141 W.A.M. 2004-12-27 15:41:05
De azért az sem mindegy,hogy néz ki maga az épütet.És hát:siralmas a helyzet.(Ebből a szempontból is!)
De azért az sem mindegy,hogy néz ki maga az épütet.És hát:siralmas a helyzet.(Ebből a szempontból is!)
140 Vandoren 2004-12-26 09:50:45
Battától azt várom, hogy Európa minden bizonnyal legkonzervatívabb, legbigottabb, csak a múltjából tengődő intézményéből valami csoda folytán élő, modern, a mai nemzetközi tendenciákat figyekembevevő, igazi ZENEAKADÉMIÁT szervezzen,ahol valóban rang tanítani és tenulni egyaránt. Ez messze nem pusztán anyagi kérdés
Battától azt várom, hogy Európa minden bizonnyal legkonzervatívabb, legbigottabb, csak a múltjából tengődő intézményéből valami csoda folytán élő, modern, a mai nemzetközi tendenciákat figyekembevevő, igazi ZENEAKADÉMIÁT szervezzen,ahol valóban rang tanítani és tenulni egyaránt. Ez messze nem pusztán anyagi kérdés
139 eccerű 2004-12-23 14:27:35 [Válasz erre: 138 W.A.M. 2004-12-23 11:58:00]
Nyugodtan kiterjeszthetjük a \"kérést\" az egész politikai elitre, mert ebben konszenzus van közöttük. Amíg nem járunk úgy, mint anno Litvánia, - az akkori köztársasági elnökük, Vitautas Landsbergis egy zongoraművész volt - addig semmi esélyünk, hogy bármi is jelentősen jobb legyen. Erre meg várhatunk. Én szívesen vállalom a posztot, de azt hiszem, túl fiatal vagyok még ehhez...
Nyugodtan kiterjeszthetjük a \"kérést\" az egész politikai elitre, mert ebben konszenzus van közöttük. Amíg nem járunk úgy, mint anno Litvánia, - az akkori köztársasági elnökük, Vitautas Landsbergis egy zongoraművész volt - addig semmi esélyünk, hogy bármi is jelentősen jobb legyen. Erre meg várhatunk. Én szívesen vállalom a posztot, de azt hiszem, túl fiatal vagyok még ehhez...
138 W.A.M. 2004-12-23 11:58:00
Szégyellje magát a kormányzat,ill. a mostani politikai elit! Mindenfelé mennek a \"pénzek\",a milliárdok,a Zeneakadémiát meg hagyják szétrohadni.Pfuj!
Szégyellje magát a kormányzat,ill. a mostani politikai elit! Mindenfelé mennek a \"pénzek\",a milliárdok,a Zeneakadémiát meg hagyják szétrohadni.Pfuj!
137 W.A.M. 2004-12-20 14:01:10 [Válasz erre: 136 eccerű 2004-12-20 00:04:12]
Csak lejáratnánk magunkat.
Csak lejáratnánk magunkat.
136 eccerű 2004-12-20 00:04:12 [Válasz erre: 135 kapa 2004-12-19 20:47:24]
Nem értem, mit kell ennyire értetlenkedni. Mit segítene az bármin, ha neveket is írnánk?
Nem értem, mit kell ennyire értetlenkedni. Mit segítene az bármin, ha neveket is írnánk?
135 kapa 2004-12-19 20:47:24 [Válasz erre: 134 butaéseccerű 2004-12-18 15:34:03]
Jól el lesztek magatokban...
Jól el lesztek magatokban...
134 butaéseccerű 2004-12-18 15:34:03 [Válasz erre: 133 kiskinépei 2004-12-18 15:21:42]
Pedig ez részemről így marad...
Pedig ez részemről így marad...
133 kiskinépei 2004-12-18 15:21:42
mégeccerűbbnek igaza van. Buta dolog rébuszokban beszélni.
mégeccerűbbnek igaza van. Buta dolog rébuszokban beszélni.
132 eccerű 2004-12-17 21:13:52 [Válasz erre: 129 mégeccerübb 2004-12-17 10:33:41]
Tudod, nem is cél, hogy pontosan lehessen tudni, kiről van szó - aki ismeri valamennyire a belső ügyeket, az úgy is tudja a neveket, aki nem, annak meg nem sokat fog mondani egy nem zenész dolgozó neve. (De ha ennyire zavar a dolog, menj el az operás topicba, csemege lesz számodra: ott aztán végképp nem fogsz érteni semmit!) Egyébként pedig pusztán arra akartam felhívni a figyelmet, hogy XY kirúgása önmagában nem old meg semmit, valakit a helyére is kell találni, ráadásul jobbat, mint a kirúgott. Márpedig a ZAKon nem zenészként dolgozni nem tartozik a rangos dolgok közé. Zenetanárként sem feltétlenül...
