881 telramund 2016-12-29 18:33:39
Ha valaki megment egy (25oooo ft-s) teltházas estét ,10 éve nem énekelte a szerepet,ha elmondja is tiszteletet érdemel.Egyébként nem hiszem ,hogy nem lehet hallani,mert mondjuk a Szilágyi Erzsébet sem koloratúr szerep ,maradjunk abba és vitt a hangja.Ne misztifikáljuk Mimit!Most már pláne sajnálom, hogy nem voltam ott.Aztán szeretem azt az aggódást ,ami elveszi a művész kedvét.Egy Mimiben még senki nem ment tönkre.Az a szerep,ahol a kifejezés sokkal több,mint az ének nehézsége.Azt pedig biztos adva van.Remélem hallok belőle valamit.
Ha valaki megment egy (25oooo ft-s) teltházas estét ,10 éve nem énekelte a szerepet,ha elmondja is tiszteletet érdemel.Egyébként nem hiszem ,hogy nem lehet hallani,mert mondjuk a Szilágyi Erzsébet sem koloratúr szerep ,maradjunk abba és vitt a hangja.Ne misztifikáljuk Mimit!Most már pláne sajnálom, hogy nem voltam ott.Aztán szeretem azt az aggódást ,ami elveszi a művész kedvét.Egy Mimiben még senki nem ment tönkre.Az a szerep,ahol a kifejezés sokkal több,mint az ének nehézsége.Azt pedig biztos adva van.Remélem hallok belőle valamit.
880 parampampoli 2016-12-29 18:03:27 [Válasz erre: 879 Edmond Dantes 2016-12-29 17:52:35]
Van olyan, hogy mindenki beteg, külföldön van, másik szerepet énekel stb. Még akkor is volt, amikor volt társulat, és sok-sok jó szoprán. Most nincs társulat, jó szoprán nem sok, de igen kevés. És akik lennének, azok se lennének egyáltalán jobbak Kolonitsnál. Sőt. A helyzetben ő volt a legjobb megoldás, ebben biztos vagyok.
Van olyan, hogy mindenki beteg, külföldön van, másik szerepet énekel stb. Még akkor is volt, amikor volt társulat, és sok-sok jó szoprán. Most nincs társulat, jó szoprán nem sok, de igen kevés. És akik lennének, azok se lennének egyáltalán jobbak Kolonitsnál. Sőt. A helyzetben ő volt a legjobb megoldás, ebben biztos vagyok.
879 Edmond Dantes 2016-12-29 17:52:35
Csak ismételni tudom, amit máshol már megírtam itt: Nem is értem: a Ház mindig hemzsegett a Mimit is éneklő lírai szopránoktól. Kieg: nonszensz, hogy most senki nem lenne, ez életszerűtlen... ...ahogy az is életszerűtlen, hogy égen-földön nem volt (másik) beugró. Nem magamra gondolok, én ugyanis nem tudok varrni.
Csak ismételni tudom, amit máshol már megírtam itt: Nem is értem: a Ház mindig hemzsegett a Mimit is éneklő lírai szopránoktól. Kieg: nonszensz, hogy most senki nem lenne, ez életszerűtlen... ...ahogy az is életszerűtlen, hogy égen-földön nem volt (másik) beugró. Nem magamra gondolok, én ugyanis nem tudok varrni.
878 Cilike 2016-12-29 16:47:06
Nem szándékoztam tanítani, csakis a szeretet és tisztelet íratta velem, amit írtam, és ezt a művésznő is tudja.
Nem szándékoztam tanítani, csakis a szeretet és tisztelet íratta velem, amit írtam, és ezt a művésznő is tudja.
877 Károly 2016-12-29 15:54:21
Maradjunk annyiban, hogy másképpen szólt a hangja Mimiként, mint a koloratúr szerepekben! És nem előnyére!
Maradjunk annyiban, hogy másképpen szólt a hangja Mimiként, mint a koloratúr szerepekben! És nem előnyére!
876 parampampoli 2016-12-29 11:07:33 [Válasz erre: 874 márta 2016-12-29 11:02:25]
A fórum nem zeneiskola, nem mesterkurzus, hanem az, amit a neve mond: fórum. Elmondja mindenki a véleményét, és lehet rajta vitatkozni. Te például most elmondtad a véleményedet, amellyel én nem értek egyet, és elmondtam az enyémet. És továbbra is ezt fogom tenni. Remélem, Cilike is.
A fórum nem zeneiskola, nem mesterkurzus, hanem az, amit a neve mond: fórum. Elmondja mindenki a véleményét, és lehet rajta vitatkozni. Te például most elmondtad a véleményedet, amellyel én nem értek egyet, és elmondtam az enyémet. És továbbra is ezt fogom tenni. Remélem, Cilike is.
874 márta 2016-12-29 11:02:25
T. Fórumtársak! Az a véleményem, ne mi tanítsuk Kolonits Klárát énekelni! Az hogy ma így szól a hangja két dolgot bizonyít. 1. Megvan a magához való esze és tud vigyázni a hangszerére. 2. Ha egy kicsit eszetlen dolgokra vállalkozik, az csak használ neki! Teljesen kiegyensúlyozott, szabályos emberből ritkán lesz igazán nagy művész.
T. Fórumtársak! Az a véleményem, ne mi tanítsuk Kolonits Klárát énekelni! Az hogy ma így szól a hangja két dolgot bizonyít. 1. Megvan a magához való esze és tud vigyázni a hangszerére. 2. Ha egy kicsit eszetlen dolgokra vállalkozik, az csak használ neki! Teljesen kiegyensúlyozott, szabályos emberből ritkán lesz igazán nagy művész.
873 telramund 2016-12-29 10:59:03
Érdekes ,akivel én beszéltem az szuperlativuszokban beszélt az előadásáról ,mint Mimi!És hiszem is ,bár sajnos nem voltam ott.De Luisa Millerét ismerve el tudom képzelni milyen jó Mimi lehetett.Megvannak a bensőséges hangjai,ami a szerephez kell és ami annyi jelenleg éneklő Mimiből hiányzik.
