Bejelentkezés Regisztráció

Kolonits Klára


1031 parampampoli 2018-01-22 13:52:32 [Válasz erre: 1029 -zéta- 2018-01-20 21:57:23]

Neeee, könyörgöm!! -:)


1030 bermuda 2018-01-22 10:33:35 [Válasz erre: 1029 -zéta- 2018-01-20 21:57:23]

:))))))


1029 -zéta- 2018-01-20 21:57:23 [Válasz erre: 1028 nickname 2018-01-20 19:58:01]

OFF: Szívesen nyitunk egy Hector Lopez Mendoza topikot, ha ekkora igény van rá...


1028 nickname 2018-01-20 19:58:01 [Válasz erre: 1027 Pristaldus 2018-01-20 19:10:07]

2016-ban a Román Nemzeti Operában öltötte magára a velencei mór jelmezét, most is ott énekli? Erre az Otellóre se ülnék be még akkor sem, ha fizetnének érte! Stefllióra se mentem el végül miatta. Még Kiss B. Attilával is jobban elviseltem volna a darabot, mint vele. 


1027 Pristaldus 2018-01-20 19:10:07 [Válasz erre: 1024 nickname 2018-01-17 19:59:02]

Hector Mendoza Otellót énekel!


1026 oldalsonka 2018-01-20 18:32:41

Az Operaháznak a debreceni Norma premier után már három világszínvonalú Normája lenne, ezek után nem értem, Budapesten miért nem szerepel majd a repertoárban...


1025 Robesz 2018-01-20 17:33:43

Véletlenül nem megy valaki Norma premierre autóval?


1024 nickname 2018-01-17 19:59:02 [Válasz erre: 1017 parampampoli 2018-01-17 10:37:53]

Mivel Szabó Sipos Máté szerintem egy jó szakember, ezért reménykedtem benne, hogy lecseréli Mendozát, amint lehet vagy amint meghallgatta és belátta, hogy ezzel az énekessel már nem lehet sok mindent kezdeni, hiába van hangja - technikailag egy nulla, meg egyébként is: semmi érzelem, semmi árnyalat, semmi dinamikat nincs az éneklésében. 


1023 Robesz 2018-01-17 15:32:02 [Válasz erre: 1022 -zéta- 2018-01-17 11:53:16]

Hurrá! :)


1022 -zéta- 2018-01-17 11:53:16

Az utazáshoz: terveződik egy Norma-busz Debrecenbe, majd írom, ha lesz konkrétum...


1021 -zéta- 2018-01-17 11:50:19 [Válasz erre: 1020 parampampoli 2018-01-17 11:26:58]

Remek felvételei vannak a YT-on (bár a legfrissebb is 4-5 éves), igazi hősies színű hang. Jó nemzetközi B-kategóriás helyeken is fellép rendszeresen. https://theoperastage.com/artist/12557/calin-bratescu/&page=0

Én is üdvözlöm a váltást...


1020 parampampoli 2018-01-17 11:26:58 [Válasz erre: 1018 parampampoli 2018-01-17 10:45:45]

Megnéztem a honlapot, és örömteli fejleményt olvastam: Pollione mégse Mendoza lesz, hanem egy CALIN BRATESCU nevű román tenor. Meg merem kockáztatni, hogy a csere kedvező hatással lesz a készülő produkcióra, bár még sose hallottam. Mendozát viszont sokszor.


1019 Pristaldus 2018-01-17 11:08:14 [Válasz erre: 1018 parampampoli 2018-01-17 10:45:45]

De úgy is szólnak ezek az agyonlestrapált hangok!


1018 parampampoli 2018-01-17 10:45:45 [Válasz erre: 1012 Robesz 2017-11-18 21:26:34]

Hogy ilyen szerepléseket látunk, az a mai magyar operai élet szomorú realitása. A hozzá nem értés tombol minden szinten. Már egy másik topicban is hangot adtam ebben az ügyben, de úgy látszik, nem érdekel senkit különösebben. Azelőtt nem létezett énekeseket legalább egy nap szünet nélkül énekeltetni, ami minimálisan szükséges a hangszalagok pihenéséhez (valójában kettő kell, egy a pihenéshez, egy a regenerálódásra), ráadásul egymástól eltérő szerepekben. Talán emlékszik még valaki arra az esetre úgy 25 évvel ezelőtt, amikor három egymás utáni napon volt Aida előadás, Misura énekelte volna az elsőt és a harmadikat, a másodikat Szilfai Márta. Szilfai beteg lett, és Misura, hogy megmentse az előadást, elvállalta azt is. De csak kivételesen, mondta, és csak Gardellivel. Akkor ebből sajtóhír lett, újságcikkek és tv riport. Ma kit érdekel az, hogy egymás utáni napokon kell énekelni egy énekesnek, egyszerre három szerepet próbálni, és közben egy negyediket énekelni? Ez ma már nem hír. Talán az ellenkezője lenne az...


