Bejelentkezés Regisztráció

A Zeneakadémián uralkodó áldatlan állapotokról...


659 zalbarna 2011-07-12 21:48:09 [Válasz erre: 658 eccerű 2011-07-12 18:38:30]
:) -ugye, most jól jönne az objektív ítélet fogalma...

658 eccerű 2011-07-12 18:38:30 [Válasz erre: 657 chenier 2011-07-12 10:25:55]
Esetleg valami konkrétum? Ha jól sejtem, az ének szakról beszélsz, ott aztán történelmi eset lenne, ha azok jutnának be, akik oda valók, mert ilyenre még nem volt példa.

657 chenier 2011-07-12 10:25:55
Az idén is manipulálják a felvételiket. Tudni is lehet már, hogy a selejtezőn, de legkésőbb a második fordulón tehetséges emberkék estek ki, és bejutottak a nem oda valók.

656 zalbarna 2011-07-11 21:40:46 [Válasz erre: 655 murmurando 2011-07-11 20:00:05]
Tudom, nem azt mondtad... Úgy értem, hogy amit itt lefestettél, már jó ideje és egyre erősebben jellemző a ZAK-ra. Ma már a ZAk nem jelent egyet a minőséggel, sem a valódi hivatástudattal...És arra mondom, hogy nem kell ezt erőltetni.

655 murmurando 2011-07-11 20:00:05
Jaj, nem azt mondtam, hogy mindenáron Pestre kell bekerülni. Ezt nem mondtam. Csak azt hinné az ember, hogy a Zeneakadémia a csúcsa mindennek (a zenei pályát választók számára), de ez már nem így van...

654 zalbarna 2011-07-10 00:40:29 [Válasz erre: 653 eccerű 2011-07-09 23:43:23]
Sztem is ez a jövő. Szomorú, amiről murmurando ír, de ha így van, már csak méltóságból is ki kell kerülni, nemhogy oda bejutni... A vége csak az lehet ennek ( hogy ti. nem a minőség dominál a kérdésben), hogy ott nem lesz minőség. Majd lesz máshol.

653 eccerű 2011-07-09 23:43:23
Értem, hogy mit írtál, Te nem értesz engem. Miért kell mindenáron Pestre bekerülni? Ezzel azt érik el, hogy tovább erősödik az a kép, csak a LFZE számít. Ha a legjobb növendékek sorozatban nem Pestet választanák - de előtte megmutatták volna magukat a felvételin, hogy tudják, mit veszítenek velük - akkor lehetne ezen változtatni. Így aligha.

652 murmurando 2011-07-09 12:54:13
Nem azt mondtam, hogy máshol nincsenek egyetemi szintű zenei szakok. Hanem azt, hogy Pesten nem sok esélyt adnak a vidékieknek. Nem ugyanaz a 2 dolog...

651 eccerű 2011-07-09 00:07:24
Ez igaz, de most már vidéken is vannak egyetemi szintű zenei szakok, oda is lehet menni. Ja, hogy a növendékek nem mennek oda? Akkor a hiba másutt van. Ha meg mennek, akkor mi a hézag?

650 murmurando 2011-07-08 14:16:57
Talán sok mindent lehet a pézhiányra fogni, de azt nem, hogy nem adnak lehetőséget a vidékieknek (vagy csak nagyon csekély lehetőséget) a bekerülésre. 4féle módon lehet bejutni: protekciósként, Bartókosként, versenygyőztesként (esetleg), vagy hátrányos helyzetűként, akiket "támogatni kell". Kérdezem én, mi értelme ennek? Hogyan lesznek így Magyarországon igazi művészek, tanárok, akik példaképei lehetnének a következő nemzedékeknek? És van egyáltalán értelme zenei pályát választani, ha a "zene fellegvárában", a Zeneakadémián ilyen undorító dolgok mennek? Még szerencse, hogy valahol számít, ki mit tud, és nem a pénz, meg a protekció a lényeg. Én ha az Akadémiára járnék, inkább letagadnám, hogy ott tanulok. Milyen erkölcsű emberek tanítanak ott, ha képesek elkérni 45 perces óráért 8-10ezer Ft-ot (minimum), és bejuttatják a növendéküket, ha tele a zsebük? Persze ez nem mindenkire igaz, tisztelet a kivételnek, mert szerencsére van olyan is. Idei felvételin történt, hogy x és y tanár bent ült a szóbeli vizsgán, mindkettőnek volt felvételiző növendéke. A vizsgák után kitett listán pedig x és y tanár növendékei szerepeltek az első 2 helyen (2főt vesznek fel). Hiába volt más jobb, hiába tehetségesebb más, nem érdekel senkit, csak hogy a saját növendékük bejusson. Arról nem is beszélve, hogy a pontozás egy nagy kalkulációs játék: akit fel akarnak venni, annak sok pontot adnak, akit meg nem, de az illető jó, azt úgy lepontozzák, hogy még véletlenül se lehessen több pontja a pluszpontokkal sem, mint annak, akit fel akarnak venni. Egyes Bartókosok úgy jelentek meg a felvételin, hogy fennhangon hangoztatták, hogy nekik "őket itt várják". Utóbb kiderült, nem hülyeség, hanem ez a valóság. Vannak tanárok innen-onnan, akiknek növendékeinek szó szerint minden évben tartanak fenn egy helyet. Ez milyen dolog? Hol marad a tisztesség? És hová tűnt az a Zeneakadémia, melyet Liszt, Bartók, Dohnányi és a többiek áldozatos munkájukkal megalkottak??

