931 nickname 2017-05-17 19:12:38
A művésznő Nürnbergben Odebellákat énekel! July 9th, 13th, 17th, 19th, Staatstheater Nürnberg Verdi: Attila Conductor: Gábor Káli | Stage: Peter Konwitschny [url]https://www.staatstheater-nuernberg.de/index.php?page=oper,veranstaltung,attila,108413;Bővebben itt.lehet[/url] Bővebben itt.
A művésznő Nürnbergben Odebellákat énekel! July 9th, 13th, 17th, 19th, Staatstheater Nürnberg Verdi: Attila Conductor: Gábor Káli | Stage: Peter Konwitschny [url]https://www.staatstheater-nuernberg.de/index.php?page=oper,veranstaltung,attila,108413;Bővebben itt.lehet[/url] Bővebben itt.
930 bermuda 2017-05-16 23:45:01 [Válasz erre: 928 -zéta- 2017-05-16 21:48:28]
)))))) jaj, még olvasni is rossz... a világ legszebb operája...
)))))) jaj, még olvasni is rossz... a világ legszebb operája...
929 Cilike 2017-05-16 22:24:09 [Válasz erre: 928 -zéta- 2017-05-16 21:48:28]
Jaaj, nem, senkit sem lehet kényszeríteni... mi lenne, ha az illető el akarna cipelni engem mondjuk egy Bach orgonakoncertre...inkább vagyok toleráns.
Jaaj, nem, senkit sem lehet kényszeríteni... mi lenne, ha az illető el akarna cipelni engem mondjuk egy Bach orgonakoncertre...inkább vagyok toleráns.
928 -zéta- 2017-05-16 21:48:28 [Válasz erre: 927 Cilike 2017-05-16 21:13:43]
Igen, az ilyen alakokkal jobb is szakítani, bármire képesek lehetnek...;-)
Igen, az ilyen alakokkal jobb is szakítani, bármire képesek lehetnek...;-)
927 Cilike 2017-05-16 21:13:43 [Válasz erre: 926 parampampoli 2017-05-16 20:43:25]
Dehogynem. Csak akivel megyek, nem szereti a Puritánokat.
Dehogynem. Csak akivel megyek, nem szereti a Puritánokat.
926 parampampoli 2017-05-16 20:43:25 [Válasz erre: 925 Cilike 2017-05-16 19:36:46]
Ne már... ezek szerint mégse jössz?
Ne már... ezek szerint mégse jössz?
925 Cilike 2017-05-16 19:36:46
Felszabadult egy jegy a pécsi Puritánokra, ha valakit érdekel. Jobb középkarzat 5. sor.. eredeti ára 5000 Ft, alkuképes. :-)
Felszabadult egy jegy a pécsi Puritánokra, ha valakit érdekel. Jobb középkarzat 5. sor.. eredeti ára 5000 Ft, alkuképes. :-)
924 Matyus 2017-05-16 15:28:14
Kolonits Klára A csodálatos koloratúrszoprán! Mi mást lehetne mondani a bel canto koncertje után? Köszönjük, és nagyon várjuk a folytatást. A másik fantasztikus énekes, Alexandru Agache! Őt sem lehet eléggé dicsérni! Nagy kiváltság nekünk, hogy itt erősíti a magyar opera társulatát!
Kolonits Klára A csodálatos koloratúrszoprán! Mi mást lehetne mondani a bel canto koncertje után? Köszönjük, és nagyon várjuk a folytatást. A másik fantasztikus énekes, Alexandru Agache! Őt sem lehet eléggé dicsérni! Nagy kiváltság nekünk, hogy itt erősíti a magyar opera társulatát!
923 Búbánat 2017-05-16 12:08:47
Egy 2000 júniusában megjelent Muzsika-cikket ajánlok figyelembe: [url] http://epa.oszk.hu/00800/00835/00031/325.html; Devich Márton: Egy életet egy hangra - Két győztes a Magyar Rádió énekversenyén [/url]- Létai-Kiss Gabriella és Kolonits Klára Kolonits Klára vall a kezdetekről, az indíttatásról, ének-zenei tanulmányairól, tanárairól, az énekművészi pályáján elért addigi eredményeiről, az énekversenyeken való megmérettetéseiről, szerepeiről, tervekről, lehetőségekről, operettről…
Egy 2000 júniusában megjelent Muzsika-cikket ajánlok figyelembe: [url] http://epa.oszk.hu/00800/00835/00031/325.html; Devich Márton: Egy életet egy hangra - Két győztes a Magyar Rádió énekversenyén [/url]- Létai-Kiss Gabriella és Kolonits Klára Kolonits Klára vall a kezdetekről, az indíttatásról, ének-zenei tanulmányairól, tanárairól, az énekművészi pályáján elért addigi eredményeiről, az énekversenyeken való megmérettetéseiről, szerepeiről, tervekről, lehetőségekről, operettről…
922 Cilike 2017-05-15 22:34:07
Igazából inkább csak hallgatom, mert közben mást is csinálok, de mikor odapillantok, nem értk egyet a szövegek fordításával.
