Bejelentkezés Regisztráció

A komolyzene jelene és jövője Magyarországon


Téma ismertetése: Erkel, Zak, zeneoktatás, amatőr mozgalmak, kultúrpolitika, zene és közélet etc

968 zalbarna 2010-11-20 20:06:31 [Válasz erre: 967 johanna 2010-11-20 20:01:55]
Ők mind vállalják, ha én rábeszélem őket... Nem ismerek lantost...úgyértem olyat, akiben aktív a tanító véna...

967 johanna 2010-11-20 20:01:55 [Válasz erre: 965 zalbarna 2010-11-20 19:10:17]
Januj Anna tényleg zseniális, főleg a modern darabokhoz. Anneke szerintem nem vállalná. Spányi sem... A lantot kihagytad:-) De nem is ez a lényeg. Addig nem lesz itt semmi, amíg az a néhány régizenész aki egyáltalán van az országban, sem képes rá, hogy összefogjon egy közös ügyért. Reménytelennek látszó ügy:-(

966 zalbarna 2010-11-20 19:11:48 [Válasz erre: 965 zalbarna 2010-11-20 19:10:17]
És Ti kit mit javasoltok???

965 zalbarna 2010-11-20 19:10:17 [Válasz erre: 964 zalbarna 2010-11-20 18:56:51]
Ének: Zádori, Lax Hegedű: Kell egy fiatal olasz... Gamba: egy fiatal angol, Kallai Nóra Cselló: Máté Balázs, mondjatok Ti is... Csembaló: Spányi Blockflőte: Anneke Boeke, Januj Anna (zseni) Pegetett solo, continuo: Csak fiatal olasz... Fuvola: Csalog, Bali Citera-, hárfafélék: Hárfásnak fiatal mexicói... Cornetto olasz, fafúvós német, francia

964 zalbarna 2010-11-20 18:56:51 [Válasz erre: 959 johanna 2010-11-20 12:47:14]
RÉGIZENE TANSZAK: Ének hegedű gamba cselló csembaló ( orgona continuo ) blockflőte fuvola pengetett solo, continuo (lant , gitár, theorba stb) citera -, hárfafélék cornetto, fafúvók ( nádak )

963 zalbarna 2010-11-20 16:45:00 [Válasz erre: 962 zalbarna 2010-11-20 16:41:46]
Azért a vezetőket ( ZAK ) minden jelentősebb régizenei koncerten látom.. Ja kérem, szinten kell maradni.. ÉS A ZENETANULÓ IFJAKNAK NEM ????

962 zalbarna 2010-11-20 16:41:46 [Válasz erre: 961 zalbarna 2010-11-20 16:41:07]
Vaskönyök...

961 zalbarna 2010-11-20 16:41:07 [Válasz erre: 960 zalbarna 2010-11-20 16:34:51]
Klikk-klakk...

960 zalbarna 2010-11-20 16:34:51 [Válasz erre: 959 johanna 2010-11-20 12:47:14]
Már azt mondták, lesz, de mégsincs..

959 johanna 2010-11-20 12:47:14 [Válasz erre: 958 zalbarna 2010-11-20 09:40:23]
Legyen!

958 zalbarna 2010-11-20 09:40:23 [Válasz erre: 957 zalbarna 2010-11-20 09:38:27]
Legyen-e régizene oktatás a Zeneakadémián? ( Már azt mondták, lesz, de mégsincs..)

957 zalbarna 2010-11-20 09:38:27 [Válasz erre: 956 zalbarna 2010-11-20 09:37:42]
Márpedig, ha hihetünk Bartóknak ( én hiszek ), akkor a fejlődés kulcsa ebben rejlik... " A zene úgy fejlődik, hogy mindig újra és újra VISSZAFELÉ HALAD, az előzmények irányába. "

956 zalbarna 2010-11-20 09:37:42
Átpakolom ezeket ide is a másik topicból.. Más. Az a ( tapasztalatokon alapuló )véleményem alakult ki az évek során, hogy a mai magyar hivatásos zenészek 80 százalékának halvány gőze nincs a régi zenéről, a saját maga által játszott zene megalapozó előzményéről.

