Bejelentkezés Regisztráció

Mi újság a Magyar Állami Operaházban?


2574 no milk today 2003-11-05 14:20:19
Jó ez a politikamentes nap!

2573 Megén 2003-11-05 14:19:39
Itten mindig politikamentes nap lesz, ha mindannyian úgy akarjuk.

2572 süket 2003-11-05 14:19:27
Nem, Uram! :-))

2571 süket 2003-11-05 14:19:15
Nem.

2570 Caligula 2003-11-05 14:18:00
Na azárt! Tudod mi a perse finnül?!

2569 süket 2003-11-05 14:16:35
Persze, Uram! :-))

2568 no milk today 2003-11-05 14:16:09
Persze mi?

2567 süket 2003-11-05 14:15:49
Persze.

2566 no milk today 2003-11-05 14:15:32
Süket! Csatlakozol?

2565 no milk today 2003-11-05 14:15:15
Lehet, hogy nem volt egyértelmű, de ma politikamentes nap van!

2564 K.N. Gyel futó 2003-11-05 14:14:43
Én is csatlakozom a politika mentes naphoz!

2563 pattaya 2003-11-05 14:11:52
Az ilyen vizsgálatok során ún. „teljességi nyilatkozatot” szoktak kérni elkerülendő az utólagos mosakodást. Nomármost, ha Győriványi esetleg nem kért volna ilyet, a profi vizsgálódó KEHI bizonyosan kért ilyen papírt. Nem kell mást csinálni, mint elkéri a KEHI jelentést, megnézni a teljességi nyilatkozato(ka)t és a szerződések felsorolását. Ha a szerződések között ott van a Columbina Bt-é, akkor L./Gy. koppant egy nagyot. Ha nincs ott, akkor meg kérni Görgeyit, mutatná be a szerződést. Ha a szerződés korábbi dátumú mint a teljességi nyilatkozatok kelte, akkor büntető eljárás kezdeményezhető az ellen a vezető ellen, aki hamisan nyilatkozott (most hagyjuk az utólagos visszadatálási eljárást, mert az más büntetőjogi kategória). Ha a szerződés későbbi dátumú mint a teljességi nyilatkozat de korábbi mint L./Gy. leváltása, akkor a Fülöp/Görgey ugyan nem mondott igazat a keltezés ügyében, viszont L./Gy. vakarhatja a fejét, hogy ez hogyan történhetett. (Arra gondolni se merjünk, hogy a szerződés L./Gy. leváltása után készült v. esetleg nem is létezett ……)

2562 no milk today 2003-11-05 14:09:21
Megén! Holnap milyen nap lesz? ***

2561 kerékkötő 2003-11-05 14:08:46
Jajdeunomapolitikát!

2560 süket 2003-11-05 14:08:14
Csatlakozom!

2559 no milk today 2003-11-05 14:07:47
Ma politikamentes nap van!

2558 cincogi 2003-11-05 13:59:25
Itt úgy tudjuk, hogy Gy. rögtön az első napokban kérte az érvényben lévő szerződéseket (2001 április?). Sőt, állítólag volt egy KEI vizsgálat is az első Szinetár rezsim utolsó hónapjában 2001 május). Állítólag a KEI vizsgálta a szerződéseket is. Ha valahonnan, akkor innen és értesülhetett volna az akkori új vezetés!?

