Bejelentkezés Regisztráció

A Zeneakadémián uralkodó áldatlan állapotokról...


291 eccerű 2005-07-21 23:43:12 [Válasz erre: 290 janomano 2005-07-21 19:13:27]
Nem vagyunk úgy egymással, hogy szólhassak...

290 janomano 2005-07-21 19:13:27 [Válasz erre: 289 eccerű 2005-07-21 18:33:47]
Akkor szólj neki! :-)

289 eccerű 2005-07-21 18:33:47 [Válasz erre: 288 janomano 2005-07-16 16:34:19]
Erre a Batta tudna válaszolni.

288 janomano 2005-07-16 16:34:19 [Válasz erre: 287 Kotkoda 2005-07-16 00:29:38]
Jó kérdés! A ZAK-osok olvassák a fórumot? Kérünk választ!

287 Kotkoda 2005-07-16 00:29:38
Igen, tehát lehet, hogy jól fogja végezni a munkáját, itt csak a fizetés a kérdés, hogy kezdőként hogy kaphatott ekkora fizut.A közalk.tábla egyébként csak az alsó szintre vonatkozik,hogy mennyi a minimális,de többet lehet adni.Csak furcsa, hogy ha ilyen nehéz helyzetben van a ZAK anyagilag, akkor ez milyen motivációval magyarázható?

286 Megén 2005-07-14 07:36:02 [Válasz erre: 285 Kotkoda 2005-07-13 18:27:56]
Akkor még nem tudható, hogy rosszul csinálja-e a dolgát. Ha köztisztviselő/közalkalmazott, akkor biztosan be kellett férjen a saját \"skatulyájába\". Ha nem, piaci a fizetés. Nem tudjuk ezt most pontosan. Vagy igen?

285 Kotkoda 2005-07-13 18:27:56
Az új rektor hozta őt,ez év elején - ha jól tudom,és nincs semminemű felsőfokú végzettsége,de a kezdő fizuja nagyobb, mint az évtizedek óta tanító profoké- amiben azért vannak kiválóságok is.:)

284 Megén 2005-07-13 11:09:41 [Válasz erre: 283 Kotkoda 2005-07-13 09:33:02]
Mióta tudható, hogy abban a munkakörben szakértelem nélkül, rosszul dolgozik?

283 Kotkoda 2005-07-13 09:33:02
Félreértitek kedveskéim,nem az a baj,hogy ki a Papa, sőt az csak jó,a baj az, hogy a kislánynak nincs semmi szakértelme ahhoz amit csinál,és ezt sokkal több pénzért teszi, mint az egyetemi tanárok.

282 Megén 2005-07-13 09:00:02 [Válasz erre: 281 USA 2005-07-13 08:49:47]
Tulajdonképpen, amíg nem a papa az Akadémia igazgatója, és a lánya nem teszi zsebre - a papa utasítása alapján - az állami pénzt, semmi összférhetetlen vagy bűnös dolog nincs. Mindenki szereti (megszokta) a rokon, urambátyám dolgokat, de ha máshol látja az már gyanus lesz.

281 USA 2005-07-13 08:49:47 [Válasz erre: 280 eccerű 2005-07-11 10:36:32]
Miert kellene \"utalgatni\" egy olyan kis orszagban, mint Hazank? Ahol mindenki ismer mindenkit? Es miert baj az, ha valaki a papaja -mint kapcsolat- miatt IS kerul alkalmazasba?

280 eccerű 2005-07-11 10:36:32
Kedveskéim! Azért a tárgyilagosság kedvéért anniyt hadd jegyezzek meg, hogy SZK soha egyetlen szóval nem utalt arra, hogy ő kinek a lánya, így nem is élt vissza ezzel, sőt igyekezett magát teljesen függetleníteni tőle. Senki nem felelős a szüleiért, ennek alapján nem lenne fair megítélni. Az egy más kérdés, hogy ő mit tett le az asztalra, amiért ennyi a fizetése; de a papájához nem rajta keresztül vezet az út, arra mérget vehettek.