Tudod, nem is cél, hogy pontosan lehessen tudni, kiről van szó - aki ismeri valamennyire a belső ügyeket, az úgy is tudja a neveket, aki nem, annak meg nem sokat fog mondani egy nem zenész dolgozó neve. (De ha ennyire zavar a dolog, menj el az operás topicba, csemege lesz számodra: ott aztán végképp nem fogsz érteni semmit!) Egyébként pedig pusztán arra akartam felhívni a figyelmet, hogy XY kirúgása önmagában nem old meg semmit, valakit a helyére is kell találni, ráadásul jobbat, mint a kirúgott. Márpedig a ZAKon nem zenészként dolgozni nem tartozik a rangos dolgok közé. Zenetanárként sem feltétlenül...
131 W.A.M. 2004-12-17 15:08:35 [Válasz erre: 129 mégeccerübb 2004-12-17 10:33:41]
Ebben a (külsős) helyzetben nincs más lehetőségünk,mint beszélni a dolgokról.Sajna.
Ebben a (külsős) helyzetben nincs más lehetőségünk,mint beszélni a dolgokról.Sajna.
129 mégeccerübb 2004-12-17 10:33:41
Ja és kifelejtettem QWER-t mert őt is ismerem és persze KLÉ-t is, akiről nem tudom kicsoda, de a lényeg, hogy ti se értsétek meg miről beszélünk csak lássátok, hogy milyen tájékozottak vagyunk. És ott van még RTZ is. Nahát!!
Ja és kifelejtettem QWER-t mert őt is ismerem és persze KLÉ-t is, akiről nem tudom kicsoda, de a lényeg, hogy ti se értsétek meg miről beszélünk csak lássátok, hogy milyen tájékozottak vagyunk. És ott van még RTZ is. Nahát!!
128 mégeccerübb 2004-12-17 10:32:04 [Válasz erre: 126 eccerű 2004-12-15 00:00:42]
Eccer - képzeljétek el - nálunk is volt egy kis gond, mert akit mi akartunk, azt nem akarta más, de aztán megfúrtuk azt a szemét dögöt, akit ránk akartak ereszteni, de ő meg visszafúrt és hát milyen ciki az egész ügy és tulajdonképpen nem is értettük, hogy miért akarják azt, akit mi nem akartunk, igaz akit mi akartunk azt meg ők fúrták meg és emiatt aztán visszalépett a jelöléstől és hát tök ciki az egész és jaj nem is trudom minek kezdtem el ezt az egész dedós hozzászólást.
Eccer - képzeljétek el - nálunk is volt egy kis gond, mert akit mi akartunk, azt nem akarta más, de aztán megfúrtuk azt a szemét dögöt, akit ránk akartak ereszteni, de ő meg visszafúrt és hát milyen ciki az egész ügy és tulajdonképpen nem is értettük, hogy miért akarják azt, akit mi nem akartunk, igaz akit mi akartunk azt meg ők fúrták meg és emiatt aztán visszalépett a jelöléstől és hát tök ciki az egész és jaj nem is trudom minek kezdtem el ezt az egész dedós hozzászólást.
127 USA 2004-12-17 08:00:59
Sajnos a szokasos magyar helyzet. A kuncsaft mar reg halott es mi meg mindig arrol beszelunk, hogyan fog tulelni.
Sajnos a szokasos magyar helyzet. A kuncsaft mar reg halott es mi meg mindig arrol beszelunk, hogyan fog tulelni.
126 eccerű 2004-12-15 00:00:42 [Válasz erre: 125 W.A.M. 2004-12-14 21:19:00]
PIF egy csoda. Mármint, hogy még mindig ott van, ahol... HK-t nem ismerem, nem volt vele dolgom. Ami a tanszékvezetőkre vonatkozik? Arra elmondok egy történetet. Valahány évvel ezelőtt az egyiknek (tanszékvezető) lejárt a mandátuma (kora miatt). Kellett újat keresni, hamar meg is volt a jelölt. Ezt nem kevés külső segítséggel sikerült megfúrnunk. Az eredmény? Utána hosszú évekig vagy interregnum, vagy nem beváló vezető, majd hosszas keresés után egy frissen (kívülről) bekerült illető jött, de abban nem volt köszönet. Elüldözte például az egyik legjobb tanárt. Tanulság: kirúgni könnyű, de valakit a kirúgott helyére is kell találni!
