1624 Megén 2003-09-26 09:14:52
KáeFTé, akkor én elnavigáltam magam, mert azt hittem, hogy a Cég2 a maga üdítőitalgyártásával Locsmándié.
KáeFTé, akkor én elnavigáltam magam, mert azt hittem, hogy a Cég2 a maga üdítőitalgyártásával Locsmándié.
1623 KáeFTé 2003-09-26 08:56:29
Kedves Emberek! Békéljen meg lelketek: a nemzeti dalszínházat szerető vezetők sohasem lennének képesek egyéni érdekeiket előtérbe helyezve úriemberhez méltatlan módon viselkedni. Nem szabad hát oknyomzásért, feljelentésért kiáltani. Éppen ellenkezőleg. Őket dicsérni és megbecsülni kell! Alaposságra és körültekintésre is csak azért van szükség, nehogy méltatlanra világítson a megbecsülés fénye. És persze elkerülendő a félreértéseket. Mert a dolgok könnyen félreérthetők. Amint azt a múlt heti játék helyes megfejtői is észrevettél Cég1 és Cég2 (Szinetár és Győriványi cége) tevékenységi körében számos azonos pont akadt (videó-felvétel sokszorosítás, külkereskedelem, hangfelvétel készítés, hangfelvétel-sokszorosítás, alkotó és előadó-művészet, egyéb művészeti tevékenység, művészeti kiegészítő tevékenység). Ezt értette félre néhány újságíró és zavarában véletlenül összeférhetetlenséget kiáltott Cég 2 tulajdonosánál. Kedves Emberek! Vajon alapos ismeretek nélkül mit mondanának derék újságíróink a Rosé Kft-ről (Cég3)? Nem szabad zavarban hagyni őket! A pozitív véleményalkotást segíteni szükséges azzal, hogy Cég3 tevékenységi köréből eléjük tárjuk a Cég1 és Cég2 tevékenységével megegyező pontokat. Cég3: Film és videógyártás videó-felvétel sokszorosítás kulturcikk kiskereskedelem külkereskedelem hangfelvétel készítés hangfelvétel-sokszorosítás alkotó és előadó-művészet egyéb művészeti tevékenység művészeti kiegészítő tevékenység, stb. Istenem, mennyi egyezés!!! Ugye milyen szép kerek ez a világ?! Örüljetek és ne feledjétek: az alkalmazottként a dalszínházhoz kötődő cégtulajdonosok és tagok üzleti és szakmai tapasztalata felbecsülhetetlen potenciál az opera számára. Hálásnak kell lennünk ezért. Támogassuk őket! Szeressük őket! Kedves Emberek! Legyen szép napotok és kellemes hétvégétek!
Kedves Emberek! Békéljen meg lelketek: a nemzeti dalszínházat szerető vezetők sohasem lennének képesek egyéni érdekeiket előtérbe helyezve úriemberhez méltatlan módon viselkedni. Nem szabad hát oknyomzásért, feljelentésért kiáltani. Éppen ellenkezőleg. Őket dicsérni és megbecsülni kell! Alaposságra és körültekintésre is csak azért van szükség, nehogy méltatlanra világítson a megbecsülés fénye. És persze elkerülendő a félreértéseket. Mert a dolgok könnyen félreérthetők. Amint azt a múlt heti játék helyes megfejtői is észrevettél Cég1 és Cég2 (Szinetár és Győriványi cége) tevékenységi körében számos azonos pont akadt (videó-felvétel sokszorosítás, külkereskedelem, hangfelvétel készítés, hangfelvétel-sokszorosítás, alkotó és előadó-művészet, egyéb művészeti tevékenység, művészeti kiegészítő tevékenység). Ezt értette félre néhány újságíró és zavarában véletlenül összeférhetetlenséget kiáltott Cég 2 tulajdonosánál. Kedves Emberek! Vajon alapos ismeretek nélkül mit mondanának derék újságíróink a Rosé Kft-ről (Cég3)? Nem szabad zavarban hagyni őket! A pozitív véleményalkotást segíteni szükséges azzal, hogy Cég3 tevékenységi köréből eléjük tárjuk a Cég1 és Cég2 tevékenységével megegyező pontokat. Cég3: Film és videógyártás videó-felvétel sokszorosítás kulturcikk kiskereskedelem külkereskedelem hangfelvétel készítés hangfelvétel-sokszorosítás alkotó és előadó-művészet egyéb művészeti tevékenység művészeti kiegészítő tevékenység, stb. Istenem, mennyi egyezés!!! Ugye milyen szép kerek ez a világ?! Örüljetek és ne feledjétek: az alkalmazottként a dalszínházhoz kötődő cégtulajdonosok és tagok üzleti és szakmai tapasztalata felbecsülhetetlen potenciál az opera számára. Hálásnak kell lennünk ezért. Támogassuk őket! Szeressük őket! Kedves Emberek! Legyen szép napotok és kellemes hétvégétek!
1622 Búbánat 2003-09-26 08:52:25
Karnagy! Teljesen egyetértek veled. De ezzel, mint énekest, szerintem nem bántjuk őt, csak ezt a modorosságát nem szeretjük.Kalahari, figyeld meg Te is ma este!
Karnagy! Teljesen egyetértek veled. De ezzel, mint énekest, szerintem nem bántjuk őt, csak ezt a modorosságát nem szeretjük.Kalahari, figyeld meg Te is ma este!
1621 karnagy 2003-09-26 08:46:42
Fokanov többet hajlongott, mint Budai, Gavrilova és Molnár együttvéve. Ha jól tudom, nem Tomszkij a darab főszereplője. Rendre ezt csinálja, volt olyan, hogy fölállt a súgólyukra. Engem ez idegesít.
