Bejelentkezés Regisztráció

Kolonits Klára


220 Beatrice 2015-02-23 22:08:44
[url]http://www.kortarsonline.hu/2015/02/zene-a-bel-canto-megdicsoulese/25655;Kritika a belcanto CD-ről[/url]

219 tollnok 2015-02-09 14:42:42 [Válasz erre: 216 tiramisu 2015-02-07 22:14:36]
De maga az a tény is borzasztó, hogy többször visszatérhetett még ha csak rövid időre is. Ennek nem szabadott volna megtörténnie!

218 Búbánat 2015-02-08 20:51:27
Én is örömmel olvastam a Momuson a Kolonits Klára-interjút („A hangom magántulajdon” - zéta -, 2015-02-06 ). Az interjúban említi, hogy 1997 és 2001 között sok operettet énekelt. Nem tért arra ki, hogy a közelmúltban újra lehetőséget kapott operettben fellépni-énekelni. Úgy gondolom, úgy kerek a „történet”, ha itt (újra) utalok Kolonitsnak két, az elmúlt öt évben abszolvált operettszerepére is. 2010 októberében: Huszka: Erzsébet A Fórum - Operett, mint színpadi műfaj topicban az 1.759. sorszám alatt írtam erről a Huszka-operettről, illetve idéztem Kolonitsnak a Magyar Nemzetnek adott interjúja részletét. [url] http://www.momus.hu/forum.php?act=thread&forumcat=66&follow=1759; Huszka: Erzsébet – Kolonits Klára – Kaposvár – 2010 [/url] 2012 októberében: Offenbach: Szép Heléna [url] http://kaposvarmost.hu/magazin/kultura/2012/10/09/babeli-gorogtuz-jacques-offenbach-szep-helena_3459.html; Offenbach: Szép Heléna - Kolonits Klára – Kaposvár – 2012 [/url]

217 tiramisu 2015-02-07 22:19:24
Fantasztikusan jó ZÉTA interjúja Kolonits Klárával, mert Kolonits Klára egy kiváló énekesnő, muzsikus és egyéniség! Boldogan olvasom. Gratulálok! :-)

216 tiramisu 2015-02-07 22:14:36 [Válasz erre: 214 Momo 2015-02-07 19:27:19]
De akkor aztán kiadósan! :-(

215 Petyus 2015-02-07 19:44:16
Na tessék, hangminőség...

214 Momo 2015-02-07 19:27:19 [Válasz erre: 213 tollnok 2015-02-07 18:55:32]
Mielőtt ismét teljesen kétségbe esel, megjegyzem, hogy Győriványi úr sosem állt hosszabb ideig az Operaház élén. :-))

213 tollnok 2015-02-07 18:55:32
"Győriványiék ugyanúgy nem gondolkodtak bennem ezután sem, mint előtte. Ő ki is mondta még az ős-Bánk után, hogy neki „ez a hangminőség nem felel meg" - basszuskulcs és ilyen emberek állhattak az Opera élén! Most komolyan: ez mindent elmond az itteni állapotokról. Az agyamat eldobom. Ez a hangminőség nem felelt meg Győriványi úrnak, de Horváth Ádám hihetetlenül amatőr és pocsék Don Giovannijával nem volt semmi gond. Az egész egy vicc!

212 telramund 2015-02-07 12:38:42
Sajnos nem eleget!!!!!!!!!

211 márta 2015-02-07 12:34:16
Azér' jó, hogy Kolonics Kára azt a magántulajdonú hangját ilyen gyakran teszi közszemlére!

210 telramund 2015-02-06 13:07:09 [Válasz erre: 206 tollnok 2015-02-06 10:36:58]
Így igaz!