2557 zti 2003-11-05 13:38:52
1918-ban, Tango Egisto hangversenyéről írja Bálint Aladár: „Az operaház zenekarát vezényelte egy hangversenyen. A muzsikusok, kik belefásultak a folytonos játszás robotjába felfrissültek ez este. Mintha kicserélték volna a zenekar tagjait, a hangszereket és a partitúra is mintha több színt, melódiát tartalmazott volna, mint máskor. Egy nagystílű karmester bontakozott ki e hangversenyen, ki szuggerálni tudja a zenekar tagjait, pálcájának suhanására a hangok csodaerdeje zsongott-morajlott. A bűvös vadász nyitányához hasonló zenekari produkcióra, alig emlékszünk. A vonósok gyengéden ívelő melódia-vonala szinte tündökölt, a kürtszólamok tömören, tisztán zengtek, nem fulladtak el feleúton, mint annyi fáradt hangversenyestén, opera előadáson. E sokszor hallott uvertűr újnak hangzott, a rejtett szépségek csodálatos gazdagsággal ömlöttek ki Tangó értelmezésében. Mozart G-moll szimfóniáját talán több színnel telítette, mint amennyit e zenemű épülete elbír. Liszt haláltánca, Csajkovszky IV. szimfóniája inkább megfelel temperamentumának. A Csajkovszky-szimfónia tobzódását, a szólamok féktelen viharzását, kürtök kirobbanó zengését mesteri módon fokozta, tompította. Szuverén ura, irányítója volt e sokfejű gépezetnek. Az estnek magyar újdonsága is volt. Tango bemutatta Szántó Tivadar zongoraművész “Szimfonikus rapszódia” című négytételes kompozícióját. (Előadása megerősített zenekart, orgonát, férfikart igényel.) Nem ismerjük Szántó Tivadar korábbi műveit és így nem tudjuk, hogy e munkáját micsoda fejlődési fokok, fordulatok előzték meg. Ahogy e műve mutatja, mindenesetre nehezen megközelíthető magasságok felé törekszik. Nagy tudás, erős intelligencia nyilatkozik meg a szimfónia felépítésében. Színes invenciózus muzsika, a hangzás újszerűségében kerüli a forradalmiság közhelyeit. A “gyász” című tétel spontaneitásában megindító, mélyen emberi megnyilatkozás.”

2556 zti 2003-11-05 13:37:24
Eigisto Tango szerződtetéséről is írt Bálint Aladár. Érdekes mód itt sem beszél az intendáns személyéről. „Balling, a kitűnő magyar viszonyok elől hazamenekült derék karmester a Fidelio előadásával meglepő módon megmutatta, hogy az Operaháznak mily elsőrangú zenekara – lehetne, ha volna, aki vezetni tudná. Erős kezű, akarni tudó egyéniség, aki a kitűnő összetételű, de céltudatos irányítás híján enervált zenekarba színt, erőt vinne. Fidelio előadása reményt, kilátást jelentett, de Balling eltávozott és minden maradt a régiben. Azaz mégse, mert új emberek jöttek, a rendezés körül is történt valami és ha a hivatalos körök, érdekelt zenekritikusok és kaszinótagok is úgy akarják, talán mégse válik egészen reménytelenné az Operaház jövője. Jó jel erre nézve Tangónak, az olasz dirigensnek szerződtetési célból való meghívása. Három estén át vezette a zenekart, és az álmos test ezen a három estén megfiatalodott, hajlékonyság, friss erő, tűz, temperamentum költözött a dermedt tagokba. Három este nem elegendő arra, hogy teljesen átgyúrja a zenekart, hogy gyökeresen kiűzze belőle azt a csömört, ami esztendők folyamán át- és áthatotta, de a rendelkezésre álló idő alatt elért eredmények bámulatra méltók. A Pillangókisasszony harmadik felvonásának bevezető része telve volt buja színnel, ragyogással, az első felvonás dialógusát drámai lendülettel tömör plaszticitással magyarázta. Sokkal diszkrétebb, mint Vigna, temperamentuma nem külsőségekben nyilvánul. Szerződtetése igazán nyereség az Operának.” (1912.)

2555 papa 2003-11-05 13:17:49
Ha nem tájékoztatták Locsmándiékat Görgey szerződéséről akkor becsapták őket, nem?

2554 Mantuai herceg 2003-11-05 10:36:20
Éljenek a politikamentes hónapok! Operás topictársainktól pedig várjuk a Ház művészeti híreit, újdonságait, problémáit. Például a hozzászólók milyen bemutatókra készülnek, van-e változás a korepetálásban, kik lesznek a közeljövő vendégszereplői. Ezek lehetnek például újságok a \"körön kívülieknek\" a MÁO-ban. A többit pedig egymás között a büfében meg lehet beszélni, igaz, akkor az arcot is vállalni kell.