Fokanov többet hajlongott, mint Budai, Gavrilova és Molnár együttvéve. Ha jól tudom, nem Tomszkij a darab főszereplője. Rendre ezt csinálja, volt olyan, hogy fölállt a súgólyukra. Engem ez idegesít.
1548 -té.pé- 2003-09-26 08:41:21
\"Tisztelt\" névbitorló álruhás herceg! Legyél olyan uram/bátyám, hogy betartod a fórumok legalapvetõbb etikai szabályát, miszerint NEM ÍRUNK MÁS NEVÉBEN! Tehát ezúton szeretném elmondani mindenkinek, akit illet, hogy az alább szerk néven megjelent irodalmi szösszenethez SEMMI KÖZE NINCS szerkesztõségünknek.
\"Tisztelt\" névbitorló álruhás herceg! Legyél olyan uram/bátyám, hogy betartod a fórumok legalapvetõbb etikai szabályát, miszerint NEM ÍRUNK MÁS NEVÉBEN! Tehát ezúton szeretném elmondani mindenkinek, akit illet, hogy az alább szerk néven megjelent irodalmi szösszenethez SEMMI KÖZE NINCS szerkesztõségünknek.
1620 kalahari 2003-09-25 23:08:53
Egy apró megjegyzés: dicsérni rövid i-vel kellene...
Egy apró megjegyzés: dicsérni rövid i-vel kellene...
1619 szerk 2003-09-25 22:47:57
Selyemhernyó jeligére: Édes-kedves kicsi hernyó, Bándi mindig dícsérendó, Ne szidjad a többieket, Megén beolvas majd neked.
Selyemhernyó jeligére: Édes-kedves kicsi hernyó, Bándi mindig dícsérendó, Ne szidjad a többieket, Megén beolvas majd neked.
1618 kalahari 2003-09-25 17:49:04
Fokanovot nem bántani!!!! Búbánat, én is holnap megyek, majd megbeszéljük, jó?
Fokanovot nem bántani!!!! Búbánat, én is holnap megyek, majd megbeszéljük, jó?
1617 kabaré 2003-09-25 17:05:09
Az Petrovics aki nem vette észre hogy fél órával túlalludta a próbát. Lehet hogy neki nem szóltak húzásrő. Persze igaza is van, olyan álomba ringató nyugis zene az a Vérnász...
Az Petrovics aki nem vette észre hogy fél órával túlalludta a próbát. Lehet hogy neki nem szóltak húzásrő. Persze igaza is van, olyan álomba ringató nyugis zene az a Vérnász...
1616 Búbánat 2003-09-25 16:56:44
Számomra a Csajkovszkij- opera akkor is remekmű, ha Fokanov benne egysíkú, és nem Bándi énekli benne Hermannt. Holnap újra megnézem, és okosabb leszek. Egyébként élveztem a versikét.
Számomra a Csajkovszkij- opera akkor is remekmű, ha Fokanov benne egysíkú, és nem Bándi énekli benne Hermannt. Holnap újra megnézem, és okosabb leszek. Egyébként élveztem a versikét.
1615 Benő 2003-09-25 16:45:27
Fokanov az aki elaludt taps közben?
Fokanov az aki elaludt taps közben?
1614 Fityisz 2003-09-25 16:12:48
A Tokajit bizony alumínium 2-3 hónapja bezárták. Hát mindenki a cipészműhelyben piál és senki nem fizet a pultnál, az asztalnál jövedéki adót? Tessék mondani, tisztelt operás dolgozók, művészek, alkalmazottak, számlások,számlátlanok, hálásak, hálátlanok, békések, békétlenek, keverők, kverettek és kerevettek,drukkerek, ellendrukkerek, hát senkkiről nem tudtok valami jót is mondani Bándin kívül? Egyébként boldog az a munkahely, ahol az ottani kft-k utáni szaglászás a legnagyobb probléma! Felix Opera..
A Tokajit bizony alumínium 2-3 hónapja bezárták. Hát mindenki a cipészműhelyben piál és senki nem fizet a pultnál, az asztalnál jövedéki adót? Tessék mondani, tisztelt operás dolgozók, művészek, alkalmazottak, számlások,számlátlanok, hálásak, hálátlanok, békések, békétlenek, keverők, kverettek és kerevettek,drukkerek, ellendrukkerek, hát senkkiről nem tudtok valami jót is mondani Bándin kívül? Egyébként boldog az a munkahely, ahol az ottani kft-k utáni szaglászás a legnagyobb probléma! Felix Opera..
1613 Megén 2003-09-25 15:58:41
Meg én...
Meg én...
1612 Szilgyo 2003-09-25 15:56:48
...vagy a Róka Pista!
...vagy a Róka Pista!
1611 Megén 2003-09-25 15:55:37
A Fokanov?
A Fokanov?
