541 Cilike 2009-10-13 10:17:25 [Válasz erre: 540 Eri 2009-10-12 22:57:26]
Kedves, kedves Eri! Bevallom, sajnos ilyen a természetem, nem tudom szó nélkül hagyni a piszkálódást, de ez engem nem idegesít, hanem sajnos felvillanyoz. Tudom, szörnyű, de ugyanakkor vicces is. Nem vagyok olyan nagyképű, hogy azt higyjem, értek az orgonához és jól meg tudok ítélni egy orgonistát. Még egy dolgot azért hozzátennék: tetszik vagy nem, az orgona szakrális hangszer. Irodalmának jó része is ilyen jellgű. Egy kifejezetten liberális provokatőr már csak ezért is eléggé furcsa, mint orgonaművész. Nem hiszem, hogy át tudja élni a vallási ihletésű művek szellemiségét.
Kedves, kedves Eri! Bevallom, sajnos ilyen a természetem, nem tudom szó nélkül hagyni a piszkálódást, de ez engem nem idegesít, hanem sajnos felvillanyoz. Tudom, szörnyű, de ugyanakkor vicces is. Nem vagyok olyan nagyképű, hogy azt higyjem, értek az orgonához és jól meg tudok ítélni egy orgonistát. Még egy dolgot azért hozzátennék: tetszik vagy nem, az orgona szakrális hangszer. Irodalmának jó része is ilyen jellgű. Egy kifejezetten liberális provokatőr már csak ezért is eléggé furcsa, mint orgonaművész. Nem hiszem, hogy át tudja élni a vallási ihletésű művek szellemiségét.
540 Eri 2009-10-12 22:57:26 [Válasz erre: 533 Cilike 2009-10-12 21:07:00]
Hát ez van. Miért más véleménye mögé bújik? Egyedül nem tudja megítélni ki a jó és a még jobb? Közömbös piszkosul? Nem hiszem, mert akkor nem lenne megsértődve és nem reagált volna. De nyugodtan tegyen rá, így formálódik az egészséges vitaszellem és a pszichéje.
Hát ez van. Miért más véleménye mögé bújik? Egyedül nem tudja megítélni ki a jó és a még jobb? Közömbös piszkosul? Nem hiszem, mert akkor nem lenne megsértődve és nem reagált volna. De nyugodtan tegyen rá, így formálódik az egészséges vitaszellem és a pszichéje.
539 eccerű 2009-10-12 21:56:52 [Válasz erre: 537 Cilike 2009-10-12 21:51:26]
Nem kell védekezni. VX kb. annyira jó a saját hangszerén, mint mondjuk Csűry Lajos (gyengébbek kedvéért: Edvin Marton). És kb. annyira igényes is.
Nem kell védekezni. VX kb. annyira jó a saját hangszerén, mint mondjuk Csűry Lajos (gyengébbek kedvéért: Edvin Marton). És kb. annyira igényes is.
538 eccerű 2009-10-12 21:53:32 [Válasz erre: 531 Eri 2009-10-12 19:41:42]
Félre tetszik érteni a helyzetet. Nem az az első számú baj vele, hogy létezik és "koncertezik", hanem hogy elhiteti a köznéppel, ez az orgonálás. Márpedig ez nem az. Nagyon nem.
Félre tetszik érteni a helyzetet. Nem az az első számú baj vele, hogy létezik és "koncertezik", hanem hogy elhiteti a köznéppel, ez az orgonálás. Márpedig ez nem az. Nagyon nem.
537 Cilike 2009-10-12 21:51:26 [Válasz erre: 534 tiramisu 2009-10-12 21:31:14]
Jó, én értem, hogy mondod. Az illető ledoktorált, orgonaépítésből is asszem, egyházzenei tanszéket is végzett. Amúgy tehetségesnek tartja Xavérünket, csak a magamutogatás a művészi alázatot megöli. Itt van pl. Pászthy Júlia fia, persze ő nem él már Magyarországon. Nincs menedzselve, de tud orgonálni.
Jó, én értem, hogy mondod. Az illető ledoktorált, orgonaépítésből is asszem, egyházzenei tanszéket is végzett. Amúgy tehetségesnek tartja Xavérünket, csak a magamutogatás a művészi alázatot megöli. Itt van pl. Pászthy Júlia fia, persze ő nem él már Magyarországon. Nincs menedzselve, de tud orgonálni.
536 eccerű 2009-10-12 21:45:55 [Válasz erre: 532 Pancoletti 2009-10-12 20:09:07]
nem egy tucat, sok tucat. Kb. minden második, aki egyetemet végzett orgona szakon. Egy átlag magyar orgonistának nem merül ki 3 db Bach művel + Saint-Saens orgonaszimfóniával a repertoárja.
nem egy tucat, sok tucat. Kb. minden második, aki egyetemet végzett orgona szakon. Egy átlag magyar orgonistának nem merül ki 3 db Bach művel + Saint-Saens orgonaszimfóniával a repertoárja.
