Bejelentkezés Regisztráció

Momus-játék


3753 -zéta- 2012-05-14 17:49:41
A hétvégi kérdésnél elfogadtam Szerdahelyi József nevét is, aki a Don Giovanni és A sevillai borbély című operákat fordította és a címszerepeket is énekelte...:-)

3752 -zéta- 2012-05-13 10:39:51 [Válasz erre: 3751 kugli 2012-05-11 13:14:36]
Úgy tűnik, hogy sem nem 24', sem nem 27'...:-) "A mai Carmen-előadást a Városi Színházban Weingartnernek kellett volna vezényelni, de a világhírű karmester, ki az idei szezonra negyven estére szerződött Sebestyén Géza színházához, ma este hirtelen felbontotta szerződését." (Péterfi István - Magyar Hírlap 1926. november 5)

3751 kugli 2012-05-11 13:14:36
Megnézvén az Operalexikont a következő derült ki: Weingartner 1927-ben ( nem 24-ben ) volt főzeneigazgató és nem művészeti vezető ) Ahogy szokták mondani: a többi stimmel...

3750 Momo 2012-05-10 23:52:52 [Válasz erre: 3748 -zéta- 2012-05-10 22:18:07]
"Azt hiszem magyarnak a magyar anyanyelvűt nevezhetjük..." És Liszt Ferencre hogyan kérdeznél rá...? :-))))

3749 Heiner Lajos 2012-05-10 23:18:36 [Válasz erre: 3747 kugli 2012-05-10 20:36:58]
Hát ugye van a kuruc magyar, meg van a labanc magyar...:)

3748 -zéta- 2012-05-10 22:18:07 [Válasz erre: 3747 kugli 2012-05-10 20:36:58]
Azt hiszem magyarnak a magyar anyanyelvűt nevezhetjük, bár a kérdés (és a válasz) ismeretében nem igazán értem ennek miértjét... Már azt hittem, azt kell definiálni, honnantól világhírű valaki...:-)

3747 kugli 2012-05-10 20:36:58 [Válasz erre: 3746 -zéta- 2012-05-10 17:25:32]
Kedves Zéta! Egyetlen dolog nem világos: a kérdező(k) értelmezése szerint ki számít magyarnak illetve nem magyarnak? Ennek "definiálása" nélkül nem egyértelmű a kérdés.

3746 -zéta- 2012-05-10 17:25:32 [Válasz erre: 3745 Gluck Judit 2012-05-10 12:58:07]
Bocsánat, nem gondoltam, hogy félreérthető lesz. Természetesen a budapesti Városi (ma Erkel) Színházra gondoltam...

3745 Gluck Judit 2012-05-10 12:58:07
Kedves Zeta, Talan szives lennel megmondani melyik Varosi Szinhazrol van szo, tobb van es volt ilyen Budapesten is. Koszonom, Judit

3744 -zéta- 2012-05-03 13:23:37
Kedves Játékostársak, a tegnapi kérdés megtréfált, úgy tűnik, Björling nem csak egyszer lépett fel Budapesten. Viszont Ti már pontosan tudtátok így is, mit akartam kérdezni, így a kérdést mégsem vonnám vissza...:-) Elnézést kérek a tévesztésért...

3743 -zéta- 2012-05-02 16:39:33
Ez egyre szebb :-), javaslom, mindenki írja, amit talál, azután majd holnap megpróbálunk dűlőre jutni ;-)...

