727 Norma 2003-08-01 00:53:13
Ne kerülje el senki figyelmét: aug.9-én szombaton az m2-n felvételről közvetítik az Operafesztivál nyitóelőadását, a Normát Lukács Gyöngyivel, Polgár Lászlóval és Kiss B.Attilával!
Ne kerülje el senki figyelmét: aug.9-én szombaton az m2-n felvételről közvetítik az Operafesztivál nyitóelőadását, a Normát Lukács Gyöngyivel, Polgár Lászlóval és Kiss B.Attilával!
726 Bulvár Kund 2003-07-31 23:43:41
Ez a Teatro Argentina Európa melyik részén található?
Ez a Teatro Argentina Európa melyik részén található?
725 Dömös 2003-07-31 22:56:28
Ingyenes ruhatár Pesten: Új Szinház, Magyar Szinház, Játékszin. Ajrópában: Teatro Argentina, Opéra Bastille, Bayerische Staatsoper, De Nederlandse Opera. Javasolhatjuk az Operaháznak szedjen pénzt a vécéhasználatért is.
Ingyenes ruhatár Pesten: Új Szinház, Magyar Szinház, Játékszin. Ajrópában: Teatro Argentina, Opéra Bastille, Bayerische Staatsoper, De Nederlandse Opera. Javasolhatjuk az Operaháznak szedjen pénzt a vécéhasználatért is.
724 Mantuai herceg 2003-07-31 20:37:34
A new yorki Met-ben sem ingyen, sem pénzért nincs ruhatár. Ott a nagyérdemű a cókmókját - nercbundát is - összetekeri és bevágja az ülés alá. Néhány budapesti ruhatárár az elmúlt szezonból: Vigszinház, Pesti Szinház 200 Ft. Radnóti 120 Ft. Katona József 140 Új Szinház, Magyar Szinház,Játékszin ingyen, de mindenki legalább egy százast ad Madách Kamara 180 Zeneakadémia 60 S még legalább 8 szinházét ismerem. Összehasonlitásul: 1 gombóc fagylalt 70-110 Ft. BKV-jegy 120 Kóla szinházi és operai büfében 180-220 Perec Zeneakadémián 250
A new yorki Met-ben sem ingyen, sem pénzért nincs ruhatár. Ott a nagyérdemű a cókmókját - nercbundát is - összetekeri és bevágja az ülés alá. Néhány budapesti ruhatárár az elmúlt szezonból: Vigszinház, Pesti Szinház 200 Ft. Radnóti 120 Ft. Katona József 140 Új Szinház, Magyar Szinház,Játékszin ingyen, de mindenki legalább egy százast ad Madách Kamara 180 Zeneakadémia 60 S még legalább 8 szinházét ismerem. Összehasonlitásul: 1 gombóc fagylalt 70-110 Ft. BKV-jegy 120 Kóla szinházi és operai büfében 180-220 Perec Zeneakadémián 250
723 Megén 2003-07-31 15:10:03
Akkor ez egy olcsó hely, van ahol (színházban, 180.- 200.- Ft) sokkal többet kell fizetni érte.
Akkor ez egy olcsó hely, van ahol (színházban, 180.- 200.- Ft) sokkal többet kell fizetni érte.
722 McIntosh 2003-07-31 14:52:42
Szeretek az Operába járni. Csak az előadást megelőző ruhatári ügylet böki csőröm. Szinetár úr jegyárcsökkentést hirdetett és a 300 Forintos jegyeket is bevezette. Nomármost, nem látom be, hogy ha ilyen relatíve olcsó jegyekkel támogatják az operalátogatást, miért vámolják meg a kabátban érkezőket. 120 Ft egy sok egy bilétáért! Aki 300 Forintos jeggyel érkezik 45%t még otthagyat sápként. Nem értem miért mindig a kelet-európai példákat kell követni, miért nem lehet azokat a színházak utánozni, ahol ingyenes a ruhatár. Persze az igazgató úrnak biztosan van hova tenni a kabátját, az ő páholyából másként látszik a dolog.
