2474 sphynx 2003-11-03 00:34:45
Romokban van a gépem. (Lehet, hogy erről is a Szinetár tehet...)
Romokban van a gépem. (Lehet, hogy erről is a Szinetár tehet...)
2473 cinitár funclub 2003-11-02 22:24:19
új elem (panel) : mit fognak szólni? Kérdés: A többlettámogatás szétosztása ésszerűen történt? Sz.M.: [u]Az Operában árulónak fognak tartani[/u] - ha a 4 milliárd forintból hármat adtak volna csak, és egy milliárdot költöttek volna a vidéki operajátszásra, mindenki jobban járt volna, még az Opera is. (Népszava, október 31.)
új elem (panel) : mit fognak szólni? Kérdés: A többlettámogatás szétosztása ésszerűen történt? Sz.M.: [u]Az Operában árulónak fognak tartani[/u] - ha a 4 milliárd forintból hármat adtak volna csak, és egy milliárdot költöttek volna a vidéki operajátszásra, mindenki jobban járt volna, még az Opera is. (Népszava, október 31.)
2472 cinitár funclub 2003-11-02 22:23:27
új elem (panel) : mit fognak szólni? „[u]Talán felzúdulást fog kelteni[/u] elképzelésem, amelyet Hiller miniszter úrnak is jeleztem: híve lennék, ha a szakmai nyugdíjazás elindítását a munkáltató is kezdeményezhetné …” (MN, október 10.)
új elem (panel) : mit fognak szólni? „[u]Talán felzúdulást fog kelteni[/u] elképzelésem, amelyet Hiller miniszter úrnak is jeleztem: híve lennék, ha a szakmai nyugdíjazás elindítását a munkáltató is kezdeményezhetné …” (MN, október 10.)
2471 kalahari 2003-11-02 22:10:39
Egy tojás élete. Sphynx, rég jártál erre...
Egy tojás élete. Sphynx, rég jártál erre...
2470 sphynx 2003-11-02 21:45:07
Görgey-nek nem is rossz a kis szösszenete a szombati Népszabadságban. \"Tojás története\", v. vmi ilyen a címe.
Görgey-nek nem is rossz a kis szösszenete a szombati Népszabadságban. \"Tojás története\", v. vmi ilyen a címe.
2469 ZéHá 2003-11-02 20:13:37
Még valami. 1918-ban, a Nyugat 11. számában Kodály Zoltán írt beszámolót „Bartók Béla első operájáról” és a Fából faragott bemutatójáról. Kodály cikkének végén ez áll: „Az előadás a legszebbek egyike volt az egész esztendőben. Tango karmester már a múlt évben megmutatta, hogy az új magyar zene megértésére nem kell okvetlenül húszévesnek és magyarnak lenni. Minden új művészethez kulcsot ad: a tehetség, nyílt befogadóképesség, igazi technikai tudás. Talán először történt tavaly, a táncjáték előadásakor, hogy egy becsületes művész nekilátott egy becsületes műnek, a karmesterek szokott vállveregető attitude-je nélkül: és a Bartók-zene talán először csendült fel úgy, amint elgondoltatott. Most ez a “csoda” megismétlődött s bizonyára minden alkalommal többen fedezik majd fel, hogy ez a zene nem is olyan érthetetlen. Gyönyörűen helytálltak az énekszerepekben Haselbeck Olga és Kálmán Oszkár. Produkciójukat csak akkor méltányoljuk teljesen, ha meggondoljuk, hogy egy új stílus hagyománynélküli előadásmódját részben maguknak kellett megalkotni.” Kodály Bánffyról és díszleteiről egy szót sem ejt. Mi az, ami Bánffyt Szinetár számára annyira különlegesség teszi?
Még valami. 1918-ban, a Nyugat 11. számában Kodály Zoltán írt beszámolót „Bartók Béla első operájáról” és a Fából faragott bemutatójáról. Kodály cikkének végén ez áll: „Az előadás a legszebbek egyike volt az egész esztendőben. Tango karmester már a múlt évben megmutatta, hogy az új magyar zene megértésére nem kell okvetlenül húszévesnek és magyarnak lenni. Minden új művészethez kulcsot ad: a tehetség, nyílt befogadóképesség, igazi technikai tudás. Talán először történt tavaly, a táncjáték előadásakor, hogy egy becsületes művész nekilátott egy becsületes műnek, a karmesterek szokott vállveregető attitude-je nélkül: és a Bartók-zene talán először csendült fel úgy, amint elgondoltatott. Most ez a “csoda” megismétlődött s bizonyára minden alkalommal többen fedezik majd fel, hogy ez a zene nem is olyan érthetetlen. Gyönyörűen helytálltak az énekszerepekben Haselbeck Olga és Kálmán Oszkár. Produkciójukat csak akkor méltányoljuk teljesen, ha meggondoljuk, hogy egy új stílus hagyománynélküli előadásmódját részben maguknak kellett megalkotni.” Kodály Bánffyról és díszleteiről egy szót sem ejt. Mi az, ami Bánffyt Szinetár számára annyira különlegesség teszi?