Érdekes ,akivel én beszéltem az szuperlativuszokban beszélt az előadásáról ,mint Mimi!És hiszem is ,bár sajnos nem voltam ott.De Luisa Millerét ismerve el tudom képzelni milyen jó Mimi lehetett.Megvannak a bensőséges hangjai,ami a szerephez kell és ami annyi jelenleg éneklő Mimiből hiányzik.
872 nickname 2016-12-29 10:45:45
Biztos, hogy egyedi eset marad. Az utóbbi években a művésznő csak egy jól körülhatárolható szerepkörben "mozgott". A két évvel ezelőtti Melinda beugrását kellett volna meghálálnia a vezetésnek mondjuk azzal, hogy nem írják ki a következő évad Bánk bán előadásaiból sem. Bárki bármit mondhat: nekem Ágai Karola Melindája mellett - akit élőben nem láthattam a szerepben - Kolonits a legszuperebb Melinda. Még akkor is, ha egyesek szerint ő sem világszínvonalú énekesnő, mert nincs is olyan magyar földön, aki világszínvonal lenne.
Biztos, hogy egyedi eset marad. Az utóbbi években a művésznő csak egy jól körülhatárolható szerepkörben "mozgott". A két évvel ezelőtti Melinda beugrását kellett volna meghálálnia a vezetésnek mondjuk azzal, hogy nem írják ki a következő évad Bánk bán előadásaiból sem. Bárki bármit mondhat: nekem Ágai Karola Melindája mellett - akit élőben nem láthattam a szerepben - Kolonits a legszuperebb Melinda. Még akkor is, ha egyesek szerint ő sem világszínvonalú énekesnő, mert nincs is olyan magyar földön, aki világszínvonal lenne.
870 Cilike 2016-12-29 08:52:13 [Válasz erre: 869 tiramisu 2016-12-29 00:04:30]
Persze, értem, csak remélem, egyedi eset marad.
Persze, értem, csak remélem, egyedi eset marad.
869 tiramisu 2016-12-29 00:04:30 [Válasz erre: 867 Cilike 2016-12-28 23:52:00]
Vészhelyzet volt! Nem mindennapi teljesítmény!
Vészhelyzet volt! Nem mindennapi teljesítmény!
867 Cilike 2016-12-28 23:52:00
Szép dolog volt megmenteni az előadást, de nem kéne Mimit énekelni. Nem, nem, nem. Nem kompatibilis a belcanto repertoárral.
Szép dolog volt megmenteni az előadást, de nem kéne Mimit énekelni. Nem, nem, nem. Nem kompatibilis a belcanto repertoárral.
866 IVA 2016-12-28 22:52:33 [Válasz erre: 864 -zéta- 2016-12-28 08:26:23]
Sajnos a jegyhiány engem nem érintett, mert csak most értesülök a változásról, miután az előadás lement. Nincs más hátra, mint abban reménykedni, hogy érvényes még az a szabály, amely szerint egy beugrásért előadás jár. De hát mikor lesz megint operaházi Bohémélet?
Sajnos a jegyhiány engem nem érintett, mert csak most értesülök a változásról, miután az előadás lement. Nincs más hátra, mint abban reménykedni, hogy érvényes még az a szabály, amely szerint egy beugrásért előadás jár. De hát mikor lesz megint operaházi Bohémélet?
865 nickname 2016-12-28 08:57:52 [Válasz erre: 864 -zéta- 2016-12-28 08:26:23]
Csak már szabad jegy nincs.
Csak már szabad jegy nincs.
864 -zéta- 2016-12-28 08:26:23
[url]http://www.opera.hu/musor/megtekint/bohemelet-2016/eloadas-201612281900/;Hoppá, váratlan ünnepi meglepetés[/url]...
[url]http://www.opera.hu/musor/megtekint/bohemelet-2016/eloadas-201612281900/;Hoppá, váratlan ünnepi meglepetés[/url]...
863 Beatrice 2016-12-16 15:13:44 [Válasz erre: 862 Beatrice 2016-12-15 10:53:31]
Azóta felkerült a koncert a honlapra, sőt, az is kiderült, hogy jövőre megint lesz Così fan tutte Operabeavató a Katona-Kamrában. (A Katona József Színházban épp most van kedvezményes jegyvásárlási akció.)
Azóta felkerült a koncert a honlapra, sőt, az is kiderült, hogy jövőre megint lesz Così fan tutte Operabeavató a Katona-Kamrában. (A Katona József Színházban épp most van kedvezményes jegyvásárlási akció.)
862 Beatrice 2016-12-15 10:53:31
[url]https://www.facebook.com/events/362505600781306/;Karácsonyi hangverseny december 18-án[/url] 16 és 19 órakor, ELTE Aula Magna: G.F. Handel: Messiás (részletek) Wolf Péter: Trombitaverseny Verdi, Schürmann, Billy Joel művei Karácsonyi énekek Közreműködik: Kolonits Klára (szoprán) Cser Krisztián (basszus) Kálmán László (tenor) Horváth Bence (trombita) Bolyki Balázs (ének) ELTE Eötvös Művészeti Együttes Vezényel: Kovács László (A művésznő honlapján viszont - még? - nem szerepel ez az esemény.)
[url]https://www.facebook.com/events/362505600781306/;Karácsonyi hangverseny december 18-án[/url] 16 és 19 órakor, ELTE Aula Magna: G.F. Handel: Messiás (részletek) Wolf Péter: Trombitaverseny Verdi, Schürmann, Billy Joel művei Karácsonyi énekek Közreműködik: Kolonits Klára (szoprán) Cser Krisztián (basszus) Kálmán László (tenor) Horváth Bence (trombita) Bolyki Balázs (ének) ELTE Eötvös Művészeti Együttes Vezényel: Kovács László (A művésznő honlapján viszont - még? - nem szerepel ez az esemény.)
861 Beatrice 2016-12-05 10:33:38
[url]http://www.katolikusradio.hu/musoraink/adas/415912;A mikrofonnál Kolonits Klára énekművész[/url] (Magyar Katolikus Rádió, november 27.)