Szeretek az Operába járni. Csak az előadást megelőző ruhatári ügylet böki csőröm. Szinetár úr jegyárcsökkentést hirdetett és a 300 Forintos jegyeket is bevezette. Nomármost, nem látom be, hogy ha ilyen relatíve olcsó jegyekkel támogatják az operalátogatást, miért vámolják meg a kabátban érkezőket. 120 Ft egy sok egy bilétáért! Aki 300 Forintos jeggyel érkezik 45%t még otthagyat sápként. Nem értem miért mindig a kelet-európai példákat kell követni, miért nem lehet azokat a színházak utánozni, ahol ingyenes a ruhatár. Persze az igazgató úrnak biztosan van hova tenni a kabátját, az ő páholyából másként látszik a dolog.
721 Megén 2003-07-31 14:13:09
Csak orra ne bukjak.......
Csak orra ne bukjak.......
720 kétked 2003-07-31 13:20:29
Húzd ki Magad, Megén! Semmi okod sincs leszegett fejjel mászkálni, aki így szívén viseli az Erkel Színház sorsát, az megérdemli, hogy egyenes tartással járjon... :-)
Húzd ki Magad, Megén! Semmi okod sincs leszegett fejjel mászkálni, aki így szívén viseli az Erkel Színház sorsát, az megérdemli, hogy egyenes tartással járjon... :-)
719 Józsi 2003-07-31 13:20:05
Akkor miért nem költenek rá? Mire ment a tervezett 500millió?
Akkor miért nem költenek rá? Mire ment a tervezett 500millió?
718 Megén 2003-07-31 12:26:27
És még mindig Erkel színház, még a földszint az elmegy, de az emeleten még a \"linóleum is feljön\" csak az nem esik hasra a félhomályban, aki leszegett fejjel közlekedik.
És még mindig Erkel színház, még a földszint az elmegy, de az emeleten még a \"linóleum is feljön\" csak az nem esik hasra a félhomályban, aki leszegett fejjel közlekedik.
717 Caligula 2003-07-31 11:02:39
Az, hogy lesz-e felújítás tényleg jó kérdés. Hogy hova rakták a pénzt? Ez már inkább naiv kérdés.
Az, hogy lesz-e felújítás tényleg jó kérdés. Hogy hova rakták a pénzt? Ez már inkább naiv kérdés.
716 capitaly 2003-07-31 10:49:27
By the way Erkel Színház: Győriványi a tegnapi megjelent riportban azt mondja, félmilliárdot elkülönítettek az Erkel felújításának első lépésére. Ez volt ugye tavaly. Azóta került új szék az igazgatói páholyba, csináltattak ágyat is, de semmi komoly beruházás nem történt. Pedig az Erkel éppen csak nem rogyadozik, a felújítás régóta időszerű! Engem is érdekelne, elálltak-e a felújítástól és mire költötték félretett pénzt.
By the way Erkel Színház: Győriványi a tegnapi megjelent riportban azt mondja, félmilliárdot elkülönítettek az Erkel felújításának első lépésére. Ez volt ugye tavaly. Azóta került új szék az igazgatói páholyba, csináltattak ágyat is, de semmi komoly beruházás nem történt. Pedig az Erkel éppen csak nem rogyadozik, a felújítás régóta időszerű! Engem is érdekelne, elálltak-e a felújítástól és mire költötték félretett pénzt.
715 Megén 2003-07-31 10:11:06
Capitaly, ebben is igazad van, mert személyes tapasztalatod alapján mondod az ítéletet. A zenehallgatás és a látvány sokszor megkeseredik a kísérő körülményektől. De engem nem befolyásol, -sőt amíg az egész hercehurca a lapokban el nem kezdődött - nem is tudtam, hogy ki volt az igazgató, amikor pld. az eléggé furcsán megrendezett Erkel színházi Parasztbecsületről véleményt alkottam. (Kalapban és kosztümben nem szoktak a mezőről jönni az asszonyok, még akkor sem ha éppen templomba igyekeznek. Vagy írják át a szöveget!?) Az a rendező baja, ha emlegetem, mert csuklik szegény. Viszont az olyan vita, ami nem személyes tapasztalatból ered (olvastam, hallottam stb.)csak a vélemények összecsapását hozza, és közben kiöntjük a gyereket is a fürdővízzel együtt.
