Bejelentkezés Regisztráció

Kolonits Klára


1181 Beatrice 2020-08-23 00:35:28

A művésznőt szerencsére élőben is lehetett látni-hallani ezen a héten: csütörtökön a Zeneakadémián énekelte az angol Vaughan Williams egyik dalciklusát, míg szombaton a BMC-ben az Operajátszóház c. műsorban lépett fel.

Mint a műsorközlőtől megtudtuk, Vaughan Williams On Wenlock Edge c. dalciklusának műsorra tűzése a művésznő kívánsága volt. A kíséretet a Korossy Vonósnégyes szolgáltatta.
Érdekes élmény volt a nálunk kevéssé ismert szerző - aki Bartók és R. Strauss kortársa volt - dalait hallgatni. A ciklus nem egy darabja sötét tónusú és a halált idézi meg, de úgy, mint az élet természetes részét.

Az elsősorban gyerekeknek szóló Operajátszóház igazi csapatmunka.
A műsor témája a Varázsfuvola volt, közreműködött az Óbudai Danubia Zenekar, melyet Dinyés Dániel vezényelt, aki a gyerekek számára magyarázatokkal is szolgált, Göttinger Pál rendezővel egyetemben. Az énekesek Erdős Attila és Kolonits Klára voltak. Erdős Papagenót alakította, míg Kolonits hol Pamina, hol Papagena volt (a Papagenóval énekelt két duettben), valamint fuvolán is közreműködött Papageno belépőáriájában.
A rendező itt is - mint más Operajátszóházak alkalmával - élt a közönség bevonásának eszközével. Papageno áriáját úgy rendezte meg, hogy Papageno bekötött szemmel bolyongott az erdőben, a fuvola (azaz a madarak) hangját követve, az erdő fáit pedig a résztvevő gyerekek alakították.


1180 david28 2020-08-22 22:47:39

Remélem mindenki belekukkant a youtube-on az Építsünk énekest sorozatba! Akit érdekel az énektechnika és annak rejtelmeit régóta szereti tanulmányozni (mint pl. én is), annak igazi kincs a csatorna. Rengeteget lehet tanulni nem csak énektechnikából, hanem életből is: minden videó egy kis göngyszem egy pályája csúcsán lévő VALÓBAN REMEK énekesnőtől, akit nem valami mitikus őstehetségként repített fel a szakma, ebből kifolyólag tudja, hogy mit miért csinál, mi az a bukás, a küzdelem, a munka, s ennek megérdemelt gyümölcsét is megfelelő önreflexióval és intelligenciával tudja kezelni. Egy videó van, ami kicsit szúrja a szemem, de ki vagyok én ahhoz, hogy... :) A csatorna 99%-a egyetemi tananyag kéne, hogy legyen. Szóval youtube-ra fel, növelődjön az a nézettség!


1179 smaragd 2020-08-21 12:48:20 [Válasz erre: 1178 Búbánat 2020-08-21 11:07:05]
Köszönöm, remélem, a mediaklikken majd még elérhető.

1178 Búbánat 2020-08-21 11:07:05 [Válasz erre: 1177 Búbánat 2020-08-02 16:29:55]

A dalest ismétlése ma, Bartók Rádió: 12.36- 13.25


1177 Búbánat 2020-08-02 16:29:55

Bartók Rádió ma esti műsora

19:35 – 20.25 Dalszínház utcai dalestek

 - Kolonits Klára (szoprán) dalest 

Km.: Dinyés Dániel (zongora)

1. Franz Schubert: a) Margit a rokkánál - Johann Wolfgang von Goethe verse, b) Te vagy a csend - Friedrich Rückert verse, c) Vadrózsa - Johann Wolfgang von Goethe verse,

2. Robert Schumann: a) Hallom a kedves hangját - Heinrich Heine verse, b) Ajánlás - Friedrich Rückert verse, c) Holdas éj - Joseph von Eichendorff verse, d) A lótuszvirág - Heinrich Heine verse,

