Bejelentkezés Regisztráció

Kolonits Klára


170 parampampoli 2014-12-29 22:21:35 [Válasz erre: 168 Cilike 2014-12-29 22:07:36]
Igen, így van. Ha meghallgatod a mostani bécsi premier Gildáját, az is egy operetthang. Pászthy jó Gilda volt, korábban László Margit szintén, de az tény, hogy egyikük se énekelte a Bosszúkettős végén az Eszt. És az nekem hiányzik, nem tehetek róla... Rostnak legjobb szerepe volt az első 15 évben, Kolonitsnak meg most az. Csak nem Pesten, hanem Miskolcon. Hogy milyen Gilda lenne itt, azt tavaly egy Verdi Gálán megmutatta. Ókovács ott ült a páholyában -- nem hallotta volna???

169 nizajemon 2014-12-29 22:20:01 [Válasz erre: 168 Cilike 2014-12-29 22:07:36]
Tényleg nem értem... Van,akin pompásan állna a "királynői bunda". És nem adják neki. Nem és nem... Inkább bevesznek belőle itt,szabják ott,de akire való,annak nem adják. :(

168 Cilike 2014-12-29 22:07:36
Ami a Gildát illeti,régi tévedés Magyarországon, hogy ezt a szerepet szubrett koloratúr énekesnőkkel énekeltetik. Régen az én fiatal koromban Pászthy Júlia énekelte, aki jó magassággal megáldott lírai szoprán volt. Gyönyörűen csinálta. Láttam még Ágayval és Lehoczky Évával is, bár már nem voltak fiatalok. De aztán jöttek a vékony hangúak, nem mondok neveket. Ez a szerep NEM szubrett. Meg kell hallgatni, kik ébeklik vagy énekelték az olaszoknál. Na, Rost Andrea, Ő aztán Gilda volt. És persze Klári is. Nálunk valahogy hajlamosak mindenkire eggyel nagyobb kabátot adni, mint kéne.

167 nizajemon 2014-12-29 21:41:10
Halló! Ott a Főig úr? Csak érdeklődést nyújtanék be,hogy tetszettek-e már hallani ennek a kiválónál is kiválóbb énekesnőjüknek a legújabb felvételeit. Igen? Akkor mikorra terveznek bemutatni egy-egy gyöngyszemet? Tényleg? Már tetszenek gondolkozni? Köszönöm!

166 ferocissimoato 2014-12-20 10:44:42
Mit vártok??? Magyarországon sajnos ez a természetes. Ezt gondolkozásmódot nem akarják, nem tudják modernizálni, csak a rendezéseket. Pedig ideje lenne már a tehetség elött leborulni. De ezt nem tanulják meg soha az illetékesek, mert csak a saját pecsenyéjüket sütögetik, minden más mindegy.

165 Búbánat 2014-12-20 10:38:34 [Válasz erre: 160 Búbánat 2014-12-19 11:46:59]
Már képben vagyok...

164 parampampoli 2014-12-20 09:56:08
Csatlakozom az előttem szólókhoz: itt az a világsztár, aki egy szerepet énekel már 20 éve, és meg se közelíti, sose közelítette meg Kolonits énekesi színvonalát. Tavaly énekelt olyan Melindákat, amilyeneket ebben a házban 30 éve senki -- erre idén egy darab Melindára ki nem tűzték. Gilda szerepében egy gálakoncerten megmutatta, mit tud, erre ment énekelni a szerepet Miskolcra (jól tette, mert ott is közönség van és operarajongók!), de mi itt Pesten is szeretnénk hallani. Jönnek a Rigolettók, beáll Agache is, itt lett volna az alkalom, hogy egy hangban hozzá méltó Gildát keressenek, egy olyat, akit Agache nem fúj le a színről egyetlen hangjával. Nem is kellett volna keresni, a megoldás kézenfekvő lenne. Persze nem tették meg. Egy ilyen énekesnő kedvéért a színháznak repertoárt kellene építeni, a Luciát azonnal műsorra tűzni, a ritkábban játszott operákat pedig konzertant előadásban elővenni, minden évben egy sorozatot. Ahogy a Staatsoper megtette Gruberova kedvéért, háromszor is. Mert kivételes énekesnőnek kivételes bánásmód jár. (Egyébként telramundnak a Giocondában is igaza van, már évek óta mondja, mondjuk, mégse hallja meg senki. Pedig az Andrássy út nincs is innen olyan messze.)