PIF egy csoda. Mármint, hogy még mindig ott van, ahol... HK-t nem ismerem, nem volt vele dolgom. Ami a tanszékvezetőkre vonatkozik? Arra elmondok egy történetet. Valahány évvel ezelőtt az egyiknek (tanszékvezető) lejárt a mandátuma (kora miatt). Kellett újat keresni, hamar meg is volt a jelölt. Ezt nem kevés külső segítséggel sikerült megfúrnunk. Az eredmény? Utána hosszú évekig vagy interregnum, vagy nem beváló vezető, majd hosszas keresés után egy frissen (kívülről) bekerült illető jött, de abban nem volt köszönet. Elüldözte például az egyik legjobb tanárt. Tanulság: kirúgni könnyű, de valakit a kirúgott helyére is kell találni!
125 W.A.M. 2004-12-14 21:19:00 [Válasz erre: 124 eccerű 2004-12-10 17:53:40]
Tanulmányi:1.P.I.F. 2.H.K. Tanszékv.:1.L.I. 2.J.Z.
Tanulmányi:1.P.I.F. 2.H.K. Tanszékv.:1.L.I. 2.J.Z.
124 eccerű 2004-12-10 17:53:40 [Válasz erre: 122 W.A.M. 2004-12-10 13:05:48]
Örülnék a részletezésnek, az ördög ott szokott megbújni...!
Örülnék a részletezésnek, az ördög ott szokott megbújni...!
123 Megén 2004-12-10 15:14:34 [Válasz erre: 121 eccerű 2004-12-09 23:43:00]
De szerintem biztosan van kalapácsos ember, akinek az a dolga, csak meg kellene valakinek mutatnia, hogy csapjon egyet ide, meg kettőt oda. Csak nem figyelnek oda semmire, jegyszedő néni egész este ül és Demokratát olvas, de meg nem igazítaná a lógó ajtófüggönyt. Miután olyan állás még közszolgálatban sincs, hogy ajtófüggöny igazító, csak a szépérzékére tudnék hivatkozni.
De szerintem biztosan van kalapácsos ember, akinek az a dolga, csak meg kellene valakinek mutatnia, hogy csapjon egyet ide, meg kettőt oda. Csak nem figyelnek oda semmire, jegyszedő néni egész este ül és Demokratát olvas, de meg nem igazítaná a lógó ajtófüggönyt. Miután olyan állás még közszolgálatban sincs, hogy ajtófüggöny igazító, csak a szépérzékére tudnék hivatkozni.
122 W.A.M. 2004-12-10 13:05:48 [Válasz erre: 121 eccerű 2004-12-09 23:43:00]
Kedves eccerű! Örülök,hogy írt.Megpróbálok én is eccerűen írni. 1-2.Az világos,hogy nem fog hirtelenjében pénz állni a házhoz csak azért,mert új a rektor személye,DE az alkalmazottakat tisztességes munkára lehetne,és kellene is kötelezni.Fizetést kapnak az alkalmazottak,így nem kell gratis beütniük azt az \"egy-két szöget\".Tegyék meg azt a fizetésükért! 3.Talán nyersen hangzik,amit írok,DE:AKKOR SZÓLJON BELE A DOLOGBA JOGILAG A TANSZÉKVEZETŐ!Vagy tán Elfekvő és nem Zeneakadémia a Zeneakadémia?!(Nem mellesleg:Ahogy elnézem a tanszékvezetőket-Tisztelet a kivételnek!-nem sokuk ver be \"szöget\" a Zeneakadémia \"struktúrális-szellemi épületének\" \"jobbítására,legfeljebbannak sírjába..:-)Szóval az ő tevékenységük vagy virtuális(értsd:\"külsős\" számára láthatatlan)vagy [u]eccerűen[/]:NINCS! 4.Inkább azon lehetne/kellene gondolkodni,hogy hogyan lehetne vonzóvá tenni a \"tanulmányiskodást\" a Zeneakadémián...És,hogy kit kellene kitenni onnan ahhoz,hogy az élet eccerűbbé,jobbá váljon abban az intézményben.Részletezzem? Üdvözlettel: Mozartus Musicus