2468 ZéHá 2003-11-02 20:11:17
Az Operaház főigazgatójának a Fából faragatott karmesterére vonatkozó mellékes közlését faragatlan megjegyzésnek tartom ([url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=623872;Népszava[/url]). A Dohnányi-könyv ára feletti főigazgatói sajnálkozás ([url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=176455&rvt=9&s_text=Szinet%E1r&s_texttype=;Magyar;Magyar Nemzet[/url]) kapcsán már jeleztem, érthetetlen számomra az a főigazgatói hozzáállás, amely az elődök és színháznál elöltött idő megbecsülését hirdeti, de semmibe veszi egy Dohnányi (vagy akár Eigisto Tango) munkásságát. A panelek ismétlésének kérdését meghagyom másoknak, gróf Bánffy és báró Lukács Miklós igazgatók ennedik alkalommal történő magasztalása nyomán (MN, Népszava) azonban szeretném megkérdezni: tudja valaki miben kiemelkedőbb Bánffy mint elődei vagy utódai? Elővettem Dr Németh Amadé (karmester, zeneszerző, zenetörténész) „A magyar opera története” című könyvét, de ebben sem találom a választ. Leírom viszont, amit a témával hosszú ideig foglalkozó szerző könyvéből megtudtam. „A magyar opera története” c. könyv 113-114. oldalán N.A. közli az intendánsok, igazgatók, főzeneigazgatók, főrendezők névsorát. A bevezetőben ez áll: „…bizonyítandó az intézmény Királyi mivoltát 1925-ig főúri intendánsok, kormánybiztosok, főigazgatók álltak az Operaház élén, noha a művészeti vezetést az igazgatók, főzeneigazgatók és főrendezők gyakorolták.” (p.113., kiemelés tőlem) Az első meglepetés, hogy Dr Németh Amadé intendánsi felsorolásában nem szerepel Bánffy neve. A színháztörténeti lexikon szerint Bánffy 1912 és 1917 között egyszerre két intézmény, a Nemzeti Színház és az Operaház intendánsa volt, a felsorolásban tehát az Huszár Kálmán (1987-1898) és az ifj. Wlassics Gyula (1920-1925) között lenne a helye. De nincs ott. Németh Amadé valamiért kifelejtette a jelentős ember nevét. Bánffy főúri intendáns mellett az igazgató Kern Aurél (1913-1917) majd Zádor Dezső (1918-1919) volt. Bánffy főzeneigazgatója - a Szinetár Miklós által majdnem Itáliából szalajtottnak nevezett - Eigisto Tango (1913-1919), a Fából faragott bemutatójának karmester, őt követi Kerner István (1917-1929). Az intendáns funkció megszűnése után (1925) olyan igazgatói voltak az Operának mint Radnai Miklós (1925-1935) és Márkus László (1935-1944). Az ő idejük alatt mutatták be a Háryt (1926), a Székely fonót (1932,) A mosoly országát (1930), A bűvös szekrényt (1942). Lukács Miklósról azt tudtam meg, hogy először 1944-ben (!!??) volt igazgató. Összefoglalva, nem értem Bánffy kiemelését sem kortárs munkatársai (igazgatók, karmesterek) sem az őt követő igazgatók rovására. Illés Endre is mintha Vajon mi az, ami Bánffyt Szinetár számára annyira különlegesség teszi? Hozzáteszem, Dr Németh Amadé könyve ugyan a rendszerváltás után (2000-ben) jelent meg, egyik főrangnál sem használja a nemesi címet.
Az Operaház főigazgatójának a Fából faragatott karmesterére vonatkozó mellékes közlését faragatlan megjegyzésnek tartom ([url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=623872;Népszava[/url]). A Dohnányi-könyv ára feletti főigazgatói sajnálkozás ([url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=176455&rvt=9&s_text=Szinet%E1r&s_texttype=;Magyar;Magyar Nemzet[/url]) kapcsán már jeleztem, érthetetlen számomra az a főigazgatói hozzáállás, amely az elődök és színháznál elöltött idő megbecsülését hirdeti, de semmibe veszi egy Dohnányi (vagy akár Eigisto Tango) munkásságát. A panelek ismétlésének kérdését meghagyom másoknak, gróf Bánffy és báró Lukács Miklós igazgatók ennedik alkalommal történő magasztalása nyomán (MN, Népszava) azonban szeretném megkérdezni: tudja valaki miben kiemelkedőbb Bánffy mint elődei vagy utódai? Elővettem Dr Németh Amadé (karmester, zeneszerző, zenetörténész) „A magyar opera története” című könyvét, de ebben sem találom a választ. Leírom viszont, amit a témával hosszú ideig foglalkozó szerző könyvéből megtudtam. „A magyar opera története” c. könyv 113-114. oldalán N.A. közli az intendánsok, igazgatók, főzeneigazgatók, főrendezők névsorát. A bevezetőben ez áll: „…bizonyítandó az intézmény Királyi mivoltát 1925-ig főúri intendánsok, kormánybiztosok, főigazgatók álltak az Operaház élén, noha a művészeti vezetést az igazgatók, főzeneigazgatók és főrendezők gyakorolták.” (p.113., kiemelés tőlem) Az első meglepetés, hogy Dr Németh Amadé intendánsi felsorolásában nem szerepel Bánffy neve. A színháztörténeti lexikon szerint Bánffy 1912 és 1917 között egyszerre két intézmény, a Nemzeti Színház és az Operaház intendánsa volt, a felsorolásban tehát az Huszár Kálmán (1987-1898) és az ifj. Wlassics Gyula (1920-1925) között lenne a helye. De nincs ott. Németh Amadé valamiért kifelejtette a jelentős ember nevét. Bánffy főúri intendáns mellett az igazgató Kern Aurél (1913-1917) majd Zádor Dezső (1918-1919) volt. Bánffy főzeneigazgatója - a Szinetár Miklós által majdnem Itáliából szalajtottnak nevezett - Eigisto Tango (1913-1919), a Fából faragott bemutatójának karmester, őt követi Kerner István (1917-1929). Az intendáns funkció megszűnése után (1925) olyan igazgatói voltak az Operának mint Radnai Miklós (1925-1935) és Márkus László (1935-1944). Az ő idejük alatt mutatták be a Háryt (1926), a Székely fonót (1932,) A mosoly országát (1930), A bűvös szekrényt (1942). Lukács Miklósról azt tudtam meg, hogy először 1944-ben (!!??) volt igazgató. Összefoglalva, nem értem Bánffy kiemelését sem kortárs munkatársai (igazgatók, karmesterek) sem az őt követő igazgatók rovására. Illés Endre is mintha Vajon mi az, ami Bánffyt Szinetár számára annyira különlegesség teszi? Hozzáteszem, Dr Németh Amadé könyve ugyan a rendszerváltás után (2000-ben) jelent meg, egyik főrangnál sem használja a nemesi címet.
2467 Radics 2003-11-02 17:18:29
Fütyő, Makón nincs Operaház, Makovecz és Usztics nem tagja az operai szociális otthonnak. Ezzel szemben a hazudós Görgey és pajtása rátelepedtek a házra.