163 telramund 2014-12-20 09:23:07 [Válasz erre: 162 telramund 2014-12-20 09:21:27]
fél nézőtér!

162 telramund 2014-12-20 09:21:27 [Válasz erre: 161 tollnok 2014-12-20 05:14:33]
A Met és a világszínvonala na ezt hagyjuk.Ez olyan ,mint az 5o-6o évek magyar operajátszásának világszínvonala.VOLT! Ha én igazgató lennék és lenne egy ilyen koloratú szopránom minden évben valamelyik bel canto művet elővenném.Ahogy tették ezt éveken át Münchenben vagy Barcelonában Gruberováért. Ezzel szemben Kolonits művésznővel énekeltetik a sok Mozartot,amire lennének mások.Az Ő képességeit egész más területen nagy bel canto primadonna szerepekben kellene megmutatni! pl valóban a Lammermoori Lucia,ami igen népszerű itthon is.De sorolhatnám.Ehelyett nyomják a sok R Strausst,meg Mozartot a jővő évi programról ne is beszéljünk! EZ VEZETÉS NEM HANGOKBAN GONDOLKODIK,AMI AZ OPERÁBAN ELSŐDLEGES!Felteszem nem is tudják ki,mire alkalmas! Ha csak például a Giocondara gondolok,amit jelenleg a világon olyan szereposztásban nem tudnának kiállítani mint itthon per pillanat rendelkezésre álló (Lukács Gyöngyi, Alexandru Agache, Fekete Attila ,Fried Péter mondjuk Komlóssi Ildikó)énekesekkel,de akár a Luciát vagy merészebben más Donizettit,vagy Bellinit, hiszen itt egy ragyogó koloratúr Kolonits Klára személyében!Legfeljebb hívnak egy vendégtenort!Pénz állítólag van. Főigazgató,főzeneigazgató ideje lenne műsort csinálni és nem azon meditálni,hogy időnként miért üres a félnézőtér!!!!!!!!!!!!!!

161 tollnok 2014-12-20 05:14:33 [Válasz erre: 158 telramund 2014-12-19 09:58:28]
ÉS ezt a remek énekesnők nem foglalkoztatják az őt megillető módon! Ami szerintem maga a botrány!!! Még azt a nyomorult Luciat se képes a MÁO elővenni és visszaemelni a repertoárba miatta. Sőt a MÁO-ban Gildát se énekelhet, hanem arra is Miskolcon került sor. Vagy énekelte Gildát a MÁO-ban is? Én nem tudok róla. Mindegy: csak bosszantó, hogy nála kevésbé jó koloratúrszopránokat meg úgy reklámoz az opera, hogy világsztár, meg világszínvonal. Pedig a világszínvonal nem feltétlenül azzal kezdődik, hogy valaki a MET-ben is énekel/énekelt. Sőt! Ez teljesen független attól, hogy ki hol lép fel, mert a lényeg a művészi produktum, nem az hol produkálja azt valaki. Csak persze a reprezentáció nem mindegy, mert aki a MET-ben lép fel, azt ismerik. Aki csak Budapesten, vagy kisebb európai színházakban, azt nem.

160 Búbánat 2014-12-19 11:46:59 [Válasz erre: 159 telramund 2014-12-19 10:08:04]
Mennyibe kerül a lemez?

159 telramund 2014-12-19 10:08:04
[url]https://www.youtube.com/watch?v=49gYVdbiXYU&feature=youtu.be;Kolonits Klára Bel Canto Reloaded[/url]

158 telramund 2014-12-19 09:58:28 [Válasz erre: 153 bermuda 2014-12-19 09:03:14]
Az csoda!Gruberova első nagy szériájú lemeze óta,(ami egyébként a második volt) lemez első hallásra így nem fogott meg!