Kedves eccerű! Örülök,hogy írt.Megpróbálok én is eccerűen írni. 1-2.Az világos,hogy nem fog hirtelenjében pénz állni a házhoz csak azért,mert új a rektor személye,DE az alkalmazottakat tisztességes munkára lehetne,és kellene is kötelezni.Fizetést kapnak az alkalmazottak,így nem kell gratis beütniük azt az \"egy-két szöget\".Tegyék meg azt a fizetésükért! 3.Talán nyersen hangzik,amit írok,DE:AKKOR SZÓLJON BELE A DOLOGBA JOGILAG A TANSZÉKVEZETŐ!Vagy tán Elfekvő és nem Zeneakadémia a Zeneakadémia?!(Nem mellesleg:Ahogy elnézem a tanszékvezetőket-Tisztelet a kivételnek!-nem sokuk ver be \"szöget\" a Zeneakadémia \"struktúrális-szellemi épületének\" \"jobbítására,legfeljebbannak sírjába..:-)Szóval az ő tevékenységük vagy virtuális(értsd:\"külsős\" számára láthatatlan)vagy [u]eccerűen[/]:NINCS! 4.Inkább azon lehetne/kellene gondolkodni,hogy hogyan lehetne vonzóvá tenni a \"tanulmányiskodást\" a Zeneakadémián...És,hogy kit kellene kitenni onnan ahhoz,hogy az élet eccerűbbé,jobbá váljon abban az intézményben.Részletezzem? Üdvözlettel: Mozartus Musicus
121 eccerű 2004-12-09 23:43:00 [Válasz erre: 120 W.A.M. 2004-12-09 19:07:43]
Na jó, akkor menjünk sorjában. 1. Attól a ténytől, hogy új a rektor személye, nem fog hirtelen így november tájékán pénz állni a házhoz. 2. l. fentebb. Ingyen senki nem dolgozik. Még \"egy-két szöget sem üt be\" gratis. 3. Természetesen jogilag beleszólhat, de azért vannak a tanszékvezetők, hogy ők döntsék el, kit látnak szívesen. Viszont aki kinevezett egyetemi tanár, azt akarata ellenére nem lehet kitenni. (konkrétan tudok ilyen esetről: az egyik tanszékvezető már régóta el akar küldeni valakit, de az nem akar menni; a vezető meg nem tehet semmit) 4. A tanulmányiról ki lehet tenni évközben (is), csak azt nem szabad elfelejteni, hogy azonnal találni is kell a helyére valaki, aki hamar átlátja a feladatot, és gyorsan beletanul abba. Nem árulok el nagy titkot, hogy nincs tömeges túljelentjezés a ZAK TO-ra. stb.
Na jó, akkor menjünk sorjában. 1. Attól a ténytől, hogy új a rektor személye, nem fog hirtelen így november tájékán pénz állni a házhoz. 2. l. fentebb. Ingyen senki nem dolgozik. Még \"egy-két szöget sem üt be\" gratis. 3. Természetesen jogilag beleszólhat, de azért vannak a tanszékvezetők, hogy ők döntsék el, kit látnak szívesen. Viszont aki kinevezett egyetemi tanár, azt akarata ellenére nem lehet kitenni. (konkrétan tudok ilyen esetről: az egyik tanszékvezető már régóta el akar küldeni valakit, de az nem akar menni; a vezető meg nem tehet semmit) 4. A tanulmányiról ki lehet tenni évközben (is), csak azt nem szabad elfelejteni, hogy azonnal találni is kell a helyére valaki, aki hamar átlátja a feladatot, és gyorsan beletanul abba. Nem árulok el nagy titkot, hogy nincs tömeges túljelentjezés a ZAK TO-ra. stb.
120 W.A.M. 2004-12-09 19:07:43 [Válasz erre: 119 eccerű 2004-12-08 21:37:19]
Kedves eccerű! 1.Mondjuk,ha bemegyek a Zeneakadémiára ne fogadjon \"kripta-hangulat\"(világítás,stb.).Legalább \"látszólag\" ne legyen rossz a helyzet. 2.Mint már itt valaki írta:\"azért még be lehet ütni egy-két szöget\"hogy a várva-várt rekonstrukció nem kezdődött el. 3.A tanárok állásába nem szólhat bele a saját rektoruk?! 4.Miért nem lehet embereket kitenni évközben?(pl. T.O.-ról)Aki,nem végzi a munkáját(Nem,hogy NEM JÓL!),AZ MENJEN HAZA! 5.És rosszul számolják ki a kredit-pontokat...Ha-ha-ha...stb.
