Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


4978 miketyson 2012-12-27 16:23:54 [Válasz erre: 4977 Spangel Péter 2012-12-27 09:49:38]
De voltaképpen ki űzte ki ezt a derék embert?

4977 Spangel Péter 2012-12-27 09:49:38
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=609799 Ehhez nincs mit hozzáfűzni... Szomorú.

4976 zalbarna 2012-12-25 18:08:18 [Válasz erre: 4975 zalbarna 2012-12-25 18:07:37]
Nyugodjatok meg tehát, minden szuper !

4975 zalbarna 2012-12-25 18:07:37 [Válasz erre: 4974 zalbarna 2012-12-25 18:00:03]
...no, és az egész egy órás riportban oly édes és testvéri egyetértés riporter és alanya között, amire Assisi Szent Ferenc kolostora óta nem volt példa...:))

4974 zalbarna 2012-12-25 18:00:03 [Válasz erre: 4973 der 2012-12-23 23:50:20]
Most volt Batta ( LFZE rektor ) az Inforádió: Aréna-ban.. Csak egy mondata: " Budapest a zene szilíciumvölgye " Óh , végzetes önhittség és direkt vakság...!

4973 der 2012-12-23 23:50:20 [Válasz erre: 4948 IVA 2012-12-20 03:49:21]
Lényegre törő, elfogulatlan tisztánlátás. Köszönöm.

4972 Búbánat 2012-12-23 10:54:15 [Válasz erre: 4971 Heiner Lajos 2012-12-23 10:50:04]
Ha ott nem, akkor ő is Szegeden, lehet hogy igen?...

4971 Heiner Lajos 2012-12-23 10:50:04 [Válasz erre: 4945 eccerű 2012-12-19 22:13:38]
Akkor esetleg van remény, hogy V. A. a MÁO-ban kevesebbet fog garázdálkodni?

4970 Heiner Lajos 2012-12-23 10:48:06 [Válasz erre: 4961 zalbarna 2012-12-22 13:25:41]
Mér mán elkeszdötött?

4969 álmodó 2012-12-22 15:06:53 [Válasz erre: 4968 zalbarna 2012-12-22 15:04:48]
:-)))

4968 zalbarna 2012-12-22 15:04:48 [Válasz erre: 4967 álmodó 2012-12-22 14:58:31]
Hát ez az, hogy jobb lesz-e ha felébreszti valaki ?? Aut off mézizű álom, mi ???

4967 álmodó 2012-12-22 14:58:31 [Válasz erre: 4966 zalbarna 2012-12-22 14:56:25]
Szerintem is... Valakinek sürgősen fel kéne ébresztenie azt aki ezt álmodja, mert ritka nagy marhaság! :-)

4966 zalbarna 2012-12-22 14:56:25 [Válasz erre: 4965 álmodó 2012-12-22 14:54:32]
:) Hallod, biztos, hogy álmodnak...Ilyen sületlenséget ( már ami engem illet ) csak álmodni lehet..

4965 álmodó 2012-12-22 14:54:32 [Válasz erre: 4964 zalbarna 2012-12-22 14:51:16]
Nem, még nem sikerült, csak megpróbáltam. Viszont nem vertek meg, ez pozitívum. De komolyan, szerinted ezt az egészet mi álmodjuk, vagy minket álmod valaki? ( v. túl pihent volnék? :-D)

4964 zalbarna 2012-12-22 14:51:16 [Válasz erre: 4962 álmodó 2012-12-22 14:03:22]
Mondasz valamit... Volt már úgy Veled, hogy az utcán úgy átmentél valakin, mint a levegőn, hm.. nem is tudom..és minden?

4963 chenier 2012-12-22 14:41:14 [Válasz erre: 4961 zalbarna 2012-12-22 13:25:41]
Érdeklődés hiányában megint elmaradt! Az élelmesebbek jó kis hasznot húztak belőle.