649 álmodó 2011-07-06 22:24:21
http://www.mno.hu/portal/795308

648 zalbarna 2011-06-08 00:06:00 [Válasz erre: 647 eccerű 2011-06-07 21:17:56]
Nem a zenéről beszélek, hanem a szennyről és a drogról, meg a gyerekekről. . Ezt erkölcsileg nem lehet támogatni. És ha az a " nem komoly " zene ezzel jár, akkor azt sem. Nem veszek tudomásul semmit...csak ezt.

647 eccerű 2011-06-07 21:17:56 [Válasz erre: 645 zalbarna 2011-06-07 10:54:03]
Azért valamit tisztázni kéne. Amíg a kultúra pénzbeli támogatásra szorul - és ez még egy ideig így lesz - addig le kell nyelni azt a békát, hogy a "nem komoly" zene is fog pénzt kapni, ugyanis a kultúrára fordított összegek nem kis részét éppen ő termeli meg. Pl. a jogdíjak terén. Nekünk meg tudomásul kell venni, hogy hiába tudjuk, a "mi zenénk" képvisel értéket, nem az, ami a Szigeten hangzik el, komoly méretű piaca annak van. Ha szeretem a Szigetet, ha nem.

646 -krl- 2011-06-07 13:19:58 [Válasz erre: 645 zalbarna 2011-06-07 10:54:03]
Ja. Meg tele van pirézekkel.

645 zalbarna 2011-06-07 10:54:03 [Válasz erre: 644 koborbalazs 2011-06-07 10:00:22]
Az elterjedt művészkedésről csak annyit, hogy a Sziget kapja a támogatást. ( szenny, drog, jó pénzért csak gyerekeknek és fiataloknak, )

644 koborbalazs 2011-06-07 10:00:22 [Válasz erre: 643 zalbarna 2011-06-07 09:39:10]
Nagyon örülök, hogy ezt említi.Ott nem a munkás volt a hibás, hanem a munkafelügyelő, aki ha jól tudom, a pozíciójában maradt. Különbewn is az elterjedt művészkedés ellen írtam.

643 zalbarna 2011-06-07 09:39:10 [Válasz erre: 640 koborbalazs 2011-06-07 08:51:10]
A pécsi eurofővárosi munkálatok során a kőművesek egy felújítási munkánál levertek egy teljes eredeti reneszánsz kapuhomlokzatot.... Ergo sokkal több művészre van szükség. De mielőbb radikálisan tisztázni kell a művész fogalmát, az oktatást (és támogatást ) érték alapra helyezni. Addig szólni sem érdemes...

642 koborbalazs 2011-06-07 09:31:08 [Válasz erre: 641 kétked 2011-06-07 09:15:21]
Az igaz, hogy nagy a munkanélküliség, de ezen a rendszerhibán lehet javítani. A művészettel lehet boldogulni, mert művészet név alatt sok ócskaság értékesíthető, de ez nem érték. A régi jó szoci időket éppen azok szidják a leghevesebben, akik annak a legfőbb haszonélvezői voltak.- Nemzetgazdaság bizony van. Nemzetek is vannak, ha az EU be is akarja darálni azokat.

641 kétked 2011-06-07 09:15:21 [Válasz erre: 640 koborbalazs 2011-06-07 08:51:10]
Butaság! A dolgozó és termelő emberek ezrei ott vannak munkanélküliként, minek növelni számukat? A művészettel igenis lehet boldogulni, akár határokon túl is. Még jó, hogy nem nemzetgazdaságot mondtál, mint a régi jó szoci időkben, ahol az ötéves terv előírta, hány festőt, hány géplakatost, hány fogorvost kell képezni.

