Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


187 Kohn 2005-05-08 23:29:53 [Válasz erre: 186 Félreértés 2005-05-05 01:05:47]
Bocs, gyerekek, de az intenzív osztályon töltöttem néhány napot kisebb szív probléma miatt, de mostantól állok rendelkezésetekre!

186 Félreértés 2005-05-05 01:05:47 [Válasz erre: 185 Kohn 2005-05-04 23:22:48]
Kedves Kohn, nem tudom, figyelemmel kísérted-e a vitát, mely január vége felé kezdődött az ’Opernglas…’ fórumon. Ugyanez volt a téma. ’Katica’ 6243-as hozzászólásán felbuzdulva vettem fel a kesztyűt. Ha van hozzá kedved, olvasd újra, mit hoztunk össze: 6245; 6248; 6259 – Turandot hozzászólása; 6307; 6314; 6331 – Cilike hozzászólása; 6362; 6369; (Ez után kezdődik – az érdektelen – durvulás Caligula személyében. Sphynx is ír egy-két zaftosat... :-) Aztán tovább is ment a vita, de a fent említett hozzászólásokban mindent elmondtam már, amit szerettem volna. Látszólag senkit nem érdekel a dolog... Dauner Nagy Istvánnak írom, hogy szép dolog, amit az alapvetésében megfogalmazott. Noha szerintem téves következtetéseken alapul az érvelése, mégis tiszteletre méltó. Támogatom. Csak így tovább. (Rá fog jönni, hogy nem a végzettség, vagy annak a hiánya, hanem az emberi gyarlóság teszi problémássá a kritika íróját.) Egyébként nem kívánom újra felvenni a vita fonalát. Ez az egész nem érdekel.

185 Kohn 2005-05-04 23:22:48
Kedves Dauerni! Elolvastam írásod, ez adta az ötletet, hogy nyissunk egy \" A vélemény szabad \" topikot, ahol kalahari és a többiek (akár én is) megírhatják véleményüket, szigorúan lelkes amatőr véleményüket. Így elkerülhetjük a veszélyt, amit a \" hozzáértő kritikus által írott szó \" közvéleményformáló hatása rejt.

184 rebbus 2005-05-04 18:36:43
Elfelejtettem írni az előbb, hogy ha van kedvetek, nézzetek el a http:erdekesnaplo.blog.tv2.hu -ra, ahol a novelláim meg ilyesmiim vannak.

183 rebbus 2005-05-04 18:32:18
Sziasztok! Mizujs? Eltelt egy hét és én irok. :) :) :) Jol telt a majális? Nekem fantasztikus volt. Viszont találtam az egyik requiememben egy hibát :) és ez feldob :)

182 Quies 2005-05-04 16:07:44 [Válasz erre: 181 álmodó 2005-05-04 15:56:45]
Nem én pontozlak le. Na de hát, ezzel a sítlussal öregem....teljesen egyetértek. :-)))))

181 álmodó 2005-05-04 15:56:45
Na, akkor most közlöm, hogy eszméletlen pofátlannak tartom, hogy egyes urak/hölgyek ugyan nem írnak semmit, de amint elolvassák az írásaimat, mint egy lányregényt, pontozni kezdik, kedvük szerint!Alig írtam valamit a néhány nap alatt, máris mindegy volt a téma, levonogatták a pontokat! Kedves szerkesztőség! Számomra ez érdektelen, de ha önök azt szeretnék, hogy írjak, ez nem jó stratégia. ÜDV: álmodó

180 álmodó 2005-05-04 15:47:19
kedves Momus: apontrendaszer óta alig írtam valamit. Ma néhányat, mégis 496 pontnál tartok. Azt gondolom, akkor ennek semmi értelme. Pusz, mindannyiótoknak: álmodó.

179 Félreértés 2005-05-04 15:05:33 [Válasz erre: 168 sphynx 2005-05-04 11:43:18]
Nehogy azt hidd, hogy a Kohn is én vagyok. :-)

178 daunerni 2005-05-04 14:06:41 [Válasz erre: 186 Félreértés 2005-05-05 01:05:47]
Kedves Kohn, Igazán nem akarom a kérdésed ilyen kurtán elintézni, de egyrészt valóban sokszor beszéltünk róla, másrészt tényleg nem ebbe a topicba való. Ezt az üzenetváltást engedelmeddel át is fogom helyezni a \"Hozzászólások a koncertkritikákhoz\" címűbe, remélem ott is megtalálod majd. Egyébként pedig hálás lennék, és igen megtisztelve érezném magam, ha elolvasnád egy régebbi írásomat. Talán számodra is világosabb és érthetőbb lesz az értékrendünk. (Itt csak annyit tennék hozzá, hogy amikor ezt írtam, Kalaharit még én sem ismertem.) [url]http://www.momus.hu/article.php?id=38;A vélemény szabad...[/url]