Fütyő, Makón nincs Operaház, Makovecz és Usztics nem tagja az operai szociális otthonnak. Ezzel szemben a hazudós Görgey és pajtása rátelepedtek a házra.
2466 kalahari 2003-11-02 15:33:18
Ezen nem fogunk összeveszni. Én ugyan a Don Carlosban is hallottam, és tegnap is. Jó, a zenekart és a kórust már nem tudta túlüvölteni. Viszont a technikáját bátran eltanulhatnák a fiatalok, mert nem minden a hangerő. Az általad említett felállás már a kényeztetés kategóriája lenne, ehhez pedig nem szoktunk hozzá a MÁO-ban...
Ezen nem fogunk összeveszni. Én ugyan a Don Carlosban is hallottam, és tegnap is. Jó, a zenekart és a kórust már nem tudta túlüvölteni. Viszont a technikáját bátran eltanulhatnák a fiatalok, mert nem minden a hangerő. Az általad említett felállás már a kényeztetés kategóriája lenne, ehhez pedig nem szoktunk hozzá a MÁO-ban...
2465 Sesto 2003-11-02 14:35:13
Karnagy!!! ...az általad emlitett szólista-kvartettet a Requiem-ben én is nagyon szivesen meghallgatnám,...hmm, bár basszusként vmi. frissebb hang is jöhetne!!!... T.I. képességei miatt-igy hallatlanul-de én is egy kicsit gondolkodóba estem, valóban hogy oldotta meg az emlitett tételeket: szkeptikus lennék!...
Karnagy!!! ...az általad emlitett szólista-kvartettet a Requiem-ben én is nagyon szivesen meghallgatnám,...hmm, bár basszusként vmi. frissebb hang is jöhetne!!!... T.I. képességei miatt-igy hallatlanul-de én is egy kicsit gondolkodóba estem, valóban hogy oldotta meg az emlitett tételeket: szkeptikus lennék!...
2464 karnagy 2003-11-02 14:20:58
Kalahari! Elég jól ismerem a művet (tanítottam már be kórusnak, énekeltem is), elég gyakran hallom a szólistákat, többször láttam Lukács Ervin vezényletével is a Requiemet - szóval, igenis: van elképzelésem arról, hogy hogyan szólhatott az operaházi előadás. Nézd: ha T.I. 2-3 éve hallhatatlan e mű szólistájaként, a Don Carlosban 2 hete tózse nem lehetett hallani, most vajon hogy jött át mondjuk a voce a Rex tremendae tuttijában vagy a Libera me-ben? Szép dolog a tartalmas piano, de ha a zeneszerző fortét vagy fortissimót kér, akkor azt ugyanúgy meg kéne tudni szólaltatni. Márpedig a fent nevezett 2 tétel (is) igényli a drámai erőt. Írok néhány honi szoprán szólistát, akik ezt jól megcsinálják/meg tudják csinálni: Sümegi Eszter, Lukács Gyöngyi, Fekete Vera, Rálik Szilvia, Somogyi Eszter, Markovics Erika... Az általam hallott legjobb hazai kvartett az elmúlt években a következő volt: Fekete Vera, Bándi János, Wiedemann Bernadett, Kováts Kolos.
Kalahari! Elég jól ismerem a művet (tanítottam már be kórusnak, énekeltem is), elég gyakran hallom a szólistákat, többször láttam Lukács Ervin vezényletével is a Requiemet - szóval, igenis: van elképzelésem arról, hogy hogyan szólhatott az operaházi előadás. Nézd: ha T.I. 2-3 éve hallhatatlan e mű szólistájaként, a Don Carlosban 2 hete tózse nem lehetett hallani, most vajon hogy jött át mondjuk a voce a Rex tremendae tuttijában vagy a Libera me-ben? Szép dolog a tartalmas piano, de ha a zeneszerző fortét vagy fortissimót kér, akkor azt ugyanúgy meg kéne tudni szólaltatni. Márpedig a fent nevezett 2 tétel (is) igényli a drámai erőt. Írok néhány honi szoprán szólistát, akik ezt jól megcsinálják/meg tudják csinálni: Sümegi Eszter, Lukács Gyöngyi, Fekete Vera, Rálik Szilvia, Somogyi Eszter, Markovics Erika... Az általam hallott legjobb hazai kvartett az elmúlt években a következő volt: Fekete Vera, Bándi János, Wiedemann Bernadett, Kováts Kolos.
2463 Fityisz 2003-11-02 13:19:44
Radics. Noha ez továbbra sem a politika helye, de ha már nem tudsz másról írni, akkor a kép úgy teljes, hogy 2002. ápr.14-én vasárnap, miközben egyesek cukiztak, kettesek ugyanaznap az országot rémisztgetve cikiztek ,lázítottak, hazudtak, rettenetes, a legrosszabb sztálini időkre emlékeztető beszédeket tartottak pédául Makón, ahol előcsapataik ledöntötték politikai ellenfeleik fizetett reklámtábláit. Igy teljes a kép, s természetesen ott is jelen volt az elmaradhatatlam művész-holdudvar Makovecz, Usztics, néhány már akkor hangtalan énekes, vagyis a polgári központi bizottság. :-))
Radics. Noha ez továbbra sem a politika helye, de ha már nem tudsz másról írni, akkor a kép úgy teljes, hogy 2002. ápr.14-én vasárnap, miközben egyesek cukiztak, kettesek ugyanaznap az országot rémisztgetve cikiztek ,lázítottak, hazudtak, rettenetes, a legrosszabb sztálini időkre emlékeztető beszédeket tartottak pédául Makón, ahol előcsapataik ledöntötték politikai ellenfeleik fizetett reklámtábláit. Igy teljes a kép, s természetesen ott is jelen volt az elmaradhatatlam művész-holdudvar Makovecz, Usztics, néhány már akkor hangtalan énekes, vagyis a polgári központi bizottság. :-))
2462 eszkimo 2003-11-02 13:01:20
az internetes guruktól kérdezem, tud valaki egy linket Görgey operai megrendelésének idejére? Beszéltek, beszélnek róla, állítólag ő is megválasztolta a dolgot. Azt tudom, hogy 2002 őszén fizették ki, ám az a válasz érdekelne, amiből kiderül, pontosAn mikor rendelték meg tőle a munkát.
az internetes guruktól kérdezem, tud valaki egy linket Görgey operai megrendelésének idejére? Beszéltek, beszélnek róla, állítólag ő is megválasztolta a dolgot. Azt tudom, hogy 2002 őszén fizették ki, ám az a válasz érdekelne, amiből kiderül, pontosAn mikor rendelték meg tőle a munkát.