Igazából inkább csak hallgatom, mert közben mást is csinálok, de mikor odapillantok, nem értk egyet a szövegek fordításával.
921 Búbánat 2017-05-15 17:50:04 [Válasz erre: 918 Búbánat 2017-05-07 21:21:55]
Ma este! Kolonits Klára bel canto estje az M5 HD műsorán május 15-én 2017. május 15-én (hétfőn) 21:10-től látható felvételről Kolonits Klára Bel Canto Reloaded című estje az M5 HD műsorán. Műsor: Rossini: A reimsi utazás – nyitány Donizetti: Linda di Chamounix – Linda áriája az I. felvonásból ("O, luce di quest’anima") – Kolonits Klára Donizetti: Lammermoori Lucia – Enrico és Lucia duettje a II. felvonásból ("Apressati, Lucia!") – Kolonits Klára, Alexandru Agache Rossini: A reimsi utazás – Corinna áriája ("All’ombra amena") – Kolonits Klára Verdi: A pünkösdi királyság – nyitány Donizetti: Lucrezia Borgia – Gennaro és Lucrezia duettje, Lucrezia záróáriája ("Tu pur qui… Era desso") – Kolonits Klára, Brickner Szabolcs --- Verdi: Attila – Odabella áriája az Előjátékból ("Santo di patria") – Kolonits Klára, Kovács István Verdi: Álarcosbál – Renato áriája a III. felvonásból ("Alzati… Eri tu!") – Alexandru Agache Verdi: Álarcosbál – nyitány Verdi: Luisa Miller – Rodolfo áriája a II. felvonásból ("Quando le sere al placido") – Brickner Szabolcs Verdi: Luisa Miller – Miller és Luisa duettje a III. felvonásból ("Pallida, mesta sei") – Kolonits Klára, Alexandru Agache Verdi: Luisa Miller – Zárótercett ("Ah! l'ultima preghiera") – Kolonits Klára, Brickner Szabolcs, Alexandru Agache Verdi: Macbeth – Lady Macbeth áriája a II. felvonásból ("Triomfai!") – Kolonits Klára Vezényel: Dinyés Dániel Közreműködik: a Magyar Állami Operaház Zenekara A felvétel 2016. október 16-án készült az Erkel Színházban.
Ma este! Kolonits Klára bel canto estje az M5 HD műsorán május 15-én 2017. május 15-én (hétfőn) 21:10-től látható felvételről Kolonits Klára Bel Canto Reloaded című estje az M5 HD műsorán. Műsor: Rossini: A reimsi utazás – nyitány Donizetti: Linda di Chamounix – Linda áriája az I. felvonásból ("O, luce di quest’anima") – Kolonits Klára Donizetti: Lammermoori Lucia – Enrico és Lucia duettje a II. felvonásból ("Apressati, Lucia!") – Kolonits Klára, Alexandru Agache Rossini: A reimsi utazás – Corinna áriája ("All’ombra amena") – Kolonits Klára Verdi: A pünkösdi királyság – nyitány Donizetti: Lucrezia Borgia – Gennaro és Lucrezia duettje, Lucrezia záróáriája ("Tu pur qui… Era desso") – Kolonits Klára, Brickner Szabolcs --- Verdi: Attila – Odabella áriája az Előjátékból ("Santo di patria") – Kolonits Klára, Kovács István Verdi: Álarcosbál – Renato áriája a III. felvonásból ("Alzati… Eri tu!") – Alexandru Agache Verdi: Álarcosbál – nyitány Verdi: Luisa Miller – Rodolfo áriája a II. felvonásból ("Quando le sere al placido") – Brickner Szabolcs Verdi: Luisa Miller – Miller és Luisa duettje a III. felvonásból ("Pallida, mesta sei") – Kolonits Klára, Alexandru Agache Verdi: Luisa Miller – Zárótercett ("Ah! l'ultima preghiera") – Kolonits Klára, Brickner Szabolcs, Alexandru Agache Verdi: Macbeth – Lady Macbeth áriája a II. felvonásból ("Triomfai!") – Kolonits Klára Vezényel: Dinyés Dániel Közreműködik: a Magyar Állami Operaház Zenekara A felvétel 2016. október 16-án készült az Erkel Színházban.