3742 kugli 2012-05-02 14:21:44 [Válasz erre: 3741 Gluck Judit 2012-05-02 13:56:50]
Kedves Zéta! Ugyebár Björling 2 évben összesen 3 operaelőadást énekelt... Vagyis a kérdés így megválaszolhatatlan. -K-

3741 Gluck Judit 2012-05-02 13:56:50
Kedves Zeta, ez a mai Jussi Bjorling-os kerdes le volt ellenorizve? It is something rotten in Sweden- with it. A nagy enekes csak azert jott el es csak egyszer hogy elenekelje a "Minden kicsi Trollnak van egy titka"cimu sved bolcsodalt? Nem tudom elhinni Judit

3740 Gluck Judit 2012-05-02 07:13:02 [Válasz erre: 3739 -zéta- 2012-05-01 13:00:57]
Gratulalok a :"fiuknak"! Steinway-rol jut eszembe ez a cikk: http://www.nytimes.com/interactive/2012/04/29/magazine/steinway-pianos.html?nl=multimedia&emc=focusema4_20120501 Judit

3739 -zéta- 2012-05-01 13:00:57
Kedves Játékostársak! Íme az áprilisi végeredmény: Gabor - 21 kugli - 21 Gluck Judit - 20 Bea - 16 Majorné - 15 jz - 14 Petya - 12 Taddeo - 11 vatatava - 11 Capriccio - 10 Megén - 10 Pósa - 10 Steinway&Sons D - 9 Heiner Lajos - 8 Lászlóné - 8 Spangel Péter - 8 Apika - 6 janyka22 - 6 József Miklós - 6 José Mourinho - 5 Cilike - 4 judit anna - 4 sztalin - 4 szuecsi - 4 tibka1 - 4 attilio - 2 CallasForever - 2 Fradi - 2 Licht Alberich - 2 zsuzska32 - 2 LEEDA - 1 vilmos - 1 waldvogel - 1 A számítógépes sorsoláson Steinway&Sons Játékostársunk nyert, akinek ezúton is gratulálunk!

3738 -zéta- 2012-04-29 21:30:40 [Válasz erre: 3737 kugli 2012-04-29 17:18:12]
A rendszert úgy állítottuk fel annak idején (2006?), hogy a munkanap-szombat-vasárnap szisztémát kövesse, azaz nincs tekintettel a karácsonyra, újévre és egyéb egyedi ünnepnapokra...:-) ergo: lesz új kérdés hétfőn és kedden is...

3737 kugli 2012-04-29 17:18:12 [Válasz erre: 3736 -zéta- 2012-04-27 14:10:59]
Ez "várható" volt, de május elsején ( kedden ) lesz újabb kérdés vagy csak szerdán?

3736 -zéta- 2012-04-27 14:10:59 [Válasz erre: 3735 kugli 2012-04-27 12:02:48]
A szokásos időben, hétfő délben jön az újabb kérdés, az utolsó a hónapban...:-)

3735 kugli 2012-04-27 12:02:48
Gondolom a mai kérdés leaadásának nem holnap lesz a határideje. Vagyis mi lesz az "ünnepi menetrend"?

3734 kugli 2012-04-27 07:27:11
Attól félek, hogy a kérdés "feltalálója" olvasott-talált valamit. Aztán megpróbált belőle kérdést csinálni. Lehet, hogy ez is NULLA jó találattal fog zárulni???

3733 Heiner Lajos 2012-04-26 16:02:27 [Válasz erre: 3732 -zéta- 2012-04-26 15:38:13]
Erről jut eszembe: ül Otto von Habsburg a Parlamentben, konstatálja, hogy kollégái kora délután sorra mennek el. Megkérdi, miért? Válasz: mert egy érdekes focimérkőzés lesz ma kora este, a TV is közvetíti. És milyen mérkőzés? Osztrák-magyar. Na és a másik csapat?

3732 -zéta- 2012-04-26 15:38:13 [Válasz erre: 3731 Gluck Judit 2012-04-26 14:58:32]
Kedves Judit, hát ez a kérdésben benne van...:-) "német(porosz)-olasz háború"

3731 Gluck Judit 2012-04-26 14:58:32 [Válasz erre: 3730 -zéta- 2012-04-26 13:22:17]
Kedves Zeta, Koszonom, de nem segitseget kertem hanem magyarazatot. Kik voltak az ellenfelek abban a haboruban? Ez definialja a haborut- perzsa-gorog, nemet- francia, angol-argentin. porosz-olasz, stb. Az utkozetek elkerulhetetlenek. Judit