2461 kalahari 2003-11-02 12:12:51
Karnagy, ahhoz képest, hogy nem nézted meg, elég sarkos véleményt alkottál...
Karnagy, ahhoz képest, hogy nem nézted meg, elég sarkos véleményt alkottál...
2460 Talabér 2003-11-02 12:07:12
Azért az elég durva a Szinetártól, hogy „Bánffy hozott egy olasz karmestert, a Fából faragott királyfi pedig ma már egy operett.” (Népszava) Úgy tudom, hogy a „hozott egy olasz karmester” nem más mint Tango Egisto, aki az Operaháznak anno 6 évig volt zeneigazgatója. Nemcsak a Fából faragottat, a Kékszakállú bemutatóját is ő dirigálta!! Nem értem, hogy a Népszavában középútról beszélő jelenlegi főigazgató hogyan lehet ennyire egyensúlyvesztő!!!
Azért az elég durva a Szinetártól, hogy „Bánffy hozott egy olasz karmestert, a Fából faragott királyfi pedig ma már egy operett.” (Népszava) Úgy tudom, hogy a „hozott egy olasz karmester” nem más mint Tango Egisto, aki az Operaháznak anno 6 évig volt zeneigazgatója. Nemcsak a Fából faragottat, a Kékszakállú bemutatóját is ő dirigálta!! Nem értem, hogy a Népszavában középútról beszélő jelenlegi főigazgató hogyan lehet ennyire egyensúlyvesztő!!!
2459 karnagy 2003-11-02 11:58:32
Direkt nem néztem meg a Requiemet. A manapság igen jól énekelő Ulbrichot leszámítva ugyanazok a szólisták 20 éve. Nem hiszem el, hogy a Libera me-ben átjön Tokody hangja a sűrű zenekaron. Akkor meg miért énekli? Kelen egy fokkal jobb lehetett. Kováts Kolossal szeretem a Requiem basszus szólóját - modorosságai, egy levegővel elénekelt tételei ellenére nagyon jól énekli. Egyszerűen nem értem, hogy Lukács Ervin miért nem hajlandó fiatalabb szólistákkal foglalkozni, miért ragaszkodik ennyire ugyanahhoz a három-négy művészhez.
Direkt nem néztem meg a Requiemet. A manapság igen jól énekelő Ulbrichot leszámítva ugyanazok a szólisták 20 éve. Nem hiszem el, hogy a Libera me-ben átjön Tokody hangja a sűrű zenekaron. Akkor meg miért énekli? Kelen egy fokkal jobb lehetett. Kováts Kolossal szeretem a Requiem basszus szólóját - modorosságai, egy levegővel elénekelt tételei ellenére nagyon jól énekli. Egyszerűen nem értem, hogy Lukács Ervin miért nem hajlandó fiatalabb szólistákkal foglalkozni, miért ragaszkodik ennyire ugyanahhoz a három-négy művészhez.
2458 Zsolt 2003-11-02 08:54:00
Szinetár: [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=623872;CSUROG A NYÁLAM[/url] (\"Örülök mert van egy fél pohár vizem\")
Szinetár: [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=623872;CSUROG A NYÁLAM[/url] (\"Örülök mert van egy fél pohár vizem\")
2457 Zsolt 2003-11-02 08:52:03
Szinetár Miklós : [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=623872; …CSUROG A NYÁLAM…[/url] (Népszava)
Szinetár Miklós : [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=623872; …CSUROG A NYÁLAM…[/url] (Népszava)
2456 Zsolt 2003-11-02 08:51:06
állami színházból Kht „Szirtes Tamás…… személyes meghallgatásakor - céljait sorolva - egyebek között arról beszélt, hogy az 1983-ban útjára indított, máig sikeres zenésszínház-jelleget megőrzi. Bízik abban, hogy közhasznú társaságként még hatékonyabban működhet a színház.” [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=625130;Népszava[/url] (Friss!)
állami színházból Kht „Szirtes Tamás…… személyes meghallgatásakor - céljait sorolva - egyebek között arról beszélt, hogy az 1983-ban útjára indított, máig sikeres zenésszínház-jelleget megőrzi. Bízik abban, hogy közhasznú társaságként még hatékonyabban működhet a színház.” [url]http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=625130;Népszava[/url] (Friss!)
2455 Hangyász 2003-11-02 08:29:26
Hónapokkal ezelőtt hangsúlyoztam, hogy GYRGY és Locspocs eltávolítása politikailag igencsak tarka tábor, igazi népfront műve volt. Érdemes volna azon elgondolkozni, mit műveltek volna a GRGY-t, Locsmándit (és Abrudbányayt, akit Petrovits ki nem állhat) egyelőre sikeresen kiakolbólítók akkor, ha tavaly maradt volna az addigi kormány? Szerintem ebben az esetben szívós aprómunkával igyekeztek volna kikészíteni a vezető triászt.
Hónapokkal ezelőtt hangsúlyoztam, hogy GYRGY és Locspocs eltávolítása politikailag igencsak tarka tábor, igazi népfront műve volt. Érdemes volna azon elgondolkozni, mit műveltek volna a GRGY-t, Locsmándit (és Abrudbányayt, akit Petrovits ki nem állhat) egyelőre sikeresen kiakolbólítók akkor, ha tavaly maradt volna az addigi kormány? Szerintem ebben az esetben szívós aprómunkával igyekeztek volna kikészíteni a vezető triászt.