4962 álmodó 2012-12-22 14:03:22
Persze, hogy nem vettük észre! A Bermuda- háromszögben eltűntek is lehetnek valahol és esetleg azt hiszik, hogy itt vannak, pedig dehogy és szépen elsétálgatunk egymás mellett....Mondjuk, hogy ez a világ már nem az a világ ami tegnap volt, és mondjuk, a parkolást sem kell befizetni (most nem próbálom meg), és a közértben is ingyen adnak mindent (most ezt sem). Viszont könnyen rá lehet jönni, hogy eljött-e a világvége, mert ha mindenki gondtalanul jár-kel és aki szembe jön mosolyog, akkor igen (de ha valaki közülük fennen hirdeti, hogy ő pl Napóleon, akkor azért nem egészen biztos).

4961 zalbarna 2012-12-22 13:25:41 [Válasz erre: 4960 virius 2012-12-22 11:34:29]
Szerintem vége volt tegnap a világnak, csak nem vettük észre...:))

4960 virius 2012-12-22 11:34:29
Amint a másik topikban is említettem volt, természetesen nem volt tegnap világvége... Szánalomra méltóak azok a hülye amerikai milliomosok, aki atombunkereket rendeltek maguknak, hogy túléljék a kataklizmát és most rajtuk röhög a világ - azaz röhögne, de fogadni mernék, hogy a nemzetközi média alaposan elhallgatja majd a sok hiszékeny konzumidióta felsülését... Békés, szép Karácsonyt mindenkinek! :)

4959 IVA 2012-12-21 04:57:54 [Válasz erre: 4958 unicornis 2012-12-20 18:34:30]
Csinos a második mondat, és variációkra ihlet: Alföldi kinevezésekor éppen felfüggesztették a demokráciát. Vidnyánszky kinevezésekor a támogatók nem vizionálták a demokrácia visszatérését. (Hozzászólásom idejére felfüggesztettem a demokráciába vetett hitetlenségemet.)

4958 unicornis 2012-12-20 18:34:30 [Válasz erre: 4951 IVA 2012-12-20 08:42:50]
Aki a muzsikust fizeti, az rendeli a zenét. Alföldi kinevezésekor a támogatók nem vizionálták a demokrácia végét.

4957 unicornis 2012-12-20 18:30:41 [Válasz erre: 4945 eccerű 2012-12-19 22:13:38]
vagy entrée, vagy magyarosítva antré. Tessék választani. De ne zsigerből.

4956 virius 2012-12-20 15:21:50 [Válasz erre: 4940 der 2012-12-19 15:12:01]
Talán azért hagyták Alföldinek, hogy kitöltse mandátumát, mert más esetben komoly végkielégítést kellett volna neki lepergálni és sztem ugyanezért hagyják meg a helyén a jövőre lelépő Simor MNB-elnököt is...

4955 virius 2012-12-20 15:20:01 [Válasz erre: 4953 Búbánat 2012-12-20 10:45:05]
5 pályázat érkezett, ebből kettő nehézsúlyú, Ókovácsé és Horváth Ádámé. Sztem Ókovács nyeri meg...

4954 virius 2012-12-20 15:19:13 [Válasz erre: 4949 IVA 2012-12-20 03:59:13]
Papíron igen. De mivelhogy megtámadták a tendert, ebből sztem nem lesz semmi, persze, amint azt korábban, az info megtudása előtt jeleztem az erkeles topikban, továbbra is ezerrel megy a parasztvakítás, s ezt a véleményemet továbbra is fenntartom.

4953 Búbánat 2012-12-20 10:45:05 [Válasz erre: 4944 Spangel Péter 2012-12-19 17:11:10]
A mai Népszava-online-ban olvastam, hogy december 28-án esedékes a kilenctagú bizottság döntése, kit javasol a főigazgatói posztra Balog Zoltán miniszternek.

4952 Cilike 2012-12-20 09:24:32
Nem mondom, hogy elfogulatlan volt a döntés, sőt nyilván előre elhatározott, de szerintem meg érthető az oka.