1017 parampampoli 2018-01-17 10:37:53 [Válasz erre: 1014 nickname 2017-11-18 22:00:00]

Megértelek, egyrészt. De azt ne hagyd ki a számításból, hogy Mendoza lesz Pollione, és őt is ki kell bírni egy nem jelentéktelen szerepben. -:)


1016 bermuda 2018-01-17 00:23:39 [Válasz erre: 1010 nickname 2017-11-18 20:32:08]

IGEN én ma vettem a Bp.i Normára máj 18. jegyet.

 


1015 Robesz 2017-11-18 22:03:21 [Válasz erre: 1014 nickname 2017-11-18 22:00:00]

 Szerintem leszünk páran így :)


1014 nickname 2017-11-18 22:00:00 [Válasz erre: 1013 Robesz 2017-11-18 21:34:06]

Akkor két szereposztása lesz az Ernaninak és nem Kolonitsal láthatjuk Pesten - mondjuk teljesen mindegy nekem, mert így is, úgy is elmegyek Szegedre is Ernanit nézni, Debrecenbe Normát nézni. Debrecenbe annyi Norma lesz,hogy még tán kétszer-háromszor is elutazok Norma ügyben a kálvinista Rómába. 


1013 Robesz 2017-11-18 21:34:06 [Válasz erre: 1007 nickname 2017-11-18 19:44:37]

Egyébként máj.16.-án Debrecenben Norma van, szóval egyelôre még csak találgatunk, hogy mi történhet.. 2 helyen nem tud egyszerre lenni az biztos :)


1012 Robesz 2017-11-18 21:26:34

Bárhogy is lesz, a mûvésznô kellôképp okos és ismeri saját képességeit, erejét, hogy el tudja dönteni mit vállal.

Egyébként láttunk már hasonló szerepléseket, hogy nagyon  ne menjek messzire, Sümegi Eszter és Rálik Szilvia például az idei évadban egymàst követô napon énekelnek Az árnyék nélküli asszonyban és a Turandotban. 

Na az se volt normális aki a programot így rakta össze...


1011 Heiner Lajos 2017-11-18 20:33:45 [Válasz erre: 1007 nickname 2017-11-18 19:44:37]

Ha Debrecenben két egymást követő napon elvállalta Normat...


1010 nickname 2017-11-18 20:32:08 [Válasz erre: 1009 IVA 2017-11-18 20:16:24]

Vajon lesz majd Norma premier az Erkelben is Kolonitsal? Lehetne. Modnjuk Ernani is lehetett volna, vagy Boleyn Anna, vag Puritánok - egyiknek sincs nagy esélye. Talán a Normának van. 


1009 IVA 2017-11-18 20:16:24 [Válasz erre: 1007 nickname 2017-11-18 19:44:37]

Tulajdonképpen énekelhetné Kolonits Rosinát is a győri Sevillaiban, Elvirát is a szegedi Ernaniban, az Éj királynőjét is a miskolci Varázsfuvolában és Rosalindát is a pécsi Denevérben. Csupán át kellene nevezni a rendezvénysorozatot: PRIMACLARA ’18.


1008 IVA 2017-11-18 19:55:40

Kedves Rajongótársak!
Már lehet jegyeket váltani a Primavera '18 előadásaira.
Az internetes vásárlás a Normára egyelőre akadályba ütközik, de a pénztárban lehetséges.


1007 nickname 2017-11-18 19:44:37

Egybéként most azt írja a MÁO honlapja, hogy Primaverara Hernanit hozza a Szegedi Nemzeti Színház, a Normát meg Debrecen. Kolonits mindkettőt elvállalja egy hét alatt? Az egyik máj. 16, a másik máj. 18. 


1006 Robesz 2017-11-18 18:37:33 [Válasz erre: 1005 -zéta- 2017-11-18 18:03:40]

Tuti :)


1005 -zéta- 2017-11-18 18:03:40 [Válasz erre: 1004 Robesz 2017-11-17 21:42:51]

Figyeld meg, jövő nyárra már túl leszünk a kétezren...;-)


1004 Robesz 2017-11-17 21:42:51

Hopp, észre sem vettük de átléptük az 1.000-et :)


1003 Búbánat 2017-11-17 21:37:21

A KULT50 bemutatja: Kolonits Klára

Nem csupán a régen-most szembeállítás miatt kell őt újra és újra megnézni, hanem amiatt a kíváncsiság és elsöprő játékszenvedély miatt is, ami nála estéről estére tapasztalható. Kolonits Klára portréja a Fidelio gondozásában megjelent KULT50 kiadványból.