2454 Hangyász 2003-11-02 08:23:09
Kedves (egyiptomi) Főpap Úr! Hozzászólásomban nem Ferge tudományos munkásságát kifogásoltam, hanem azt a gesztusát, hogy talán puszta rutinból a nevét adta egy nyilvánvalóan hazug akcióhoz. Rókáról nem tudtam, hogy miép-es, ha az, ott a helye. :-) Eddig csak két, régen levitézlett énekesnőről, Kalmár Magdáról és Rohonyi Anikóról tudtam, hogy a testes drámaíró egyre inkább hanyatló zászlaját lengetik.
Kedves (egyiptomi) Főpap Úr! Hozzászólásomban nem Ferge tudományos munkásságát kifogásoltam, hanem azt a gesztusát, hogy talán puszta rutinból a nevét adta egy nyilvánvalóan hazug akcióhoz. Rókáról nem tudtam, hogy miép-es, ha az, ott a helye. :-) Eddig csak két, régen levitézlett énekesnőről, Kalmár Magdáról és Rohonyi Anikóról tudtam, hogy a testes drámaíró egyre inkább hanyatló zászlaját lengetik.
2453 kalahari 2003-11-02 00:30:48
Ld. Opernglas topik. Szerintem Tokody jó volt.
Ld. Opernglas topik. Szerintem Tokody jó volt.
2452 D. 2003-11-02 00:25:28
Tegnap volt valaki a Verdi Requiemen? Először éreztem úgy, hogy a kórus volt a legjobb, a zenekar átlagos..Nade a szólisták..kritikán aluli! Tokody, Ulbrich, Kelen, Kováts Ulbrich kivétel, de nem neki való ez a szóló..
Tegnap volt valaki a Verdi Requiemen? Először éreztem úgy, hogy a kórus volt a legjobb, a zenekar átlagos..Nade a szólisták..kritikán aluli! Tokody, Ulbrich, Kelen, Kováts Ulbrich kivétel, de nem neki való ez a szóló..
2451 D. 2003-11-02 00:23:46
Tegnap volt valaki a Verdi Requiemen? Először éreztem úgy, hogy a kórus volt a legjobb, a zenekar átlagos..Nade a szólisták..kritikán aluli! Tokody, Ulbrich, Kelen, Kováts Ulbrich kivétel, de nem neki való ez a szóló..
Tegnap volt valaki a Verdi Requiemen? Először éreztem úgy, hogy a kórus volt a legjobb, a zenekar átlagos..Nade a szólisták..kritikán aluli! Tokody, Ulbrich, Kelen, Kováts Ulbrich kivétel, de nem neki való ez a szóló..
2450 tök gáz 2003-11-01 22:41:00
És az is tök véletlen, hogy az orosz krémtortázás után Görgey által bejuttat Szinetár segítségével kinevezett Petrovics szerepeket oszt az addig az Operaháztól távol tartott Iván Ildikóra (Görgeynére). Na persze, hála- és politikamentesen. Iván Ildikóról írja a színház című lap: „A Magyar Állami Operaházban sok szép feladat vár rá az új évadban. Az asszonyt énekli az Utolsó keringő címmel az idén júniusban sikerrel bemutatott, egyfelvonásos Madarász Iván-operában (amely Görgey Gábor Délutáni tea című színműve alapján íródott). Petrovics Emil rá osztotta a C\'est la guerre című, egyfelvonásos operájának főszerepét, a Feleséget. A Cosi fan tuttéban ezúttal Despina szerepét alakítja. Operaénekesi pályafutása során először énekli olaszul Verdi vígoperájából, a Falstaffból Alice-t.” [url]http://www.szinhaz.hu/premier/2003szept/operaenekes.shtml;Portré Iván Ildikóról[/url]
És az is tök véletlen, hogy az orosz krémtortázás után Görgey által bejuttat Szinetár segítségével kinevezett Petrovics szerepeket oszt az addig az Operaháztól távol tartott Iván Ildikóra (Görgeynére). Na persze, hála- és politikamentesen. Iván Ildikóról írja a színház című lap: „A Magyar Állami Operaházban sok szép feladat vár rá az új évadban. Az asszonyt énekli az Utolsó keringő címmel az idén júniusban sikerrel bemutatott, egyfelvonásos Madarász Iván-operában (amely Görgey Gábor Délutáni tea című színműve alapján íródott). Petrovics Emil rá osztotta a C\'est la guerre című, egyfelvonásos operájának főszerepét, a Feleséget. A Cosi fan tuttéban ezúttal Despina szerepét alakítja. Operaénekesi pályafutása során először énekli olaszul Verdi vígoperájából, a Falstaffból Alice-t.” [url]http://www.szinhaz.hu/premier/2003szept/operaenekes.shtml;Portré Iván Ildikóról[/url]
2449 tök gáz 2003-11-01 22:29:56
[url]http://www.168ora.hu/oldsite/2002/16/dupla.htm;168 óra[/url]
[url]http://www.168ora.hu/oldsite/2002/16/dupla.htm;168 óra[/url]
2448 tök gáz 2003-11-01 22:29:15
Szoc-libtól függetlenül? Aha, a Gerbeud-ban is véletlenül törleszkedett a politika a művészekhez és fordítva. Nézd csak meg a [url]http://www.168ora.hu/oldsite/2002/16/dupla.htm;168 óra tudósítását. Ott pöffeszkedik Petrovics is. Görgey meg alig várja mikor köt vele majdnem 900000 Forintos szerződést leendő alárendelt intézménye. (Operaház, Utolsó keringő)
Szoc-libtól függetlenül? Aha, a Gerbeud-ban is véletlenül törleszkedett a politika a művészekhez és fordítva. Nézd csak meg a [url]http://www.168ora.hu/oldsite/2002/16/dupla.htm;168 óra tudósítását. Ott pöffeszkedik Petrovics is. Görgey meg alig várja mikor köt vele majdnem 900000 Forintos szerződést leendő alárendelt intézménye. (Operaház, Utolsó keringő)
2447 . 2003-11-01 21:31:20
Te mást mondtál volna?