640 koborbalazs 2011-06-07 08:51:10 [Válasz erre: 638 Ritus 2011-05-31 11:45:00]
jelenleg nem még több művészre van szüksége ennek az országnak, hanem dolgozó, termelő emberekre.

639 zalbarna 2011-05-31 12:34:13 [Válasz erre: 638 Ritus 2011-05-31 11:45:00]
Hát, minden szarrá vált, amihez nyúlt, az biztos, de mi az, hogy felelős ?? na ne marháskodjatok már...:)

638 Ritus 2011-05-31 11:45:00
Hiller is felelős a Zeneakadémia kilátástalan helyzetéért - állítja Budai Gyula http://eduline.hu/felsooktatas/20110531_budai_elszamoltatas_zeneakademia.aspx#rss

637 lybracode 2011-05-13 11:55:25
Ha nem olvastátok volna. http://fidelio.hu/klasszikus/hirek/szerkezetkesz_a_zeneakademia_uj_epulete http://fidelio.hu/edu_art/figaro/a_wesselenyi_utcai_epulet_korszeru_modern_egyetemi_szol

636 eccerű 2011-05-11 23:36:52 [Válasz erre: 635 Piramis 2011-05-11 20:54:36]
lehet, hogy van, csak nem lesz dolga, hogy értsen hozzá, nem azért szerződtetik. A kialakult helyzetnek nem lesz felelőse, de ha mégis, biztosan nem az, aki zárolta a pénzt.

635 Piramis 2011-05-11 20:54:36 [Válasz erre: 633 zalbarna 2011-05-10 22:35:29]
Úgy hívják ezt, hogy népbeetetés. Mivel a miniszteri biztosnak fingja sincs ahhoz a területhez, ahova ki fogják nevezni. De ki fog felelni a kialakult káoszért és a pénzhiányért????

634 johanna 2011-05-11 08:37:14 [Válasz erre: 633 zalbarna 2011-05-10 22:35:29]
Az a természetes, hogy vannak, akik MINDENT megúsznak...:-(

633 zalbarna 2011-05-10 22:35:29 [Válasz erre: 631 -zéta- 2011-05-10 19:23:35]
"a különleges irányítási felhatalmazással rendelkező miniszteri biztos az oktatási, művészeti kérdésekben természetesen alapoz a hivatalban lévő rektor több évtizedes szakmai tapasztalataira" De kéééérem, mi ebben a természetesen?????? Látott már valaki ilyen miniszteri biztost???? ( Akkor lehetne ideírni, hogy természetesen, ha minden biztos ősidők óta így tenne...

632 eccerű 2011-05-10 22:30:29 [Válasz erre: 628 Ritus 2011-04-04 11:41:31]
Tud.

631 -zéta- 2011-05-10 19:23:35
[url]http://www.origo.hu/kultura/20110510-penzugyi-helyzete-kezelesere-miniszteri-biztost-kert-maga-fole-a-zeneakademia.html;Miniszteri biztost kér a Zeneakadémia[/url]...

630 Larina Gurigaja 2011-04-04 12:58:02 [Válasz erre: 629 zalbarna 2011-04-04 12:27:35]
Blöffentő Tóbiás.

629 zalbarna 2011-04-04 12:27:35 [Válasz erre: 628 Ritus 2011-04-04 11:41:31]
Na de ez nem torz ! Ez nem igaz. Nem tény. A miloi Vénusz az torz(óóó !) Vagy az arcom, mikor a Zak-ról nyilatkozik egyik-másik tóbiás....

628 Ritus 2011-04-04 11:41:31 [Válasz erre: 627 zalbarna 2011-04-04 10:56:35]
Torz információ? Például ugyanebből a cikkből: "a világ zenei életének egyik elismert fellegvára, a Zeneakadémia". Tud erről a világ is?

627 zalbarna 2011-04-04 10:56:35 [Válasz erre: 626 Viperaház 2011-04-04 10:37:39]
Milyen az a torz információ ? ( igaz, vagy nem igaz ? Tény vagy nem tény?) A többit bízza ránk...

626 Viperaház 2011-04-04 10:37:39 [Válasz erre: 623 eccerű 2010-09-21 01:09:06]
Erre mérget vehetsz!

625 Ritus 2011-04-04 10:09:19
Batta a Népszabadságban: "Tudunk róla, hogy van egy névtelen, pillanatnyilag elég bennfentes helyzetben lévő rágalmazója az Akadémiának, aki immár két esztendeje, egy internetes zenei portálon látja el torz információkkal a közvéleményt."

