Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


6381 Hangyász 2022-06-08 16:10:04 [Válasz erre: 6358 takatsa 2021-07-13 17:23:14]

Az egyébként kiváló bécsi Rebhuhn ("Fogoly", mármint madár) vendéglőben van ilyen. 9. kerület, Schlickgasse, a híres D villamos pont előtte áll meg a félszemű tábornokról (erdélyi hadjárat, 1848-49) elnevezett utcában.


6380 Klára 2022-06-07 11:13:13 [Válasz erre: 6379 Nagy Katalin 2022-06-07 10:53:41]

Végre Valaki, aki ezt meg merte tenni!

Tanúja voltam az alábbi eseménynek: a kórház, illetve rendelőintézet bejárati kapuján,  folyosóin, sőt  több különböző szakrendelő ajtaján kint van a mobiltelefon kikapcsolását kérő felirat, mert zavarja a rendelést, nem egy esetben bizonyos műszereket is. Nos, ez nem mindenkit hat meg.  Valaki hosszabb csörgés után felvette a mobilt, és fennhangon egyeztette a programot. Nem, még csak a rendelőben vagyok, stb. Többen pisszegtek pisszegtünk, semmi hatás. Végül kinyílt az egyik rendelő ajtaja, kijött egy fehérköpenyes férfi, és megkérte az illetőt, hogy kapcsolja ki a telefont, mert bent is hallják, és zavarja a rendelést!   Az illető visszekérdezte, hogy mi lesz, ha nem kapcsolja ki. A válasz: kidobom az ablakon! Erre az illető eltette a telefont. Nos, többen fellélegeztünk,  végre csend van. Amiért ezt idehoztam: voltak jó páran, akik a telefonáló egyén pártján voltak! Pedig ők is a doktor úr rendelésére várakoztak!

Azt hiszem, a technika fejlődésével a kultúrált magatartásnak is fejlődnie kellene!


6379 Nagy Katalin 2022-06-07 10:53:41

Ma reggel kávézás közben olvastam a hírt.

A Scalában,  miközben a Machbetből a híres kórusrészletet adták elő, megcsörrent egy mobiltelefon. Riccardo Chailly leállította az előadást "Risponda pure, noi riprendiamo dopo" (“Vegye csak fel, mi majd utána folytatjuk”). Majd a következő kis beszédet intézte a közönségnek: “Tudják, barátaim, sokan vagyunk ezen a nagy Verdi-utazáson a Scala ének- és zenekarával, de nem vagyunk egyedül. A londoni Decca számára készítünk felvételt, tehát még sokkal többen leszünk. Ez nagyon fontos dolog. A “Patria oppressa” kitartó telefoncsörgéssel nem mehet.” Hosszú taps után az előadás folytatódott.


6378 macskás 2022-04-28 20:16:36 [Válasz erre: 6376 Edmond Dantes 2022-04-25 09:43:26]

Szerencsére lehet léptetni a lejátszót :)


6377 perempe 2022-04-28 13:02:49 [Válasz erre: 6372 joska141 2022-04-25 09:02:27]

Én a Magyar Rádió Zenekarának következő évadi programjával nem vagyok kibékülvel (6 Kodály koncert, 5 Schubert koncert).


6376 Edmond Dantes 2022-04-25 09:43:26 [Válasz erre: 6375 macskás 2022-04-25 09:40:34]

Bezzeg, amikor Marilyn Monroe Manson Horne danol ;-)


6375 macskás 2022-04-25 09:40:34 [Válasz erre: 6364 perempe 2022-02-13 05:44:51]

Operát hallgatok a legkevésbé.

Mertem válaszolni:)

A fúvós zene kissé távol áll tőlem, bevallom.


6374 Edmond Dantes 2022-04-25 09:31:13 [Válasz erre: 6372 joska141 2022-04-25 09:02:27]

Régebben (?) előfordult ilyesmi Bp.-en is, ami kellemetlenebb, föltűnőbb volt. Úgy hallottam, létezett emiatt  (olykor?) valamiféle informális egyeztetés a nagy pesti zenekarok programszerkesztői közt, elkerülendő a hasonló átfedéseket. Ünnepek táján különösen fontos koordinálni, hogy pl.  Nagyhéten lehetőleg ne szervezzenek Bp.-en 3-4 Máté-passiót, már csak a "hadra fogható", valóban nívós szólista- és előadói apparátus(ok) végessége miatt sem.