Te mást mondtál volna?
2446 ZéHá 2003-11-01 21:24:55
„Görgey Gábor szerint minisztériuma görögtűz és cirkusz nélkül, de eredményesen dolgozik. A kulturális miniszter szerint a távozásáról szóló híreknek semmi alapjuk sincs.” ([url]http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=64035&archiv=1&next=;Magyar Hírlap[/url], 2003. március 18.) 30
„Görgey Gábor szerint minisztériuma görögtűz és cirkusz nélkül, de eredményesen dolgozik. A kulturális miniszter szerint a távozásáról szóló híreknek semmi alapjuk sincs.” ([url]http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=64035&archiv=1&next=;Magyar Hírlap[/url], 2003. március 18.) 30
2445 ramfis 2003-11-01 20:38:32
Bocsánat, hogy ilyen témákat vetettem fel. Lehet, hogy én tévedek. Mindenesetre az operát, mint az emberi kreativitás egyik csúcsát, bal-job-libtől függetlenül élvezzük, támogassuk rendületlenül.
Bocsánat, hogy ilyen témákat vetettem fel. Lehet, hogy én tévedek. Mindenesetre az operát, mint az emberi kreativitás egyik csúcsát, bal-job-libtől függetlenül élvezzük, támogassuk rendületlenül.
2444 ramfis 2003-11-01 17:11:54
off Ferge az egész életét a szegénység elleni küzdelemnek szentelte. Az ő magyar szegénység, illetve rétegződéselmélete a mai napig irányadó! Fergével nem kell egyetértemi, lehet vele vitatkozni, de ehhez ismerni kéne munkásságát. on Rókát azért hoztam szóba, mert ha az Operában valóban politikai szempontok lennének, nehezen hiszem, hogy ő mint csont miépes, lehetőséget kapna. Persze nem is ezért kéne kicsit pihentetni...
off Ferge az egész életét a szegénység elleni küzdelemnek szentelte. Az ő magyar szegénység, illetve rétegződéselmélete a mai napig irányadó! Fergével nem kell egyetértemi, lehet vele vitatkozni, de ehhez ismerni kéne munkásságát. on Rókát azért hoztam szóba, mert ha az Operában valóban politikai szempontok lennének, nehezen hiszem, hogy ő mint csont miépes, lehetőséget kapna. Persze nem is ezért kéne kicsit pihentetni...
2443 papa 2003-11-01 15:55:03
Görgeynek jó játéka volt a: 1) nem tervezem a lemondást / mégis lemondtam de nem azért 2) nem éltem vissza a beosztással / de rendelt tőlem az Opera (is) 3) rendelt tőlem az opera / de az jóval a kinevezésem előt volt csak nem tudom meg monmdani hogy mikor
Görgeynek jó játéka volt a: 1) nem tervezem a lemondást / mégis lemondtam de nem azért 2) nem éltem vissza a beosztással / de rendelt tőlem az Opera (is) 3) rendelt tőlem az opera / de az jóval a kinevezésem előt volt csak nem tudom meg monmdani hogy mikor
2442 Hangyász 2003-11-01 14:20:05
Tud valaki arról, mikor tárgyalják Locspocs mü-i perét, ill. az első fokon a bíróság által az állásába visszahelyezett Abrudbányay művészeti titkár másodfokú tárgyalását? Persze a MÁO fellebbezett az ítélet ellen. Szinetár thaiföldi hakniútjának volt-e köze valamelyik per tárgyalásának elhalasztásához?
Tud valaki arról, mikor tárgyalják Locspocs mü-i perét, ill. az első fokon a bíróság által az állásába visszahelyezett Abrudbányay művészeti titkár másodfokú tárgyalását? Persze a MÁO fellebbezett az ítélet ellen. Szinetár thaiföldi hakniútjának volt-e köze valamelyik per tárgyalásának elhalasztásához?
2441 Hangyász 2003-11-01 14:18:05
Ferge aláírta a \"40 értelmiségi\" hazug förmedvényét, vagy inkább seggnyaló levelét a (nem) zámolyi cigányok ügyében Jospin akkori fr. miniszterelnöknek, így felőlem mondhat, amit akar, megvan róla a véleményem.
Ferge aláírta a \"40 értelmiségi\" hazug förmedvényét, vagy inkább seggnyaló levelét a (nem) zámolyi cigányok ügyében Jospin akkori fr. miniszterelnöknek, így felőlem mondhat, amit akar, megvan róla a véleményem.
2440 Józsi 2003-11-01 13:11:14
Ókovács úr fegyelmébe: a panelek ismételgetéséről: Ballai László „A politika mint marketing” http://www.vasaros.com/art/ballai/polmar/polmar.htm nyelvi panelek: Zakar Péter „Isten és a szabadság 1848/49 Magyarországán” http://www.c3.hu/scripta/szazadveg/21/zakar.htm http://www.communio.hu/vigilia/1998/10/9810ger.html nyitó és zárópanelek (marketinggel kapcsolatban): http://www.magic.hu/trainingHU.html Görgey és Szinetár mellébeszélései és hamisságai is tanúságosak.
Ókovács úr fegyelmébe: a panelek ismételgetéséről: Ballai László „A politika mint marketing” http://www.vasaros.com/art/ballai/polmar/polmar.htm nyelvi panelek: Zakar Péter „Isten és a szabadság 1848/49 Magyarországán” http://www.c3.hu/scripta/szazadveg/21/zakar.htm http://www.communio.hu/vigilia/1998/10/9810ger.html nyitó és zárópanelek (marketinggel kapcsolatban): http://www.magic.hu/trainingHU.html Görgey és Szinetár mellébeszélései és hamisságai is tanúságosak.
2439 ramfis 2003-11-01 13:04:16
Bocs, csak egyszeri kérdés volt, de akkor sem kéne a politikát odakalapálni, ahol nincs. Róka művészúr nem elvtársi szolidaritásból kap főszerepet, hanem diletantizmusból. Ha a politika számítana, ő a kórusban sem énekelhetne.