Capitaly, ebben is igazad van, mert személyes tapasztalatod alapján mondod az ítéletet. A zenehallgatás és a látvány sokszor megkeseredik a kísérő körülményektől. De engem nem befolyásol, -sőt amíg az egész hercehurca a lapokban el nem kezdődött - nem is tudtam, hogy ki volt az igazgató, amikor pld. az eléggé furcsán megrendezett Erkel színházi Parasztbecsületről véleményt alkottam. (Kalapban és kosztümben nem szoktak a mezőről jönni az asszonyok, még akkor sem ha éppen templomba igyekeznek. Vagy írják át a szöveget!?) Az a rendező baja, ha emlegetem, mert csuklik szegény. Viszont az olyan vita, ami nem személyes tapasztalatból ered (olvastam, hallottam stb.)csak a vélemények összecsapását hozza, és közben kiöntjük a gyereket is a fürdővízzel együtt.
714 Mantuai herceg 2003-07-31 10:06:28
Van aki a cicózást meg a virtuális csókküldést nem szeyeti. Ez is egy álláspont, az enyém. No, valami szakmait végre:milyen új balett-tervekről tudtok a következő évekre?
Van aki a cicózást meg a virtuális csókküldést nem szeyeti. Ez is egy álláspont, az enyém. No, valami szakmait végre:milyen új balett-tervekről tudtok a következő évekre?
713 yeti 2003-07-31 09:47:30
Igaz.
Igaz.
712 capitaly 2003-07-31 09:42:35
Ez is egy nézőpont. Én meg a címből indulok ki, és úgy gondolom, ha a jegyszedők (bár nincsen dallamuk) a kezdés után negyedórával is bárkit beengednek, és ha a szappan meg a kéztörlő (bár nem énekel), de az Erkelben néha hiányzik a toilettből, akkor az is idetartozik. Meg ha drága a jegy vagy rosszul van hírdetve az előadás. Meg minden, ami újság az Operaházzal kapcsolatban.
Ez is egy nézőpont. Én meg a címből indulok ki, és úgy gondolom, ha a jegyszedők (bár nincsen dallamuk) a kezdés után negyedórával is bárkit beengednek, és ha a szappan meg a kéztörlő (bár nem énekel), de az Erkelben néha hiányzik a toilettből, akkor az is idetartozik. Meg ha drága a jegy vagy rosszul van hírdetve az előadás. Meg minden, ami újság az Operaházzal kapcsolatban.
711 Megén 2003-07-31 08:23:23
Capitaly, az indításról igazad van. De akkor inkább széplelkűen cicózok.
Capitaly, az indításról igazad van. De akkor inkább széplelkűen cicózok.
710 capitaly 2003-07-30 18:27:14
Megénnek: A topicot elindító \"ALASZKA\" nem kizárólag széplelkű cicózásként vágott a dolog közepibe.
Megénnek: A topicot elindító \"ALASZKA\" nem kizárólag széplelkű cicózásként vágott a dolog közepibe.
709 Bulvár Kund 2003-07-30 15:48:59
Kétked! Mit csináljunk, ha pont a Ma-gyar Nem-zet-ben jelennek meg érdekes cikkek operáról és ezzel kapcsolatos politikai, etikai, erkölcsi dolgokról? Ne akard korlátozni a szólás és olvasás-szabadságot!!!
Kétked! Mit csináljunk, ha pont a Ma-gyar Nem-zet-ben jelennek meg érdekes cikkek operáról és ezzel kapcsolatos politikai, etikai, erkölcsi dolgokról? Ne akard korlátozni a szólás és olvasás-szabadságot!!!
708 Megén 2003-07-30 15:03:26
Capitaly, ebbe az Operaház fórumba minden olyan beletartozik, aminek szövegkönyve, zeneszerzője, dallama van, és karmester, zenész, énekes - némi műszakkal körítve - előadja.
Capitaly, ebbe az Operaház fórumba minden olyan beletartozik, aminek szövegkönyve, zeneszerzője, dallama van, és karmester, zenész, énekes - némi műszakkal körítve - előadja.
707 sphynx 2003-07-30 14:47:28
Ki az a Locsmándi? (Mi az, hogy opera? Műtősnő?)
Ki az a Locsmándi? (Mi az, hogy opera? Műtősnő?)