4951 IVA 2012-12-20 08:42:50 [Válasz erre: 4950 Cilike 2012-12-20 08:11:26]
Nem, Cilike. A balliberális kormány is a maga szellemi köréből választott vezetőket, többek közt Alföldi Róbertet is, méghozzá egy soha többé nem tisztázott "malőrrel". Alföldinek nem is lett volna szabad elfoglalnia a vezérigazgatói széket, mielőtt azt a malőrt tisztáztatta volna, még ha belebukik is. De olyan vastagon, szemérmetlenül, mélyprimitíven lezsírozva egy tisztességesnek látszani akaró pályázati eljárás, mint a Vidnyánszky fölkenése, még sohasem volt! Tudod Te, kik voltak a döntőbizottságban? Sokan akarják igazolni az elfogulatlanságukat azzal, hogy mindkét számításba jöhető direktorjelöltet tehetséges embernek tartja stb. Az én elfogulatlanságomat mindenki elhiheti, aki - akár csak ezen a fórumon - olvasta a véleményeimet: egyikük művészetét és személyiségét sem tartom sokra. Alföldi Nemzetijében csak két előadásra tudtam rászánni magam. Valószínű, hogy a Vidnyánszkyéban még annyit sem fogok megnézni. Viszont rossz szemmel nézem, hogy a közélet takarítása helyett a mostani hatalom még rá is licitál az előzőek mocskára.

4950 Cilike 2012-12-20 08:11:26
Gusztustalan igazgatóváltás? Lejárt az előző -vitatott működésű- igazgató szerződése, pályázatot írtak ki és egy nyert a pályázatok közül. Csak azt ne mondja senki, hogy egy ballibeális kormány idején nem a saját szellemi köréből választanak vezetőket. Csak ők még ennél is durvábban.

4949 IVA 2012-12-20 03:59:13 [Válasz erre: 4948 IVA 2012-12-20 03:49:21]
Pardon! A Don Giovanni első előadása nem is bő három, hanem két és fél hónap múlva lesz: március 8-án.

4948 IVA 2012-12-20 03:49:21 [Válasz erre: 4942 Spangel Péter 2012-12-19 17:05:58]
Kedves Spangel Péter! Az Új Színház immár több mint egyéves gyalázatos ügye óta nem nehéz elképzelni tudni, hogy a mostani kormány a Jobbik... Talán nem a "kedvében járás" az egzakt kifejezés erre a viszonyra, hiszen akkor nyilvánvalóan politikai alku áldozata lett egy színház (és egy főváros és egy ország), és/vagy ami még rosszabb – és az ügy kifelé kommunikálása leginkább erre utalt -, a két politikai erő ideológiai azonosulásának. Ama kifelé kommunikálásnak volt akkor egy kétértelmű, mégis félreérthetetlen zöngéje: „most másoknak is szóhoz kell jutniuk”. A Nemzeti Színház mostani, gusztustalan igazgatóváltási procedúrájának egyik kommentátora hívta fel a figyelmet arra, hogy most Vidnyánszky „javára” is megfogalmazták az imént idézett zöngét, amely minden, csak nem színházi szakmai érv. Jól emlékszel arra, hogy az ellenzékben levő „Jobbik kezdte igen nagy vehemenciával támadni Alföldit”, de igazságtalan lenne megfeledkeznünk e helyen a kormányban működő Pálffy Istvánról, akinek ezt az üzemét és politikusi személyiségét sem a vehemenciája, sem a kevésbé (?) primitívsége nem különböztette meg a jobbikosokétól. És mit tesz „Isten”, a Vidnyánszky vezérigazgatta Nemzeti Színház kommunikációs igazgatója az imént említett KDNP-s képviselő lesz. Ez pedig igencsak üdvös, mert a történelmet tanuló diákoknak mai modellen keresztül lehet tanítani a hűbéri rendszert. Ami Ókovácsot illeti, természetesen én sem állítom, hogy jobbikos, de nagyon tetszett volna, ha elhatárolódása jeléül azoknak a színházaknak a vezetőihez csatlakozik, akik tiltakoztak az Opera szomszédságában levő színház fölötti gyalázatos politikai alku ellen. És az is tetszett volna, ha a Nemzeti Színház vezérigazgatói pályázatainak elbírálását nem vállalja el, akár temérdek teendőjére hivatkozva, ami egyébként igaz is lenne. Hiszen a szívügyének vallott Erkel Színházban bő három hónap múlva 2000 néző előtt felcsendül a Don Giovanni. Vagy nem?