3. Clara Schumann: a) Szereted a szépséget - Friedrich Rückert verse, b) Sötét álmok -Heinrich Heine verse,

4. Johannes Brahms: Szívem vágya oly szép - Felix Schumann verse op.63/5,

5. Edvard Grieg: a) Csónakban - Vilhelm Krag verse op. 60/3, b) Álom - Friedrich Bodenstedt versre op. 48/6,

6. Liszt Ferenc: a) Csengj, halkan dalom - Johann Nordmann verse, b) Mily szép, mily földöntúli szép - Oskar von Redwitz verse, c) A víg pacsirtaszó - August Heinrich Hoffmann von Fallersleben verse, d) A Rajnánál - Heinrich Heine verse, e) Ha van bájos pázsit - Victor Hugo verse, f) Ha álmom mély - Victor Hugo verse, g) Boldog nap maradj - Alfred Tennyson verse

 (Operaház - Székely Bertalan terem, 2016. június 4.)

(Ism. augusztus 21., 12.36)


1176 laszloferenc 2020-06-04 07:51:30 [Válasz erre: 1175 -zéta- 2020-06-03 21:16:48]

nagyon köszönöm!


1175 -zéta- 2020-06-03 21:16:48 [Válasz erre: 1174 laszloferenc 2020-06-03 19:44:49]

Remek beszélgetés, gratulálok...


1174 laszloferenc 2020-06-03 19:44:49

Kolonits Klára rajongóinak figyelmébe! Videós portrébeszélgetés a linken:

https://www.facebook.com/revizoronline/posts/3154356774659159


1173 lujza 2020-04-30 01:48:20

Remélem, sokan szoktátok hallgatni az Esti dal postát a FB-on! Ez a mai különösen egészen fantasztikus, érdemes visszakeresni! :)))


1172 Búbánat 2020-04-16 15:02:24

Interjú:

Kolonits Klára: "Egy ilyen pályán egy művész nem ügyes akar lenni, hanem a legjobb."

/BOJTA ZITA - 2020.04.15. 18:41 ORIGO.HU/

2020 tavasza sok szempontból rendhagyó, a koronavírus felülírta a terveinket. A művészek szokatlan helyzetbe kerültek, mivel sem ők nem tudnak elutazni fellépni, de nem is lenne kinek, hiszen a közönség is otthon ül. Az idén március 15-én Kossuth-díjjal kitüntetett énekművész, Kolonits Klára, a Magyar Állami Operaház magánénekesnője figyelemreméltó önfegyelemmel és találékonysággal használja ki a helyzetet.

Amikor időpontot kértem a beszélgetésünkhöz, azon tűnődtem, hogy ha egy művésznek valamikor van ideje telefoninterjút adni, akkor az éppen most van....


1171 Búbánat 2020-04-03 10:16:13

Karanténinterjúk II. Kolonits Klára – „Jól is fel lehet használni ezt az időt”

- zéta -, 2020-03-30 [ Interjúk ]

Café Momus


1170 Búbánat 2020-04-02 20:22:53

Múltidéző

Johann Strauss: A cigánybáró _Ki esketett?... Kolonits Klára, Berkes János

Karmester: Deák András

Törökbálint, 2010. január 9.


1169 Búbánat 2020-03-21 12:34:39

Kolonits Klára: Erdő mellett estvéledtem

Opera.hu - youtube

2020. március 20.

Az Erdő mellett estvéledtem kezdetű magyar népdalt Kodály Zoltán gyűjtötte 1922-ben Pásztón az első két versszakkal együtt. A harmadik versszak Szegedről való. Kodály Esti dal címen dolgozta fel a dalt, 1938-ban gyermek-, 1939-ben vegyeskarra.

(Wikipédia)


1168 ladislav kozlok 2020-03-16 07:59:15 [Válasz erre: 1166 nickname 2020-03-15 19:35:01]

Nagyon megorvendeztettél. Koszonom szépen.


1167 ladislav kozlok 2020-03-16 07:59:13 [Válasz erre: 1166 nickname 2020-03-15 19:35:01]

Nagyon megorvendeztettél. Koszonom szépen.