[url]http://www.katolikusradio.hu/musoraink/adas/415912;A mikrofonnál Kolonits Klára énekművész[/url] (Magyar Katolikus Rádió, november 27.)
860 lujza 2016-12-05 02:04:25 [Válasz erre: 859 smaragd 2016-12-04 13:10:42]
Itt megvan az egész: https://www.youtube.com/watch?v=eZpUMDTIaM8
Itt megvan az egész: https://www.youtube.com/watch?v=eZpUMDTIaM8
859 smaragd 2016-12-04 13:10:42
Megindító előadás, tökéletes művészetét csodálatos élmény látni és hallani! [url]https://youtu.be/RFnzDZ1mQTo;Lammermoori Lucia[/url]
Megindító előadás, tökéletes művészetét csodálatos élmény látni és hallani! [url]https://youtu.be/RFnzDZ1mQTo;Lammermoori Lucia[/url]
858 Búbánat 2016-12-03 22:46:33
[url] http://vigado.hu/programok/-/program/10184/a-liszt-ferenc-kamarazenekar-ujevi-koncertje-kozremukodik-kolonits-klara; A Liszt Ferenc Kamarazenekar újévi koncertje - közreműködik: Kolonits Klára [/url] 2017. január 3-án Kolonits Klára Liszt-díjas operaénekessel adnak újévi koncertet a Pesti Vigadó Dísztermében.
[url] http://vigado.hu/programok/-/program/10184/a-liszt-ferenc-kamarazenekar-ujevi-koncertje-kozremukodik-kolonits-klara; A Liszt Ferenc Kamarazenekar újévi koncertje - közreműködik: Kolonits Klára [/url] 2017. január 3-án Kolonits Klára Liszt-díjas operaénekessel adnak újévi koncertet a Pesti Vigadó Dísztermében.
857 Beatrice 2016-11-29 19:54:01 [Válasz erre: 856 Beatrice 2016-11-29 19:52:26]
Bocsánat, elgépeltem, így helyes: [url]http://budapesttimes.hu/2016/11/25/the-sadness-and-the-madness/;A Budapest Times Lucia-kritikája[/url]
Bocsánat, elgépeltem, így helyes: [url]http://budapesttimes.hu/2016/11/25/the-sadness-and-the-madness/;A Budapest Times Lucia-kritikája[/url]
856 Beatrice 2016-11-29 19:52:26
[url[http://budapesttimes.hu/2016/11/25/the-sadness-and-the-madness/;A Budapest Times Lucia-kritikája[/url]
[url[http://budapesttimes.hu/2016/11/25/the-sadness-and-the-madness/;A Budapest Times Lucia-kritikája[/url]
855 Beatrice 2016-11-29 00:28:47
László Ferencnek a Magyar Narancs aktuális számában megjelent Lucia-kritikájából: "... a bel canto operákról és a bennük fellelhető virtuóz szoprán szólamokról az a széles körben elterjedt (tév)képzet, hogy azok még az opera világán belül is steril képződményeknek ítélhetők. Az 1835-ös Lammermoori Lucia is ilyennek tűnhet első blikkre (...) Csakhogy aztán jön egy nagy énekesnő, és a címszereplő csilingelő szólamáról kiderül, hogy az a kiválás vágyáról, reményéről és kudarcáról, az önmenekítő tébolyról s végül az én széthullásáról szól. (...) ilyen énekeső ma Kolonits Klára, aki (...) nemcsak Lucia áldozat voltát és egész spirituális lényét mutatta föl, de a kiszolgáltatott és zilált angyalalakként is közülünk való s az őrület örvényében is váltig kereső és küzdő embert is. Az erőszak fenyegetése, a kétségbeesés, az összeomlás, de éppígy a testi élménnyé váló, heves boldogság is mindig csupán egyetlen karnyújtásnyira van tőlünk: ezt tette érzékletessé Kolonits meleg árnyalatú, tiszta vonalrajzú és eksztatikus éneklése, s az előadás kétharmadában (így különösen az őrülési jelenetben) érzékeny gesztusokkal dolgozó játéka is. Ennek szólt a premierhez képest is szokatlanul lelkes, az előadást több ponton percekre megakasztó ünneplés, a taps által felszabaduló közönség zajos tüntetése."
László Ferencnek a Magyar Narancs aktuális számában megjelent Lucia-kritikájából: "... a bel canto operákról és a bennük fellelhető virtuóz szoprán szólamokról az a széles körben elterjedt (tév)képzet, hogy azok még az opera világán belül is steril képződményeknek ítélhetők. Az 1835-ös Lammermoori Lucia is ilyennek tűnhet első blikkre (...) Csakhogy aztán jön egy nagy énekesnő, és a címszereplő csilingelő szólamáról kiderül, hogy az a kiválás vágyáról, reményéről és kudarcáról, az önmenekítő tébolyról s végül az én széthullásáról szól. (...) ilyen énekeső ma Kolonits Klára, aki (...) nemcsak Lucia áldozat voltát és egész spirituális lényét mutatta föl, de a kiszolgáltatott és zilált angyalalakként is közülünk való s az őrület örvényében is váltig kereső és küzdő embert is. Az erőszak fenyegetése, a kétségbeesés, az összeomlás, de éppígy a testi élménnyé váló, heves boldogság is mindig csupán egyetlen karnyújtásnyira van tőlünk: ezt tette érzékletessé Kolonits meleg árnyalatú, tiszta vonalrajzú és eksztatikus éneklése, s az előadás kétharmadában (így különösen az őrülési jelenetben) érzékeny gesztusokkal dolgozó játéka is. Ennek szólt a premierhez képest is szokatlanul lelkes, az előadást több ponton percekre megakasztó ünneplés, a taps által felszabaduló közönség zajos tüntetése."
852 -zéta- 2016-11-26 23:10:48
Javaslom, ha csak a fórumozási szokásokat feszegetjük, fáradjunk át pl. az Olvasói levelekhez...
Javaslom, ha csak a fórumozási szokásokat feszegetjük, fáradjunk át pl. az Olvasói levelekhez...