4947 Spangel Péter 2012-12-19 22:39:59 [Válasz erre: 4946 eccerű 2012-12-19 22:15:10]
Igen, az Operára...

4946 eccerű 2012-12-19 22:15:10 [Válasz erre: 4944 Spangel Péter 2012-12-19 17:11:10]
Vagy az Operára irányult a kérdés? Ott mindig minden késik...

4945 eccerű 2012-12-19 22:13:38 [Válasz erre: 4944 Spangel Péter 2012-12-19 17:11:10]
Hétfőn már hirdettek: hatalmas meglepetésre 9:1 arányban Vidnyánszky nyert. Ebben tényleg az a gusztustalan, hogy kvalitásait tekintve akár még alkalmas is lehet a posztra, de egy ilyen entré után nem fogják nagyon szeretni.

4944 Spangel Péter 2012-12-19 17:11:10 [Válasz erre: 4937 der 2012-12-18 14:08:11]
Tényleg, mi a helyzet a pályázattal? Nagy a csend körülötte. Mikor hirdetnek eredményt?

4943 Spangel Péter 2012-12-19 17:06:31 [Válasz erre: 4942 Spangel Péter 2012-12-19 17:05:58]
...adott válasza...

4942 Spangel Péter 2012-12-19 17:05:58 [Válasz erre: 4940 der 2012-12-19 15:12:01]
A Jobbikos Alföldi-ellenességre emlékszem, s ha nem tévedek (javítsatok ki), a János vitéz rendezése és az egyik újságírónak adott vágta ki a biztosítékot. Réthelyi miniszter úr első parlamenti reakciójában szintén ellenvetését fejezte ki, de személyes, négyszemközti találkozójuk után fordult a kocka... Hogy mi történt a színfalak mögött, nem tudom. Az, hogy a mostani kormány a Jobbik kedvében próbál járni és igényeinek megfelelni a megbízott főigazgató úrral egyetemben, nehezen tudom elképzelni. A hétfői parlamenti közjáték, hogy csak a legfrissebbet említsem, ellentmondani látszik ennek, szerintem.

4941 der 2012-12-19 15:15:32 [Válasz erre: 4940 der 2012-12-19 15:12:01]
utóirat. Nem azt mondtam, hogy a megbízott úr jobbikos, csupán azt, hogy igyekezett az elvárásoknak megfelelni és ez sikerült is neki. A gyümölcse pedig rövidesen beérik.

4940 der 2012-12-19 15:12:01 [Válasz erre: 4939 Spangel Péter 2012-12-18 16:11:51]
Közel másfél éve a Jobbik kezdte igen nagy vehemenciával támadni Alföldit, és követelte az azonnali eltávolítását. (Kedves Péter, jogodban áll ezeket a híradásokat a sajtóban visszakeresni.) Ezt több Fideszes és kereszténydemokrata képviselő is támogatta, de nem sikerült eltávolítani, belátták, hogy jobb ha kitölti a mandátumát és majd akkor szabadulnak meg tőle, mintsem vállalni egy, a mostaninál is nagyobb felháborodást. Igen, határozottan állítom, hogy ebben az esetben a kormánypárt/ok/ - mint sok más esetben is - igyekeztek jobbik igényeinek is megfelelni. És a megbízott úr ehhez asszisztált.

4939 Spangel Péter 2012-12-18 16:11:51 [Válasz erre: 4938 virius 2012-12-18 15:13:05]
Ne legyünk ennyire elvakultak! Ez tényleg marhaság!

4938 virius 2012-12-18 15:13:05 [Válasz erre: 4937 der 2012-12-18 14:08:11]
Ókovács és a Jobbik? Ilyen sületlenséget rég olvastam...