/Papp Éva - Fidelio. hu, 2017.11.04. 16:00/


1002 Cilike 2017-11-17 16:55:29 [Válasz erre: 1001 nickname 2017-11-17 10:07:44]

CSak ez a beírás nem erre vonatkozott eredetileg. Nem a szereposztásokról volt szó. Legalábbis úgy rémlik, hanem a Filharmóniai társaság megszüntetésének lehetőségéről. Ehhez semmi köze annak, hogy ki énekli Violettát.


1001 nickname 2017-11-17 10:07:44 [Válasz erre: 1000 Cilike 2017-11-17 07:51:11]

Maradjunk annyiban, hogy a művészi szemptonok érdekesen érvényesülnek - vagy inkább hol érvényesülnek, hol nem. Miklósáról minden kritika megállapította, hogy alkalmatlan a szerepre, Violetta nem az ő szerepe sdtb.. Ennek ellenére ki énekli a főszerepet ismnét? Miklósa. És igen ez nyilván nem az énekesek döntése és ezt ők nyilván nem kommentálják se egymásnak, se másnak amennyiben kulturálnak adnak hozzá, de nekem, meg bárkinek akinek megnéz egy előadást felvetődhet a kérdés, miért? Miért? Miért? Ez a művészeti érdekek kivétel nélküli érvényesülése?


1000 Cilike 2017-11-17 07:51:11

Nyilán pusztán anyagi szempontok miatt nyitották újra az Erkelt is, a művészeti szempontok mellőzésével...ezért futott két ház egyszerre, ezért vettek fel egy csomó embert, hogy működtessék...


999 Klára 2017-11-17 07:37:11 [Válasz erre: 998 ebera 2017-11-17 00:12:15]

Mint az imént MÁO fórumban tett bejegyzésemben említettem, nálunk már a politika és a politikusok "vannak a spájzban" - és ez mindenre és mindenkire hatással van. Ha egy művészeti intézmény - Opera, Szinház, Múzem, stb - vezetősége nem tisztán csak művészeti szempontok alapján választ, bocs a vulgáris stílusért, megette a fene az egészet! Nem mellesleg, az ilyen megalkuvó vezető/vezetőség messzemenően szégyellhetné magát,  de persze nem teszi, Miért is? Hiszen őket valaki kinevezte, megbízta, stb.


998 ebera 2017-11-17 00:12:15 [Válasz erre: 996 Robesz 2017-11-16 20:13:39]

T.Z.  Eötvös Péter operájában fantasztikus volt, valószínúleg Violettának is jó lesz, főleg Leo Nuccival, mint idősebb Germonttal. ( A pocsék rendezést próbáljuk feledni.) Hogy itthon miért nem lesz Violetta K.K. valóban nagy kérdőjel.


997 Heiner Lajos 2017-11-16 20:34:54 [Válasz erre: 989 Edmond Dantes 2017-10-22 20:11:23]

Ahelyett, hogy hét estén adták volna elő...


996 Robesz 2017-11-16 20:13:39 [Válasz erre: 994 nickname 2017-11-16 18:40:10]

A lényeg, hogy hívtak inkább egy ukrán énekesnôt az Erkeles elôadásokra... 


995 Beatrice 2017-11-16 19:04:59

19-én, azaz most vasárnap ünnepi hangverseny lesz a Zeneakadémia nagytermében Orbán György zeneszerző 70. születésnapja tiszteletére, A műsor második felében a szerző Stabat Matere hangzik fel, ebben Kolonits Klára is közreműködik.

Jegyek ingyenesen igényelhetők a Zeneakadémia jegypénztárában.

További információ


994 nickname 2017-11-16 18:40:10

Na hol lesz legközelebb Violetta a művésznő? Hát nem Budapesten. Örülök neki, hogy énekelheti a szerepet, és no comment a budapesti Traviata előadásokkal kapcsolatban. Az előadás karmestere Dinyés Dániel lesz. 


993 Klára 2017-10-27 13:59:18 [Válasz erre: 991 Beatrice 2017-10-27 12:01:48]

Valóban! Csodálatos!


992 Búbánat 2017-10-27 12:08:18 [Válasz erre: 991 Beatrice 2017-10-27 12:01:48]

Csodálatos!!!...


991 Beatrice 2017-10-27 12:01:48

Hugenották - ízelítő


990 telramund 2017-10-22 22:31:00 [Válasz erre: 986 -zéta- 2017-10-10 20:33:50]

A Facebookon elolvasható a Kolonist Klára oldalon és több más helyen.


989 Edmond Dantes 2017-10-22 20:11:23 [Válasz erre: 984 Beatrice 2017-10-10 13:16:23]

Szünettel játszották A teremtést? Brrr...