851 telramund 2016-11-26 21:52:11 [Válasz erre: 849 Franca 2016-11-26 21:29:27]
Köszönöm egyetértek!Csak azok gerjesztik a vitát,akik egyébként semmikor nem szólnak semmit,véleményt nem mondanak.Ha véleményem van törlik!Mint tették délután.
Köszönöm egyetértek!Csak azok gerjesztik a vitát,akik egyébként semmikor nem szólnak semmit,véleményt nem mondanak.Ha véleményem van törlik!Mint tették délután.
850 Franca 2016-11-26 21:31:49 [Válasz erre: 831 parampampoli 2016-11-26 12:14:12]
Ezzel csak egyetérteni tudok.
Ezzel csak egyetérteni tudok.
849 Franca 2016-11-26 21:29:27 [Válasz erre: 842 Cilike 2016-11-26 14:22:04]
Ha leírom, hogy a két Lucia közül melyik tetszett és melyik nem, akkor "kijátszom" egymás ellen a két énekesnőt? Remélem, ez nem komoly. Én szeretek értelmes választ kapni a kérdéseimre, a "csak" pedig nem az. Egyébként miért gerjeszt indulatokat egy olyan egyszerű (és jogos) kérdés, hogy miért nem a jobbik előadást rögzíti és adja le a tv? Régen rossz, ha ha már egy magától értetődő kérdés felvetése is rosszallást vált ki.
Ha leírom, hogy a két Lucia közül melyik tetszett és melyik nem, akkor "kijátszom" egymás ellen a két énekesnőt? Remélem, ez nem komoly. Én szeretek értelmes választ kapni a kérdéseimre, a "csak" pedig nem az. Egyébként miért gerjeszt indulatokat egy olyan egyszerű (és jogos) kérdés, hogy miért nem a jobbik előadást rögzíti és adja le a tv? Régen rossz, ha ha már egy magától értetődő kérdés felvetése is rosszallást vált ki.
848 Edmond Dantes 2016-11-26 17:33:52 [Válasz erre: 833 pollione 2016-11-26 13:11:52]
"Próbálj egyéni véleményt alkotni, majd kapsz a pofádra." Na und? kaptam már elégszer, túléltem. Teher alatt nő (és férfi:-)) a pálma. "Azaz lehetőleg ne bánts meg senkit, legyél cuki, trendi , igazodj a fősodorhoz" Na ezt meg szét kell szedni, szerintem lehet, így: a)lehetőleg ne bánts meg senkit b) n e m muszáj ehhez cukinak, trendinek lenni, fősodorhoz igazodni = lehet egyéni véleménye valakinek anélkül, hogy megbántana mást, legyen az művész, fórumtárs, bárki.
"Próbálj egyéni véleményt alkotni, majd kapsz a pofádra." Na und? kaptam már elégszer, túléltem. Teher alatt nő (és férfi:-)) a pálma. "Azaz lehetőleg ne bánts meg senkit, legyél cuki, trendi , igazodj a fősodorhoz" Na ezt meg szét kell szedni, szerintem lehet, így: a)lehetőleg ne bánts meg senkit b) n e m muszáj ehhez cukinak, trendinek lenni, fősodorhoz igazodni = lehet egyéni véleménye valakinek anélkül, hogy megbántana mást, legyen az művész, fórumtárs, bárki.
847 Cilike 2016-11-26 17:13:31 [Válasz erre: 833 pollione 2016-11-26 13:11:52]
Nem kell igazodni a fősodorhoz, szerintem, meg lehet írni a negatív kritikát is, csak nem mindegy, hogyan. Ezért örvend közutálatnak zenész körökben Fáy Miki.
Nem kell igazodni a fősodorhoz, szerintem, meg lehet írni a negatív kritikát is, csak nem mindegy, hogyan. Ezért örvend közutálatnak zenész körökben Fáy Miki.
846 Momo 2016-11-26 15:58:36
Ami a véleményformálást illeti, ahogy Lermontov mondta volt: "jobb társaságban és jobb könyvben nincsen helye a nyílt szitkozódásnak..."
Ami a véleményformálást illeti, ahogy Lermontov mondta volt: "jobb társaságban és jobb könyvben nincsen helye a nyílt szitkozódásnak..."
845 Klára 2016-11-26 14:57:01 [Válasz erre: 842 Cilike 2016-11-26 14:22:04]
Kedves Cilike! Köszönöm a megerősítést. Kiegészítésként csak annyi, hogy a két adott szoprán énekesnőt emberi kvalitásuk és magatartásuk miatt nem lehet kijátszani egymás ellen. De egyéb esetben lehet, ahogy volt is rá nem egy eset az operatörténetben, amire esetleg karrierek, emberek mennek rá! A közönség szegényebb lesz egy egyébként jó énekessel. Kinek van joga eldönteni, ki a jobb? És bocsánat, honnan lenne összehasonlítási alapunk, ha csak egyesek énekelnének?
Kedves Cilike! Köszönöm a megerősítést. Kiegészítésként csak annyi, hogy a két adott szoprán énekesnőt emberi kvalitásuk és magatartásuk miatt nem lehet kijátszani egymás ellen. De egyéb esetben lehet, ahogy volt is rá nem egy eset az operatörténetben, amire esetleg karrierek, emberek mennek rá! A közönség szegényebb lesz egy egyébként jó énekessel. Kinek van joga eldönteni, ki a jobb? És bocsánat, honnan lenne összehasonlítási alapunk, ha csak egyesek énekelnének?
842 Cilike 2016-11-26 14:22:04
Úgy emlékszem,Klára kifogása ugyanarra vonatkozozz, amit én is mondtam: az éneklését lehet bírálni, igaz, jobb előbb azért meghallgatni, de a külsejét, azt, hogy milyen módon építette fel a karrierjét nem kéne fikázni, és még inkább nem kéne a két szereposztás címszereplőit kijátszani egymás ellen. Persze nem lehet egymás ellen kijátszani a személyeket, mert erre egyiküknek sincs hajlama, hanem itt olyan módon indulatokat gerjeszteni, hogy miért kap ez ezt, az miért nem, miért ezt veszi fel a tévé, azt miért nem. Csak. Nem hiszem különben, hogy Ókovács döntené el, melyik előadást rögzítik., bár persze nem tudom, hogyan és ki dönt erről.