535 eccerű 2009-10-12 21:45:48 [Válasz erre: 532 Pancoletti 2009-10-12 20:09:07]
nem egy tucat, sok tucat. Kb. minden második, aki egyetemet végzett orgona szakon. Egy átlag magyar orgonistának nem merül ki 3 db Bach művel + Saint-Saens orgonaszimfóniával a repertoárja.
nem egy tucat, sok tucat. Kb. minden második, aki egyetemet végzett orgona szakon. Egy átlag magyar orgonistának nem merül ki 3 db Bach művel + Saint-Saens orgonaszimfóniával a repertoárja.
534 tiramisu 2009-10-12 21:31:14 [Válasz erre: 533 Cilike 2009-10-12 21:07:00]
Az orgonista ismerősök, mindig jobbak az éppen koncertezőnél...
Az orgonista ismerősök, mindig jobbak az éppen koncertezőnél...
533 Cilike 2009-10-12 21:07:00 [Válasz erre: 531 Eri 2009-10-12 19:41:42]
Nálam jobban zongorázott, de azért nem annyival, mint gondolja. Akkor. Amúgy, van orgonista ismerősöm, ennek birtokában mertem írni, amit írtam és ezzel sajnos ismét kivívtam az ön rosszallását, ami fájdalommal töltene el, ha nem lennék olyan piszokul közömbös az iránt, hogy önnek mi a véleménye. Teszek rá. Szép estét, tegyen fel egy Varnus-lemezt. Én meg inkább zongorázom.
Nálam jobban zongorázott, de azért nem annyival, mint gondolja. Akkor. Amúgy, van orgonista ismerősöm, ennek birtokában mertem írni, amit írtam és ezzel sajnos ismét kivívtam az ön rosszallását, ami fájdalommal töltene el, ha nem lennék olyan piszokul közömbös az iránt, hogy önnek mi a véleménye. Teszek rá. Szép estét, tegyen fel egy Varnus-lemezt. Én meg inkább zongorázom.
532 Pancoletti 2009-10-12 20:09:07 [Válasz erre: 530 Eri 2009-10-12 19:35:25]
ha egy tucat nem is, de vannak azért jobbak Nála... :(
ha egy tucat nem is, de vannak azért jobbak Nála... :(
531 Eri 2009-10-12 19:41:42 [Válasz erre: 529 Cilike 2009-10-12 09:54:30]
P.s. Varnus vitte is valamire. Valószínűleg már gyerekkorában is jobban zongorázott. Az meg egyáltalán nem baj, ha valaki tudja magát menedzselni, akár orvos, focista, rock énekes, celeb, vagy akár kórustag. De minek is magyarázzam, Maga ezt is biztosan jól tudja.
P.s. Varnus vitte is valamire. Valószínűleg már gyerekkorában is jobban zongorázott. Az meg egyáltalán nem baj, ha valaki tudja magát menedzselni, akár orvos, focista, rock énekes, celeb, vagy akár kórustag. De minek is magyarázzam, Maga ezt is biztosan jól tudja.
530 Eri 2009-10-12 19:35:25 [Válasz erre: 529 Cilike 2009-10-12 09:54:30]
Bravó, csak így tovább! Cilike mindig minden ügyben megmondja a frankót! Képzett és jól informált. Olyan mint Havas Henrik. Van egy hír, és ő nyomban kapcsolni tudja magát hozzá. 6 napra még akár államtitkár is lehetne belőle. Én szívesen olvasnám azt a "legalább tucat" nevet!
Bravó, csak így tovább! Cilike mindig minden ügyben megmondja a frankót! Képzett és jól informált. Olyan mint Havas Henrik. Van egy hír, és ő nyomban kapcsolni tudja magát hozzá. 6 napra még akár államtitkár is lehetne belőle. Én szívesen olvasnám azt a "legalább tucat" nevet!
529 Cilike 2009-10-12 09:54:30 [Válasz erre: 525 Búbánat 2009-10-11 21:40:32]
Nem akarom megbántani Varnust -akivel egy zongoratanárhoz jártam gyerekkoromban-, de hol van ő Kistétényi Melindához? Egy biztos, tudja magát menedzselni. Nála jobb orgonista van Magyarországon legalább egy tucat.
Nem akarom megbántani Varnust -akivel egy zongoratanárhoz jártam gyerekkoromban-, de hol van ő Kistétényi Melindához? Egy biztos, tudja magát menedzselni. Nála jobb orgonista van Magyarországon legalább egy tucat.
528 Cilike 2009-10-12 09:51:57
Biztos krumplit dugott a kipufogócsőbe, én kinézem belőle:-)))
Biztos krumplit dugott a kipufogócsőbe, én kinézem belőle:-)))
527 eccerű 2009-10-12 09:23:43
a varánuszoknak vastag bőre van.
a varánuszoknak vastag bőre van.