177 Kohn 2005-05-04 13:08:16 [Válasz erre: 184 rebbus 2005-05-04 18:36:43]
OK.Elfogadom.(A választ)

176 álmodó 2005-05-04 12:46:22 [Válasz erre: 182 Quies 2005-05-04 16:07:44]
Elnézést, azt írtad: \"tisztelt Momus\". Ha a szerkesztőket kérdezted, félreérthető voltál. De azt gondolom, talán az olvasókat is érintheti a kérdésed.

175 daunerni 2005-05-04 12:39:08 [Válasz erre: 176 álmodó 2005-05-04 12:46:22]
Igen

174 Megén 2005-05-04 12:36:25 [Válasz erre: 182 Quies 2005-05-04 16:07:44]
Mi itt az új regisztrációval kapcsolatos nyafogásainkat tártuk a szerk. elé, és válaszoltak itt nekünk segítségképpen. Erre csak az jár, akinek ilyen nyűge van. Ezért írtam, hogy akár az Opernglass, akár a Ki írhat kritikát fórumban többen beszélgethetünk erről a Rigoletto beszámolóról.

173 Kohn 2005-05-04 12:28:49 [Válasz erre: 181 álmodó 2005-05-04 15:56:45]
Mint láthattátok,én a Momus szerkesztőit kérdeztem,ezért választottam ezt a topikot.

172 Megén 2005-05-04 12:14:47 [Válasz erre: 179 Félreértés 2005-05-04 15:05:33]
Ha még ragozni akarjuk a témát, menjünk át a \"ki írhat kritikát\" nevű fórumba :-)

171 álmodó 2005-05-04 12:14:32 [Válasz erre: 176 álmodó 2005-05-04 12:46:22]
Tisztelt Kohn: Én, mint a Momust ólvasó, és a lapjain írogató valaki,teljesen alkalmasnak tartom \"Kalahari\" néven író hölgy/ur írásait a közlésre, és max.-san el tudom fogadni az általa írottakat, mint egy véleményt, meglátást a többi között.Csak ugy, mint egy kririkusét, aki egy előadásról ír.

170 Kohn 2005-05-04 11:59:43 [Válasz erre: 177 Kohn 2005-05-04 13:08:16]
Olvasd el pl. Slágeropera HANGFENOMÉNEKKEL c. opuszát. Egy kritikus magánemberként lelkesedhet,de azért legalábbis a valóság talajához közel kell lebegnie.

169 Kohn 2005-05-04 11:52:59 [Válasz erre: 177 Kohn 2005-05-04 13:08:16]
És meg is vagyok fázva... :-))))

168 sphynx 2005-05-04 11:43:18 [Válasz erre: 176 álmodó 2005-05-04 12:46:22]
Picit unalmas vagy.

167 Kohn 2005-05-04 10:33:43
Tisztelt Momus! Tudom,hogy a kérdés költői,de Ti valóban közlésre alkalmas szinvonalúnak tartjátok \"kalahari\" néven író hölgy/úr \"kritikáit\"? Mert ha egyszerű hozzászólóként ír valamelyik topikba,az rendben-az övé is egy vélemény.De így Ti is felvállaljátok.?.?.

166 (eccerű) 2005-05-01 17:18:46 [Válasz erre: 174 Megén 2005-05-04 12:36:25]
Köszönöm a jelszót, (megjegyzem, hogy jól emlékeztem rá, tehát a hiba máshol lesz)de továbbra sem tudok belépni csak ezzel az újjal - sőt az otthoni gépről ezzel sem.

165 (eccerű) 2005-04-28 17:46:56
Kedves Admin! Nem tudom, mi történt, de eredeti nevemen - ugyanez zárójel nélkül - nem tudok belépni, azt írja ki, hogy sikertelen belépés. Kénytelen voltam újra regisztrálni, de ugyanazt az emilt adtam meg. El lehetne küldeni az általam megadott jelszót, vagy mit lehet tenni, hogy visszaálljon a rend? Üdv: eccerű

164 Sieglinde 2005-04-28 16:03:41 [Válasz erre: 171 álmodó 2005-05-04 12:14:32]
Ez valami isteni! Működik! Én is köszönöm az összes segitséget.