Úgy emlékszem,Klára kifogása ugyanarra vonatkozozz, amit én is mondtam: az éneklését lehet bírálni, igaz, jobb előbb azért meghallgatni, de a külsejét, azt, hogy milyen módon építette fel a karrierjét nem kéne fikázni, és még inkább nem kéne a két szereposztás címszereplőit kijátszani egymás ellen. Persze nem lehet egymás ellen kijátszani a személyeket, mert erre egyiküknek sincs hajlama, hanem itt olyan módon indulatokat gerjeszteni, hogy miért kap ez ezt, az miért nem, miért ezt veszi fel a tévé, azt miért nem. Csak. Nem hiszem különben, hogy Ókovács döntené el, melyik előadást rögzítik., bár persze nem tudom, hogyan és ki dönt erről.
834 pollione 2016-11-26 13:12:33 [Válasz erre: 832 márta 2016-11-26 13:00:59]
Bocsánat, helyesen kisujjában.
Bocsánat, helyesen kisujjában.
833 pollione 2016-11-26 13:11:52
Sajnálatosnak tartom, hogy ezen a fórumon ugyanaz történik, mint hazánkban általában. Próbálj egyéni véleményt alkotni, majd kapsz a pofádra. Szerintem:lehet szeretni, vagy egyáltalán nem szeretni énekest, kritikust, megmondó embert , csak annak megfelelő formát kell keresni. Azaz lehetőleg ne bánts meg senkit, legyél cuki, trendi , igazodj a fősodorhoz. Vannak, akik erre képtelenek, illetve saját stílusukban, annak ismert jegyeivel írják cikkeiket, hozzászólásaikat. Én pld. ZÉTA és PPP értekezéseit egyformán szeretem, holott a két stílus, megközelítés látszólag nagyon különbözik egymástól.Őket azért említem név szerint, mert ugyan mások is írnak eédekes, számomra kedvelhetű dolgokat, de a műfaj mindkettőjüknek a kisújában van. Azokat az előadásokat, amelyeket váleményeznek, jómagam is úgy ítélem meg. Végezetül: Döntse el a néző, hogy melyik műre, művészre vált jegyet. Ki az akiért rajong, vagy nem kíván látni, hallani. Köszönöm, ha elvassák kedves fórumtársaim.
Sajnálatosnak tartom, hogy ezen a fórumon ugyanaz történik, mint hazánkban általában. Próbálj egyéni véleményt alkotni, majd kapsz a pofádra. Szerintem:lehet szeretni, vagy egyáltalán nem szeretni énekest, kritikust, megmondó embert , csak annak megfelelő formát kell keresni. Azaz lehetőleg ne bánts meg senkit, legyél cuki, trendi , igazodj a fősodorhoz. Vannak, akik erre képtelenek, illetve saját stílusukban, annak ismert jegyeivel írják cikkeiket, hozzászólásaikat. Én pld. ZÉTA és PPP értekezéseit egyformán szeretem, holott a két stílus, megközelítés látszólag nagyon különbözik egymástól.Őket azért említem név szerint, mert ugyan mások is írnak eédekes, számomra kedvelhetű dolgokat, de a műfaj mindkettőjüknek a kisújában van. Azokat az előadásokat, amelyeket váleményeznek, jómagam is úgy ítélem meg. Végezetül: Döntse el a néző, hogy melyik műre, művészre vált jegyet. Ki az akiért rajong, vagy nem kíván látni, hallani. Köszönöm, ha elvassák kedves fórumtársaim.
832 márta 2016-11-26 13:00:59
Még hogy Lucia őrült volna? Hiszen ő az egyetlen épeszű ebben a tébolydában!
Még hogy Lucia őrült volna? Hiszen ő az egyetlen épeszű ebben a tébolydában!
831 parampampoli 2016-11-26 12:14:12 [Válasz erre: 823 Kolonits Klára 2016-11-25 16:05:32]
Gondolkoztam, hogy Kolonits művésznő tegnapi nyilatkozatára reagáljak-e vagy sem. Érdemben nem is kívánok reagálni rá, álláspontját, ha egyet értek vele, ha nem, tiszteletben tartom. (Hogy Ametiszt és hozzá hasonlók mire találták azt rögtön felhasználhatónak, nem minősítem. Kommentje és hirtelen megjelenésre minősíti őt önmagában is.) Egyvalamit azonban feltétlenül szeretnék leszögezni, még hozzá nyomatékosan: Kolonits művésznő vagy bárki megszólalása engem semmiben nem kötelez vagy befolyásol. Én továbbra is azokról fogok írni és azt, amit gondolok, ahogy engem eddig sem befolyásolt se ő, sem senki más. Azt írom, amit és ahogy hallottam, vagy amit látok szakmai kérdésekben. Hogy nekem mi a véleményem pl. Ókovács Szilveszter igazgatói, az Operaház jelenlegi vagy korábbi vezetésének tevékenységéről, vagy Miklósa Erika énekéről és pályájáról, ahhoz senkinek semmi köze: magánvélemény, amelyet szabadon kifejthetek. Kolonits Klára még a pályán sem volt talán, de én biztos nem tudtam róla, mikor nekem már az volt a véleményem Miklósa Erikáról, ami. Így tehát véleményem tőle független volt -- és marad is. Hogy milyen stílusban írom meg, az pedig magánügy és saját döntésem. Hogy kinek tetszik, kinek nem: ez legyen az ő magánügyük.