209 nizajemon 2015-02-06 12:19:36 [Válasz erre: 208 Robesz 2015-02-06 11:02:53]
Csatlakozom :)

208 Robesz 2015-02-06 11:02:53 [Válasz erre: 205 parampampoli 2015-02-06 10:25:40]
és még sokan mások... :)

207 parampampoli 2015-02-06 11:01:21 [Válasz erre: 206 tollnok 2015-02-06 10:36:58]
Minden szavaddal mélységesen egyetértek. A nevek is stimmelnek, és még tovább folytatható a lista. Palerdi mellé gyorsan írjuk oda Kálmándit is, ők le se szállnak a színpadról. (Kálmándi annak ellenére se, hogy nem hallani, csak látni. A tátogását.) Amit pedig Kolonits ellen elkövetnek, az nem hiba: az bűn. Ellenünk, nézők ellenében pedig merénylet.

206 tollnok 2015-02-06 10:36:58
Egy előadóművészeket foglalkoztató intézmény vezetősége nem követhet el nagyobb merényletet a tehetség ellen, mintha semmibe veszi azt és nem biztosít lehetőséget neki a kibontakozásra. Kolonits remek Mozartokat énekel, de nem Mozart operáiban tudna igazán kibontakozni a tehetsége, és sajnos a repertoáron lévő, a hangjának megfelelő olasz (Erkel esetében olaszos) darabokban se szerepelhet rendszeresen. Idén se Traviátát, se Melindát nem énekel, Gildaként se kapott lehetőséget bemutatkozni és a Luisa Millert is csak kétszer énekelheti. Gondolom a jövő évadban nem lesz már műsoron, pedig legalább ezt a korai Verdi operát beemelhették volna a repertoárba és mondjuk nem lett volna új Carmen vagy Nabucco, hanem mentek volna ezeket a darabok a régi rendezésben, vagy elmaradt volna egy, eddig nem játszott opera premierje. Nagya felelőssége a vezetésnek, és sajnos nem csak Kolonitsal bánnak így! Gondoljunk csak pl. Palerdi agyon szerepeltetésére, miközben Fried, Perncz és Rácz István mellőzve van! Vagy hogy Gál énekelte a Carmen premiert, mikor Schöck Atala sokkal jobb Carmen volt a második szereposztásban és még lehetne sorolni. Ja és elnézést, hogy már megint negatív véleményt bátorkodom leírni, de ezek sajnos tények. Azok meg makacs dolgok ám.

205 parampampoli 2015-02-06 10:25:40 [Válasz erre: 204 bermuda 2015-02-06 10:13:15]
Melis mesélte, hogy egyszer azt mondta neki Goanga, a híres román bariton: "hallatszik, hogy sokat hallgatod a Svédet." Mire Melis: "nem sokat, hanem mindig." Hát így vagyok én Kolonits cd-jével: nem sokat, hanem mindig. De ezek szerint te is. -:)

204 bermuda 2015-02-06 10:13:15 [Válasz erre: 202 bermuda 2015-02-06 10:09:30]
Esténként örömmel hallgatom Kolonits Klára fantasztikus belcantó lemezét....

203 parampampoli 2015-02-06 10:11:33 [Válasz erre: 202 bermuda 2015-02-06 10:09:30]
Nem szívügyük se a belcanto, se Kolonits, ez a helyzet. Szomorú...

202 bermuda 2015-02-06 10:09:30 [Válasz erre: 201 Búbánat 2015-02-05 21:48:40]
Úgy vélem, a jelenlegi vezetésnek nem igazán "szívügye" a belcanto operák szinrevitele. Olvasom vhol a Gianni Schicchi a Werther bemutatását, s valamelyik barokk operáét....Nos ezek nagyon jó operák, de nem Kolonits hangjára írták .Szerencsére majd minden általam favorizált Bellini-Donizetti opera a polcomon van, így gyakorlatilag érdektelen, h. a pár belcantót igénylő opera szerető közönséget semmibe veszi a T.Vezetőség.

201 Búbánat 2015-02-05 21:48:40 [Válasz erre: 199 -zéta- 2015-02-04 21:52:15]
Én is boldogan várnám, ha tudnám, hogy a bel cantónak mennyi most a realitása a Magyar Állami Operaház jövőbeni játszási terveiben! De az már talán több mint ígéret, több mint remény, ha Kolonits Klára már a realizált Luisa Miller címszerepénél távolabbra tervez...