526 tarnhelm2 2009-10-11 23:50:40 [Válasz erre: 525 Búbánat 2009-10-11 21:40:32]
"Leégett a Zeneakadémián az orgona motorja, ezért félbeszakadt péntek este Varnusz Xaver orgonakoncertje - írja a Vasárnapi Bors. A művész szerint nem véletlen, hogy épp az ő előadása közben ment tönkre a negyvenen éve hibátlanul működő, 150 millió forintot érő orgona: az akadémia vezetőségét gyanítja mögötte. "Köztudott volt, hogy bizonyos muzsikuskörök korábban mindent megtettek e koncert megakadályozása érdekében" - mondta a lapnak Varnusz Xaver. A művész azt is közölte: a jogászok közérdekű üzem megzavarásának gyanújával tettek feljelentést. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora áll a per elébe - írja a lap." Azér Xavérnak van arca egyből Battát gyanúsítani, miután leamortizálta az orgonát... :)
"Leégett a Zeneakadémián az orgona motorja, ezért félbeszakadt péntek este Varnusz Xaver orgonakoncertje - írja a Vasárnapi Bors. A művész szerint nem véletlen, hogy épp az ő előadása közben ment tönkre a negyvenen éve hibátlanul működő, 150 millió forintot érő orgona: az akadémia vezetőségét gyanítja mögötte. "Köztudott volt, hogy bizonyos muzsikuskörök korábban mindent megtettek e koncert megakadályozása érdekében" - mondta a lapnak Varnusz Xaver. A művész azt is közölte: a jogászok közérdekű üzem megzavarásának gyanújával tettek feljelentést. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora áll a per elébe - írja a lap." Azér Xavérnak van arca egyből Battát gyanúsítani, miután leamortizálta az orgonát... :)
525 Búbánat 2009-10-11 21:40:32
Félbeszakadt Varnusz Xavér hangversenye Dátum: 2009-10-10 08:05:42 Félbeszakadt este a budapesti Zeneakadémián Varnusz Xavér orgonabúcsúztató hangversenye, mert leégett a hangszer motorja. A teltházas koncert elején némult el a 40 éve működő nagyorgona, amelyet nem tudtak megjavítani. A hangversenyt a kupolateremben folytatták, ahova azonban csak a nézők tizede fért be. Félbeszakadt Varnusz Xavér orgonabúcsúztató hangversenye pénteken a Zeneakadémián - jelentette a helyszínről munkatársunk. A színpadra is bepótszékezett, teltházas koncert elején, játék közben égett le a nagyorgona motorja. A művész saját kezűleg próbálta megszerelni a negyven éve működő hangszert, közönsége ezalatt nem széledt szét: 1200 ember várt a folytatásra. Végül mindössze száz néző mehetett fel a kupolaterembe, ahol egy másik orgonán rögtönzött koncertet Varnusz Xavér. A művész emlékezett a legendás Kistétényi Melindára is. Amikor átült a zongorához, lekapcsoltatta a villanyokat, és sötétben játszott, ahogy olykor Kistétényi Melinda is tette. A póthangverseny október 20-án lesz, akkorra megjavítják a nagyorgonát. A Zeneakadémia november végén több évre bezár, mert teljesen felújítják az épületet. MR Online
Félbeszakadt Varnusz Xavér hangversenye Dátum: 2009-10-10 08:05:42 Félbeszakadt este a budapesti Zeneakadémián Varnusz Xavér orgonabúcsúztató hangversenye, mert leégett a hangszer motorja. A teltházas koncert elején némult el a 40 éve működő nagyorgona, amelyet nem tudtak megjavítani. A hangversenyt a kupolateremben folytatták, ahova azonban csak a nézők tizede fért be. Félbeszakadt Varnusz Xavér orgonabúcsúztató hangversenye pénteken a Zeneakadémián - jelentette a helyszínről munkatársunk. A színpadra is bepótszékezett, teltházas koncert elején, játék közben égett le a nagyorgona motorja. A művész saját kezűleg próbálta megszerelni a negyven éve működő hangszert, közönsége ezalatt nem széledt szét: 1200 ember várt a folytatásra. Végül mindössze száz néző mehetett fel a kupolaterembe, ahol egy másik orgonán rögtönzött koncertet Varnusz Xavér. A művész emlékezett a legendás Kistétényi Melindára is. Amikor átült a zongorához, lekapcsoltatta a villanyokat, és sötétben játszott, ahogy olykor Kistétényi Melinda is tette. A póthangverseny október 20-án lesz, akkorra megjavítják a nagyorgonát. A Zeneakadémia november végén több évre bezár, mert teljesen felújítják az épületet. MR Online
524 Kotkoda 2009-09-17 10:39:48
A ZAK évnyitón az hangzott el,hogy most írják ki a közbeszerzési pályázatot a felújításra, - miközben dec.-ben ki kell költözniük, - akkor mikor kezdődik el a munka, és mikorra lesz így meg? Miért csak most? Tudja valaki?
A ZAK évnyitón az hangzott el,hogy most írják ki a közbeszerzési pályázatot a felújításra, - miközben dec.-ben ki kell költözniük, - akkor mikor kezdődik el a munka, és mikorra lesz így meg? Miért csak most? Tudja valaki?