157 bermuda 2014-12-19 09:19:14
Idézek egy szintén a facebookon olvasott véleményt a lemezről: ÖRÖMKÖDÖK!!!!!!!!!! Hátradölve úgy hallgatom, hogy minden hangnak örülök. Ez az elbüvölöen szép énekesnö csodálatosan szép, tiszta csengésü hangjával mindent tud. Nincsenek hatàrai. Gyönyörü tartott F3, a koloraturák "maguktól" futnak, ugy hallom, ö is örül, felszabadultan "csak" énekel. Zenél. Muzsikàl. Örömet szerez. Ellàgyulok, folyik a könnyem. Boldoggá tett.

156 bermuda 2014-12-19 09:09:26 [Válasz erre: 155 bermuda 2014-12-19 09:08:52]
,,infót...

155 bermuda 2014-12-19 09:08:52 [Válasz erre: 154 bermuda 2014-12-19 09:06:57]
Az infók a Művésznő tette közzé a facebook-on! Áthoztam, ha valaki nem olvasta volna-...

154 bermuda 2014-12-19 09:06:57 [Válasz erre: 153 bermuda 2014-12-19 09:03:14]
Lemezünk kapható: Rózsavölgyi Zeneműbolt Kodály Zeneműbolt Opera-shop MÜPA-Shop Alexandra-Nyugati tér Alexandra-Andrássy út A felhasznált fotók Emmer László és Veronika Éder munkái

153 bermuda 2014-12-19 09:03:14 [Válasz erre: 151 telramund 2014-12-18 23:38:49]
https://www.youtube.com/watch?v=49gYVdbiXYU&feature=youtu.be Promo! Csodalemez!!!!!!

152 Cilike 2014-12-19 08:39:29
Alig várom, hogy meghallgassam, elvileg ma hozzájutok.

151 telramund 2014-12-18 23:38:49
Bel canton edzett fülem újabb csodával bővült.Kolonits Klára bel canto lemezének meghallgatásával Nagyszerű ez a lemez.Maga a válogatás bősége is elképesztő.Hát még a megvalósításé. Hangszíne ,koloratúrái tisztasága,ereje-csicsergés teljes mellőzése (ld Sills Luciája)simogatja az ember fülét.El vagyok ragadtatva. A technika lenyűgőző,nagyon hasonlít Ágai Karola technikájához ,annak keménysége ,hidegsége nélkül.Futamai teljesen tiszták,nem elkentek,minden hang a helyén.Bár jól ismerem számos variatióját az egyes áriáknak mégis hallottam újat ,megnyerőt,felajzót(Linda,Elvira). Egyébként gratula a felvétel valamennyi résztvevőjének.Szégyene a magyar zenei életnek,hogy magánvállakozásban kell egy ilyen hangot bemutatni. Remélem az illetékesek is meghallgatják majd és lehetőséget adnak a színpadi megvalósításnak is.Mindenesetre néhány bel canto áriaest nagyszerű lenne a lemez anyagából.

150 Búbánat 2014-12-12 14:39:54 [Válasz erre: 147 bermuda 2014-12-11 23:00:55]
Vevő vagyok rá, bizonyosan!

149 parampampoli 2014-12-11 23:11:12 [Válasz erre: 148 bermuda 2014-12-11 23:02:23]
Én is !

148 bermuda 2014-12-11 23:02:23 [Válasz erre: 147 bermuda 2014-12-11 23:00:55]
Kolonits Klára megjelenő Cd-je hamarosan. A hírt a facebook-on olvastam. Nagyon örülök!!!!