1610 Selyem 2003-09-25 15:51:34
Gondolatok a Művészről Tegnap az operában jártam, Ott a Pikk Dámát láttam. A darab elkezdődött, vártam; tán ismét megtörténik a csoda, s elvarázsol a könnyed muzsika?! A percek teltek, az előadás tetszett, peregtek az események, de nekem ez kevés lett! Valami hiányzott,.... Hiányzott Valaki, Ki a légkört megteremti, Kinek játéka izzik, Lénye betölti a színpadot, s alakít nagyot-nagyot!! Alakít? Eggyé válik, s már nem operában vagyok, a szereplőkkel együtt izgulok; mi lesz a lángolás vége, szegény Hermann ily szenvedélyt túlél-e? De ébresztő, hisz nem június van, a színpadon a szereplő most nem Ő ottan, Kinek szeme lángol, Kinek lénye elvarázsol! A függöny lemegy, a közönség tapsol, nem is tudja, mit nem látott akkor! Ez volt az az opera? Most elmaradt a csoda
Gondolatok a Művészről Tegnap az operában jártam, Ott a Pikk Dámát láttam. A darab elkezdődött, vártam; tán ismét megtörténik a csoda, s elvarázsol a könnyed muzsika?! A percek teltek, az előadás tetszett, peregtek az események, de nekem ez kevés lett! Valami hiányzott,.... Hiányzott Valaki, Ki a légkört megteremti, Kinek játéka izzik, Lénye betölti a színpadot, s alakít nagyot-nagyot!! Alakít? Eggyé válik, s már nem operában vagyok, a szereplőkkel együtt izgulok; mi lesz a lángolás vége, szegény Hermann ily szenvedélyt túlél-e? De ébresztő, hisz nem június van, a színpadon a szereplő most nem Ő ottan, Kinek szeme lángol, Kinek lénye elvarázsol! A függöny lemegy, a közönség tapsol, nem is tudja, mit nem látott akkor! Ez volt az az opera? Most elmaradt a csoda
1609 Megén 2003-09-25 15:51:29
Cintula, a Tokajit bezárták nem?
Cintula, a Tokajit bezárták nem?
1608 Selyem 2003-09-25 15:50:38
Gondolatok a Művészről Tegnap az operában jártam, Ott a Pikk Dámát láttam. A darab elkezdődött, vártam; tán ismét megtörténik a csoda, s elvarázsol a könnyed muzsika?! A percek teltek, az előadás tetszett, peregtek az események, de nekem ez kevés lett! Valami hiányzott,.... Hiányzott Valaki, Ki a légkört megteremti, Kinek játéka izzik, Lénye betölti a színpadot, s alakít nagyot-nagyot!! Alakít? Eggyé válik, s már nem operában vagyok, a szereplőkkel együtt izgulok; mi lesz a lángolás vége, szegény Hermann ily szenvedélyt túlél-e? De ébresztő, hisz nem június van, a színpadon a szereplő most nem Ő ottan, Kinek szeme lángol, Kinek lénye elvarázsol! A függöny lemegy, a közönség tapsol, nem is tudja, mit nem látott akkor! Ez volt az az opera? Most elmaradt a csoda
Gondolatok a Művészről Tegnap az operában jártam, Ott a Pikk Dámát láttam. A darab elkezdődött, vártam; tán ismét megtörténik a csoda, s elvarázsol a könnyed muzsika?! A percek teltek, az előadás tetszett, peregtek az események, de nekem ez kevés lett! Valami hiányzott,.... Hiányzott Valaki, Ki a légkört megteremti, Kinek játéka izzik, Lénye betölti a színpadot, s alakít nagyot-nagyot!! Alakít? Eggyé válik, s már nem operában vagyok, a szereplőkkel együtt izgulok; mi lesz a lángolás vége, szegény Hermann ily szenvedélyt túlél-e? De ébresztő, hisz nem június van, a színpadon a szereplő most nem Ő ottan, Kinek szeme lángol, Kinek lénye elvarázsol! A függöny lemegy, a közönség tapsol, nem is tudja, mit nem látott akkor! Ez volt az az opera? Most elmaradt a csoda
1607 kapa 2003-09-25 14:37:49
Meghajolt?
Meghajolt?
1606 kelengye 2003-09-25 14:37:31
Mit csinált?
Mit csinált?
1605 Tamás 2003-09-25 14:13:36
Tudom, hogy nem vagyok túl naprakész, de mit művel Fokanov taps közben?
Tudom, hogy nem vagyok túl naprakész, de mit művel Fokanov taps közben?
1604 cintula 2003-09-25 13:58:05
Kedves jó fiatal Agyament! Megtisztel, hogy a köznép lelkesedésével önigazoló vezérek ügyében tőlem vársz eligazítást, de hát se Rákosiról se képekkel hazudásról nem szeretnék papolni. Kérdezd még szüleidet, nagypapát, nagymamát. Ők majd segítenek. Én csak annyit mondanék, hogy egyike vagyok annak a tömeg embernek (fél ház se volt=kb 5-600fő), aki nem volt ott Szinetár ünneplésekor. Nem tudom velünk milyen kazettán számolnak el a bíróságon. „Mi már szart se érünk?” kérdezem Bástya elvtárs után szabadon. (Jajj, most rosszat tettem ezzel Bástyával, nem?)
Kedves jó fiatal Agyament! Megtisztel, hogy a köznép lelkesedésével önigazoló vezérek ügyében tőlem vársz eligazítást, de hát se Rákosiról se képekkel hazudásról nem szeretnék papolni. Kérdezd még szüleidet, nagypapát, nagymamát. Ők majd segítenek. Én csak annyit mondanék, hogy egyike vagyok annak a tömeg embernek (fél ház se volt=kb 5-600fő), aki nem volt ott Szinetár ünneplésekor. Nem tudom velünk milyen kazettán számolnak el a bíróságon. „Mi már szart se érünk?” kérdezem Bástya elvtárs után szabadon. (Jajj, most rosszat tettem ezzel Bástyával, nem?)
1603 cintula 2003-09-25 13:52:24
Ezek a céges dolgok tetszenek! Persze a Tokajiba ciffrább történeteket is hallanátok!! A műhelyeket aztán nem meg piszkálni pajtikák! : - )
Ezek a céges dolgok tetszenek! Persze a Tokajiba ciffrább történeteket is hallanátok!! A műhelyeket aztán nem meg piszkálni pajtikák! : - )
1602 Megén 2003-09-25 12:21:44
Markó, ez legalább egy higgadtabb hang. Arra senki nem gondol, hogy a vállalkozásban fel lehet függeszteni a tevékenységet? Annak is megvannak a maga hivatalos formái. Itt inkább az a baj, hogy adatokat rakogatnak egymás mellé, anélkül, hogy az igazi oknyomozó újságírás módszerei szerint több helyről is leellenőriznének minden információt. Így, rábízva az olvasóra az információk hasznosítását, már a kabátlopás kezd az eszünkbe jutni.