1165 ladislav kozlok 2020-03-15 15:46:57

Ezt a díjat Kolonits Klárika nagyon megérdemelte. Nagy gratulácio kedves Muvészno.


1164 Búbánat 2020-03-15 13:17:17

Nagy örömmel olvasom a hírt: Kolonits Klára Kossuth-díjat kapott!  Sok szeretettel gratulálok neki én is!!!


1163 IVA 2020-03-15 12:13:38

Szeretettel gratulálok a Kossuth-díjhoz!


1162 Edmond Dantes 2020-03-15 11:35:09

2020 egyik Kossuth-díjasa. Őszintén gratulálok a művésznőnek!


1161 melisande 2020-02-20 15:18:03 [Válasz erre: 1158 tiren 2020-02-19 00:09:51]

.


1160 melisande 2020-02-20 15:18:00 [Válasz erre: 1158 tiren 2020-02-19 00:09:51]

" tekintet nélkül arra, hogy minden énekes jelölt más egyedi arc stb adottságú, de abban iis hogy milyen módon tartsák a nyelvüket, és hogyan bánjanak magával a hanggal. "

Nem tudom melyik részt tetszett látni/hallani belőle, de pontosan az ellenkező történt: mindenki az arcberendezéséhez igazodva más instrukciókat kapott, anatómiái magyarazattal (ott voltam végig). A tudatos nyelvtartás és minden hasonló részlet pedig az énektechnikának, és magának a hangszernek (=emberi testnek) igen fontos része :-)

Tudtommal az egészről felvétel készült és jelenik meg majd az említett master class sorozatban, így mindenki számára elérhető lesz.


1159 Beatrice 2020-02-19 19:43:26 [Válasz erre: 1158 tiren 2020-02-19 00:09:51]

Sajnos nem láttam a szóban forgó videót, de tavaly érdeklődésből, nézőként résztvettem Edita Gruberova egyhetes mesterkurzusán Tirolban. Bár nem vagyok énekes, annyi lejött, hogy egy ilyen kurzuson nem lehet pillanatok alatt áttanítani, átalakítani régi rossz beidegződéseket. A kurzus végére, miután sokat gyakoroltak, sikerült egyeseknek valamennyire begyakorolni a Gruberova által tanított megoldásokat. A prompt utánzás e mesterkurzus során is többször "kudarcosnak" bizonyult, de akik ambicionálták a változtatást, érzékelhetően tudtak fejlődni néhány nap alatt.
Kolonits Klára nem a győri mesterkurzussal kezdte énektanítási munkásságát, és benyomásaim szerint az IQ-ja se kimondottan átlag alatti, aligha lehet vádolni azzal, hogy azt képzelné, hogy mindenkinek az anatómiája pont ugyanolyan, mint az övé. Viszont, úgy látom, vannak bizonyos technikai fogások, amelyek alkalmazása nélkül nem nagyon lehet valaki igazán jó énekes az ő fachjában. Nyilván ezeket próbálta megtanítani, és ha az elsajátítás nem sikerült azonnal, az nem az ő "kudarca", de nem is a tanítványoké. Amelyik tanítvány úgy gondolja, hogy érdemes a művésznő által mutatott úton továbbmenni, az majd nyilván megteszi.
Melegen ajánlom az énekesnő Mesterkurzus projektjének videóit: http://klarakolonits.com/masterclass/


1158 tiren 2020-02-19 00:09:51 [Válasz erre: 1156 Beatrice 2020-02-17 19:00:09]

Ha már az “ErkelSzinház” topicban téma a kalózfelvétel, elmondhatom, hogy a müvésznö györi mesterkurzusáról kaptam felvételt. Sajnos csalódás számomra, hogy minden résztvevö szopránra a saját, sajátos  Kolonits technikát akarta ráeröltetni, tekintet nélkül arra, hogy minden énekes jelölt más egyedi arc stb adottságú, de abban iis hogy milyen módon tartsák a nyelvüket, és hogyan bánjanak magával a hanggal. Szinte csak kudarcos megvalósítást lehet hallani.