523 virius 2009-09-15 11:22:55 [Válasz erre: 516 musicus2 2009-03-08 01:51:25]
Kedves Musicus2, tudom, hogy ez itt most off, de a Parlament előtt még a BKV-székházra kell sort keríteni. Ami légvonalban nincs is olyan messze a Zeneakadémiától...
Kedves Musicus2, tudom, hogy ez itt most off, de a Parlament előtt még a BKV-székházra kell sort keríteni. Ami légvonalban nincs is olyan messze a Zeneakadémiától...
522 virius 2009-09-15 11:21:21
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem munkatársai hétfőn sajtótájékoztatón számoltak be az intézmény előtt álló néhány hónap nem mindennapi feladatairól, különleges zenei programjairól. A Zeneakadémia november végén ugyanis bezárja patinás kapuit, hogy a következő két évben kívül-belül megújulhasson. A történelmi jelentőségű félévet az intézmény ünnepi hangversenyekkel, honlapjának teljes megújításával és búcsúfesztivállal teszi emlékezetessé. Az átmeneti időszakban az oktatás ideiglenes helyszínen folyik majd. Az új félév szimbolikus megnyitásaként Perényi Benjámin, a Zeneakadémia hallgatója rövid műsorral köszöntötte a vendégeket. A többit a budapest.hu honlapon. A fenti sorokat is onnan másoltam be.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem munkatársai hétfőn sajtótájékoztatón számoltak be az intézmény előtt álló néhány hónap nem mindennapi feladatairól, különleges zenei programjairól. A Zeneakadémia november végén ugyanis bezárja patinás kapuit, hogy a következő két évben kívül-belül megújulhasson. A történelmi jelentőségű félévet az intézmény ünnepi hangversenyekkel, honlapjának teljes megújításával és búcsúfesztivállal teszi emlékezetessé. Az átmeneti időszakban az oktatás ideiglenes helyszínen folyik majd. Az új félév szimbolikus megnyitásaként Perényi Benjámin, a Zeneakadémia hallgatója rövid műsorral köszöntötte a vendégeket. A többit a budapest.hu honlapon. A fenti sorokat is onnan másoltam be.
521 eccerű 2009-03-17 08:42:12 [Válasz erre: 520 musicus2 2009-03-17 00:42:32]
Érdekes, én inkább olyan embereknek szoktam hinni - no, nem mindegyiknek - akit ismerek, mert tudom, hogy hinni lehet-e neki. Egy olyannak az információját, akit személyesen nem ismerek, hajlamos vagyok kétkedéssel fogadni, pláne ha az az információ ennyire ellent mond a józan észnek. De tisztázzunk valamit! Ennek a rémhírnek könnyen lehet, hogy az az alapja, (ami egyébként a tervekben is szerepel) hogy a Liszt Ferenc téri épületbe csak a művészképzés fog visszatérni, az alapképzés nem. Ezt mellesleg csak támogatni tudom: egyfelől legyen rang a Liszt Ferenc tér 8-ba járni, másfelől az oktatás már régen kinőtte a központi épületet. A kiköltözés nem példa nélküli, hadd említsem csak a Mozarteumot, vagy a bécsi zeneakadémia nagy része is átköltözött a Konzerthaus mellől a volt állatorvosi (!!) egyetem épületébe.
Érdekes, én inkább olyan embereknek szoktam hinni - no, nem mindegyiknek - akit ismerek, mert tudom, hogy hinni lehet-e neki. Egy olyannak az információját, akit személyesen nem ismerek, hajlamos vagyok kétkedéssel fogadni, pláne ha az az információ ennyire ellent mond a józan észnek. De tisztázzunk valamit! Ennek a rémhírnek könnyen lehet, hogy az az alapja, (ami egyébként a tervekben is szerepel) hogy a Liszt Ferenc téri épületbe csak a művészképzés fog visszatérni, az alapképzés nem. Ezt mellesleg csak támogatni tudom: egyfelől legyen rang a Liszt Ferenc tér 8-ba járni, másfelől az oktatás már régen kinőtte a központi épületet. A kiköltözés nem példa nélküli, hadd említsem csak a Mozarteumot, vagy a bécsi zeneakadémia nagy része is átköltözött a Konzerthaus mellől a volt állatorvosi (!!) egyetem épületébe.
520 musicus2 2009-03-17 00:42:32 [Válasz erre: 519 eccerű 2009-03-08 11:26:06]
Kedves Topictársak, mivel a mailem a Fidin nyilvános, ismert, hogy ki vagyok. Az iWiWen a kapcsolati hálóm nagyjából lekövethető, a honlapomon is sok minden rajta van. Ezt az infót viszont egészen szokatlan helyről hallottam, olyan embertől, aki nem tartozik ismeretségi körömbe. Éppen ezért vagyok hajlamos elhinni azt, amit mond. Kiadni nem adom ki, természetesen. Kívánom, szívből, és őszintén, hogy nektek legyen igazatok.