Gondolkoztam, hogy Kolonits művésznő tegnapi nyilatkozatára reagáljak-e vagy sem. Érdemben nem is kívánok reagálni rá, álláspontját, ha egyet értek vele, ha nem, tiszteletben tartom. (Hogy Ametiszt és hozzá hasonlók mire találták azt rögtön felhasználhatónak, nem minősítem. Kommentje és hirtelen megjelenésre minősíti őt önmagában is.) Egyvalamit azonban feltétlenül szeretnék leszögezni, még hozzá nyomatékosan: Kolonits művésznő vagy bárki megszólalása engem semmiben nem kötelez vagy befolyásol. Én továbbra is azokról fogok írni és azt, amit gondolok, ahogy engem eddig sem befolyásolt se ő, sem senki más. Azt írom, amit és ahogy hallottam, vagy amit látok szakmai kérdésekben. Hogy nekem mi a véleményem pl. Ókovács Szilveszter igazgatói, az Operaház jelenlegi vagy korábbi vezetésének tevékenységéről, vagy Miklósa Erika énekéről és pályájáról, ahhoz senkinek semmi köze: magánvélemény, amelyet szabadon kifejthetek. Kolonits Klára még a pályán sem volt talán, de én biztos nem tudtam róla, mikor nekem már az volt a véleményem Miklósa Erikáról, ami. Így tehát véleményem tőle független volt -- és marad is. Hogy milyen stílusban írom meg, az pedig magánügy és saját döntésem. Hogy kinek tetszik, kinek nem: ez legyen az ő magánügyük.
830 lujza 2016-11-26 01:18:09 [Válasz erre: 823 Kolonits Klára 2016-11-25 16:05:32]
Köszönöm, kedves Művésznő ezt a tiszta hangot, melyhez hasonlóval oly ritkán találkozunk a Momus hasábjain!
Köszönöm, kedves Művésznő ezt a tiszta hangot, melyhez hasonlóval oly ritkán találkozunk a Momus hasábjain!
829 nizajemon 2016-11-25 22:22:24 [Válasz erre: 828 Cilike 2016-11-25 21:39:33]
Magam részéről megkövetem Kolonits Klárát amennyiben kellemetlen helyzetbe hoztam volna a véleményemmel,melyet most is szóról szóra úgy gondolok,ahogyan leírtam pár mondatban.Miklósa Erikával semmi bajom,emberileg nem minősítettem,nem is tehetném,lévén személyesen nem ismerem.Az éneklését már nem szeretem meg,számomra olyan az énekhangja,mint ahogyan Bánsági Ildikó beszédhangja szól a fülemben.Nincs ezzel semmi gond,mindkettejüket szeretik sokan mások.
Magam részéről megkövetem Kolonits Klárát amennyiben kellemetlen helyzetbe hoztam volna a véleményemmel,melyet most is szóról szóra úgy gondolok,ahogyan leírtam pár mondatban.Miklósa Erikával semmi bajom,emberileg nem minősítettem,nem is tehetném,lévén személyesen nem ismerem.Az éneklését már nem szeretem meg,számomra olyan az énekhangja,mint ahogyan Bánsági Ildikó beszédhangja szól a fülemben.Nincs ezzel semmi gond,mindkettejüket szeretik sokan mások.
828 Cilike 2016-11-25 21:39:33
Aki még emlékszik, hogy K.K talán két vagy három éve elvállalt egy napra (!) két Melindát, hogy kolléganője elutazhasson külföldi fellépésére, az pontosan tudja, milyen Ember ő. Hála Istennek egy szemernyi rosszindulat sincs benne, pláne irigység végképp.
Aki még emlékszik, hogy K.K talán két vagy három éve elvállalt egy napra (!) két Melindát, hogy kolléganője elutazhasson külföldi fellépésére, az pontosan tudja, milyen Ember ő. Hála Istennek egy szemernyi rosszindulat sincs benne, pláne irigység végképp.
827 Klára 2016-11-25 18:22:08 [Válasz erre: 823 Kolonits Klára 2016-11-25 16:05:32]
Tisztelt Művésznő! Többek nevében köszönöm megtisztelő figyelmét és józan sorait. Kolléganője melletti kiállása olyan emberi és művészi magatartásról tanúskodik, melyet sokan irigyelhetnek! Kedves Társak a Fórumon! Ez egy fórum ahol ütköznek a vélemények, de itt lenni nem kötelező. Aki nem viseli el a más véleményét, ne írjon ide, és ne éljen vissza az anonimitás adta lehetőségekkel!
Tisztelt Művésznő! Többek nevében köszönöm megtisztelő figyelmét és józan sorait. Kolléganője melletti kiállása olyan emberi és művészi magatartásról tanúskodik, melyet sokan irigyelhetnek! Kedves Társak a Fórumon! Ez egy fórum ahol ütköznek a vélemények, de itt lenni nem kötelező. Aki nem viseli el a más véleményét, ne írjon ide, és ne éljen vissza az anonimitás adta lehetőségekkel!
826 Búbánat 2016-11-25 18:16:15 [Válasz erre: 823 Kolonits Klára 2016-11-25 16:05:32]
Én eddig nem szólaltam meg itt a két szoprán énekesnő Lucia megformálását illetően, tudatosan kerültem a velük kapcsolatban hosszú ideje itt zajló minősít(get)ésekre való reflektálást, pláne nem összehasonlítva produkciójukat! Pontosan azért nem, mert tudom, azzal milyen forrongó reakciókat váltanék ki egyes fórumtársak közül; nem célom az amúgy itt és a "Kolonits Klára" topicban való purparlé további "kavarása" sem. (Éppen ezért nem írtam semmit a Miklósa Erika topicjába se az ő Lucia alakításáról - amiről szintén megvan a véleményem, de ezt is megtartom magamnak.) Kolonits Klára és Miklósa Erika is jól tudja, miként vélekedem művészetükről, alakításukról, személyiségükről, emberségükről; őket nem szabadna senkinek egymás ellen "kijátszani" - akik minden tiszteletet, megbecsülést és szeretet megérdemelnek évtizedek óta tartó sikeres énekművészi pályafutásukért, művészetük terén elért eredményükért. A Magyar Állami Operaház büszke lehet, hogy van két olyan kiválósága, akikre - eddigi kvalitásaik ismeretében - bátran ráoszthatta Donizetti operájának címszerepét. Mindkét művésznő a saját egyéniségét, lelkületét, énekhangját, tudását tette bele a produkcióba. Gondolom, ezzel semmi újat nem mondtam... Ennyit teszek hozzá Kolonits Klára művésznő jól megfontolt, megszívlelendő szavaihoz.