147 bermuda 2014-12-11 23:00:55
Bel-canto Reloaded címmel. A lemezen Rossini, Bellini, Donizetti és Verdi áriák hallhatók. Hamarosan a nagyobb lemezboltokban és az Opera-shopban is kapható lesz. Ha már most érdeklődtök/érdeklődnek, kérem, privát levélben keressenek meg itt a Facebookon! Dear Friends and Fans, our new CD is available now! If you are interested in, please, contact us here, on FB! Foto: Emmer László Design: Klausz Andi Műsor/Program Rossini/Barbiere/Rosina Bellini/Capuleti e Montecchi/Giulietta Donizetti/Linda di Chamounix/Linda Bellini/Puritani/Elvira Verdi/Attila/Odabella Verdi/Lombardi/Giselda Donizetti/Anna Bolena /Anna Donizetti/Lucrezia Borgia/Lucrezia Verdi/Lady Macbeth/Lady (1st version) Budapest Studio Orchestra / koncertmester: Balázs Bujtor Á la c'ARTe,karnagy: György Philip vezényel/Conducted by Dinyés Dániel

146 Búbánat 2014-11-24 21:46:18
Kolonits Klára Gildát énekel Miskolcon! [url] http://minap.hu/cikkek/mindenki-egyutt-sir-rigoletto-premier-keszul-miskolcon; Mindenki együtt sír – Rigoletto-premier készül Miskolcon [/url] Cs. M. | Minap.hu, 2014. november 23. 11:48 |frissítve: 2014. november 24. 15:15 „Verdi, Rigoletto, Kolonits Klára, László Boldizsár – éppen elég lenne ennyi ajánlónak a Miskolci Nemzeti Színház következő premierjéhez. Szőcs Artur rendező és alkotótársai azonban tudtak még érdekeset mondani.”

145 IVA 2014-11-17 04:05:56
Amint a Mi újság a Magyar Állami Operaházban?-topicban már beszámoltam róla, a Così fan tutte november 14-i előadásán Kolonits Klára Fiordiligije első Cosìm emlékét idézte fel bennem, amelyet Ágai Karolával láttam, aki óta nem hallottam ezt a szerepet koloratúrszopránnal. Tetszettek benne más jelentős szopránok is, hiszen az a legfontosabb, hogy a szerepet erős személyiségű és minőségi énekesnőre bízzák, és az az izgalmas, ha a karakter mindig más és más. Nos, Kolonits hangjának csengése és finomsága, éneklési modora az Ágaiéra emlékeztetett, a figura gyötrelmes vívódását pedig hitelesen, meghatóan ábrázolta.

144 Beatrice 2014-11-16 14:03:23
[url]http://www.kortarsonline.hu/2014/08/zene-egy-sokszinu-koloratura/22855;Interjú[/url] (2014 augusztus)

143 ferocissimoato 2014-11-04 01:19:34
Igen Kolonits Klára számomra is az egyik legfantasztikusabb Verdi Requiem szólista volt, akit valaha is hallottam. Azt is kimerem jelenteni, hogy eddig a legjobb! Sok szopránnal átéltem már eme müvet, élöben összesen 15-ször. Végre létezik egy énekesnö aki nem fél a magasságoktól, söt gyönyörüen ki is szélesíti azokat. Èlvezi az éneklést,nem szenved, nem kínlódik, hanem szinte beleül a magas hangokba, még ott is, ahol más sietve továbbhajszolja a kényelmetlen fekvést. S ahhoz képest hogy magas szoprán hang, a mélységei is egészen jó voltak, minden nyomástól mentesen, természetesen szóltak. A katarzishoz közel voltam eme estén, ppp remekül fogalmazott, egyetértek.

142 bermuda 2014-11-03 22:34:02 [Válasz erre: 141 bermuda 2014-11-03 22:33:05]
-ppp-írásának ide vonatkozó részlete.....