279 USA 2005-07-10 23:13:31 [Válasz erre: 275 Kotkoda 2005-07-09 18:46:04]
A legutobbi Lettres International-ban van egy-ket remek iras a mai Oroszorszag/volt Szovjetunio tersegerol. Az egyik visszatero elem: a penznel es hatalomnal is sokkal fotosabb a KAPCSOLAT. Azt hiszem ennek Magyar verziojat nem kell kulon felfedezni. Mar joval az \"aldasos\" szovjet era elott sajatos nemzeti sport volt. Lenyeg a lenyeg, Szeles Kinga meg sokat tehet a ZAK-ert, amennyiben persze a ZAK vezetese az intezmeny erdekeben hasznalja ot. Ha meg ert is ahhoz, amire a penzt kapja, az kulon bonusz.

278 Kotkoda 2005-07-10 18:30:10
Kedves Janómanó! A Papa természetesen bizonyított,de a kislánya még nem :))

277 zak 2005-07-10 17:50:51 [Válasz erre: 273 eccerű 2005-07-09 01:36:07]
Erről beszéltem korábban. Én is részese voltam és bevallom, nem csak a hatalmaskodás és a felvételi menetének időnként jogtalan levezetése zavart, hanem az az antipedagógus magatartás, amivel egyeseket begörcsöltetett, lekezelt és zavarba hozott. Sötét felhők...

276 janomano 2005-07-09 19:03:54 [Válasz erre: 275 Kotkoda 2005-07-09 18:46:04]
>az ő papája az egyik leggazdagabb magyar És szerinted nem bizonyított? :-) Éljen Széles Gábor! Lidl áruházak után ZAK.

275 Kotkoda 2005-07-09 18:46:04
Széles Kingáról van szó,akinek még semmi gyakorlata és jelenleg diplomája sincs egy ilyen álláshoz, viszont az ő papája az egyik leggazdagabb magyar.Persze lehet, hogy nagyon jó lesz, de még egyelőre sehol se bizonyított...

274 USA 2005-07-09 04:39:58 [Válasz erre: 267 Kotkoda 2005-06-05 15:47:17]
Nem tudom, kirol van szo, de egy igazan jo PR szakembert sosem lehetne leszerzodtetni egyetemi tanari fizetesert. Ez -sajnos vagy sem- mindehol igy van a vilagon.

273 eccerű 2005-07-09 01:36:07
Bementem az ének felvételire, mert már MÉ is ott volt. Hát ha ilyen diktatúra lesz, mint ami ott volt, akkor visszavonok róla minden pozitívat, amit valaha is gondoltam. Egy igazsága azért van neki: manapság akkora a túltermelés, hogy aki ennyitől is berezel, az jobb, ha tényleg más pálya után néz.

272 Megén 2005-06-07 08:28:18 [Válasz erre: 271 (eccerű) 2005-06-07 00:17:32]
Én teszek azzal, hogy nem rosszindulatúskodom. És kérek másokat is arra, hogy inkább segítsük a Zak kiemelkedését a mocsárból. Még mit tehetek? :-)

271 (eccerű) 2005-06-07 00:17:32 [Válasz erre: 270 Megén 2005-06-06 16:36:47]
Tegyél róla!

270 Megén 2005-06-06 16:36:47 [Válasz erre: 267 Kotkoda 2005-06-05 15:47:17]
Azért ne menjen át ez is operás fórumba! Ez csak úgy by the way.......

269 (eccerű) 2005-06-06 00:30:21 [Válasz erre: 268 (eccerű) 2005-06-06 00:29:51]
Bocsánat, 258.

268 (eccerű) 2005-06-06 00:29:51 [Válasz erre: 267 Kotkoda 2005-06-05 15:47:17]
Erre vonatkozik a [257].

267 Kotkoda 2005-06-05 15:47:17
Vajon az is az új ppp konsrukció része, hogy az új Pr.vezetönek - mellesleg minden diploma nélkül - több a fizuja, mint a több éve ott tanító egyetemi tanároknak?