3730 -zéta- 2012-04-26 13:22:17 [Válasz erre: 3729 Gluck Judit 2012-04-26 12:55:45]
Kedves Judit, a háború fogalma nekem egy nagyobb léptékű eseményt takar, annak részei az egyes ütközetek. Itt elsősorban egy utóbbiról van szó... Nem tudom, hogy ez így most segít-e vagy sem...:-)

3729 Gluck Judit 2012-04-26 12:55:45
Kedves Zeta, A mai kerdesben egy haborurol van szo ahol a poroszok harcoltak az olaszok ellen? Vagy bonyolutabb volt az ugy? Koszonom, Judit

3728 kugli 2012-04-23 12:25:07
A legutóbbi kérdést ( Bruckner ) sokkal nehezebb volt elrontani, mint megfejteni... A wikipédia megmutatta a JÓ megoldást.

3727 Gluck Judit 2012-04-20 11:07:56 [Válasz erre: 3726 Heiner Lajos 2012-04-20 10:02:36]
Kedves Lajos, Kedves Lajos, Isten ments! Nem tudnam elviselni a gondolatot hogy egy "beerless" helyre menjel ezert a csunya kepert. Mindent elhiszek, csak az a buta Internet nem tudta jol. Tanti auguri, Jutka

3726 Heiner Lajos 2012-04-20 10:02:36 [Válasz erre: 3723 Gluck Judit 2012-04-18 13:37:06]
Kedves Judit, Ha májusban átugrok a Stockholmi Operába, és ott lesz még a kép, lefotózom és elküldöm zétának. Sört nem adnak a büfében, a hitelesség kedvéért a mellé fotózott aznapi műsor okés? Salve Lajos

3725 Gluck Judit 2012-04-19 20:23:52 [Válasz erre: 3724 Gabor 2012-04-19 19:31:04]
Difficult problem of paintings management. I liked Ricardo more and I have lost. De sehol sem irja hogy a Manrico kep allandoan az Operaban volt/van.

3724 Gabor 2012-04-19 19:31:04 [Válasz erre: 3723 Gluck Judit 2012-04-18 13:37:06]
Manrico festmény(ek) A Jussi Björling Múzeum ill. az Operában lévő képekről érdeklődve - a most kapott információ szerint Sven Erixson imádott Manrico-kat festeni! :-)))) They are different but with same motive. Both are original paintings. The fact is also that Sven Erixson did one more painting with JB as Manrico, but that one is different. JB has no sword and he holds his hands up. I think that painting is to be find at Gripsholms Castle (The art collection of the state). With kind regards Jan-Olof Damberg JB Museum

3723 Gluck Judit 2012-04-18 13:37:06 [Válasz erre: 3722 Heiner Lajos 2012-04-18 13:21:33]
Kedves Lajos, Hat ez a muzeumi kep lehet, azt is 1960-ban festettek. A problema az, hogy mikor vittek az Operaba es ott marad-e? Van egy csomo kep (image) az Operarol de ezt nem lattam ott. Gyanus az ugy. Non mi piace! A kep bujocskazik a Jatekosokkal? Judit

3722 Heiner Lajos 2012-04-18 13:21:33 [Válasz erre: 3720 Gluck Judit 2012-04-18 12:13:34]
Április 6-án még a Királyi Operában volt látható, 1960-ben festették, sztem elég ronda egy kép.

3721 Gabor 2012-04-18 13:12:32 [Válasz erre: 3720 Gluck Judit 2012-04-18 12:13:34]
Kérdezzük meg Heiner Lajost! Legutóbb a stockholmi Táncmúzeumról írt, "valószínűnek" tartom, hogy eltévedt az Opera felé is. Gabor

3720 Gluck Judit 2012-04-18 12:13:34
Kedves Zeta, Ugy nez ki, hogy az a festmeny a Bjorling Museumban van: http://www.borlange.se/templates/BlgPage____6975.aspx nem az Operaban. Forras? Koszonom. Judit