4937 der 2012-12-18 14:08:11
Nem csalódtam magában megbízott főigazgató úr. A tegnapelőtti Vidnyánszkyval kapcsolatos döntésével az elkövetkező évekre megalapozta a saját jövőjét is. Egyszerre szolgálta ki a gazdái és a Jobbik igényeit! A bírálók között azonban volt egy tisztességes ember, aki a társulat nevében a többség ellenében szavazott. Biztos vagyok benne, hogy ha majd a maga pályázatáról lesz szó, ilyen ember a munkavállalók képviseletében a Magyar Állami Operaházban nem akadna. Tenni fognak róla...

4936 miketyson 2012-12-14 08:07:37 [Válasz erre: 4935 der 2012-12-14 00:20:59]
De édes, hogy mennyire naiv vagy.

4935 der 2012-12-14 00:20:59
Tiltakozásul felmondott Rockenbauer Zoltán - már el is búcsúzott. Megkezdték csütörtökön a kirúgásokat a közmédiában, annak ellenére, hogy a szakszervezetek kedd este bejelentették a sztrájkbizottság megalakítását, ami pedig a törvény szerint további hétnapos egyeztetést követel a munkáltatóval, és ez idő alatt nem lehet megkezdeni vagy folytatni a leépítést. Valamikor sokan szerettük volna, hogy ő legyen az Operaház vezetője. A Fideszben fehér hollónak számító kiváló szakember, aki nem volt hajlandó végrehajtani az előírt kirúgásokat. Okovács tanulhatna tőle emberséget, tisztességet, szolidaritást.

4934 álmodó 2012-12-12 10:52:10 [Válasz erre: 4933 zalbarna 2012-12-11 11:42:42]
Nem túl boldog, de bizakodó.

4933 zalbarna 2012-12-11 11:42:42 [Válasz erre: 4932 Haandel 2012-12-09 10:01:07]
Székely Ambrus A remény Erdők lélegzik, egek lebegtetik, én kétlem a boldogságot. Bármerre kutatok, iszonyodva futok: ösztöneim akadályok. Üvegbura alól, kék levegő alól kijutni lehetetlen. Szememben én lakom, hőm párologtatom a kristály leheletben. Ezerszer jaj nekem: egy világ jár velem, magamba vesző lábnyom. Valószínűtlenül nagy sorsom hűtlenül önmagam miatt járom. Csak egy remény marad: a Szépség elragad felmérhetetlen úton, s rajta feledhetem örökre két szemem a mondhatatlan újon.

4932 Haandel 2012-12-09 10:01:07
Antico Camerata Te mindig mindkét lábbbal a földön álltál, pedig már régota hallod az égizenét. És ha kellett, másokért bátran kiálltál. De a ‘jutalom’ néha rosszabb, mint egy rossz álom, például mint egy hirtelen égtelen leföldelés vagy egy ‘Statárium oratórium’. De minden hiába, mert tőled tudjuk kedves effendi, hogy a földi trükkökkel csak a földi hangokat lehet elcsendesíteni. Ezért bölcs, de zendülő szavaid a zen szerint még sokáig fognak zengeni. És [url]http://szotar.sztaki.hu/search?fromlang=eng&tolang=hun&searchWord=mind&langcode=hu&u=0&langprefix=&searchMode=WORD_PREFIX&viewMode=full&ignoreAccents=0;mind[/url]ezért, te még sokáig fogod hallani az égizenét. Igen, akkor is, amikor majd mások átlepik HellSinKey küszöbét.

4931 álmodó 2012-12-04 14:07:17 [Válasz erre: 4930 virius 2012-12-04 13:48:05]
Köszönöm.

4930 virius 2012-12-04 13:48:05 [Válasz erre: 4929 álmodó 2012-11-30 16:30:59]
Szegeden ment anno, amikor be volt zárva a színház felújítás miatt és minden operaelőadást egy moziteremben tartottak. Gregor József volt a címszereplő.

4929 álmodó 2012-11-30 16:30:59
Most ez a Telemann aki a Türelmes Szókratész c. operát írta, ő ua. mint aki pl a menüetteket a zongorára? Iskolában tanultunk belőlük...., de azt nem tudtam, hogy operát írt.... Milyen lehet a "Türelmes Szókratész?" És milyen a türelmetlen? Mondjuk az a Telemann amelyikre én gondolok, nem volt egy lelkileg kiborító, exaltált típus...





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.