Én eddig nem szólaltam meg itt a két szoprán énekesnő Lucia megformálását illetően, tudatosan kerültem a velük kapcsolatban hosszú ideje itt zajló minősít(get)ésekre való reflektálást, pláne nem összehasonlítva produkciójukat! Pontosan azért nem, mert tudom, azzal milyen forrongó reakciókat váltanék ki egyes fórumtársak közül; nem célom az amúgy itt és a "Kolonits Klára" topicban való purparlé további "kavarása" sem. (Éppen ezért nem írtam semmit a Miklósa Erika topicjába se az ő Lucia alakításáról - amiről szintén megvan a véleményem, de ezt is megtartom magamnak.) Kolonits Klára és Miklósa Erika is jól tudja, miként vélekedem művészetükről, alakításukról, személyiségükről, emberségükről; őket nem szabadna senkinek egymás ellen "kijátszani" - akik minden tiszteletet, megbecsülést és szeretet megérdemelnek évtizedek óta tartó sikeres énekművészi pályafutásukért, művészetük terén elért eredményükért. A Magyar Állami Operaház büszke lehet, hogy van két olyan kiválósága, akikre - eddigi kvalitásaik ismeretében - bátran ráoszthatta Donizetti operájának címszerepét. Mindkét művésznő a saját egyéniségét, lelkületét, énekhangját, tudását tette bele a produkcióba. Gondolom, ezzel semmi újat nem mondtam... Ennyit teszek hozzá Kolonits Klára művésznő jól megfontolt, megszívlelendő szavaihoz.
825 Ametiszt 2016-11-25 17:10:30 [Válasz erre: 823 Kolonits Klára 2016-11-25 16:05:32]
Köszönjük a józan hangot, mert itt van néhány fórumozó "megmondó ember", aki nem etikusan fórumozik éppen a fentiek miatt, tiszteletlen és megalázó módon becsmérelnek művészeket, csupán azért, mert nekik nem tetszik valami velük kapcsolatban. Olyan művészeket, akik évtizedeket) átfogó szép karriert és sikereket értek el és vásárra viszik a bőrüket minden fellépés alkalmával. És más művész is behelyettesíthető ide, akik hasonló "bánásmódban" részesülnek tőlük. Aki szót emel ez ellen, azt pedig hasonlóképpen a földbe döngölik. Rajongani,persze nekik szabad, az egy más kategória!!!
Köszönjük a józan hangot, mert itt van néhány fórumozó "megmondó ember", aki nem etikusan fórumozik éppen a fentiek miatt, tiszteletlen és megalázó módon becsmérelnek művészeket, csupán azért, mert nekik nem tetszik valami velük kapcsolatban. Olyan művészeket, akik évtizedeket) átfogó szép karriert és sikereket értek el és vásárra viszik a bőrüket minden fellépés alkalmával. És más művész is behelyettesíthető ide, akik hasonló "bánásmódban" részesülnek tőlük. Aki szót emel ez ellen, azt pedig hasonlóképpen a földbe döngölik. Rajongani,persze nekik szabad, az egy más kategória!!!
824 Edmond Dantes 2016-11-25 17:05:39 [Válasz erre: 823 Kolonits Klára 2016-11-25 16:05:32]
T. Művésznő, szándékosan nem privátban írok: bravó, gratulálok! Elegáns beírása, kollegialitása, emberi eleganciája méltó a színpadi eleganciájához...és ezt bóknak szánom :-) Remélem, hamarosan Lucia alakításához is hasonló lelkesedéssel gratulálhatok és bravózhatok! Tisztelettel, Edmond Dantes
T. Művésznő, szándékosan nem privátban írok: bravó, gratulálok! Elegáns beírása, kollegialitása, emberi eleganciája méltó a színpadi eleganciájához...és ezt bóknak szánom :-) Remélem, hamarosan Lucia alakításához is hasonló lelkesedéssel gratulálhatok és bravózhatok! Tisztelettel, Edmond Dantes
823 Kolonits Klára 2016-11-25 16:05:32
Tisztelt Fórumozók, ez nem egy nickname, valóban Kolonits Klára vagyok. Azért kell most megszólalnom ebben a formában, mert az önök párbeszéde sajnos olyan irányt vett, amit nem szeretnék szó nélkül hagyni. Én mélyen elítélem, hogy egy világsikeres kollégámat le „csak celeb”-ezzenek és elkezdjenek róla olyanokat írni, amik vagy megalapozatlanok, vagy szimplán rossz szándékúak, emberi és női mivoltában megalázzák. Természetesen mindenkinek van egy hangi és szerep ideálja, és számomra megtiszteltetés sokuké lenni, de kollégám már eddig is befutott pályáját nem tisztelni, negligálni, ez számomra elfogadhatatlan! Pláne, hogy sokuk önök közül olyan fényben tüntetik fel, mintha ellenemben történne Erika életében bármi is! Ki kell ábrándítsam önöket, mi Erikával jóban vagyunk, egyik első szurkolója voltam már akkor, amikor AZ első színházi fellépésemen vettem részt a Kamaraopera Varázsfuvolájában 1994 tavaszán. Első dáma lehettem az ő bombasztikus Éj királynője mellett. A Lammermoori Luciát is vele láttam először és szerettem meg 1997-ben. Karrierje nem kelthet mást az emberekben, mint minimum tiszteletet. Ókovács igazgató úrnak köszönhető tények: az első Verdi: Requiemem; Don Giovanni beugrás; a személyes Traviata „maratonom” az operaházban; a Szöktetés beállás; a Hunyadi Szilágyi Erzsébetje; Kammersängerin kitüntetés (és az ezáltali anyagi fedezet a Bel Canto Reloaded CD elkészüléséhez!!); a Szinetár féle Varázsfuvola Éj királynője; a koprodukciós Luisa Miller a kolozsváriakkal; a Menzel féle Cosi fan tutte; a Székely Mihály plakett; az Erkel Színház béli októberi jutalomjáték: Bel Canto koncert; a Bátori Mária; és mindennek koronájaként a Lammermoori Lucia. Senki másnak nem köszönhettem ennyit. Mindenkori feladatomnak a gyakorlást és a szerepekben való elmélyülést tekintem, nem pedig a pálya-ívemmel való állandó foglalatosságot. Aki ismer, az tudja, hogy számomra a Művészet az értékek megkeresése és megtalálása bárkiben és bármiben. Nem helytálló, hogy nem énekeltem soha külföldön (csak a fix évad szerződések: 2012/13 Weimar; 2013-15 Linz) de aki a nagy házakban való éneklést hiányolja a pályafutásomból, annak a válaszokat a személyiségem és a kor ütközésében kell keresnie. Végső megfontolandó gondolatnak szeretném ideírni: nem azzal magasztalunk fel egy énekest, hogy a másikat sárba tiporjuk.