200 parampampoli 2015-02-04 22:24:22 [Válasz erre: 199 -zéta- 2015-02-04 21:52:15]
És mi hogy várjuk!!

199 -zéta- 2015-02-04 21:52:15
"Kolonits Klára készen áll egy sor nagy bel canto-szerepre, helyesebben készen várja, hogy a Magyar Állami Operaház repertoárján megjelenjenek a bel canto operatörténeti korszakának máig népszerű, illetve most újra népszerű remekművei." LÁSZLÓ FERENC - MUZSIKA 2015. február

198 Beatrice 2015-01-12 22:25:25
Szombaton [url]http://vigado.hu/jegy/-/program/10184/teli-berlet-harmadik-eloadas-mozart-es-beethoven;koncert[/url] a Vigadóban!

197 Búbánat 2015-01-09 13:25:31
Ma éjjel a Bartók Rádió sugározza: 23.00 – 23-55: Ars nova - a XX-XXI. század zenéje Részletek a 2014. november-decemberben, a Fészek Művészklubban megtartott seregszemléből, XVII. hangversenyciklus, Új magyar művek, IV. rész Az adásban a 4. műsorszámként lesz hallható Eötvös Péter: Die lange Reise - ballada a Der Goldene Drache c. operából (Kolonits Klára - ének, Dinyés Dániel - zongora) 1. Madarász Iván: NR-LU-SAZ (Skoff Zsuzsanna - ének, EAR Együttes, vez. Sugár Miklós), 2. Sári József: Novellette No. 4/b (Klenyán Csaba - klarinét), 3. Pintér Gyula: Szaggatott körök (Mérey Anna - hegedű), 5. Szigeti István: Mirage Canariage (Skoff Zsuzsanna - ének, Szakály Ágnes - cimbalom), 6. Faragó Béla: Hangfolyamatok (szerző - zongora) A mikrofonnál: Varga János. Szerkesztő Bánkövi Gyula

196 Beatrice 2015-01-02 15:23:53 [Válasz erre: 193 tollnok 2015-01-01 12:10:09]
Stimmel az okt. 27, a korábbi az okt. 24-i volt, eredetileg csak erre volt jegyem, de annyira jó volt az előadás (főleg a primadonna meg a karmester, de a többiek is), hogy rohantam venni 27-ére is...

195 tollnok 2015-01-01 16:04:06 [Válasz erre: 194 Búbánat 2015-01-01 14:45:33]
Nincs mit!

194 Búbánat 2015-01-01 14:45:33 [Válasz erre: 193 tollnok 2015-01-01 12:10:09]
Köszönöm, erre a pontos dátumra nem emlékeztem.

193 tollnok 2015-01-01 12:10:09 [Válasz erre: 192 Búbánat 2014-12-31 21:47:04]
Mi az október 27-i előadáson voltunk, ez délelőtti volt és azt hiszen talán előtte volt egy esti előadás, mert ez a 27-i volt a tavalyi évadban az utolsó Traviata. De lehet ezt rosszul tudom, mindenesetre a színlapot előbányásztam és az okt. 27. biztos.