706 capitaly 2003-07-30 14:40:29
Locsmándi szerintem pont ide tartozik. Az Operaház menesztett igazgatója, ha jól emlékszem minden lehetséges fórumon panaszolta a sajtó, a szakszervezet, közalkalmazotti tanács valótlan állításait. Görgei miniszter (mint politikus) ezeket az állításokat visszhangozta, és az igazgatót menesztette. Locsmándi írt három hete megjelentetett egy cikket. Az írás mint az Opera volt főigazgatója a is jegyezte. Locsmándi a cikkben a nyilvánosságnak hazudók megbüntetését javasolja, ez természetesen ő ügyében hazudó politikusokra és újságírókra is vonatkozik. Nyilvánvaló, hogy erről ezen a helyen is jogos írni. Csók.
Locsmándi szerintem pont ide tartozik. Az Operaház menesztett igazgatója, ha jól emlékszem minden lehetséges fórumon panaszolta a sajtó, a szakszervezet, közalkalmazotti tanács valótlan állításait. Görgei miniszter (mint politikus) ezeket az állításokat visszhangozta, és az igazgatót menesztette. Locsmándi írt három hete megjelentetett egy cikket. Az írás mint az Opera volt főigazgatója a is jegyezte. Locsmándi a cikkben a nyilvánosságnak hazudók megbüntetését javasolja, ez természetesen ő ügyében hazudó politikusokra és újságírókra is vonatkozik. Nyilvánvaló, hogy erről ezen a helyen is jogos írni. Csók.
705 Opera 2003-07-30 14:20:25
Tra-lal-la, tra-lal-la, Alkalmatlan igazgató felmentését megkapja, A hazudós miniszter is menjen gyorsan dutyiba, Kövesse őt a börtönbe az ő összes csatlósa, Szemet-szemért, fogat-fogért, ezt írja a Biblia. Tra-lal-la, tra-lal-la.
Tra-lal-la, tra-lal-la, Alkalmatlan igazgató felmentését megkapja, A hazudós miniszter is menjen gyorsan dutyiba, Kövesse őt a börtönbe az ő összes csatlósa, Szemet-szemért, fogat-fogért, ezt írja a Biblia. Tra-lal-la, tra-lal-la.
704 sphynx 2003-07-30 13:36:51
Zizikém, írj erről egy operát, és akkor majd meghallgatom. talán...
Zizikém, írj erről egy operát, és akkor majd meghallgatom. talán...
703 agyament 2003-07-30 13:34:41
Éppen ezért mit tudtok a Gödöllői SZnházmegnyitóról? Állítólag Julius Caesar lesz, MÁO vendégszereplés. Megy valaki?
Éppen ezért mit tudtok a Gödöllői SZnházmegnyitóról? Állítólag Julius Caesar lesz, MÁO vendégszereplés. Megy valaki?
702 agyament 2003-07-30 13:33:46
Szerintem amit az Operahéz volt főigazgatója nem opera-kérdésben mond/ír/nyalatkozik az nem tartozik az Operaház-fórumba. Igazam van vagy igazam van?
Szerintem amit az Operahéz volt főigazgatója nem opera-kérdésben mond/ír/nyalatkozik az nem tartozik az Operaház-fórumba. Igazam van vagy igazam van?
701 zizi 2003-07-30 13:29:06
Ez az újság: Az O-pe-ra-ház volt fő-i-gaz-gat-tó-ja a napokban büntetendő cselekmények közé felvételre javasolta a politikusok hazugságát. Meg a félretájékoztató újságírókét. Lendvai Ildikóról (ő állítólag egy politikus) a napokban saját pajtás-újságjuk írja mekkorákat hazudott. Az O-pe-ra-ház volt fő-i-gaz-gat-tó-jának gondolatmenete szerint L.I.-t le kéne néhány évre csüccsenteni.
Ez az újság: Az O-pe-ra-ház volt fő-i-gaz-gat-tó-ja a napokban büntetendő cselekmények közé felvételre javasolta a politikusok hazugságát. Meg a félretájékoztató újságírókét. Lendvai Ildikóról (ő állítólag egy politikus) a napokban saját pajtás-újságjuk írja mekkorákat hazudott. Az O-pe-ra-ház volt fő-i-gaz-gat-tó-jának gondolatmenete szerint L.I.-t le kéne néhány évre csüccsenteni.
700 cincogi 2003-07-30 13:15:15
Olvastátok Győriványit a Magyar Nemzetben?
Olvastátok Győriványit a Magyar Nemzetben?