1157 nizajemon 2020-02-17 19:07:43

A Tudor királynőket nagyon várom :)


1156 Beatrice 2020-02-17 19:00:09

Elképesztő hete volt Kolonits Klárának a múlt hét:

Honlapja szerint február 12-én mesterkurzust tartott Győrben a Széchenyi István Egyetemen,
13-án ugyancsak Győrben Konstanzát alakította a Nemzeti Színház színpadán,
14-én Pesten a Festetics-palotában az Új Harmónia Fúvósegyüttessel lépett fel (Händel Messiásából énekelt egy áriát, valamint Mozart Exsultate Jubilate-ját),
15-én a Müpában az Operajátszóház műsorban Mozart Don Giovannijának részleteiben Zerlinát (!) alakította,
16-án délelőtt a Müpa Fesztivál Színházában a Beethoven 250 sorozat keretében az A távoli kedveshez dalciklusból énekelt el két dalt (többször is, mert "magyarázós" műsor volt),
ugyanaznap este a Hatszín Teátrumban az Operabeavatóban Donna Anna volt.

Felsorolni is sok... A fentiek közül tanúja voltam a 14-i és 15-i, valamint a 16-i délelőtti eseménynek, és tanúsíthatom, hogy ezek a fellépések a művésznőtől már megszokott és elvárt magas színvonalon zajlottak, érzékelhető spórolás nélkül.

Én csak az események felén vettem részt, és még csak most "pihenem ki", azaz dolgozom fel őket. Mindegyik nagy élmény volt.

Hadd meséljek az egyikről, a számomra legszokatlanabbról: Az Operajátszóház a Budapesti Vonósok sorozata, Dinyés Dániel vezényletével és Göttinger Pál rendező fellépésével, valamint énekesekkel. Elsősorban gyerekeknek szól. A Tükörteremben rendezik az egyórás műsort. A zenekar pódiumon helyezkedik el, a terem közepén van egy nagy tér, ahol a gyerekek ülnek párnákon, a felnőtt kísérők és a túl kicsi vagy félős gyerekek oldalt ülnek székeken. A műsorban a nagyszerű énekbetétek és az ezeket kísérő élvezetes zenei és rendezői magyarázatok mellett az ún. gamifikáció ("játékosítás") módszerét is alkalmazzák: a középen levő gyerekek kapnak bizonyos játékszabályokat, és eszerint kell viselkedniük, részt véve az opera cselekményében az énekesekkel együtt. A Don Giovanni-Zerlina kettőst úgy játszották el, hogy a két énekes (Cseh Antal és Kolonits Klára) a tér két átellenes pontjáról indult el (énekelve a kettőst), és a gyerekeknek kellett a talpuk alá rakosgatni a párnákat, csak párnára léphettek, és két párna nem lehetett egymáson. Nos, némi "túra" után sikerült középen találkozniuk.
Később a felnőtt közönségből is bevontak egy apukát a játékba: ő játszotta Masetto (néma) szerepét egy széken ülve, és az volt a rá vonatkozó szabály, hogy nem mozdulhatott meg, és nem nevethette el magát, miközben a neki éneklő Zerlina bármit csinálhatott, csak nem érhetett hozzá.
Volt még Regiszterária is (Cseh Antal ezúttal Leporello bőrébe bújt), a gyerekeknek meg kellett jegyezniük, hogy melyik országban hány nőt hódított meg Don Giovanni, illetve milyen nőket kedvel, és ki lettek kérdezve belőle (jól teljesítettek).
Az Operajátszóház elvileg a kisiskolás korosztálynak szól, de szerintem melegen ajánlható minden gyereknek 4 és 124 éves kor között...
Számomra a legnagyobb élmény mégiscsak Zerlina volt, abszolút különlegesség, sose hallottam még a művésznőt ebben a szerepben. De az egész produkció szuper volt.


1155 bermuda 2020-02-13 12:06:31

Micsoda belcantó áriákat hallhatunk áprilisban a MÜPÁban a Brownlee esten.... Kolonits Klára a legszebb áriákat fogja énekelni-a műsor szerint- és Aminát is az Alvajáróból, Elvirát stbVégre.