920 -zéta- 2017-05-15 14:20:22
Egy pompás [url]https://librarius.hu/2017/05/15/kolonits-klara-16-eves-koromban-eppen-olyan-voltam-mint-elvira/;interjú[/url] A puritánok kapcsán...
Egy pompás [url]https://librarius.hu/2017/05/15/kolonits-klara-16-eves-koromban-eppen-olyan-voltam-mint-elvira/;interjú[/url] A puritánok kapcsán...
919 márta 2017-05-08 10:35:47
http://klarakolonits.com/hu/szinpadi-anyak-napjara/ Disznóság, hogy Kolonits nem csak istenien énekel, de remekül ír is! :) Amúgy aki hallgatja, annak nyilvánvaló, hogy ilyen mélyen éli meg a szerepeit.
http://klarakolonits.com/hu/szinpadi-anyak-napjara/ Disznóság, hogy Kolonits nem csak istenien énekel, de remekül ír is! :) Amúgy aki hallgatja, annak nyilvánvaló, hogy ilyen mélyen éli meg a szerepeit.
918 Búbánat 2017-05-07 21:21:55
Már most jelzem itt: az M5 televíziós csatorna május 15-én felvételről leadja a "Bel Canto Reloaded - Kolonits Klára"-koncertet! Karmester: Dinyés Dániel Közreműködik: a Magyar Állami Operaház Zenekara (Erkel Színház, 2016. október 16.) 124' (21.10 - 23.15.)
Már most jelzem itt: az M5 televíziós csatorna május 15-én felvételről leadja a "Bel Canto Reloaded - Kolonits Klára"-koncertet! Karmester: Dinyés Dániel Közreműködik: a Magyar Állami Operaház Zenekara (Erkel Színház, 2016. október 16.) 124' (21.10 - 23.15.)
917 smaragd 2017-05-07 19:26:11 [Válasz erre: 915 Beatrice 2017-05-07 16:18:50]
Liederabend 6. 5. 2017 Klára Kolonits A dalest videón megtekinthető, [url]https://youtu.be/t-tlFatSKr0;ide[/url] kattintva több részletben.
Liederabend 6. 5. 2017 Klára Kolonits A dalest videón megtekinthető, [url]https://youtu.be/t-tlFatSKr0;ide[/url] kattintva több részletben.
916 smaragd 2017-05-07 17:14:23 [Válasz erre: 915 Beatrice 2017-05-07 16:18:50]
Köszönöm, hogy beírtad. (Már jegyem volt máshova, amikor feltették a zti.hu oldalra, sajnálom, hogy nem tudtam elmenni. Az előtte elhangzott előadást a Bartók Rádióban lehet majd meghallgatni, ez volt a honlapon, remélhetőleg azt is felvették.)
Köszönöm, hogy beírtad. (Már jegyem volt máshova, amikor feltették a zti.hu oldalra, sajnálom, hogy nem tudtam elmenni. Az előtte elhangzott előadást a Bartók Rádióban lehet majd meghallgatni, ez volt a honlapon, remélhetőleg azt is felvették.)
915 Beatrice 2017-05-07 16:18:50
Csodálatos, gyönyörűen, átszellemülten előadott Beethoven-Schubert dalestet hallottunk a Művésznőtől tegnap a Várban, a "Beethoven Budán" fesztivál keretében, a Zenetudományi Intézetben. A zongorás kíséretet a tehetséges fiatal Ránki Fülöp adta. A dalestet felvették videóra is, remélem, azok is élvezhetik majd, akik nem voltak jelen. Ma a Mátyás-templomban Beethoven IX. szimfóniája lesz hallható, különleges, kétorgonás kísérettel, a szoprán szólamot a Művésznő énekli.
Csodálatos, gyönyörűen, átszellemülten előadott Beethoven-Schubert dalestet hallottunk a Művésznőtől tegnap a Várban, a "Beethoven Budán" fesztivál keretében, a Zenetudományi Intézetben. A zongorás kíséretet a tehetséges fiatal Ránki Fülöp adta. A dalestet felvették videóra is, remélem, azok is élvezhetik majd, akik nem voltak jelen. Ma a Mátyás-templomban Beethoven IX. szimfóniája lesz hallható, különleges, kétorgonás kísérettel, a szoprán szólamot a Művésznő énekli.
