyike. Szívesen olvasnám, te milyen területekre gondolsz, hol lehetne valamit jobban csinálni, hol volna szükség színvonal-emelkedésre. Köszi.
Kedves fauréina! Hozzászólásra buzdító leveledből azt olvasom ki, hogy szerinted van mit jobban csinálni és a színvonalon is lehet javítani. Én eddig azt hallottam, hogy a budapesti Európa öt legjobb operáinak egyike. Szívesen olvasnám, te milyen területekre gondolsz, hol lehetne valamit jobban csinálni, hol volna szükség színvonal-emelkedésre. Köszi.
1530 account 2003-09-18 17:36:43
OFF Szeretném jelezni, hogy a Megén által említett lista - a Bank of America valutakockázati listája - a jelentősebb feltörekvő piaci gazdaságokról készül. Thaiföld, Kína, Malajzia és Magyarország is rajta van, de a G7-ek természetesen nem szerepelnek benne. (Ők már a top.) Amint az a listáról és benne Thaiföld helyzetéről hírt adó „Üzleti Élet” szeptember 8-i cikkében is szerepel: „Magyarországot továbbra is a legmagasabb árfolyamkockázati szinten tartják a térség országai között.” A térségben az utolsók vagyunk, de senki nem tart minket rossz fizetőnek. Thaiföld pedig nem attól jó fizető ország, hogy a feltörekvők között a valutája a legkevésbbé kockázatos. Van összefüggés, de nem így. ON
OFF Szeretném jelezni, hogy a Megén által említett lista - a Bank of America valutakockázati listája - a jelentősebb feltörekvő piaci gazdaságokról készül. Thaiföld, Kína, Malajzia és Magyarország is rajta van, de a G7-ek természetesen nem szerepelnek benne. (Ők már a top.) Amint az a listáról és benne Thaiföld helyzetéről hírt adó „Üzleti Élet” szeptember 8-i cikkében is szerepel: „Magyarországot továbbra is a legmagasabb árfolyamkockázati szinten tartják a térség országai között.” A térségben az utolsók vagyunk, de senki nem tart minket rossz fizetőnek. Thaiföld pedig nem attól jó fizető ország, hogy a feltörekvők között a valutája a legkevésbbé kockázatos. Van összefüggés, de nem így. ON
1529 account 2003-09-18 17:33:06
Döntött a kormány: A minisztériumok és egyéb költségvetéshez tartozó intézmények működtetésén 300 milliárd forintot spórol a jövő évi költségvetés. Minisztériumokból és az azokhoz kapcsolódó intézményekből mintegy 8 ezer embert bocsátanak el. Ez 10%os leépítés. (forrás: [url]http://mindenkinet.hu/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/20030917tizszazalekos.html;Üzleti Negyed[/url])
Döntött a kormány: A minisztériumok és egyéb költségvetéshez tartozó intézmények működtetésén 300 milliárd forintot spórol a jövő évi költségvetés. Minisztériumokból és az azokhoz kapcsolódó intézményekből mintegy 8 ezer embert bocsátanak el. Ez 10%os leépítés. (forrás: [url]http://mindenkinet.hu/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/20030917tizszazalekos.html;Üzleti Negyed[/url])
1528 fauréina 2003-09-18 17:10:11
Az a baj, hogy senkit sem érdekel, mit is kéne jobban csinálni.Hát nem tök mindegy, mégha a Kalmüki Operába haknizik is a t.társulat, ha jobb lenne a szinvonal?
Az a baj, hogy senkit sem érdekel, mit is kéne jobban csinálni.Hát nem tök mindegy, mégha a Kalmüki Operába haknizik is a t.társulat, ha jobb lenne a szinvonal?