192 Búbánat 2014-12-31 21:47:04 [Válasz erre: 190 tollnok 2014-12-31 15:48:30]
[url] https://www.youtube.com/watch?v=9NkWtxLzy8A; részlet a Traviatából – Ördögkatlan fesztivál [/url] [url] http://www.kortarsonline.hu/2014/08/zene-egy-sokszinu-koloratura/22855; Egy sokszínű koloratúra - Interjú Kolonits Klára operaénekessel [/url] Kortárs Online, Burkus Boglárka, Péter Zoltán 2014. augusztus 20. szerda „- Operaelőadások alkalmával is léptek fel közösen? Nemrég volt színpadon az Operában a Traviata, amit közösen csináltatok. - Igen, de sajnos, az az előadás nem kapott próbát, így szinte beugrásnak számított Dani részéről, és a következő évadban sem vezényel az Operában. Ami az operához köthető közös munkánk, az az opera beavató a Katona József színházban – jövőre egész évadban látható lesz. Nagyon szeretek a férjemmel dolgozni, sokat tanultam tőle, szakmailag is rengeteget köszönhetek neki: 2002-ben ismerkedtünk meg egy Traviata produkción, amit ő tanított be nekem, ezért tűnt olyan „sorsszerűnek” ez a mostani két előadás.” Giuseppe Verdi: Traviata – Operaház Violetta Valery - Kolonits Klára flora Bervoix - Gémes Katalin Annina - Balatoni Éva Alfred Germont - Balczó Péter Georges Germont - Fokanov Anatolij Gaston vicomte - Szappanos Tibor Douphol báró - Geiger Lajos D’Obigny márki - Rezsnyák Róbert Grenvil - Egri Sándor KARMESTER: DINYÉS DÁNIEL 2013 szeptemberében vagy októberében volt az említett két előadása az Operaházban,

191 Búbánat 2014-12-31 16:19:36 [Válasz erre: 190 tollnok 2014-12-31 15:48:30]
Pontosan, erre a Traviata-előadásukra gondoltam...

190 tollnok 2014-12-31 15:48:30 [Válasz erre: 188 Búbánat 2014-12-31 15:32:13]
A tavalyi évadban egy fantasztikus Traviátát láthattunk-hallhatunk kettőjükkel: Dinnyés Dániel vezényelt, Kolonits Klára Violettát énekelte. Nagyon jó előadás volt!

189 Búbánat 2014-12-31 15:36:28 [Válasz erre: 187 tollnok 2014-12-31 15:28:31]
Én Kolonits Melindáját is nagyon szerettem! Ahogy a Gildájától, úgy Melinda szerepétől is hamar - ideje korán - meg kellett válnia az Operában. Miért? Miért? Miért?

188 Búbánat 2014-12-31 15:32:13
Itt ragadom meg az alkalmat, hogy Kolonits Klára Bel canto lemeze kapcsán felhívjam a figyelmet a felvételen közreműködő nagyszerű zenekart dirigáló Dinnyés Dánielre, akit nyugodtan foglalkoztathatna a Magyar Állami Operaház! A komponista - zongoraművész karmesteri képességeit korábban is volt módomban megismerni, és már akkor megragadott muzikalitása, kiváló karvezetési, zenei-irányítói, az énekesekkel remekül kommunikáló képessége. Most, ezt a zenekar kíséretes ária- lemezt hallgatva csak megerősítve érzem véleményemet. Dinnyés újólag bizonyította remek karmesteri kvalitásait, azt az érzékét, hogy ebben a műfajban, stílusvilágban is mennyire járatos, mennyire otthonosan érzi magát. Nagyon szívesen látnám Dinnyés Dánielt vezényelni az Operában!

187 tollnok 2014-12-31 15:28:31 [Válasz erre: 184 Cilike 2014-12-31 12:58:11]
Igen, de akkor is nonszensze, hogy ebben az évadban egy teljes Bánk bán sorozat lemegy nélküle, aki jelenleg a Melindák Melindája! Ok, Szilágyi Erzsébetet idén is megkapta, de szerintem több mint badarság, hogy van olyan évad, mikor a szerepre legalkalmasabb énekesnő nem énekli Melindát. Plusz idén Traviátát se énekel. A repertoár újítás szellemében pedig lehetne tovább nyitni a francia operák felé - jövőre jöhetne egy Hoffmann meséi felújítás Kolonitsal a négyes szoprán főszerepben! Aztán az utána következő évadban szintén a repertoár színesebbé tételére vissza lehetne emelni a repertoárba a Luciát. A következő évben ismét adnék egy premiert a művésznőnek: az Attila Odoebelláját! Egyszer már énekelte és szerintem ez is nagyon neki való lenne! Ezután az utána következő évadban megkapná Boleyn Anna címszerepét, ha nem venném előre. A produkció másik két biztos pontja lehetne Cser Krisztián és Schöck Atala - ők Gruberovával énekelték az operát nem olyan rég, de akár a pécsiekkel is kooperálnék, hiszen náluk volt pár éve egy Boleyn Anna premier! Emellett megkapná Gilda szerepét is. Szerintem ennyi lenne a minimum, amit megérdemelne. Plusz egy újabb szóló lemezt az Operaház kiadásában. Nem értem, hogy miért nem lehet kicsit sztárolni (pozitív értelemben) azt, aki megérdemli!