Kedves eccerű! 1.Mondjuk,ha bemegyek a Zeneakadémiára ne fogadjon \"kripta-hangulat\"(világítás,stb.).Legalább \"látszólag\" ne legyen rossz a helyzet. 2.Mint már itt valaki írta:\"azért még be lehet ütni egy-két szöget\"hogy a várva-várt rekonstrukció nem kezdődött el. 3.A tanárok állásába nem szólhat bele a saját rektoruk?! 4.Miért nem lehet embereket kitenni évközben?(pl. T.O.-ról)Aki,nem végzi a munkáját(Nem,hogy NEM JÓL!),AZ MENJEN HAZA! 5.És rosszul számolják ki a kredit-pontokat...Ha-ha-ha...stb.
119 eccerű 2004-12-08 21:37:19 [Válasz erre: 117 W.A.M. 2004-12-08 12:13:24]
Kedves Wolfgang, lehet, hogy bennem van a hiba, de nem értem, mégis minek kellene történnie?! A tanórákon folyó - akinek nem inge... - oktatás nem a rektor személyének függvénye. Embereket kitenni meg nem lehet csakúgy, végképp nem évközben. Mellesleg történik egy hatalmas változás, mely kívülről nem látható: szépen csendben átállnak a kreditrendszerre.
Kedves Wolfgang, lehet, hogy bennem van a hiba, de nem értem, mégis minek kellene történnie?! A tanórákon folyó - akinek nem inge... - oktatás nem a rektor személyének függvénye. Embereket kitenni meg nem lehet csakúgy, végképp nem évközben. Mellesleg történik egy hatalmas változás, mely kívülről nem látható: szépen csendben átállnak a kreditrendszerre.
118 Megén 2004-12-08 15:51:15 [Válasz erre: 117 W.A.M. 2004-12-08 12:13:24]
Lehet, hogy csak felszínes változás, de egy kis friss levegőt be lehetne engedni a Nagyterembe. Csak a két főbejárati ajtón engednek be folyton, az oldalajtókat mi nyitjuk ki szünetben. Odabent pedig a próba tornateremszaga fogad. Ezek pici dolgok, de elmegy az embernek mindentől a kedve, amikor belép egy ilyen terembe. Kicsi odafigyelés, mint ahogy már írtam, egy kalapács, és visszaszegezni a falborítást, egy porrongy és letörölni a ülésket, bár oda már több is kellene, még jó, hogy fekete a fa, mert vastag rajta a fekete odaragadt piszok. Az ajtókon levő minősíthetetlen függönyöket ki kellene mosni, és rendesen odaszegezni, ha már fontos, hogy ottlegyenek. A szőnyeget inkább szednék fel, mert rettenetes piszkos látvány, ráadásul folyamatosan hasra lehet benne esni. A mosdókról most szó ne essék. Ehhez még új főigazgató sem kellett.
Lehet, hogy csak felszínes változás, de egy kis friss levegőt be lehetne engedni a Nagyterembe. Csak a két főbejárati ajtón engednek be folyton, az oldalajtókat mi nyitjuk ki szünetben. Odabent pedig a próba tornateremszaga fogad. Ezek pici dolgok, de elmegy az embernek mindentől a kedve, amikor belép egy ilyen terembe. Kicsi odafigyelés, mint ahogy már írtam, egy kalapács, és visszaszegezni a falborítást, egy porrongy és letörölni a ülésket, bár oda már több is kellene, még jó, hogy fekete a fa, mert vastag rajta a fekete odaragadt piszok. Az ajtókon levő minősíthetetlen függönyöket ki kellene mosni, és rendesen odaszegezni, ha már fontos, hogy ottlegyenek. A szőnyeget inkább szednék fel, mert rettenetes piszkos látvány, ráadásul folyamatosan hasra lehet benne esni. A mosdókról most szó ne essék. Ehhez még új főigazgató sem kellett.