1154 Búbánat 2020-01-18 13:05:46

Kult’30 Értékes félóra - az M5 csatorna kulturális magazinja – 2020. 01.17-i adás

benne: Kolonits Klárával és Lengyel Ferenccel beszélget Csőre Gábor műsorvezető

(elérhető és visszanézhető az időskálán: 23.00  - 30.10 perc)

Erről a linkről közvetlenül megnyitható: 

https://mediaklikk.hu/video/2020/01/17/mozart-szoktetes-a-szerajbol-coopera-bemutato-februar-1-en-gyorben

Téma: Mozart Szöktetés a szerájban című daljátékának bemutatójára készülnek február 1-én, Győrben - COOPERA


1153 Edmond Dantes 2019-12-09 10:57:06 [Válasz erre: 1152 Búbánat 2019-12-09 10:03:07]

Azt a produkciót talán ha egyszer láttam anno és már alig emlékszem rá. De 30 év alatt változott annyit a világ, ha nem is mindig jófelé, hogy nem Kero rendezése az etalon örök időkre, lett légyen az és akkor olyan, amilyen. Kolonits Klárát pedig olyan vállalkozó szellemű művésznek ismerem, aki szívesen beáll,  divatos szóval: beleáll -fogalmazzunk így- vállalkozó(bb) szellemű rendezésekbe. Megjegyzem (itt kissé off), hogy pl. Alföldi operaházi Gluck-rendezése annyira "tisztelettudóra" sikerült, hogy a fal adta a másikat :-) ... magyarul és nekem: szimplán unalmas volt.


1152 Búbánat 2019-12-09 10:03:07 [Válasz erre: 1150 Edmond Dantes 2019-12-09 09:27:33]

Lásd. az 1151. sorszám alatt.


1151 Búbánat 2019-12-09 10:02:13 [Válasz erre: 1147 lujza 2019-12-09 00:43:39]

„Hagyományos színrevitel” alatt azt értem, hogy az új Hoffmann meséi ne legyen meghökkentőbb annál, mint amit  Offenbach dalművének legutóbbi felújításakor láthattunk Kerényi Miklós Gábor rendezésében, 1990. december 8-án, az Operaházban..


1150 Edmond Dantes 2019-12-09 09:27:33 [Válasz erre: 1149 Heiner Lajos 2019-12-09 09:10:11]

Nem tudom, milyen volt Serban legendás rendezése negyedszázaddal ezelőtt, de láttam rendezésében az Angyalok Amerikábant Alföldi Róbert Nemzetijében (2012/13) és a III. Richárdot (Alföldivel a címszerepben) a Radnótiban (2018). E két, mellesleg igen sikeres, "rendezői színházas" produkció láttán nehezen tudok tőle elképzelni "hagyományos színrevitelt" ...  lehet, hogy az eltelt 20-25 év alatt Serban "megfiatalodott"?


1149 Heiner Lajos 2019-12-09 09:10:11 [Válasz erre: 1148 Edmond Dantes 2019-12-09 08:50:17]

Ld. Serban legendas rendezeset a STOP-ban, 1993 decembere.


1148 Edmond Dantes 2019-12-09 08:50:17 [Válasz erre: 1146 Búbánat 2019-12-08 16:14:07]

El sem tudom képzelni, milyen lehet egy "hagyományos színrevitel" a Hoffmann meséi esetében. Annyi "zizi" van abban a darabban, hogy még "hagyományos színrevitelben" is egy nagy csodabogár az egész. Ha van opera, amiben -a zenei anyag csorbítása nélkül és érintetlenül hagyása mellett!- "minden megoldás érdekel", akkor az pont a Hoffmann meséi.