6373 Edmond Dantes 2022-04-25 09:11:52

Jól van, a papagájverébkommandó nem meglepő módon és azonnal megszólalt. Örömteli, hogy piréz operafordítások ügyében és talán másban egymásnak ugró fórumtársakat sikerült ilyen szépen összeterelnem, összezárnomtak. Reményeim szerint hasonlóan jó a memóriájuk és a véleményük a tekintetben, hogy a belinkelt cikket jegyző lény "demens vénembernek" vagy "gazembernek" vagy "alkalmatlannak" becézte Ferenc pápát .... akihez a minap győztes magyar miniszterelnök legeslegelső, szimbolikus Canossa-járása útja vezetett.


6372 joska141 2022-04-25 09:02:27

Érdemes egy pillantást vetni a mai Műsorajánló részre.

A 4 budapesti ajánlatban 2-2-2 helyszínen Bach, Beethoven, Schumann művek,

a 4 nem-budapesti ajánlatban 3 helyszínen Ravel művek (Bolero 2 helyen)


6371 Héterő 2022-04-25 08:58:50 [Válasz erre: 6370 takatsa 2022-04-24 23:06:22]

A 6368-at olvasva bizony elámultam én is.
Még a végén leszakad a Café Momus teteje a farizeusi túlterheléstől.


6370 takatsa 2022-04-24 23:06:22

(6368) Bagoly mondja a verébnek... Persze, hogy ki a bagoly, és ki a veréb az mindig vita tárgya. Mindenesetre ha reggel arra ébred az ember, hogy párnáján egy tenyérnyi bagolyköpet éktelenkedik, akkor ez segíthet, saját maga madártani besorolásában.


6369 joska141 2022-04-24 23:03:57 [Válasz erre: 6367 Búbánat 2022-04-24 17:02:50]

Tisztelt Búbánat!

Köszönöm, hogy belinkelte ezt a cikksorozatot. Ezek a cikkek is rámutatnak a jelenlegi helyzetekre – művészet, tudomány, egészségügy, stb. – illetőleg annak különböző nézőpontok szerinti értelmezésére.

Természetesen nem az én tisztem eldönteni, hol van az igazság, ha egyáltalán ilyen esetekben beszélhetünk-e abszolút igazságról.

De a második cikk egyik hasonlata kicsit meglepett, számomra tényleg újdonság volt: (idézem)

„abban annyi igazság lesz, mint a héber tüzérekben és a roma pattantyúsokban.”

Azt hiszem az ilyen hasonlatok inkább azok íróját minősítik. Ismételten köszönöm a cikkek belinkelését.


6368 Edmond Dantes 2022-04-24 22:53:57

Azt gondoltam, bizonyos vörös vonalat nem lép át a Momus. Úgy tűnik, tévedtem. Kár.


6367 Búbánat 2022-04-24 17:02:50

Semmi köze a zenéhez, de talán ide befér a cikk:

„2019-ben a Cselekvés Alapítvány orvos és egészségügyi csapata szétválasztotta a bangladesi sziámi ikreket.”

Oknyomozás  Bayer Zsolt kétrészes cikkében -  az MNO.hu oldalán

„Mindjárt az elején tegyük fel a kérdést: vajon mi vezethetett ahhoz, hogy két hasonló értékrendű ember, két évtizedes baráti és szakmai kapcsolat után, ország-világ előtt szembekerüljön egymással? Mi vezethetett ahhoz, hogy egy vitathatatlan orvosi bravúrt véghez vivő csapat egymásnak ellentmondó állításokat fogalmazzon meg a médiában, majd elképesztően erős jelzőkkel és súlyos kritikákkal illesse egymást.”

Szász szónak is egy a vége (2/1. rész)

Szász szónak is egy a vége (2/2. rész)


6366 perempe 2022-02-13 10:40:06 [Válasz erre: 6365 eszbe 2022-02-13 09:01:08]

Ilyesmire gondoltam (Brass Quintet No. 3), nagyon tetszett.


6365 eszbe 2022-02-13 09:01:08 [Válasz erre: 6364 perempe 2022-02-13 05:44:51]

Lehet, hogy tisztázni kéne, mit jelent a "hasonló"? Miben legyen hasonló?

Így látatlanban elsőre Ewald Desz- dúr kvintettjét ajánlanám.


6364 perempe 2022-02-13 05:44:51 [Válasz erre: 6362 perempe 2022-01-29 08:42:59]

itt mindenki csak operát hallgat, hogy nem mer válaszolni?