Markó, ez legalább egy higgadtabb hang. Arra senki nem gondol, hogy a vállalkozásban fel lehet függeszteni a tevékenységet? Annak is megvannak a maga hivatalos formái. Itt inkább az a baj, hogy adatokat rakogatnak egymás mellé, anélkül, hogy az igazi oknyomozó újságírás módszerei szerint több helyről is leellenőriznének minden információt. Így, rábízva az olvasóra az információk hasznosítását, már a kabátlopás kezd az eszünkbe jutni.
1601 markó 2003-09-25 11:55:11
Uraim, az operai évkönyvekben minden nyilvános adatot közzétesz az Operaház. A Cégjegyzék és a benne foglaltak szintén nyilvános adatok, ezeket bárki kikeresheti, felhasználhatja, közölheti. (A cégadatokat egyébként a Közlönyben közzé is kell tenni!) Hogy ebből ki milyen következtetést von le az más lapra tartozik. Én egyébként még nem hallottam arról, hogy a Cégjegyzékben foglaltakat valaki feljelentésként értelmezte volna. Az adatok közlőjének szándéka persze nyilvánvaló, de tények egymás mellé állítását még nem lehet vádként értelmezni. (Említeném az oknyomozó újságírás műfaját, az oknyomozó újságírás a társadalmi kontrol egyik fajtája, feljelentés nélkül.) A mi esetünkben a közalkalmazotti vezető állás és a cégvezetői munka együtt azért nem igazán elegáns, mert a két munkában közös elem a hangszer. Az egésznek ügyeskedés íze van. Azonnal hozzá kell tenni, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a költségvetési intézmény (melynek alkalmazottja az igazgató) megrendelt volna bármit is a Kft-től (melynek ügyvezetője azonos az igazgatóval). Azt sem tudjuk, hogy az igazgató munkáltatója, tudott-e az esetleges összeférhetetlenségről. Elképzelhető, hogy tudott és nem kifogásolta. Ismétlem, mélyebb ismeretek hiányában a \"personalunio\" csak nem elegáns volta miatt kifogásolható. Ez pedig nem jogi kategória. Az is igaz, hogy a törvényalkotó az összeférhetetlenség intézményének bevezetésével a puszta lehetőséget sem tartotta kívánatosnak, ugyanakkor művészeti és kutatói területen engedményeket is tett.
Uraim, az operai évkönyvekben minden nyilvános adatot közzétesz az Operaház. A Cégjegyzék és a benne foglaltak szintén nyilvános adatok, ezeket bárki kikeresheti, felhasználhatja, közölheti. (A cégadatokat egyébként a Közlönyben közzé is kell tenni!) Hogy ebből ki milyen következtetést von le az más lapra tartozik. Én egyébként még nem hallottam arról, hogy a Cégjegyzékben foglaltakat valaki feljelentésként értelmezte volna. Az adatok közlőjének szándéka persze nyilvánvaló, de tények egymás mellé állítását még nem lehet vádként értelmezni. (Említeném az oknyomozó újságírás műfaját, az oknyomozó újságírás a társadalmi kontrol egyik fajtája, feljelentés nélkül.) A mi esetünkben a közalkalmazotti vezető állás és a cégvezetői munka együtt azért nem igazán elegáns, mert a két munkában közös elem a hangszer. Az egésznek ügyeskedés íze van. Azonnal hozzá kell tenni, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a költségvetési intézmény (melynek alkalmazottja az igazgató) megrendelt volna bármit is a Kft-től (melynek ügyvezetője azonos az igazgatóval). Azt sem tudjuk, hogy az igazgató munkáltatója, tudott-e az esetleges összeférhetetlenségről. Elképzelhető, hogy tudott és nem kifogásolta. Ismétlem, mélyebb ismeretek hiányában a \"personalunio\" csak nem elegáns volta miatt kifogásolható. Ez pedig nem jogi kategória. Az is igaz, hogy a törvényalkotó az összeférhetetlenség intézményének bevezetésével a puszta lehetőséget sem tartotta kívánatosnak, ugyanakkor művészeti és kutatói területen engedményeket is tett.
1600 cincogi 2003-09-25 11:20:34
Kis magyar fantázia: Igazgató úr besétál irodájába, ahol Rosé úrként hangszerjavítás/beszerzésről számláz. Igazgató úr az összeget kicsengeti és megígéri, hogy ügyvezetó úr ügyeit továbbra is igazgató úr irodájából intézheti.
Kis magyar fantázia: Igazgató úr besétál irodájába, ahol Rosé úrként hangszerjavítás/beszerzésről számláz. Igazgató úr az összeget kicsengeti és megígéri, hogy ügyvezetó úr ügyeit továbbra is igazgató úr irodájából intézheti.
1599 Megén 2003-09-25 11:17:19
Jesszusom, rossz helyen kérdeztem. De biztosan vannak itt is zongorához értők. Ugye?
Jesszusom, rossz helyen kérdeztem. De biztosan vannak itt is zongorához értők. Ugye?