624 eccerű 2010-09-21 01:10:04 [Válasz erre: 620 tiramisu 2010-09-20 21:20:00]
Akkor kicsit nézz utána a dolgoknak...

623 eccerű 2010-09-21 01:09:06 [Válasz erre: 616 zuniga 2010-09-20 11:40:22]
Tegyük hozzá, Batta várakozásaival ellentétben Marton Éva sem vonzerőt jelent.

622 tiramisu 2010-09-21 00:18:18 [Válasz erre: 621 Budapest 2010-09-20 21:57:26]
Igen, és a művészek Neked fizetnek, ha meghallgatod őket.

621 Budapest 2010-09-20 21:57:26 [Válasz erre: 620 tiramisu 2010-09-20 21:20:00]
Az Operába in ingyen lehet menni? A zene mindenkié?

620 tiramisu 2010-09-20 21:20:00 [Válasz erre: 619 Budapest 2010-09-20 21:00:12]
Tudtommal Ausztriában isingyenes az oktatás,és sok más országban szintén. Sőt az USA-ban mindenféle ösztöndíjat elnyerhetsz! ????????????????

619 Budapest 2010-09-20 21:00:12 [Válasz erre: 618 tiramisu 2010-09-20 20:44:08]
Nem ti szavaztatok a kapitalizmusra?

618 tiramisu 2010-09-20 20:44:08 [Válasz erre: 617 virius 2010-09-20 12:57:12]
Sajnos ez az igazság! (800000 - 1 000000 forintos tandíjak az operaszakon!)

617 virius 2010-09-20 12:57:12 [Válasz erre: 616 zuniga 2010-09-20 11:40:22]
Kovalikból elsősorban a sértődöttség szől, de attól még igaz lehet, amit mond. Kérem, itt az EU, nincs már schengeni határ Hegyeshalmon, a brain drain meg változatlan erővel folyik...

616 zuniga 2010-09-20 11:40:22
Részlet a Kovalik Balázzsal készült minapi interjúból: "Évről évre harcolni kellett azért, hogy olyan körülményeket kapjanak a növendékek egy-egy vizsgaelőadás alkalmával, ami a valós színházi helyzetet teremti meg. Ugyanakkor, a sokkal kisebb tandíjjal dolgozó és profi színpadi viszonyokat nyújtó grazi, bécsi, müncheni zeneakadémiák lassan elszippantják a növendékeket. Idén többen folytatják tanulmányaikat ott és nem az itteni operaszakon." Ez igaz?????

615 eccerű 2010-05-23 14:17:44
Véletlenül bukkantam rá, érdemes végigolvasni, érdekes dolgokat találhat [url]http://www.lfze.hu/allomany/1981-82.pdf;benne[/url] az ember. Memóriafrissítésnek sem rossz, no meg, hogy kiből mi lett azóta.

614 frushena 2009-12-11 23:57:54 [Válasz erre: 613 Búbánat 2009-12-11 22:17:34]
Gazzaniga: Don Giovanni be szép is lenne ezt "normális" előadásban hallani ... :S

613 Búbánat 2009-12-11 22:17:34
A Zeneakadémia még nem zárta be kapuit a nagy közönség előtt; a karnagyszak –végzőseinek mai diplomahangversenyét követi jövő szombaton (19-én) este a Kisteremben az opera szakos hallgatók operavizsgája: Két kis opera magyar nyelvű előadása kerül színre: 1.) Sztravinszkij: The Rake’s Progress (A léhaság útja) 2.) Gazzaniga: Don Giovanni Tanszékvezető: Marton Éva Színpadi mesterség: Almási-Tóth András Zenei vezető: Oberfrank Péter Zongorán kísér: Mazalin Wanda Tanárok: Andor Éva, Andrejcsik István, Keönch Boldizsár, PÁszthy Júlia, Halmai Katalin, Gombai-Nagy Magda. A belépés díjtalan Kezdés: 19 óra

612 Parlando 2009-10-20 11:53:12
592-607. Élvezetes, tanulságos beszélgetés volt. Minden gondolatát megfontolásra érdemesnek tartom.

611 tiramisu 2009-10-20 10:38:46
Köszönöm.

609 Ritus 2009-10-19 16:27:23 [Válasz erre: 608 virius 2009-10-19 13:03:05]
Nem égett le, és nem utolsó koncert volt, akkor ezek után mit higgyünk el?





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.