Bejelentkezés Regisztráció

Momus társalgó


1943 Momo von Hofmannsthal 2010-01-03 00:12:31 [Válasz erre: 1942 álmodó 2010-01-03 00:11:54]
Jó éjt... ha meg tudsz bocsátani...

1942 álmodó 2010-01-03 00:11:54 [Válasz erre: 1941 Momo von Hofmannsthal 2010-01-03 00:09:18]
Ja.... Hát, idővel majdcsak enyhül ez.... Próbálj erős lenni. Jó éjt

1941 Momo von Hofmannsthal 2010-01-03 00:09:18 [Válasz erre: 1939 álmodó 2010-01-03 00:08:34]
nem... dehogy. Elnézést kérek.

1940 álmodó 2010-01-03 00:09:15 [Válasz erre: 1939 álmodó 2010-01-03 00:08:34]
+1 "l"

1939 álmodó 2010-01-03 00:08:34 [Válasz erre: 1938 Momo von Hofmannsthal 2010-01-03 00:06:34]
Miért, mégis halottad?

1938 Momo von Hofmannsthal 2010-01-03 00:06:34 [Válasz erre: 1937 álmodó 2010-01-03 00:05:02]
Annyira szégyellem magam.

1937 álmodó 2010-01-03 00:05:02 [Válasz erre: 1936 Momo von Hofmannsthal 2010-01-03 00:00:34]
A minimum, hogy "Bocsáss meg Józsika, s kérlek, csak szólj ha kell egy "C". De virágkötétst is vállalok"

1936 Momo von Hofmannsthal 2010-01-03 00:00:34 [Válasz erre: 1935 álmodó 2010-01-02 23:59:25]
Bocsáss meg, Álmodó.

1935 álmodó 2010-01-02 23:59:25 [Válasz erre: 1934 Momo von Hofmannsthal 2010-01-02 23:58:54]
El is várom

1934 Momo von Hofmannsthal 2010-01-02 23:58:54 [Válasz erre: 1933 álmodó 2010-01-02 23:57:58]
Én kérek elnézést. :-)

1933 álmodó 2010-01-02 23:57:58 [Válasz erre: 1932 Momo von Hofmannsthal 2010-01-02 23:55:27]
A Józsikáé sem. Ha meg igen, sebaj.

1932 Momo von Hofmannsthal 2010-01-02 23:55:27 [Válasz erre: 1931 álmodó 2010-01-02 23:54:17]
Szia. :-) Az nem.

1931 álmodó 2010-01-02 23:54:17 [Válasz erre: 1930 Momo von Hofmannsthal 2010-01-02 23:51:30]
Szia. Az nem giccs

1930 Momo von Hofmannsthal 2010-01-02 23:51:30 [Válasz erre: 1928 Búbánat 2010-01-02 23:06:33]
Ja... :-) Hát a Mónika-show is nagy népszerűségnek örvend a délutáni műsorsávban. De az a fajta tömegigény nem feltétlenül értékmérő asszem...

1929 szivárványarc 2010-01-02 23:28:49 [Válasz erre: 1928 Búbánat 2010-01-02 23:06:33]
Haho S.P ! Itt vagy????? :-))

1928 Búbánat 2010-01-02 23:06:33 [Válasz erre: 1927 tiramisu 2010-01-02 22:59:55]
Nem érte meg volna a 20. évadot, ha nem szeretnék ennyien a giccset.

1927 tiramisu 2010-01-02 22:59:55
Ha azt írom , hogy borzalmas volt, finoman fogalmaztam!!! GICCCSSS,GICCCS, GICCCSSSSSS!

1926 Búbánat 2010-01-02 22:48:30 [Válasz erre: 1925 Eri 2010-01-02 19:19:59]
Megnéztem a Duna TV-ben az [url] http://www.mixonline.hu/Gallery/?id=36167#http://www.mixonline.hu/System/Articles/Images/47113967-f7bd-4519-b370-625687c5a609.jpg; Interoperett újévi operettgáláját [/url] , mely most jubilált, a 20. évébe lépett. A műsor felépítése a korábbi évek gyakorlatával megegyezően, ezúttal is operatt-, musical- és opera-slágerekből állt össze. A másfél órás műsorban áriák, duettek csendültek többek között a Paganini, az Éva, A víg özvegy, A denevér, a Dubary, a Pompadour, a Csárdáskirálynő, a Mágnás Miska, a Gül baba operettekből, volt egy Kálmán- és egy Huszka-egyveleg is, továbbá a My Fair Lady-ből és más musicalekből hangzottak el részletek, valamint népszerű olasz és spanyol dalokat, melódiákat hallhattunk. A Toscából a Képária, a Carmenből a Habanera, a Bohéméletből Rodolfo első felvonásbeli áriája képviselte az opera műfajt – ez utóbbi áriát a műsor szerkesztője és rendezője, Kovács József adta elő. A közreműködött énekesek között volt Andrádi Zsanett, Arany Tamás, Boncsér Gergely, Bozsó József, Buzás Viktor, Csengeri Attila, Egyházi Géza, Hruby Edit, Keszler Éva, Klinger Kata, Kovács József, Mahó Andrea, Molnár Marica, Nagy Ibolya, Szalai Csilla, Szász Katalin, Teremi Trixi és Xavier Rivadeneira Az est során a Lehár zenekar és az Interoperett tánc-, és balett művészei működtek közre. Vezényelt Farkas Pál és Pfeiffer Gyula. Összességében egy szép összeállítást láthatott-hallhatott a helyszínen és a Duna TV képernyője előtt az érdeklődő, a műfaj népszerű zenés darabjaiból – többségében nívós előadásban.