2553 Megén 2003-11-05 10:14:34
Holnap is politikamentes nap lesz, úgy tudom!

2552 kerékkötő 2003-11-05 10:10:12
Azért hihetetlen, hogy amint kitiltjuk a politikát, nektek semmi mondanivalótok nincs...

2551 süket 2003-11-05 09:45:04
Csatlakozom!

2550 no milk today 2003-11-05 09:44:13
Ma politikamentes nap van!

2549 zti 2003-11-05 09:40:24
A főigazgató kedvenc elődje érdemeit méltatva említi a Fából faragott bemutatóját. A balett premierje után Bálint Aladár írt kritikát a NYUGAT-ban, 1917-ben. Ebben egyetlen szó nem esik a bemutatón munkálkodó intendánsról, de még a darabt díszlettervezőjeként sem említi meg Bánffy nevét. Az utolsó négy bekezdés így hangzik: „Az operaház zenekara — úgy halljuk – idegenkedve fogadta a partitúrát, a muzsikusok, akik már alaposan belekóstoltak Strauss Rikárdba, kivihetetlennek tartották a rájuk rótt feladatot és nem bíztak benne, hogy az egyes hangszerek szólamaiból a zenekar együttesén élvezhető egész válik. A dirigens — Egiszto Tango — azonban a komponista mellé szegődött. Ambícióval és dicséretre méltó energiával tanította be a dalművet. Muzikalitása, kiváló intelligenciája győzedelmeskedett. Kidolgozott precíz volt a zenekar munkája. A szövegíró dolga se ment simán. Sok minden történt, aminek nem kellett volna megtörténni. A szereplők? Brada a fabábú megszemélyesítője pompásan érzékeltette szerepe groteszkségét. A többi szereplőről alig lehet valamit feljegyezni.”

2548 mediapool 2003-11-05 09:21:24
….”az emberek állítólag nagyon unják már a botrányokat és a sárdobálást. Ami a lehető legteljesebb önbecsapás ebben az országban. Ha van valami, ami egyben tudja még tartani ezt az országot, a közéletet, s ami tartja még a demokráciába vetett hitet, az éppen a botrány..” (Megyesi Gusztáv: „Idő indul!”, ÉS, 47. évfolyam, 37. szám.)

2547 süket 2003-11-05 09:02:51
Csatlakozom! Nem érdekel egyetlen jelenlegi, vagy volt vezető piszkos biznisze sem!

2546 no milk today 2003-11-05 08:57:25
Ma politikamentes nap van!

2545 Glaas 2003-11-05 08:33:14
Locsmándi Miklós, az Operaház volt igazgatója, [url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=157998&rvt=15&norel=1&pass=3;cikket írt[/url] a hazugságról. (Az üvegzseb esete a sánta kutyával)

2544 karnagy 2003-11-05 07:30:14
Így van. Imádok politizálni, de a Momust más miatt kedvelem.

2543 kalahari 2003-11-04 23:01:41
\"Zenét minékünk, csak zenét\" Legalább ezen a fórumon! (Az idézet megfejtését a másik topikba várom...)

2542 Zsolt 2003-11-04 22:57:25
A Görgey OPERAI megrendelésének témájában alig van elérhető anyag. Arról van hír, - hogy Halász János kirobbantja a számlaügyet és rákérdez az „Utolsó keringő” megrendelésére (2003. április 18., [url]http://www.index.hu/politika/belfold/gorgey0418;Index[/url]); - arról is van hír, hogy Görgey „miniszter válaszában hangsúlyozza, hogy mindhárom esetben a hivatali idejének megkezdése előtt kötötték a szerződéseket” (2003. április 18., Index); - arról is van hír, hogy Görgey állítja, hogy az „Utolsó keringő” hivatali idejének megkezdése előtt kötött szerződését „Locsmándy és Győriványi igazgató urak is érvényben tartották” (2003. április 22., [url]http://www.mno.hu/index.mno?cikk=141683&rvt=2&s_text=Gy%F5riv%E1nyi&s_texttype=4&norel=1&PHPSESSID=55f8e71f69783084a70008df23eb6831&pass=2;Magyar Nemzet[/url]); - arról is tudni, hogy „Locsmándy és Győriványi igazgató urak ilyen szerződésnek nem akadtak nyomára” (2003. április 22., MN); - azt is tudjuk, hogy „a miniszter cége számára az utalás -840 ezer forint- 2002 szeptemberében történt (G. kinevezése után 3, Gy.-ék távozása után 2 hónappal!) (2003. április 19., [url]http://www.magyarhirlap.hu/Archivum_cikk.php?cikk=65597&archiv=1&next=30;Magyar Hírlap[/url]); - azt is tudjuk, Fülöp Attila, a Magyar Állami Operaház ügyvezető igazgatója megerősítette a miniszter által közölteket. (2003. április 19., MH). Amit nem tudjuk, - hogy a szerződés pontosan mikor készült, - miért évekkel a szerződéskötés után került sor a kifizetésre, - hol lappangott az értékes papír, másfél évig miért nem került elő? Azt sem tudni, hogy a szerződés létéről egymásnak ellentmondó nyilatkozatok mögött mi az igazság. Ki mond igazat?