914 -zéta- 2017-04-26 22:05:37
MOMUS-busz a pécsi Puritánokra A múltkori szegedi kirándulás sikerén felbuzdulva a május 22-i, pécsi Puritánokra ismét indulna MOMUS-busz. Terveink szerint a jegyet mindenki magának venné a helyigény és árfekvés függvényében. ([url]https://www.jegymester.hu/hun/Event/38009871/A-puritanok?_ga=1.148113655.132396259.1490732764;Itt lehet venni[/url]...) Jelentkezés május 1-ig a bankbanszeged@gmail.com emailcímen...
MOMUS-busz a pécsi Puritánokra A múltkori szegedi kirándulás sikerén felbuzdulva a május 22-i, pécsi Puritánokra ismét indulna MOMUS-busz. Terveink szerint a jegyet mindenki magának venné a helyigény és árfekvés függvényében. ([url]https://www.jegymester.hu/hun/Event/38009871/A-puritanok?_ga=1.148113655.132396259.1490732764;Itt lehet venni[/url]...) Jelentkezés május 1-ig a bankbanszeged@gmail.com emailcímen...
913 márta 2017-03-03 17:01:31
A Szegedi Nemzeti Színház jegyeket értékesít a Café Momus olvasói részére a március 14-i, 19 órakor kezdődő Bánk bán előadására. Megfelelő számú érdeklődés esetén különbuszt indítana Budapestről (16 órai indulással, az előadás utáni visszaindulással). Jegyár: 2500,- Ft/fő (a földszintre szól) Az autóbusz költsége az előzetes jelentkezés függvényében később kerül megállapításra. Jelentkezés 2017. március 6-ig a bankbanszeged@gmail.com email címen. Az előadás tervezett szereposztása: II. Endre – Altorjay Tamás Gertrudis – Laczák Boglárka Ottó – Balczó Péter Bánk bán – László Boldizsár Melinda – Kolonits Klára Petur – Réti Attila Biberach – Cseh Antal Tiborc – Kelemen Zoltán a Szegedi Nemzeti Színház Ének- és Zenekara vez. Pál Tamás rendező: Galgóczy Judit A produkció Erkel Ferenc operájának eredeti változata, Egressy Béni szövegével.
A Szegedi Nemzeti Színház jegyeket értékesít a Café Momus olvasói részére a március 14-i, 19 órakor kezdődő Bánk bán előadására. Megfelelő számú érdeklődés esetén különbuszt indítana Budapestről (16 órai indulással, az előadás utáni visszaindulással). Jegyár: 2500,- Ft/fő (a földszintre szól) Az autóbusz költsége az előzetes jelentkezés függvényében később kerül megállapításra. Jelentkezés 2017. március 6-ig a bankbanszeged@gmail.com email címen. Az előadás tervezett szereposztása: II. Endre – Altorjay Tamás Gertrudis – Laczák Boglárka Ottó – Balczó Péter Bánk bán – László Boldizsár Melinda – Kolonits Klára Petur – Réti Attila Biberach – Cseh Antal Tiborc – Kelemen Zoltán a Szegedi Nemzeti Színház Ének- és Zenekara vez. Pál Tamás rendező: Galgóczy Judit A produkció Erkel Ferenc operájának eredeti változata, Egressy Béni szövegével.
912 nickname 2017-02-07 21:49:35 [Válasz erre: 911 nickname 2017-02-07 21:48:59]
Vagy legalábbis: még a múltkor az volt az Operaház honlapján, hogy A trubadúrt hozzák.
Vagy legalábbis: még a múltkor az volt az Operaház honlapján, hogy A trubadúrt hozzák.
911 nickname 2017-02-07 21:48:59 [Válasz erre: 910 Petyus 2017-02-07 18:44:51]
Vagy elhozhatnák a szegediek az Erkelbe a Bánk bánt a primavera alkalmából - de hát A trubadúrral jönnek.
Vagy elhozhatnák a szegediek az Erkelbe a Bánk bánt a primavera alkalmából - de hát A trubadúrral jönnek.