266 Búbánat 2005-06-01 19:50:56
[url]http://www.nol.hu/kultura/cikk/364375/;Ma már nem elég szeretni és nagyszerűen játszani Beethovent[/url]

265 Búbánat 2005-06-01 19:48:00
(Nincs ilyen sorszámú üzenet.)

264 Búbánat 2005-06-01 19:47:21
(Nincs ilyen sorszámú üzenet.)

263 (eccerű) 2005-05-19 10:28:41 [Válasz erre: 262 zak 2005-05-19 01:20:35]
Sem az igazságtalanságoknak nem örülök, sem a hangulat rosszabbá válásának. Azt sem gondolom, hogy a húzónév jelenléte önmagában mindent megoldana - csak remélni lehet, hogy egy kívülről jött ember a kezdeti objektivitásával talán változtat valamin. A többi tanszak engem is érdekel, de Te nevezted néven Martont, én csak reagáltam rá.

262 zak 2005-05-19 01:20:35 [Válasz erre: 261 (eccerű) 2005-05-18 09:18:58]
A sors valóban igazságtalan, s épp ezért válik a hangulat egyre rosszabbá. Pusztán ezt jegyeztem meg. Én ennek nem örülök. Lehet, hogy Te igen. vagy nem érdekel. Semmi esetre sem szeretném ezt Marton nyakába varrni, mint ahogy írtam, nem elsősorban ezen vannak kiakadva az Akadémia dolgozói. Viszont ha már ezzel kapcsolatban kifejtetted gondolataid, azért ugye nem hisszük azt, ha van egy húzónév, akkor megjavul az amúgy pocsék képzés, ami miatt senki nem jön szívesen. Vagy mindenkit Marton fog tanítani? (vagy csak a két-három legjobb növendéket?) Amúgy engem a többi tanszak sorsa egy kicsit jobban érdekel - de ez beállítottság kérdése.

261 (eccerű) 2005-05-18 09:18:58
Ha oda akarsz kilyukadni, hogy egy világsztár ugyanazt a munkakört kevesebb munkával és esetleg több pénzért látja el - ez könnyen lehet, hogy így lesz. Még az is lehetséges, hogy egy nem világsztár másik tanszakvezető jobban látja el ezt a feladatot - már amennyire össze lehet hasonlítani ilyesmit. A sors igazságtalan.

260 (eccerű) 2005-05-18 09:12:35 [Válasz erre: 259 zak 2005-05-15 13:06:25]
\"És kiket fog húzni? Énekelni vágyókat, akik azt hiszik, ha Marton Éva a tanszékvezető, akkor itt remek a képzés?\" Pontosan. Jelenleg az Akadémia ének szakának pocsék a renoméja. Nagyon sok konzis, zeneiskolás énektanár gondolja úgy, hogy nem küldi oda a növendékét, mert a mostani főtárgytanárok csak elszúrják. (Aztán persze mégis elmennek oda, mert nincs más út az Operába...) És akkor a külföldi növendékekről még nem beszéltem, akik egy-egy nagy névre kimutathatóan jobban jönnek. Azért a napi teendőkre vonatkozó megjegyzéssel remélem nem arra akartál célozni, hogy MÉ nem akarna dolgozni?! Amikor meg nincs itt, akkor lesz egy helyettese.

259 zak 2005-05-15 13:06:25 [Válasz erre: 258 (eccerű) 2005-05-13 22:32:04]
És kiket fog húzni? Énekelni vágyókat, akik azt hiszik, ha Marton Éva a tanszékvezető, akkor itt remek a képzés? És akkor mégtöbb énekest fognak kiképezni az amúgy túltelített piacra? A netto 600 forintos korrepetítorok és énektanárok? És a vonósok, zongoristák belátják, hogy ők nem \"húzónevek\" és csöndes elégedettséggel dolgozgatnak tovább? Persze hogy Marton Éva nagy név. De ki fog dolgozni? A név önmagában még nem intézi el a napi teendőket.