163 Orfeusz 2005-04-28 14:29:22 [Válasz erre: 171 álmodó 2005-05-04 12:14:32]
Köszönöm, visszaállt az eredeti szövegméret. Magamtól erre soha nem jöttem volna rá:)

162 daunerni 2005-04-28 10:20:42 [Válasz erre: 170 Kohn 2005-05-04 11:59:43]
Ha valakinek nem elég olvasható a szöveg, és Explorere van, akkor azért még egy dolgot kipróbálhat. Felső sorban lévő menüből indulva: Eszközök Internetbeállítások Kisegítő lehetőségek A weblapok betűméreteinek figyelmen kívül hagyása Ez elé kell tenni egy pipát. A továbbiakban már a Nézet Szövegméret menü is működni fog.

161 Cilike 2005-04-28 09:07:45 [Válasz erre: 165 (eccerű) 2005-04-28 17:46:56]
Bevallom nektek, hogy mivel nem vagyok nagy számítógépzseni, nem merem kipróbálni sem a linuxot, sem egy másik böngészőt. Eltekintve attól,hogy életem párja még nálam is kevésbé ért hozzá és le is gyilkolna, ha a megszokott Explorerét lecserélném. De egyébként könnyű használni? Mármint az Operát vagy Mozillát.

160 daunerni 2005-04-28 08:14:04 [Válasz erre: 168 sphynx 2005-05-04 11:43:18]
Kedves Robi bácsi Nem tudom melyik fórumba szánta ezt a hozzászólást, de itt \"offtopic\". Szívesen átteszem, de hová?

159 Robi bácsi 2005-04-27 22:32:49
Sziasztok. Olvastam a Lukács Éváról szóló kritikákat. Egyszóval: lesújtóak. Nagyon meglepődtem, amikor azt olvastam: nem ment át a hangja. Évát nagyon régóta ismerem. Hatalmas hang. S most ilyeneket kellett olvasnom. Nos, utánajártam a dolognak, mert szívenszúrva éreztem magam. A lényeg: Lukács Ervin nem akarta Lukács Évát a produkcióban. Ezért azt súgta neki: énekeljen pianissimo, csak a mű végefelé eressze meg a hangját, akkor is moderato. Nem értem, miért kell megbuktatni egy olyan énekesnőt, aki tényleg és valóban jó? Miért kell ilyen embertelenül kitolni vele? Néhányan - itt a fórumozók közül - hallottuk már Évát élőben. Elementáris erejű hang. Tudjuk, hogy nagy karrier előtt áll. Azt hiszem - mi, néhányan - hiszünk benne. Én legalábbis töretlenül. Mellesleg miért egy nyugdíjas karmesternek vezényelni, azt nem értem... Karnagy úr az emil címed kellene... Sziasztok.

158 janomano 2005-04-27 22:19:39 [Válasz erre: 166 (eccerű) 2005-05-01 17:18:46]
[url]http://www.opera.com/;opera[/url]

157 Orfeusz 2005-04-27 21:49:25 [Válasz erre: 165 (eccerű) 2005-04-28 17:46:56]
ez nekem már magas:)

156 daunerni 2005-04-27 21:35:42 [Válasz erre: 164 Sieglinde 2005-04-28 16:03:41]
Igen, erről már volt szó. Tulajdonképpen bármelyik böngésző képes ilyesmire, kivéve a Microsoft Internet Explorerét. A nagy cégek piszkosul el tudnak kényelmesedni. Windowsra a Mozilla Firefoxot is érdemes kipróbálni. Kevesebb, mint 5 megabájt, könnyen letölthető. (Én meg úgyis csak linuxot használok, nekem alapból is mozilla van. :-)

155 janomano 2005-04-27 21:04:32 [Válasz erre: 162 daunerni 2005-04-28 10:20:42]
Ha operád lenne, akkor csak a + és - gombot kellene nyomogatnod! :-)

154 daunerni 2005-04-27 21:02:17 [Válasz erre: 162 daunerni 2005-04-28 10:20:42]
További változatok készülnek. Hamarosan lesz valami sötét alapon világos betűs téma, és különböző betűméretű megjelenéseken is töröm a fejem. Az a rendszer, ami egyáltalán lehetővé teszi az egyéni választást, az készült el ma.

153 Orfeusz 2005-04-27 17:16:47
Hol lehet beállítani a betűméretet? a beállításokban nekem nincs ilyen, csak a szín változtatása

152 Megén 2005-04-27 16:17:12
Hideg szín, ezért a szürke nem jön ki rajta, és homályosnak látszik a szürkében levő szöveg. Maradok a tejeskávénál. Köszi a segedelmet, hogy eljuthattam idáig is.