Kedves Topictársak, mivel a mailem a Fidin nyilvános, ismert, hogy ki vagyok. Az iWiWen a kapcsolati hálóm nagyjából lekövethető, a honlapomon is sok minden rajta van. Ezt az infót viszont egészen szokatlan helyről hallottam, olyan embertől, aki nem tartozik ismeretségi körömbe. Éppen ezért vagyok hajlamos elhinni azt, amit mond. Kiadni nem adom ki, természetesen. Kívánom, szívből, és őszintén, hogy nektek legyen igazatok.
519 eccerű 2009-03-08 11:26:06 [Válasz erre: 516 musicus2 2009-03-08 01:51:25]
Vizsgáld felül a nézeteidet, hogy kit nevezel "mértékadónak"... Most hallom kb. hatodszor kész tényként aposztrofálva, hogy a ZAKot eladták egy banknak.
Vizsgáld felül a nézeteidet, hogy kit nevezel "mértékadónak"... Most hallom kb. hatodszor kész tényként aposztrofálva, hogy a ZAKot eladták egy banknak.
518 -zéta- 2009-03-08 11:22:12 [Válasz erre: 517 Momo von Hofmannsthal 2009-03-08 09:40:43]
Nem is kicsit...:-)
Nem is kicsit...:-)
517 Momo von Hofmannsthal 2009-03-08 09:40:43 [Válasz erre: 516 musicus2 2009-03-08 01:51:25]
Hát, barátom... téged felültettek. Majd meglátod.
Hát, barátom... téged felültettek. Majd meglátod.
516 musicus2 2009-03-08 01:51:25 [Válasz erre: 514 musicus2 2008-10-27 12:07:29]
Riasztó híreim vannak. Mértékadó körből hallottam, hogy a Zeneakadémia, miután elköltözik az épületből a felújítás miatt, azt sosem fogja visszakapni. Eddig ezt csak rebesgették, itt-ott. Aki most ezt a hírt közreadta, azt jólértesültnek kell tekinteni, tehát a hír nagy valószínűséggel igaz. Most már a Parlamentet kellene sora keríteni: el kéne adni bordélyháznak, ez egyébként praktikus is lenne, hiszen a funkciót nem is kellene megváltoztatni.
Riasztó híreim vannak. Mértékadó körből hallottam, hogy a Zeneakadémia, miután elköltözik az épületből a felújítás miatt, azt sosem fogja visszakapni. Eddig ezt csak rebesgették, itt-ott. Aki most ezt a hírt közreadta, azt jólértesültnek kell tekinteni, tehát a hír nagy valószínűséggel igaz. Most már a Parlamentet kellene sora keríteni: el kéne adni bordélyháznak, ez egyébként praktikus is lenne, hiszen a funkciót nem is kellene megváltoztatni.
515 miketyson 2009-02-07 07:56:39
Például Ránkiéknak is éjfélkor kell föllépniük....
Például Ránkiéknak is éjfélkor kell föllépniük....
514 musicus2 2008-10-27 12:07:29 [Válasz erre: 512 Búbánat 2008-10-25 23:08:53]
Ez nagyon szépen hangzik, ezt a projektet most már nem lehet megfúrni. Remélem, nem rondítanak bele a különféle lobbyk. Elsősorban a felduzzadt adminisztrádió önigazoló- és fenntartó akcióitól tartok (kié lesz a nagyobb iroda és népesebb főosztály). Úgy tudom, Hubay idején az EGÉSZ adminisztrációt és igazgatást összesen ÖT, azaz 5 ember vitte, Dohnányi idején sem több. Most hányan vannak? Számukat sem tudni. Ekkora adminisztrációval csak ráfizetéses lehet bármiféle oktatás. Viszont a bürokráciának az a természete, hogy önjáróvá és önfenntartóvá válik. Amíg az egész államigazgatási szerkezetben nem történik kedvező változás, addig mindig tarthatunk attól, hogy "a birodalom visszavág"...
Ez nagyon szépen hangzik, ezt a projektet most már nem lehet megfúrni. Remélem, nem rondítanak bele a különféle lobbyk. Elsősorban a felduzzadt adminisztrádió önigazoló- és fenntartó akcióitól tartok (kié lesz a nagyobb iroda és népesebb főosztály). Úgy tudom, Hubay idején az EGÉSZ adminisztrációt és igazgatást összesen ÖT, azaz 5 ember vitte, Dohnányi idején sem több. Most hányan vannak? Számukat sem tudni. Ekkora adminisztrációval csak ráfizetéses lehet bármiféle oktatás. Viszont a bürokráciának az a természete, hogy önjáróvá és önfenntartóvá válik. Amíg az egész államigazgatási szerkezetben nem történik kedvező változás, addig mindig tarthatunk attól, hogy "a birodalom visszavág"...
513 Hypo 2008-10-25 23:12:28
Jól van, akkor Batta mégiscsak "good guy". Remélem lesz porszívófelújítás. Hallod EBatta és Flóris?!
Jól van, akkor Batta mégiscsak "good guy". Remélem lesz porszívófelújítás. Hallod EBatta és Flóris?!