1598 Megén 2003-09-25 11:16:29
David Tong, akit most Ligeti a Matáv zenekarral hangversenyeztet egy kellemes macaoi születésű fiatalember. Rahmanyinov (szerintem) Paganini kicsufolására írt rapszódiáját meggyőzően adta elő, de aki ért a zongorázáshoz biztosan meg tudja fogalmazni azt, hogy mégis miért nem volt az igazi. A zenekarral jól összegyakorolt darabot szépen, néha egészen érdekes hangzással (kezdésnél inkább oboa-hangra emlékeztető leütéssel) játszotta. Hallotta valaki profi is?
David Tong, akit most Ligeti a Matáv zenekarral hangversenyeztet egy kellemes macaoi születésű fiatalember. Rahmanyinov (szerintem) Paganini kicsufolására írt rapszódiáját meggyőzően adta elő, de aki ért a zongorázáshoz biztosan meg tudja fogalmazni azt, hogy mégis miért nem volt az igazi. A zenekarral jól összegyakorolt darabot szépen, néha egészen érdekes hangzással (kezdésnél inkább oboa-hangra emlékeztető leütéssel) játszotta. Hallotta valaki profi is?
1597 Topi 2003-09-25 11:08:11
Visszatérhetünk a Pikk Dama-hoz? Tetszettek: Buday Lívia- gyönyörű hang, csodás technika, szép pianok, mi kell még? Gavrilova, jobban tetszett így, - szerintem kicsit visszafogottabban, mint az előző előadás-sorozatban -, Fokanov-számomra egyszinten teljesít, ahányszor csak hallom, szép, - fokanovi hang; - s a lényeg: valaki nagyon hiányzott, aki az egész opera varázsát, szellemét, ívét megadta volna a maga átütő egyéniségével, s nem utolsó sorban - véleményem szerint - gyönyörű, magát nem kímélő, erőteljes hangi alakításával. Egyszóval kicsit csalódottan távoztam.
Visszatérhetünk a Pikk Dama-hoz? Tetszettek: Buday Lívia- gyönyörű hang, csodás technika, szép pianok, mi kell még? Gavrilova, jobban tetszett így, - szerintem kicsit visszafogottabban, mint az előző előadás-sorozatban -, Fokanov-számomra egyszinten teljesít, ahányszor csak hallom, szép, - fokanovi hang; - s a lényeg: valaki nagyon hiányzott, aki az egész opera varázsát, szellemét, ívét megadta volna a maga átütő egyéniségével, s nem utolsó sorban - véleményem szerint - gyönyörű, magát nem kímélő, erőteljes hangi alakításával. Egyszóval kicsit csalódottan távoztam.
1596 kerékkötő 2003-09-25 11:06:23
Támogatom az ötletet!
Támogatom az ötletet!
1595 Caligula 2003-09-25 10:19:57
Info, én csak örülök, ha a vérnyomásemelő visszáságokat feltárja valaki, de nem kéne ezzel 1. rendőrséghez, 2. országos laphoz oknyomozásként elmenni? Mert azzal, hogy itt a fórumban megemlíted, nem oldódik meg semmi.
Info, én csak örülök, ha a vérnyomásemelő visszáságokat feltárja valaki, de nem kéne ezzel 1. rendőrséghez, 2. országos laphoz oknyomozásként elmenni? Mert azzal, hogy itt a fórumban megemlíted, nem oldódik meg semmi.
1594 Megén 2003-09-25 10:14:31
Info, ez így már akár feljelentésnek is tűnik. De akkor rossz a címzés.
Info, ez így már akár feljelentésnek is tűnik. De akkor rossz a címzés.
1593 info 2003-09-25 09:53:03
Ügyes és leleményes vállalkozás a 01-09-070856 számon bejegyezett Rosé Hangszerjavító és Kereskedelmi Kft. Tevékenysége: hangszerjavítás, külkereskedelem (stb). A cég székhelye majd telephelye a budapesti Hajós utca 9. Ez a Magyar Állami Operaház Üzemházának is a címe. Az Üzemházban található a Zenekar próbaterme. A Rosé Kft-t 1990-ben hozzák létre. A cég Ütő és Szinetár igazgatók alatt végig működik. A cég ügyvezetője hosszú időn keresztül Lénárd Andor, aki ezzel párhuzamosan -közalkalmazottként- az Opera Zenekarának igazgatója. A közalkalmazotti összeférhetetlenséget tárgyaló KjT 1992-ben születik.
Ügyes és leleményes vállalkozás a 01-09-070856 számon bejegyezett Rosé Hangszerjavító és Kereskedelmi Kft. Tevékenysége: hangszerjavítás, külkereskedelem (stb). A cég székhelye majd telephelye a budapesti Hajós utca 9. Ez a Magyar Állami Operaház Üzemházának is a címe. Az Üzemházban található a Zenekar próbaterme. A Rosé Kft-t 1990-ben hozzák létre. A cég Ütő és Szinetár igazgatók alatt végig működik. A cég ügyvezetője hosszú időn keresztül Lénárd Andor, aki ezzel párhuzamosan -közalkalmazottként- az Opera Zenekarának igazgatója. A közalkalmazotti összeférhetetlenséget tárgyaló KjT 1992-ben születik.
1592 karnagy 2003-09-25 07:45:08
A tegnap Pikovaja Dámáról. A legjobban Molnár András Hermannja érdekelt - és kb. azt kaptam, amit vártam. Alakítására legtalálóbb jelző talán a \"tisztességes\" lehet. Vokális és színészi teljesítményt tekintve korrekt volt, de Bánditól fényévekre van. Úgy éreztem, túlzottan introvertált figurát akart megformálni Molnár, így viszont a szerepnek nem volt íve, Hermann \"nem kattant be\" úgy, ahogy kellene - Remélem, előadásról előadásra érni fog a szerep. Budai Lívia sokkal jobban tetszett, mint a nyáron, igazi MESTERMUNKA volt alakítása. A hideg kirázott a magvas-szép pianóitól. Gavrilova most is tetszett, főleg a III. felvonásbéli jelenetben. Fokanovból elegem van. Az I. felvonásban kiválóan énekelte az áriát, a III.-ban minősíthetetlenül hamis volt egy-egy frázis, amit pedig a taps közben művel estéről estére: botrány. És végül: Szimonov. Gyönyörűen szólt a zenekar, jó lenne, ha más orosz szerzők művei is megszólalnának vezetésével. Mondjuk a Boriszt megnézném vele.