699 sphynx 2003-07-30 13:00:24
Zizikém, tehetek én erről? Különben is, ez az O-pe-ra-ház rovata...
Zizikém, tehetek én erről? Különben is, ez az O-pe-ra-ház rovata...
698 kétked 2003-07-30 10:19:22
Javaslom Kundnak, hogy kérdésére a választ a \"Mi újság a Magyar Nemzetnél?\" rovatban keresse. Lassan mondom: Ez az O-pe-ra-ház rovata...:-)
Javaslom Kundnak, hogy kérdésére a választ a \"Mi újság a Magyar Nemzetnél?\" rovatban keresse. Lassan mondom: Ez az O-pe-ra-ház rovata...:-)
697 zizi 2003-07-30 09:17:06
„A gázár nő, a lakástámogatás kisebb, és emelkednek az adók is. De ez egyáltalán nem meglepő. Az igazság az, hogy a politika azóta folyamatosan hazudik a népnek gazdasági ügyekben. Azt ígéri, amit nem lehet. Állandóan növekvő béreket, autósztrádák száz kilométereit, ingyentankönyvet és múzeumi belépőt, több nővért és rendőrt, alacsony inflációt, kisebb adókat, visszahúzódó államot, versenyképességet, növekvő gazdaságot.” Sphynx, ezt a képtelenséget nem Magyar Nemzet írta. Múlt hét pénteken a Népszabadságban jelent meg. A teljes [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=123306&DocID=109985#109985;itt[/url]. Jó szórakozást!
„A gázár nő, a lakástámogatás kisebb, és emelkednek az adók is. De ez egyáltalán nem meglepő. Az igazság az, hogy a politika azóta folyamatosan hazudik a népnek gazdasági ügyekben. Azt ígéri, amit nem lehet. Állandóan növekvő béreket, autósztrádák száz kilométereit, ingyentankönyvet és múzeumi belépőt, több nővért és rendőrt, alacsony inflációt, kisebb adókat, visszahúzódó államot, versenyképességet, növekvő gazdaságot.” Sphynx, ezt a képtelenséget nem Magyar Nemzet írta. Múlt hét pénteken a Népszabadságban jelent meg. A teljes [url]http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=123306&DocID=109985#109985;itt[/url]. Jó szórakozást!
696 Bulvár Kund 2003-07-30 00:03:55
Sphynx! Miaz, hogy állítólag?
Sphynx! Miaz, hogy állítólag?
695 Dzsnecó láma 2003-07-29 13:23:20
A tisztességes tájékoztatás kívánalmáról szóló cikkben nincsen utalás az Operaházra. A hazudó politikusok és félretájékoztató újságok/újságírók megbüntetésének gondolata (a bevezetni javasolt erkölcsi imperatívuszból következően) nagyon szép, becsületes kifejtést kap a cikkben. Semmilyen párhuzam nem adódna, ha a hosszú írás végére nem került volna oda, hogy a „szerző az Operaház volt főigazgatója”. Innentől kezdve az áthallás megengedett.
A tisztességes tájékoztatás kívánalmáról szóló cikkben nincsen utalás az Operaházra. A hazudó politikusok és félretájékoztató újságok/újságírók megbüntetésének gondolata (a bevezetni javasolt erkölcsi imperatívuszból következően) nagyon szép, becsületes kifejtést kap a cikkben. Semmilyen párhuzam nem adódna, ha a hosszú írás végére nem került volna oda, hogy a „szerző az Operaház volt főigazgatója”. Innentől kezdve az áthallás megengedett.
694 Rodenbach 2003-07-29 11:28:56
Dzsnecó lámának: Szerinted Locsmándi csak a politikusokra gondolt?
Dzsnecó lámának: Szerinted Locsmándi csak a politikusokra gondolt?
693 Szabad Nép 2003-07-29 10:39:50
Lassan mondom, hogy még a szfinksz is megértse, nem lesz gázáremelés.
Lassan mondom, hogy még a szfinksz is megértse, nem lesz gázáremelés.
692 sphynx 2003-07-28 23:51:24
Az ánti-világban azért nem vettem, mert nem volt benne kép. Most meg azért, mert állítólag, sok benne a képtelenség.
Az ánti-világban azért nem vettem, mert nem volt benne kép. Most meg azért, mert állítólag, sok benne a képtelenség.