141 bermuda 2014-11-03 22:33:05 [Válasz erre: 140 bermuda 2014-11-03 22:31:47]
két hangverseny énekes szólistái összességében magas színvonalon látták el feladatukat, de valóban emlékezetes, a korábbi nagy Requiem-koncertekhez fogható produkciót csak egyikük nyújtott, ő azonban valóban kolosszális élményt jelentett: Kolonits Klára. Benne Vásáry Tamás megtalálta a koncepciójához tökéletesen illő, énekesi és hangi kvalitásaiban a zeneszerző és a dirigens minden elvárásának megfelelő szoprán szólistát. Kolonits, akárcsak Vásáry, alapvetően spirituális oldalról közelítette meg a művet, a Requiemben nem Verdi legfantasztikusabb operáját, hanem valóban a misét, a szakrális művet látta. Ennek megfelelően az első hangtól az utolsóig fantasztikus átéléssel, sőt átlényegüléssel énekelt, egyetlen másodpercre se esve ki a mű légköréből, együtt élt, lélegzett, szinte hang nélkül énekelt akkor is, mikor a partitúra szerint hallgatnia kellett. Technikailag minden eddig általam hallott szoprán szólista között is a legmagasabb színvonalat képviselte, az éteri pianóktól a legdöbbenetesebb fortékig egyaránt tökéletesen. Azt el lehet mondani, hogy Kolonits hangja nem az a drámai vagy drámaiba hajló szopránhang, amelyet sokan elképzelnek, sőt, elvárnak ehhez a szólamhoz. Emiatt egyes mély- vagy középfekvésű részben hangzása eltért a megszokottól, de ez az összképen minimálisan se változtat, mert bőségesen kárpótolt a vastagabb szopránhang számára majdnem megoldhatatlan részek eszményi megszólaltatásával. Énekművészetéről a Recordare kristálytiszta hangja és legatója, az Agnus Dei soha nem hallott ihletettsége és a Libera me a cappella részének kegyetlenül nehéz magas Bé-jén szinte soha senkitől nem hallott biztonságú, szépségű, fényű piano tónus tanúskodott. Aki egyszer hallotta az erre következő Libera me hatalmas kórustablóján átzengő, több taktuson, szinte véget nem érően kitartott C-jét, nem felejti el soha, míg csak él, ebben biztos vagyok. Kolonits Klára varázslatos szopránszólója a magyar zenei élet igazi kincse és csodája, remélem, hogy még sokszor, nagyon sokszor lesz alkalmam, alkalmunk találkozni vele.

140 bermuda 2014-11-03 22:31:47
Áthozom ide Kolonits Kláráről írt Requiem kritika részletet -ppp- engedelmével....

139 IVA 2014-10-27 04:07:25
Egy [url]http://m.magyarnarancs.hu/szinhaz2/magyarorszag-teljesen-mas-eset-barath-emoke-operaenekes-92181;interjú Baráth Emőkével[/url], aki Kolonits Klárát is megemlíti.

138 Beatrice 2014-10-02 21:09:45
Ki jön holnap a [url]http://bmc.hu/#!/program/921/Classical_Discoveries_-_Budafoki_Dohnanyi_Zenekar_berlete_1.;koncertre[/url] a Budapest Music Centerbe? Kíváncsi vagyok, mely Mozart-koncertáriák lesznek terítéken... Tud valaki valamit?

137 Búbánat 2014-09-30 10:31:53 [Válasz erre: 136 Janus 2014-09-29 22:31:14]
És volt még két Lucia-előadás - pont Kolonits Klárával - szabadtéren, a Ferencvárosi Fesztivál keretében a Bakáts téren, hét évvel ezelőtt! Bizony, nagyon hiányzik Donizetti mesterműve az Opera (az Erkel Színház) repertoárjáról! Bízom benne, hogy már nem sokat kell rá várni, hogy ismét visszakerüljön oda. De legalább Kolonitsnak újra megadatik elénekelnie a remekmű címszerepét - ezúttal Szombathelyen, jövőre.

136 Janus 2014-09-29 22:31:14 [Válasz erre: 135 bermuda 2014-09-29 21:44:13]
A szerelmi bájital most az Operakaland programja. Tömegével veszik rá a jegyeket a gimnáziumok a diákjaiknak, mint tavaly a Háry Jánosra. Ezért van belőle annyi. Anno a Hunyadinak is azért volt olyan magas az előadás száma. Erkelék egy sor Donizetti operát bemutattak, meg az Operaház is próbálkozott a kezdeti időkben egyedül a Lucia tudott gyökeret verni a repertoárban, már közel tíz éve az is eltűnt. Aztán mellé jött a két vígopera, plusz a huszadik század során olykor-olykor különlegességként, a repertoár színezésére például a Boleyn Anna. Napjainkra maradt a két vígopera, amik szerintem közel se a legjobb Donizetti operák.