A tegnap Pikovaja Dámáról. A legjobban Molnár András Hermannja érdekelt - és kb. azt kaptam, amit vártam. Alakítására legtalálóbb jelző talán a \"tisztességes\" lehet. Vokális és színészi teljesítményt tekintve korrekt volt, de Bánditól fényévekre van. Úgy éreztem, túlzottan introvertált figurát akart megformálni Molnár, így viszont a szerepnek nem volt íve, Hermann \"nem kattant be\" úgy, ahogy kellene - Remélem, előadásról előadásra érni fog a szerep. Budai Lívia sokkal jobban tetszett, mint a nyáron, igazi MESTERMUNKA volt alakítása. A hideg kirázott a magvas-szép pianóitól. Gavrilova most is tetszett, főleg a III. felvonásbéli jelenetben. Fokanovból elegem van. Az I. felvonásban kiválóan énekelte az áriát, a III.-ban minősíthetetlenül hamis volt egy-egy frázis, amit pedig a taps közben művel estéről estére: botrány. És végül: Szimonov. Gyönyörűen szólt a zenekar, jó lenne, ha más orosz szerzők művei is megszólalnának vezetésével. Mondjuk a Boriszt megnézném vele.
1591 ZéHá 2003-09-24 22:10:51
Ha az én érdekeim képviseletében vétene ekkor hibát egy ügyvéd, azonnal elcsapnám. De még panaszt is tennék a kamaránál. Hallgatnék viszont, ha időhúzás volt a taktikánk, vagy ha nyomós okunk volt a tanuk hanyagolására. De ki tudja... Köszönöm markó tájékoztatását.
Ha az én érdekeim képviseletében vétene ekkor hibát egy ügyvéd, azonnal elcsapnám. De még panaszt is tennék a kamaránál. Hallgatnék viszont, ha időhúzás volt a taktikánk, vagy ha nyomós okunk volt a tanuk hanyagolására. De ki tudja... Köszönöm markó tájékoztatását.
1590 Sesto 2003-09-24 20:12:18
...na ne!!!...
...na ne!!!...
1589 Tamás 2003-09-24 19:24:10
A legnagyobb szereposztási baklövés szerintem Róka István a május 21-i Trubadúr címszereplőjeként.
A legnagyobb szereposztási baklövés szerintem Róka István a május 21-i Trubadúr címszereplőjeként.
1588 kalahari 2003-09-24 18:24:45
Búbánat, kösz a listát! Én is megyek a Dámára pénteken.
Búbánat, kösz a listát! Én is megyek a Dámára pénteken.
1587 agyament 2003-09-24 16:36:23
Sejtem, hogy itt valami irónia van a dologban, de nem értem. Biztos zenge korom az oka. Felvilágosítanál, kedves Cintula?
Sejtem, hogy itt valami irónia van a dologban, de nem értem. Biztos zenge korom az oka. Felvilágosítanál, kedves Cintula?
1586 cintula 2003-09-24 16:28:17
Akkor Rákosi elvtárs a legnagyobb magyar operaigazgató!!! Tőle is be kéne csatolni néhány perc ütemes tapsot : -)
Akkor Rákosi elvtárs a legnagyobb magyar operaigazgató!!! Tőle is be kéne csatolni néhány perc ütemes tapsot : -)
1585 markó 2003-09-24 16:01:43
Szinetár Miklós és Rozsos István valóban nem jelenet meg a múlt heti tárgyaláson. A szemrehányás viszont nem jogos, mert a nem is kellett megjelenniük. A hírek szerint Dr Locsmándi ügyében a Bíróság hónapokkal ezelőtt bizonyításra szólította fel a felperes képviselőit, akik tanukat egyáltalán nem delegáltak. Dr Locsmándi sikerként könyvelheti el, hogy a csütörtöki tárgyalás során a felperes által mégicsak megidéztetni próbált tanuk meghallgatását a Bíróság a bizonyítási határidő lejártára és nem jóhiszemű időhúzásra hivatkozva elutasította. Az elutasítás értelmében Szinetár Miklós, Rozsos István, Rotter Oszkár ebben az ügyben már nem tanúskodhat. Az alkalmatlanság bizonyítására az Operaház egy video-kazettát csatolt be, ami állítólagosan Szinetár Miklós beiktatásakor, a lelkesen ünneplő társulatról készült. Dr Locsmándi perében a következő tárgyalás november közepén lesz. Ekkora idézték meg T.A. munkaügyi igazgatót, aki az adminisztráció néhány homályos pontjáról ad majd felvilágosítást. Első fokú ítélet ezen a novemberi tárgyalási napon várható.