908 nickname 2017-02-07 18:33:05
A művésznő honlapja szerint kétszer fogja énekelni Szegeden Melindát márciusban: 14-én és 16-án! De nem találok semmi infot az előadásokról a Szegedi Nemzeti Színház honlapján. Tud valaki valamit erről? Menni akarok! Jegyet akarok venni rá! Főleg ha László Boldizsár lesz Bánk. Persze az ősváltozat megy gyakorlatilag vágatlanul, kisebb korrekciókkal, de engem ez nem zavar :-).
A művésznő honlapja szerint kétszer fogja énekelni Szegeden Melindát márciusban: 14-én és 16-án! De nem találok semmi infot az előadásokról a Szegedi Nemzeti Színház honlapján. Tud valaki valamit erről? Menni akarok! Jegyet akarok venni rá! Főleg ha László Boldizsár lesz Bánk. Persze az ősváltozat megy gyakorlatilag vágatlanul, kisebb korrekciókkal, de engem ez nem zavar :-).
907 Búbánat 2017-02-01 09:24:59
Bartók Rádió közvetíti este felvételről 19.35 – 20.55 Verdi: Requiem Kolonits Klára, Schöck Atala, Stuart Neill, Vazgen Gazarian – ének Magyar Állami Operaház énekkara (Karig: Strausz Kálmán), és Zenekara, Vezényel: Daniele Rustioni Magyar Állami Operaház, 2016. október 31. (Ism. február 13., 12.36)
Bartók Rádió közvetíti este felvételről 19.35 – 20.55 Verdi: Requiem Kolonits Klára, Schöck Atala, Stuart Neill, Vazgen Gazarian – ének Magyar Állami Operaház énekkara (Karig: Strausz Kálmán), és Zenekara, Vezényel: Daniele Rustioni Magyar Állami Operaház, 2016. október 31. (Ism. február 13., 12.36)
906 Petyus 2017-01-19 15:16:45 [Válasz erre: 905 Beatrice 2017-01-19 12:07:33]
Kolonits Klárát Melindának a Bánk bánban!
Kolonits Klárát Melindának a Bánk bánban!
905 Beatrice 2017-01-19 12:07:33
Most találtam: [url]http://tiszatajonline.hu/?p=101877;Lucia-kritika[/url] Márok Tamás tollából
Most találtam: [url]http://tiszatajonline.hu/?p=101877;Lucia-kritika[/url] Márok Tamás tollából
903 IVA 2016-12-30 23:18:02 [Válasz erre: 902 Edmond Dantes 2016-12-30 22:23:45]
OFF – Ne szaglássz tovább: én vagyok az autokratád, személyesen. Kizárt dolog, hogy a sületlenségeid azért lennének zavaróak, mert sületlenségek.
OFF – Ne szaglássz tovább: én vagyok az autokratád, személyesen. Kizárt dolog, hogy a sületlenségeid azért lennének zavaróak, mert sületlenségek.
902 Edmond Dantes 2016-12-30 22:23:45 [Válasz erre: 895 parampampoli 2016-12-30 17:41:33]
Hogy is mondta valamelyik angol király? Honi soit qui mal y pense. Hogy is mondta Shakespeare? The rest is silence. Ugyanott ugyanő: Something is rotten in the state of Denmark...de ez nem ide tartozik. Dánia. Úgyhogy ügyet sem vetek rá. Ügyet másra vetünk. Például az operá(k)ra.
Hogy is mondta valamelyik angol király? Honi soit qui mal y pense. Hogy is mondta Shakespeare? The rest is silence. Ugyanott ugyanő: Something is rotten in the state of Denmark...de ez nem ide tartozik. Dánia. Úgyhogy ügyet sem vetek rá. Ügyet másra vetünk. Például az operá(k)ra.
901 IVA 2016-12-30 22:08:07 [Válasz erre: 895 parampampoli 2016-12-30 17:41:33]
Már itt is a „baj”! A politikában a diktatúra biztosan nagyon zavarja azokat, akik abban élnek. Ez nem a mai Magyarországon van, ahol E. D. kedvére lubickolhat a liberális ízlésdiktatúra jegyében működő színházakban és megfogant előadásokban; továbbá nyíltan, szabadon és felelőtlenül mondhat véleményt a kormányról egy operaénekesnő topicjában.
Már itt is a „baj”! A politikában a diktatúra biztosan nagyon zavarja azokat, akik abban élnek. Ez nem a mai Magyarországon van, ahol E. D. kedvére lubickolhat a liberális ízlésdiktatúra jegyében működő színházakban és megfogant előadásokban; továbbá nyíltan, szabadon és felelőtlenül mondhat véleményt a kormányról egy operaénekesnő topicjában.