135 bermuda 2014-09-29 21:44:13 [Válasz erre: 133 Petyus 2014-09-29 20:22:23]
Szerintem a Szerelmi bájitalt ismerik.......abból van majd minden nap az Erkelben..... A Lucia gyönyörű, de Donizetti még számtalan operát írt...ha jól tudom. Legalább a Lucrezia Borgiát megpróbálhatnák esetleg......A Tudor trilógiát már nem is említem....

134 Janus 2014-09-29 21:35:40 [Válasz erre: 133 Petyus 2014-09-29 20:22:23]
Majd talán egyszer újra visszatér ez az opera is a MÁO-Erkel repertoárjába :-). Addig is aki teheti menjen okt. 27-én a Gruberovás koncertre, tavasszal pedig utazzon el Szombathelyre! Mindkettő megéri!

133 Petyus 2014-09-29 20:22:23 [Válasz erre: 132 Janus 2014-09-29 14:58:31]
Remek szereposztás. Budapesten miért nem játsszák?

132 Janus 2014-09-29 14:58:31
Donizetti: Lammermoori Lucia Opera bérlet Bartók Terem - Szombathely Időpont: 2015. április 25., 19:00 Savaria Szimfonikus Zenekar Donizetti: Lammermoori Lucia Lord Ashton: Bátki Fazekas Zoltán Lucia: Kolonits Klára Edgar Ravenswood: Horváth István Lord Arthur Buklaw: Boncsér Gergely Raimond Bidibent: Kovács István Alisa: Szolnoki Apollónia Normann: Kóbor Tamás Rendező: Mányik Albert Vezényel: Madaras Gergely

131 Búbánat 2014-08-23 10:29:13
Ma délután a Bartók Rádió műsorán: 15.05 – 16.43 Zenebeszéd Schubert: Esz-dúr mise D.950. Kolonits Klára, Ócsai Annamária, Megyesi Zoltán, Czikora István - ének, az MR Énekkara és az MR Szimfonikusok Vezényel: Vajda Gergely Műsorvezető: Farkas Zoltán Szerkesztő: Katona Márta (2012)

130 Búbánat 2014-08-11 17:31:32
[url] http://www.fidelio.hu/zenes_szinhaz/interju/kolonits_klara_es_dinyes_daniel_a_kozonsegen_van_a_fokusz; Kolonits Klára és Dinyés Dániel: "A közönségen van a fókusz" [/url] • 2014. augusztus 2. - • Tóth Endre - • Fidelio - „Hogyan lehet egy klasszikus zenei program, ráadásul az opera műfaja népszerű egy fiatalos fesztiválon? Mit tud ehhez hozzáadni az, ha beszélnek is a művekről? A Dinyés-Kolonits házaspárt kérdeztük, akik harmadik alkalommal visznek komolyzenét az Ördögkatlan Fesztiválra.” […] - Hogy esett idén a választás az operettszerző Offenbach egyetlen operájára, a Hoffmann meséire? - KK: Nekem az egész énekesi pályám egyik legnagyobb élménye volt, hogy ezen opera hármas női főszerepét elénekelhettem többször is, idehaza és külföldön egyaránt. Ez az opera különösen alkalmas sokszínűsége okán arra, hogy az opera műfajának a legváltozatosabb színeit a legjobb oldaláról meg lehessen mutatni. - DD: Offenbach számomra mindig is a legnagyobb zsenik között volt és lesz. Operettjei is azokról a feltartóztathatatlan zenei ötletekről, pompás dramaturgiáról és manapság már elképzelhetetlen szakmai tudásról tesznek tanúbizonyságot, amelyek mindig kedvessé és érdekessé tesznek előttem valakit. Természetesen sokat alkotó embernél elkerülhetetlen a színvonal imitt-amotti megbillenése, de ahogy a szintén sokat író Esterházy mondja: "bizonyos szint fölött nem süllyedünk bizonyos szint alá". Nekem ide tartozik Offenbach, pláne az utolsó műve, a Hoffmann meséi. […]

129 Búbánat 2014-07-16 16:06:56 [Válasz erre: 127 Heiner Lajos 2014-07-16 10:18:20]
Biztos voltam benne, hogy sok érdekes, színes beszámolókat kapunk majd Tőled. Várom-várjuk!