6363 macskás 2022-01-30 09:46:56

6363


6362 perempe 2022-01-29 08:42:59

Nagyon megtetszett Holst Second Suite in F-je. Milyen hasonló rezes darabokat ajánlanátok?


6361 Búbánat 2021-11-30 14:54:06

HIGHLIGHTS OF HUNGARY KÖVETENDŐ PÉLDÁKAT KÉPVISEL

"Hass, alkoss, gyarapíts!"

MNO.hu - DITZENDY ATTILA

Máthé Zsuzsa újságíró és Ókovács Szilveszter, az Operaház főigazgatója ősz óta a Highlights of Hungary nagykövetei. De mit kell tudni erről a civil szervezetről és a díjról? Erről kérdeztük a házaspárt.


6360 Edmond Dantes 2021-07-13 21:42:15 [Válasz erre: 6358 takatsa 2021-07-13 17:23:14]

Ha jó vaskos EU-támogatást lehet rá igényelni, megnyugtatlak: teljesülni fog az óhajod: lesz.


6359 Edmond Dantes 2021-07-13 21:40:27 [Válasz erre: 6357 Héterő 2021-07-13 16:32:39]

Tetszik a Játék-kérdésre vonatkozó ötlet. Hátha szerkesztőnk is felkarolja. Már vannak tippjeim.


6358 takatsa 2021-07-13 17:23:14 [Válasz erre: 6357 Héterő 2021-07-13 16:32:39]

A Garanca-koncert szünetében én is kerestem a gendervécét a Müpában, de nem találtam, csak valami férfi- és női mellékhelyiséget. Felháborító! Remélem, hogy az EU megbünteti ezeket a mocskokat.


6357 Héterő 2021-07-13 16:32:39

In the United States, Delta Air Lines confirmed it would start using gender neutral greetings during onboard announcements last October. At the time, a spokesperson for Delta said: “Promoting inclusion throughout the travel journey is core to creating a safe, comfortable and respectful space for all of our customers and employees.”

Tilos a "Hölgyeim és uraim!" megszólítás, közölte a Delta Air Lines szóvivőszemélye. Lesz helyette "vásárlóink", a steward vagy stewardess gendersemleges megszólítása pedig nyilván stewardperson and stewardperson". Ajjaj! Baj lesz néhány operával is.

Törlik végleg az operairodalomból az alábbi gendersoviniszta műveket? Vagy némi átalakítással adják majd? Valahogy így:
Pagliacci: Signore! Signori!... Scusatemi se da sol me presento. > Persone! Persone! ... Scusatemi se da sol me presento.
Lulu: Hereinspaziert in die Menagerie, ihr stolzen Herren, ihr lebenslustigen Frauen! > Hereinspaziert in die Menagerie, ihr stolzen Personen, ihr lebenslustigen Personen!

Játék-kérdés lehetne azon operák keresése, amelyek szintén súlyos genderproblémát okoznak.

Kicsit fölzaklatott, hogy a Wikipedia megkérdezte, hogy mi vagyok:

  • Férfi
  • Egyéb

A YouTube pedig fölhívott, hogy csatlakozzam drag queen -ként, mert az ma menő és világhírt biztosít.

Nemsokára az ember azt sem tudja, fiú-e vagy lány.


6356 perempe 2020-01-12 18:40:02

tiszteletem!

érdeklődöm, hogy volt-e a pénteki BFZ koncerten -Vivaldi: Az ünneplő Szajna- ráadás.


6355 Edmond Dantes 2019-10-21 18:56:39 [Válasz erre: 6354 Haandel 2019-10-21 18:01:28]

Ilyen című cikk is lehet valahol (sajnos):  Budapest has been named as the cheapest destination for a fall drinking break for the second year in a row. (Éspedig nemcsak fall és nemcsak for the second year, hanem round the year, sokadjára...)


6354 Haandel 2019-10-21 18:01:28

Autumn’s cheapest cultural city breaks revealed

Budapest has been named as the cheapest destination for a fall cultural break for the second year in a row.


6353 Kisterc 2019-02-12 15:54:51 [Válasz erre: 6352 Franca 2019-02-12 07:16:20]

Bonyesz. Nekem erről a Kafka kéziratok sorsa jut ezembe. Itt egy cikk a 444-en.

Elég meredek sztori ez is. :(


6352 Franca 2019-02-12 07:16:20 [Válasz erre: 6351 Klára 2019-02-09 12:09:01]

Hogyan kótyavetyélik el az Ottrubay "klán" tagjai? Hiszen pont azért van alapítványokban a vagyon, hogy ne kótyavetyélhessék el. 