955 johanna 2010-11-20 09:08:32 [Válasz erre: 954 Momo 2010-11-20 01:42:08]
Elképesztően édes...:-))) És ez a régizene oktatásáról jutott eszedbe? :-)

954 Momo 2010-11-20 01:42:08
[url]http://m.blog.hu/ma/mandiner/image/0810/hedgehog2.jpg;dagi és tüsi[/url]

953 zalbarna 2010-11-20 00:54:42
Legyen-e régizene oktatás a Zeneakadémián? ( Már azt mondták, lesz, de mégsincs..)

952 zalbarna 2010-11-20 00:50:21 [Válasz erre: 950 Momo 2010-11-20 00:48:55]
nem is kellett gondolkoznom rajta..

951 zalbarna 2010-11-20 00:49:44 [Válasz erre: 949 zalbarna 2010-11-20 00:44:53]
de álruhában...

950 Momo 2010-11-20 00:48:55 [Válasz erre: 949 zalbarna 2010-11-20 00:44:53]
Nem rossz. Azért látszik, hogy van érzéked a dologhoz.

949 zalbarna 2010-11-20 00:44:53 [Válasz erre: 948 Momo 2010-11-19 23:39:37]
a tyúk

948 Momo 2010-11-19 23:39:37
...és melyik állat mondja ezt: sün-sün...?

947 zalbarna 2010-11-19 22:56:23 [Válasz erre: 946 Momo 2010-11-19 22:49:21]
hódvilág inkább...

946 Momo 2010-11-19 22:49:21 [Válasz erre: 945 zalbarna 2010-11-19 22:48:07]
...akkor hód.

945 zalbarna 2010-11-19 22:48:07 [Válasz erre: 944 Momo 2010-11-19 22:31:09]
nem nyert:)

944 Momo 2010-11-19 22:31:09 [Válasz erre: 943 zalbarna 2010-11-19 22:27:53]
varjú...?

943 zalbarna 2010-11-19 22:27:53 [Válasz erre: 942 Budapest 2010-11-19 18:18:12]
Kár, Kár...

942 Budapest 2010-11-19 18:18:12
Ma két lánnyal beszélgettam akik egy kulturális intézményben dolgoznak. 20-25 év körüliek. Valahogy szóba került Melis György és Házy Erzsébet neve. Egyikről se hallottak.

941 SzJ 2010-11-19 12:36:53 [Válasz erre: 939 zalbarna 2010-11-19 11:26:14]
Igen. Sajnos azokat sem, akik ének-zene órán csak lexikon-meghatározásokat tanítanak.

940 zalbarna 2010-11-19 11:26:35 [Válasz erre: 939 zalbarna 2010-11-19 11:26:14]
:))

939 zalbarna 2010-11-19 11:26:14 [Válasz erre: 938 macskás 2010-11-19 10:51:37]
Arra nem lehet senkit " rávenni ", hogy gondolkozzon a lexikon meghatározások idézgetése helyett. Ha akar gondolkozik, ha nem, nem.

938 macskás 2010-11-19 10:51:37
Hát, kérem szépen, megy itt a szezon és a fazon egyetemi szintű keverése:)))

937 zalbarna 2010-11-19 10:18:09 [Válasz erre: 936 macskás 2010-11-19 10:02:30]
:::::))))))))))))

936 macskás 2010-11-19 10:02:30 [Válasz erre: 930 Budapest 2010-11-18 23:57:26]
Hangképzést? Az egy másik tantárgyhoz tartozik

935 zalbarna 2010-11-19 09:36:32 [Válasz erre: 930 Budapest 2010-11-18 23:57:26]
Bocs, hangszalag...

934 zalbarna 2010-11-19 00:42:12 [Válasz erre: 932 Momo 2010-11-19 00:39:43]
Minden focista született színész :)))

933 zalbarna 2010-11-19 00:40:41 [Válasz erre: 931 zalbarna 2010-11-19 00:38:59]
Tehát tesiórán nem ezt , de énekórán ezt, merhogy az ének a hangnak az képzése, az hangképző szervek által mint olyan..