691 Bulvár Kund 2003-07-28 22:54:39
sphynks, akkor már épp itt az ideje, hogy vegyél egyet!
sphynks, akkor már épp itt az ideje, hogy vegyél egyet!
690 czerny 2003-07-28 19:38:38
Azt is írja Péteri Lóránt, hogy „A sevillai borbély Erkel színházi produkciója általánosságban véve éppen azzal marad adós, ami e darab stílusának éltető elemét jelenti: a megbízható zenekari háló fölé kifeszített pontos, pregnáns és rugalmas ritimikával; az ékítményes, koloratúr dallamok kontúrjainak könnyed és világos megrajzolásával; a bravúrszámok töretlen erejű, kellő technikai fedezettel megalapozott előadásával. Bizonyosan másként festene ez a kép, ha az operai vezetés nem ragaszkodna a kettős - sőt jelen esetben, bizonyos szerepeknél a hármas - szereposztáshoz. Nem nagyon érti az ember: vajon miért nem éri meg az Operának, hogy csupán egyetlen, de valóban ütőképes gárdát alakítson ki?” ([url]http://www.lap.szinhaz.hu/frame.html;Színház[/url]) A használható, ütőképes tagokra építés a mostani gárda kimazsolázását (létszámcsökkentést) és vendégek meghívását jelentené, nem? Ott lennénk ahol tavaly voltunk…
Azt is írja Péteri Lóránt, hogy „A sevillai borbély Erkel színházi produkciója általánosságban véve éppen azzal marad adós, ami e darab stílusának éltető elemét jelenti: a megbízható zenekari háló fölé kifeszített pontos, pregnáns és rugalmas ritimikával; az ékítményes, koloratúr dallamok kontúrjainak könnyed és világos megrajzolásával; a bravúrszámok töretlen erejű, kellő technikai fedezettel megalapozott előadásával. Bizonyosan másként festene ez a kép, ha az operai vezetés nem ragaszkodna a kettős - sőt jelen esetben, bizonyos szerepeknél a hármas - szereposztáshoz. Nem nagyon érti az ember: vajon miért nem éri meg az Operának, hogy csupán egyetlen, de valóban ütőképes gárdát alakítson ki?” ([url]http://www.lap.szinhaz.hu/frame.html;Színház[/url]) A használható, ütőképes tagokra építés a mostani gárda kimazsolázását (létszámcsökkentést) és vendégek meghívását jelentené, nem? Ott lennénk ahol tavaly voltunk…
689 Benno 2003-07-28 16:59:19
én éjfél után mindig ráklikkelek
én éjfél után mindig ráklikkelek
688 sphynx 2003-07-28 16:49:01
Ma még nem volt a kezemben Nemzet. (Az elmúlt 40 évben sem.)
Ma még nem volt a kezemben Nemzet. (Az elmúlt 40 évben sem.)
687 Dzsnecó láma 2003-07-28 16:46:36
Olvastátok az Operaház volt főigazgatójának [url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=157998&rvt=15;cikkét[/url] a Magyar Nemzetben?
Olvastátok az Operaház volt főigazgatójának [url]http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=157998&rvt=15;cikkét[/url] a Magyar Nemzetben?
686 Caligula 2003-07-28 16:10:21
Nem is tudtam, hogy ez is van a neten. Mea culpa az én hiányosságom. De van benne ezen kívül még egy-két érdekes mondat: \"Szinetár a nettó operaszínpadi konvencionalitást bruttósítja fel azzal, ami az ő rendezői koncepciója\" Na ez pl micsoda???
Nem is tudtam, hogy ez is van a neten. Mea culpa az én hiányosságom. De van benne ezen kívül még egy-két érdekes mondat: \"Szinetár a nettó operaszínpadi konvencionalitást bruttósítja fel azzal, ami az ő rendezői koncepciója\" Na ez pl micsoda???
685 info 2003-07-28 13:43:53
„Kalmár hangjának állapota fájdalmas, de már évekkel ezelőtt is az volt.” (SZÍNHÁZ, 2003. április, Péteri Lóránt PLÜSSMACI VISSZAVÁG, A sevillai borbély az Erkel-Színházban)
„Kalmár hangjának állapota fájdalmas, de már évekkel ezelőtt is az volt.” (SZÍNHÁZ, 2003. április, Péteri Lóránt PLÜSSMACI VISSZAVÁG, A sevillai borbély az Erkel-Színházban)
684 kalahari 2003-07-27 16:36:38
De jó, megint várhatok, amíg felteszik a Bándi-interjút... Ezeket (Esztergom) igazán közvetíthetnék, de talán túl sokat várunk. Én a 6-án megyek az Operagálára, már alig várom!