Tisztelt Fórumozók, ez nem egy nickname, valóban Kolonits Klára vagyok. Azért kell most megszólalnom ebben a formában, mert az önök párbeszéde sajnos olyan irányt vett, amit nem szeretnék szó nélkül hagyni. Én mélyen elítélem, hogy egy világsikeres kollégámat le „csak celeb”-ezzenek és elkezdjenek róla olyanokat írni, amik vagy megalapozatlanok, vagy szimplán rossz szándékúak, emberi és női mivoltában megalázzák. Természetesen mindenkinek van egy hangi és szerep ideálja, és számomra megtiszteltetés sokuké lenni, de kollégám már eddig is befutott pályáját nem tisztelni, negligálni, ez számomra elfogadhatatlan! Pláne, hogy sokuk önök közül olyan fényben tüntetik fel, mintha ellenemben történne Erika életében bármi is! Ki kell ábrándítsam önöket, mi Erikával jóban vagyunk, egyik első szurkolója voltam már akkor, amikor AZ első színházi fellépésemen vettem részt a Kamaraopera Varázsfuvolájában 1994 tavaszán. Első dáma lehettem az ő bombasztikus Éj királynője mellett. A Lammermoori Luciát is vele láttam először és szerettem meg 1997-ben. Karrierje nem kelthet mást az emberekben, mint minimum tiszteletet. Ókovács igazgató úrnak köszönhető tények: az első Verdi: Requiemem; Don Giovanni beugrás; a személyes Traviata „maratonom” az operaházban; a Szöktetés beállás; a Hunyadi Szilágyi Erzsébetje; Kammersängerin kitüntetés (és az ezáltali anyagi fedezet a Bel Canto Reloaded CD elkészüléséhez!!); a Szinetár féle Varázsfuvola Éj királynője; a koprodukciós Luisa Miller a kolozsváriakkal; a Menzel féle Cosi fan tutte; a Székely Mihály plakett; az Erkel Színház béli októberi jutalomjáték: Bel Canto koncert; a Bátori Mária; és mindennek koronájaként a Lammermoori Lucia. Senki másnak nem köszönhettem ennyit. Mindenkori feladatomnak a gyakorlást és a szerepekben való elmélyülést tekintem, nem pedig a pálya-ívemmel való állandó foglalatosságot. Aki ismer, az tudja, hogy számomra a Művészet az értékek megkeresése és megtalálása bárkiben és bármiben. Nem helytálló, hogy nem énekeltem soha külföldön (csak a fix évad szerződések: 2012/13 Weimar; 2013-15 Linz) de aki a nagy házakban való éneklést hiányolja a pályafutásomból, annak a válaszokat a személyiségem és a kor ütközésében kell keresnie. Végső megfontolandó gondolatnak szeretném ideírni: nem azzal magasztalunk fel egy énekest, hogy a másikat sárba tiporjuk.
822 Edmond Dantes 2016-11-24 10:22:53 [Válasz erre: 820 kétked 2016-11-23 17:59:29]
Én is jóindulatú vagyok...és diplomatikus valamint -ezzel is összefüggésben- nem sértek meg senkit, alaptalanul sem és ha netán megalapozott, lehetőleg akkor sem. Fórumtársat sem, művészt sem. Ehelyett inkább körülnézek. Nem is kellett messzire mennem, elég ezt az interjút elolvasni: http://www.momus.hu/article.php?artid=6823 Ebben leírva és le n e m írva = a sorok között úgyszólván minden benne van. Tessék figyelmesen elolvasni és rá tetszik jönni a "rejtélyre". PS: Sass Sylvia, Marton Éva, Miklósa Erika és mások sem Pesten lettek igazi = nemzetközi sztárok. Ahogyan a régiek közül Németh Mária, Anday Piroska, Kónya Sándor, Pataky Kálmán, Svéd Sándor és a többiek s e m. Felfedezték őket itt majd nekivágtak a nagyvilágnak. Nem voltak naivak, ahogyan én sem.
Én is jóindulatú vagyok...és diplomatikus valamint -ezzel is összefüggésben- nem sértek meg senkit, alaptalanul sem és ha netán megalapozott, lehetőleg akkor sem. Fórumtársat sem, művészt sem. Ehelyett inkább körülnézek. Nem is kellett messzire mennem, elég ezt az interjút elolvasni: http://www.momus.hu/article.php?artid=6823 Ebben leírva és le n e m írva = a sorok között úgyszólván minden benne van. Tessék figyelmesen elolvasni és rá tetszik jönni a "rejtélyre". PS: Sass Sylvia, Marton Éva, Miklósa Erika és mások sem Pesten lettek igazi = nemzetközi sztárok. Ahogyan a régiek közül Németh Mária, Anday Piroska, Kónya Sándor, Pataky Kálmán, Svéd Sándor és a többiek s e m. Felfedezték őket itt majd nekivágtak a nagyvilágnak. Nem voltak naivak, ahogyan én sem.
821 Momo 2016-11-23 19:33:56
De legalább jó szándékú. Ezt értékelem.
De legalább jó szándékú. Ezt értékelem.