151 Megén 2005-04-27 16:13:32 [Válasz erre: 159 Robi bácsi 2005-04-27 22:32:49]
Ja, ezt egy csekély értelmű medvebocsnak meg kell magyarázni. Ma is olyat kérdeztek tőlem, hogy ott van-e a laptopomnál a Kensington lock? Mire kiderült, hogy az egy \"biciklilakat\" csak néztem, mint a moziban. Naszóval, akkor most kilépek, és belépek újra. És akkor meglátom biztosan, hogy mi van.

150 daunerni 2005-04-27 15:58:55 [Válasz erre: 156 daunerni 2005-04-27 21:35:42]
Bocsáss meg, a \"bejelentkezés\" ablakról van szó. Ha már beírtad a neved, jelszavad, akkor ott lesz kiválasztható a \"beállítások\" menüpont.

149 Búbánat 2005-04-27 15:58:18 [Válasz erre: 155 janomano 2005-04-27 21:04:32]
Mind a két verzióra kíváncsi vagyok.

148 Búbánat 2005-04-27 15:56:40 [Válasz erre: 154 daunerni 2005-04-27 21:02:17]
Hát nem tudom. Mégis akkor inkább a \"tejeskávé\"-nál maradnék, a szemem már megszokta a sárga alapon a szöveget. Az \"Acél\"-ról, azaz a lilás színárnyalatról inkább az jut eszembe, amikor elönti az ember agyát a \"lila köd\".

147 Megén 2005-04-27 15:52:05 [Válasz erre: 155 janomano 2005-04-27 21:04:32]
Ilyet nekem mondani, hogy \"login\" nem szabad, én csak annyit tudok, hogy most elüt nagyon a középső nagybetű a szélén levő kicsiktől. Ha ez így jó, nekem is jó! Csak azt a login-t feledhetném :D

146 daunerni 2005-04-27 15:44:01
A tejeskávé azonos a jelenlegivel. Hamarosan még legalább két új kinézetet akarok csinálni. Szerintem kell egy kifejezetten nagybetűs, és egy sötét alapon világos betűkkel olvasható inverz változat.

145 daunerni 2005-04-27 15:41:31 [Válasz erre: 152 Megén 2005-04-27 16:17:12]
Gondolom még csak az egyiket láttad. Kérlek, nézd meg a login ablakban a \"beállítások\" menüt! Ott már választhatsz a \"tejeskávé\", és az \"Acél\" között!

144 Megén 2005-04-27 15:41:05 [Válasz erre: 151 Megén 2005-04-27 16:13:32]
Igen.

143 Búbánat 2005-04-27 15:38:12 [Válasz erre: 151 Megén 2005-04-27 16:13:32]
Nekem tetszik! Köszönöm.

142 daunerni 2005-04-27 14:53:25
Nemrég beszéltünk arról, hogy mekkora legyen a szöveg betűmérete. Egységesen jó megoldást nem találtunk, viszont elkészült a személyre szabható Momus első változata. Van itt valaki, hogy ki is próbáljuk?

141 daunerni 2005-04-27 09:40:07 [Válasz erre: 149 Búbánat 2005-04-27 15:58:18]
Csak nyugodtan! :-)

140 Megén 2005-04-27 09:09:46
Jesszusom lehet, hogy valahol rosszat nyomtam! Az a minusz, nem minusz! Mint a kalauz-bácsi: Ez a luk nem luk! Kérem segíteni visszacsinálni! Köszönöm!

139 daunerni 2005-04-27 07:36:17 [Válasz erre: 147 Megén 2005-04-27 15:52:05]
Azt alapértelmezésben - elvileg - nem tudhatja más. Annyit azonban lehet tudni, hogy tegnap minden olyan olvasónak, aki ugyanezen a néven már korábban is rendszeres vendégünk volt - és több, mint 100 hozzászólást jegyez -, automatikusan felkerekedtek a pontjai annyira, hogy rendes olvasóként újra legyen joga topikot nyitni és privát üzenetet küldeni. Az automatikus megoldások nyilván igazságtalanok, mondjuk azokkal szemben, akiknek akkor éppen \"csupán\" 99 hozzászólásuk volt. De a próbaidőt túlélve most már valóban lehet pontokat kapni, és igen hamar felzárkózni.

138 Kohn 2005-04-27 00:32:43
Gyerekek, azért az érdekelne, USA hány pontnál tart??? :-))))





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.