900 -zéta- 2016-12-30 19:34:08 [Válasz erre: 899 parampampoli 2016-12-30 18:36:47]
A MÁO-topikban folytatom... 900...;-)
A MÁO-topikban folytatom... 900...;-)
899 parampampoli 2016-12-30 18:36:47 [Válasz erre: 898 Edmond Dantes 2016-12-30 18:23:13]
Cover-rendszer 1990. előtt sem volt, de a Házban bizonyos szerepet annyian énekeltek, hogy ha az egyik művész kidőlt, elég könnyen lehetett találni másikat. De már akkor is megvoltak a híres beugrások storyjai. Pl egyszer egy Turandotot éneklő énekesnő megtudta, hogy az estére kiírt kolleganő gyengélkedik, erre elutazott vidékre, hogy még véletlenül se találják otthon, ha személyesen taxival jönnének érte. Mobiltelefon akkor még nem volt. És itt következett a híres beugrás, amelyről a vele készült interjúban Déry Gabriella is beszélt. Cover-rendszer egyébként volt egy idei a MÁO-ban is, Győriványi első regnálása idején, amikor egy énekesnek, azt hiszem, fél gázsiért, vagy még annyiért se, készen kellett állni a beugrásra. De azt a rendszert utálták az énekesek, mert előfordult, hogy egy előnyös külföldi felkérésre nem engedték el őket, mert covernek voltak kiírva. A mai egyik vezető bariton egyszer hosszú ideig büntiben is volt, mert hiába volt cover, ő akkor is elment a külföldi meghívásra. Egyszer meg egy tenornak annak ellenére kötelezővé tette Győriványi, hogy énekelje Rómeót a beteg kollega helyett, hogy gégésztől igazolása volt: tilos énekelnie. Nem, akkor is énekelned kell, mondták neki, mert te vagy a cover. Ha nem, jövőre egy szerepet se kapsz. Szóval... az se működött tökéletesen. (És egyébként is: ha nincsenek énekesek általában, covert is nehéz kiállítani. Szerintem ezt a mostani Bohéméletet kiválóan megoldották. Színvonalasan és még operai eseményt is kreálva belőle.)
Cover-rendszer 1990. előtt sem volt, de a Házban bizonyos szerepet annyian énekeltek, hogy ha az egyik művész kidőlt, elég könnyen lehetett találni másikat. De már akkor is megvoltak a híres beugrások storyjai. Pl egyszer egy Turandotot éneklő énekesnő megtudta, hogy az estére kiírt kolleganő gyengélkedik, erre elutazott vidékre, hogy még véletlenül se találják otthon, ha személyesen taxival jönnének érte. Mobiltelefon akkor még nem volt. És itt következett a híres beugrás, amelyről a vele készült interjúban Déry Gabriella is beszélt. Cover-rendszer egyébként volt egy idei a MÁO-ban is, Győriványi első regnálása idején, amikor egy énekesnek, azt hiszem, fél gázsiért, vagy még annyiért se, készen kellett állni a beugrásra. De azt a rendszert utálták az énekesek, mert előfordult, hogy egy előnyös külföldi felkérésre nem engedték el őket, mert covernek voltak kiírva. A mai egyik vezető bariton egyszer hosszú ideig büntiben is volt, mert hiába volt cover, ő akkor is elment a külföldi meghívásra. Egyszer meg egy tenornak annak ellenére kötelezővé tette Győriványi, hogy énekelje Rómeót a beteg kollega helyett, hogy gégésztől igazolása volt: tilos énekelnie. Nem, akkor is énekelned kell, mondták neki, mert te vagy a cover. Ha nem, jövőre egy szerepet se kapsz. Szóval... az se működött tökéletesen. (És egyébként is: ha nincsenek énekesek általában, covert is nehéz kiállítani. Szerintem ezt a mostani Bohéméletet kiválóan megoldották. Színvonalasan és még operai eseményt is kreálva belőle.)
898 Edmond Dantes 2016-12-30 18:23:13 [Válasz erre: 896 parampampoli 2016-12-30 17:47:16]
Munkásságod a momus részét képezi: hol "fent" (ppp) hol meg itt "lent", köztünk, kommentelők közt. Érdekes módon 891-ben feltett, idevágó kérdésemre eddig a kutya se reagált, pedig az (lenne) a lényeg: miért nincs (ha nincs) c o v e r-rendszer MÁO-ban? Elég egyszerű kérdés. És nem Kolonits Klára helyett, hanem az ő érdekében, a produkció(k) érdekében, a közönség érdekében kérdezem. Rossz kérdés? Netán túl jó kérdés?