128 telramund 2014-07-16 11:30:09 [Válasz erre: 116 joska141 2014-07-15 21:02:41]
Tisztelt joska 141! Vannak errefelé,akik mindenki mögött engem látnak.Így,ha Önnek kellemetlen dolgokat írnak,nyugodtan gondolja azt,hogy nekem szól. Ha ez nem is így van!Egy bizonyos csoport előszeretettel piszkál évek óta,hol finomabb,hol durvább módszerekkel.Nyilván a reakciók sem finomabbak! Elnézést az offolásért,mert a topic témája más lenne. Önnek pedig üdvözletem és részvétem,hogy miattam piszkálják,de nézze meg,hogy kik és akkor könnyebben átlép a kérdésen.

127 Heiner Lajos 2014-07-16 10:18:20 [Válasz erre: 125 Búbánat 2014-07-16 09:54:35]
Kedves Bubanat! Koszonom - mindig kedves - soraidat. Pro primo: Renszarvasorszag eszaki reszen, ahol most szenvedek, nem tengenek tul a klasszikus zenei esemenyek. Pro secundo: ha t. forumtars rajtam keresztul probalja frusztraltsagat levezetni, arra reagalnom kell (meg jol is esik...-:)) Igerem Neked, ha a Sors es a T. Szerk. is ugy akarja, majd lesz: augusztusi meglepetes-cikk salzburgi beszamolo info szeptemberben a pozsonyi mini sorfozdekrol, kulonos tekintettel: Zamocky Pivovar, Mestiansky Pivovar, Starosloviensky Pivovar, Pivovarsky Hostinec Richtar Jakub beszamolo az Izraeliek pozsonyi koncertjerol (mas a musor, mint Bpesten) beszamolo a pragai Dvorak-Fesztivalrol. Meg nem eldontott, mit tudok majd irni Limabol es La Pazbol.

126 Búbánat 2014-07-16 09:55:15 [Válasz erre: 125 Búbánat 2014-07-16 09:54:35]
Bocsánat, elütöttem: "Heiner"

125 Búbánat 2014-07-16 09:54:35 [Válasz erre: 124 Heiner Lajos 2014-07-16 09:27:50]
Kedves Heinre Lajos! Remélhetjük, hogy a közeljövőben nem itt, hanem a "hivatalos"-ban, találkozhatunk majd a megszokott "népművelő", zenés-sörös-operás nyári úti beszámoló(i)ddal? Mindig szívesen olvasom azokat.

124 Heiner Lajos 2014-07-16 09:27:50 [Válasz erre: 120 nizajemon 2014-07-16 08:09:55]
Igen, persze, egy kicsit muris volt egymas utan a "kep", "beszel", "enekes", "hallgat", Kolonitsot amugy sajnos kevesszer hallottam, de szeretem muveszetet.

123 parampampoli 2014-07-16 09:19:21 [Válasz erre: 122 nizajemon 2014-07-16 08:13:45]
Így van. Sőt, szerintünk nem csak énekelhetné, hanem egyenesen énekelnie kellene!

122 nizajemon 2014-07-16 08:13:45 [Válasz erre: 118 nizajemon 2014-07-16 07:54:56]
Szép ember,szép nő a művésznő,nőisége teljében.Miért ne énekelhetné Gildát???

121 nizajemon 2014-07-16 08:11:40 [Válasz erre: 120 nizajemon 2014-07-16 08:09:55]
De lehet,hogy csak nekem. :)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.