512 Búbánat 2008-10-25 23:08:53
A témával foglalkozik a tegnapi Magyar Nemzet (Kiss Eszter Veronika: 2011-re megújulhat a Zeneakadémia). Nyilván más források is rendelkezésre állnak információkhoz; én most innen merítem friss híreimet. Kiemelt projektként újulhat meg a Zeneakadémia, amelyre európai uniós forrásból 9,7 milliárd, a költségvetésből pedig 1,1 milliárd forintot fordítanak. Az infrastruktúra rekonstrukciója és restaurációja mellett a hangszerpark és a hangversenyélet is megújul. Az már régtől ismert, hogy az intézmény oktatási területe új épülettel bővül Pesten a Wesselényin utca 52. szám alatt. A felújításból a Zeneakadémia gyakorlóiskolája, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium is részesül: a hangszerpark bővítéséből nekik is jut keret. Az erről szóló támogatási szerződést szerdán, Liszt Ferenc születésének 197. évfordulóján írta alá ünnepélyesen a Zeneakadémia Nagytermében Batta András, az intézmény rektora, Hiller István oktatási és kulturális miniszter, valamint Mosonyi Balázs, a regionális fejlesztési programok irányító hatóságának főigazgatója. Az ünnepélyes aláírás kapcsán Hiller István bejelentette: Batta András rektori megbízatásának meghosszabbítását javasolta Sólyom László köztársasági elnöknek, aki ezt alá is írta. Batta András így újabb öt évig állhat az intézmény élén. Batta hangsúlyozta: a Zeneakadémia felújításának ügye elé soha senki nem gördített akadályt, így megszületett az első olyan nemzeti ügy, amelyben teljes körű az egyetértés politikai nézettől, társadalmi rangtól függetlenül. A felújítás több ütemből áll, az első a Wesselényi utcai új épület rekonstrukciója és korszerűsítése, amellyel 2009 őszéig végeznek. Ekkor ide költözik az oktatás, bezárják a Liszt Ferenc téri főépületet, és ott kezdik el a munkálatokat, amelyek egy része restaurálás, más része korszerűsítés, beleértve új kiszolgálóhelyiségek létrehozását és az akadálymentesítést is. A tervek szerint az 1907-ben megnyitott épületet 2011 őszén veheti ismét birtokba a hangversenyélet és az oktatás. Addigra mindkettő alaposan meg is változik: a korábbi gyakorlattól eltérően nagyobb hangsúlyt kapnak a saját szervezésű ’alma mater-koncertek’, bővítik az idegen nyelvű képzést és a tehetséggondozást. Az egyetemi adminisztráció és a stúdió végleg a Wesselényi utcai új épületben marad, ahol többek között azokat a kisegítő tantermeket is pótolják majd, amelyek ’áldozatul esnek’ a Liszt Ferenc téri hangversenyezés korszerűsítésének és az ehhez kapcsolódó új kiszolgálóhelyiségeknek. A Zeneakadémia felújításáról már 2007 júliusában megszületett a döntés, mostanra azonban minden akadály elhárult, így a tervek szerint Liszt Ferenc születésének 200. évfordulójára, 2011 őszére végezhetnek a munkával.
A témával foglalkozik a tegnapi Magyar Nemzet (Kiss Eszter Veronika: 2011-re megújulhat a Zeneakadémia). Nyilván más források is rendelkezésre állnak információkhoz; én most innen merítem friss híreimet. Kiemelt projektként újulhat meg a Zeneakadémia, amelyre európai uniós forrásból 9,7 milliárd, a költségvetésből pedig 1,1 milliárd forintot fordítanak. Az infrastruktúra rekonstrukciója és restaurációja mellett a hangszerpark és a hangversenyélet is megújul. Az már régtől ismert, hogy az intézmény oktatási területe új épülettel bővül Pesten a Wesselényin utca 52. szám alatt. A felújításból a Zeneakadémia gyakorlóiskolája, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium is részesül: a hangszerpark bővítéséből nekik is jut keret. Az erről szóló támogatási szerződést szerdán, Liszt Ferenc születésének 197. évfordulóján írta alá ünnepélyesen a Zeneakadémia Nagytermében Batta András, az intézmény rektora, Hiller István oktatási és kulturális miniszter, valamint Mosonyi Balázs, a regionális fejlesztési programok irányító hatóságának főigazgatója. Az ünnepélyes aláírás kapcsán Hiller István bejelentette: Batta András rektori megbízatásának meghosszabbítását javasolta Sólyom László köztársasági elnöknek, aki ezt alá is írta. Batta András így újabb öt évig állhat az intézmény élén. Batta hangsúlyozta: a Zeneakadémia felújításának ügye elé soha senki nem gördített akadályt, így megszületett az első olyan nemzeti ügy, amelyben teljes körű az egyetértés politikai nézettől, társadalmi rangtól függetlenül. A felújítás több ütemből áll, az első a Wesselényi utcai új épület rekonstrukciója és korszerűsítése, amellyel 2009 őszéig végeznek. Ekkor ide költözik az oktatás, bezárják a Liszt Ferenc téri főépületet, és ott kezdik el a munkálatokat, amelyek egy része restaurálás, más része korszerűsítés, beleértve új kiszolgálóhelyiségek létrehozását és az akadálymentesítést is. A tervek szerint az 1907-ben megnyitott épületet 2011 őszén veheti ismét birtokba a hangversenyélet és az oktatás. Addigra mindkettő alaposan meg is változik: a korábbi gyakorlattól eltérően nagyobb hangsúlyt kapnak a saját szervezésű ’alma mater-koncertek’, bővítik az idegen nyelvű képzést és a tehetséggondozást. Az egyetemi adminisztráció és a stúdió végleg a Wesselényi utcai új épületben marad, ahol többek között azokat a kisegítő tantermeket is pótolják majd, amelyek ’áldozatul esnek’ a Liszt Ferenc téri hangversenyezés korszerűsítésének és az ehhez kapcsolódó új kiszolgálóhelyiségeknek. A Zeneakadémia felújításáról már 2007 júliusában megszületett a döntés, mostanra azonban minden akadály elhárult, így a tervek szerint Liszt Ferenc születésének 200. évfordulójára, 2011 őszére végezhetnek a munkával.