932 Momo 2010-11-19 00:39:43 [Válasz erre: 931 zalbarna 2010-11-19 00:38:59]
színészmesterséget... :-)

931 zalbarna 2010-11-19 00:38:59 [Válasz erre: 930 Budapest 2010-11-18 23:57:26]
Nem mindenkinek, csak aki énekelni akar. Aki focizni akar, annak mást kell tanítani.

930 Budapest 2010-11-18 23:57:26 [Válasz erre: 929 zalbarna 2010-11-18 23:53:55]
Hangszál helyett hangszalag. De miért kellene hangképzést tanítani mindenkinek?

929 zalbarna 2010-11-18 23:53:55 [Válasz erre: 928 zalbarna 2010-11-18 23:26:21]
Azt kell megtanítani. Nem a jazz-t. A jazz-t a jazz- ének órán kell tárgyalni. Tudod, mi az éneklés...tudod, mikor aztat a levegőt így a hangszálakra rá, akkor akusztikai terek meg testüregek, meg ne feszíts, meg ilyenek... Na ezt kell megtanítani.

928 zalbarna 2010-11-18 23:26:21 [Válasz erre: 926 macskás 2010-11-18 23:14:02]
Az a hangképzés. A hang képzése. Más néven ének. Éneklés.. :)))

927 Budapest 2010-11-18 23:16:35 [Válasz erre: 926 macskás 2010-11-18 23:14:02]
Komolyan? Oké. Akkor az ének-zene óra nem kell.

926 macskás 2010-11-18 23:14:02 [Válasz erre: 922 Budapest 2010-11-18 22:50:04]
és 923. Ének-zene a tantárgy neve

925 macskás 2010-11-18 23:13:34 [Válasz erre: 921 eccerű 2010-11-18 22:48:15]
A dzsessz is tananyag:) Általánosban és gimiben is:)

924 macskás 2010-11-18 23:12:41 [Válasz erre: 921 eccerű 2010-11-18 22:48:15]
Agatha Christie is tananyag

923 zalbarna 2010-11-18 23:11:17 [Válasz erre: 921 eccerű 2010-11-18 22:48:15]
Egészen biztos, hogy az általad említett szinten HANGKÉPZÉST kell az énekórán tanítani.

922 Budapest 2010-11-18 22:50:04 [Válasz erre: 921 eccerű 2010-11-18 22:48:15]
Talán nem kellene énekórát tartani .

921 eccerű 2010-11-18 22:48:15
A milyen zenét tanítsunk témakörhöz, vajon az irodalmat tanítók miért csak a magaskultúrát tanítják? Felmerül ott, hogy a ponyva bekerülhet a tananyagba? Nem, még teszem azt, Agatha Christie sem, akit ugyan sokan nagyon kedvelnek, de az nem klasszikus irodalom. Akkor mit akarunk a zenétől? Egyébként kíváncsi lennék, hogy aki a dzsessz tananyagba kerüléséért kardoskodik, az hogyan és mit tenne be belőle - nem elfelejtve, hogy heti 1, azaz EGY órában lehet énekórát tartani, és ebbe sok minden másnak is bele kell férnie.

920 Sipi 2010-11-18 15:57:12 [Válasz erre: 919 zalbarna 2010-11-18 15:39:45]
Akkor jó.

919 zalbarna 2010-11-18 15:39:45 [Válasz erre: 916 Sipi 2010-11-18 10:45:07]
Nagyon sok RÉSZLETBEN valóban változott a szakma ( sajnos döntően nem a jó irányba , ez magánvélemény..:), de a lényeg nem változott és amíg zenének hívják ezt az izét, addig nem is fog. Ettől a LÉNYEGTŐL eltérni, ez maga az amatőrizmus !!





A lapunkban megjelent szövegek a Café Momus, vagy a szerző kizárólagos szellemi tulajdonát képezik és szerzői jog védi őket.
A szerkesztőség külön, írásos engedélye nélkül mindennemű (részben vagy egészben történő) sokszorosításuk, felhasználásuk, kiadásuk és terjesztésük tilos.