117 W.A.M. 2004-12-08 12:13:24 [Válasz erre: 115 Levél 2004-12-07 15:53:39]
Egyenlőre ez a vezetés(legalábbis még?)a régi vezetés,úgyhogy az újnak mondott irány(legalábbis egyenlőre?)még mindig a RÉGI irány...Változásnak semmi nyoma.Igaz még csak \"usque\" egy hónap telt el.Változásra utaló jelet nem látni a \"látóhatáron\".Minden a régi.Sajnos.Lehet,hogy tényleg túlságosán beleszokott a Batta a régi(posvány) rendbe?Reméljük,hogy nincsen ez \"ígyen\"!Üdv: W.A.M.
Egyenlőre ez a vezetés(legalábbis még?)a régi vezetés,úgyhogy az újnak mondott irány(legalábbis egyenlőre?)még mindig a RÉGI irány...Változásnak semmi nyoma.Igaz még csak \"usque\" egy hónap telt el.Változásra utaló jelet nem látni a \"látóhatáron\".Minden a régi.Sajnos.Lehet,hogy tényleg túlságosán beleszokott a Batta a régi(posvány) rendbe?Reméljük,hogy nincsen ez \"ígyen\"!Üdv: W.A.M.
116 (A csapos közbeszól!) 2004-12-07 22:44:19
(Nincs ilyen sorszámú üzenet.)
(Nincs ilyen sorszámú üzenet.)
115 Levél 2004-12-07 15:53:39 [Válasz erre: 114 W.A.M. 2004-12-07 13:15:46]
Legyünk optimisták! Nagy változások (általában) nem egyik napról a másikra történnek. Új vezetés új irányokat feltételez. :-)
Legyünk optimisták! Nagy változások (általában) nem egyik napról a másikra történnek. Új vezetés új irányokat feltételez. :-)
114 W.A.M. 2004-12-07 13:15:46 [Válasz erre: 113 eccerű 2004-12-06 21:31:03]
Az baj,hogy nem történt semmi.Sok mindent lehetett volna csinálni,de bízzunk a jövőben és abban,hogy a Batta rendet fog csinálni.Jó lett volna már eddig is látni valami változást,de semmi sem történik.Sajnos.
Az baj,hogy nem történt semmi.Sok mindent lehetett volna csinálni,de bízzunk a jövőben és abban,hogy a Batta rendet fog csinálni.Jó lett volna már eddig is látni valami változást,de semmi sem történik.Sajnos.
113 eccerű 2004-12-06 21:31:03 [Válasz erre: 112 W.A.M. 2004-12-05 19:11:26]
Most a Zeneakadémiával, vagy a topiccal? Az előbbivel nem történt semmi rendkívüli az elmúlt 1 hétben.
Most a Zeneakadémiával, vagy a topiccal? Az előbbivel nem történt semmi rendkívüli az elmúlt 1 hétben.
112 W.A.M. 2004-12-05 19:11:26
Zeneakdémia,Zeneakadémia!Mi lesz VELED?
Zeneakdémia,Zeneakadémia!Mi lesz VELED?
111 Megén 2004-11-30 12:16:17 [Válasz erre: 110 W.A.M. 2004-11-30 11:40:46]
Ez igaz, de lehetne jobban törődni a dolgokkal. Azért mert majd jön a rekonstrukció, még be lehet verni egy-egy szöget valahová, le lehet törölni a port innen-onnan, stb. Minden azért robban le hosszú távon, mert egy-egy rekonstrukció után állnak szájtátva, pedig a karbantartás folyamatának azonnal indulnia kéne!
Ez igaz, de lehetne jobban törődni a dolgokkal. Azért mert majd jön a rekonstrukció, még be lehet verni egy-egy szöget valahová, le lehet törölni a port innen-onnan, stb. Minden azért robban le hosszú távon, mert egy-egy rekonstrukció után állnak szájtátva, pedig a karbantartás folyamatának azonnal indulnia kéne!
110 W.A.M. 2004-11-30 11:40:46
Szégyenletes,hogy milyen lepukkant állapotban van a Zeneakadémia.
Szégyenletes,hogy milyen lepukkant állapotban van a Zeneakadémia.
109 W.A.M. 2004-11-29 14:47:45 [Válasz erre: 106 eccerű 2004-11-29 01:28:18]
\"Mi újság a Magyar Állami Operaházban?\"c. topicban.
\"Mi újság a Magyar Állami Operaházban?\"c. topicban.
108 W.A.M. 2004-11-29 14:46:43 [Válasz erre: 105 eccerű 2004-11-29 01:23:27]
Sehol.Saját(rossz)tapasztalat.