De jó, megint várhatok, amíg felteszik a Bándi-interjút... Ezeket (Esztergom) igazán közvetíthetnék, de talán túl sokat várunk. Én a 6-án megyek az Operagálára, már alig várom!
683 Topi 2003-07-27 16:25:58
Voltunk Esztergomban; - megérte. Nagyon jó előadás volt. Nagy hangokkal, szépen kivitelezve. Akik nagyon tetszettek Bándi, Komlóssi, Tokody. Megyesi Schwartz Lucia is jó volt. Voltak akik nem hozták még a mellékszerepeket se igazán, nem akarom nevesíteni. Fokanov is tetszett volna, ha nem oroszul énekel franciául. Kár, hogy ezeket nem közvetíti a TV. A szegedi szabadtéri Aidát is szívesen néztem - hallgattam volna Sümegi-Wiedemann/Kiss B. Atillával.Mi lenne, ha végre ilyen CD-ket is gyártanának, nemcsak Iván Ildikóból lenne két választás. Ahogy a Nemzetben olvastam a Bándi cikkben, ha minden összejön, végre lesz Bándi CD a Brankovits-ból! (MN.07.22.) Klub is lesz, mikor is, októberben - Bándival?
Voltunk Esztergomban; - megérte. Nagyon jó előadás volt. Nagy hangokkal, szépen kivitelezve. Akik nagyon tetszettek Bándi, Komlóssi, Tokody. Megyesi Schwartz Lucia is jó volt. Voltak akik nem hozták még a mellékszerepeket se igazán, nem akarom nevesíteni. Fokanov is tetszett volna, ha nem oroszul énekel franciául. Kár, hogy ezeket nem közvetíti a TV. A szegedi szabadtéri Aidát is szívesen néztem - hallgattam volna Sümegi-Wiedemann/Kiss B. Atillával.Mi lenne, ha végre ilyen CD-ket is gyártanának, nemcsak Iván Ildikóból lenne két választás. Ahogy a Nemzetben olvastam a Bándi cikkben, ha minden összejön, végre lesz Bándi CD a Brankovits-ból! (MN.07.22.) Klub is lesz, mikor is, októberben - Bándival?
682 kalahari 2003-07-26 12:13:57
Megjöttem, meséljetek, mi történt az elmúlt két hétben? Ahogy olvasom, szegedi Aida nem lehetett rossz. A tegnapi-mai Carment megnézte-megnézni valaki?
Megjöttem, meséljetek, mi történt az elmúlt két hétben? Ahogy olvasom, szegedi Aida nem lehetett rossz. A tegnapi-mai Carment megnézte-megnézni valaki?
681 oscar 2003-07-26 06:39:55
volt valaki a tegnap esti esztergomi Carmenen? én ma mennék, milyen volt?
volt valaki a tegnap esti esztergomi Carmenen? én ma mennék, milyen volt?
680 sphynx 2003-07-25 13:59:04
Zámbó Jimmy se rossz.
Zámbó Jimmy se rossz.
679 kübeki 2003-07-25 12:33:09
Mifelénk az emberek emberek szeritik a jó nótát és az operettet. Holnap is tele lesz a kösség. Nekünk Kalmár művésznő és Pitti művésznő a legjóbb énekesek. Nem tudom mit kell ezen gúnyolódni.
Mifelénk az emberek emberek szeritik a jó nótát és az operettet. Holnap is tele lesz a kösség. Nekünk Kalmár művésznő és Pitti művésznő a legjóbb énekesek. Nem tudom mit kell ezen gúnyolódni.
678 karnagy 2003-07-25 12:02:28
Kalmár, Csák, Berkes... Még Leblanc hiányzik a sorból, esetleg Kecskés Sándor meg Csányi László... Imponáló névsor...:))))
Kalmár, Csák, Berkes... Még Leblanc hiányzik a sorból, esetleg Kecskés Sándor meg Csányi László... Imponáló névsor...:))))