Szinetár Miklós és Rozsos István valóban nem jelenet meg a múlt heti tárgyaláson. A szemrehányás viszont nem jogos, mert a nem is kellett megjelenniük. A hírek szerint Dr Locsmándi ügyében a Bíróság hónapokkal ezelőtt bizonyításra szólította fel a felperes képviselőit, akik tanukat egyáltalán nem delegáltak. Dr Locsmándi sikerként könyvelheti el, hogy a csütörtöki tárgyalás során a felperes által mégicsak megidéztetni próbált tanuk meghallgatását a Bíróság a bizonyítási határidő lejártára és nem jóhiszemű időhúzásra hivatkozva elutasította. Az elutasítás értelmében Szinetár Miklós, Rozsos István, Rotter Oszkár ebben az ügyben már nem tanúskodhat. Az alkalmatlanság bizonyítására az Operaház egy video-kazettát csatolt be, ami állítólagosan Szinetár Miklós beiktatásakor, a lelkesen ünneplő társulatról készült. Dr Locsmándi perében a következő tárgyalás november közepén lesz. Ekkora idézték meg T.A. munkaügyi igazgatót, aki az adminisztráció néhány homályos pontjáról ad majd felvilágosítást. Első fokú ítélet ezen a novemberi tárgyalási napon várható.
1584 kétked 2003-09-24 15:54:04
Javaslom megvitatásra, mi lesz az évad legnagyobb szereposztási baklövése? Nem is tudom, miért jutott eszembe a május 26/29-i Trubadúrok kapcsán? /Azucena: Szendrényi Katalin!/
Javaslom megvitatásra, mi lesz az évad legnagyobb szereposztási baklövése? Nem is tudom, miért jutott eszembe a május 26/29-i Trubadúrok kapcsán? /Azucena: Szendrényi Katalin!/
1583 francia négyes 2003-09-24 15:15:52
A tortából kiharapó cégek gáláján az asztalfő csakis a BOAVI Ktf-é lehet. Trombitaszó köszöntse még a V.I.P Kft, a Százgyöngy Kft és a Csikós Kft művészeinek leleményességét.
A tortából kiharapó cégek gáláján az asztalfő csakis a BOAVI Ktf-é lehet. Trombitaszó köszöntse még a V.I.P Kft, a Százgyöngy Kft és a Csikós Kft művészeinek leleményességét.
1582 karnagy 2003-09-24 14:34:56
Ez így igaz...
Ez így igaz...
1581 Amneris 2003-09-24 14:30:46
Hi. Én is megyek ma a viperába. utána megdumáljuk milyen volt. Azért én bízom benne, hogy Molnár sem lesz olyan rossz, bár tudom, hogy Bándi felülmúlhatatlan.
Hi. Én is megyek ma a viperába. utána megdumáljuk milyen volt. Azért én bízom benne, hogy Molnár sem lesz olyan rossz, bár tudom, hogy Bándi felülmúlhatatlan.
1580 cintula 2003-09-24 13:51:39
: -))
: -))
1579 Megén 2003-09-24 13:33:08
KáeFTé, ha ez így igaz, és törvényi, jogszabályi rendelkezésekkel ellentétes, akkor nem kellett volna 93-tól idáig takargatni még azzal sem, hogy szemet hunytak felette. Minden állami költségvetési szervnek van tulajdonosa, ott ezeket tisztázni kellett volna. Ha nem történt nyíltan semmi ebben az ügyben évek óta, akkor inkább szomorú, mint vidám dolog ezzel az információval örömet szerezni az olvasóknak. Nem névtelenül, fórumokon kell ezeknek az adatoknak keringeniük, hanem nyilvánosan utánanézni, hogy mi szabályos és mi nem szabályos a Magyar Állami Operaházban.
KáeFTé, ha ez így igaz, és törvényi, jogszabályi rendelkezésekkel ellentétes, akkor nem kellett volna 93-tól idáig takargatni még azzal sem, hogy szemet hunytak felette. Minden állami költségvetési szervnek van tulajdonosa, ott ezeket tisztázni kellett volna. Ha nem történt nyíltan semmi ebben az ügyben évek óta, akkor inkább szomorú, mint vidám dolog ezzel az információval örömet szerezni az olvasóknak. Nem névtelenül, fórumokon kell ezeknek az adatoknak keringeniük, hanem nyilvánosan utánanézni, hogy mi szabályos és mi nem szabályos a Magyar Állami Operaházban.
1578 KáeFTé 2003-09-24 13:19:05
Kedves Emberek! Csatlakozom a békésséget kívánók sorához és ezen a borult napon lelket melengető újságot szeretnék mondani. Mielőtt belefognék, köszönöm Búbánat kiegészítését, elfogadom amit a operai emberek cégei kapcsán mond, örülnünk kell, hogy művészeink leleményesen alkalmazkodnak minden változáshoz. Felemelő dolog, hogy vezetői funkciót betöltő hivatalnok és művészek időt, pénzt, energiát nem kímélve fáradoznak azon, hogy céget alapítva esetleg vállalkozóként is részt vegyenek a dalszínház munkájában. És most a jó hír: 1993-ig visszamenőleg tízen felül van az olyan vállalkozások száma, amelyek működése operai vezető tisztséget betöltőkhöz köthető, s amelyek vállalkozói tevékenységük és operai munkakörük valamelyesti egybeesése ellenére bátran nem törődtek az aggodalmaskodók suttogásaival. Az idő őket igazolta, idén már senki nem veti fel az egybeesést, sem a belső emberek cégeivel üzletelést. Az alkalmazottként a dalszínházhoz kötődő cégtulajdonosok és -tagok által érdek nélkül átadott tapasztalati anyag felbecsülhetetlen érték lehet az opera számára. A kultúra ápolásának és terjesztésének terén képviselt potenciálért (a cégjegyzékben olvasható tevékenységük alapján) dicséret illetheti a következőket: AMARILLO Kft ALKOR Kft ARS VIVA Bt ARTAVOLA BALETT-Bt Borsa és Tsa Bt Carriere Kft CINE-ART Kft CREA-PRINT Bt Gaveran Kft OPERA 5 SPINTO Bt SZUJIVER Kft ROSÉ Kft Világsztárok Kft A Rosé Kft sajnos két éve beszüntette tevékenységét, mégis szükséges kiemelni, mert áldozatos hangszerjavítói munkájának jutalmául telephelye az Operaház Üzemházában lehetett. A jó híreknek vége. Legyen további is szép napja mindenkinek!