Bocs, csak egyszeri kérdés volt, de akkor sem kéne a politikát odakalapálni, ahol nincs. Róka művészúr nem elvtársi szolidaritásból kap főszerepet, hanem diletantizmusból. Ha a politika számítana, ő a kórusban sem énekelhetne.
2438 ramfis 2003-11-01 12:58:40
Ferge is rossz társaság?
Ferge is rossz társaság?
2437 ramfis 2003-11-01 12:58:38
Ferge is rossz társaság?
Ferge is rossz társaság?
2436 Radics 2003-11-01 09:17:39
Madarat tolláról, minisztert és igazgató(ka)t orosz krémtortázó elvtársairól... 2002. április 14. (MTI) „Az ellenzéki pártok vezetői erről Budapesten, a Gerbeaud cukrászdában beszéltek a Békebeli vasárnap elnevezésű rendezvényen. A találkozón részt vett Kovács László szocialista és Kuncze Gábor szabaddemokrata pártelnök, Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltje, illetve Demszky Gábor főpolgármester, s felszólaltak neves közéleti személyiségek, közöttük Jancsó Miklós filmrendező, Ferge Zsuzsa szociológus, Görgey Gábor író, Kosáry Domokos akadémikus, Koncz Gábor színművész és Petrovics Emil zeneszerző.” Akkor inkább a fehér-citromsárga…
Madarat tolláról, minisztert és igazgató(ka)t orosz krémtortázó elvtársairól... 2002. április 14. (MTI) „Az ellenzéki pártok vezetői erről Budapesten, a Gerbeaud cukrászdában beszéltek a Békebeli vasárnap elnevezésű rendezvényen. A találkozón részt vett Kovács László szocialista és Kuncze Gábor szabaddemokrata pártelnök, Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltje, illetve Demszky Gábor főpolgármester, s felszólaltak neves közéleti személyiségek, közöttük Jancsó Miklós filmrendező, Ferge Zsuzsa szociológus, Görgey Gábor író, Kosáry Domokos akadémikus, Koncz Gábor színművész és Petrovics Emil zeneszerző.” Akkor inkább a fehér-citromsárga…
2435 WiseGentleman 2003-10-31 20:06:31
Én a kilencvenes években jártam rendszeresen a MET-be (bár nem ott laktam, hanem a Long Islandról bumliztam be kocsival), a magyar énekesek közül a 90-es években Gregor József lépett fel rendszeresen ott, jómagam a \"Lady Macbeth of Mtsensk\" egy kisebb szerepében láttam, de persze énekelt Sevillai Bartolo-t is. Ugyanakkor láttam Kováts Kolost is a Carnegie Hall-ban a Fesztiválzenekarral Kékszakállút énekelni. A City Operának az egyik legérdekesebb produkciója a 90-es években az volt, amikor bemutatták a Pillangókisasszony eredeti (lehurrogott) változatát.
Én a kilencvenes években jártam rendszeresen a MET-be (bár nem ott laktam, hanem a Long Islandról bumliztam be kocsival), a magyar énekesek közül a 90-es években Gregor József lépett fel rendszeresen ott, jómagam a \"Lady Macbeth of Mtsensk\" egy kisebb szerepében láttam, de persze énekelt Sevillai Bartolo-t is. Ugyanakkor láttam Kováts Kolost is a Carnegie Hall-ban a Fesztiválzenekarral Kékszakállút énekelni. A City Operának az egyik legérdekesebb produkciója a 90-es években az volt, amikor bemutatták a Pillangókisasszony eredeti (lehurrogott) változatát.
2434 Soproni kékfrankos 2003-10-31 16:08:39
Drága Barátom, bár együtt érzek veled, arra kérlek gondolkozz! Lehetsz te a legjobb ember és vezető, de szűkebb és tágabb környezetedben abból indulnak ki amit tudnak vagy tudni vélnek. Nem stimmel nekünk az sehogyan sem, hogy rövid ideje még a Szinetár-rezsim ásatagságát ostoroztad, most meg ugyanazt a rendszert szolgálod. Propaganda szinten. Az sem könnyen lenyelhető dolog, hogy munkaidőben a GörgeyKeller-féle társaságra mosolyogsz, utána az ellenkező oldalon Főutcázol, cikkezel. Propagandázol. Még akkor sem, ha írásaid élvezetesek. Két istent nem szolgálhatsz egyszerre, ha már látványosan elkötelezted magad az egyik oldalon, nem cicázhatsz a másikkal, annyira nem vagy király. Lásd be, nemcsak a külvilág hibás, te sem könnyíted meg a magad dolgát. Persze lehetnek okok, amiért nem kívánod szűkíteni az önkifejezés körét. Akkor viszont bátorság, néha nincs más hátra: nyelni kell. Ölellek szeretettel: sk
Drága Barátom, bár együtt érzek veled, arra kérlek gondolkozz! Lehetsz te a legjobb ember és vezető, de szűkebb és tágabb környezetedben abból indulnak ki amit tudnak vagy tudni vélnek. Nem stimmel nekünk az sehogyan sem, hogy rövid ideje még a Szinetár-rezsim ásatagságát ostoroztad, most meg ugyanazt a rendszert szolgálod. Propaganda szinten. Az sem könnyen lenyelhető dolog, hogy munkaidőben a GörgeyKeller-féle társaságra mosolyogsz, utána az ellenkező oldalon Főutcázol, cikkezel. Propagandázol. Még akkor sem, ha írásaid élvezetesek. Két istent nem szolgálhatsz egyszerre, ha már látványosan elkötelezted magad az egyik oldalon, nem cicázhatsz a másikkal, annyira nem vagy király. Lásd be, nemcsak a külvilág hibás, te sem könnyíted meg a magad dolgát. Persze lehetnek okok, amiért nem kívánod szűkíteni az önkifejezés körét. Akkor viszont bátorság, néha nincs más hátra: nyelni kell. Ölellek szeretettel: sk
2433 Fityisz 2003-10-31 14:36:04
Madarat tolláról, citromsárga \"művészt\" az összes képtársáról és fellépti helyeiről...