258 (eccerű) 2005-05-13 22:32:04 [Válasz erre: 257 zak 2005-05-13 00:25:50]
Tegyük hozzá, a 900 forint bruttó összeg, nettóban ez 600 sincs... Nem tudom, mennyi Marton Éva javadalmazása, de ő külföld felé húzónév lesz. Ebben az értelemben többet is ér. A többihez nem igazán tudok hozzászólni, nem hallottam ezekről, illetve egy ilyen magas bérű \"vezetőről\", ővele elég csúnyán elbántak annak idején, diák korában. (Ezt csak az azonosítás miatt írtam.)

257 zak 2005-05-13 00:25:50 [Válasz erre: 251 eccerű 2005-04-18 01:24:52]
Nos nekem nem kell félnem, de az én lelkesedésem is alábbhagyott. Mert ki lehet rúgni embereket, de sokat számít annak hogyanja. Az a cezaromán stílus ami eluralkodni látszik meglehetősen visszataszító. És kemény feszültségeket szül az is, ahogy hatalmas pénzekért szerződtetnek az intézményhez \"vezetőket\" miközben a tanárok nagyrésze éhbérért dolgozik. (pl. egy korrepetítor óradíja 900.-Ft) A mindenféle jogi maőverekkel megvalósított tervek, az operetthakninak fillérekért bérbeadott kisterem... szóval az emberek nem attól lettek elkeseredettek, hogy az új seprő söpör, hanem az ahogy söpörtől. Kíváncsi lennék arra is, hogy Marton Éva tanszékvezető fizetése mennyben fog eltérni a többi tanszékvezető fizetéséől? Ja, vagy azok kevesebbet is érnek?

256 Búbánat 2005-05-03 21:06:25
A MUZSIKA májusi számában beszélgetés olvasható Batta Andrással, a LFZE rektorával. Többek között ilyen kérdéseket kapott J. Győri Lászlótól: Milyennek látja a Zeneakadémia helyzetét a magyar felsőoktatáson belül? Miért pályázta meg a rektori állást? Hogyan tudja elfogadtatni a változásokat? Milyen személyzeti, politikai változásokat hozott eddigg a Batta-éra? Kellett -e munkahelyeket megszüntetni, embereket elbocsátani? Az intézmény teljes működésének mekkora hányadát fedezi majd a bírósági bejegyzés előtt álló Genie oblige közhasznú alapítvány számlájára érkező pénzek? Hol folyik majd a tanítás, ha bezár és így kiesik a Zeneakadémia? Hol épül az új ház? Hogyan változik a tanítás, milyen új irányokban kívánja bővíteni az oktatást? Régi zene és a kortárs zene integrálásának kérdése;

255 Megén 2005-04-27 11:33:01 [Válasz erre: 253 Búbánat 2005-04-27 09:32:58]
Ez nagyon jó hír. Megpróbálom megszervezni, de így is annyi lemaradásunk van (múzeum stb.) Köszi az infot.

254 Búbánat 2005-04-27 09:33:30 [Válasz erre: 253 Búbánat 2005-04-27 09:32:58]
Közben tanulmányozhatjuk az \"áldatlan állapotokat\"...

253 Búbánat 2005-04-27 09:32:58
Május elsején, vasárnap délután - megismételve a tavalyi nagyon sikeres akciót - ”nyílt napok\" lesznek a Zeneakadémia épületében: fél 3-tól fél 4-ig vezetéssel szabadon bárki bejárhatja az épületet. Bejuthat olyan termekbe is, ami egyébként az utca embere elől zárva vannak; bekukkanhat, pl. a 2. emeleti tantermekbe, ahol egykor Kodály, Bartók, Dohnányi tanított; e nagyságok szelleme ma is belengi a patinás falakat. Ezt követően 4-től 6-ig az intézmény szinte minden zegzugában hangszeres fiatalok, hallgatók, végzős muzsikusok muzsikálnak az érdeklődőknek – csak úgy…

252 eccerű 2005-04-25 23:30:23
Állítólag Marton Éva lett az ének tanszak vezetője.