1147 lujza 2019-12-09 00:43:39 [Válasz erre: 1146 Búbánat 2019-12-08 16:14:07]

Azt hiszem, ebben tévedsz! Idézném a Művésznő véleményét Peter Konwitsny Attila rendezéséről:

"Tudom, hogy első pillanatban nem tűnik vonzónak a színpadra állítás, nekem azonban egy életre szóló élményt jelentett a munka Peter Konwitschnyvel. A rendezése, ami már harmadszori felújítás (Bécs és Lübeck után) minden ízében átgondolt és a darab alapvető mondanivalóját közvetíti, nem az adott történelmi kontextusban, hanem egyetemesen, kihegyezve arra, hogy az emberi hatalom és bosszúvágy minden életkorban milyen pusztítóan hat az egyén és a közösség sorsára egyaránt. Konwitschny elképesztő érzékenységgel, mindenkinek a tehetségéhez,és szellemi képességeihez alakította az elvárásait,de senki sem lazsálhatott. Minden kórustagtól és statisztától ugyanazt az intenzitást várva el, mint a címszereplőtől. A zenei vezető Káli Gábor sok egyéni és zenei próbával érte el, hogy a zenei megvalósítás automatikusan kidolgozott legyen és mindenkinek bőven maradjon ideje a játékra. Nagyon jó volt az együttműködés közte és a rendező között. Bár beugró voltam, mindenre jutott idő.

Ez az előadás olyan, ami az előadónak is kerek egész élményt okoz, mivel minden meg van komponálva, ezek között a keretek között maximális szabadságot ad. A közönség számomra meglepő módon a német átlagnál lelkesebben fogadta, igazi mediterrán siker volt, és szép házak voltak a júliusi hőségben is.

Én a Nadine Duffault által rendezett Traviatát is nagyon szerettem, jobban, mint a másik 6, tradicionális rendezést, amiben felléptem. Konwitschny rendezése egyfajta absztrahálást vár el a befogadótól, nem a megszokott lélektani realizmus a színjátszás alapja. Természetesen nem várom el, hogy mindenki elfogadja, csak ne zárjuk ki, mint lehetséges megoldást."


1146 Búbánat 2019-12-08 16:14:07

Székely Kriszta már "bizonyított" Offenbachhal az Operettszínházban: a "Kékszakáll" - ami azért eléggé megosztotta a közonség és a kritika véleményét erről a produkcióról - nekem tetszett, de azért jobban örülnék ha a Hoffmann meséi megrendezésével nem forgatná ki annyira a történetet a" romantikából", mint tette az operettel. 

Gondolom, Kolonits Klára szívesebben énekel és mozog a színpadon egy hagyományos színrevitelben, mintha egy modern vízióban kellene a tripla-szerepét alakítania.


1145 nickname 2019-12-07 09:39:09 [Válasz erre: 1142 lujza 2019-12-07 02:30:48]

Kolonits és László Boldizsár van a plakátokon, tehát gondolom ők lesznek a premieren. Amúgy meg még jegyeket se lehet kapni az előadásokra, majd ezt is közzé teszik. Még változások is lesznek: meghirdették az évasot és ez még nem azt jeleneti, hogy minden így lesz, de szerintem nem fog változni. László Boldizsár nekem tetszett a szegediek nagyon jól sikerült Hoffmanjában. 


1144 Búbánat 2019-12-07 09:17:14 [Válasz erre: 1142 lujza 2019-12-07 02:30:48]

Egy előadásban énekli el mind a három szerepet, ahogy korábban máshol, más rendezésekben is hasonlóképp alakította.  Ez (is) teszi különlegessé, varázslatossá Kolonits produkcióját! 

Ha elkezdődik jövőre a jegyértékesítés, időben megtudjuk, mely előadások az övé.


1143 Diva Plavalaguna 2019-12-07 08:47:46 [Válasz erre: 1142 lujza 2019-12-07 02:30:48]

Bemutató: 2021. márciusában - az évadban 6 előadás lesz.


1142 lujza 2019-12-07 02:30:48 [Válasz erre: 1141 nickname 2019-12-06 18:36:07]

A baj csak az, hogy nem derül ki, mikor énekli ő mindegyik szerepet!



1140 Beatrice 2019-12-02 22:04:09

A művésznő - honlapja szerint - december 6-án a Szöktetésben énekel Debrecenben.