511 Hypo 2008-10-24 07:36:30 [Válasz erre: 510 tiramisu 2008-10-24 01:40:22]
Ilyet talán nem. Úgy látom, érdemes volt későig fönnmaradni!
Ilyet talán nem. Úgy látom, érdemes volt későig fönnmaradni!
510 tiramisu 2008-10-24 01:40:22 [Válasz erre: 502 Hypo 2008-10-23 21:07:27]
Sok minden van mi csodálatos, de az embernél csodálatosabb nincsen ! :-)))))))))))))))))) Van olyan náció, aki ilyet ki tud találni, rajtunk kívül ?
Sok minden van mi csodálatos, de az embernél csodálatosabb nincsen ! :-)))))))))))))))))) Van olyan náció, aki ilyet ki tud találni, rajtunk kívül ?
509 eccerű 2008-10-23 23:40:50 [Válasz erre: 508 Futott Még 2008-10-23 23:38:55]
Én is így emlékszem.
Én is így emlékszem.
508 Futott Még 2008-10-23 23:38:55
Minden érintettől bocsi, de ezt a szilikon-izét nem Batta találta ki?
Minden érintettől bocsi, de ezt a szilikon-izét nem Batta találta ki?
507 yeti 2008-10-23 23:38:14
(bocs) ...aki nem akarja, nem.
(bocs) ...aki nem akarja, nem.
506 yeti 2008-10-23 23:37:33 [Válasz erre: 505 eccerű 2008-10-23 23:33:38]
Aki akarja, félreérti, aki akarja, nem.
Aki akarja, félreérti, aki akarja, nem.
505 eccerű 2008-10-23 23:33:38 [Válasz erre: 504 yeti 2008-10-23 23:26:43]
Mert a végre talán megvalósuló rekonstrukció a mostani ténykedésének az eredménye. Ha meg nem Batta bírálatának szántad azt a hozzászólásodat, akkor javaslom az általános alany használatának mellőzését, és eképpen meg lehet spórolni a félreértéseket.
Mert a végre talán megvalósuló rekonstrukció a mostani ténykedésének az eredménye. Ha meg nem Batta bírálatának szántad azt a hozzászólásodat, akkor javaslom az általános alany használatának mellőzését, és eképpen meg lehet spórolni a félreértéseket.
504 yeti 2008-10-23 23:26:43 [Válasz erre: 503 eccerű 2008-10-23 23:20:29]
Miért a korábbi rektorok ténykedésével kellene összevetni a Zeneakadémia rekonstrukciójának kommunikálását?
Miért a korábbi rektorok ténykedésével kellene összevetni a Zeneakadémia rekonstrukciójának kommunikálását?
503 eccerű 2008-10-23 23:20:29 [Válasz erre: 494 yeti 2008-10-22 13:58:14]
Kedveském, a korábbi rektorok ténykedése alatt is ilyen aktív kritikus voltál? Batta előtt talán Kovács Dénes volt az utolsó, aki érdemben is csinált valamit!
Kedveském, a korábbi rektorok ténykedése alatt is ilyen aktív kritikus voltál? Batta előtt talán Kovács Dénes volt az utolsó, aki érdemben is csinált valamit!
502 Hypo 2008-10-23 21:07:27 [Válasz erre: 501 tiramisu 2008-10-23 20:20:27]
Kedves Tiramisu! A témát érintő hevenyészett linkgyűjtemény a YouTube-ról: [url]http://www.youtube.com/watch?v=9_lSPqoQkYE;Perzsa-magyar[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=Oq6kpsENuLQ;Perzsa-magyar2[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=AT9XmxBTHXw;Perzsa-magyar3[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=aNOHeP2d93s&feature=related;Görög-magyar[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=7tylNW6-IWo;Zulu-magyar[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=P0jpV0MnJdU&feature=related;Latin-magyar[/url] Szerintem a zulu-magyar a legjobb, de még rengeteget találsz, ha szétnézel a weblapon. Jó szórakozást és kacagást!