2541 sphynx 2003-11-04 22:55:50
Jó ez a MIÉP-es duma!

2540 Teréz Anya 2003-11-04 22:23:12
Fitymisz! Ritka nagy balfék vagy! Nyiss fórumot elvtársaiddal mondjuk Kádár jelszóval!

2539 Dani 2003-11-04 22:07:20
Mit érdemes megnézni novemberben? Melyik a legjobb előadás?

2538 bakfitty 2003-11-04 21:51:50
Ez a mihez képest ez nagyon szép. Csakhát most éppen TI disznólodtok és nem ezt ígértétek.

2537 ki más? 2003-11-04 21:51:36
Hölgyek/Urak. Hölgyek?/Urak? Térjetek már vissza a zenéhez! Olyanok vagytok, mint az ovisok a homokozóban. De felnőttként ez nem aranyos, inkább nevetséges.

2536 Fityisz 2003-11-04 17:47:14
Potyerások ismét a fedélzeten! Irigy, szomorú, Papadoc, és a többiek, figyi! A söjtöri cehh Kis Mihály ( sz. Kis Miska ) a bostoni 32 millás repülőúthoz képest. No, szóval, mi újság a MÁO büféjében? Kaptok-e a személyzetiben valami dolgozói kedvezményt, vagy annyit fizettek mint mi esténként? További fontos kérdés: az üzemi kaja milyen, kijöttök-e a közalkalmazotti kajahozzájárulásból? Jártok-e még szittyózni a cipészműhelybe, és a felirat szerint a lakatos műterembe? Ezek a gyomorbavágó kérdések. Szóval, mi újság az Állami Operaházban, amelyet már jó lenne privatizálni, sokba kerül ez nekünk!. Legalább rend lenne, a piac kiszelektálná az ottlévők nagyobbik részét. Gyertek a versenyszférába!

2535 Búbánat 2003-11-04 16:39:38
Nem kell túl messzire menni ahhoz, hogy a VIP-bulikról halljon az ember. Itt az Operaházban is elég sűrűn rendezik az álló-és ülőfogadásokat, svéd-és egyéb asztalos étkezésekkel, pezsgővel, konyakkal egybekötött dínom-dánomokat, ahonnan természetesen desszertként felszolgált különlegességek sem hiányoznak. Lehet, hogy nem vetekszik a Mágneskert konyhájával, de így is a komoly üzleti tárgyalások fedőnév alatt és egyéb hivatalos állami vagy magánjellegű rendezvények reprezentálásában nincs spórolás. Vannk megbízható források, amelyek hitelességét nincs okom megkérdőjelezni. Ugyanakkor a Söjtöri VIP-bulihoz képest ezek a mulatságok csak annyiban maradnak el, hogy a fogásokat nem kell 200 kilométerről szállítani, hanem csak a Városliget sarkától számított fuvar számolandó el költségként. No meg a szervírozás, hostessek, ajándékok stb. Kíváncsi volnék, hogy az Opera főkönyvében ilyen és milyen? jogcímeken mennyi költséget mutatnak ki egy év alatt. Érdemes volna az elmúlt másfél év erre vonatkozó gazdasági adatait áttanulmányozni az erre szakosodott szaglászóknak. Biztosan nem térnének haza üres kézzel (és üres zsebbel). Erre valók többek között a már a könyökünkön kijövő Kft-k, Bt-k és egyéb cégek sokasága, hogy tovább lehessen mosni a pénzt. Ezt a gyerek is tudja. Ebben nincs művészet, ez nem opera, ez kőkemény üzlet. Minden más csak külső máz, álca. Grófók, bárók és egyéb nemesek mindig voltak és lesznek, sajnos, közöttük kevés a „Nagy magyar”, de megelégednék egy második Bánffyval is…. Az a baj az Operaházzal, hogy túlzottan szem előtt van, nem lehet itt igazán elbújni, mert különben akár itt is méltó tálalásban lebonyolítható lett volna az ominózus arisztokratikus összejövetel.