Munkásságod a momus részét képezi: hol "fent" (ppp) hol meg itt "lent", köztünk, kommentelők közt. Érdekes módon 891-ben feltett, idevágó kérdésemre eddig a kutya se reagált, pedig az (lenne) a lényeg: miért nincs (ha nincs) c o v e r-rendszer MÁO-ban? Elég egyszerű kérdés. És nem Kolonits Klára helyett, hanem az ő érdekében, a produkció(k) érdekében, a közönség érdekében kérdezem. Rossz kérdés? Netán túl jó kérdés?
897 Edmond Dantes 2016-12-30 18:16:50 [Válasz erre: 895 parampampoli 2016-12-30 17:41:33]
Jagó Credójából, a Carmen csempészeiből vagy Mimi tüdőbajából lesz baj? Úgy tudtam, operákról szabad írni. A többi csak habarcs, kötőanyag. Mellesleg i g a z: a három fenti cucc mindegyikéből baj lett, bár a csempészek utóélete nem ismeretes. Aki tud róluk, szóljon.
Jagó Credójából, a Carmen csempészeiből vagy Mimi tüdőbajából lesz baj? Úgy tudtam, operákról szabad írni. A többi csak habarcs, kötőanyag. Mellesleg i g a z: a három fenti cucc mindegyikéből baj lett, bár a csempészek utóélete nem ismeretes. Aki tud róluk, szóljon.
896 parampampoli 2016-12-30 17:47:16 [Válasz erre: 894 Edmond Dantes 2016-12-30 17:29:34]
Nem veszed észre, hogy már réges-régen nem Kolonits művésznőről van szó? Megint rólam és a momus-ön folytatott "munkásságomról" folyik itt az értekezés, amibe szegény Cilike is belekeveredett, mert egyetértettem vele valamiben. Egyébként Kolonits művésznőről egy árva rossz szó nem hangzott el, részemről biztos nem. Cilike részéről szintén nem. Mások véleményét védjék meg mások.
Nem veszed észre, hogy már réges-régen nem Kolonits művésznőről van szó? Megint rólam és a momus-ön folytatott "munkásságomról" folyik itt az értekezés, amibe szegény Cilike is belekeveredett, mert egyetértettem vele valamiben. Egyébként Kolonits művésznőről egy árva rossz szó nem hangzott el, részemről biztos nem. Cilike részéről szintén nem. Mások véleményét védjék meg mások.
895 parampampoli 2016-12-30 17:41:33 [Válasz erre: 894 Edmond Dantes 2016-12-30 17:29:34]
Jaj, jaj, Dantes... ebből baj lesz... -:)))
Jaj, jaj, Dantes... ebből baj lesz... -:)))
894 Edmond Dantes 2016-12-30 17:29:34
Szegény Kolonits művésznő, megint "kereszttűzben" avagy Pilátus a Credoban (n e m Jago Credojában! azt még nem énekeltették el vele): én éppenséggel úgy látom, hogy manapság a politikában a diktatúra vagy annak lájtosabb formája, az illiberális autokrácia kevesebbeket zavar mint a momuson megjelenő vélt vagy valós "véleménydiktatúra". Pedig utóbbi végül is a légynek sem árt, az előbbi viszont...-hogy azért valamiképp az operát is be- ill. visszacsempésszem vö. Carmen csempészei-...tehát az előbbi viszont legalább olyan ártalmas mint Miminek a tüdőbaj.
Szegény Kolonits művésznő, megint "kereszttűzben" avagy Pilátus a Credoban (n e m Jago Credojában! azt még nem énekeltették el vele): én éppenséggel úgy látom, hogy manapság a politikában a diktatúra vagy annak lájtosabb formája, az illiberális autokrácia kevesebbeket zavar mint a momuson megjelenő vélt vagy valós "véleménydiktatúra". Pedig utóbbi végül is a légynek sem árt, az előbbi viszont...-hogy azért valamiképp az operát is be- ill. visszacsempésszem vö. Carmen csempészei-...tehát az előbbi viszont legalább olyan ártalmas mint Miminek a tüdőbaj.
893 parampampoli 2016-12-30 17:12:10 [Válasz erre: 889 telramund 2016-12-30 09:58:16]
Az objektív megítélést erősen befolyásolja pl. az a nem lényegtelen körülmény, hogy valaki ott volt-e a koncerten, előadáson, vagy nem, és mindenféle felvételek alapján ítélkezik. Ami szubjektív elemeidet illeti, egyetértek.