988 melisande 2017-10-22 20:07:42

És az alábbi linken mind egy helyen.. :)

http://klarakolonits.com/hu/uj-cikkek-interjuk/


987 -zéta- 2017-10-11 11:22:56

Még egy nagyon érdekes, páros interjú Kolonits Klárával és Dinyés Dániellel:

http://bcmagazin.hu/2017/10/09/az-ujdonsag-mindig-a-mondanivalo-es-az-ember-lesz-kolonits-klara-es-dinyes-daniel/


986 -zéta- 2017-10-10 20:33:50

http://muzsika.net/muzsika/index.php?area=present

Az októberi MUZSIKA címlapján Kolonits Klára, belül egy hosszú és igen tartalmas interjú....:-)


985 Beatrice 2017-10-10 13:40:49

Müpa Fesztivál Színház, december 3, 11 és 15 órakor:

Operamacera - a Nemzeti Filharmonikusok családi matinéja

Rossini: A sevillai borbély

Vezényel: Dinyés Dániel

Rendező: Göttinger Pál

Közreműködők: Kolonits Klára, Horváth István, Cseh Antal

"(...) a közönség nemcsak passzív, ám jól szórakozó megfigyelőként van jelen, hanem az alkotói folyamatba való betekintés révén részesévé is válik a mű születésének, megismeri kulisszatitkait. A műhelymunkában a két alkotó a nagyszerű énekesekkel együtt egy elképzelt előadás rendelkezőpróbáját tartja előttünk, a zenei és történetmesélő elemzéstől kezdve az énekesek színpadon megtett első lépéseiig." (forrás: mupa.hu)


984 Beatrice 2017-10-10 13:16:23

Jó egy hete volt, 1-jén, de csak most jutok hozzá, hogy írjak róla:

Óriási örömzenélés színhelye volt a Zeneakadémia, ahol Haydn A teremtés c. oratóriuma volt műsoron, az Óbudai Danubia Zenekart Vásáry Tamás vezényelte, közreműködött a Nemzeti Énekkar, valamint Kolonits Klára, Rab Gyula és Bakonyi Marcell. Eredetileg egy másik szopránnal volt meghirdetve a koncert, és amikor megtudtam, hogy Kolonits Klára fogja énekelni a szopránszólót, válaszút elé kerültem, mert aznap délelőttre már volt jegyem a Rigolettóra, és nem nagyon szeretek "duplázni", de most mégis megtettem (végül is épp a Zene Világnapja volt), és jól is jött ki a dolog, mert ugyan várakozásomon felül sikerült a Rigoletto is, de az igazi eksztázist A teremtés hozta el. Ezt a művet addig csak felvételről ismertem, és nekem a művek mindig élőben nyílnak meg igazán. Nem akarom elemezni az előadást, úgy volt jó, ahogy volt. Nagyszerű, rituális, vallásos jellegű élmény. Azt hiszem, a közönség nagy részére így hatott. Már az első rész végén bejött a vastaps, Vásáry Tamás még szólt is, hogy lesz még egy második rész is. :-)

A karmester, a zenekar, az énekkar és a szólisták is derekasan helytálltak. Kolonits Klárát élmény volt nemcsak hallgatni, de még nézni is, amint a kottából végig követi az előadást (akkor is, amikor nem ő következik), és szinte együtt él, együtt mozog a zenével.


983 Beatrice 2017-09-26 17:04:48
A [url]https://lanchidszalon.hu/index.php/top-blocks/22-personal-training;Lánchíd Szalonban[/url] október 26-án: "Papageno klasszikus zenei estek A hugenották, avagy mi is az a francia nagyopera Kezdés: 19.00 Nézőtér nyitás: 18.30 Jegyár: 1 500,- Ft Jegyek kaphatók az InterTicket országos hálózatában valamint a JEGY.HU oldalon. Az Operaház Hugenották-bemutatója akkor is időszerű lenne, ha nem idén lenne a reformáció 500. évfordulója. A francia nagyopera szinte önálló műfaj az operán belül, a maga idejében elsöprő népszerűségnek örvendett, Meyerbeer itthon évtizedek óta nem játszott mesterműve pedig a műfaj egyik legjellegzetesebb darabja. Vendégeink: a főszerepet éneklő Kolonits Klára operaénekesnő és az ebben a darabban kitüntetett szerepet játszó kórust vezető Strausz Kálmán karigazgató."

982 -zéta- 2017-09-19 23:57:23
Most találtam [url]http://est.hu/cikk/124013/az_utolso_hangig_-_interju_kolonits_klaraval_es_stohl_andrassal;ezt[/url] az interjút....





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.