6351 Klára 2019-02-09 12:09:01 [Válasz erre: 6350 Búbánat 2019-02-03 23:10:45]

És most az Ottrubay - klán tagjai kótyavetyélik el!


6350 Búbánat 2019-02-03 23:10:45

ESTERHÁZY-ÖRÖKSÉG – VISZÁLY A CSALÁDI VAGYON KEZELÉSE KÖRÜL

2019. FEBRUÁR 2. SZOMBAT 12:08  Magyar Idők

MINDENT EL FOGNAK KÓTYAVETYÉLNI”

/Hanthy Kinga/

„Aligha derül ki, hogy a 88 esztendős Ottrubay Magdolna Terézia önként vagy kényszer hatására szállt-e be a terepjáróba, és utazott 420 kilométert Tirolig. Az eset ismét ráirányította a figyelmet az egyik leggazdagabb magyar arisztokrata családban dúló háborúra. Vajon az Ottrubay család milyen erkölcsi alapon pereli Magyarországot az Esterházy-kincsekért?”

[…]

„Miért érezheti úgy az Esterházy család, hogy kisemmizték? Az ok, a szerelmi történet Courths-Mahler tollára illik: az Operaház ünnepelt balerinájába, Ottrubay Melindába beleszeret V. Esterházy Pál herceg, és évekig kitartóan udvarol neki, noha a hercegi család már akkor sem nézi jó szemmel a polgári lánnyal való kapcsolatát.

Esterházy Pál és az Ottrubay család – Melinda, a testvére és a szülők – a budai Esterházy-palota pincéjében együtt vészelik át az ostromot, majd Pál és Melinda 1946-ben összeházasodnak. Nem mondható, hogy Melindát választásában az érdek vezérli, hiszen az Esterházyak magyarországi birtokait addigra már államosítják, a burgenlandi birtokokat az ausztriai szovjet katonai közigazgatás veszi zár alá.

V. Pált 1949-ben a Mindszenty-perben 15 évi fogságra és teljes vagyonelkobzásra ítélik, az Ottrubay családot az ötvenes évek elején kitelepítik, ezalatt Melindát idegklinikán kezelik. Esterházy Pál 1956-ban szabadul, burgenlandi birtokának alkalmazottai feleségével együtt – vöröskeresztes autóval – átszöktetik a határon, Svájcban telepednek le. Ott élnek 1989 áprilisáig, Pál haláláig. A férj végrendeletében feleségét, Melindát jelöli meg egyedüli örököseként, minden ingóságát és ingatlanát ráhagyja. Így kerül az Esterházy-vagyon az Ottrubayak hatáskörébe. A hercegi, illetve a családfői címet pedig legidősebbként II. Esterházy Antal örökli.

Az asszony 1994-ben a vagyon kezelésére magánalapítványokat hoz létre, osztva férje aggodalmát, aki erősen ellenezte a vagyonnak a családon belüli felosztását. Gyakran ismételgetett mondata volt: „Mindent el fognak kótyavetyélni nekem.” Amint az Esterházy-alapítvány közleményében olvasható: „Férjéhez hasonlóan a hercegné is tartózkodó volt az arisztokráciával szemben. Fontos volt számára, hogy a rokonsághoz és a családhoz fűződő kapcsolatokat ápolja, azonban a vagyonigazgatás terén mindig professzionális, polgári származású szakemberek kaptak teret. V. Pál közismerten az egyetlen volt a családban, aki két felsőfokú végzettséggel is rendelkezett, jogi és erdőgazdálkodási diplomát is szerzett. Mindig elborzasztotta, ha valaki csak a nevéből akart megélni.” Szintén az alapítvány honlapján olvasható: „A rokonok egy része rendkívül csalódott volt.

A kedélyek megnyugtatására Melinda 1990-ben a kedvező piaci helyzetet kihasználva eladta a bécsi Wallner utcában lévő palotát. Az átszámítva 24 millió eurós bevételből milliókat ajándékozott a rokonoknak. Sajnálatos, hogy csupán néhány évvel később különböző nemesi származású rokonok a megajándékozottak köréből újabb anyagi követelésekkel léptek fel.” Melinda, amikor 82 éves korában 2002-ben felhagyott a közügyekkel – 2014-ben halt meg –, a magánalapítványok kezelését az unokaöccsére, Ottrubay Istvánra bízta.