Sehol.Saját(rossz)tapasztalat.
106 eccerű 2004-11-29 01:28:18 [Válasz erre: 105 eccerű 2004-11-29 01:23:27]
Kimaradt a lényeg:Amint itt a momuson olvastam,korrepetítort keresnek az operába. Ezt hol találtad?
Kimaradt a lényeg:Amint itt a momuson olvastam,korrepetítort keresnek az operába. Ezt hol találtad?
105 eccerű 2004-11-29 01:23:27 [Válasz erre: 92 W.A.M. 2004-11-04 18:54:40]
Bocs a kérdésért, de még nem látom át az oldalt: ilyet hol lehet olvasni? Apróhirdetések, vagy pályázatok közt?
Bocs a kérdésért, de még nem látom át az oldalt: ilyet hol lehet olvasni? Apróhirdetések, vagy pályázatok közt?
104 eccerű 2004-11-29 00:31:15 [Válasz erre: 99 W.A.M. 2004-11-13 12:18:17]
Kedves WAM! Ha lemondanak az illetékesek, akkor jönnek új illetékesek, akik a tapasztalatok szerint legfeljebb annyit fognak tenni, mint elődeik. Tehát ez nem megoldás.
Kedves WAM! Ha lemondanak az illetékesek, akkor jönnek új illetékesek, akik a tapasztalatok szerint legfeljebb annyit fognak tenni, mint elődeik. Tehát ez nem megoldás.
103 eccerű 2004-11-29 00:27:31 [Válasz erre: 92 W.A.M. 2004-11-04 18:54:40]
Hogy hova tűnt a fax, vagyis ki tüntette el, arra van tippem, látatlanban is, mert hallottam már hasonló esetről egy pár éve. Érdekes módon mindig ugyanaz a hunyó, s az illető még mindig ott van, pedig volt már olyan eset is, hogy valaki idegösszeroppanást kapott emiatt az illető miatt.
Hogy hova tűnt a fax, vagyis ki tüntette el, arra van tippem, látatlanban is, mert hallottam már hasonló esetről egy pár éve. Érdekes módon mindig ugyanaz a hunyó, s az illető még mindig ott van, pedig volt már olyan eset is, hogy valaki idegösszeroppanást kapott emiatt az illető miatt.
102 eccerű 2004-11-29 00:16:07 [Válasz erre: 20 USA 2004-09-15 07:15:55]
Bocs, hogy korábbra nyúlok vissza, de most találtam erre az oldalra. Emlékeim szerint a rektort még csak nem is az egyetemi tanács választja, hanem az csak véleményt nyilvánít szavazás formában, és az oktatási miniszter (vagy a miniszter felterjesztése alapján a közt. elnök, erre már nem emlékszem) nevezi ki. Tehát akár dönthetne másképpen is, ha akarna, de nem szokott, ez tény.
Bocs, hogy korábbra nyúlok vissza, de most találtam erre az oldalra. Emlékeim szerint a rektort még csak nem is az egyetemi tanács választja, hanem az csak véleményt nyilvánít szavazás formában, és az oktatási miniszter (vagy a miniszter felterjesztése alapján a közt. elnök, erre már nem emlékszem) nevezi ki. Tehát akár dönthetne másképpen is, ha akarna, de nem szokott, ez tény.
101 Csizella 2004-11-24 16:39:44
Ma a Zeneakadémián nem volt fűtés, mert állitólag javították. Ez azt jelenti, hogy meg kell fagyni?!Ezek szerint ha javítani fognak valamit az akadémián, akkor ki fogják tiltani az emebereket.
Ma a Zeneakadémián nem volt fűtés, mert állitólag javították. Ez azt jelenti, hogy meg kell fagyni?!Ezek szerint ha javítani fognak valamit az akadémián, akkor ki fogják tiltani az emebereket.
100 janomano 2004-11-13 19:15:55 [Válasz erre: 98 Levél 2004-11-10 17:41:59]
És milyen változtatásokra gondolsz? Kiváncsi vagyok...
És milyen változtatásokra gondolsz? Kiváncsi vagyok...
99 W.A.M. 2004-11-13 12:18:17 [Válasz erre: 98 Levél 2004-11-10 17:41:59]
1.Nem csak lehet,hanem BIZTOS! 2.Az illetékesek pedig vagy tegyenek látható lépéseket a Zeneakadémia javítása érdekében,vagy MONDJANAK LE!