1925 Eri 2010-01-02 19:19:59 [Válasz erre: 1924 sphynx 2010-01-02 13:36:50]
Még december elején jártam az Astoria környékén és láttam, hogy szegény Gregor fotójával reklámoznak a Belvárosi színházban. Külföldön vagyok, a szállodai szobámban bedöglött a TV, így nem tudtam nézni a Dunán a szilveszteri Inter-operettet. Milyen volt? Nyugdíjasok: a szokott arcok K.Bori a kislányával, G.Gábor, az örökifjú K.Józsi, vagy fiatalok, az új felhozatal, kis pénz kis foci (recesszió van, vagy mi a fene), talán valami falrengető nagy durranás, természetesen jó értelemben?

1924 sphynx 2010-01-02 13:36:50
Nem tud valaki a QUINTANA kiadó cédéiről, katalóguásról valami információt? Utóljára kb. 15 éve láttam egy csomót valahol a Múzeum krt. egyik házának udvarában volt egy bolt. A francia Harmonia Mundi magyar részlege lehetett, gondolom, csődbe mentek. Valakinek kellene mindenféle magyar vonatkozású lemez tőlük (cigányzene, népzene, stb.).

1923 WiseGentleman 2010-01-01 20:39:11 [Válasz erre: 1916 Momo von Hofmannsthal 2010-01-01 01:17:18]
Hmmm, s milyen fizetési egységben mérik a hozzászólásokat (az már ráadás, hogy mi szerint mérik a leghülyébbeket, akik a sörmeghívást kapják)?

1922 Búbánat 2010-01-01 14:13:39 [Válasz erre: 1920 Momo von Hofmannsthal 2010-01-01 02:28:16]
Erről a képről mindig eszembe jut Házy Erzsébet és Melis György közös fényképe, amikor a hetvenes évek közepén Ausztráliában turnéztak: látjuk őket egymás oldalán, itt, Sydneyben, az Opera előtt, háttérben a híres Bridge. Erről a felvételükről bővebben a Házy-topicban írok majd, ha elérkezik az ideje...

1921 Kúp Flóris 2010-01-01 11:05:49
BUÉK "momuslakók"! Fruzsival indítunk, hisz nevenapja vagyon 'Sten éltesse nagylányként e napon! "Curá-t fugitáljuk" a Bú-bána-T-okán(Tukán?) Meneküljön sisakba mint[url]http://freepages.pavilion.net/tartarus/walpole.htm; Hugh Walpole[/url] Gond-ollém ezt "bántószaurusz-nak"(lásd:Tirám.... Szó-párbaj is jöhet, ha úgy alakul) Asszóra itt e Zéta -tér, s nem nudli Ki őr, izé az álmunk? paramparampudli? K'ék még szem, vagy Baltazár (Cotton eyed Joe) Elég a nickböcsületre, s egy arc (szivárvány)? Ál-Monyó-moon-kája, mi Se- sto jedno, Ha Úniqorn ka-p-ol-homis napsugárirányt Elmailkedjünk! Vessük azt Bé la t(wo) ba Khöll e thészet, Meg én(n)ek és musicus 2-ba Fehérít'ni Hypo-t alamuszi- ra Oktrojálva, és Hegel-t Kant-elé-ár tani, Az biz' nyelvi Macskás(cs)odás Cura Tinódi kobzos-öt-öt prószálja halagyni Pszikáljunk basin-kád Ő szinte sphinxerity Momo dor's kap posztot igratyfiti Vonatkozik helyre, Hej/ine -r é (Wise G.-rád is), De időmbül a lé folyT felyezve a vers be Tiszteletem tevém: mint Yours sphynxerely- (A nizajemon meg nem "George Gorniak"):) :)))

1920 Momo von Hofmannsthal 2010-01-01 02:28:16
[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/OperaSydney-Fuegos2006-342289398.jpg;Újév Sydney-ben[/url]

1919 sphynx 2010-01-01 01:46:41
Én végkielégítést kérek, és nem írok többet ide.