A teljes családi vagyon egyébként még 1936-ben került V. Pálhoz, amikor megszűnt a hitbizomány, és a vagyon a családfő, V. Esterházy Pál magánvagyonává vált. Ebből a háború után a Magyarországon kívül fekvő jelentős ingatlanok, földek és vállalkozások maradtak meg. A hatvanas évektől a visszakapott jelentős értékű és mértékű burgenlandi birtokokat Esterházy Pál igazgatta: ez 22 ezer hektár erdőt, közel hatezer hektár mezőgazdaságilag hasznosított területet, 16,5 hektárt a Fertő tó természetvédelmi területén, több kastélyt és nagy mennyiségű műkincset foglal magában. A bécsi Format magazin 2003-ban a visszavonulni készülő Esterházy Melindával készített interjújából kiderül, hogy a szolid életvitelt folytató idős hölgy akkor Európa egyik leggazdagabb asszonya volt – a Fortune a felsorolásában 1,5 milliárd euróra tette a vagyonát. Hogy a mai értéket is lássuk: az Esterházy Magánalapítvány (Esterházy Privatstiftung, Ausztria) 2017-ben 53 millió eurós, 16,6 milliárd forintos forgalmat bonyolított le.”

[…]


6349 AndersWasRight 2018-10-30 01:30:44

Van valaki Sopron környéki? Lehetőleg fiatalabb korosztály? (33 vagyok) Senkivel sem tudok operáról beszélgetni IRL és családtagokat is csak nagy ritkán lehet elrángatni.

 

 


6348 Búbánat 2018-07-20 15:40:10

Épületfelújítás miatt augusztus 6-ától várhatóan 2019 augusztusáig a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtárának épületében működik a Zenei Gyűjtemény.

 

A Zenei Gyűjteménynek az Ötpacsirta utcai, az Ybl Miklós tervezte Pálffy palota ad otthont, ám az 1867-ben átadott épület „megérett a felújításra, a belső terek esztétikai, funkcionális és épülettechnológiai átalakítására” – olvasható a Zenei Gyűjtemény oldalán megjelent tájékoztatásban.

A nyáron kezdődő renoválás miatt a gyűjtemény átmenetileg átköltözik a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Központi Könyvtárának épületébe. Az ideiglenes helyszín bejárata a jelenlegi épülettől néhány méterre található, a Reviczky utca 1. szám alatt.

Az új helyszínen is elérhetők a megszokott szolgáltatások.

A könyvek és a szabadpolcos kották a Központi Könyvtár tanulótérben lesznek, a CD-k és a kölcsönözhető DVD-k a böngészdében. Továbbra is lehetőség nyílik helybeni zenehallgatásra, az adatbázisok használatára. A költözés miatt a raktári kották kölcsönzési rendje módosul. A kották minden hétköznap 13-18 óra között, egész órakor vehetők majd át.

Nem kell nélkülözniük az érdeklődőknek az intézmény népszerű, ingyenes koncertjeit, rendezvényeit sem. A programokról folyamatosan tájékozódhatunk a Zenei Gyűjtemény honlapján


6347 IVA 2018-07-12 02:37:23 [Válasz erre: 6346 macskás 2018-07-11 21:52:02]

Igen, általában a csúcson vgayok, csak időnként alácsúszom.


6346 macskás 2018-07-11 21:52:02 [Válasz erre: 6344 IVA 2018-07-10 02:30:23]

Nézd meg Bambunak írt válaszomat. Remélem, már a csúcson vagy.


6345 macskás 2018-07-11 21:50:47 [Válasz erre: 6343 Bambu 2018-07-09 19:39:34]

Kedves Bambu,

kedves Tőled, hogy felajánlod, köszönöm!

Úgy hozta a sors, hogy kaptam jó néhányat, és szívesen odaadom egy igazi, fanatikus gyűjtőnek. Legalább olyan fanatikus legyen, mint én Horne-ommal, Kocsissal, és a macskákkal:)


6344 IVA 2018-07-10 02:30:23 [Válasz erre: 6342 macskás 2018-07-09 15:23:18]

Nem mondhatni, hogy csúcsra járattam a fantáziámat. Köszönöm!


6343 Bambu 2018-07-09 19:39:34 [Válasz erre: 6340 macskás 2018-07-08 18:45:17]

Kedves Macskás,

gyűjtő nem vagyok, de néhány énekestől és sok sportolótól van aláírt képem. Ki érdekel?