186 Robesz 2014-12-31 15:09:26 [Válasz erre: 184 Cilike 2014-12-31 12:58:11]
Most még. De ki tudja mi lesz jövőre...?!

185 Robesz 2014-12-31 15:05:07 [Válasz erre: 175 tollnok 2014-12-31 08:29:19]
Hál Istennek nem is fogad el mindent, csak ami a hangjához passzol!

184 Cilike 2014-12-31 12:58:11 [Válasz erre: 183 nizajemon 2014-12-31 12:06:57]
Mondom, hogy rossz kérdés felvetés. Sok előadása van, hála Istennek,a nők között tán a legtöbb, csak nem a belcanto repertoár.

183 nizajemon 2014-12-31 12:06:57 [Válasz erre: 182 nizajemon 2014-12-31 11:58:48]
A magos vezetőség figyelméba ajánlanám,hogy Kolonits Klára szép nő.Nőisége teljében van,Hát hová legyen már ettől "Nőbb"??Pöpec hanggal.Akkor??

182 nizajemon 2014-12-31 11:58:48 [Válasz erre: 181 chenier 2014-12-31 11:33:42]
Sosem érdekelt az énekesnők alakja.A hangot szeret(t)em és a kisugárzást.Az pediglen nem alkatfüggő.

181 chenier 2014-12-31 11:33:42 [Válasz erre: 170 parampampoli 2014-12-29 22:21:35]
Még főiskolásként hallottam Szűcs Mártát Gilda szerepében. Többször is megnéztem vele, és azóta ebben a szerepben nekem ő a legjobb. Telt és gyönyörű hangon énekelte, hibátlan kadenciával és a duett végén a magas esz-szel. A hangja könnyedén átjött a zenekaron és az együttesekben, például a vihar hármasban. Engem az sem zavart, hogy nőisen telt alakja volt. Lehet, hogy ma már nem akceptálnák, amit nagy butaságnak tartok.

180 tiramisu 2014-12-31 09:48:22
Kedves Művésznő új CD-je nagyon szép és lenyűgöző! Ám nem csodálkozom, hanem örülök, hogy létrejött! :-) <3

179 telramund 2014-12-31 09:40:23 [Válasz erre: 176 Cilike 2014-12-31 09:12:42]
Az Éj királynője nem az a szerep,amivel tovább lehet lépni és egy idő után el kell hagyni.Kolonits Klárának is!helyette rá kellene bízni olyan szerepeket,amivel igazán meg tudja mutatni mit is tud.Mert nagyon tud!Ott van Miklósa példája.Elakadt az Éj királynővel.Régi lemez ,de leírom.Gruberova bőven kinyomta a kritikus f-eket,mégis visszaadta,mert nem tudott előrelépni más tájakra,mert mindenhova arra hívták.Egész bel canto karrierje ezután bontakozott ki és tart a mai napig! Magyarországon vannak kultikus szerepek,amiket ha, valaki énekel akkor rögtön azt hiszik, hogy olyan nagy szám.Ilyen pl az Éj királynője mellett a Turandot.És itt van az a pont ,hogy tudni kell ezekből a szerepekből kilépni,de ,ha mást nem kap akkor kénytelen gyilkolni ezekkel a hangot.Na itt a vezetés felelőssége!

178 telramund 2014-12-31 09:29:25
miután félreérthető és sérteni nem kívánok:AKKOR IS HA A KUTYA +SEM+ OLVASSA EL!