1918 Momo von Hofmannsthal 2010-01-01 01:41:32 [Válasz erre: 1917 daunerni 2010-01-01 01:38:32]
ez biztató... :-)))

1917 daunerni 2010-01-01 01:38:32 [Válasz erre: 1916 Momo von Hofmannsthal 2010-01-01 01:17:18]
És a leghülyébbeket külön meghívjuk egy sörre! :-)

1916 Momo von Hofmannsthal 2010-01-01 01:17:18
...sztem bevezetik, hogy fizetnek a fórumozásért. Más nem lehet.

1915 nizajemon 2010-01-01 01:13:29 [Válasz erre: 1914 daunerni 2010-01-01 00:15:47]
:-):-)

1914 daunerni 2010-01-01 00:15:47 [Válasz erre: 1913 álmodó 2009-12-31 23:20:04]
Boldog újévet, és nem csak kívánunk, hanem igyekezni is fogunk - ami csak rajtunk múlik!

1913 álmodó 2009-12-31 23:20:04
BUÉK MINDENKINEK! :-)

1912 álmodó 2009-12-31 23:19:08 [Válasz erre: 1906 tiramisu 2009-12-31 09:29:29]
Még szilveszterkor is képes vagy utálkozni? Hát, te tudod... Én nem haragszom rád. Szevasz

1911 Momo von Hofmannsthal 2009-12-31 21:55:16 [Válasz erre: 1910 WiseGentleman 2009-12-31 21:52:45]
Erőt, egészséget, Gentleman elvtárs!

1910 WiseGentleman 2009-12-31 21:52:45
BUÉK minden kedves szerkesztőnek, moderátornak és fórumtársnak, hölgyeknek és uraknak, elvtársnőknek és elvtársaknak.

1909 cserna ildikó 2009-12-31 21:40:49 [Válasz erre: 1908 Haandel 2009-12-31 16:55:28]
Minden kedves ,nagyra becsült kollégámnak nagyon boldog ,sikeres,egészségben gazdag 2010-et kiván sok szeretettel: Scholle-Cserna ildi :-)

1908 Haandel 2009-12-31 16:55:28
[url]http://www.merriam-webster.com/dictionary;Szilveszter[/url] → Sill-wester[/url] → Sill-west-err → Sill-vest-err → Sill-fester → Sill-fest-err → Sill-web’s-ter → Sill Webster → … :-((( … → Silly Webster ~ ~ ~ }}}:-[ ~ ~ ~ ‘!‘ Boll-dog UI eve@ key-van-ok! :-)))

1907 Napsugaracska 2009-12-31 16:15:50
Mindenkinek olyan boldog Újévet kívánok, mint amilyenre én számítok!!!!!!

1906 tiramisu 2009-12-31 09:29:29 [Válasz erre: 1901 álmodó 2009-12-31 00:14:42]
Nem el, hanem megsütöttem, sőt inkább grilleztem és az KECSKESAJT volt! Bizony elégedetlen vagyok, különösen a hozzászólásaidtól! Az Újévben feledj el ,kis Petrovnám, ha bírsz! CsókAnyuciApuciésaRokonság!

1905 virius 2009-12-31 01:24:53 [Válasz erre: 1898 eccerű 2009-12-30 21:16:05]
Egy pillanat: orgonistaként, ha nem is nagyon, de jelentősnek számított, viszont zeneszerzőnek tényleg nem volt az és bevallom, hogy egyetlen szerzeményét sem ismerem, azt a bizonyos misét sem, amire anno VX "A párttitikár miséje" címen eresztett meg egy cikket; tudni kell, hogy ő nem szerette Lehotkát, legalábbis fiatal orgonistapalánta korában nem. Amúgy a Fidelión is nyílt közben topik Lehotkáról, onnan tudom, hogy adventista volt (érdekes, ezt sem tudtam) és az adventista kórus gospel-cd-jén is közreműködött...

1903 Momo von Hofmannsthal 2009-12-31 00:46:39 [Válasz erre: 1901 álmodó 2009-12-31 00:14:42]
Álmodova elvtársnő, te felesz a hangulatért. A pártvezetés mozgalmi dalokat akar. S.

1902 Momo von Hofmannsthal 2009-12-31 00:43:32
Elvtársak, tessék abbahagyni a frakciózást. Előttünk a szilveszteri házibuli. Mikojan.