1.Nem csak lehet,hanem BIZTOS! 2.Az illetékesek pedig vagy tegyenek látható lépéseket a Zeneakadémia javítása érdekében,vagy MONDJANAK LE!
98 Levél 2004-11-10 17:41:59 [Válasz erre: 96 Caligula 2004-11-10 12:16:23]
Lehet, hogy az Akadémián sok mindennel baj van, de gondolom azért indult ez a fórum, hogy az illetékeseket változtatásra bírja, nem pedig azért, hogy aki merészel szólni, azt leszóljuk. Vagy tévedek?
Lehet, hogy az Akadémián sok mindennel baj van, de gondolom azért indult ez a fórum, hogy az illetékeseket változtatásra bírja, nem pedig azért, hogy aki merészel szólni, azt leszóljuk. Vagy tévedek?
97 Megén 2004-11-10 12:30:26 [Válasz erre: 96 Caligula 2004-11-10 12:16:23]
Biztosan sokat lógnak....
Biztosan sokat lógnak....
96 Caligula 2004-11-10 12:16:23 [Válasz erre: 95 Búbánat 2004-11-10 12:10:26]
Már a fogasokkal is baj van?
Már a fogasokkal is baj van?
95 Búbánat 2004-11-10 12:10:26 [Válasz erre: 94 W.A.M. 2004-11-10 09:48:18]
Kedves W.A.M.! Ez bizony fogas kérdés...
Kedves W.A.M.! Ez bizony fogas kérdés...
94 W.A.M. 2004-11-10 09:48:18 [Válasz erre: 93 Búbánat 2004-11-09 13:22:16]
Kedves Búbánat! Ezek szerint a \"rektor-kérdés\" megoldódott.De mi van az általam(és talán mások által is)felvetett többi problémával?
Kedves Búbánat! Ezek szerint a \"rektor-kérdés\" megoldódott.De mi van az általam(és talán mások által is)felvetett többi problémával?
93 Búbánat 2004-11-09 13:22:16
Olvashatunk jobbra fent a hírek között az új rektor kinevezéséről.
Olvashatunk jobbra fent a hírek között az új rektor kinevezéséről.
92 W.A.M. 2004-11-04 18:54:40
Még mielőtt bárki azt hinné,hogy minden rendben van a Zeneakadémián írok ide egy történetet(vagy kettőt). Amint itt a momuson olvastam,korrepetítort keresnek az operába.Hát én-igaz későn-,de elmentem az operába,hogy rákérdezzek az \"ügyre\",hiszen a Zeneakadémián erről(sem) találtam semmit,(ahogy sokszor próbajátékokról sincs hír...).Ott azt mondták,hogy ők elfaxolták a Zeneakadémiára... Ezekután kérdem én:Hová lett a fax(információ)?Ki tette el? Mégegy példa: 2 évvel ezelőtt volt egy elsős karmestervizsga.Időpont kitűzve.A tanulmányis(még most is a helyén van,és sorra követi el a bakikat)rossz főpróbaidőpontot közölt a növendékekkel,így a fele főpróbán nem volt karmester...Egy próba,ha jól tudom,úgy kb.400 ezer forint. Kérdem én:Miért van ez a tanulmányis még mindig a helyén?(És ez csak egy dolog a sok közül.)
Még mielőtt bárki azt hinné,hogy minden rendben van a Zeneakadémián írok ide egy történetet(vagy kettőt). Amint itt a momuson olvastam,korrepetítort keresnek az operába.Hát én-igaz későn-,de elmentem az operába,hogy rákérdezzek az \"ügyre\",hiszen a Zeneakadémián erről(sem) találtam semmit,(ahogy sokszor próbajátékokról sincs hír...).Ott azt mondták,hogy ők elfaxolták a Zeneakadémiára... Ezekután kérdem én:Hová lett a fax(információ)?Ki tette el? Mégegy példa: 2 évvel ezelőtt volt egy elsős karmestervizsga.Időpont kitűzve.A tanulmányis(még most is a helyén van,és sorra követi el a bakikat)rossz főpróbaidőpontot közölt a növendékekkel,így a fele főpróbán nem volt karmester...Egy próba,ha jól tudom,úgy kb.400 ezer forint. Kérdem én:Miért van ez a tanulmányis még mindig a helyén?(És ez csak egy dolog a sok közül.)