Kedves Emberek! Csatlakozom a békésséget kívánók sorához és ezen a borult napon lelket melengető újságot szeretnék mondani. Mielőtt belefognék, köszönöm Búbánat kiegészítését, elfogadom amit a operai emberek cégei kapcsán mond, örülnünk kell, hogy művészeink leleményesen alkalmazkodnak minden változáshoz. Felemelő dolog, hogy vezetői funkciót betöltő hivatalnok és művészek időt, pénzt, energiát nem kímélve fáradoznak azon, hogy céget alapítva esetleg vállalkozóként is részt vegyenek a dalszínház munkájában. És most a jó hír: 1993-ig visszamenőleg tízen felül van az olyan vállalkozások száma, amelyek működése operai vezető tisztséget betöltőkhöz köthető, s amelyek vállalkozói tevékenységük és operai munkakörük valamelyesti egybeesése ellenére bátran nem törődtek az aggodalmaskodók suttogásaival. Az idő őket igazolta, idén már senki nem veti fel az egybeesést, sem a belső emberek cégeivel üzletelést. Az alkalmazottként a dalszínházhoz kötődő cégtulajdonosok és -tagok által érdek nélkül átadott tapasztalati anyag felbecsülhetetlen érték lehet az opera számára. A kultúra ápolásának és terjesztésének terén képviselt potenciálért (a cégjegyzékben olvasható tevékenységük alapján) dicséret illetheti a következőket: AMARILLO Kft ALKOR Kft ARS VIVA Bt ARTAVOLA BALETT-Bt Borsa és Tsa Bt Carriere Kft CINE-ART Kft CREA-PRINT Bt Gaveran Kft OPERA 5 SPINTO Bt SZUJIVER Kft ROSÉ Kft Világsztárok Kft A Rosé Kft sajnos két éve beszüntette tevékenységét, mégis szükséges kiemelni, mert áldozatos hangszerjavítói munkájának jutalmául telephelye az Operaház Üzemházában lehetett. A jó híreknek vége. Legyen további is szép napja mindenkinek!
1577 Topi 2003-09-24 11:54:23
Én is kiváncsi vagyok a Molnár András által megformált Hermanra, így aztán ott leszek a mai Pikk Dámán. Ha más is jön, Karnagyon és rajtam kívül, lesz mit értekezni róla.
Én is kiváncsi vagyok a Molnár András által megformált Hermanra, így aztán ott leszek a mai Pikk Dámán. Ha más is jön, Karnagyon és rajtam kívül, lesz mit értekezni róla.
1576 Búbánat 2003-09-24 10:55:19
A brit-magyar operagálán fellépő hazai énekesek névsora: Fekete Attila, Kálmándi Mihály, Kertesi Ingrid, Massányi Viktor, Sümegi Eszter,Wiedemann Bernadett. Vezényel: Kovács János. Az est háziasszonya: Bogyay Katalin. Látványtervező: Csikós Attila, Karigazgató: Katona Anikó, és nagyon sokan fővédnökei illetve védnökei a gálának: a politikusok mellett Lady Solti, Szinetár, Harangozó. Robert Hayward tavalyLondonban a RING-ben Wotant énekelt, idén tavasszal Münchenben a The Rake’s Progress-ben lépett fel. Épp a napokban Amfortast énekel Cardiffban, s jövőre Golaud szerepében láthatja őt ismét a müncheni közönség. Joan Rodgers tavaly Barcelonában Titaniat énekelt a The Fairy Queen-ben, idén tavasszal Genfben The Governesst a Turn of Screwben és Münchenben Ginevrát az Ariodantéban . Jövőre ő is fellép Münchenben, ő a Pelléas et Melisande női főszerepében lesz látható. A harmadik angol, a hőstenor Graham Sanders tavaly és idén is a Siegfried és Az istenek alkonya Siegfried szerepében lépett illetve lép fel Edinburg, Glasgow operaházaiban, az Operabase honlapján található információk szerint. A jegyek: 12.000 Ft-os árban még kaphatók.
A brit-magyar operagálán fellépő hazai énekesek névsora: Fekete Attila, Kálmándi Mihály, Kertesi Ingrid, Massányi Viktor, Sümegi Eszter,Wiedemann Bernadett. Vezényel: Kovács János. Az est háziasszonya: Bogyay Katalin. Látványtervező: Csikós Attila, Karigazgató: Katona Anikó, és nagyon sokan fővédnökei illetve védnökei a gálának: a politikusok mellett Lady Solti, Szinetár, Harangozó. Robert Hayward tavalyLondonban a RING-ben Wotant énekelt, idén tavasszal Münchenben a The Rake’s Progress-ben lépett fel. Épp a napokban Amfortast énekel Cardiffban, s jövőre Golaud szerepében láthatja őt ismét a müncheni közönség. Joan Rodgers tavaly Barcelonában Titaniat énekelt a The Fairy Queen-ben, idén tavasszal Genfben The Governesst a Turn of Screwben és Münchenben Ginevrát az Ariodantéban . Jövőre ő is fellép Münchenben, ő a Pelléas et Melisande női főszerepében lesz látható. A harmadik angol, a hőstenor Graham Sanders tavaly és idén is a Siegfried és Az istenek alkonya Siegfried szerepében lépett illetve lép fel Edinburg, Glasgow operaházaiban, az Operabase honlapján található információk szerint. A jegyek: 12.000 Ft-os árban még kaphatók.