1901 álmodó 2009-12-31 00:14:42 [Válasz erre: 1900 tiramisu 2009-12-31 00:07:43]
:-( Ezt már elsütötted és ott sem volt jó poén. Elégedetlen vagy a világgal. Álljál pozitívan a dolgokhoz, elvtárs! :-)

1900 tiramisu 2009-12-31 00:07:43 [Válasz erre: 1899 álmodó 2009-12-30 23:13:17]
Ajánlom a trappistákat, de nem sajtban! Nem bánnánk meg!

1899 álmodó 2009-12-30 23:13:17 [Válasz erre: 1897 tiramisu 2009-12-30 20:10:45]
na, ez egész szellemes.

1898 eccerű 2009-12-30 21:16:05 [Válasz erre: 1895 Momo von Hofmannsthal 2009-12-30 16:54:37]
Szívesen elmondtam volna korábban is, de talán nem véletlen, hogy a neve szinte fel sem merült a fórumokban, mert mint orgonista nem volt jelentős. Most is csak azért került elő, mert vége lett az életének. Egyébként pedig álszent dolognak tartom, hogyha valaki meghal, onnantól fogva csak ajnározni szabad, ha rászolgált, ha nem. De akkor itt ragadom meg az alkalmat, nehogy időközben meghaljon, hogy anno a Mátyás-templom jelenlegi karnagya (Tardy) is "belépett a pártba, amikor kellett" - ezek az ő szavai voltak.

1897 tiramisu 2009-12-30 20:10:45 [Válasz erre: 1885 Momo von Hofmannsthal 2009-12-29 23:28:41]
Ha már rámbízzák a polgári reakciót, Önök lesznek a Numero (p)Uno, és a Numero (p)Una, akiket az Angyalvárba visznek. Ott 123-szor végig kell hallgatniok a Toscából a "Vittoriat" a világ legkülönfélébb tenorjaitól. Nem lesz egyszerű a borzongás, a sok halálordítás hallatán! De ez csak a kezdet.... Hideg lesz , csak a patkánybundák melengetik majd Önöket és ennivaló a pizzériák háromnapos maradéka, megkeményedett pizzaszélek lesznek. Vizet (külön díjazásért!!!) hozathatnak a Teveréből-hogy éppen iható lesz-é, arra nem vállalok garanciát! Ha mindezt kiállják, mint Tamino a próbákat, akkor részt vehetnek egy rendkívüli sorsoláson az idén bemutatott kortárs operák kifejezetten Önöknek reservált előadásán!!! Előadás közben 3 hetes itáliai csemegét -torrone- oszt a helyi Fogorvosok és Fogtechnikusok Irgalmatlan Egyesülete! ....csak úgy mondom... amici, compagni.... Salute!

1896 Eri 2009-12-30 19:16:15 [Válasz erre: 1895 Momo von Hofmannsthal 2009-12-30 16:54:37]
Van ez olyan, mint szegény Albert Tamás temetésének napján a megdöglött kedvenc macskákról polemizálni. Tökéletesen egyetértek Momoval, lehet valakit szeretni, vagy sem , de ha valaki meghalt róla megemlékezni csak tisztességes hangnemben illik. Ha pedig van, akinek más a véleménye tisztelje a gyászt és hallgasson.

1895 Momo von Hofmannsthal 2009-12-30 16:54:37
Nekem az nem tetszik, hogy "nagy elvtársazás ment, erre meghalt Lehotka Gábor" meg, "ha már itten az elvtársazás megy egy ideje (…) anno ő is nagy elvtárs volt ám, párttitkár a Zeneakadémián.” Kérem, aki bele akar rúgni egy utolsót az elhunytba, az ne takarózzon a mások beszélgetésével. Nekem ugyanis eszembe nem jutott volna (20 évvel a rendszerváltás után) a halála másnapján párttitkározni. Nyugodják békében (ha hagyjuk).

1894 macskás 2009-12-30 16:06:50 [Válasz erre: 1892 virius 2009-12-30 12:30:51]
Aki egy kicsit is ismerte az Akadémia szellemét, tudta, hogy a párt és a hozzá kapcsolódó dolgok igazán operettjellegűek voltak. Kellett valaki, akinek odaadják a posztot. Hogy ki lehessen pipálni.

1893 daunerni 2009-12-30 12:57:18 [Válasz erre: 1892 virius 2009-12-30 12:30:51]
Ez akkor volt, amikor még nem volt egyházzene tanszék a Zeneakadémián. Talán orgona tanszak sem lett volna, ha akkor nincs egy párttitkár, aki megvédte a balról jövő támadásoktól? Ez volt az ára.





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.