Madarat tolláról, citromsárga \"művészt\" az összes képtársáról és fellépti helyeiről...
2432 Zsolt 2003-10-31 14:23:44
A művész úr Sopronban fehér-citromsárga fellépő ruhában szerepelt. ([url]http://www.szajer.hu/esemeny/szept26foutca.html;kép a lap alján[/url])
A művész úr Sopronban fehér-citromsárga fellépő ruhában szerepelt. ([url]http://www.szajer.hu/esemeny/szept26foutca.html;kép a lap alján[/url])
2431 Fáncsi 2003-10-31 14:03:23
Cintula, szerintem tudja, mert ma 16 órakor Tiszafüreden a sportcsarnokban a Jász-Nagykun-Szolnok megyei polgári körök találkozóján fog fellépni. Holnap a Budapest tévében fogják mutatni, este hat után.
Cintula, szerintem tudja, mert ma 16 órakor Tiszafüreden a sportcsarnokban a Jász-Nagykun-Szolnok megyei polgári körök találkozóján fog fellépni. Holnap a Budapest tévében fogják mutatni, este hat után.
2430 cintula 2003-10-31 13:56:33
Ja, elfelejtettem mondani, mennyire tetszett igazgató úr magyarázkodása: „…őszintén szólva nem is emlékeztem, hogy azt is kiválasztottuk, egyáltalán van ilyen? Vagy kitaláció? Hadd ne nézzem már meg!…” Ju-hú-úúú-újjj!!!! Szilvi, jobb is ha erről nem írsz egy évig mert nagyon ciki!! A „Hadd ne nézzem már meg”-hez méltó fordulattal élve, nem igazán életszerű, hogy a lehetséges (mennyi?) több száz(?) tevékenységből kiválasztasz 6-8-at (nem negyvenkettőt mint GyRGy), amibe tök véletlenül (de tééényleg vééletlenül) belecsúszik a politika. Hát ki tud ilyen ápróságra visszaemlékezni, amikor nem is számlázott ilyen jogcímen? Megszakadok az együttérzéstől pajtás! : -) Figyelj, nem elég hogy jó vagy, annak is kell látszani! Pusszantalak.
Ja, elfelejtettem mondani, mennyire tetszett igazgató úr magyarázkodása: „…őszintén szólva nem is emlékeztem, hogy azt is kiválasztottuk, egyáltalán van ilyen? Vagy kitaláció? Hadd ne nézzem már meg!…” Ju-hú-úúú-újjj!!!! Szilvi, jobb is ha erről nem írsz egy évig mert nagyon ciki!! A „Hadd ne nézzem már meg”-hez méltó fordulattal élve, nem igazán életszerű, hogy a lehetséges (mennyi?) több száz(?) tevékenységből kiválasztasz 6-8-at (nem negyvenkettőt mint GyRGy), amibe tök véletlenül (de tééényleg vééletlenül) belecsúszik a politika. Hát ki tud ilyen ápróságra visszaemlékezni, amikor nem is számlázott ilyen jogcímen? Megszakadok az együttérzéstől pajtás! : -) Figyelj, nem elég hogy jó vagy, annak is kell látszani! Pusszantalak.
2429 Fityisz 2003-10-31 13:51:14
Lehet, hogy Oldsmithnek van igaza, miszerint döntően önmagával beszélget az 1-2 személyt takaró nick-áradat. Hány \"info\" van? Itt a kakukktojás...
Lehet, hogy Oldsmithnek van igaza, miszerint döntően önmagával beszélget az 1-2 személyt takaró nick-áradat. Hány \"info\" van? Itt a kakukktojás...
2428 Fáncsi 2003-10-31 13:37:46
Egyébként nem tudom, - megmondaná valaki? - közalkalmazott-e Ókovács Szilveszter, vagy megbízási szerződéssel a cége csinálja ezt a munkát, amit végez?
Egyébként nem tudom, - megmondaná valaki? - közalkalmazott-e Ókovács Szilveszter, vagy megbízási szerződéssel a cége csinálja ezt a munkát, amit végez?
2427 cintula 2003-10-31 13:24:31
Puszillak Megén! : -)
Puszillak Megén! : -)
2426 szanyi 2003-10-31 12:49:41
A kom.igazgatónak meg nem kéne megsértődnie. A bírálatok szerintem nem a közembernek, hanem a vezetőnek szólnak. Aki egy fenékkel……. Ami a „házgyári” fordulatot illeti, egy kommunikációs igazgatótól (aki a marketingért is felelős) elég szegényteljes dolog úgy tenni, mintha sose hallott volna a kommunikációs panelekről. Az ember azt hinné, nyilatkozás előtt tájékozódik egy felelős kommunikátor. (Nyelvtudomány, politika tudomány, marketing-kommunikáció -utána kéne nézni!)
A kom.igazgatónak meg nem kéne megsértődnie. A bírálatok szerintem nem a közembernek, hanem a vezetőnek szólnak. Aki egy fenékkel……. Ami a „házgyári” fordulatot illeti, egy kommunikációs igazgatótól (aki a marketingért is felelős) elég szegényteljes dolog úgy tenni, mintha sose hallott volna a kommunikációs panelekről. Az ember azt hinné, nyilatkozás előtt tájékozódik egy felelős kommunikátor. (Nyelvtudomány, politika tudomány, marketing-kommunikáció -utána kéne nézni!)
2425 szanyi 2003-10-31 12:47:33
A Lukács Gyöngyis cikk nagyon jó! A művésznő finom kritikát is megfogalmaz: „Azért lépek fel viszonylag ritkán - három Norma és három Lady -, mert amikor külföldön a szezont egyeztettem, a magyar program még nem volt sehol.”
A Lukács Gyöngyis cikk nagyon jó! A művésznő finom kritikát is megfogalmaz: „Azért lépek fel viszonylag ritkán - három Norma és három Lady -, mert amikor külföldön a szezont egyeztettem, a magyar program még nem volt sehol.”