A szerepet jövő májusban Pesten is énekli, csakhogy a sorozat egyik előadására se lehet jegyet kapni. A legtöbb előadás zártkörű, arra az egyre, amelyik nem az, pedig már feltehetően elfogytak a jegyek.



1138 Búbánat 2019-11-03 20:36:22 [Válasz erre: 1135 Búbánat 2019-10-23 13:28:14]

Klára Kolonits sings Erkel: Erzsébet - duet with Boldizsár László (2019)

youtube 

•Oct 26, 2019

virtuoso Duet from Erkel's Erzsébet

Erzsébet: Klára Kolonits

Lajos: László Boldizsár

Hungarian State Opera Orchestra cond. Balázs Kocsár


1137 Beatrice 2019-10-28 17:01:06

November 11-én 17 órától a Katona József Színház Kantinjában lesz egy beszélgetés, külföldön élő magyar színházi alkotókról. A belépés ingyenes.

Az egyik beszélgetőtárs Kolonits Klára lesz.

További információk:

https://szinhaz.org/csak-szinhaz/csak-szinhaz-budapest/2019/10/20/jo-kerdes-kulfoldon-elo-magyar-szinhazi-alkotokrol-beszelgetnek-novemberben/

https://deszkavizio.hu/november-11-en-folytatodik-a-jo-kerdes-sorozat-a-katonaban/

"Szó lesz arról, hogy más munkamódszert igényel-e az alkotóktól a külföldi környezet, illetve arról is, hogy hogyan változik a színházi hatásmechanizmus más országokban, színházi kultúrákban?"


1136 Búbánat 2019-10-23 13:29:39

Liszt Fesztivál

2019. Október 23. ,19:00 óra

Gödöllő Királyi Kastély - Díszterem 

/2100 Gödöllő, Grassalkovich Kastély Park 1./

Kolonits Klára Liszt dalestje

Közreműködik: Zsoldos Bálint - zongora


1135 Búbánat 2019-10-23 13:28:14

Különleges esemény részesei voltak, akik szombat este az Erkel Színház programját választották. Az Erzsébet című opera Erkel Ferenc által írt II. felvonása csendült fel koncertszerű előadásban, melyet műismertető előzött meg Ókovács Szilveszter főigazgató, Windhager Ákos összehasonlító irodalomtörténész és kultúrakutató, valamint Kiss Eszter Veronika zenetörténész, zenekritikus tolmácsolásában.

Karmester: Kocsár Balázs

Erzsébet: Kolonits Klára

Lajos: László Boldizsár

Kuno: Haja Zsolt

Gunda: Balga Gabriella

András: Cser Krisztián

Roderich: Káldi Kiss András

Képek az előadásból:

 

Forrás: Opera Facebook oldala


1134 melisande 2019-10-12 21:09:58

Tartalmas francia nyelvű interjú - "Kolonits Klára: a hét operaénekese"

Még egy remek kritika

Mind a kettő hamarosan magyar nyelven is elérhető lesz :) 


1133 smaragd 2019-10-11 16:22:12

Zenetudományi Intézet, Bartók terem

Október 12. (szombat) 16:45

Hangverseny

Giuseppe Verdi: Macbeth (1. változat, 1847), 2. felvonás,

Lady Macbeth áriája: Trionfai! Securi alfine

Erkel Ferenc: Erzsébet, 2. felvonás,

Erzsébet áriája: Szép álmaim, távozzatok!

KOLONITS KLÁRA (ének)

DINYÉS DÁNIEL (zongora)

Johannes Brahms: H-dúr zongoratrió, op. 8

KOVÁCS GERGELY (zongora)

NÉMETH GÁBOR (hegedű)

MÁRKUS ÁGNES (cselló)

http://www.zti.hu/files/esemenyek/2019/MZZT_Konf_2019_Programfuzet.pdf


1132 melisande 2019-10-09 15:09:20

... és még egy remek írás:

https://toutelaculture.com/spectacles/opera/norma-a-toulouse-de-la-guerre-et-de-lamour/






A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.