3719 Gluck Judit 2012-04-09 15:11:54 [Válasz erre: 3718 Haandel 2012-04-09 09:43:52]
Kedves Haandel, Koszonom szepen, majd kiprobalom. Hat nem csodalatos az Internet? Es a gasztronomia az Interneten? A TV-ben nagyon szeretem Borbas Marcsi musorat a Gasztroangyal-t. Judit

3718 Haandel 2012-04-09 09:43:52 [Válasz erre: 3715 Gluck Judit 2012-04-05 20:39:44]
[url]http://recepteszter.blogspot.com/2010/11/sortorta.html;Egy kis jutalom a megfejtőnek és az említett cikkek szerzőjének.[/url]

3717 -zéta- 2012-04-06 20:58:16 [Válasz erre: 3716 kugli 2012-04-06 14:55:44]
Hétfő délig...:-)

3716 kugli 2012-04-06 14:55:44
A mai kérdésre a választ meddig kell beküldeni?

3715 Gluck Judit 2012-04-05 20:39:44 [Válasz erre: 3714 Haandel 2012-04-05 19:47:55]
Hat ez nem lehet mas mint Dott. Ludovico Hunor, nemzetkozi zenetudos.Kituno alkalom arra, hogy megkoszonjem neki a sok jo cikket amelyeket a Momusnak irt.

3714 Haandel 2012-04-05 19:47:55
[url]http://szotar.sztaki.hu/dict_search.php?L=ENG%3AHUN%3AEngHunDict&O=HUN&flash=&E=1&sid=20182d5cf79db0c4843116d1f1c1ee0f&vk=&in_form=1&W=josh&M=1&P=0&C=1&A=1&T=1;LaJosh[/url] [url]http://apod.nasa.gov/apod/ap120101.html;kulFoldon[/url] Mai kérdésünk: Kiről lehet szó?

3713 kugli 2012-04-05 16:49:47 [Válasz erre: 3711 -zéta- 2012-04-05 14:47:56]
Én is tortát kérek!!!

3712 Heiner Lajos 2012-04-05 16:07:55 [Válasz erre: 3711 -zéta- 2012-04-05 14:47:56]
Egy korso sor nagyobb motivaciot jelentene... Privatban megirom, milyen fajta.

3711 -zéta- 2012-04-05 14:47:56 [Válasz erre: 3710 Heiner Lajos 2012-04-05 13:04:18]
Kapsz egy szelet Zacher-tortát, ha holnap délig nem írsz ide... :-)

3710 Heiner Lajos 2012-04-05 13:04:18 [Válasz erre: 3709 Heiner Lajos 2012-04-05 13:02:33]
Marmint kitalalando dirigensunk szamara Karajan, a kollegialis megbecsules allitolag nem volt kolcsonos, kitalalando emberunket lapatra is raktak a (fo) munkahelyen.

3709 Heiner Lajos 2012-04-05 13:02:33 [Válasz erre: 3708 -zéta- 2012-04-05 12:56:01]
Am Karajan szamara "Herr Kollege" volt...

3708 -zéta- 2012-04-05 12:56:01 [Válasz erre: 3707 Gluck Judit 2012-04-05 12:31:29]
Ez stúdiófelvétel, de más lemezei nemigen ismertek,mint ahogy egyéb vezénylései se nagyon...

3707 Gluck Judit 2012-04-05 12:31:29
Kedves Zeta, Ne haragudj, de hogy letezhett egy "teljesen ismeretlen dirigens"? Avval az alkalommal dirigalt eloszor nyilvanyosan?

3706 johanna 2012-04-04 17:47:17 [Válasz erre: 3701 Heiner Lajos 2012-04-04 09:09:20]
A komló tea már majdnem sör...azt iszom:-)

3705 macskás 2012-04-04 10:16:32 [Válasz erre: 3704 Heiner Lajos 2012-04-04 09:26:48]
Grácia:)

3704 Heiner Lajos 2012-04-04 09:26:48 [Válasz erre: 3703 macskás 2012-04-04 09:11:58]
Csinncsinnla





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.