2534 szanyi 2003-11-04 16:36:27
Szfinksz, nem mondták, hogy Görgey-t te hoztad szóba. Arra utaltak, hogy te is egy politikai indíttatású cikkre hívtad fel a figyelmet, olyan írásra, amiben egy szó nincs az Operáról. A cikk - mint írás - szerintem is jó (kicsit talán hosszú). (Egyébként jó lenne meghatározni, ki mit ért a „ház falán” alatt. Én is csak olyan képeket láttam, ahol tojás a ház mellett csattant, persze lehet, hogy az egyoldalú tájékoztatás áldozata lettem és a tojás valóban végigcsurgott.)

2533 Caligula 2003-11-04 16:14:24
Nem értesz, mert nem akarsz érteni. De mintha már ezt is írtam volna... Érthető leszek: hagyjátok a fenébe a politikai megjegyzéseket! Se az egyik, se a másik oldal nem érdekel. Én született belga vagyok. Ha nincs a topikhoz hozzászólni-valód, akkor írj máshova. Slussz-passz, befejeztem a népnevelést, mert úgyis reménytelenek vagytok.

2532 cincogi 2003-11-04 16:13:47
Igaza van szfinksznek, Görgey emlegetése jogos. Ha pisszent egyet akkor is! Mert a számlázással törzsökös operás lett. Ezt nem lehet elfelejteni. ***

2531 papa 2003-11-04 16:09:52
Off Caligula, 1957 és 1989 között hogy-hogy nem találták Deák Ferencet? A pufajkások érdekes mód előbb akasztottak és akasztottak, utódaiknak most meg eszébe jutnak Deák-idézetek. Hogy van ez Caligula? On

2530 sphynx 2003-11-04 16:05:22
Hahó, Görgey-t nem én hoztam szóba. Csak mentséget kerestem a temérdek bűnére: ezt véletlenül jól sikerült írásnak tartottam. Végülis, csak azok ócsárolnak - maguknak így-úgy-amúgy nevet szerzett - embereket, akikről már a bölcsőben is ordított a tehetségtelenség. Később, ebből kifolyólag, megkeseredtek, legvégül pedig maradt a \"Mi újság az Operaházban?\" c. fórumba való irogatás. És még itt is csak saját magukat tudják elkápráztatni.

2529 Caligula 2003-11-04 15:39:50
Nem, kérem, ember vagyok, bárki bármit is gondol, akárki akárhány is. Megint kezdhetjük elölről? Nem szeretem magamat ismételni. A nézeteim pedig nem változtak.

2528 cintula 2003-11-04 15:30:24
A hagyománytisztelet a nyerő! Gyalázat, gyalázat hogy ezt nem értitek. Már Deák Ferenc is onnan rendelt, ők sem alacsonyodhatnak le a falusi tojásrántottáig.

2527 harsona 2003-11-04 15:22:34
Szemüveget a szamárnak!

2526 Caligula 2003-11-04 15:14:05
Ezt a másra mutogatást az oviban tanultad?

2525 grófok, bárók, mágnáskert 2003-11-04 15:12:27
A MÁO pontosan ott volt megemlítve ahol sphynx november 2-án 21:45-kor kelt üzenetében. Idézem hátha nem látnál a szemellenzőtől: „ Görgey-nek nem is rossz a kis szösszenete a szombati Népszabadságban. \"Tojás története\", v. vmi ilyen a címe.”





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.