177 telramund 2014-12-31 09:27:23
Hát ez azért igencsak helytelen szemlélet.Azt is mondhatom erkölcstelen.Egy állami intézmény a közönség igényét kell ,hogy kielégítse és nem a vezető kedvenc zeneszerzőinek műveit,ami aztán fél házakat produkált az Operaházban. Én a Főigazgatóról azt képzeltem ,szereti az operát.Szerintem egészen mást szeret az pedig az egyeduralom.Lehet vannak jó lépései a műfaj terjesztése terén,de pl az Ariadneval nem fogja meg a tömegeket.Anno Mikó nagyon jól tudta,hogy a modern operajátszás csak akkor megy,ha van egy alkalmas személy akire rábízza a szerepeket és az elviszi népszerűsége hátán a művet.Lásd Házy Erzsébet!Bele is rokkant! Nem értek egyet a jelenlegi vezetés tevékenységével.Számomra az építés helyett nagyobb a rombolás!Ezt ,mint néző igen tekintélyes múlttal a hátam mögött írom.AKKOR IS HA A KUTYA NEM OLVASSA EL!

176 Cilike 2014-12-31 09:12:42
Szerintem ez a helyzet: Minden vezető a saját ízlése szerint alakítja az őáltala vezetett intézmény műsorát. Mikor anno Ókovács és Héja lett a vezető, ők a Richard Strauss-repertoár bővítését nevezték meg elsősorban, ezek szerint ők -legalábbis egyikük - ezeket preferálták. Ha nem szeretik a belcantot, akkor azért nem mutatnak be belcanto operákat. Kb. ennyi lehet. Nem mondhatni, hogy nem adnak szerepeket Kolonits Klárinak, csak nem a neki leginkább előnyös repertoárból, kivéve az Éj királynőjét.

175 tollnok 2014-12-31 08:29:19 [Válasz erre: 174 lujza 2014-12-31 00:54:26]
És mik azok a magasabb szempontok? Mi lehet magasabb szempont a művészi, esztétikai szempontoknál? Persze a kérdésre nem tudod a választ, de szomorú, ha egy művészeti intézmény vezetőjének nem a művészeti és esztétikai szempontok számítanak a legmagasabb rangú szempontnak. Kolonits szerintem nem fogadna el mindenféle szerep felkérést Pesten sem, hogy más miért teszi azt ő tudja.

174 lujza 2014-12-31 00:54:26 [Válasz erre: 173 Búbánat 2014-12-30 11:40:42]
Remélni ugyan lehet, de véleményem szerint ő más, számára sokkal fontosabb dolgokkal tölti az idejét. Aki pedig esetleg olvas itt a munkatársai közül, annak valószínűleg esze ágában sincs továbbítani a véleményünket. Talán meg kéne próbálni közvetlenebbül hozzá fordulni. Az operaszövegek ügyében mindenképpen. Azt azért még róla is nehéz elképzelni, hogy ennyire bárdolatlan lenne. Énekesekkel kapcsolatban viszont az az érzésem, hogy felesleges. Ott más "magasabb" szempontok alapján döntenek. De az idő talán mégiscsak Kolonitsnak dolgozik. És legalább nem jár úgy, hogy a szokásos módon egyszerre mindent a nyakába varrnak, és ezzel idő előtt tönkreteszik a hangját. És közben vidéken ragyogó előadások lesznek!

173 Búbánat 2014-12-30 11:40:42 [Válasz erre: 172 telramund 2014-12-30 11:24:40]
Egészen biztosan olvassa Ókovács Szilveszter, az ide írtakat. Reméljünk!!!

172 telramund 2014-12-30 11:24:40 [Válasz erre: 171 Búbánat 2014-12-30 11:21:25]
Gruberovának még mindig dolgozik!Kolonits Klárának nagyszerű a technikája és az esze a helyén van,ami az egyik legfontosoabb a hang mellett egy énekes pályáján!

171 Búbánat 2014-12-30 11:21:25
Kérdés, hogy az idő meddig dolgozik Kolonitsnak?...





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.