Üdvölettel: Bambu


6342 macskás 2018-07-09 15:23:18 [Válasz erre: 6341 IVA 2018-07-09 03:10:08]

Café Momus, és autogram.


6341 IVA 2018-07-09 03:10:08 [Válasz erre: 6340 macskás 2018-07-08 18:45:17]

Kedves Macskás, elárulod, hogy kerül össze ez a két dolog?


6340 macskás 2018-07-08 18:45:17

Kedves kávéfogyasztók,

van köztetek olyan, aki autogramgyűjtő?


6339 Edmond Dantes 2018-07-08 14:08:35

Hozzászoktam az 1980 óta használt oda-visszához is és eltúlzottnak és nem 100% megalapozottnak gondolom a sok tudományos okoskodást az oda- és visszaállítás egészségüyi ártalmairól. Felőlem maradhat az állandó "téli" időszámítás is, amit elég sok ország alkalmaz. Nem ettől leszünk/nem leszünk, maradunk/nem maradunk EU-konformok. Ha átállunk az állandó "nyári" időszámításra, az sem rossz. Legalább télen élvezzük a hosszabb ideig tartó világosságot, mert nyáron a forróság miatt inkább csak tovább szenvedünk tőle.


6338 IVA 2018-07-08 05:07:58 [Válasz erre: 6336 Héterő 2018-07-07 07:15:33]

Én bevezetése óta nagyon szeretem és élvezem a nyári időszámítást, és ki nem állhatom a télit. Örülnék, ha az „megszűnne” – ami tk. azt jelenti, hogy hazánk (a tőlünk északra és délre fekvő országokkal együtt) a kelet-európai időzónához tartozna. (Köszönöm a linket!)


6337 IVA 2018-07-08 05:07:56 [Válasz erre: 6336 Héterő 2018-07-07 07:15:33]

Én bevezetése óta nagyon szeretem és élvezem a nyári időszámítást, és ki nem állhatom a télit. Örülnék, ha az „megszűnne” – ami tk. azt jelenti, hogy hazánk (a tőlünk északra és délre fekvő országokkal együtt) a kelet-európai időzónához tartozna. (Köszönöm a linket!)


6336 Héterő 2018-07-07 07:15:33

Nyilvános konzultáció a nyári időszámításról

A Bizottság képet kíván alkotni arról, hogy az európai polgárok, valamint az érdekelt szervezetek és a tagállamok miként vélekednek a jelenlegi nyári időszámítás esetleges módosításáról (július 4 - augusztus 16).


6335 semiramis 2018-06-09 16:32:56 [Válasz erre: 6318 lujza 2018-05-03 02:17:03]

bocs a közbekottyert: MELYIK KIADASU kottaban? ;-)


6334 telramund 2018-05-06 12:12:19 [Válasz erre: 6332 Ametiszt 2018-05-05 23:06:53]

https://www.youtube.com/watch?v=tK5F-YHK68Y

2018. 05  05.  Th. Marinskii   Sámson és Delila   Olga Borogyina,Jose Cura


6333 telramund 2018-05-06 00:12:07 [Válasz erre: 6332 Ametiszt 2018-05-05 23:06:53]

Na azért ezt ilyen hévvel kijelenteni nem kelleneVeszprém díszpolgárval volr egy riport a Best-ben.Ebben kifejtette,hogy az operát nem szereti,csak olyan módon ,ahogy  ő csinálja.Na fiatalon nagyon jó volt,aztán jött  az opera ahogy Ő csinálja( képzeli az operát)Abból köszönöm nem kérek.

Spec nekem  nem jutott eszembe a neve ,mint Kaufmannál jobb tenor.Fiatalon sem volt jobb.Aztán  akkor még ott volt a 3 tenor és még énekeltek nagyszerű hangok abban az időben.Hozzáteszem Kunde abban az időben bel canto operákat énekelt,amikor Cura fiatal volt.lett utána hőstenor. Mégpedig nagyszerű.igaz nem olyan jó  kiállású volt ,mint Cura fiatalon ,de most már mindegy-

 


6332 Ametiszt 2018-05-05 23:06:53

Otello, Sámson, Cavaradossi, Don José, Andrea Chénier, Dick  Johnson, Calaf, Stiffelio, plusz Peter Grimes, Tannhauser (két új szerep) most is bármikor élmény= José Cura tenor. Szerintem sokkal jobb, mint G. Kunde és stb.-k.

 






A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.