Az objektív megítélést erősen befolyásolja pl. az a nem lényegtelen körülmény, hogy valaki ott volt-e a koncerten, előadáson, vagy nem, és mindenféle felvételek alapján ítélkezik. Ami szubjektív elemeidet illeti, egyetértek.
891 Edmond Dantes 2016-12-30 10:19:47
Általában érdekelne: a cover ismeretlen fogalom mifelénk? Nem hinném, hogy nincs-nem lenne egyetlen "készenléti" Mimi sem, aki hadra fogható vészhelyzetben, ami előállt a minap is. Mindezt n e m Kolonits művésznő ellenében vetem fel, ellenkezőleg!
Általában érdekelne: a cover ismeretlen fogalom mifelénk? Nem hinném, hogy nincs-nem lenne egyetlen "készenléti" Mimi sem, aki hadra fogható vészhelyzetben, ami előállt a minap is. Mindezt n e m Kolonits művésznő ellenében vetem fel, ellenkezőleg!
890 Edmond Dantes 2016-12-30 10:16:01 [Válasz erre: 888 tiramisu 2016-12-30 00:35:45]
Igen, köszönöm a javítást...hímezni pláne nem tudok, max. hámozni.
Igen, köszönöm a javítást...hímezni pláne nem tudok, max. hámozni.
889 telramund 2016-12-30 09:58:16
Ha a politikában zavaró a diktatúra egy fórumon a vélemény diktatúra legalább olyan zavaró.Gondolom nem kell részleteznem!Minden fórumtársammal közlöm,hogy akár tetszik ,akár nem minden vélemény egyedi az enyém is.Egy véleményt nagyon sok minden meghatároz,ami a lényeget nagyon megváltoztatja.Itt nem kritikusok vitatkoznak,hanem operaszerető emberek.Ebben pedig nagyon sok a subjectiv elem.Utóbbiakat nem részletezem ,mert nagyon befolyásolják a tényleges produkció objectiv megítélését.
Ha a politikában zavaró a diktatúra egy fórumon a vélemény diktatúra legalább olyan zavaró.Gondolom nem kell részleteznem!Minden fórumtársammal közlöm,hogy akár tetszik ,akár nem minden vélemény egyedi az enyém is.Egy véleményt nagyon sok minden meghatároz,ami a lényeget nagyon megváltoztatja.Itt nem kritikusok vitatkoznak,hanem operaszerető emberek.Ebben pedig nagyon sok a subjectiv elem.Utóbbiakat nem részletezem ,mert nagyon befolyásolják a tényleges produkció objectiv megítélését.
887 tiramisu 2016-12-30 00:35:04 [Válasz erre: 880 parampampoli 2016-12-29 18:03:27]
Így van! Köszönet Kolonits Klárának, hogy megmentette az előadást!
Így van! Köszönet Kolonits Klárának, hogy megmentette az előadást!
885 tiramisu 2016-12-30 00:32:19 [Válasz erre: 874 márta 2016-12-29 11:02:25]
Így igaz! Ám az "eszetlen dolgokra vállalkozik" kicsit erős kifejezés! Magunkat tegyük rendbe egy kissé!
Így igaz! Ám az "eszetlen dolgokra vállalkozik" kicsit erős kifejezés! Magunkat tegyük rendbe egy kissé!
884 Cilike 2016-12-29 19:19:02 [Válasz erre: 881 telramund 2016-12-29 18:33:39]
Nem misztifikáljuk. Tisztában vagyunk azzal, hogy 1. végig szinte középlágé, 2. Puccininál hangosabb a zenekar, mint Erkelnél. Sokkal.
Nem misztifikáljuk. Tisztában vagyunk azzal, hogy 1. végig szinte középlágé, 2. Puccininál hangosabb a zenekar, mint Erkelnél. Sokkal.
883 Cilike 2016-12-29 19:18:38 [Válasz erre: 881 telramund 2016-12-29 18:33:39]
Nem misztifikáljuk. Tisztában vagyunk azzal, hogy 1. végig szinte középlágé, 2. Puccininál hangosabb a zenekar, mint Erkelnél. Sokkal.
Nem misztifikáljuk. Tisztában vagyunk azzal, hogy 1. végig szinte középlágé, 2. Puccininál hangosabb a zenekar, mint Erkelnél. Sokkal.