Kedves Tiramisu! A témát érintő hevenyészett linkgyűjtemény a YouTube-ról: [url]http://www.youtube.com/watch?v=9_lSPqoQkYE;Perzsa-magyar[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=Oq6kpsENuLQ;Perzsa-magyar2[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=AT9XmxBTHXw;Perzsa-magyar3[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=aNOHeP2d93s&feature=related;Görög-magyar[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=7tylNW6-IWo;Zulu-magyar[/url] [url]http://www.youtube.com/watch?v=P0jpV0MnJdU&feature=related;Latin-magyar[/url] Szerintem a zulu-magyar a legjobb, de még rengeteget találsz, ha szétnézel a weblapon. Jó szórakozást és kacagást!
500 musicus2 2008-10-23 17:10:22
500.
500.
499 musicus2 2008-10-23 17:01:58 [Válasz erre: 498 Hypo 2008-10-23 10:44:42]
Így van, de ő sem tud úrrá lenni a belső lobbykon. ki tud biztosat arról, hogy pl. az ideiglenes épületben hány terem lesz, hogy gyakorló, és hány iroda? Olyasmit hallottam, hogy előbbiekből kevés, míg az utóbbiakért vérre megy a harc. Az óriási eredmény, hogy sikerült kivédeni a Balettintézethez hasonló "elbánást".
Így van, de ő sem tud úrrá lenni a belső lobbykon. ki tud biztosat arról, hogy pl. az ideiglenes épületben hány terem lesz, hogy gyakorló, és hány iroda? Olyasmit hallottam, hogy előbbiekből kevés, míg az utóbbiakért vérre megy a harc. Az óriási eredmény, hogy sikerült kivédeni a Balettintézethez hasonló "elbánást".
498 Hypo 2008-10-23 10:44:42 [Válasz erre: 494 yeti 2008-10-22 13:58:14]
Igen, Batta is lassú, de máris többet tett, mint az előző rektorok. Nem csak ő maga, a megjelenése "eurokonformabb", mint mondjuk Falvaié, de a tettei is. Ez a pénz neki (is) köszönhető, az a benyomásaom. Hogy aztán a munka mennyire lesz gyors, mi lesz a jövőben, az később derül ki.
Igen, Batta is lassú, de máris többet tett, mint az előző rektorok. Nem csak ő maga, a megjelenése "eurokonformabb", mint mondjuk Falvaié, de a tettei is. Ez a pénz neki (is) köszönhető, az a benyomásaom. Hogy aztán a munka mennyire lesz gyors, mi lesz a jövőben, az később derül ki.
497 Hypo 2008-10-23 00:31:07
Jaj, ne hülyéskedj, van még sok minden - perzsa-magyar, zulu-magyar, angol-magyar, görög-magyar... Jó szórit!
Jaj, ne hülyéskedj, van még sok minden - perzsa-magyar, zulu-magyar, angol-magyar, görög-magyar... Jó szórit!
496 tiramisu 2008-10-23 00:13:43 [Válasz erre: 495 Futott Még 2008-10-22 14:29:17]
El vagyok képedve, hog ykinek van erre füle, ideje? Marhára kreatív! Nagggggyon jó, jókat lehet kacagni ! :-)))
El vagyok képedve, hog ykinek van erre füle, ideje? Marhára kreatív! Nagggggyon jó, jókat lehet kacagni ! :-)))
495 Futott Még 2008-10-22 14:29:17
Lesz itt... [url]http://www.youtube.com/watch?v=avYiE9x452c;LESZ ITT MÁ' OLLÓ[/url]
Lesz itt... [url]http://www.youtube.com/watch?v=avYiE9x452c;LESZ ITT MÁ' OLLÓ[/url]
494 yeti 2008-10-22 13:58:14
Még egy-két év, és konkrétumokat is mondanak talán... mert egy ideje mindig csak olyanokat olvasni, hogy "gőzerővel folyik", "célegynesben", "kulturális híd", "nemzetközi együtműködés", "európa szilikonvölgye", szóval hangzatos nagy semmik. Most meg aláírtak egy szerződést. És? EZ mit jelent? Hogy megvan a pénz? Eddig vakra repültek, vagy mivan?
Még egy-két év, és konkrétumokat is mondanak talán... mert egy ideje mindig csak olyanokat olvasni, hogy "gőzerővel folyik", "célegynesben", "kulturális híd", "nemzetközi együtműködés", "európa szilikonvölgye", szóval hangzatos nagy semmik. Most meg aláírtak egy szerződést. És? EZ mit jelent? Hogy megvan a pénz? Eddig vakra repültek, vagy mivan?
493 Hypo 2008-10-22 13:36:01
No, Flóris! Nézzé' má' jobbra, mi van itt? Hát ebbű' má' csak kitellik az a nyavaljás porszívó?
No, Flóris! Nézzé' má' jobbra, mi van itt? Hát ebbű' má' csak kitellik az a nyavaljás porszívó?
492 Hypo 2008-10-22 09:08:04
Mi mindent lehet ott tanulni, bizony...
Mi mindent lehet ott tanulni, bizony...