251 eccerű 2005-04-18 01:24:52
Viszont azt hallom - sajnos - hogy a kezdeti lelkesedés, ami Battát fogadta, mára odalett. Ugyanis kezdi megkaparni az érzékeny dolgokat, létszámleépítést is rebesget, és ez már sokaknak nem tetszik. Nyilván azoknak, akik okkal félnek ettől. Szóval: HAJRÁ REKTOR ÚR!!!

250 W.A.M. 2005-04-17 11:47:02
Kedves Mindenki! Régóta nem hallattam hangomat. Ez nem azt jelenti, hogy eddig (az előzőekkel ellentétben) minden rendbenm ment kicsiny-kis országunkban, csakhát vannak az embernek elfoglaltságai... Úgy tűnik, hogy 16 évvel a rendszerváltozás után a Zeneakadémiából is kezd kiszivárogni az előző rendszer levegője. Ezért is örömteli a Nyitott kapuk rendezvény létrejötte. Sajnos a nyitott kapu (Eu) nem a művészet nyitott kapuja még. Ma Magyarországon a művészet - ezen belül is a KOMOLYzene - nem beszédtéma. Az Eu nem művészeti szövetség. Korántsem az. Itthon is csak díszjelvénynek jó a politika számára a komolyzene. Semmi több.

249 eccerű 2005-03-22 22:41:36 [Válasz erre: 245 Búbánat 2005-03-21 10:25:12]
Na tessék, hányszor kell még cáfolni, hogy eladták!

248 Búbánat 2005-03-21 11:29:02 [Válasz erre: 247 kalahari 2005-03-21 10:42:50]
Bár a másik topicban (Opernglass) tettem fel a kérdésemet, itt is köszönöm a választ.

247 kalahari 2005-03-21 10:42:50 [Válasz erre: 246 Búbánat 2005-03-21 10:29:52]
Még nem, de felvettem. Amint időm lesz...

246 Búbánat 2005-03-21 10:29:52 [Válasz erre: 245 Búbánat 2005-03-21 10:25:12]
[url]http://www.nol.hu/kultura/cikk/355864/; Újabb információk[/url]

245 Búbánat 2005-03-21 10:25:12
http://www.nol.hu/kultura/cikk/355864/; Újabb információk[/url]

244 eccerű 2005-03-17 16:11:38 [Válasz erre: 243 W.A.M. 2005-03-17 15:30:40]
Kedves Wolfi, egy 100%-ban költségvetésfüggő intézmény vezetője milyen konkrétumokat írhatna már be a pályázatába? Egyébként is egy vezetőt a tettei minősítenek, és azzal, hogy Ama Bizonyos Hölgyet nyugdíjaztatta, már többet tett, mint legutóbbi két elődje. Arról nem beszélve, hogy bizonyos szélső(?)jobbos értelmiségi köröknek az a szórakozása, hogy 2 havonta elterjesztik a Liszt F. tér 8 alatti épület eladását egy banknak. Ő meg cáfolhat ezerrel.

243 W.A.M. 2005-03-17 15:30:40 [Válasz erre: 241 Búbánat 2005-03-13 20:41:19]
Hát hogy\' is mondjam: izgatottság és lelkesedés (örömteli módon) van benne, de stratégiát, a \"jobbításhoz\" szükséges, tényszerü, kézzel fogható dolgokat nem említ a pályázatában. Sajnos.

242 W.A.M. 2005-03-17 15:27:32 [Válasz erre: 239 eccerű 2005-03-10 22:30:11]
Kedves eccerű és mindenki! Most már \"szinte\", \"csak\" az épületet kellene felújítani. Minden perc késlekedés éveket számít, mert az épület borzasztó állapotban van, de remélem, hogy a felújító -mondjuk így- csapatot nem a Művészetek Palotájának esztétikája fogja vezetni! Mert az szörnyű lenne! (Ahogy a még el nem készült (hál\' Isten?) épület semmilyen szinten nem elégítheti ki a közönség esetleges \"arkitektúrális\" érdeklődését.)





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.